سرمایه گذاری در رومانی

سرمایه گذاری در رومانی ، انواع روش های سرمایه گذاری در کشور رومانی و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در رومانی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. اساسی ترین و مهمترین نکات پیرامون سرمایه گذاری در رومانی به صورت مدون، ساده و مفید خدمت شما متقاضیان گرامی ارائه می شود. رومانی از کشورهای جدید عضو اتحادیه ی اروپا می باشد و تقریبا تمامی قوانین اتحادیه ی اروپا شامل کشور رومانی نیز می شود. به همین دلیل سرمایه گذاری در کشور رومانی دروازه ای برای متقاضیان جهت ورود به کشور های عضو حوزه ی شنگن می باشد. در ادامه به کلیه مباحث پیرامون سرمایه گذاری در رومانی می پردازیم .جهت کامل کردن اطلاعات خود می توانید از مشاورین موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس حاصل کنید.

سرمایه گذاری در رومانی

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در رومانی
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در رومانی
 • استانداردهای سرمایه گذاری در رومانی
 • شاخص های تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در رومانی
 • سرمایه گذاری در رومانی از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در رومانی از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در رومانی از طریق کارآفرینی
 • مزایای سرمایه گذاری در رومانی
 • معایب سرمایه گذاری در رومانی
 • سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در رومانی
 • سخن پایانی

شرایط عمومی سرمایه گذاری در رومانی

سرمایه‌گذاری در کشور رومانی، این کشور دارای جاذبه های بسیار جالب و دیدنی است .از جمله آنها قلعه های زیبا و کاخ های باشکوه می باشد. و این کشور یکی از راه هایی برای داشتن اقامت در اروپا می باشد. در کشور رومانی، شما شاهد جاذبه های گردشگری و زیبایی های طبیعی زیادی خواهید بود .زبان رسمی این کشور رومانیایی می باشد ،که شباهت زیادی به زبان لاتین را دارد .واحد پولی کشور رومانی لئو رومانی می باشد .نرخ بیکاری در کشور ۳.۴ درصد است. رومانی مرکز امور تجاری و مالی اروپای شرقی می‌باشد، و در صنایع مواد شیمیایی، ماشین آلات ،صنایع هوایی ،داروسازی و ساختن سلاح پیشرفت زیادی را به دست آورده است .در کشور رومانی در حد بسیار زیادی به پیشرفت انرژی هسته ای وابسته است .هزینه زندگی کردن در رومانی تقریباً ماهیانه به ۵۰۰ یورو می رسد ،که این لقب در بخارا را بیش تر می شود.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در رومانی

سرمایه گذاری ها در کشور رومانی مانند ثبت شرکت در آخر اقامت و تابعیت این کشور رسید، همانطور که گفته شده فرد و خانواده او با ثبت کردن شرکت در کشور رومانی ابتدا اقامت موقت را گرفته و بعد از ۵ سال از آن اقامت می تواند تقاضای اقامت دائم را دهد. با داشتن اقامت دائم می تواند  اقدام به دریافت پاسپورت کرد .شما برای دریافت اطلاعات تکمیلی در این خصوص مقاله های موجود در وب سایت موسسه حقوقی ملک پور مراجعه کرده و اطلاعات خود را کامل بفرمایید.

استانداردهای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در رومانی از جمله کشورهایی است، که اقتصاد رو به رشد دارد .و قانون های اروپا در این کشور اجرا می شود. این امر باعث می شود ،که سرمایه گذاری در این کشور قابل اطمینان باشد. کشور رومانی از سال ۱۹۹۵ عضو سازمان تجارت جهانی بوده، و استانداردهای سرمایه‌گذاری در معاهدات دوجانبه که رومانی عضو آن می باشد، رعایت شده است .برای بیشتر بررسی کردن این موضوع، امنیت سرمایه‌گذاری در کشور رومانی می توان نرخ اموال مصادره شده در چند سال گذشته در این کشور را در نظر بگیریم.

 • نرخ مصادره اموال

نمودار بالا نشان می دهد ،که خطر های مربوط به عملکردهای سیستم قضایی می باشد .دسته شماره ۱،را برای کشورهایی است که خطر کمتری دارند ،و دسته شماره ۷ برای کشورهایی است ،که پر خطر می باشد .خطر مصادره اموال در رومانی  برابر یک است .که این موضوع نشان می دهد ،که خطر کمتر و  مصادره انواع و نقض قرارداد می باشد.

شاخص های اقتصادی تأثیر گذار

سرمایه گذاری در رومانی  یا کشورهای دیگر باید بر اساس و پایه، بررسی رشد اقتصادی و زیر ساز های آن کشور صورت گیرد .شاخص های بسیاری هستند ،که شخص سرمایه گذار می توان در موردکشور  مقصد خود در نظر بگیرد. ما در ادامه مهمترین شاخص‌های اقتصادی تاثیرگذار را برای شما مورد تحلیل و بررسی قرار می دهیم. تولید ناخالص داخلی نشان دهنده ،سالم بودن اقتصاد کشور رومانی می باشد. GDP به این معنا است که بهای کالاهایی که تولید شده و برای آن خدماتی ارائه شده ،در داخل کشور رومانی در یک زمان مشخص است .بر اساس نمودار آمده شده ،می توان مقدار سود سرمایه را مشخص نمود ،نرخ تولید ناخالص داخلی در این کشور در سال ۲۰۱۷ به ۲۳۳۱۳/۲ دلار آمریکا بوده ،و اخیرا در این سالها پیش رفته بسیار خوبی را داشته است.

 • رشد ناخالص داخلی

یکی دیگر از شاخص ها در سرمایه‌گذاری، در کشور رومانی باید در نظر سرمایه‌گذاران مورد توجه قرار گیرد ،مقدار مالیات این کشور است .قطعاً هر چه مالیات یک کشور پایین تر باشد ،سرمایه گذار بیشتر سود خواهد کرد، اما باید توجه نمود که مالیاتی که به کشور پرداخت می‌شود، جهت امکانات درمانی و رفاهی برای شهروندان آن کشور خواهد بود .

 • مالیات های تعریف شده بر درآمد و سود موسسات تجاری

سرمایه گذاری در رومانی از طریق ثبت شرکت

وقتی که سرمایه گذار در کشور خود شرکتی داشته باشد .می تواند شعبه دیگری از آن را در رومانی تاسیس کند، و همه فعالیت های که در شرکت اصلی خود انجام می شود، را نیز شرکت شعبه ادامه دهد. در کل طرف اصلی همه قراردادها شرکت اصلی است و شرکت شعبه نقشی نخواهدداشت .افتتاح شعبه در کشور رومانی به مدارکی احتیاج دارد، که عبارتند از :

 • اثبات عدم بدهی شرکت اصلی سهامداران
 • اساسنامه شرکت مادر که در محضر به ثبت رسیده باشد .
 • مکان شرکت مشخص گردد و مشخصات فعالیت کاری شرکت می باشد.

مزایای ثبت شرکت در رومانی عبارتند از :

 • افرادی که در خارج از اتحادیه اروپا هستند ، می توانند از این طریق اقامت رومانی را دریافت کنند.
 • با ثبت شرکت در کشور رومانی فرد دارای شخصیت حقوقی اروپا می شود و دسترسی به بازار جهانی برای شما امکان دارد.
 • فرد به عنوان شرکت درمانی می تواند حساب بانکی در بانک های کشور رومانی و دیگر کشورها افتتاح کند.
 • مقدار مالیات شرکت در رومانی کم می باشد.

سرمایه گذاری در رومانی از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در رومانی، با ملک یکی از طریقه های سرمایه گذاری در رومانی می باشد. که باید درخواست کنندگان حساب شده و سنجیده عمل کنند و اطلاعات خود را به وکیل های ماهر مهاجرت در میان بگذارند .سرمایه‌گذاری در کشور رومانی از طریق خرید ملک تجاری و یا مسکونی امکان پذیر می باشد .خرید ملک تجاری از جمله رستوران ،کارخانه و هتل روشی می باشد که متقاضی این روش به تنهایی به روش ثبت شرکت درمانی می تواند انجام دهد .در مورد خرید ملک درمانی این موضوع اهمیت زیادی دارد که اگر فرد ملکی را در این کشور خریداری کرد به متقاضی اقامت دائم تعلق نمی گیرد. در صورتی که در بعضی از کشورهای اروپایی مثل پرتغال ،قبرس اروپایی ،یونان و یا اسپانیا می توانید ،با خرید ملک به مقدار مبلغ مشخص اقامت دائم آن کشور را دریافت نمایید. در جدول زیر به رنج قیمتی خرید آپارتمان در کشور رومانی برای شما سروران گرامی موسسه حقوقی ملک پور ارائه شده است:

 • رنج قیمتی خرید آپارتمان

سرمایه گذاری در رومانی از طریق کارآفرینی

سرمایه‌گذاری در کشور رومانی به دلیل توسعه اقتصادی همه جانبه این کشور و بودن توانایی و پتانسیل منابع طبیعی موجب شده تا فرصت های زیادی برای سرمایه گذاران خارجی کارآفرین ها در قیاس با کشورهای شرق ارائه فراهم گردد .اما به دلیل مانع های نظارتی و ساختاری مقدار استفاده از توانایی بازار کارآفرینی در کشور رومانی کم است. صنایع پیشگام در کشور رومانی بخش کشاورزی با ۲۸.۳ درصد نیروی کار و بخش خدمات با  ۴۲.۸  درصد نیروی کار می باشد بعد از آن ها ساخت و ساز، ذوب آهن، صنایع نفت وگاز ،فناوری اطلاعات مهندسی و داروسازی قرار دارند که همه آنها نیز فرصت های زیادی در کارآفرینی ری را دارند .یکی از مزایایی که کارآفرینی در کشور رومانی دارد این است که ، قوانین CFC را نداشته،  یعنی فرد بدون هیچ مسئله ای می تواند شرکت تان را از خارج مدیریت کنید.

مزایای سرمایه گذاری در رومانی

فاکتورهای زیادی در سرمایه گذاری کشور رومانی موجب شده، تا سرمایه گذاران خارجی به کشور رومانی جذب گردند. که بعضی از مهمترین مزایای آن را در زیر بررسی شده عبارتند از:

 • کشور رومانی برای سرمایه گذاران امتیاز و مزایای ویژه‌ای را قائل می شود.
 • با سرمایه‌گذاری در کشور رومانی میتوانید اقامت آن کشور را دریافت کنید.
 • سرمایه گذاران به نیروی کار مجرب با کمترین هزینه دسترسی دارند.
 • امروزه کشور رومانی به جایگاه اجتماعی و سیاسی پایدار در اتحادیه اروپا رسیده است.
 • موقعیت جغرافیایی کشور رومانی موجب شده که سرمایه‌گذاران آن کشور را به عنوان ورود به بازار اتحادیه اروپا استفاده نمایند.
 • کشور رومانی دارای توافقات دو جانبه و ارتباط سیاسی با دیگر کشور های عضو اتحادیه اروپا را دارد.

معایب سرمایه گذاری در رومانی

 • بی ثباتی مداوم سیاسی
 •  ضعیف بودن زیرساخت های کشور
 • فساد گسترده، همچنین عدم توانایی دولت در استفاده مناسب از بودجه کمک های اتحادیه اروپا
 • رومانی دارای یک اقتصاد غیر رسمی بزرگ می باشد
 • ضعف در سیستم قضایی، قانونی، مالی و غیر قابل پیش بینی بودن نظارت، میزان اعتماد در جامعه کسب و کار را تضعیف می کند
 • جمعیتی نسبتا فقیر با قدرت خرید محدود
 • ضعف در سیستم بانکی، که مانع از سرمایه گذاری و کارآفرینی می شود

سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در رومانی

صنایع پیشگام در کشور رومانی برای سرمایه گذاری کدامند؟

بخش کشاورزی با ۲۸.۳ درصد نیروی کار و بخش خدمات با  ۴۲.۸  درصد نیروی کار می باشد بعد از آن ها ساخت و ساز، ذوب آهن، صنایع نفت وگاز ،فناوری اطلاعات مهندسی و داروسازی قرار دارند.

آیا با خرید ملک در رومانی می توانیم اقامت دائم این کشور را بدست آوریم؟

خیر.

مزایای ثبت شرکت در رومانی چیست؟

مقدار مالیات شرکت در رومانی کم می باشد. افرادی که در خارج از اتحادیه اروپا هستند می توانند از این طریق اقامت رومانی را دریافت کنند. با ثبت شرکت در کشور رومانی فرد دارای شخصیت حقوقی اروپا می شود و دسترسی به بازار جهانی برای شما امکان دارد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در رومانی کدامند؟

اثبات عدم بدهی شرکت اصلی سهامداران . اساسنامه شرکت مادر که در محضر به ثبت رسیده باشد . مکان شرکت مشخص گردد و مشخصات فعالیت کاری شرکت می باشد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

سرمایه گذاری در رومانی ، خرید ملک در رومانی ، کارآفرینی در رومانی در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفته شد. سرمایه گذاری در رومانی به دلیل بدهی های دولت آن و ضعف امور بانکی این کشور پیشنهاد نمی شود ولی امنیت سرمایه گذاری در این کشور پایین می باشد و عدد یک است.اگر قصد سرمایه گذاری دارید از کشور های با امنیت بالای سرمایه گذاری اقدام نمایید. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه درخشان آماده راهنمایی به شما عزیزان می باشد. برای بررسی شرایط خود تماس حاصل فرمایید تا مشاورین به صورت مجانی شما را راهنمایی بفرمایند. همچنین می توانید برای انتخاب بهترین روش ویدیو گام به گام مسیر انتخاب مهاجرت را تهیه نمایید و بهترین مسیر را با توجه به شرایط خود انتخاب نمایید. در صورت داشتن هرگونه سوال درباره سرمایه گذاری در رومانی می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را مطرح نمایید تا در کوتاهترین زمان کارشناسان پاسخ دهند.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *