سرمایه گذاری در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس، مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری، شرایط و قوانین اخذ اقامت و تابعیت قبرس، شرایط مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفته است. سرمایه گذاری در قبرس چه شاخصه هایی دارد؟ آیا سرمایه گذاری در قبرس، امن و مطمئن می باشد؟ با چه میزان سرمایه گذاری در قبرس می توان به این کشور مهاجرت کرد؟ سرمایه گذاری، یکی از شش روش اخذ اقامت و تابعیت می باشد و یکی از بهترین روش های مهاجرت همیشه سرمایه گذاری های امن و مطمئن بوده است، زیرا متقاضی هم اقامت و حقوق شهروندی خود را اخذ می کند و هم با برنامه ریزی و مشاوره صحیح می تواند سرمایه خود را حفظ و حتی افزایش دهد. موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) با بیش از 15 سال سابقه در امر حقوق بین الملل و مهاجرت؛ آماده مشاوره دقیق و صحیح در خصوص سرمایه گذاری و روش های اخذ اقامت می باشد؛ می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در قبرس

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در قبرس
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس
 • شاخص های اقتصادی تأثیر گذار بر سرمایه گذاری در قبرس
 • سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در قبرس از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در قبرس از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید اوراق قرضه
 • مزایای سرمایه گذاری در قبرس
 • معایب سرمایه گذاری در قبرس
 • پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در قبرس
 • سخن پایانی

شرایط عمومی سرمایه گذاری در قبرس

قبرس که به دو بخش جنوبی و شمالی تقسیم شده است؛ در شرق دریای مدیترانه قرار دارد و جمعیتی در حدود 1 میلیون نفر بیشتر ندارد. قبرس جنوبی عضو اتحادیه اروپا است ولی عضو شنگن نمی باشد. زبان های رسمی این کشور ترکی و یونانی می باشد و پایتخت این کشور شهر نیکوزیه است.کشور قبرس به علت شرایط جغرافیایی و زیبایی های خاص و طبیعت جذاب از کشورهای توریستی می باشد و سالیانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند، به همین علت می تواند یکی از مقاصد مناسب جهت سرمایه گذاری و اخذ سود باشد. البته قبرس جنوبی برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت به جهت عضویت در اتحادیه اروپا بیشتر توصیه می شود. با اینکه جمعیت کشور قبرس پایین می باشد ولی به علت حضور زیاد گردشگران می توان از طریق سرمایه گذاری سود مناسبی را پیش بینی کرد.

پرچم قبرس

 پول رسمی کشور قبرس نیز یورو می باشد که معادلات را در این کشور ساده تر می کند. می توان از طریق خرید ملک، ثبت شرکت، کار آفرینی و… در این کشور سرمایه گذاری کرد که در ادامه مقاله به بررسی هر یک از روش های سرمایه گذاری در قبرس می پردازیم.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس مانند سایر کشورها دو حالت دارد. سرمایه گذاری که منجر به اقامت و تابعیت شود و سرمایه گذاری که صرفاً برای سودآوری بوده و موجب اعطای اقامت نمی شود. طبق قوانین مهاجرتی قبرس شرایط مختلفی ارائه شده است که با سرمایه گذاری و رعایت این قوانین شخص اقامت کشور قبرس را اخذ خواهد کرد. سرمایه گذاری در قبرس و اخذ اقامت به سه صورت زیر در کشور قبرس امکان پذیر است:

 • اقامت موقت قبرس از طریق سرمایه گذاری:

  اخذ اقامت موقت قبرس، از طریق استارت آپ و ایجاد یک کسب و کار نوآورانه با سرمایه اندک؛ امکان پذیر است ولی شخص نیاز به داشتن ایده نو دارد.

 • اقامت بلند مدت قبرس از طریق سرمایه گذاری:

  در این روش شخص اقامت بلند مدت کشور قبرس را اخذ می کند و امکان اخذ پاسپورت و اقامت دائم و تابعیت را نیز خواهد داشت. سرمایه گذاری قبرس و اقامت بلند مدت در این کشور در 6 دسته بندی جدا قرار گرفته است که از این 6 روش امکان اخذ اقامت بلند مدت قبرس امکان پذیر است. دسته بندی ها با عناوین دسته های A-B-C-D-E-F مشخص شده اند.

 • تابعیت کشور قبرس از طریق سرمایه گذاری:

  این روش که یکی از معروفترین روش های اخذ تابعیت اروپا می باشد که با خرید 2،150،000 یورو املاک در کشور قبرس تابعیت این کشور را اخذ می کند.

استانداردهای سرمایه گذاری در قبرس

نرخ مصادره اموال نیز از مواردی می باشد که باید در خصوص سرمایه گذاری به خصوص در زمینه خرید املاک قابل بررسی است. نرخ مصادره اموال معمولا بین 1 الی 7 می باشد که 1 ایده آل ترین و 7 بالاترین می باشد و این موضوع از نظر سرمایه گذاری بسیار مهم و پر اهمیت است زیرا سرمایه گذار باید اطمینان داشته باشد که اگر در کشور دیگری ملک خریداری کند این ملک توسط دولت مصادره نخواهد شد. طبق نمودار زیر، در آخرین بررسیها، در قبرس میزان نرخ مصادره اموال یک می باشد که این نرخ مناسبی جهت سرمایه گذاری می باشد.

نرخ مصادره اموال قبرس

شاخص های اقتصادی تأثیر گذار بر سرمایه گذاری در قبرس

در خصوص سرمایه گذاری در قبرس باید در کنار استاندارد های سرمایه گذاری این کشور شاخص های اقتصادی نیز باید بررسی شود. عواملی نظیر تورم ، نرخ بیکاری ، تولید ناخالص ملی مواردی می باشند که جهت سرمایه گذاری نیاز به بررسی دقیق دارند. تورم در کشور قبرس در سالهای اخیر روندی متعادل را طی کرده است و حتی در برخی موارد منفی بوده است که این موضوع نیز برای اقتصادی یک کشور جنبه منفی دارد ولی هیچ گاه نرخ تورم فوق العاده بالایی را در سالهای اخیر نداشته و در سالهای اخیر توسط دولت کنترل شده است.

نرخ تورم قبرس

نرخ بیکاری نیز در کشور قبرس در سالهای اخیر رو به کاهش بوده است و در حال حاضر 6.8 درصد می باشد که نرخ قابل قبولی می باشد و این موضوع شرایط کاری مناسب را در این کشور نشان میدهد. تولید ناخالص ملی نیز در کشور قبرس در سالهای اخیر روندی متعادل را داشته است و از سال 2012 که رشد چشمگیری را داشت به حالت متعادل درآمده است.

نرخ بیکاری قبرس

سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری قبرس همانطور که اشاره شد از طریق خرید ملک نیز امکان پذیر است. با اینکه بسیاری از کشورها از طریق خرید ملک اقامت اعطا نمیکنند کشور قبرس هم اقامت و هم تابعیت را از طریق خرید ملک به متقاضیان کشورهای جهان سومی اعطا می کند. در کشور قبرس در صورتی که شخص رقمی در حدود 300 هزار یورو ملک خریداری کند به وی اقامت 5 ساله اعطا می شود و این اقامت پس از 5 سال نیز قابل تبدیل به تابعیت می باشد. اقامت 5 ساله از طریق خرید ملک نیاز به شرط حضور نیز در کشور قبرس ندارد. یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید ملک به ارزش 2.150.000 یورو می باشد که با این رقم خرید ملک و نگهداری این ملک به مدت 5 سال از همان ابتدا به شخص و خانواده اش تابعیت و پاسپورت کشور قبرس اعطا می شود که این پاسپورت اروپایی می باشد و شخص با این پاسپورت می تواند بدون محدودیت هر کشوری از اروپا تمایل داشت زندگی کند. این روش از بهترین و سریع ترین روش های اخذ تابعیت اروپا می باشد. از مزایای خرید ملک در قبرس:

 • مالیات کم
 • روند سریع انجام پرونده
 • اعطای اقامت دائم و یا پاسپورت
 • امکان سفر به بیش از ۱۵۵ کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا
 • امکان درخواست پاسپورت برای اعضای خانواده.
 • عدم شرط حضور
 • بدون نیاز به دانش زبان
 • امکان سفر به آمریکا
 • عدم نیاز به ارائه منبع سرمایه

سرمایه گذاری در قبرس از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در قبرس و اخذ اقامت قبرس از طریق ثبت شرکت نیز امکان پذیر می باشد. ثبت شرکت در قبرس و سرمایه گذاری از این روش در مشاغل مختلف تا حدودی متفاوت می باشد و برای مثال اقامت از طریق ثبت شرکت و کسب و کار در زمینه های کشاورزی و ماهیگیری نیاز به سرمایه گذاری به مبلغ 430 هزار یورو می باشد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده است ، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام بوده و غیرقانونی می باشد. همینطور شخص می تواند با سرمایه گذاری به میزان 260 هزار یورو در کشور قبرس اقامت این کشور را درخواست دهد. اقامت از طریق ثبت شرکت روش پیچیده تری نسبت به خرید ملک میباشد و شخص باید سابقه راه اندازی کسب و کار را ارائه دهد. در این خصوص دولت قبرس نیز باید طرح تجاری شخص سرمایه گذار را بپذیرد و این موضوع نیز موارد زیادی باید بررسی شود.

سرمایه گذاری در قبرس از طریق کارآفرینی

کارآفرینی یکی از جدید ترین متد و روش های اخذ اقامت می باشد و تقریبا تمامی کشورهای دنیا در سالهای اخیر قوانین در خصوص حمایت از کارآفرینان وضع کرده اند تا این افراد را جذب کشور خود کنند و بتوانند از قدرت کارآفرینی و کسب و کار و تجربه و ایده های نو این اشخاص استفاده کنند. برای این کار کشور قبرس از روش استارت آپ اقامت موقت به متقاضیان اعطا می کند و برای اقدام جهت این روش شخص باید ایده تجاری نو و کسب و کاری مفید و نوین ارائه دهد و این موضوع به موافقت مقامات قبرس برسد. در این روش که یکی از مزایای استارت آپ و کارآفرینی می باشد نیاز به سرمایه فوق العاده زیادی ندارد و با هر سرمایه ای که طرح تجاری شخص به سوددهی برسد امکان موافقت با طرح وجود دارد. البته باید توجه کار آفرینی همیشه پرونده ای پر ریسک می باشد که امکان دارد دولت کشور مقصد با این ایده و طرح موافقت نکند.

سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در قبرس و اخذ اقامت از طریق خرید اوراق قرضه دولتی می باشد. در برخی کشورها اخذ اقامت از طریق خرید اوراق قرضه دولتی امکان پذیر نمی باشد ولی در برخی کشورها اشخاص می تواند با خرید اوراق قرضه و نگاه داری آن به مدت مشخصی اقامت آن کشور را اخذ کنند. با خرید اوراق قرضه دولتی قبرس به مبلغ 500 هزار یورو امکان اخذ اقامت کشور قبرس می باشد .در سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه  سرمایه گذار برای رسیدن به اقامت باید حداقل برای ۳ سال این سهام و اوراق قرضه را در کشور قبرس حفظ کند. در این روش برای شخص و خانواده شخص اقامت صادر می شود که پس از 3 سال نیز این اقامت امکان تبدیل به اقامت دائم نیز دارد. البته این روش خیلی جهت مهاجرت به قبرس توصیه نمی شود زیرا هزینه بالایی دارد و اقامت دائم نیز از ابتدا اعطا نمی شود.

مزایای سرمایه گذاری در قبرس

در کنار شرایط سرمایه گذاری در قبرس و استاندارد ها و شاخصه ها و روش های سرمایه گذاری و اخذ اقامت باید مزایا و معایب سرمایه گذاری در قبرس را نیز بررسی کرد که بتوان با جمع بندی دقیق از تمامی نکات آن اطلاع یافت و حتی با سایر کشورها و روش های مهاجرتی مقایسه کرد تا به نتیجه نهایی رسید. کشور قبرس جهت سرمایه گذاری مزایای زیادی دارد که در این بخش به آن اشاره خواهد شد:

 • تنوع روش های سرمایه گذاری از نظیر خرید ملک و ثبت شرکت و حتی خود حمایتی
 • جزو پایینترین نرخ های مالیات در اروپا
 • توسعه چشم گیر اقتصادی
 • عضویت در اتحادیه اروپا
 • کیفیت مناسب زندگی
 • سطح جرم و جنایت پایین
 • شرایط اخذ اقامت با انجام هزینه هایی پایین تر از سایر کشورهای اروپایی
 • امکان اخذ پاسپورت اروپا و سفر به تمامی کشورهای جهان بدون ویزا و زندگی در اروپا
 • نظام حقوقی و اقتصادی مشابه با انگلستان

معایب سرمایه گذاری در قبرس

قطعا در کنار مزایای سرمایه گذاری در قبرس باید به معایب آن نیز اشاره شود تا بدون تعصب بتوان تصمیم گیری کرد و این موارد را باهم سنجید. البته شاید بزرگترین معایب کشور قبرس جهت سرمایه گذاری عدم حضور در اتحادیه شنگن می باشد و این موضوع باعث شده است متقاضیان زیادی که تمایل به زندگی در اروپا را دارند این کشور را انتخاب نکنند. همینطور کیفیت زندگی و کار در کشور قبرس قابل مقایسه با کشورهای درجه یک اروپایی مثل سوئیس و اتریش نیست. برخی معایب سرمایه گذاری در قبرس:

 • نیاز به اخذ وکیل در خصوص اقدامات حقوقی نظیر خرید ملک (ممکن است املاک بدهی داشته باشند)
 • ممنوعیت اجاره در املاک وجود دارد. و برخی مواقع شخص نمی تواند ملک خود را اجاره دهد.

 • شلوغی بیش از حد مناطق توریستی
 • شرایط زندگی و رفاه و امنیت اجتماعی در مقایسه با سایر کشورهای درجه یک اروپایی پایینتر می باشد.

با توجه به مقایسه نکات مثبت و منفی به نظر می آید شرایط سرمایه گذاری قبرس مناسب می باشد و نکات مثبت سرمایه گذاری در این کشور بیشتر از نکات منفی و نقاط ضعف این کشور است.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در قبرس

سرمایه مورد نیاز برای خرید اوراق قرضه چقدر است؟

 500 هزار یورو .

شرایط اخذ اقامت کشور قبرس از طریق خرید اوراق قرضه چگونه است؟

در سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه  سرمایه گذار برای رسیدن به اقامت باید حداقل برای ۳ سال این سهام و اوراق قرضه را در کشور قبرس حفظ کند. در این روش برای شخص و خانواده شخص اقامت صادر می شود که پس از 3 سال نیز این اقامت امکان تبدیل به اقامت دائم نیز دارد.

سرمایه مورد نیار برای ثبت شرکت در قبرس چگونه است؟
430 هزار یورو .

مزایای خرید ملک در قبرس کدامند؟

مالیات کم، روند سریع انجام پرونده، اعطای اقامت دائم و یا پاسپورت.

سخن پایانی

سرمایه گذاری در قبرس ، اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری و روش های سرمایه گذاری در قبرس در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. در کل کشور قبرس برای اشخاصی که قصد دریافت پاسپورت اروپایی و یا اقامت دائم بدون شرط حضور و زندگی در یک کشور امن و بی حاشیه در کوتاه ترین زمان ممکن دارند می توانند در خصوص قبرس بررسی های لازم را انجام دهند زیرا مزایای زیاد سرمایه گذاری در قبرس میتواند به این افراد این امکان را بدهد در صورتی که امکان سرمایه گذاری در کشورهایی مثل سوئیس و اتریش را ندارند در این کشور سرمایه گذاری کنند. البته میتوان با همان شرایط سرمایه گذاری قبرس در کشورهایی مثل اتریش و فرانسه و اسپانیا از طریقی نظیر خود حمایتی اقامت گرفت که داخل اروپا شخص بدون سرمایه گذاری خاصی بتواند زندگی کند. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه فعالیت در خصوص امور مهاجرت و سرمایه گذاری آماده کمک به شما عزیزان در خصوص سرمایه گذاری در قبرس و اخذ اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری میباشد و می توانید با شماره تلفن های موسسه تماس حاصل فرمائید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. همینطور میتوانید با مطرح کردن سوال خود در بخش سوالات سایت پاسخ خود را از کارشناسان حقوقی موسسه دریافت نمایید.

2 پاسخ
 1. سارا
  سارا گفته:

  سلام وقت بخیر . من قصد دارم در قبرس سرمایه گذاری کنم . اگر بخوام بلند مدت اقامت بگیرم چگونه است ؟ ممنون.

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز . سرمایه گذاری قبرس و اقامت بلند مدت در این کشور در 6 دسته بندی جدا قرار گرفته است که از این 6 روش امکان اخذ اقامت بلند مدت قبرس امکان پذیر است. دسته بندی ها با عناوین دسته های A-B-C-D-E-F مشخص شده اند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *