سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع روش های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در فرانسه ، اقامت فرانسه از طریق خرید ملک ، اقامت فرانسه از طریق خرید ملک ، اقامت فرانسه از طریق خود حمایتی ،  مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری ،  سرمایه گذاری در بورس فرانسه ، اخذ تابعیت فرانسه از طریق سرمایه گذاری ، اقامت خود حمایتی فرانسه ، فرصت های سرمایه گذاری در فرانسه ، ویزای تمکن مالی فرانسه ، زندگی در فرانسه برای ایرانیان و روش های مختلف سرمایه گذاری در فرانسه در این مقاله علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. شرایط و استانداردها و شاخصه های سرمایه گذاری در فرانسه به چه صورتی است؟ آیا از مزایا و معایب سرمایه گذاری درکشور فرانسه اطلاع دارید؟ چه میزان سرمایه و دارایی به منظور سرمایه گذاری در این کشور باید ارائه گردد؟ آیا سرمایه گذاری در کشور فرانسه منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور می گردد؟ مقاله حاضر جهت پاسخ گویی به این سوالات و بررسی کلیه نکات مهم در این زمینه  نگارش یافته است. چنانچه تمایل به اخذ اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و با تیم کارشناسان و وکلای مجرب ما مشاوره تلفنی به صورت رایگان داشته باشید.

سرمایه گذاری در فرانسه

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در فرانسه
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه
 • استانداردهای سرمایه گذاری در فرانسه
 • شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در فرانسه
 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در فرانسه
 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در فرانسه
 • سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در فرانسه
 • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در فرانسه
 • سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خودحمایتی
 • مزایای سرمایه گذاری در فرانسه
 • معایب سرمایه گذاری در فرانسه
 • سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در فرانسه
 • سخن پایانی

شرایط عمومی سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت در این کشور می‌باشد که از طرق مختلف از جمله خرید ملک، خرید اوراق قرضه دولتی، کارآفرینی، ثبت شرکت و خود حمایتی انجام می پذیرد. در ادامه این مقاله به توضیح اختصاری هر یک از این موارد می پردازیم. به منظور سرمایه گذاری لازم است و اطلاعاتی کلی در مورد شرایط عمومی این کشور داشته باشیم. این مقاله توسط گروه حقوقی موسسه ملک پور تدوین و نگارش گردیده است. خواهشمندیم تا از توسعه و ترویج آن بدون ذکر منبع جداً خودداری نموده، چرا که این کار فاقد وجاهت شرعی و قانونی بوده و موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه رضایتی از این کار ندارد. کشور فرانسه با مساحت 640.679 کیلومتر مربع بزرگترین کشور اتحادیه اروپا محسوب می گردد که در اروپای غربی واقع شده است و جمعیتی بالغ بر ۶۷ میلیون نفر را در خود گنجایش داده است. واحد پولی این کشور یورو و فرانک اقیانوسیه بوده و پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن پاریس می باشد و زبان رسمی مردم آنان زبان فرانسوی است.

پرچم فرانسه

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه

هدف متقاضیانی که اقدام به سرمایه گذاری می کنند اخذ اقامت کشور مربوطه است. به طور کلی پس از ۵ سال حضور در کشور فرانسه می توان برای دریافت اقامت دائم این کشور درخواست نمود. همچنین بعد از سه سال میتوان برای دریافت تابعیت و پاسپورت فرانسه اقدام نمود. البته مسئله ای که در مورد دریافت تابعیت و پاسپورت می بایست مد نظر قرار گیرد این است که ؛ متقاضیان می بایست حتما تا حدودی به زبان فرانسوی اشراف پیدا کرده و همچنین ثابت نمایند که در جامعه فرانسه ادغام و به قانون اساسی این کشور احترام می‌گذارند. از مزایای اخذ اقامت فرانسه و اقامت فرانسه از طریق خود حمایتی دسترسی به خدمات اجتماعی و آموزشی رایگان مشابه با شهروندان فرانسوی می باشد. همچنین امکان همراهی همسر و فرزندان زیر ۱۷ سال از جمله مزایای دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور بوده و امکان سفر به سایر کشورهای عضو شینگن و همچنین کشورهای مجاز دیگر که کلاً شامل ۱۲۷ کشور میباشد وجود خواهد داشت.

استانداردهای سرمایه گذاری

سرمایه گذاران می بایست استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور را بررسی نمایند تا از این طریق بتوانند اطمینان خاطر حاصل نمایند که سرمایه گذاری برای آنها با کمترین ریسک همراه خواهد بود و می تواند گزینه پر سودی برایشان تلقی گردد. این مقاله توسط کارشناسان گروه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده است که تحت تعلیمات مستقیم جناب آقای استاد ملک پور بوده اند لذا خواهشمند است از هرگونه کپی برداری یا استفاده از محتوای آن بدون ذکر منبع اکیداً خودداری نموده و توجه داشته باشید که موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه رضایتی از این کار ندارد. در این میان شاخصه ریسک مصادره اموال بهترین گزینه برای بررسی شرایط سرمایه گذاری می باشد که از رقم ۱به معنای کم ریسک ترین به‌رغم ۷ به معنای پر ریسک ترین منتهی می گردد که در نمودار زیر شاخصه ریسک مصادره اموال در کشور فرانسه نمایش داده شده است که همانطور که ملاحظه می فرمایید رقم یک را نشان می دهد که این رقم نمایش گر آن است که اقدامات تبعیض آمیز نسبت به سرمایه گذاری برای متقاضیان داخلی و متقاضیان بین المللی اعمال نمی گردد و دولت فرانسه نسبت به نقض قراردادهای سرمایه‌گذاری متقاضیان بین المللی عملکرد بهینه و مطلوبی را از خود نشان داده است.

 • نرخ مصادره اموال

مصادره اموال فرانسه

شاخص های اقتصادی تأثیر گذار

سرمایه گذاری  نیازمند بررسی شاخص‌های تاثیرگذار اقتصادی این کشور می‌باشد. از جمله این موارد توجه به فاکتور تولید ناخالص داخلی (GDP) در کشور فرانسه می باشد که این شاخص نمایانگر میزان توسعه اقتصادی یک کشور است که با بررسی تولید ناخالص داخلی در کشور فرانسه به این نتیجه می رسیم که روند رو به رشدی را طی کرده و می توان انتظار داشت که سرمایه گذاری در این کشور  با پیشرفت و سوددهی بالایی روبه‌رو باشد. به طور کلی چنانچه میزان تولید ناخالص داخلی کشوری بیش از ۳۵ هزار باشد وضعیت مطلوبی را نشان می دهد که در نمودار زیر تولید ناخالص داخلی در کشور فرانسه نمایش داده شده است:

 • تولید ناخالص داخلی

همچنین شاخص مالیات بر درآمد در مورد سرمایه‌گذاری  می بایست مد نظر قرار گیرد و هر چقدر که میزان مالیات بر درآمد در کشوری کمتر باشد توجه سرمایه گذاران برای سرمایه‌گذاری در آن کشور بیشتر می گردد. که در نمودار زیر مالیات بر درآمد کشور فرانسه نمایش داده شده است:

 • نرخ مالیات

مالیات بر درآمد کشور فرانسه.

همچنین توجه به شاخص نرخ بیکاری لازم می باشد. نرخ بیکاری در کشور فرانسه در حال حاضر8.7 درصد گزارش شده است که هر چقدر این رقم کمتر باشد میزان بیکاری در آن کشور هم کمتر بوده و شرایط کاریابی در آن کشور بهتر است. در نمودار زیر نرخ بیکاری در کشور فرانسه با کشورهای انگلیس و امریکا مقایسه شده است:

 • نرخ بیکاری

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری  از طریق خرید ملک نیز میسر می‌باشد. متقاضیان می توانند در اکثر کشورهای دنیا خرید ملک داشته باشند اما تنها تعداد معدودی از کشورها با خرید ملک به متقاضیان اقامت و تابعیت اعطا می نمایند که از جمله این کشورها فرانسه، اسپانیا، پرتغال، گرجستان، قبرس و ترکیه می باشند. قیمت املاک با توجه به اینکه در پایتخت واقع شده باشند و یا در شهر های دیگر و اینکه در مرکز شهر باشند و یا در حومه شهر واقع شده باشند متفاوت می باشد. همچنین زمان ساخت آنها از نظر نوساز بودن یا نبودن آنها موثر است. اما نکته قابل توجه این است که به ازای هر یک از اعضای خانواده مساحت ملک مورد نظر ۱۷ تا 35 متر تعیین می گردد. همچنین قیمت املاک در این کشور می بایست از هفتاد هزار یورو بالاتر باشد. بعلاوه توجه به این نکته حائز اهمیت است که خرید ملک در فرانسه به منظور سرمایه گذاری مستلزم پرداخت مالیات می باشد حتی متقاضیان برای املاکی که در آنها سکونت دارند نیز می بایست مالیات پرداخت نمایند.

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری  از طریق ثبت شرکت یکی دیگر از طرق سرمایه‌گذاری در این کشور می باشد. از جمله مزایای این روش که بسیار مورد توجه قرار می گیرد امکان مالکیت ۱۰۰ درصد شرکت فرانسوی توسط سرمایه گذاران خارجی آن می باشد. برای این منظور متقاضیان از طریق ثبت شرکت می بایست شرکتی را در این کشور ثبت نموده و خود شخص متقاضی استخدام آن شرکت شده و ماهانه از آن شرکت حقوق دریافت نماید که میزان حقوق نباید کمتر از دو هزار یورو در ماه باشد. همچنین مسئله قابل توجه این است که سمت شخصی که در شرکت استخدام می شود می بایست از جمله امور مهم و حیاتی شرکت را دارا باشد. این مقاله توسط گروه کارشناسان رسمی موسسه حقوقی ملک پور تهیه گردیده و هر گونه کپی برداری از آن و یا استفاده از محتوای آن بدون قید منبع قانونا و شرعا حرام بوده و لازم به ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه رضایتی از این کار ندارد. به منظور ثبت شرکت در فرانسه می بایست یک بیزینس پلان قوی طراحی گردد که نشان دهنده خط مشی شرکت بوده و نشان دهد که ایده شرکت بسیار خلاقانه و نوآورانه می‌باشد. همچنین باید حسابی برای شرکت افتتاح کرد د و حسابدار رسمی امور حسابرسی شرکت را عهده دار گردد.  همچنین آدرسی برای شرکت در نظر گرفته می شود.

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی به این صورت است که ابتدا یک ویزای کوتاه مدت برای شخص متقاضی  از طریق کار آفرینی صادر می گردد تا به کشور فرانسه ورود پیدا کرده و با بررسی مشاغل مختلف و بیزینس های مختلف در مورد آنها تصمیم گیری نماید و پس از بررسی در مورد شغل نظر خود در این مرحله به ایران بازگشته و یک حساب بانکی در کشور فرانسه افتتاح می گردد. به علاوه اینکه یک ویزای شش ماهه برای متقاضی سرمایه گذاری از طریق کارافرینی صادر می گردد و می تواند به حساب خود در کشور فرانسه مبالغ مورد نظر خود را ارسال نماید. در این مرحله از طرف اداره پلیس به شخص متقاضی رسیدی دال بر اجازه حضور یک ساله داده شده تا وی بتواند در مدت یک سال بیزینس خود را راه اندازی نموده و پس از اتمام یک سال مدارک خود را به اداره پلیس ارائه نماید که تا پنج سال قابل تمدید بوده و پس از آن به اقامت دائم کشور فرانسه منجر می گردد.

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

متقاضیان به منظور سرمایه گذاری در این کشور  از طریق خرید اوراق قرضه دولتی می بایست مبلغ قابل توجهی را سرمایه گذاری نمایند. این افراد باید ۱۰ میلیون یورو را به خرید اوراق قرضه دولتی اختصاص دهند تا بتوانند از این طریق مجوز حضور و زندگی  در کشور فرانسه را به دست آورند و این در حالی است که سایر روش های سرمایه گذاری مبالغ به نسبت پایین تری را نیاز دارند و چه بسا در روش خود حمایتی برای سرمایه گذاری حتی نیازی به خروج سرمایه از کشور مبدا و ورود آن به کشور فرانسه وجود ندارد. با این وجود از جمله مزایای سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه می‌توان؛  به عدم نیاز به شرط حضور در فرانسه و یا سابقه حضور  در این کشور اشاره نمود. همچنین به منظور این نوع از سرمایه گذاری نیازی به مدرک زبان و یا سابقه تخصصی و حرفه ای برای فرد متقاضی نمی باشد و مجوز  وی در زمان کوتاهی کمتر از دو ماه صادر می گردد. در این روش سرمایه گذاری خانواده متقاضی اصلی نیز از مزایای  شهروندی فرانسه بهره مند می گردند.

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خودحمایتی

سرمایه گذاری  از طریق خود حمایتی بدین جهت مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است که نیازی به انتقال سرمایه شخص متقاضی  به این کشور وجود نداشته و متقاضی تنها با نشان دادن سرمایه خود اعم از منقول و غیر منقول می تواند ویزای خود حمایتی  را به دست آورد و همچنین عدم نیاز به شرط حضور در خاک این کشور از جمله مزایای این روش محسوب می گردد و متقاضیانی که تمایل دارند به صورت ادواری در این کشور یا سایر کشورهای عضو شنگن حضور داشته باشند می توانند از این روش استفاده نمایند. برای استفاده از این روش می بایست تمکن مالی شخص از طرق مختلف از جمله: ارائه اسناد املاک غیر منقول وی و همچنین اثبات درآمد ماهیانه وی لحاظ گردد. برای استفاده از روش خود حمایتی، متقاضی نمی‌تواند در این کشور برای کارفرمای دیگری کار نماید و چنانچه قصد کار کردن داشته باشد می بایست خودش کارفرما واقع گردد. همچنین در این روش می بایست شخص متقاضی به ازای خودش و اعضای خانواده خود مبالغی را حداقل به مدت 4 ماه و حداکثر به مدت 6 ماه در حساب بانکی خود قرار داده و پرینت حساب بانکی خود را ارائه نماید که میزان این مبالغ از قرار زیر است:

 • ۴۰ هزار یورو و یا معادل ریالی آن برای شخص اصلی متقاضی

 • 18 هزار یورو و یا معادل ريالی آن برای همسر متقاضی

 • 10 هزار یورو یا معادل ریالی آن به ازای فرزندان زیر ۱۷ سال شخص متقاضی

مزایای سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری در کشور فرانسه در طول سال‌های گذشته و مخصوصا طی دهه اخیر روند رو به رشد خود را طی نمود. قطعا این مساله بدان منظور است که مزایای سرمایه‌گذاری بسیار بالا بوده و از جمله مزایای سرمایه گذاری در این کشور می توان موارد زیر را نام برد:

 • عدم نیاز به اقامت قبلی در فرانسه

 • عدم نیاز به حضور در فرانسه در برخی موارد

 • عدم نیاز به تسلط به زبان و سابقه تخصصی خاص

 • امکان سرمایه گذاری در فرانسه به صورت منفرد یا شراکتی

 • صدور مجوز اقامت حداکثر پس از ۲ ماه

 • امکان سفر به ۱۲۷ کشور دنیا علی الخصوص کشورهای حوزه شنگن

معایب سرمایه گذاری در فرانسه

به منظور سرمایه گذاری بهتر است تا در کنار مزایای آن معایب آن را نیز بررسی نموده و با قیاس میان این دو به منظور سرمایه گذاری اطلاعات لازم را کسب نموده و برای آن اقدام نمود. به صورت کلی معایب سرمایه گذاری عبارتند از:

 • بالا بودن نرخ مالیات در این کشور

 • بالا بودن نرخ بیکاری در این کشور

 • نابرابری اجتماعی و فاصله طبقاتی

 • کم بودن شرکت های کوچک و بزرگ به منظور سرمایه گذاری و ابتکار در ایده های نوآورانه

 • دستمزد بالای نیروی کار در این کشور

سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در فرانسه

چقدر سرمایه برای خرید اوراق قرضه دولتی در فرانسه نیاز است ؟

این افراد باید ۱۰ میلیون یورو را به خرید اوراق قرضه دولتی اختصاص دهند .

آیا با سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه می توانیم اقامت فرانسه را بدست آوریم؟

بله.

مزایای سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خرید اوراق قرضه  چیست؟

 از جمله مزایا می‌توان به عدم نیاز به شرط حضور در فرانسه و یا سابقه حضور  در این کشور اشاره نمود. همچنین ، نیازی به مدرک زبان و یا سابقه تخصصی و حرفه ای برای فرد متقاضی نمی باشد و مجوز اقامت وی در زمان کوتاهی کمتر از دو ماه صادر می گردد.

مراحل ثبت شرکت در فرانسه چیست؟

منظور متقاضیان سرمایه گذاری در فرانسه از طریق ثبت شرکت می بایست شرکتی را در این کشور ثبت نموده و خود شخص متقاضی استخدام آن شرکت شده و ماهانه از آن شرکت حقوق دریافت نماید که میزان حقوق نباید کمتر از دو هزار یورو در ماه باشد. همچنین مسئله قابل توجه این است که سمت شخصی که در شرکت استخدام می شود می بایست از جمله امور مهم و حیاتی شرکت را دارا باشد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

سرمایه گذاری در فرانسه ، شرایط سرمایه گذاری در فرانسه و امکان اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری در این کشور در مقاله فوق بررسی گردید. با توجه به امکانات رفاهی و شرایط اقتصادی رو به رشد در کشور فرانسه امروزه سیل عظیمی از مهاجران از روش های مختلف از جمله سرمایه گذاری در فرانسه روانه این کشور شده اند. در این میان روش خودحمایتی به دلیل مزایای فراوان ازجمله عدم نیاز به شرط حضور و همچنین عدم نیاز خروج سرمایه از کشور مبدا و ورود آن به فرانسه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به منظور کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود در این زمینه و سایر کشورهای دنیا می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و بصورت تلفنی مشاوره رایگان دریافت نمایید.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام وقت بخیر. برای اخذ تابعیت فرانسه متقاضیان می بایست حتما تا حدودی به زبان فرانسوی اشراف پیدا کرده و همچنین ثابت نمایند که در جامعه فرانسه ادغام و به قانون اساسی این کشور احترام می‌گذارند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *