سرمایه گذاری در لیختن اشتاین

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین، مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق سرمایه گذاری ، زندگی مردم لیختن اشتاین ، صنعت لیختن اشتاین ، خود حمایتی لیختن اشتاین ، هزینه های مربوط به سرمایه گذاری در کشور لیختن اشتاین و بررسی نحوه اخذ اقامت و تابعیت لیختن اشتاین از طریق سرمایه گذاری در این مقاله به صورت تخصصی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. آیا از طریق سرمایه گذاری در لیختن اشتاین امکان اخذ اقامت و تابعیت این کشور وجود دارد؟ هزینه ثبت شرکت در این کشور چقدر است؟ آیا سرمایه گذاری در لیختن اشتاین نیاز به بیزینس پلن یا طرح تجاری دارد؟ آیا پلن محبوب خود حمایتی در لیختن اشتاین وجود دارد؟ در این مقاله تلاش نموده ایم تا به این قبیل سوالات شما پاسخ بدهیم. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی تر با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور mie  اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان در این خصوص بهره مند شوید. در این مقاله موارد زیر مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهند گرفت.

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در لیختن اشتاین
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در لیختن اشتاین
 • استانداردهای سرمایه گذاری در لیختن اشتاین
 • شاخص های اقتصادی تأثیر گذار بر سرمایه گذاری در لیختن اشتاین
 • سرمایه گذاری در لیختن اشتاین از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در لیختن اشتاین از طریق ثبت شرکت
 • مزایای سرمایه گذاری در لیختن اشتاین
 • معایب سرمایه گذاری در لیختن اشتاین
 • سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در لیختن اشتاین
 • سخن پایانی

زندگی در لیختن اشتاین

کشور لیختن اشتاین از کشورهای بسیار کوچک قاره اروپا محسوب می گردد که مساحتی در حدود ۱۶۰ کیلومتر مربع و جمعیتی در حدود ۳۷ هزار نفر را در خود جای داده است. زبان رسمی لیختن اشتاین زبان آلمانی است و پایتخت این کشور نیز شهر فادوتس می باشد. از دیگر شهرهای مهم این کشور می‌توان به شهرهای روگل، شان، شلنبرگ، گامپرین، پلانکن و. . .  اشاره کرد. لیختن اشتاین یکی از بالاترین سطح های زندگی را در جهان دارا می باشد و واحد پول آن فرانک سوئیس است. صادرات این کشور بیشتر ماشین‌آلات و فرآورده‌های دندانپزشکی می‌باشند. لیختن اشتاین عضو سازمان ملل متحد، شورای اروپا، کنفرانس امنیت و همکاری در اروپا و اتحادیه بازرگانی آزاد اروپا می باشد. مردم کشور لیختن اشتاین را 65 درصد بومیان این کشور تشکیل می دهند  و 35 در صد مردم این کشور نیز مهاجرانی از اتریش، سوئیس و آلمان می باشند.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در لیختن اشتاین

افرادی که قصد سرمایه گذاری در لیختن اشتاین و اخذ اقامت این کشور را دارند باید به این نکته توجه کنند که دولت لیختن اشتاین  مجوز حضور در این کشور را  به اعضای کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشور سوییس اعطا می کند و به صورت بسیار محدود به سایر اتباع کشورهای دیگر اعطا می کند. افرادی که عضو اتحادیه اروپا و یا کشور سوئیس هستند به صورت مهاجرت کاری می توانند به این کشور وارد شوند  و مجوز زندگی خود را دریافت نمایند. ۸۹ مجوز زندگی  در لیختن اشتاین در نظر گرفته شده است که از این تعداد ۷۲ مجوز برای شهروندان عضو اتحادیه اروپا و 17 مجوز برای شهروندان سوئیسی می باشد. شهروندان عضو اتحادیه اروپا و سوئیس به دو شکل کاری و غیر کاری می توانند این مجوز  را دریافت کنند . از ۷۲ مجوزی که برای شهروندان اتحادیه اروپا اهدا می‌شود ؛ ۵۶ ظرفیت برای مجوز کاری و ۱۶ ظرفیت آن برای مجوز حضور غیر کاری است. برای شهروندان سوئیسی نیز ۱۷ مجوز ورود  داده می‌شود که 12 مجوز برای کار و ۵ مجوز  برای موارد غیر کاری اعطا می گردد. نکته حائز اهمیت این است که این اعطا بر اساس قرعه کشی و همچنین بر اساس تصمیم دولت به افراد اعطا می گردد که این قرعه کشی در بهار و پاییز هر سال میلادی انجام می گیرد.

استانداردهای سرمایه گذاری

یکی از مهمترین مواردی که برای سرمایه ‌گذاری در لیختن اشتاین باید به آن توجه ویژه ای داشت استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور است. این استاندارد ها شامل نرخ مصادره اموال، کیفیت نظارتی، نرخ بیکاری و نرخ فساد اقتصادی است.  شاید مهمترین مورد از این استانداردها نحوه برخورد سیستم قضایی کشور لیختن اشتاین با سرمایه گذاران خارجی باشد. این به این معناست که اگر شخص خارجی در کشور لیختن اشتاین سرمایه گذاری بکند آیا دولت لیختن اشتاین می‌تواند به بهانه‌های مختلف اموال وی را مصادره نماید یا خیر این مورد را تحت عنوان ریسک مصادره اموال مورد بررسی قرار می دهند. کشورها بر این اساس بر ۷ رتبه طبقه بندی می شوند که کشورهایی که در رتبه های ۱ و ۲ قرار دارند در بهترین شرایط ممکن از این لحاظ قرار دارند و کشورهایی که در رتبه های بالاتری هستند ریسک مصادره اموال آنها بالاتر است و مقاصد مناسبی برای در جدول زیر می توانید ریسک مصادره اموال در لیختن اشتاین را مشاهده نمایید:

 • نرخ مصادره اموال

 • کیفیت نظارتی

شاخص کیفیت نظارتی مشتمل بر تصورات مربوط به توانایی دولت در اجرای سیاست هایی است که موجب توسعه و ترویج بخش خصوصی می شود. نمودار مربوط به کیفیت نظارتی می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 • کنترل فساد

شاخص کنترل میزان فساد در لیختن اشتاین با بررسی در میزان قدرت عمومی برای دستیابی به منافع شخصی، فسادهای کوچک و بزرگ اداری، نظام مالی و اداری، میزان تاثیرگذاری افراد با نفوذ در قدرت و سیاست و اقتصاد و … به دست می آید:

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری در کشور لیختن اشتاین 1.9 درصد است. یعنی در بهترین شرایط ممکن از نظر نرخ بیکاری در جهان قرار دارد و فقط 1.9 درصد مردم این کشور که علل اغلب افراد کهنسال هستند در این کشور مشغول به کار نمی باشند. بازار کار برای تمامی افرادی که در این کشور حضور دارند مناسب می باشد.

شاخص های اقتصادی تأثیر گذار

پس از بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در لیختن اشتاین نیاز است که شاخص‌های سرمایه‌گذاری در این کشور را نیز مورد بررسی قرار دهیم چرا که شاخص‌های سرمایه‌گذاری نیز برای سرمایه‌گذاران خارجی باید بسیار مهم باشد و مورد مطالعه قرار بگیرد. کشور لیختن اشتاین به دلیل ثبات اقتصادی زیبایی های طبیعی و ثروتمند بودن توانسته است سرمایه‌گذاران زیادی را به خود جذب کند و اکثر سرمایه‌گذاران تمایل داشته باشند در این کشور فوق العاده و بی نظیر سرمایه گذاری نمایند. شاخص های سرمایه گذاری که باید مورد توجه قرار بگیرند عبارتند از : نرخ مالیات، نرخ تورم و رشد اقتصادی که در ادامه آنها را مورد بررسی قرار می دهیم:

 • نرخ مالیات

 • نرخ تورم

 • تولید ناخالص داخلی

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین از طریق خرید ملک

کشور لیختن اشتاین یکی از بهترین کشورها به لحاظ کیفیت زندگی در دنیا می باشد. خیلی از افراد و ثروتمندان جهان تمایل دارند با سرمایه گذاری در لیختن اشتاین از طرح خرید ملک بتوانند در این کشور زندگی نمایند. این امکان که بتوان در این کشور خرید ملک انجام داد صرفاً برای کسانی ممکن است که در این کشور اقامت داشته باشند و این اخذ اقامت نیز همانطور که در مطلب پیشین نیز به آن اشاره شد از طریق کار اعطا می گردد. هزینه خرید ملک در لیختن اشتاین بسیار بالاست چراکه این کشور را اغلب ثروتمندان تشکیل می دهند. افرادی که قصد خرید ملک در این کشور را دارند باید اقامت این کشور را داشته باشند و ۳۰ سال را در این کشور زندگی نمایند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است و هرگونه کپی برداری از آن غیر قانونی است. در جدول زیر می توانید هزینه های خرید ملک در کشور لیختن اشتاین را مشاهده نمایید:

 • هزینه های خرید ملک

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین از طریق ثبت شرکت

تمایل به سرمایه‌ گذاری در لیختن اشتاین از طریق ثبت شرکت به دلیل جذابیت این کشور و صنعت بیمه حامی و قدرتمند بسیار پر متقاضی است انواع اقسام شرکت ها را می توان در این کشور ثبت کرد که به بررسی آنها خواهیم پرداخت:

 • شرکت با سهام محدود

  شرکت با سهام محدود یکی از راههایی است که می توان در لیختن اشتاین ایجاد کرد. سرمایه گذاری از این طریق نیاز به ۵۰ هزار یورو دارد. از ویژگی های این نوع ثبت شرکت می توان به قابلیت انتقال سهام و سرمایه به شرکتهای بزرگ تر اشاره کرد و مالیات آن است که فرد باید برای این شرکت 12.5 درصد پرداخت نمایند.

 • شرکت با مسئولیت محدود

  شرکت با مسئولیت محدود نیز در لیختن اشتاین بسیار رایج است و برای فعالیت های تجاری و غیر تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع شرکت شخص باید ۳۰ هزار یورو هزینه نماید همچنین باید دفتر مخصوص کار خود و هیئت مدیره آن را نیز معرفی نماید.

 • بنگاه

   بنگاه برای فعالیت های تجاری از طریق سرمایه گذاری ایجاد می گردد و فرد باید سهم به میزان ۳۰ هزار یورو خریداری و یا سرمایه گذاری نماید.

 • بنیاد

  بنیاد برای امور تجارت بین الملل مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه می تواند به صورت شرکت دارایی و یا شرکت سرمایه‌گذاری فعالیت کند. حداقل سرمایه مشترکان نیز باید ۳۰ هزار یورو باشد علاوه بر مالیات که این شرکت پرداخت می کند باید مالیات دارایی های خالص را نیز به میزان 2.5 درصد پرداخت نماید.

مزایای سرمایه گذاری در لیختن اشتاین

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین دارای مزایای متعددی است. کشور لیختن اشتاین جزو کشورهای بسیار زیبا، ثروتمند، با نرخ بیکاری پایین و استانداردها و شاخص های سرمایه گذاری بالا می باشد. در ذیل این بخش قصد داریم مزایای سرمایه‌گذاری در لیختن اشتاین را برای شما به صورت تیتر وار تشریح نماییم که شما می توانید آنها را مشاهده نمایید.

 • شرایط بسیار خوب زندگی و سرمایه گذاری در این کشور
 • اقتصاد پایدار و پیشرفته
 • نرخ مالیات پایین به نسبت سایر کشور های اطراف خود
 • ساختار اقتصادی متنوع و گوناگون
 • امنیت بالای مالی و بانکی نظام بانکی امن
 • ریسک سرمایه گذاری بسیار پایین
 • شرایط جغرافیایی مناسب در سطح اروپا و همسایگی با سایر کشور های برتر قاره اروپا

چنین مزایایی باعث می گردد که افراد از سراسر جهان برای سرمایه گذاری در لیختن اشتاین تمایل داشته باشند. و همواره افرادی از سطح قاره اروپا این کشور را برای زندگی و سرمایه گذاری انتخاب نمایند.

معایب سرمایه گذاری در لیختن اشتاین

مهمترین نکته منفی و عیب بزرگی که می بایست پیرامون سرمایه گذاری در لیختن اشتاین بیان کرد این است که متاسفانه امکان سرمایه‌گذاری در این کشور برای ما ایرانی ها امکان پذیر نمی باشد. دولت لیختن اشتاین همواره سعی بر این نموده است که افراد تبعه خارجی که تبعه کشور های قاره های اسیا، اقیانوسیه، امریکای جنوبی و افریقا هستند به تعداد زیاد وارد این کشور نگردند. مورد بعدی که می بایست به آن اشاره کرد مدت زمان بسیار زیاد برای اخذ تابعیت این کشور است. افرادی که قصد اخذ تابعیت و پاسپورت لیختن اشتاین را دارند می بایست 30 سال را برای رسیدن به پاسپورت این کشور طی نمایند. پس از آن نیز فرد می بایست تابعیت قبلی خود باطل نماید و این عیب بزرگ در هیچ کشور دیگری در دنیا وجود ندارد. متاسفانه برای ما ایرانیان نه تنها از طریق پلن های سرمایه گذاری بلکه هیچ راه دیگری برای مهاجرت به لیختن اشتاین وجود ندارد.

سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در لیختن اشتاین

آیا از طریق خرید ملک در لیختن اشتاین می توان اقامت گرفت؟

خیر، افرادی که قصد خرید ملک در این کشور را دارند باید اقامت این کشور را از قبل از طرق دیگر داشته باشند و ۳۰ سال را در این کشور زندگی نمایند.

آیا امکان سرمایه گذاری در لیختن اشتاین برای ایرانیان نیز امکانپذیر است؟

خیر، متاسفانه امکان سرمایه‌گذاری در این کشور برای ما ایرانی ها امکان پذیر نمی باشد.

سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسولیت محدود چقدر است؟

30هزار یورو.

نرخ بیکاری در کشور لیختن اشتاین چند است؟

1.9 درصد است.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین ، شرایط و قوانین سرمایه گذاری در لیختن اشتاین 2020) ، مدت زمان اخذ تابعیت لیختن اشتاین و همچنین میزان سرمایه لازم برای سرمایه گذاری و زندگی در لیختن اشتاین در این مقاله مورد مطالعه شما عزیزان قرار گرفت. با مطالعه این مقاله آموختیم که امکان سرمایه‌ گذاری در لیختن اشتاین برای ما ایرانیان امکان پذیر نمی باشد و صرفاً سرمایه گذاری در این کشور برای اعضای عضو اتحادیه اروپا و کشور سوئیس ممکن است. همچنین آموختیم هیچگونه راهی برای مهاجرت به این کشور برای ما ایرانیان امکان پذیر نیست. می توان از سایر کشورهای اروپایی برای مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت اقدام نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه گذاری در لیختن اشتاین و همچنین مشاوره با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور می‌توانید با موسسه تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاورین موسسه شما را راهنمایی نمایند همچنین می توانید در ذیل این مقاله سوالات خود را مطرح نموده و مشاورین موسسه ملک پور به آن پاسخ خواهند گفت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *