سرمایه گذاری در عمان ، مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری ، بهترین ایده های سرمایه گذاری و فرصت های تجاری سودآور در عمان، فرصت های سرمایه گذاری در عمان، حداقل مبلغ سرمایه گذاری در عمان،  از راه های مختلفی امکان پذیر می باشد و راه های مختلف آن در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفته است. خرید ملک در عمان امکان پذیر است؟ استانداردهای سرمایه گذاری در عمان چیست؟ شرایط عمومی و اقتصادی در این کشور به چه صورت می باشد؟ راه های سرمایه گذاری در کشورهای مختلف جهان، مخصوصاً کشورهای اروپایی و همچنین حوزه خلیج فارس در صفحات اجتماعی ما به صورت فایل های آموزشی و ویدئو برای شما قرار داده شده است تا بتوانید با مشاهده آن ها اطلاعات مفیدی در این زمینه به دست بیاورید. در خصوص سرمایه گذاری در عمان مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) خدماتی همچون مشاوره رایگان برای شما عزیزان قرار داده است. به همین منظور می توانید در سایت ما فرم پر کرده و کمتر از ۴۵ دقیقه از طریق واتساپ با مشاورین ما ارتباط برقرار کرده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در عمان
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در عمان
 • استاندارد های سرمایه گذاری
 • شاخص های اقتصادی تأثیر گذار
 • سرمایه گذاری در عمان از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در عمان از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در عمان از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در عمان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
 • مزایای سرمایه گذاری در عمان
 • معایب سرمایه گذاری در عمان
 • سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در عمان
 • سخن پایانی

شرایط عمومی سرمایه گذاری در عمان

قبل از هرگونه سرمایه گذاری در عمان و یا در کشورهای دیگر بهتر است، با شرایط کلی، اوضاع اقتصادی، آب و هوایی، جغرافیایی و حقوقی کشورها بیشتر آشنا شوید. عمان آن دسته از کشورهای عرب زبان می باشد که در خاورمیانه و شبه جزیره عربستان قرار داده شده است و با ایران هم مرز می باشد. پایتخت این کشور مسقط می باشد و به لحاظ جمعیتی بالغ بر ۴ میلیون و۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. حکومت این کشور بر اساس سیستم پادشاهی است و با آمریکا و انگلستان رابطه بسیار خوبی برقرار کرده است.

مالکیت در این کشور برای افراد به صورت ۱۰۰ درصدی می باشد و کسی که در این کشور سرمایه گذاری می کند، به مدت ۱۰ سال می توانند از معافیت مالیاتی استفاده نماید. در سال های اخیر این کشور رشد چشمگیری در زمینه سرمایه‌گذاری پیدا کرده و موفق شده است سرمایه‌گذاران خارجی بسیار زیادی را به این کشور جذب کند. عمان در سال ۱۹۷۰ به لحاظ اقتصادی دچار تحولات عظیمی شد که به رنسانس عمان معروف می باشد. بیشترین سرمایه گذاری ها در ابتدا در زمینه نفت و پتروشیمی بود اما با رشد اقتصادی که این کشور پیدا کرد بستری برای سرمایه گذاری های بیشتر در زمینه های مختلف برای سرمایه گذاران فراهم شد که در ادامه راه های مختلف سرمایه گذاری در عمان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

پرچم عمان

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در عمان

برای بسیاری از سرمایه گذاران صرفاً سود و منافع مالی اهمیت دارد و به دنبال گرفتن اقامت نیستند اما خیلی از افراد نیز از این طریق می‌خواهند اقامت دائم کشوری را به دست بیاورند. با در نظر گرفتن این موضوع به کسانی که قصد گرفتن اقامت دائم و پاسپورت عمان را از طریق سرمایه‌گذاری دارند توصیه می شود که کشور دیگری را به این منظور انتخاب نمایند. زیرا عمان فقط مادامی که اشخاص در عمان کسب و کار و یا تجارت می کنند به آن ها اقامت کوتاه مدت می دهد و این اقامت کوتاه مدت مانند سایر کشورهای عربی  نهایتاً تبدیل به اقامت دائم یا تابعیت نخواهد شد. پس اگر خواستار دریافت پاسپورت دوم کشوری می باشید. انتخاب عمان برای شما مناسب نخواهد بود. تمامی مطالب مربوط به این مقاله متعلق به مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) می باشد و هر گونه کپی برداری از مطالب آن به لحاظ قانونی جرم است و پیگرد قانونی دارد و شرعاً نیز حرام می باشد.

استاندارد های سرمایه گذاری

استاندارد های سرمایه گذاری در عمان یکی از مهم‌ترین مباحثی است که مورد بررسی سرمایه گذاران خارجی قرار می گیرد. قبل از هرگونه سرمایه گذاری در هر جای دنیا می بایست، ریسک ها و استانداردهای آن کشور ها کامل مورد تحلیل و بازبینی قرار گیرد. در حال حاضر به دلیل مسائل سیاسی که بین کشورها وجود دارد و رابطه بسیار خوبی که کشور عمان با کشورهای غربی مانند آمریکا و انگلستان دارد، آن دسته از ایرانیانی که قصد سرمایه گذاری در عمان را دارند، می بایست از ریسک های موجود مانند لغو قراردادهای سرمایه گذاری برای افراد خارجی و یا از دست دادن سرمایه با خبر باشند تا بتوانند با در نظر گرفتن تمامی این ریسک ها و با علم و آگاهی قدم بردارند.

به همین منظور سعی کرده‌ایم که استاندارد ها و مسائل مهمی که می بایست مورد توجه قرار گیرد را به طور علمی تحت نمودارهایی مورد بررسی قرار دهیم. یکی از مسائل مهمی که می بایست مورد بررسی قرار گیرد، نرخ مصادره اموال می‌باشد که بیشترین ریسک برای سرمایه گذاری با عدد ۷ نشان داده می شود و امن ترین آنها نیز با عدد ۱ نشان داده می‌شود، که عمان در سال ۲۰۱۷ عدد ۳ را به خود کسب نمود.

 • نرخ مصادره اموال

نرخ مصادره اموال عمان

یکی دیگر از نرخ‌های مهمی که در عمان می بایست مورد توجه قرار گیرد، نرخ ریسک در این کشور می باشد که نشان دهنده ریسک سرمایه‌گذاری در این کشور است که از دو بعد سیاسی، اقتصادی و هم چنین محیطی مورد بررسی قرار گرفته است که تحت نموداری برای شما آورده شده است:

 • نرخ ریسک سرمایه‌گذاری

شاخص های اقتصادی تأثیر گذار

هر سرمایه گذار باهوشی که به دنبال کسب سود بیشتر می‌باشد، شاخص های تاثیر گذار در اقتصاد کشور مقصد را مورد بازبینی قرار می دهد. از مهم ترین شاخص های تاثیر گذار در اقتصاد عمان تولید ناخالص ملی این کشور می باشد. تولید ناخالص داخلی عمان بیشتر از ۱۸۶ بیلیون دلار می باشد و نسبت به دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس و منطقه نظیر کویت و قطر نرخ پایین تری را دارد. (البته کشورهای قطر و کویت جزو ثروتمندترین کشورهای جهان می باشد.) تولید ناخالص داخلی  از سال ۱۹۹۰ تحت عنوان نموداری برای شما متقاضیان سرمایه گذاری در عمان آورده شده است:

 • تولید ناخالص داخلی

تولید ناخالص داخلی عمان
 • نرخ مالیات

سرمایه گذاری درعمان از طریق خرید ملک

یکی از راههای گرفتن اقامت در بعضی از کشورها خرید ملک می باشد. البته خرید ملک در تمامی کشورها منجر به گرفتن اقامت برای افراد نمی شود اما می تواند یکی از راه های سرمایه گذاری برای افراد محسوب شود. دولت عمان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و اجازه خرید ملک به افراد داده است. باید توجه داشته باشید که این سند ملکی تنها تا ۹۰ سال آینده متعلق به شخص شما خواهد بود و تا زمانی که این ملک در تصرف شما می باشد اجازه اقامت و ماندن در این ملک را دارید اما بعد از ۹۰ سال مالکیت آن به اسم دولت در می آید. البته محدودیت هایی نیز در این زمینه برای افراد وجود دارد که فقط در مناطق خاص اجازه خرید ملک به آنها را داده است. قیمت ملک هایی که خارجیان اجازه خرید آنها را دارند در سال ۲۰۱۸ حدوداً از ۸۰ هزار دلار به بالا تعریف و تعیین شده است. در این قسمت نرخ رشد قیمت املاک در عمان را تحت عنوان نموداری برای شما متقاضیان خرید ملک و سرمایه گذاری در عمان آورده‌ایم:

 • نرخ رشد قیمت املاک

سرمایه گذاری در عمان از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از راههای گرفتن اقامت و سرمایه گذاری در عمان ثبت شرکت می باشد. ثبت شرکت در بعضی از کشورها نهایتاً منجر به گرفتن اقامت نیز می‌شود. اما باید بررسی کرد که آیا در عمان نیز ثبت شرکت منجر به گرفتن اقامت می شود؟ ثبت شرکت می توانند یکی از کم خطر ترین و کم ریسک ترین انواع سرمایه گذاری در عمان باشد. تا چند سال پیش این اجازه به ایرانیان در مناطق آزاد عمان داده نمی شد اما در حال حاضر ایرانیان می توانند به راحتی در مناطق آزاد شرکت خود را به ثبت برسانند و از این طریق سرمایه خود را به این کشور وارد نمایند.

در منطقه آزاد عمان سرمایه‌گذاران برای به ثبت رساندن شرکت به کفیل عمانی نیازی ندارند و می توانند به لحاظ قانونی مالک شرکت گردند و شرکت را به اسم خود به ثبت برسانند. اما این  شرکت می بایست تحت اصولی مورد ثبت قرار گیرد که یکی از این اصول این است که سرمایه اولیه این شرکت حداقل می بایست ۲۰ هزار ریال عمان باشد و از این طریق افراد می توانند اقامت موقت عمان را که دو سال می باشد، دریافت نمایند و این اقامت دو ساله قابل تمدید نیز می باشد. اما در مناطق غیر آزاد شرایط اینگونه نخواهد بود و سهم افراد از شرکت تنها باید ۴۹ درصد باشد.

سرمایه گذاری درعمان از طریق کارآفرینی

کارآفرینی یکی از راههای سرمایه گذاری و یکی از مهمترین پارامتر های رونق اقتصادی برای کشور ها در حال حاضر در دنیا محسوب می‌شود. اما می‌بایست این نکته را نیز مورد توجه قرار دهید که کارآفرینی در تمامی کشورها منجر به گرفتن اقامت نمی‌شود. عمان نیز از آن دسته از کشورهایی است که اجازه کار آفرینی به سرمایه گذاران خارجی را در کشور خود می دهد. کارآفرینی به این معنی می باشد که شما می بایست یک طرح تجاری نو و ایده خلاقانه ای را در این کشور به اجرا در بیاورید و از این طریق در اقتصاد این کشور تاثیر مثبتی بگذارید. با توجه به اینکه کار آفرینی در عمان سرمایه بسیار زیادی نیز نمی خواهد، می تواند یک گزینه خوب برای کارآفرینان محسوب شود. اما کارآفرینی در این کشور نهایتاً منجر به گرفتن اقامت دائم و پاسپورت برای افراد نخواهد شد و این یکی از معایب آن می تواند، محسوب شود. افراد نهایتاً می توانند اقامت موقت دو ساله از این طریق دریافت نمایند.

سرمایه گذاری در عمان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

سپرده بانکی یکی دیگر از راههای سرمایه گذاری در این کشور می باشد و عمان نیز جزء آن کشورهایی است که اجازه می‌دهد که افراد در بانک ها سپرده بانکی داشته باشند. اما باید توجه کنند که از این طریق نمی توانند اقامت دائم آن را به دست بیاورند. یکی دیگر از راه های گرفتن اقامت خرید اوراق قرضه و سهام می باشد که بعضی از کشور های اروپایی از این طریق اقامت دائم به افراد می دهند. عمان از طریق خرید اوراق قرضه به افراد اقامت  دائم نمی دهد. با این وجود افراد می‌توانند به راحتی از شرکت هایی که در بازار بورس اوراق بهادار در عمان هستند، سهام خریداری کنند. بهتر است قبل از خرید اوراق قرضه و سهام در عمان بازار بورس این کشور را نیز مورد بررسی قرار دهید. در چند سال گذشته به دلیل کاهش نرخ نفت، کشور عمان اقدام به فروش ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار اوراق قرضه نموده است که توسط افراد خارجی خریداری می شود.

 • اوراق قرضه

مزایای سرمایه گذاری در عمان

سرمایه گذاری در عمان می تواند برای افراد مزایای نیز داشته باشد.

 • به هر جهت این کشور از سمت خلیج فارس و مرزهای آبی با ایران هم مرز می باشد و به لحاظ جغرافیایی و دسترسی می تواند پل ارتباطی خیلی خوبی برای واردات یا صادرات باشد.
 • هم چنین شرایط اقتصادی این کشور از خیلی وقت پیش رو به رشد می باشد که بستری مناسب را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم نموده است.

 •  یکی دیگر از مزایای سرمایه‌گذاری در این کشور تولید ناخالص ملی آن می باشد که در سال ۲۰۱۷ رتبه ۳ را به خود اختصاص داد.
 •  این کشور اجازه سرمایه‌گذاری به ایرانیان را بر خلاف سایر کشورهای عربی داده است.
 •  همچنین سرمایه گذاری در عمان به دلیل اینکه با ارز خارجی می باشد، خطراتی مانند بی ارزش شدن ریال در سالهای اخیر روی آن تاثیری نخواهد داشت.

معایب سرمایه گذاری در عمان

از معایب سرمایه گذاری در عمان می توان موارد زیر را نام برد:

 • سرمایه‌گذاری در عمان نهایتاً منجر به گرفتن اقامت دائم و یا پاسپورت این کشور نخواهد شد.
 • سرمایه گذاری در عمان به افراد تنها اقامت دو ساله می دهد و ممکن است این اقامت دو سال دیگر تمدید هم نشود و فقط تا زمانی که افراد در این کشور کسب و کار و تجارت دارند، می‌توانند از این اقامت استفاده نمایند.
 •  در عمان بیشتر در زمینه های صنایع نفت و پتروشیمی می توان سرمایه گذاری کرد و گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری در سایر صنایع و خدمات نمی باشد.
 • به خاطر رابطه بسیار قوی که آمریکا و انگلستان با عمان دارد، مسائلی مانند تحریم های سیاسی می تواند تهدیدی برای سرمایه گذاران خارجی محسوب شود.

سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در عمان

✅سرمایه مورد نیا برای ثبت شرکت در عمان چقدر است؟

۲۰ هزار ریال عمان.

✅آیا با سرمایه گذاری از طریق کارافرینی می توانیم اقامت عمان را بدست آوریم؟

خیر.

✅شرایط خرید ملک در عمان چیست؟

 افرادی که متقاضی خرید ملک هستند به این صورت است که این سند ملکی تنها تا ۹۰ سال آینده متعلق به شخص شما خواهد بود و تا زمانی که این ملک در تصرف شما می باشد اجازه اقامت و ماندن در این ملک را دارید اما بعد از ۹۰ سال مالکیت آن به اسم دولت در می آید.

✅سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در عمان چقدر است؟

80هزار دلار.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

سرمایه گذاری در عمان و راه های مختلف آن و شرایط گرفتن اقامت و همچنین مسائل مختلف روز دنیا که باعث شده است سرمایه گذاری در عمان برای ایرانیان تحت تاثیر قرار بگیرد، در این مقاله به طور علمی و بر اساس آمار و ارقام جهانی مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. توصیه ما برای سرمایه گذاران خارجی این می باشد که قبل از هرگونه سرمایه گذاری با یک وکیل مهاجرت که در این زمینه تخصص و تبحر کافی و لازم را دارند، مشورت نمایند و در صورت لزوم و تمایل می توانید با کارشناسان ما نیز ارتباط برقرار نمایید تا راه گرفتن مشاوره از پدر علم مهاجرت آقای استاد ملک پور را یاد بگیرید. پیشنهاد ویژه ای که ما برای شما داریم تهیه ویدیو آموزش گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت که توسط آقای استاد ملک پور تهیه و تدوین گردیده است، می باشد. زیرا به وسیله مشاهده آن می توانید سرمایه گذاری در عمان و کشورهای مختلف جهان و راه های گرفتن اقامت از این طریق را به صورت کامل فرا بگیرید و اطلاعات خود را به روز و کامل نمایید.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز . سند ملکی که خریداری می کنید تنها تا ۹۰ سال آینده متعلق به شخص شما خواهد بود و تا زمانی که این ملک در تصرف شما می باشد اجازه اقامت و ماندن در این ملک را دارید اما بعد از ۹۰ سال مالکیت آن به اسم دولت در می آید. البته محدودیت هایی نیز در این زمینه برای افراد وجود دارد که فقط در مناطق خاص اجازه خرید ملک به آنها را داده است.قیمت ملک هایی که خارجیان اجازه خرید آنها را دارند در سال ۲۰۱۸ حدوداً از ۸۰ هزار دلار به بالا تعریف و تعیین شده است.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *