سرمایه گذاری در مالتا

سرمایه گذاری در مالتا، اخذ پاسپورت مالتا ،  انواع سرمایه گذاری در کشور مالتا و شرایط اخذ اقامت و تابعیت مالتا از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا روش های سرمایه گذاری در مالتا را می شناسید؟ آیا با سرمایه گذاری در مالتا می توان به اقامت و تابعیت دست یافت؟ استانداردهای سرمایه گذاری در مالتا به چه صورت است؟ سرمایه گذاری در مالتا انواع مختلفی دارد، مانند خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی و خرید اوراق قرضه؛ بهتر است قبل از اقدام برای سرمایه گذاری در مالتا روش های اخذ اقامت از این طریق را بررسی نمایید چرا که برخی از روش های سرمایه گذاری برای شخص متقاضی منجر به اخذ اقامت و تابعیت نخواهد شد. موسسه حقوقی ملک پور (MIE) اتریش در این مقاله به طور کامل به شرایط سرمایه گذاری در کشور مالتا می پردازد. برای بررسی شرایط خود می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی برخوردار شوید.

سرمایه گذاری در مالتا

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در مالتا
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا
 • استانداردهای سرمایه گذاری در مالتا
 • شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در مالتا
 • سرمایه گذاری در مالتا از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در مالتا از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در مالتا از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در مالتا از طریق اوراق قرضه
 • مزایا و معایب سرمایه گذاری در مالتا
 • پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در مالتا
 • سخن پایانی

شرایط عمومی سرمایه گذاری در مالتا

مالتا جزیره ای زیبا در جنوب اروپا است، که مساحت آن در حدود ۳۱۶ کیلومتر مربع و نزدیک به ۴۰۲ هزار نفر جمعیت دارد. شاید بتوان گفت یکی از بهترین روش های مهاجرت به مالتا در سالهای اخیر، سرمایه گذاری در مالتا بوده است. مالتا، با تلاش برای رونق بخشیدن به اقتصاد خود، پیوسته سعی در جذب سرمایه گذاران از خارج از کشور داشته است. این کشور هزاران مشوق سرمایه گذاری برای ارتقاء و تقویت سرمایه گذاری خارجی ارائه می دهد. برخی از آنها شامل طرح های کاهش مالیات و شهروندی توسط سرمایه گذاری هستند. مالتا دارای اقتصاد و بازارهای آزاد می باشد. جالب است که بدانید خرید ملک در مالتا نیاز به پرداخت مالیات ندارد، به همین دلیل یکی از بهترین انگیزه های مالیاتی برای سرمایه گذاران خارجی در اتحادیه اروپا می باشد. کشور مالتا یکی از کوچکترین کشورهای جهان به شمار می رود. جالب است که بدانید این کشور در مرکز دریای مدیترانه قرار گرفته است. مالتا کشوری است که دارای منابع طبیعی و زیرساخت های مدرن می باشد. همچنین این کشور از ثبات سیاسی مطلولبی برخوردار است.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا

اشخاصی که قصد سرمایه گذاری در مالتا را دارند به مهمترین مبحثی که فکر می کنند اخذ اقامت و تابعیت مالتا می باشد. از سال 2015 کشور مالتا امکان سرمایه گذاری افراد،  در خارج از اتحادیه اروپا را صادر کرده است. اشخاصی که اقدام به سرمایه گذاری می نمایند می توانند به همراه اعضای خانواده خود در این کشور زندگی نمایند و به سایر کشورهای اتحادیه اروپا و سوئیس به طور آزادانه سفر کنند. با انجام سرمایه گذاری در مالتا شخص متقاضی نیاز به دریافت ویزای شنگن نخواهد داشت و این امکان برای شخص متقاضی وجود دارد که به مدت 90 روز در طول 180 روز را در اتحادیه اروپا تردد نمایند. اخذ ویزای سرمایه گذاری در مالتا در حدود 3 ماه به طول می انجامد و پس از آن شخص متقاضی می تواند برای خود و اعضای خانواده خویش درخواست اقامت را مطرح نماید و اقامت کشور مالتا را بدست آورد.

پس از گذشت 5 سال، می توانید  اقامت دائم مالتا را بدست آورید و پس از آن درخواست تابعیت این کشور را نمایید. نکته جالب این است که مالتا تابعیت مضاعف را می پذیرد و نیازی به سلب تابعیت قبلی نخواهد بود.

استانداردهای سرمایه گذاری در مالتا

یکی از مهمترین مواردی که در بحث سرمایه گذاری در مالتا باید به آن پرداخته شود؛ موضوع استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور می باشد. کشور مالتا از تاریخ 1 ژانویه 1995 عضو سازمان تجارت جهانی شد. همچنین در تاریخ 1 می سال 2004 به طور رسمی عضو اتحادیه اروپا گردید. از مهم ترین مواردی که برای سرمایه گذاری در مالتا وجود دارد و باید به آن پرداخته شود، ثبات سیاسی و امنیت سرمایه گذاری در مالتا می باشد و منظور از ثبات سیاسی در بحث سرمایه گذاری اقتصاد بانک جهانی، ریسک سرمایه گذاری و نظام قضایی در این کشور می باشد. طبق نمودار زیر، در حال حاضر ثبات سیاسی در مالتا در حدود 1.4 درصد می باشد.

 • ثبات سیاسی

 • کنترل فساد

 • مصادره اموال

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در مالتا

در بحث سرمایه گذاری در مالتا و یا کشورهای دیگر بهتر است اشخاص سرمایه گذار قبل از اقدام برای سرمایه گذاری به شاخص های اقتصادی تاثیر گذار در این کشور توجه نمایند. در بحث شاخص های اقتصادی تاثیر گذار باید بدانید که منظور نرخ مالیات و نرخ تولید ناخالص داخلی در این کشور می باشد. در مورد نرخ مالیات بر درآمد باید بدانید که نرخ مالیات در 1 سال کاری محاسبه می شود. و میزان آن بستگی به فعالیت تجاری و درآمد 1 سال شخص متقاضی خواهد داشت. نرخ مالیات بر درآمد در مالتا و برای یک شرکت تجاری در حدود 34.57 درصد می باشد. نمودار زیر نرخ مالیات در مالتا را نشان می دهد.

 • نرخ مالیات

 • تولید ناخالص داخلی

در کشور مالتا و در سال 2018 نرخ تولید ناخالص داخلی به 0.96 درصد رسیده است. تولید ناخالص داخلی که به اختصار به آن GDP هم گفته می شود، به ارزش کالاها و خدمات در کشور مربوط می شود. تولید ناخالص داخلی بیانگر وضعیت اقتصادی در کشور می باشد.

 • تورم

از مهمترین مواردی که در بحث سرمایه گذاری وجود دارد تورم در کشور مورد نظر می باشد. نرخ تورم مربوط به تغییرات قیمت در طول 1 سال و تاثیری که بر قدرت خرید مردم گذاشته است می باشد. در 2018 نرخ تورم در کشور مالتا 1.2 درصد بوده است که باید گفت از نظر اقتصادی در وضعیت بسیار مطلوب و مناسبی قرار دارد.

سرمایه گذاری در مالتا از طریق خرید ملک

یکی از روش های سرمایه گذاری در مالتا خرید ملک در این کشور می باشد. اشخاصی که قصد خرید ملک در مالتا را دارند بهتر است به روش های اخذ اقامت و تابعیت نیز توجه نمایند چرا که در برخی از کشورها خرید ملک به تنهایی منجر به اخذ اقامت و تابعیت نخواهد شد. نکته ای که در مورد خرید ملک در مالتا باید بدانید این است که اگر قصد سرمایه گذاری در مالتا از طریق خرید ملک را دارید باید پس از خرید ملک در یک دوره 5 ساله ملک مورد نظر خود را خریداری و حفظ نمایید. به طور قطع برای خرید ملک در مالتا باید شرایطی رعایت گردد که این شرایط به شرح ذیل می باشد:

 •  اگر قصد خرید ملک در مالتا را دارید باید ملکی به ارزش حداقل 350000 یورو خریداری نمایید.
 • شخص متقاضی باید املاک و مستغلات خریداری شده در مالتا را به مدت 5 سال حفظ و نگهداری نماید.
 • شخص متقاضی می تواند با خرید ملک آن را نیز اجاره دهد که حداقل مبلغ اجاره در مالتا به طور سالانه در حدود 16000 یورو می باشد.
 •  شخص متقاضی باید مدارک و شواهد لازم برای اجاره ملک را ارائه نماید.
 • خرید ملک در مالتا موضوعی تخصصی می باشد که می توانید در این مورد و برای دریافت اطلاعات کامل با کارشناسان مشاوره نمایید.

خرید ملک در مالتا موضوعی تخصصی می باشد که می توانید در این مورد و برای دریافت اطلاعات کامل با کارشناسان مشاوره نمایید.

سرمایه گذاری در مالتا از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت نیز یکی از روش های پر طرفدار برای سرمایه گذاری در مالتا می باشد. اگر قصد ثبت شرکت با مسئولیت محدود در مالتا را دارید باید حداقل سرمایه ای در حدود 21650 یورو داشته باشید تا بتوانید اقدام به ثبت شرکت نمایید. یکی از مواردی که در ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید رعایت شود داشتن حداقل 2 سهامدار برای شرکت می باشد که سهامداران شامل مدیر، منشی و یک دفتر ثبت شده می باشد. جالب است که بدانید در برخی از موارد ثبت شرکت در مالتا ممکن است به عنوان یک شرکت دولتی باشد که در این صورت حداقل سرمایه برای هر  سهامدار در حدود 46600 یورو خواهد بود. از موارد مهمی که برای سرمایه گذاری در مالتا از طریق ثبت شرکت وجود دارد و باید رعایت شود ارائه اساسنامه شرکت می باشد. که اساسنامه شرکت شامل نوع شرکت و مشخصات هر کدام از سهامداران شرکت، نام شرکت مورد نظر و سرمایه اولیه شرکت خواهد بود. جالب است که بدانید برای سرمایه گذاری در مالتا از طریق ثبت شرکت الزامی در حضور شخص متقاضی نخواهد بود. نکته ای که باید در مورد ثبت شرکت در مالتا بدانید این است که ثبت شرکت به تنهایی منجر به اخذ اقامت نخواهد شد و شخص متقاضی باید  طرح تجاری یا بیزینس پلن قوی ارائه نماید و در صورت تایید بیزینس پلن شرکت خود را به ثبت برساند و سپس درخواست اقامت خود را مطرح نماید. مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری در مالتا از طریق ثبت شرکت عبارتند از:

 •  ارائه اساسنامه شرکت
 •  درخواست ثبت شرکت در مالتا
 • ارائه پاسپورت معتبر برای هر کدام از سهامداران شرکت
 • اخذ مجوزهای لازم برای کسب و کار و فعالیت شرکت
 • شماره شناسایی مالیاتی
 • ارائه سهام مورد نظر برای شرکت
 •  ارائه گواهی بانکی
 •  ارائه گواهی عدم سوءپیشینه شخص متقاضی

سرمایه گذاری در مالتا از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری در مالتا از طریق کار آفرینی یکی از روش هایی است که می تواند برای شخص متقاضی اقامت و تابعیت را به همراه داشته باشد. اگر قصد سرمایه گذاری در مالتا از طریق کار آفرینی را دارید باید شرایط لازم برای انجام کارآفرینی را داشته باشید که این شرایط عبارتند از:

 • سن بالای 18 سال برای انجام کار آفرینی
 • نداشتن سابقه کیفری
 •  ارائه طرح اقتصادی و بیزینس پلن
 •  ارائه گواهی سلامت فرد متقاضی
 • ارائه تمکن مالی کافی
 •  پرداخت هزینه های سرمایه گذاری در مالتا از طریق کار آفرینی توسط شخص متقاضی
 • داشتن سرمایه کافی حداقل 650000 یورو
 •  ارائه 25000 یورو به ازای همسر و فرزند زیر 18 سال
 •  ارائه 50000 یورو برای فرزند بالای 18 سال
 • ارائه 50000 یورو برای والدین متقاضی سرمایه گذاری در مالتا

در صورتی که اقدام به کار آفرینی در مالتا نمایید می توانید کارت اقامتی تحت عنوان ERESIDENCE را دریافت نمایید که با داشتن آن شخص متقاضی می تواند اقامت دائم مالتا را بدست آورد. نکته مهمی که باید بدانید این است که اشخاص متقاضی با انجام فعالیت های اقتصادی و همچنین با اثبات اشتغال زایی و سود آوری و همچنین با پرداخت مالیات به دولت مالتا در طی 5 سال می توان اقامت دائم این کشور را بدست آورد و سپس تابعیت این کشور را نیز اخذ کرد.

سرمایه گذاری در مالتا از طریق اوراق قرضه

در بحث سرمایه گذاری در مالتا یکی از روش ها خرید اوراق قرضه می باشد. خرید اوراق قرضه می تواند در 2 حالت انجام شود. حالت اول که یک شرایط ویژه برای سرمایه گذاری در مالتا می باشد این است که، شخص متقاضی با پرداخت 300000 یورو به دولت مالتا می تواند به اقامت این کشور را بدست آورد و پس از گذشت 5 سال مبلغ به وی عودت داده خواهد شد. در حالت دوم خرید اوراق قرضه در مالتا، شخص متقاضی می تواند با پرداخت 100000 یورو به دولت مالتا اقامت این کشور را بدست آورد اما نکته در این است که که مبلغ پرداخت شده به دولت مالتا هبه خواهد شد و قابل عودت نخواهد بود. نکته حائز اهمیتی که در بحث سرمایه گذاری در مالتا وجود دارد این است که شخص متقاضی علاوه بر اخذ اقامت برای خود و اعضا خانواده خویش ( همسر و فرزندان زیر 18 سال ) طبق شرایط خاص می توانند برای فرزندان بالای 18 سال نیز اقدام نماید همچنین امکان اخذ اقامت برای والدین نیز وجود خواهد داشت. نکته مهم دیگر این است که اگر از طریق سرمایه گذاری در مالتا اقدام می نمایید فرزندان امکان تحصیل رایگان در مالتا را خواهند داشت.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در مالتا

به طور قطع سرمایه گذاری در مالتا دارای مزایا و معایبی خواهد بود که  بهتر است قبل از هر اقدامی از مزایا و معایب آن اطلاع داشته باشید تا بتوانید با دیدگاهی وسیع نسبت به سرمایه گذاری در مالتا اقدام به انجام سرمایه گذار نمایید. در این بخش به مزایا و معایب سرمایه گذاری در این کشور می پردازیم.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در مالتا

شرایط لازم برای انجام کارآفرینی در کشور مالتا چیست؟

 سن بالای 18 سال برای انجام کار آفرینی، نداشتن سابقه کیفری،  ارائه طرح اقتصادی و بیزینس پلن،  ارائه گواهی سلامت فرد متقاضی

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در کشور مالتا چیست؟

حدود 21650 یورو.

مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری در مالتا از طریق ثبت شرکت کدامند؟

 ارائه اساسنامه شرکت، درخواست ثبت شرکت در مالتا، ارائه پاسپورت معتبر برای هر کدام از سهامداران شرکت ، اخذ مجوزهای لازم برای کسب و کار و فعالیت شرکت.

آیا با ثبت شرکت در مالتا می توانیم اقامت این کشور را بدست آوریم؟

 ثبت شرکت به تنهایی منجر به اخذ اقامت نخواهد شد و شخص متقاضی باید  طرح تجاری یا بیزینس پلن قوی ارائه نماید و در صورت تایید بیزینس پلن شرکت خود را به ثبت برساند و سپس درخواست اقامت خود را مطرح نماید.

سخن پایانی

سرمایه گذاری در مالتا یکی از انواع روش های مهاجرت به این کشور می باشد که افراد می توانند اقدام نمایند. برای سرمایه گذاری در مالتا روش های مختلفی وجود دارد مانند خرید ملک، ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه و …. که بهتر است قبل از هر اقدامی شرایط خود را با روش های موجود سرمایه گذاری در مالتا بررسی نمایید و سپس اقدام به انجام سرمایه گذاری کنید، چرا که در برخی از روش های سرمایه گذاری امکان اخذ اقامت و تابعیت برای شخص متقاضی وجود نخواهد داشت بنابراین بهتر است روشی را اقدام کنید که منجر به اخذ اقامت و تابعیت نیز گردد. موسسه حقوقی ملک پور (MIE) اتریش در این مقاله به انواع روش های سرمایه گذاری در مالتا پرداخته است. اگر قصد انجام سرمایه گذاری را دارید می توانید برای بررسی کامل شرایط خود با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید همچنین می توانید در قسمت پرسش و پاسخ سوالات خود را نیز مطرح کنید تا توسط کارشناسان پاسخ داده شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *