سرمایه گذاری در سنگاپور

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

سرمایه گذاری در سنگاپور، سرمایه گذاری در بورس سنگاپور، بررسی استاندارد های سرمایه گذ اری در سنگاپور، خرید ملک در سنگاپور، مدارک و شرایط لازم برای سرمایه گذاری و انواع سرمایه گذاری در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. از چه راه های امکان سرمایه گذاری درسنگاپور وجود دارد؟ آیا سرمایه گذاری در سنگاپور سبب اعطای اقامت می شود؟ ما در این مقاله به بررسی راههای سرمایه گذاری در سنگاپور می پردازیم. امیدواریم که بتوانیم به سوالات شما عزیزان با نکارش این مقاله پاسخ بدهیم. شما می توانید در صورتیکه درمورد سرمایه گذاری درکشور سنگاپور سوالی دارید با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در سنگاپور
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری درسنگاپور
 • استاندارد های سرمایه گذاری در سنگاپور
 • شاخص های اقتصادی تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در سنگاپور
 • انواع سرمایه گذاری در سنگاپور
 • سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق خرید اوراق قرضه
 • سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق خرید ملک
 • مزایای سرمایه گذاری درسنگاپور
 • معایب سرمایه گذاری درسنگاپور
 • پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری درسنگاپور
 • سخن پایانی

شرایط عمومی سرمایه گذاری در سنگاپور

کشور سنگاپور جزو کشورهای پیشرفته آسیایی است و صنعت توریسم قویی دارد. دانشگاههایی با رنکینگ خوب و همچنین گزینه های زیادی برای سرمایه گذاری دارد. عده زیادی از متقاضیان مهاجرت با این فکر که سنگاپور کشور ارزان و راحتی از نظر اقامت و دریافت تابعیت است مایل به سرمایه گذاری در این کشور زیبا می باشند. کشور سنگاپور صنعت توریسم پیشرفته ای دارد و هر ساله توریست های زیادی را به سمت خود جذب مینماید. ممکن است مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری نسبت به مهاجرت و سرمایه گذاری در اروپا مورد توجه کمتری قرار دارد اما در هر حال سنگاپور نیز مخاطبان خاص خودش را دارد و کم نیست تعداد افرادی که دوست دارند به این کشور مهاجرت نمایند. سرمایه گذاری در سنگاپور از راه های زیادی ممکن است انجام شود. راههای سرمایه گذاری در سنگاپور مختلف است که درادامه به بررسی آن می پردازیم.

شرایط عمومی سنگاپور

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری درسنگاپور

هدف اصلی بیشتر افرادی که اقدام به سرمایه گذاری در کشور های خارجی می نمایند ، اخذ تابعیت و اقامت آن کشور است. روش های بسیاری برای سرمایه گذاری در کشورها وجود دارد که هر کدام به تنهایی باعث اخذ اقامت نمی شود . کشور سنگاپور نیز  از این قاعده مستثنا نیست. به طور مثال سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در سنگاپور یکی از راه های مطمئن و پرسودی است که منجر به اخذ اقامت نمی شود. افرادی که اقدام به سرمایه گذاری در سنگاپور می کنند ، ابتدا اقامت موقت به آنها داده می شود و بعد از 5 سال زنذگی  در این کشور می توانید اقدام به اخذ اقامت دائم در این کشور کنند. در ادامه مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت کشور سنگاپور به شما معرفی می گردد:

 • گذرنامه یا پاسپورت معتبر
 • عکس
 • گواهی عدم سوپیشینه

 • گواهی سلامت
 • مدارک هویتی و شناسنامه ای
 • گواهی ازدواج

استاندارد های سرمایه گذاری در سنگاپور

یکی از موارد مهم در مورد سرمایه گذاری توجه به استاندارد های سرمایه گذاری است. استاندارد های سرمایه گذاری شامل مواردی مثل توقیف و مصادره اموال، نظام قضایی کشور ها و مواردی از این دست است. روابط دیپلماتیک کشورها بر سرمایه گذاری تاثیر بسزایی دارد. در قوانین برخی از کشور ها اگر روابط دیپلماتیک بین دو کشور با مشکل مواجه شود کشورهای اموال مردم کشور مقابل را نیز مصادره و بلاک می کنند و این برای فرد سرمایه گذار بسیار خطرناک است. کشور سنگاپور از این لحاظ در جایگاه خوبی قرار دارد و سرمایه گذاری در این کشور امنییت دارد. یکی دیگر از موارد مهم در سرمایه گذاری بحث کنترل فساد در دستگاه قضایی است. اینکه اگر شما مشکل قضایی پیدا کردید دادگاههای کشور سنگاپور چقدر درست عمل می کنند و اینکه آیا رابطه بر ضابطه غلبه دارد یا خیر . از این لحاظ نیز همانطور که درنمودار کنترل فساد در سنگاپور مشاهده می فرمایید میزان کنترل فساد در دستگاههای قضایی سنگاپور بسیار بالاست.

شاخص های اقتصادی تاثیر گذاربر سرمایه گذاری در سنگاپور

از دیگر موارد مهم در سرمایه گذاری توجه به شاخص های اقتصادی تاثیر گذار مثل رشد اقتصادی، میزان تورم است. در کشور سنگاپور میزان تورم بسیار پایین است و قیمت ها از ثبات نسبی برخوردار است. وقتی در کشوری تورم پایین است به همان نسبت اقتصاد ان کشور نیز رشد بیشتری دارد. بنابراین کشور سنگاپور از این نظر نیز کشور مناسبی برای سرمایه گذاری است. در نمودار زیر میزان رشد اقتصادی در سنگاپور را مشاهده می نمایید.

انواع سرمایه گذاری در سنگاپور

در کشور سنگاپور روش های زیادی برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت و تابعیت وجود دارد. روشهای مختلف سرمایه گذاری در سنگاپور عبارتند از: خرید اوراق قرضه، خرید سهام، خرید بیمه نامه های سرمایه گذاری، خرید ملک و همچنین ثبت شرکت که یکی از راههای محبوب سرمایه گذاری در سنگاپور به شمار می رود. چنانکه کسی متقاضی سرمایه گذاری در سنگاپور باشد باید درکشور سنگاپور حساب کارگزاری افتتاح نماید تا بتواند فعالیت خود در قالب سرمایه گذاری را آغاز کند. هم اکنون سنگاپور یکی از کشورهایی است که بیشترین آمار سرمایه گذاری خارجی را دارد و پیش بینی شده است که تا سال 2025 اقتصاد سنگاپور رشد فوق العاده ای داشته و کشورهای اروپایی به سمت سنگاپور گرایش خواهند داشت.

سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق ثبت شرکت

اشخاصی که قصد سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق ثبت شرکت را دارند باید بدانند که ثبت شرکت و سرمایه گذاری در سنگاپور می تواند مزیت های بسیاری برای فرد متقاضی داشته باشد چرا که با سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق ثبت شرکت شخص متقاضی می تواند یک حساب بانکی بین المللی افتتاح نماید و از این طریق به اقامت سنگاپور دست یابد. برای سرمایه گذاری در سنگاپور و ثبت شرکت در این کشور فرد متقاضی باید نام شرکت را قبل از انجام سرمایه گذاری خود تعیین نماید تا مورد بررسی و تأیید قرار گیرد. پس از تعیین نام شرکت و در صورتی که شرکت به ثبت برسد باید مدیرانی برای شرکت تعیین گردند که در این صورت مدیر شرکت باید از تبعه ی سنگاپور باشد و یا اقامت دائم سنگاپور را داشته باشد تا بتواند به عنوان مدیر یک شرکت سنگاپوری تعیین گردد . نکته مهمی که وجود دارد این است که برای تعداد مدیران شرکت محدودیتی در نظر گرفته نشده است اما اشخاصی که به عنوان مدیر شرکت تعیین می شوند باید حداقل ۱۸ سال داشته باشند همچنین شخصی که به عنوان مدیر شرکت تعیین می گردد نباید فردی ورشکسته باشد اما نکته مهم در این است که مدیر شرکت می تواند فردی غیر سهامدار باشد که مسئولیت مدیریت شرکت را برعهده دارد .حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای ثبت شرکت 2,500,000 هزار دلار است. در ادامه انواع ثبت شرکت در سنگاپور معرفی می گردد.

 • سهامداران شرکت با مسئولیت محدود در سنگاپور

  در صورتی که برای سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق ثبت شرکت و از طریق شرکت با مسئولیت محدود اقدام می نمایید می توانید بین ۱ تا ۵۰ سهامدار برای این نوع شرکت تعیین نمایید. در شرکت با مسئولیت محدود سهامداران شرکت و مدیران شرکت می توانند یکسان باشند و یا متفاوت باشند. بهتر است بدانید که برای شرکت با مسئولیت محدود در سنگاپور این امکان وجود دارد که سهامداران سهام خود را به فرد غیر در هر زمان که تمایل دارند انتقال دهند همچنین امکان ایجاد سهام جدید در شرکت نیز برای سهامداران نیز وجود خواهد داشت.

 • سرمایه شرکت با مسئولیت محدود در سنگاپور

  برای سرمایه گذاری در سنگاپور و ثبت شرکت  در این کشور بهتر است بدانید که هر شرکتی برای تاسیس و شروع فعالیت خود به میزان سرمایه ای نیازمند است که شرکت های با مسئولیت محدود نیز از این قاعده مسثنی نخواهند بود. حداقل سرمایه ای که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود وجود دارد مبلغی در حدود ۱ دلار سنگاپور می باشد که البته با شروع فعالیت شرکت و مشارکت شرکت امکان افزایش سهام شرکت نیز وجود خواهد داشت .

 • مشخص نمودن آدرس شرکت در سنگاپور

  در صورتی که قصد سرمایه گذاری در سنگاپور را دارید و قصد دارید که شرکتی با مسئولیت محدود در سنگاپور به ثبت برسانید باید بدانید که با ثبت شرکت در این کشور باید آدرس دقیق شرکت را نیز مشخص و اعلام نمایید تا در اساسنامه شرکت به ثبت برسد.

 • نحوه پرداخت مالیات های سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق ثبت شرکت

  در مورد مالیات در سنگاپور باید بدانید که هر شرکتی که در سنگاپور به ثبت می رسانید نیازمند پرداخت مالیات می باشد اما این نکته نیز وجود دارد که شرکت ثبت شده در سنگاپور در سال اول فعالیت خود معاف از پرداخت مالیات می باشد و در سال های بعد باید مالیات شرکت را پرداخت نماید. مالیات ها در سنگاپور در حدود ۹ درصد از سود شرکت را دربرمی گیرند البته نکته ای که وجود دارد این است که در شرکت های سنگاپوری سود حاصل از سرمایه و مالیات حاصل از سود سهام وجود ندارد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت به شرح زیر است :

 • مشخص نمودن نام شرکت
 • ارائه بیزینس پلن از فعالیت های تجاری شرکت
 • ارائه مشخصات تعداد سهامداران شرکت
 • ارائه مشخصات و تعداد مدیران شرکت
 • ارائه آدرس شرکت
 • ارائه نام منشی خاص شرکت

سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق خرید اوراق بهادار

یکی از روش های ساده سرمایه گذاری در سنگاپور ، سرمایه گذاری در ETF می باشد که برای این نوع سرمایه گذاری شخص متقاضی می تواند از طریق صندوق های معامله شده در بورس اوراق بهادار سرمایه گذاری خود را اجرا نماید. سرمایه گذاری در سنگاپور در شرکت های متفاوتی امکان پذیر است اما سرمایه گذاری در بازارهایی که با ایالات متحده در مشارکت هستند از اعتبار بالایی برخوردار است. بهتر است بدانید برای سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در ETF دارند سرمایه گذاری در iShares MSCI در سنگاپور بسیار مورد توجه می باشد چرا که دارایی خالص آن بیش از ۵۰۰ میلیون دلار خواهد بود.

سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در سنگاپور در بخش املاک ممکن نیست و منجر به اخذ اقامت سنگاپور نمی شود. به دلیل اینکه خریداران ملک در سنگاپور شرایط ویژه ای باید داشته باشند. چهار شرط عمومی در اینجا اشاره می شود:

 • سن

  خریدار باید حداقل ۲۱ ساله باشد.

 • مدت اقامت دائم

  خریدار باید حداقل سه سال ساکن سنگاپور باشد.

 • خریدار نباید در خارج از کشور مالکیت خصوصی داشته باشد.

 • فروش واحدهای خریداری شده یا اجاره آنها تا پنج سال ممنوع است.

مزایای سرمایه گذاری در سنگاپور

از مزایایی که برای سرمایه گذاری در سنگاپور وجود دارد این است که این کشور دارای سومین رتبه در درآمد سرانه در جهان می باشد همچنین سنگاپور درصد بالایی از ثروتمندان و میلیونرها را به خود اختصاص داده است نکته مهمی که باعث شده کشور سنگاپور یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و سرمایه گذاری شناخته شود نرخ بیکاری آن است که کمترین نرخ بیکاری در کشورهای توسعه یافته را به خود اختصاص داده است.

معایب سرمایه گذاری در سنگاپور

با وجودی که سرمایه گذاری در سنگاپور مزایای بسیاری دارد اما معایب و خطراتی نیز دارد که این معایب به قرار زیر است :

 • اقتصاد حاکم بر کشور سنگاپور بسیار وابسته به تجارت خارجی می باشد که این مسئله باعث ایجاد انقباض در سال ۲۰۰۱ و بحران مالی در این کشور شده است اما باید بدانید که با وجود انقباضی که در این کشور به وجود آمد اقتصاد سنگاپور به سرعت رشد خود را آغاز کرد و توانست در سال ۲۰۱۰ به رشد چشمگیر ۱۴٫۵ درصد دست یابد.
 • از خطرات دیگری که اقتصاد سنگاپور به آن دچار شد این است که است که اقتصاد سنگاپور با اقتصاد کشور چین ارتباط بسیاری داشت که همین مسئله باعث زیان آور بودن و کاهش اقتصاد سنگاپور در سال ۲۰۱۵ گشت.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در سنگاپور

✅سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در سنگاپور چقدر است؟

2,500,000دلار

✅آیا با خرید ملک در سنگاپور می توانیم اقامت این کشور را بدست آوریم؟

خیر.

✅مدارک مورد نیاز عمومی برای اخذ اقامت چیست؟

گذرنامه یا پاسپورت معتبر، عکس، گواهی عدم سوپیشینه، گواهی سلامت، مدارک هویتی و شناسنامه ای، گواهی ازدواج، گواهی تولد.

✅مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت کدامند؟

مشخص نمودن نام شرکت، ارائه بیزینس پلن از فعالیت های تجاری شرکت،ارائه مشخصات تعداد سهامداران شرکت، ارائه مشخصات و تعداد مدیران شرکت، ارائه آدرس شرکت.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز . مدارک مورد نیاز عبارتند از : گذرنامه یا پاسپورت معتبر، عکس، گواهی عدم سوپیشینه، گواهی سلامت، مدارک هویتی و شناسنامه ای، گواهی ازدواج.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *