سرمایه گذاری در سریلانکا

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع روش های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در سریلانکا ، مهاجرت به سری لانکا از طریق سرمایه گذاری ، فرصت های سرمایه گذاری در سری لانکا ، نحوه اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در سریلانکا مورد تحقیق و بررسی علمی قرار می گیرد. متقاضیان ممکن است در زمینه سرمایه گذاری در سریلانکا سوالات متعددی داشته باشند. آیا سرمایه گذاری در سریلانکا، از طریق ثبت شرکت و خرید ملک امکانپذیر می باشد؟ سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در سریلانکا چقدر می باشد؟ آیا کشور سریلانکا از نظر استانداردهای سرمایه گذاری گزینه خوبی برای سرمایه گذاری می باشد؟ در این مقاله سعی کرده ایم به همه سوالات شما در زمینه سرمایه گذاری در سریلانکا پاسخ دهیم. شما می توانید با مطالعه دقیق این مقاله پاسخ کامل به سوالاتتان را دریافت کنید. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید، با مشاورین موسسه ملک پور(MIE اتریش) تماس گرفته  و در زمینه سرمایه گذاری در سریلانکا و همچنین سایر روشهای اقامتی؛ مشاوره تخصصی و رایگان دریافت نمایید.

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در سری لانکا
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در سری لانکا
 • استانداردهای سرمایه گذاری در سری لانکا
 • شاخص های اقتصادی تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در سری لانکا
 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در سری لانکا
 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در سری لانکا
 • سرمایه گذاری در سری لانکا از طریق اوراق قرضه دولتی
 • سرمایه گذاری در سری لانکا از طریق خودحمایتی
 • مزایای سرمایه گذاری در سری لانکا
 • معایب سرمایه گذاری در سری لانکا
 • سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در سری لانکا
 • سخن پایانی

شرایط عمومی سرمایه گذاری در سریلانکا

کشور سری لانکا در جنوب کشور هند قرار داشته و در چند سال اخیر از لحاظ اقتصادی پیشرفت خوبی داشته است. ولی با وجود رشد ۷ درصدی در ۵ سال اخیر از لحاظ اقتصادی، میزان فقر در این کشور بسیار زیاد می باشد. نرخ فقر در قسمت های شمالی سریلانکا و در قسمت شرقی بسیار چشمگیر است. با این وجود، سری لانکا به دلیل قرار گرفتن در مرکز کلیه مسیرهای اصلی دریایی که آسیا را با سایر نقاط جهان به هم وصل می کند ، یک مرکز مهم دریایی و لجستیک برای بیش از یک هزاره باقی مانده است. برای اخذ اطلاعات دقیق تر در زمینه سرمایه گذاری باید شاخص های اقتصادی و استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور را به صورت دقیق بررسی کرده، تا تصمیم گیری جدی در مورد سرمایه و آینده خود داشته باشید. در این مقاله سعی کرده ایم به تمام روش های سرمایه گذاری نظیر خرید ملک، ثبت شرکت و طرح خودحمایتی اشاره کرده و توضیحات کامل ارائه دهیم.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در سریلانکا

بیشتر افرادی که قصد اقدام به سرمایه گذاری دارند، با هدف اخذ اقامت و تابعیت این کشور می باشد. ولی افراد علاقمند باید در نظر داشته باشند که سرمایه گذاری در سری لانکا منجر به اقامت نشده و صرفا دلیلی برای سرمایه گذاری و سود دهی می باشد. تنها روشی که منجر به اخذ اقامت سری لانکا می شود؛ روش سرمایه گذاری در ترانزیت می باشد که حداقل سرمایه مورد نیاز ۲۵۰،۰۰۰ یورو است. در این روش  باید طرح تجاری ارائه داده که این طرح تجاری توسط هیئت سرمایه گذاری کشور سری لانکا تعیین و تایید می شود. بعد از اخذ تاییدیه توسط هیئت سرمایه گذاری، مدارک به اداره مهاجرت کلمبو فرستاده می شود تا اقامت شخص تایید شود. متقاضیان باید در نظر داشته باشند اقامت فقط شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد.

استانداردهای سرمایه گذاری در سریلانکا

قبل از اقدام برای سرمایه گذاری ، باید تحقیق جامعی در مورد  استانداردهای سرمایه گذاری  داشته باشیم تا براساس معیارهای درست اقدام کنیم. یکی از مهمترین استانداردهای سرمایه گذاری نرخ مصادره اموال می باشد. هر چقدر نرخ مصادره اموال در کشور مقصد، کمتر باشد، ریسک سرمایه گذاری کمتر بوده و خطری برای سرمایه افراد وجود ندارد. نرخ مصادره اموال بازه عددی بین 1 الی 7 نشان داده و هر چقدر این رقم به یک نزدیکتر باشد، نشان دهنده این است که برای سرمایه گذاران ریسک مصادره اموال کمتری وجود دارد. همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، نرخ مصادره اموال در کشور سریلانکا برابر با 4 بوده که رقم خیلی بالایی بوده و نشان دهنده این است که خطر مصادره اموال در این کشور بالا بوده و سرمایه گذاران در این کشور باید ریسک این پلن سرمایه گذاری را قبول کنند.

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در سریلانکا

یکی از مهمترین ملاک ها برای سرمایه گذاری در سری لانکا بررسی شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بوده و قبل از اقدام برای سرمایه گذاری باید به بررسی دقیق این شاخص ها بپردازیم. نرخ بیکاری یکی از این شاخص های مهم بوده و در این قسمت به بررسی آن می پردازیم. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنیم نرخ بیکاری در کشور سری لانکا حدود 7 درصد بوده که به نسبت برخی کشورها خوب می باشد.

 • نرخ بیکاری

 • نرخ مالیات

 • نرخ تورم

سرمایه گذاری در سریلانکا از طریق خرید ملک

یکی از روشهای سرمایه گذاری  روش خرید ملک می باشد ولی افراد علاقمند به  خرید ملک و سرمایه گذاری   باید در نظر داشته باشند که؛ اجازه خرید ملک نداشته و فقط می توانند زمینی را به مدت ۹۹ سال اجاره کنند. اجاره ملک در این کشور منجر به اقامت نشده و فقط برای سوددهی می باشد. اگر شما عزیزان قصد خرید ملک و اخذ اقامت از این طریق را دارید می توانید در کشور یونان و یا قبرس ملک خریده و اقامت این کشورها را اخذ کنید. شرایط کشور قبرس به این روش می باشد که ملکی به ارزش ۲۵۰۰۰۰۰ یورو خرید ملک انجام داده و از ابتدا پاسپورت این کشور را اخذ کنید. برای خرید ملک یونان نیز می توانید ملکی به ارزش 250,000 یورو خریداری کرده که منجر به اخذ اقامت دائم می شود. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که در زمینه سرمایه گذاری حتما با موسسه ملک پور تماس گرفته و اطلاعات رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در سریلانکا از طریق ثبت شرکت

یکی از دیگر روش های سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت بوده و ثبت شرکت با مسئولیت محدود منجر به  اقامت دائم شده و شخص اجازه همراه نیز دارد. برای ثبت شرکت در این کشور باید طرح تجاری ارائه داده و علاقمند به سرمایه گذاری در سری لانکا و ثبت شرکت دارای شرایط زیر باشد:

 • باید در زمینه طرح تجاری ارائه شده سابقه کاری ۵ ساله ارائه داده شود.

 • حدود ۱۰،۰۰۰ دلار تمکن مالی ارائه دهد.

بعد از اینکه طرح تجاری متقاضی در کشور سری لانکا توسط ادارات مربوطه تایید شود، شخص اقامت ۳ ساله دریافت کرده و این اقامت شامل همسر و فرزند زیر ۱۸ سال می باشد. اگر شما تمایل به ثبت شرکت برای سری لانکا و همچنین کشورهای دیگر دارید، می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و در زمینه سرمایه گذاری در سری لانکا و همچنین سرمایه گذاری در زمینه کشورهای دیگر مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در سریلانکا از طریق اوراق قرضه دولتی

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری  از روش خرید اوراق قرضه دولتی می باشد که سرمایه گذاری در این کشور امکان پذیر بوده ولی منجر به اقامت نشده و فقط می تواند برای شخص سرمایه گذار سوددهی داشته باشد. یکی از مزایای خرید اوراق قرضه دولتی در این کشور این می باشد که مالیاتی بابت دریافتی پرداخت نخواهید کرد و سود نیم ساله خود را دریافت خواهید کرد. در این روش از سرمایه گذاری همه افرادمی توانند اقدام کنند. این جمله به این معنی می باشد که افرادی که تابعیت کشور سری لانکا را داشته و همچنین افرادی که از تبعه این کشور نیستند نیز می توانند اقدام کرده و اوراق قرضه دولتی خریداری کنند. همان گونه که بیان شد, سرمایه گذاری  از طریق خرید اوراق قرضه دولتی منجر به اخذ اقامت دائم نشده و صرفا جنبه سوددهی برای سرمایه گذار دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با موسسه تماس گرفته و مشاوره در این زمینه دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در سریانکا از طریق خودحمایتی

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در کشور سری لانکا و همچنین سایر کشورها از طریق خودحمایتی بوده و نیازی به انتقال سرمایه به کشور مقصد ندارد. به عبارت ساده تر، متقاضیان با ارائه تمکن کافی می توانند اقامت کشور مقصد را گرفته ولی، اجازه کار برای کارفرما ندارند. متقاضیان علاقمند به خودحمایتی می توانند سرمایه گذاری کرده و سرمایه خود را افزایش دهند. ولی کشور سری لانکا دارای طرح خودحمایتی نبوده و افراد علاقمند می توانند برای کشورهای دیگر نظیر سوئیس، اتریش، فرانسه و اسپانیا اقدام کنند. عزیزان توجه داشته باشید که شرایط هر کدام از کشورها متفاوت بوده و برای بررسی دقیق تر با مشاورین موسسه تماس گرفته و اطلاعات دقیق دریافت کنید. لازم به ذکر است که کشور سوئیس، اتریش و اسپانیا ۶ ماه شرط حضور داشته ولی کشور فرانسه نیازی به شرط حضور ندارد. همچنین شما می توانید برای دریافت اطلاعات دقیق تر، موضوع مورد نظر را با کلید واژه ملک پور سرچ کرده و مطالعه فرمایید.

مزایای سرمایه گذاری در سریلانکا

سرمایه گذاری در سری لانکا دارای مزایایی می باشد که ممکن است مورد نظر بسیاری از متقاضیان باشد. در این قسمت به برخی از مزایای سرمایه گذاری در سری لانکا اشاره شده است.

 • سریلانکا در چند سال اخیر اقتصاد رو به رشدی داشته و این می تواند در سوددهی افراد بسیار تاثیرگذار باشد.

 • افراد می توانند با ارائه تمکن مالی کم در این کشور ثبت شرکت کنند.

 • افراد می توانند با اجاره ملک اقامت کشور را اخذ کرده و می توانند به سوددهی برسند.

به طور کلی، اگر شما قصد سرمایه گذاری دارید، می توانید برای کشورهای بهتر نظیر اتریش، کانادا، آلمان، سوئیس اقدام  کنید که به سرمایه کمتری نیاز داشته و منجر به اقامت می شود. برای کسب اطلاعات در زمینه سرمایه گذاری در سریلانکا و همچنین گزینه های بهتر می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و در این زمینه مشاوره رایگان دریافت کنید.

معایب سرمایه گذاری در سریلانکا

علیرغم برخی مزایای سرمایه گذاری در سریلانکا, معایب سرمایه گذاری در این کشور بسیار چشمگیر می باشد. در این قسمت سعی کرده ایم برخی از معایب را در این قسمت ذکر کرده و گزینه های جایگزین انتخاب کنیم. همانگونه که در ابتدای مقاله اشاره شد, علیرغم پیشرفت اقتصادی کشور سریلانکا دارای فقر اقتصادی چشمگیر بوده و این مورد برای خیلی از متقاضیان عیب بزرگی محسوب می شود.

 • اخذ اقامت دائم در این کشور از طریق سرمایه گذاری بسیار سخت بوده و با سرمایه کمتر از این مقدار می توانند برای کشورهای دیگر اقدام کنند.

 • خطر مصادره اموال وجود داشته و نظام قضایی این کشور با سرمایه گذاران خارجی برخورد متفاوت از سرمایه گذاران داخلی دارد.

سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در سریلانکا

✅آیا با سرمایه گذاری در سریلانکا از طریق ثبت شرکت می توانیم اقامت این کشور را بدست آوریم؟

بله.

✅شرایط ثبت شرکت در سریلانکا چیست؟

باید در زمینه طرح تجاری ارائه شده سابقه کاری ۵ ساله ارائه داده شود. حدود ۱۰،۰۰۰ دلار تمکن مالی ارائه دهد.

✅کدام روش سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت سریلانکا می شود؟

تنها روشی که منجر به اخذ اقامت سریلانکا می شود روش سرمایه گذاری در ترانزیت می باشد که حداقل سرمایه مورد نیاز ۲۵۰،۰۰۰ یورو می باشد.

✅سرمایه گذاری در ترانزیت چگونه است؟

در این روش باید طرح تجاری ارائه داده که این طرح تجاری باید توسط هیئت سرمایه گذاری کشور سریلانکا تعیین و تایید می شود. بعد از اخذ تاییدیه توسط هیئت سرمایه گذاری مدارک تحویل اداره مهاجرت کلمبو فرستاده می شود تا اقامت شخص تایید شود.

سخن پایانی

سرمایه گذاری در سریلانکا ، خرید ملک و ثبت شرکت در این کشور مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. در این مقاله بررسی کردیم که اکثر روشهای سرمایه گذاری در سریلانکا منجر به اقامت دائم نشده و فقط جنبه سوددهی دارد. همچنین در این مقاله به بررسی مزایا و معایب سرمایه گذاری در سریلانکا پرداخته ایم. همان گونه که در این مقاله ذکر شد, سرمایه گذاری در سریلانکا دارای معایب بسیاری نظیر نرخ بالای مصادره اموال بوده و این می تواند برای سرمایه گذار خطر بزرگی باشد. بنابراین پیشنهاد ما به شما عزیزان در کشورهای خوب نظیر کانادا, اتریش, آلمان و سوئیس می باشد. برای تکمیل اطلاعات مقاله را مطالعه فرموده و در صورت اخذ اطلاعات تخصص با مشاورین ما تماس بگیرید. در صورت اخذ مشاوره تلفنی, می توانید با مشاورین ارشد صحبت کنید. همچنین برای دریافت اطلاعات دقیق تر در زمینه همه روش های سرمایه کذاری می توانید ویدئوی گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را مشاهده فرمایید. برای دریافت نتیجه بهتر, فرم پایین در این مقاله را به دقت کامل کرده تا در اسرع زمان پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. مزایایی از جمله : سریلانکا در چند سال اخیر اقتصاد رو به رشدی داشته و این می تواند در سوددهی افراد بسیار تاثیرگذار باشد، افراد می توانند با ارائه تمکن مالی کم در این کشور ثبت شرکت کنند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *