سرمایه گذاری در موناکو

سرمایه گذاری در موناکو ، اخذ اقامت و تابعیت موناکو ، روش های سرمایه گذاری در موناکو در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. آیا با سرمایه گذاری در موناکو می توان اقامت موناکو را به دست آورد؟ روش های سرمایه گذاری در موناکو چگونه است؟ بهترین راه سرمایه گذاری در موناکو چیست؟ کشور موناکو یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی است و مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران به منظور ایجاد بیزنس و سرمایه گذاری می باشد. سرمایه­ گذاری در موناکو از رایج ترین راه های مهاجرت به این کشور لوکس می باشد که در بخش جنوب فرانسه واقع می ­باشد. ما سعی کرده ایم تا شما را با تمامی شرایط سرمایه گذاری در کشور کوچک موناکو آشنا کنیم و به پرسش های شما در این خصوص پاسخ دهیم. همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود با دفاتر موسسه ملک پور(MIE اتریش) تماس گرفته و مشاره تخصصی و رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در موناکو

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در موناکو
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در موناکو
 • استانداردهای سرمایه گذاری در موناکو
 • شاخص های سرمایه گذاری در موناکو
 • سرمایه گذاری در موناکو از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در موناکو از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در موناکو از طریق کارآفرینی
 • مزایای سرمایه گذاری در موناکو
 • بررسی اقامت و تابعیت
 • خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه سرمایه گذاری در موناکو
 • پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در موناکو
 • سخن پایانی

زندگی در موناکو

کشور موناکو متشکل از جامعه ای منحصر به فرد می باشد، که در آن چندین فرهنگ و چند زبان وجود دارد. موناکو جز کشورهای بسیار کوچک اما بسیار با کیفیت در تمامی سیستم های آموزشی و اقتصادی و خدمات و رفاه اجتماعی می باشد . این کشور دارای مسیرهای حمل و نقل بسیار عالی بوده و به همین دلایل این کشور از شهرت بسیار عالی برخوردار است. جمعیت آن اندک و در حدود 33 هزار نفر می باشد که بسیاری از آن ها را مهاجران ایتالیایی و بریتانیایی همچنین امریکایی، کانادایی و استرالیایی تشکیل می دهد.سرمایه گذاری در موناکو یکی از سیاست های دولت برای رونق اقتصادی در این کشور می باشد که به سرمایه گذاران فرصت میدهد با سرمایه گذاری در این کشور اقامت و تابعیت موناکو را به دست بیاورند. میزان مبلغی که برای سرمایه گذاری در موناکو مورد نیاز می باشد، مبلغی در حدود 1،000،0000 میلیون یورو می باشد، که ازین میزان سرمایه مبلغ 500،000 یوروی آن باید در حساب های سپرده و بانک های این کشور سپرده گذاری گردد و 500،000 یوروی آن را باید به خرید املاک اختصاص داد.

 سرمایه گذاران برای اینکه بخواهند در این کشور سرمایه گذاری کنند باید بتوانند دولت این کشور را متقاعد کنند که دارای سرمایه کافی برای امر سرمایه گذاری می باشند. علاوه بر آن باید اثبات گردد که شخص سرمایه گذار میزان سرمایه خود را از راه های قانونی در کشور خود به دست آورده است و از نظر سابقه کیفری و سو پیشنیه هیچ مشکلی نداشته است.با فراهم ساختن تمامی مستندات و ارائه آن ها به دولت موناکو و انجام مصاحبه با مقام های مهاجرتی کشور موناکو و تایید از سوی آن ها در طی مصاحبه، سرمایه گذار می تواند اقامت موناکو را برای خود و اعضای خانواده خود دریافت نماید.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در موناکو

سرمایه گذاری در موناکو می تواند یکی از راه هایی باشد که شخص سرمایه گذار بتواند اقامت دائم این کشور را به دست بیاورد. در واقع اشخاص با دریافت کارت اقامت دائم موناکو به عنوان یک شهروند می توانند در این کشور زندگی کنند. اشخاصی که می خواهند درخواست برای شهروندی موناکو داشته باشند باید بتوانند مدارک محل اسکان خود و همچنین مدارک مالی خود را ارائه دهند. موناکو تابعیت دوگانه را به هیچ عنوان نمی پذیرد. افرادی که می خواهند به واسطه سرمایه گذاری در موناکو اقامت و شهروندی دائم این کشور را به دست بیاورند  باید به مدت 10 سال در موناکو، اقامت و زندگی کنند، دوره نظام وظیفه را برای کشور دیگر نگذرانده باشند و تابعیت فعلی اشان را سلب نمایند.

استانداردهای سرمایه گذاری در موناکو

سرمایه گذاری در موناکو باید با بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور صورت گیرد. لازم به ذکر است که قانون گذاری در موناکو توسط شاه و شاهزاده به تصویب می رسد و به واسطه شورای ملی این کشور به اشتراک گذاشته می شود. به این صورت که با تصویب قوانین توسط شاهزاده به شورای ملی جهت اجرا ارجاع داده می شود. لازم به یادآوری است که کشور موناکو وزیر دادگستری ندارد و ازین رو قوه قضاییه و قضات به صورت کاملا مستقل عمل می کنند.

 • نرخ مصادره اموال

برای سرمایه گذاری در موناکو باید دقت کرد که در چندین سال اخیر در این کشور در بحث مصادره اموال چه برخوردی با سرمایه گذران صورت گرفته است . لازم به ذکر است که در سال 2014 نرخ مصادره اموال که بین عدد 1تا 7 می باشد عدد 3 بوده است که هرچند شاید این عدد بالا نباشد اما نشاگر این بوده است که اقداماتی در خصوص مصادره اموال با سرمایه گذاران صورت گرفته است.در نمودار Expropriation risK ارقام  بین 1 تا 7 هستند و  اگر کشور مقصد سرمایه گذاری نرخش زیر 1 باشد به این معنا است  که از نظر بحث مصادره اموال کشور امنی می باشد و در غیر اینصورت سرمایه گذار با خطر مصادره اموال مواجه می گردد.

 • شاخص ثبات سیاسی political stability index

شاخص ثبات سیاسی در هر کشور از دیگر استانداردهای سرمایه گذاری می باشد که سرمایه گذار را ترغیب می کند تا بتواند به درستی برای سرمایه گذاری تصمیم بگیرد و کشور خود را برای سرمایه گذاری انتخاب نماید. اعتراضات سیاسی و اعمال خشونت از سوی دولت در مواجه با اعتراضات و همچنین میزان رضایتمندی شهروندان از حکومت مرکزی همگان مواردیست که باید به آن توجه کرد. .ارقام در چارت مربوط به شاخص ثبات سیاسی از -2.5 تا 2.5 متغیر می باشد که هر چه این عدد بیشتر باشد و در نزدیکی 2.5  به این معنا می باشد که آن کشور از نظر ثبات سیاسی در جایگاه مناسبی می باشد. در چارت زیر می توانید شاخص ثبات سیاسی در کشور موناکو را تا سال 2017 که عدد 1.65 بوده است که می توان گفت تقریبا عدد مناسبی می باشد را مشاهده نمایید.

شاخص های سرمایه گذاری در موناکو

شاخص های اقتصادی اشاره به موضوعاتی داردکه به صورت مستقیم به اقتصاد بستگی دارند. و موضوعاتی همانند تولید ناخالص داخلی هر کشور و همچنین مالیات را شامل می شود. برای سرمایه گذاری در موناکو یا هر کشور دیگری حتما این عوامل را بررسی نمایید و از انتخاب خود برای سرمایه گذاری مطمئن گردید. چرا که با بررسی این موارد می توانید به این پاسخ دست یابید که آیا انتخاب صحیحی داشته اید یا خیر و عدم توجه به این موارد می تواند شما را در امر سرمایه گذاری با شکست مواجه کند. از همین رو برای سرمایه گذاری در موناکو شما باید به شاخص های اقتصادی همچون تولید ناخالص داخلی و مالیات در این کشور توجه نمایید.

 • تولید ناخالص داخلی

تولید ناخالص داخلی یکی از عناصری می باشد که می تواند اثبات کند یک کشور از نظر اقتصادی قدرتمند می باشد. در نمودار ذیل تولید ناخالص داخلی کشور موناکو را می توانید برای سال 2010 تا 2017 مشاهده نمایید که در پایان سال 2017 میزان 7. 1 ملیارد دلار امریکا بوده است.

مالیات در موناکو

یکی ار موارد بسیار دلچسب و حائز اهمیت برای سرمایه گذاری در موناکو اینست که این کشور از شهروندان خود هیچ گونه مالیاتی نظیر مالیات بر درآمد شخصی و یا مالیات در بخش املاک و مستغلات را از شهروندان خود اخذ نمی کند و سیستم اقتصادی این کشور بر عدم پرداخت مالیات در حوزه های دارایی و درآمد ها استوار می باشد. اما لازم به ذکر است که در این میان دو استثنا وجود دارد که شامل موارد زیر می باشد:

 • مالیات 33 درصدی برای شرکت هایی که از طریق ثبت اختراع و یا حقوقات مالکیت در بخش های ادبی و هنری بالای 25 درصد از گردش مالی خود را تامین می کنند.

 • شهروندان فرانسوی ساکن موناکو باید مالیات پرداخت کنند.

سرمایه گذاری در موناکو از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در موناکو به واسطه خرید ملک ، به عنوان یکی از مهمترین روش های سرمایه گذاری در این کشور مورد توجه می باشد. یکی از دلایل توجه به این روش سرمایه گذاری در موناکو، رشد اقتصادی و عدم رکود اقتصادی و همچنین عدم وجود مالیات بر درآمد در این کشور می باشد و علاوه بر آن لازم است بدانید که به واسطه موقعیت خاص جغرافیایی این کشور، ارزش ملک رو به افزایش می باشد و هیچگاه با رکود مواجه نبوده است و می توان گفت که یکی از روش های رسیدن به سود مناسب سرمایه گذاری در موناکو در بخش املاک و مستغلات در این کشور می باشد. شرایط سرمایه گذاری در موناکو با خرید ملک به شرح زیر است :

 • داشتن سن بالای 16 سال برای خریدار که می تواند به واسطه خرید ملک برای خود و اعضای خانواده خود اقامت دریافت کند.
 • از دیگر از الزاماتی که برای سرمایه گذاران خارجی در موناکو باید به آن اشاره کرد، نداشتن سو پیشنیه و سابقه کیفری شخص سرمایه گذار می باشد و همچنین شخص باید مدارکی را نشان دهد که اثبات کند در 5 سال گذشته در کشورهای محل اقامت خود مرتکب هیچ جرمی نشده است.

 • پس از تایید از سوی اداره مهاجرت برای سرمایه گذار کارت اقامت موقت یک ساله صادر می گردد.
 • شما باید به ارزش 500000 یورو ملک خریداری کنید تا بتوانید به اقامت دست یابید.

سرمایه گذاری در موناکو از طریق ثبت شرکت

برای اینکه فردی بخواهد در موناکو فعالیت تجاری داشته باشد این اقدام می تواند به واسطه ثبت شرکت های مسئولیت محدود sociate a responsabilite (SAL)  صورت پذیرد. ثبت شرکت در موناکو مزایایی دارد که در ذیل اشاره می گردد.

 • اشخاصی که در این کشور سهامدار هستند برای طول مدت 2 سال معاف از مالیات می باشند.
 • اگر بیش از 75 درصد فروش شرکت، در کشور موناکو صورت پذیرد، شرکت معاف از مالیات خواهد بود.
 • برای مشارکت در ثبت شرکت، تعدادی سهامدار نیاز است که میزان سهام هر شخص باید مشخص باشد.

 • حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در موناکو 15000 یورو می باشد.
 • برای نام شرکت دقت نمایید که نامی مشابه با سایر شرکت ها در این کشور نباشد و در ادامه نام هر شرکت باید کلمه SARL  حتما قرار گیرد.
 • حداقل مقدار سرمایه ای که باید در این شرکت در طول مدت 5 سال در این شرکت در گردش باشد مبلغ 1 میلیون یورو می باشد.

سرمایه گذاری در موناکو از طریق کارآفرینی

دولت موناکو به منظور افزایش رشد اقتصادی در توسعه بازار خود فرصت مناسبی را برای کارآفرینان فراهم آورده است که بتوانند در قالب بیزنس پلن های سود آور، ارز و فکر و ایده خود را وارد این کشور کنند و کسب و کار خود را راه اندازی کنند. متقاضیان سرمایه گذاری در موناکو، برای کارآفرینی در این کشور باید فرم درخواستی را تکمیل نمایند و با ارائه درخواست خود مجوزهای لازم را از بخش دولتی و سلطنتی دریافت نمایند . اگر متقاضی کارآفرینی در موناکو بتواند تضمین های لازم را ارائه دهد می تواند در پروژه های اقتصادی در این کشور ورود کند.

مزایای سرمایه گذاری در موناکو

در کنار تمامی شرایط ایده آل از نظر موقعیت سیاسی، امنیت و موقعیت جغرافیایی کشور موناکو، دلایلی نظیر مکان استراتژیک و زیر ساخت های ایده آل از مزایای سرمایه گذاری در موناکو می باشد. از دلایل دیگر جذابیت برای سرمایه گذاری در موناکو به دلیل رونق در بخش املاک و مستغلات و همچنین عدم پرداخت مالیات می باشد . به صورت اجمالی می توان گفت مزایای سرمایه گذاری در موناکو این موارد می باشد:

 • چند فرهنگی و چند زبانه بودن این کشور
 • عدم پرداخت مالیات
 • کیفیت بالای زندگی
 • موقعیت خاص و استراتژیک
 • وجود نوآوری ها و تکنولوژی های جدید

بررسی اقامت و تابعیت

سرمایه گذاری در موناکو می تواند یکی از راه هایی باشد که شخص سرمایه گذار بتواند اقامت دائم این کشور را به دست بیاورد. در واقع اشخاص با دریافت کارت اقامت دائم موناکو به عنوان یک شهروند می توانند در این کشور زندگی کنند . اشخاصی که می خواهند درخواست برای شهروندی موناکو داشته باشند باید بتوانند مدارک محل اسکان خود و همچنین مدارک مالی خود را ارائه دهند. موناکو تابعیت دوگانه را به هیچ عنوان نمی پذیرد. افرادی که می خواهند به واسطه سرمایه گذاری در موناکو اقامت و شهروندی دائم این کشور را به دست بیاورند  باید واجد این شرایط باشند :

 • اقامت و زندگی در موناکو به مدت ۱۰ سال در این کشور
 • عدم گذراندن دوره نظام وظیفه برای کشور دیگر
 • سلب تابعیت قبلی

خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه سرمایه گذاری در موناکو

سرمایه گذاری در موناکو توسط راهنمایی و مشورت با تیم تخصصی و وکلای بین المللی موسسه حقوقی ملک پور امکان پذیر است و اگر شما نیز از متقاضیان سرمایه گذاری در موناکو می باشید لازمست که حتما در خصوص شرایط پرونده خود با یک وکیل متخصصی که آشنایی کامل به تمامی مسائل حقوقی این کشور دارد مشورت کنید و کار خود را به وی بسپارید. موسسه حقوقی ملک پور به دلیل داشتن یک دفتر در اروپادر شهر وین و همکاری با وکلای بین المللی دانش و تبحر کافی در زمینه سرمایه گذاری در کشورهای مختلف دارد. بر این اساس شما می توانید با کمک وکلای طراز اول موسسه حقوقی ملک پور برای سرمایه گذاری در موناکو اقدام نمایید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در موناکو

حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در موناکو چقدر است؟

1.000.0000 میلیون یورو.

آیا با سرمایه گذاری در موناکو باید مالیات پرداخت کنیم؟

خیر.

مزایای ثبت شرکت در موناکو چیست؟

اشخاصی که در این کشور سهامدار هستند برای طول مدت 2 سال معاف از مالیات می باشند، اگر بیش از 75 درصد فروش شرکت، در کشور موناکو صورت پذیرد، شرکت معاف از مالیات خواهد بود، برای مشارکت در ثبت شرکت، تعدادی سهامدار نیاز است که میزان سهام هر شخص باید مشخص باشد.

مراحل سرمایه گذاری در موناکو چیست؟

سرمایه گذاران برای اینکه بخواهند در این کشور سرمایه گذاری کنند باید بتوانند دولت این کشور را متقاعد کنند که دارای سرمایه کافی برای امر سرمایه گذاری می باشند. علاوه بر آن باید اثبات گردد که شخص سرمایه گذار میزان سرمایه خود را از راه های قانونی در کشور خود به دست آورده است و از نظر سابقه کیفری و سو پیشنیه هیچ مشکلی نداشته است.

سخن پایانی

سرمایه گذاری در موناکو و شرایط آن و روش های آن به صورت تخصصی مورد بررسی قرار داده شد. همانطور که مطالعه فرمودید سرمایه گذاری در موناکو از طریق سپرده گذاری و خرید ملک به ارزش 1.000.000 یورو در این کشور امکان پذیر است و سرمایه گذاران می توانند با روش هایی همچون خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی و سپرده پول در بانک های این کشور به سرمایه گذاری در این کشور بپردازند. اما لازم به ذکر است که برای اخذ اقامت و شهروندی کشور موناکو 10 سال در این کشور اقامت داشته باشید و از تابعیت قبلی خود خارج گردید. سرمایه گذاری در موناکو از روش هاییست که می توانید با تزریق سرمایه در بخش املاک و مستغلات این کشور سود مناسبی را به خود اختصاص دهید . همچنین به دلیل عدم پرداخت مالیات این کشور مقصد مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد. موسسه حقوقی ملک پور mie اتریش می تواند با بررسی شرایط شما به صورت رایگان شما را در این امر یاری کند. هم اکنون می توانید سوالات خود را در ذیل همین مقاله بنویسید تا در اولین فرصت پاسخ خود را دریافت کنید.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. مزایایی همچون : اشخاصی که در این کشور سهامدار هستند برای طول مدت 2 سال معاف از مالیات می باشند، اگر بیش از 75 درصد فروش شرکت، در کشور موناکو صورت پذیرد، شرکت معاف از مالیات خواهد بود ، برای مشارکت در ثبت شرکت، تعدادی سهامدار نیاز است که میزان سهام هر شخص باید مشخص باشد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *