سرمایه گذاری در مجارستان

سرمایه گذاری در مجارستان و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در مجارستان ، اقامت مجارستان با خرید ملک ، مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری ، ویزای سرمایه گذاری در مجارستان ،  مدارک و شرایط لازم برای هر کدام از روشهای سرمایه گذاری در مجارستان، در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفته است.  آیا اخذ اقامت و تابعیت مجارستان از طریق سرمایه گذاری، امکانپذیر است؟ اقامت در مجارستان چگونه است ؟ حداقل سرمایه مورد نیاز  برای سرمایه گذاری در مجارستان چقدر است؟ شرایط سرمایه گذاری در مجارستان برای ایرانی ها به چه صورت است؟ مجارستان کشوری در قاره ی اروپا است که اقتصادی رو به رشد دارد و به دلیل حضور در حوزه ی شنگن آینده ی اقتصادی خوبی را می توان برای آن متصور شد. موسسه حقوقی مهاجرتی ملک پور (MIE اتریش) با داشتن سابقه ی درخشان در امر مهاجرت می تواند به شما عزیزان در زمینه ی مهاجرت به کشور های اروپایی از طریق سرمایه گذاری و سایر روش های مهاجرت به کشور های سطح بالای جهان، مشاوره های های لازم را ارائه دهد. می توانید با موسسه تماس گرفته و مشاوره تخصصی و رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در مجارستان

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در مجارستان
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مجارستان
 • استانداردهای سرمایه گذاری در مجارستان
 • شاخص های اقتصادی تأثیر گذار
 • سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در مجارستان از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در مجارستان از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
 • سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خودحمایتی
 • مزایای سرمایه گذاری در مجارستان
 • معایب سرمایه گذاری در مجارستان
 • پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در مجارستان
 • سخن پایانی

شرایط عمومی سرمایه گذاری در مجارستان

مجارستان یک کشور عضو اتحادیه اروپا با اقتصاد متوسط ​​و لیبرال است که به سرعت در حال پیشرفت است. این کشور اقتصادی بزرگ در اروپای مرکزی و شرقی است که عمده صادرات آن در ماشین آلات، مواد شیمیایی، پارچه و محصولات کشاورزی است.. پایتخت این کشور شهر زیبای بوداپست است. جمعیت کشور مجارستان در حدود 9 میلیون نفر است و مساحت این کشور نیز93،030کیلومتر مربع می باشد. مجارستان با کشور های اوکراین، رومانی، اتریش، کرواسی، صربستان و اسلونی همسایه است.مجارستان به دلیل داشتن کادر کاری بسیار تحصیل کرده و توانمند شناخته شده است. این ویژگی شرکتهای بین المللی را به خود جلب می کند و یک سوم مراکز خدمات اروپای مرکزی در مجارستان مستقر شده است. با هدف جذب سرمایه گذاری از شرکت های خارجی، دولت مجارستان برای سرمایه گذاری در بخش های تولیدی خاص که منجر به ایجاد فرصت های شغلی برای افراد محلی شود، به شرکت های خارجی کمک می کند.

پرچم مجارستان
شرایط عمومی مجارستان

دولت همچنین سرمایه گذاری های خارجی را در برخی مناطق جغرافیایی که از نظر صنعتی توسعه نیافته و در آن سطح بیکاری بالا باشد تشویق می کند و مزایای مالیاتی بی شماری را برای سرمایه گذاری های خاص فراهم می کند. امکان سرمایه گذاری در کشور مجارستان از راه های مختلفی امکان پذیر است، اما می توان گفت مهم ترین راه سرمایه گذاری برای مهاجرت به این کشور، دو روش اصلی ثبت شرکت و یا خرید اوراق می باشد.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مجارستان

یکی از راه های مهاجرت به مجارستان و اخذ اقامت آن، برخی روش های سرمایه گذاری در این کشور است.  پس از سرمایه گذاری و دریافت اقامت دائمی سرمایه گذار در این کشور، خانواده این افراد نیز می توانند بر طبق برنامه های سرمایه گذاری در کشور مجارستان اقامت دائم داشته باشند.  فرد سرمایه گذار می تواند در کل اتحادیه اروپا به تجارت بپردازد. افراد می توانند پس از مدت 5 سال، از راه به وجود آوردن کسب و کار و ثبت شرکت در این کشور، اقامت موقت خود را تمدید کرده و اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. همچنین متقاضیان از طریق خرید اوراق قرضه دولت کشور مجارستان می توانند بعد از گذشت یک ماه، اقامت دائم این کشور را داشته باشند. داشتن اقامت دائم مجارستان در حقیقت یک اجازه دائمی و مادام العمر است و به صورت یک دوره محدود نمی باشد.

برای حفظ و نگه داشتن اقامت دائم مجارستان لزومی به زندگی کردن در این کشور وجود ندارد. همچنین بر طبق قوانین مجارستان، شرایطی برای ارتقاء برنامه اقامت دائم به برنامه شهروندی برای سرمایه گذاران وجود دارد، به این صورت که سرمایه گذار به مدت 8 سال باید در مجارستان زندگی کند.

 

استانداردهای سرمایه گذاری در مجارستان

بحث امنیت، برای سرمایه گذاری در یک کشور خارجی معمولا برای افراد، نگرانی هایی داشته است. همانطور که کسب سود مهم است، حفظ سرمایه اولیه نیز بسیار با اهمیت می باشد. کشور مجارستان عملکرد مناسبی داشته و یکی از حامیان سرمایه گذاران خارجی به شمار می رود. در اینجا میزان امنیت سرمایه گذاری این کشور را بر اساس مهم ترین استاندارد ها بررسی خواهیم کرد:

 • سرمایه گذاری در مجارستان و امنیت آن با توجه به سیستم قضایی

  قضاوت عادلانه و دوری از فساد، از مهم ترین استاندارد ها برای سیستم قضایی یک کشور است. مجارستان یک کشور دموکراتیک می باشد و نظام قضایی معتبری دارد. نمودار زیر، ثبات سیاسی در  کشور مجارستان را بر اساس شاخص هایی از جمله (خطرات سیاسی، بلایای طبیعی، امکان بروز جنگ و…) بررسی نموده است.

 • خطر مصادره اموال

  خطر مصادره اموال؛ شامل کلیه اقدامات تبعیض آمیز از طرف دولت کشور مورد نظر است که بدون هیچ گونه جبران کافی سرمایه گذار را از سرمایه گذاری خود محروم می کند. و از عدد یک (کم خطر) تا عدد 7 (پرخطر) ارزیابی می شود که طبق نمودار زیر، برای کشور مجارستان عدد 2 می باشد.

شاخص های اقتصادی تأثیر گذار

تورم مالی و ثبات اقتصادی نیز از مورد های امنیت سرمایه گذاری یک کشور است. کم بودن سود بانکی، میزانی مناسب برای بررسی ثبات اقتصادی یک کشور می باشد. در کشور مجارستان، نرخ وام در بانک ها زیر 5 درصد و نرخ سود در سپرده بانک ماهیانه 21/. درصد است. همچنین بر طبق آخرین گزارش در سال 2018، در کشور مجارستان نرخ تورم کمتر از 4 درصد گزارش شده است. در تصویر زیر، نرخ تورم در کشور مجارستان، برای متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور به روی نمودار نمایش داده شده است

 • نرخ تورم

نرخ تورم مجارستان

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید ملک

بعد از روش ثبت شرکت برای متقاضیان سرمایه گذاری در کشور مجارستان ، سرمایه گذاری از طریق املاک را نیز می توان نام برد. سرمایه گذاران از طریق خرید زمین های کشاورزی و ملک، می توانند در کشور مجارستان سرمایه گذاری کنند، به این صورت که با خرید آپارتمان و سپس تعمیر آن، ملک خود را به قیمت بیشتری به  فروش رسانند و یا از طریق اجاره دادن آن، کسب درآمد کنند. مجوز مدارک لازم برای خرید ملک در مجارستان، باید از شورای ناحیه دریافت شود که این کار به راحتی امکان پذیر است. تاییدیه این مجوز تقریبا به مدت 6 هفته انجام می پذیرد و هزینه آن نیز در حدود 200 یورو می باشد. از سال 2016 با ایجاد تحولی بزرگ در مجارستان، حدود 500000 فورینت برای هر متر مربع باید هزینه شود. در بوداپست هزینه اجاره سالیانه یک ملک، 7 تا 8 درصد کل مبلغ آن است.

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق ثبت شرکت

یکی از بهترین و مورد توجه ترین راه ها برای سرمایه گذاری در مجارستان و کسب اقامت دائم در این کشور، ثبت شرکت در این کشور است که شامل مزیت های زیادی می باشد. به این شکل که می توان اقامت دائم برای خانواده فرد گرفته شود، همچنین پرداخت مالیات کمتر و رفت و آمد در ناحیه شنگن نیز جزء این موارد می باشد.مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در کشور مجارستان به شرح زیر است :

 • هزینه های یک سال اول بانکداری پرداخت شود
 • داشتن مبلغ 2000 یورو به عنوان سرمایه اولیه
 • آدرس دقیق و حقیقی دفتر کار
 • برای تایید آدرس یک قبض رسمی یا تلفن ضروری است
 • اسکن پاسپورت مدیران و سهامداران

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق کارآفرینی

کارآفرینی یک عامل مهم در به وجود آمدن نو آوری در سطح کشور و منطقه ای به حساب می آید. همچنین اهمیت زیادی در اشتغال، توسعه اقتصادی، رقابت و رشد دارد. با این حال در مناطق مختلف کشور، میزان نفوذ کارآفرینی متفاوت است. کارآفرینی در سیاست نیز همچنین به عنوان رشد منطقه ای و رقابت اهمیت بسیاری دارد. همچنین از بهبود اقتصادی حمایت کرده و اشتغال رشد بیشتری داشته است. برای اجرای کار آفرینی جوانبی به شرح زیر باید در نظر گرفته شود: نوآوری و فناوری تجاری باید شناسایی شود، سیستم مالی و نو سازی بهبود یابد (سرمایه اولیه و بودجه ارائه شود). مراحل اداری در ابتدا و قبل از ورود به کشور به عنوان مانع ایجاد می شود باید برسی شوند. همچنین ممکن است  موانعی برای عملکرد کارآفرینی ملی وجود داشته باشد، به عنوان مثال: عملکرد سیستم می تواند توسط ضعف نهاد های اداری دچار محدودیت شود.

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

سرمایه گذاران با خرید اوراق قرضه، که یکی از بهترین راه ها برای سرمایه گذاری در مجارستان  است، متقاضیان و سرمایه گذاران می توانند با سرمایه و بودجه ای بیشتر از 360 هزار یورو در این کشور سرمایه گذاری کنند. به این صورت که اوراق قرضه را به میزان 300 هزار یورو خریداری کرده و برای انجام این پروسه 60 هزار یورو نیز هزینه می کنند. بعد از گذشت 5 سال، سرمایه اصلی یا همان 300 هزار یورو به شخص سرمایه گذار باز گردانده می شود. سرمایه گذار می تواند با این روش از سرمایه گذاری در طول مدتی کمتر از 2 ماه، اقامت مجارستان را به دست بیاورد. همچنین می تواند برای مادر و پدر و تمامی اعضای خانواده خود نیز درخواست اقامت بدهد. پس از خرید اوراق قرضه، لزومی برای پرداخت مالیات به وسیله سرمایه گذاران وجود ندارد. در صورتی باید مالیات پرداخت شود که به مدت یک دوره 12 ماهه و بیشتر از 182 روز در کشور مجارستان زندگی کنند. لازم به ذکر است که این روش سرمایه گذاری  در حال حاضر امکان پذیر نمی باشد.

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خودحمایتی

برنامه خود حمایتی یا رزیدنسی باند، روشی دیگر و سریع تر برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور مجارستان می باشد. به این صورت که با پرداخت هزینه ای به مقدار 360 هزار یورو که شامل 300 هزار یورو برای سرمایه گذاری و 60 هزار یورو برای هزینه های دولتی می باشد، می توان اقامت دائمی کشور مجارستان را دریافت کرد. این شیوه شامل مزایایی است مانند بالا بودن سرعت دریافت ویزا در مدت زمانی 14 روزه، عدم نیاز به داشتن مدرک زبان  ویا مدرک تحصیلی، اقامت مادام العمر و دائمی مجارستان و اجازه زندگی در اتحادیه اروپا، عدم نیاز به شرط حصور در مجارستان، اخذ اقامت دائمی برای همراهان شامل فرزندان تا 18 سال و همسر، داشتن تمامی حقوق شهروندی در اتحادیه اروپا، امکان سفر کردن و زندگی در کلیه کشور های اتحادیه اروپا و شنگن بدون محدودیت و حمایت دولت کشور مجارستان از سرمایه شخص و شغل آنها به مدت 5 سال. اینها بخشی از مزایای سرمایه گذاری  از طریق خود حمایتی در این کشور بود که از سال 2017 امکان استفاده از این روش وجود ندارد.

مزایای سرمایه گذاری در مجارستان

مجارستان دارای قوانین برتر مالیاتی است.بدین معنی که  در مالیات پرداخت شده از سود شرکت ثبت شده در مجارستان بسیار اندک است. این مبلغ گاها %10 از سود می باشد. از دیگر مزایای سرمایه گذاری در کشور مجارستان شرایط بسیار عالی است که دولت مجارستان برای سرمایه گذاران خارجی ترتیب دید است، شرایطی دوستانه که سرمایه گذاران و صاحبان شرکت می توانند با مالکیت % 100 شرکتی را داشته باشند و مانند اکثر کشور ها نازی به وجود شریکی با تابعیت مجارستانی نیست. سرمایه گذاران بعد از 3 سال سرمایه گذاری در کشور مجارستان می توانند تقاضای اقامت دائم برای مجارستان را بدهند و بعد از گذشت مجموعا 5 سال می توانند برای تابعیت و پاسپورت کشور مجارستان درخواست دهند. داشتن اقامت یکی از کشور ای اروپایی به منزله ی رفت و آمد و زندگی در تمامی کشورهای این اتحادیه به شمار می رود. هزینه های زندگی در مجارستان بسیار کمتر از سایر کشور های اتحادیه شنگن و اروپا است. این شرایط بخشی از مزایای سرمایه گذاری در مجارستان بود.

معایب سرمایه گذاری در مجارستان

از معایب سرمایه گذاری در کشور مجارستان میتوان به این اشاره کرد که در این کشور  شاخص های بسیار ضعیفی از نظر دریافت اعتبار دارد . بانک جهانی و IFC رتبه مجارستان را 128 در جهان برای حفاظت از سرمایه گذاران به دلیل ضعف در افشای اطلاعات و مسولیت قرار داده است.به همین دلیل استفاده از نیروی متخصص در جهت مدیریت این حوزه حساس ضروری است. همچنین برای خرید ملک در بوداپست نیاز به اعتماد کامل به یک شرکت معتبر مدیریت اموال دارد . در مجارستان بیشترین مشکلات مربوط به گرمایش است بنابراین باید بررسی شود و ملکی خریداری شود که سیستم گرمایشی عالی داشته باشد . همچنین تمام هزینه های اضافی و کمیسیون باید در نظر گذفته شود . مالیات نیز در سرمایه گذاری  باید لحاظ شود و و برای جلوگیری از مالیات بیشتر بهتر است مالیات از 5 سال قبل از فروش مجدد در نظر گرفته شود . قبل از سرمایه گذاری در مجارستان سفر اجباری نیست ولی برای سنجش اوضاع بهتر است که شخص سفری داشته و شرایط را بسنجد پس هزینه سفر و اقامت باید در نظر گرفته شود .

پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در مجارستان

سرمایه گذاری در مجارستان با خرید اوراق قرضه چگونه است ؟

به این صورت که اوراق قرضه را به میزان 300 هزار یورو خریداری کرده و برای انجام این پروسه 60 هزار یورو نیز هزینه می کنند. بعد از گذشت 5 سال، سرمایه اصلی یا همان 300 هزار یورو به شخص سرمایه گذار باز گردانده می شود.

آیا می توانیم با خرید اوراق قرضه  اقامت مجارستان را بدست آوریم؟

سرمایه گذار می تواند در طول مدتی کمتر از 2 ماه، اقامت مجارستان را به دست بیاورد.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در کشور مجارستان چیست؟

 هزینه های یک سال اول بانکداری پرداخت شود ، داشتن مبلغ 2000 یورو به عنوان سرمایه اولیه، آدرس دقیق و حقیقی دفتر کار.

هزینه مجوز برای خرید ملک در مجارستان چقدر است ؟

حدود 200یورو می باشد.

سخن پایانی

سرمایه گذاری در مجارستان ، روشهای سرمایه گذاری در مجارستان ، بررسی و شرایط ثبت شرکت، خود حمایتی، خرید ملک و سایر نکات مرتبط با فعالیت های سرمایه گذاری در مجارستان را برای شما مورد بررسی قرار دادیم. مجارستان به دلیل وجود در منطقه ای مناسب از لحاظ جغرافیایی و عضویت در معاهدات از جمله شنگن، کشوری رو به رشد در زمینه های اقتصادی است و آینده ای درخشان برای سرمایه گذاری دارد. از این رو تعداد افرادی که برای سرمایه گاری در این کشور می خواهند اقدام کنند در حال افزایش است. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با سابقه ای درخشان در زمینه ی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به اکثر کشور های سطح بالای جهان، می تواند موجب سرمایه گذاری منطقی و با ریسک کم در آمدی مطمعن در کشورهایی مانند اتریش، آلمان، کانادا، فرانسه، سوئد، سوئیس ، اسپانیا و … شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی سرمایه گذاری در مجارستان و یا کشور های دیگر، می توانید از طریق تماس با مجموعه اطلاعات مورد نیاز خودتان را به صورت رایگان از مشاورین تلفنی دریافت کنید و یا در قسمت پرسش و پاسخ در این مقاله سوالات خود را مطرح کنید.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. سرمایه گذاران از طریق خرید زمین های کشاورزی و ملک، می توانند در کشور مجارستان سرمایه گذاری کنند، به این صورت که با خرید آپارتمان و سپس تعمیر آن، ملک خود را به قیمت بیشتری به فروش رسانند و یا از طریق اجاره دادن آن، کسب درآمد کنند. مجوز مدارک لازم برای خرید ملک در مجارستان، باید از شورای ناحیه دریافت شود که این کار به راحتی امکان پذیر است. تاییدیه این مجوز تقریبا به مدت 6 هفته انجام می پذیرد و هزینه آن نیز در حدود 200 یورو می باشد. از سال 2016 با ایجاد تحولی بزرگ در مجارستان، حدود 500000 فورینت برای هر متر مربع باید هزینه شود. در بوداپست هزینه اجاره سالیانه یک ملک، 7 تا 8 درصد کل مبلغ آن است.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *