سرمایه گذاری در نروژ

سرمايه گذاري در نروژ ، راه هاي سرمايه گذاري در نروژ و مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری  در اين مقاله مورد بررسي علمي قرار خواهد گرفت. کشور نروژ به دليل وجود آرامش ، ثبات و امنيت بالا  دارای طرفداران بسیاری می باشد. ثبات سياسي این کشور، سبب ثبات در عرصه اقتصادی نیز گشته است كه مقصدي است بسیار مناسب جهت مهاجرت از طریق سرمايه گذاري در اروپا. در مقاله موجود، كه توسط مشاوران موسسه حقوقي ملك پور تهيه و تدوين شده است، تمامي روش هاي مناسب برای سرمايه گذاري در نروژ بصورت خلاصه شرح داده می شود و اميدواريم به تمامي سوالات شما عزیزان پاسخ داده شود. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، مي توانيد سوالات خود را در قسمت ديدگاهها قرار دهيد تا مشاوران موسسه ملك پور شما را راهنمایی کنند و همچنين مي توانيد با دفاتر موسسه حقوقی ملك پور تماس حاصل بفرماييد و از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

سرمایه گذاری در نروژ

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در نروژ
 • استانداردهای سرمایه گذاری
 • شاخص های اقتصادی تأثیر گذار برسرمایه گذاری در نروز
 • سرمایه گذاری در نروژ از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در نروژ از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در نروژ از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در نروژ از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
 • مزایای سرمایه گذاری در نروژ
 • معایب سرمایه گذاری در نروژ
 • سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در نروژ
 • سخن پایانی

شرایط عمومی سرمایه گذاری در نروژ

کشور نروژ با حدود پنج میلیون و صد هزار نفر جمعیت و ۳۸۵ هزار كيلومتر مربع مساحت می باشد. زبان رسمي اين كشور نروژي و سامي و پايتخت آن اسلو است. این کشور از سمت شرق دارای یک نوار مرزی طولانی با کشور سوئد است. از سمت شمال شرق با کشور روسیه و فنلاند و از طرف جنوب با تنگهٔ اسکاژراک نیز مرز مشترک دارد. همچنین كشور نروژ عضو پيمان شنگن هم است اما عضويت اتحاديه اروپا را ندارد، با وجود روابط نزدیک با اتحادیه اروپا. واحد پول اين كشور كرون نروژ (NOK) نام دارد. نروژ در صادرات نفت در بین دیگر کشورها رتبه های اول را دارا است و روزانه حدود 3 میلیون بشکه نفت خام را به دیگر کشورها صادر می کند. گوشت گاو،فراورده های دامی مانند شیر و… نیز از دیگر صادرات کشور نروژ می باشد. به دلیل سرسبزی و وجود درختان بسیار زیاد، چوب هم یکی از صادرات اصلی کشور نروژ می باشد. حقوق و درآمد خوب در کشور نروژ از مزایای خوب این کشور است که برای نیروی انسانی در نظر گرفته شده است.

شرایط عمومی نروژ

هزینهٔ زندگی کشور نروژ بالاست و معمولا برای اشخاصی که اولین بار به این کشور می آیند، ممکن است تعجب آور باشد. نرخ بيكاري نروژ4% است كه نسبت به جمعيت آن، شرایط مناسبی را دارد و نرخ پاييني محسووب مي شود. نمودار نرخ بیکاری کشور نروژ در نمودار زیر، خدمت شما ارائه می گردد.

استانداردهای سرمایه گذاری در نروژ

برای سرمایه گذاری در نروژ بهتر است متقاضی از استانداردهای سرمایه گذاری اطلاع داشته باشد. زیرا مسئله مصادره اموال و نحوه برخورد نظام قضایی برای یک سرمایه گذاری و تصمیم گیری او بسیار مهم و اساسی است. نروژ از جمله کشورهایی است که دارای نظام قضایی مناسبی است و بین شهروندان نروژی و افراد خارجی تفاوتی را قائل نمی شود. با بررسی چهار ساله کشور نروژ در موضوع مصادره اموال، در میابیم که ریسک مصادره اموال در نروژ بر روی عدد ۱ می باشد که نشان دهنده امنیت بالا و ریسک بسیار كم در سرمایه گذاری مي باشد. در این نمودار ميزان ريسك در مصادره اموال را بررسي کرده ايم نتايج بررسي خدمت شما ارائه می دهیم :

شاخص های اقتصادی تأثیر گذار بر سرمایه گذاری در نروژ

بهتر است متقاضیان سرمایه گذاری در نروژ برای اطلاع از شرایط سرمایه گذاری و تجارت، از مالیات و نرخ ناخالص داخلی و…آگاهی داشته باشند.

 • توليد ناخالصي داخلي (GDP)

  يكي از عوامل تأثيرگذار در سرمايه گذاري در نروژ ميزان سرانه توليدات داخلي و بررسي ميزان سود اين كشور مي باشد. در سال ٢٠١٧ نرخ توليد ناخالص داخلي در مجموع در كشور نروژ ٢٨٢،١٧٤ ميليارد دلار و توليد ناخالصي سرانه آن ٥٥،٣٩٨ دلار مي باشد كه در مقايسه با ديگر كشورهاي اروپايي نرخ بالايي محسوب مي گردد. در نمودار ذيل مي توانيد ميزان توليد ناخالصي داخلي در هفت سال گذشته را مشاهده نماييد.

 • ماليات در نروژ

  از جمله نكاتي كه براي مهاجرت  و تاكيداً مهاجرت از طريق سرمايه گذاري بسيار مورد توجه متقاضيان مهاجرت مي باشد  نرخ ماليات هر كشور است.نرخ ماليات در همه كشورها به چندين نوع دسته بندي مي شود که شامل مالیات بر شرکت ها ، مالیات بر درامد شخصی و دیگر مالیات ها می باشد . در نمودار زیر نرخ مالیات بر شرکت ها و نرخ مالیات بر درامد شخصی را نشان می دهیم :

سرمایه گذاری در نروژ از طریق خرید ملک

قابل ذکر است برای سرمايه گذاري در نروژ از طريق خريد ملك، هر ملکی را نمی توان خریداری کرد و برخی از املاک دارای محدودیت  خاص هستند . شرکت ها باید امتیازهايي از کشور نروژ را کسب کنند تا بتوانند از انواع مختلف ملک ها استفاده کنند . ملک هایی مثل معدن ها ، جنگل ها ، آبشار ها و … . شرکت های خارجی می توانند این املاک را جهت استفاده از منابع ، اجاره دهند . اجاره  این ملک ها ، برای بیش از ۱۰  سال امكان پذير نيست. در روش خرید املاک مسکونی به منظور اخذ اقامت نروژ، متقاضی ملکی در کشور نروژ خرید مي نمايد و بر اساس سرمایه گذاری و خرید انجام شده در خواست اقامت و مهاجرت به کشور نروژ می نماید. سرمايه گذاري در نروژ از طريق خرید املاک تجاری از قبیل مغازه ، رستوران ، هتل ، کارخانه و… در کشور نروژ كه این روش ممکن است به تنهایی یا در بیشتر موارد همراه با ثبت شرکت در کشور نروژ انجام شود.

سرمایه گذاری در نروژ از طریق ثبت شرکت

سرمايه گذاري در نروژ از طريق ثبت شركت راه مناسبی است جهت دریافت اقامت که  به سه روش امكان پذير است و جدول زیر به شرح آنها خواهيم پرداخت:

مدارك مورد نياز جهت ثبت شركت در نروژ

 • كليه مدارک هویتی شخص اعم از شناسنامه و گذرنامه به همراه کپی از تمام صفحات
 • مکانی برای ثبت شرکت
 • اعلام طرح اقتصادی و نوع کارشركت
 • کپی از ترجمه كليه مدارک تحصیلی متقاضی

 • مدارك هويتي سهامداران و مدیرعامل
 • اعلام پرینت و حساب بانکی
 • تایید کشور نروژ جهت شروع کار

سرمایه گذاری در نروژ از طریق کارآفرینی

برای اخذ این نوع سرمایه گذاری، حدود ١ ماه زمان مورد نيازاست. سرمایه گذاری در نروژ به وسیله كارآفريني، به اقامت دائم نیازی ندارد و متقاضی می تواند در زمینه های مختلف فناوری اطلاعات، کشتی سازی، صنعت نفت و گاز ، صنايع غذاهاي دريايي، صنايع مربوط به منابع دريايي و … .به كارآفريني پرداخت. حداقل میزان سرمایه برای كارآفريني مبلغ ١٠٠,٠٠٠ یورو می باشد که موجب دریافت ویزای تجارت ، ویزای نوع C ، ویزای نوع D و اقامت دائم کشورنروژ می شود . برای دریافت اقامت دائم از طریق كارآفريني حدود ٣ سال باید به صورت مداوم در این کشور اقامت داشت و دریافت تابعیت و شهروندی کشور نروژ ، ٧ سال زمان نياز دارد.

سرمایه گذاری در نروژ از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

سرمايه گذاري در نروژ از طريق خريد اوراق قرضه دولتي طبق قانون کشور نروژ كه در سال ١٩٩٥ منتشر گرديده بود بدين صورت بود كه سرمايه گذار از اتباع ديگر كشورها و همچنين سرمايه گذارتبعه نروژ بايد از دولت اجازه نامه و نامه اي مبني بر مقبوليت شخص را دارا باشد كه با اصلاح اين قانون در سال ٢٠٠٢سرمايه گذاران خارجي كه قصد خريد اوراق قرضه دولتي كشور نروژ را دارند نياز به ارائه اجازه نامه دولتي ندارند و مي توانند در كليه صنايع اعم از صنايع نفت و گاز،كشتي سازي و يا حمل و نقل سهام خريداري نمايند.

سرمايه گذاري در نروژ از طريق اوراق قرضه دولتي موجب اخذ اقامت دائم مي گردد كه خود به دو صورت سرمايه قابل بازگشت و سرمايه غير قابل بازگشت انجام مي شود. در صورت اقدام از طريق خريد اوراق قرضه قابل بازگشت بايد مبلغ مورد نظر دولت نروژ به مدت پنج سال بصورت سپرده قرار مي گيرد كه بلافاصله مي تواند اقامت دائم نروژ و اروپا را اخذ نمايد و بعد از پنج سال مبلغ سپرده شده بدون سود به متقاضي باز مسترد مي گردد. در صورت اقدام به خريد اوراق قرضه غیر قابل بازگشت متقاضی مبلغی را که دولت تعیین کرده را به دولت میپردازد. در هر دو روش مبلغ دیگری را نیز بعنوان هزینه های وکالت به دولت پرداخت می كند. بنابراین یکی از روش هایي که می توان از همان ابتدا ( بدون سپری شدن پنج سال از اقامت ) اقامت دائم اروپا را کسب کرد خرید اوراق قرضه است.

سرمایه گذاری در نروژ و كليه راههاي مهاجرت به نروژ و كسب اقامت اين كشور از طريق سرمايه گذاري را در این نوشتار بررسی نمودیم. از اكثريت طرق سرمایه گذاری در نروژ می توان  به اقامت و تابعیت كشور نروژ رسيد. همانطور كه پيش از اين ذكر شد از طریق سرمايه گذاري مي توان ويزاي يكساله و بعد سه ساله و در نهايت بعد از پنج سال به اقامت دائم دست يافت. این اقامت علاوه بر خود فرد به اعضای خانواده و مدیران اجرایی شرکت نیز داده خواهد شد. درصورتی که فرد از طریق هر یک از روش هاي سرمايه گذاري گفته شده اقامت کشور نروژ را دریافت نماید، پس از مدت ۵ سال از اقامت  مي تواند اقامت دائم را بدست آورد.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در نروژ

سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در نروژ

آیا کشور نروژ عضو پيمان شنگن است؟

بله.

کشور نروژ چه محصولاتی  را صادر می کنند؟

چوب ، گوشت گاو،فراورده های دامی مانند شیر و…

چه املاکی در نروژ قابل اجاره کردن  است؟

ملک هایی مثل معدن ها ، جنگل ها ، آبشار ها و … .

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در نروژ کدامند؟

كليه مدارک هویتی شخص اعم از شناسنامه و گذرنامه به همراه کپی از تمام صفحات، مکانی برای ثبت شرکت، اعلام طرح اقتصادی و نوع کارشركت، کپی از ترجمه كليه مدارک تحصیلی متقاضی.

سخن پایانی

سرمايه گذاري در نروژ ، روش های دریافت اقامت با سرمايه گذاري در نروژ و شرايط آن به صورت تخصصي در اين مقاله مورد تحلیل قرار گرفت. مهاجرت به روش سرمايه گذاري و در كل مهاجرت به دليل صرف مبالغ قابل توجه و همچنین تخصصی بودن، نیاز به مشورت با متخصصين و وكلاي با تجربه در مورد سرمایه گذاری و مهاجرت را دارد. اگر در مورد سرمايه گذاري در نروژ سوالی براي شما عزیزان وجود دارد در زير همين مقاله در قسمت ديدگاهها مي توانيد بيان نماييد تا كارشناسان موسسه حقوقي ملك پور به آنها پاسخ دهند. یا با مشاوران موسسه حقوقي ملك پوربرای ارزيابي و بررسی شرايط خود تماس حاصل فرماييد. همچنين مي توانيد براي آگاهي از كليه روش هاي مهاجرت و كسب اطلاعاتي كامل از چگونگي اقدام در زمينه مهاجرت ويدئوي راهنماي گام به گام انتخاب مسير مهاجرت را تهيه نماييد و خود وكيل خود باشيد.

2 پاسخ
 1. ساناز
  ساناز گفته:

  سلام وقت بخیر . من شرکتی تولید کننده تجهیزات آزمایشگاه دارم و می خوام در نروژ شعبه دیگیری تاسیس کنم. چه مدارکی نیاز هستش ؟ ممنون.

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز . كليه مدارک هویتی شخص اعم از شناسنامه و گذرنامه به همراه کپی از تمام صفحات، مکانی برای ثبت شرکت، اعلام طرح اقتصادی و نوع کارشركت، کپی از ترجمه كليه مدارک تحصیلی متقاضی.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *