سرمایه گذاری در مالزی ، سرمایه گذاری در بورس مالزی ، شرایط اخذ اقامت  مالزی ، قوانین و شرایط سرمایه گذاری در مالزی ، بهترین سرمایه گذاری در مالزی ، شرایط سرمایه گذاری در کشور مالزی ، راه ها و روش های سرمایه گذاری در مالزی و نحوه اخذ اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری در این مقاله به طور علمی مورد تحلیل و بررسی دقیق جهت آگاهی شما سروران گرامی قرار می گیرد. آیا با سرمایه گذاری در مالزی متقاضیان می توانند اقامت دائم و در نهایت تابعیت خود را بدست نمایند؟  متقاضیان به منظور سرمایه گذاری در کشور مالزی چه میزان سرمایه باید داشته باشند؟ سرمایه گذاری از چه راه هایی در مالزی منجر به اقامت برای افراد می گردد؟ مالزی از جمله کشورهای آسیایی پیشرفته محسوب می شود که به دلیل رشد اقتصادی متناسب نظر متقاضیان را به خود جلب کرده است. در این مقاله سعی بر آن است که جواب این سوالات را پاسخگو باشیم . شما عزیزان اگر قصد سرمایه گذاری در کشور مالزی را دارید به جهت بررسی شرایط خود برای مهاجرت و اخذ اقامت در کشور مالزی می توانید با مشاورین مؤسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی بهرمند شوید.‍

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در مالزی
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالزی
 • استانداردهای سرمایه گذاری در مالزی
 • شاخص های اقتصادی تاثیر گذار
 • سرمایه گذاری در مالزی از طریق خرید ملک در مالزی
 • سرمایه گذاری در مالزی از طریق ثبت شرکت و کار آفرینی در مالزی
 • سرمایه گذاری در مالزی از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
 • مزایای سرمایه گذاری در مالزی
 • معایب سرمایه گذاری در مالزی
 • سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در مالزی
 • سخن پایانی

شرایط عمومی سرمایه گذاری در مالزی

مالزی کشوری است که در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است. پایتخت و بزرگ ترین شهر این کشور کوالامپور شناخته شده است که جزء شهرهای صنعتی در جهان به شمار می رود. این کشور با مساحت ۳۲۹،۷۵۸ کیلومتر مربع که جمعیتی بالغ بر ۳۰،۴۴۸،۶۰۰ تن را در خود جای داده است. سرمایه گذاری در مالزی از پلن های مختلفی امکان پذیر است و این کشور به منظور جذب سرمایه گذاران در سراسر دنیا برنامه های متفاوتی را ارائه نموده است. مالزی جزء کشورهای مهاجر پذیر نمی باشد، بنابراین متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری در مالزی را د ارند باید بدانند که اخذ اقامت مالزی راه سهلی نمی باشد. مالزی کشوری است با رشد اقتصادی رو به رشد که تجارتی بسیار پر رونق دارد و اخیرا سرمایه گذاران بسیاری را در برخی صنایع خود مانند نفت و گاز، بانکداری و امور مالی، گردشکری و کشاورزی پذیرا می شود. سرمایه گذاری در مالزی راه های متفاوتی دارد که در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم. نمودار رشد اقتصادی چند دهه اخیر در مالزی:

 • رشد اقتصادی

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالزی

سرمایه گذاری در مالزی از راه های مختلفی برای متقاضیان خارجی امکان پذیر است که می تواند به اخذ اقامت منجر شود. اقامت مالزی تنها شامل خود متقاضی و همراهانش می گردد که همراهان را می توان همسر و فرزندان وابسته وی مثال زد. سرمایه گذاری در مالزی از طرق مختلفی امکان پذیر است اما تمامی راه ها منجر به اقامت متقاضیان نخواهد شد و متقاضیان سرمایه گذاری در مالزی تنها در پلن های محدودی می توانند اقامت کسب نمایند. نکته مهمی که در باب سرمایه گذاری در مالزی وجود دارد عدم اعطای تابعیت مالزی به متقاضیان می باشد. سرمایه گذاران پس از اقدام به سرمایه گذاری تنها می توانند اقامت بلند مدت ۱۰ ساله را دریافت نمایند و پس از آن تمدید اقامت نمایند. نکته ای که وجود دارد عدم دریافت اقامت در برخی پلن ها در کشور مالزی است به طوری که متقاضیان با سرمایه گذاری در کشور مالزی از راه هایی مانند خرید اوراق قرضه نمی توانند اقامتی را دریافت نمایند. سرمایه گذاری در کشور مالزی از روش های مختلفی که به شرح ذیل می باشد امکان پذیر است:

 • سرمایه گذاری در مالزی از طریق خرید ملک ( طرح خانه دوم مالزی MM2H )
 • سرمایه گذاری در مالزی از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در مالزی از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در مالزی از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

استاندارد های سرمایه گذاری

همان طور که دریافتیم سرمایه گذاری در مالزی در زمینه های مختلفی امکان پذیر است و متقاضیان می توانند با داشتن سرمایه مکفی اقدام به انجام سرمایه گذاری در مالزی نمایند. سرمایه گذاری در هر زمینه در کشورها از استانداردهای خاصی برخوردار است که متقاضیان می بایست به آن توجه ویژه ای داشته باشند. استاندارد های سرمایه گذاری در مالزی و دیگر کشورها را می توان در موضوعات مختلفی از جمله نظام قضایی کشور، و میزان تورم و همچنین سابقه مصادره اموال کشور مربوطه جست و جو نماییم. همچنین موضوع مهمی که در باب سرمایه گذاری در مالزی می بایست به آن توجه نمود، منصفانه بودن تجارت و سوده بودن سرمایه گذاری در کشور مربوطه است. بررسی سوده بودن سرمایه گذاری در مالزی که بسته به شرایط مالیاتی و اقتصادی کشور است می تواند موردی فوق العاده حیاتی برای سرمایه گذاران باشد. چرا که برخی از کشورها با با دریافت مالیات های گزاف متقاضیان را متضرر می نمایند و امکان از دست رفتن سرمایه متقاضیان را می تواند افزایش دهد. از آنجا که کشور مالزی شرایط اقتصادی مناسب و رو به رشدی را در چند دهه اخیر تجربه کرده است و همچنین نظام قضایی پایداری که دارد می تواند گزینه خوبی برای انجام سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران خارجی باشد.

 • نرخ مالیات

 • رشد ناخالص داخلی

شاخص های اقتصادی تاثیر گذار

سرمایه گذاری در مالزی برای متقاضیان و سرمایه گذاری در این کشور شرایط خاصی را در پی دارد. متقاضیانی که قصد سرمایه در مالزی را دارند، برای داشتن سرمایه گذاری امن در این کشور ملزم به داشتن اطلاعات کاملی در باب شرایط و شاخص های سرمایه گذاری هستند. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور با توجه به آموزش های دکتر ملک پور در باب سرمایه گذاری در مالزی به نگارش علمی درآمده است و هرگونه انتشار و کپی بدون ذکر منبع حرام می باشد. شاخص های سرمایه گذاری در این پروسه بسیار متفاوت است که اطلاع از هر کدام می تواند در روند سرمایه گذاری در مالزی بسیار تاثیر گذار باشد. این شاخص ها را می توان به نرخ مالیات های کشور مالزی برای اشخاص و شرکت ها و هم چنین نرخ تولید ناخالص های کشور در چند ماهه اخیر اشاره نمود. که در این قسمت سعی بر بررسی نرخ مالیات های کشور مالزی و هم چنین تولیدات ناخالص می پردازیم :

سرمایه گذاری در مالزی از طریق خرید ملک

از جمله راه های سرمایه گذاری در مالزی که می تواند منجر به اخذ اقامت این کشور شود خرید ملک می باشد. خرید ملک در مالزی اخیرا به نام دیگری به نام خانه دوم معروف شده است و که در سال های گذشته متقاضیان بسیاری را به خود جذب کرده است. متقاضیانی که از طریق خرید ملک یا خانه دوم قصد سرمایه گذاری در کشور مالزی را دارند می بایست امتیازات لازم این ویزا را که شامل سن، سرمایه است را کسب نمایند. البته این ویزا شامل بیشتر متقاضیان می گردد و امتیازات سختی را ندارد اما باید بدانید که متقاضیان سرمایه گذاری در مالزی از طریق خرید ملک یا طرح خانه دوم مالزی نمی توانند اقامت دائم دریافت نمایند و این اقامت صرفا ۱۰ ساله اعطا می شود. در این روش سرمایه گذاری در مالزی، سرمایه فرد از هر موضوعی مهم تر می باشد بدین صورت که هرچه سرمایه افراد بیشتر شانس شان بیشتر می شود. سرمایه گذاری در مالزی به طریقه خانه دوم برای افراد زیر ۵۰ سال و بالای ۵۰ سال شرایط متفاوتی را ایجاد کرده است که به شرح ذیل می باشد:

 • پروسه خانه دوم برای افراد زیر ۵۰ سال

  سرمایه گذاری در مالزی در این پلن به نحوی است که فرد ملزم به اثبات حداقل سرمایه نقدی معادل با ۳۰۰۰۰ رینگت مالزی در حساب ایران خود است. از دیگر خواسته های این سرمایه گذاری اثبات درآمد ماهانه شخص در کشور مبدا خود می باشد که در این پروسه متقاضی می بایست درآمد ماهیانه ۳ میلیون تومان را با مدرک ارائه و اثبات نماید. این درآمد می تواند از طریق اجاره ملک و املاک وی و همچنین درآمد از طریق شرکت های سهامی باشد. سرمایه گذاری در مالزی از طریق خانه دوم دارای امتیازات و شرایط ویژه ای است، به طوری که شخص می تواند پس از موافقت نهایی با اقامتش و پس تایید نهایی کشور مالزی در این کشور حساب باز کرده و ۳۰۰۰۰ رینگت را انتقال دهد. متقاضی سرمایه گذاری در مالزی در ابتدای درخواست نیازی به انتقال مبلغ ندارد و می تواند با خیال راحت از ریسک پروسه، این سرمایه گذاری را انجام دهد. یکی از مزیت هایی که در این شیوه سرمایه گذاری در مالزی وجود دارد امکان برداشت نصف سرمایه اصلی پس از گذشت یک سال است. همچنین در نهایت مبلغ باقی مانه که تغریبا ۱۵۰۰۰ رینگت خواهند شد تا زمانی که متقاضی سرمایه گذاری در مالزی از طریق خانه دوم اقامت دارد نباید برداشت شود.

 • پروسه خانه دوم برای افراد بالای ۵۰ سال

  سرمایه گذاری در مالزی از روش خانه دوم برای متقاضیان بالای ۵۰ سال نیز قابل اجرا می باشد و تماما شبیه به سرمایه گذاری برای افراد زیر ۵۰ سال است. تفاوت این سرمایه گذاری برای متقاضیان بالای ۵۰ سال در هزینه و میزان سرمایه است که متقاضیان ملزم به ارائه سرمایه ۱۵۰ هزار رینگت به جای ۳۰ هزار تا می باشند. همچنین نکته ای که وجود دارد نگه داری ۱۰۰ هزار رینگت در حساب مالزی به مدت ۱۰ سال اقامت می باشد.

سرمایه گذاری در مالزی از طریق ثبت شرکت و کار آفرینی

از جمله راه های سرمایه گذاری در مالزی که می تواند منجر به اقامت سرمایه گذاران شود ثبت شرکت و کارآفرینی در این کشور می باشد. متقاضیان سرمایه گذاری در مالزی می توانند با ایجاد اشتغال در این کشور و ثبت شرکت برای خود و خانوادشان اقامت این کشور را دریافت نمایند. در پروسه سرمایه گذاری در مالزی از طریق ثبت شرکت، متقاضیان می بایست هزینه های مشخصی را جهت ثبت این شرکت به دولت پرداخت نمایند که از جمله هزینه های دولتی این پروسه محسوب می گردد. بنابراین هزینه های دولتی که متقاضیان برای ثبت شرکت خود در این کشور مستلزم ارائه آن می باشند در حدود ۳۵۰۰ الی ۵۰۰۰ رینگت است. متقاضیان سرمایه گذاری در مالزی در صورتی می توانند شرکت را به ثبت برسانند که طرح اقتصادی (بیزینس پلن) خوب و قوی ارائه نمایند. بیزینس پلن ارائه شده می بایست منجر به استخدام چند تن از افراد مالایی شود. همچنین دوام این بیزینس پلن در طول زمان مورد بسیار مهمی است. افراد با ثبت شرکت در مالزی می توانند اقامت ۱ ساله خود را دریافت نمایند که با گذشت سال و دوام شرکت می توانند اقامتشان را تمدید نمایند. درصورتی که متقاضیان می توانند در کشورهایی مانند اتریش، سوئد، آلمان و کانادا با این پلن اقامت دائم خود را دریافت نمایند. از جمله الزاماتی که برای سرمایه گذاری در مالزی از طریق ثبت شرکت قابل ملاحظه می باشد:

 • داشتن سرمایه برای ثبت شرکت و انتقال مبلغ مورد نظر دولت برای حساب شرکت
 • داشتن بیزینس پلن و یا برنامه شغلی برای شرکت
 • ثبت شعبه جدید با ارائه طرح کاری – ثبت شعبه دوم شرکت کشور مبدا در کشور مالزی

مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری در مالزی از طریق ثبت شرکت به شرح ذیل است:

 • ارائه و ترجمه مدارک شناسایی فرد متقاضی و همراهانش ( پاسپورت – شناسنامه خود و تعداد همراهان )
 • ارائه و ترجمه مدارک دال بر اثبات مالی و بانکی اعم از گردش حساب و میزان دارایی نقدینگی فرد در حساب های بانکی (برای این سرمایه گذاری هرچه سرمایه بیشتر شانس دریافت اقامت بالاتر می شود)
 • ارائه و ترجمه مدارک تحصیلی خود و همراهان در صورت وجود
 • ارائه بیزینس پلن (طرح اقتصادی) سوده و کارآمد
 • نرخ مالیات شرکت ها

 • نرخ مالیات بر درآمد شخص

سرمایه گذاری در مالزی از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

خرید اوراق قرضه از جمله گزینه های سرمایه گذاری در مالزی محسوب می شود که می تواند همانند دیگر پلن های سرمایه گذاری منجر به اقامت متقاضیان گردد. در صورتی که متقاضی سرمایه گذاری در مالزی درخواست خرید اوراق قرضه را داشته باشد می تواند سرمایه خود را برای یک بازه زمانی مشخص با نرخ بهره مشخص به دولت قرض دهد و سهام مورد نظر را خریداری نماید. خرید سهام در برخی کشورها می تواند گزینه ریسک پذیری باشد که چرا که امکان سود و زیان زیادی در این پروسه وجود دارد. برخی سهام ها در این پروسه امکان بازیابی پس از چند سال را به متقاضی دارد که می تواند اقامت وی را منحل کند. همچنین مدت زمان اقامت متقاضیان سرمایه گذاری در مالزی در پروسه خرید اوراق قرضه بسته به نوع سهام خریداری شده است که می تواند در حدود ۱۰ سال باشد. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش در باب سرمایه گذاری در مالزی به نگارش درآمده است و مطالب آن باتوجه به قانون این کشور و آموزش های دکتر ملک پور جمع آوری و در اختیار شما عزیزان گذاشته شده است.

مزایای سرمایه گذاری در مالزی

سرمایه گذاری در مالزی و دیگر کشورها قطعا مزایایی به همراه دارد که مهم ترین مزایای آن می تواند دریافت اقامت دائم کشور باشد. شرایط اقتصادی رو به رشد کشور مالزی می تواند یکی از مزایای خوب در این کشور باشد چرا که متقاضیان با ریسک و ورشکستگی کمتری مواجه خواهند شد. همچنین موقعیت جعرافیایی مالزی می تواند یکی از مزایای این سرمایه گذاری در مالزی محسوب شود چرا که متقاضیان می توانند به واردات و صادرات راحت تری بپردازند و یا بیزینس خود در کشور مبدا را راحت تر می توانند انتقال دهند. در این قسمت به مزایای سرمایه گذاری در مالزی می پردازیم:

 • دارا بودن اقتصاد بین المللی در مالزی و صادرات رو به رشد و متنوع
 • موقعیت استراتژیک این کشور در بازارهای آسیایی
 • مالزی کشوری است که به دلیل شرایط رو به رشدی که دارد شرایط و پلن های متفاوتی را برای سرمایه گذاری با شرایط مختلف ایجاد کرده است.
 • امکان افتتحاح حساب بانکی برای متقاضیان
 • امکان اجازه کار و تحصیل به متقاضی و همراهان
 • مالزی کشوری است همراه با اقتصاد باز و فعال

معایب سرمایه گذاری در مالزی

سرمایه گذاری در مالزی همان طور که ملاحظه نمودیم مزایای خاص خود را دارد اما در کنار داشتن مزایا گاها می تواند معایبی را هم به دنبال داشته باشد. یکی از بزرگترین معایب سرمایه گذاری در مالزی، عدم اعطای اقامت و تایعیت کشور می باشد. همچنین هزینه های زیاد سرمایه گذاری را نیز می توان از جمله معایب این طرح خواند. در این قسمت به معایب سرمایه گذاری در مالزی می پردازیم:

 • سرمایه گذاری در مالزی منجر به اقامت متقاضیان می شود اما منجر به تابعیت افراد در طولانی مدت نیز نخواهد شد.
 • از آنجا که مالزی یکی از کشورهای آسیایی است تغییرات سیاسی در این کشور می تواند باعث سوء استفاده دولت از سرمایه متقاضیان نیز شود.

 

 • هزینه ها و ارقام بالا به جهت سرمایه گذاری
 • ارزش بسیار پایین اقامت به نسبت هزینه بالا
 • سودهی معمولی به نسبت هزینه

 

 

سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در مالزی

✅پروسه خانه دوم برای افراد زیر ۵۰ سال برای سرمایه گذاری در مالزی به چه صورت است؟

سرمایه گذاری در مالزی در این پلن به نحوی است که فرد ملزم به اثبات حداقل سرمایه نقدی معادل با ۳۰۰۰۰ رینگت مالزی در حساب ایران خود است.

✅آیا با ثبت شرکت در مالزی می توانیم اقامت دائم این کشور را بگیریم ؟

خیر. افراد با ثبت شرکت در مالزی می توانند اقامت ۱ ساله خود را دریافت نمایند که با گذشت سال و دوام شرکت می توانند اقامتشان را تمدید نمایند.

✅در چه کشورهایی با ثبت شرکت می توانیم اقامت دائم بگیریم؟

در کشورهایی مانند اتریش، سوئد، آلمان و کانادا می توانید اقامت دائم خود را دریافت نمایید.

✅هزینه های دولتی برای  ثبت شرکت در مالزی چقدر است؟

هزینه های دولتی که متقاضیان برای ثبت شرکت خود در این کشور مستلزم ارائه آن می باشند در حدود ۳۵۰۰ الی ۵۰۰۰ رینگت است.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

سرمایه گذاری در مالزی می تواند به طور مستقیم منجر به اخذ اقامت متقاضیان در کشور شود اما این اقامت کوتاه مدت می باشد و تابعیتی دربر نخواهد داشت. سرمایه گذاری در مالزی از طرق مختلفی امکان پذیر است و این کشور تنها به مدت ۱۰ سال اقامت به متقاضیان اعطا می نماید. سرمایه گذاری در مالزی شرایط سنی خاصی را ندارد و متقاضیان با هر شرایط سنی و تحصیلاتی می توانند این اقدام را انجام دهند. اما نکته ای که وجود دارد هزینه های بالای سرمایه گذاری در کشور مالزی نسبت به ارزش بسیار پایین اقامت آن است. متقاضیان می توانند با هزینه های مشابه و حتی پایین تر در کشورهای عالی رتبه در اروپا و کانادا سرمایه گذاری ایمنی را به عمل برسانند که بتوانند تابعیت خود را نیز در پی این موضوع کسب نمایند.. شما عزیزان جهت بررسی شرایط خود جهت سرمایه گذاری در مالزی و دیگر کشورها، می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. هم چنین می توانید در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را مطرح نموده و پاسخ خود را در مدت زمان کوتاهی دریافت نمایید.

2 پاسخ
 1. حامد
  حامد گفته:

  سلام . من در ایران شرکت برنامه نویسی دارم و قصد دارم در مالزی شعبه دوم بزنم . چه شرایطی داره ؟ ممنون.

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. کشور مالزی کشوری ارزشمندی برای سرمایه گذاری نمی باشد و منجر به اقامت دائم و پاسپورت مالزی نمی شود.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *