سرمایه گذاری در نیوزلند و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در نیوزلند ، مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری در هلدینگ نیوزلند ، ویزای سرمایه گذاری ، مهاجرت به نیوزلند از طریق خرید ملک ، شرایط سرمایه گذاری در نیوزلند ، راه های اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری در نیوزلند ، مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. کیفیت زندگی عالی و محیط تجاری پر رونق اما پایدار، نیوزیلند را به مکانی ایده آل برای سرمایه گذاران و کارآفرینان مستعد تبدیل کرده است. اما میزان سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در نیوزلند چقدر می باشد؟ از چه روش هایی می توان در کشور نیوزلند سرمایه گذاری نمود؟ آیا سرمایه گذاری در نیوزلند موجب اخذ اقامت و پاسپورت این کشور می گردد؟ سرمایه گذاری از جمله راههایی است که همراه با ریسک بالا می باشد چرا که نیاز به صرف مبالغ قابل توجهی دارد پس بهتر است در ابتدا؛ با وکلای بین المللی مسلط به امور بین الملل و سرمایه گذاری مشورت نمود. می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (MIEاتریش) تماس گرفته و شرایط خود را در باب راههای مهاجرت و انتخاب مقصدی مناسب بررسی نمایید و مشاوره تخصصی و رایگان دریافت کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در نیوزلند
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در نیوزلند
 • استانداردهای سرمایه گذاری در نیوزلند
 • شاخص های اقتصادی تأثیرگذار
 • سرمایه گذاری در نیوزلند از طریق خرید ملك
 • سرمایه گذاری در نیوزلند از طریق ثبت شركت
 • سرمایه گذاری در نیوزلند از طریق كارآفرینی
 • بررسی اخذ اقامت و تابعیت كشور
 • مزایا و معایب سرمایه گذاری در نیوزلند
 • پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در نیوزلند
 • سخن پایانی

شرایط عمومی سرمایه گذاری در نیوزلند

نیوزلند که با نام زلاندو نیز معروف است؛ کشوری یا به عبارتی جزیره ای است که در قسمت جنوب غربی اقیانوس آرام قرار دارد. شاید جالب باشد بدانید این کشور همسایه ای ندارد و تنها کشوری که چندین کیلومتر دور از آن وجود دارد، کشور استرالیا است. جمعیت کشور نیوزلند 4،360،000 نفر است که این جمعیت را مساحتی نزدیک به 268 هزار کیلومتر مربع در خود جای داده است.واحد پول نیوزلند دلار زلاندنو است و زبان های رسمی این کشور انگلیسی و مائوری می باشند. پایتخت کشور نیوزلند ولینگتون و بزرگترین شهر آن اوکلند است. نیوزلند دارای اقتصادی پیشرفته و پررونق است و از جمله کشورهای توسعه یافته و ثروتمند محسوب می گردد که در سال 2013 از نظر شاخص توسعه انسانی در رتبه هفتم جهان قرار گرفت. نرخ بیکاری کشور نیوزلند در حدود 5 درصد و رشد اقتصادی آن در سالهای اخیر با شیب تند رو به صعود می باشد. لازم به ذکر است که درآمد سرانه در نیوزلند در طی سالهای اخیر با رشد بسیار بالایی، رو به رشد می باشد.

پرچم نیوزلند

 کشور نیوزلند در سالهای اخیر با پیشرفت های بسیاری همراه بوده است به طوری که در سال 2006 از طرف مجله اکونومی از لحاظ کیفیت زندگی رتبه دهم را در جهان اخذ نموده است. در کشور نیوزلند طیف گسترده ای از توافقنامه های تجارت آزاد، نظام مالیاتی کارآمد و سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی، موجب ایجاد یک اقتصاد پایدار و رقابتی شده است.اگر تمایل به سرمایه گذاری در نیوزلند دارید خوب است بدانید که از طریق سرمایه گذاری می توان اقامت و در نهایت پاسپورت این کشور را اخذ نمود.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در نیوزلند

سرمایه گذاری در نیوزلند می تواند موجب اخذ اقامت و تابعیت در این کشور گردد. اما این امر با برخی از روشهای سرمایه گذاری امکان پذیر است، به طور مثال؛ افرادی که از طریق کارآفرینی وارد کشور نیوزلند می گردند می توانند بعد از 3 سال اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند و یا متقاضیانی که از طریق ثبت شرکت اقدام به اخذ اقامت دائم می نمایند 3 الی 4 ساله موفق به اخذ اقامت دائم این کشور می گردند. پس از اخذ اقامت دائم کشور نیوزلند، می توان با مراجعه به اداره مهاجرت این کشور جهت اخذ پاسپورت نیوزلند اقدام نمود. در صورتی که تمایل به اخذ اقامت و یا پاسپورت کشور نیوزلند از طریق سرمایه گذاری در نیوزلند و یا کارآفرینی در این کشور را دارید بهتر است در این زمینه با وکلای بین المللی مسلط به تمامی امور بین الملل و همچنین سرمایه گذاری مشورت نمایید.

موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با بیش از 15 سال سابقه در امر مهاجرت و سرمایه گذاری آماده است تا در این مسیر شما سروران را همراهی نماید.

استانداردهای سرمایه گذاری در نیوزلند

سرمایه گذاری در هر کشوری نیاز به کسب اطلاعاتی در رابطه با اقتصاد آن کشور دارد. در این راستا برآنیم در رابطه با سرمایه گذاری در نیوزلند و میزان حمایت دولت از سرمایه گذار و میزان فساد اداری در این کشور که از جمله استانداردهای مهم در رابطه با سرمایه گذاری خواهد بود توضیحات تکمیلی را ارائه نماییم. در ادامه نرخ مصادره اموال و میزان کنترل فساد اداری که از موارد مهم استانداردهای سرمایه گذاری می باشد، آورده شده است:

 • نرخ مصادره اموال (Expropriation risk)

نرخ مصادره اموال به میزان حمایت دولت از سرمایه گذاران گفته می شود  و با بررسی آن می توان دریافت که ریسک افراد سرمایه گذار در رابطه با سرمایه گذاری در نیوزلند و امکان مصادره اموال آنها و همچنین امکان نقض معاهدات و قراردادها از سمت کشور نیوزلند چه میزان است و همچنین می توان دریافت که عملکرد نظام قضایی کشور نیوزلند و برخورد با سرمایه گذاران خارجی به چه صورت خواهد بود. همانطور که در نمودار ذیل می بینید نرخ مصادره اموال در بازه ای بین 1 الی 7 در نظر گرفته می شود که هرچه نرخ مصادره اموال کمتر باشد میزان ریسک سرمایه گذار کمتر خواهد بود. طبق نمودار ذیل میزان نرخ مصادره اموال در کشور نیوزلند معادل 1 است که میزان قابل قبولی محسوب می گردد.

شاخص های اقتصادی تأثیرگذار

سرمایه گذاری در نیوزلند نیاز به این مطلب دارد که بدانیم آیا تولید ناخالصی این کشور آنقدر قابل اعتماد است تا سرمایه خود را به نیوزلند انتقال دهیم؟ از دیگر موارد مهم و قابل اهمین که از شاخص های اقتصادی قلمداد میگردد میزان مالیاتی است که از سرمایه گذاران اخذ می گردد چرا که از جمله موارد مهمی که بسیار حائز اهمیت است نرخ مالیات در کشورها می باشد. از دیگر شاخص های مهم در اقتصاد کشورها و از جمله مهم ترین دلایل پویایی کشور میزان بیکاری در آن است . چرا که از نرخ بیکاری هر کشور می توان به میزان رونق کسب و کار در آن پی برد. در ادامه به صورت تخصصی به هر یک خواهیم پرداخت.

 • تولید ناخالصی در نیوزلند

  در طی سالهای گذشته با رونق اقتصاد، تولیدات کشور نیوزلند نیز افزایش یافته است همانطور که در نمودار ذیل مشاهده می کنید در سال 2018 نرخ تولید ناخالصی کشور نیوزلند معادل 36.354.26 می باشد که با توجه به سالهای گذشته رقم قابل توجهی است . اقتصاد کشور نیوزلند بیشتر بر پایه دامداری، کشاورزی، ماهیگیری و صنایع مربوط به آن استوار است.

 • نرخ مالیات در کشور نیوزلند

  نرخ مالیات بر درآمد کشور نیوزلند با توجه به نمودار ذیل در سال 2017 معادل 52.73 است که با توجه به دیگر کشور نرخ بالایی محسوب می گردد. مالیات نیز از جمله مواردی است که در امر سرمایه گذاری در نیوزلند و سایر کشورها نیز بسیار رصد می گردد چرا که به ازای میزان درآمد متقاضیان باید مالیات پرداخت نمایند.

 • نرخ بیکاری کشور نیوزلند

  نرخ بیکاری هر کشوری میزان پویایی اقتصاد و رونق کسب و کار در آن کشور را نشان می دهد پس به صورت کلی اگر تمایل به مهاجرت دارید از جمله شاخص هایی که در ابتدا به آن باید مراجعه نمایید نرخ بیکاری است. نرخ بیکاری کشور نیوزلند همانطور که در نمودار ذیل مشاهده می کنید در سال 2019 معادل 4 درصد بوده است که با توجه به میزان جمعیت این کشور از نرخ بسیار مطلوبی برخوردار است.

ناخالص داخلی نیوزلند
نرخ مالیات نیوزلند
نرخ بیکاری نیوزلند

سرمایه گذاری در نیوزلند از طریق خرید ملك

سرمایه گذاری در نیوزلند از طریق خرید ملک امکان پذیر است و افراد از این طریق می توانند وارد کشور نیوزلند شوند اما خرید ملک خود به تنهایی موجب اخذ اقامت دائم و یا پاسپورت در کشور نیوزلند نمی گردد. متقاضیان سرمایه گذاری در نیوزلند می توانند از راه خرید ملک به کشور نیوزلند وارد شده و از طرقی نیظیر کارآفرینی و یا ثبت شرکت اقامت نیوزلند را دریافت نمایند. ارزش املاک در نیوزلند بسته به متراز و موقعیت مکانی آنها متفاوت است اما به صورت کلی بین 8 الی 16 هزار دلار زلاندنو می باشد. خوبی سرمایه گذاری در نیوزلند از طریق خرید ملک رنج قیمت مناسب املاک در این کشور نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان است. رشد اقتصادی کشور نیوزلند مناسب است و با خرید ملک می توان سود خوبی به دست آورد و از دیگر نکات مثبت در رابطه با خرید ملک در نیوزلند استفاده از تسهیلات بانکی خواهد بود. از جمله مدارک مورد نیاز جهت خرید ملک در نیوزلند عبارتند از:

 • پاسپورت
 • کلیه مدارک شناسایی
 • گواهی سلامت
 • نامه تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • در صورت تاهل داشتن سند ازدواج

سرمایه گذاری در نیوزلند از طریق ثبت شركت

سرمایه گذاری در نیوزلند از طریق ثبت شرکت خود به تنهایی موجب اخذ اقامت نمی گردد و متقاضیان با ثبت شرکت باید شروع به فعالیت اقتصادی نمایند و برای کشور نیوزلند از لحاظ مالی سودمند باشند تا موجب اخذ اقامت گردد. در صورت فعالیت اقتصادی با شرکتی که متقاضی ثبت نموده است امکان اخذ اقامت موقت و در نهایت اقامت دائم و پاسپورت برای متقاضی وخانواده اش که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال است وجود خواهد داشت. به دو صورت می تواتن در کشور نیوزلند شرکت ثبت نمود که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.

 • سرمایه گذاری در نیوزلند از طریق ثبت شرکت روش اول

  متقاضیان سرمایه گذاری در نیوزلند در این روش باید رقمی معادل 3 میلیون دلار زلاندنو به به مدت 4 سال در کشور نیوزلند سرمایه گذاری نمایند. در این نوع سرمایه گذاری متقاضیان باید 146 روز در سال در این کشور حضور داشته باشند و به صورت کلی 438 روز در مدت 4 سال را در نیوزلند حضور داشته باشند. لازم به ذکر است متقاضیان سرمایه گذاری در این روش اجازه کار و تحصیل در نیوزلند را خواهند داشت و در دو سال اول اجازه ورود و خروج آزاده به نیوزلند وجود دارد و در دو سال دوم با رعایت کلیه قوانین و الزامت و با تمدید اقامت این امر نیز باز هم میسر خواهد بود. الزاماتی به جهت سرمایه گذاری در نیوزلند در این روش وجود دارد از جمله:

  • متقاضی باید نمره زبانی عادل آیلتس 3 ارائه نماید و پس از حضور در نیوزلند حتما باید در دوره های زبان این کشور به جهت افزایش سطح زبان شرکت نماید.
  • همراهان متقاضی سرمایه گذاری در نیوزلند نیز باید سطح زبان آیتلس3 به بالا ارائه نمایند
  • شرط سنی برای سرمایه گذار وجود دارد و متقاضیان زیر 65 سال قادر به شرکت در این نوع از سرمایه گذاری در نیوزلندخواهند بود
  • متقاضی سرمایه گذاری در نیوزلند باید در زمینه ای که در این کشور شرکت ثبت نموده حداقل 3 سال سابقه کاری مرتب نشان دهد.
 • سرمایه گذاری در نیوزلند از طریق ثبت شرکت روش دوم

  سرمایه گذاری در نیوزلند از این طریق نیاز بهسرمایه ای بالغ بر 10 میلیون دلار نیوزلند به مدت 3 سال دارد. در این روش به سادگی امکان اخذ ویزا و در نهایت اقامت دائم میسر می گردد. از جمله الزامات سرمایه گذاری به این روش عبارتند از:

  • شرط حضور در این نوع سرمایه گذاری 44 روز در سال می باشد که در مجموع مدت سه سال سرمایه گذاری افراد با 88 روز اقامت در این کشور می توانند شرایط اخذ اقامت دائم نیوزلند را فراهم سازند.
  • سرمایه گذار خارجی می تواند برای خانواده خود که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال وی هستند نیز اقامت این کشور را اخذ نماید و همراهان اجازه کار و تحصیل را خواهند داشت.

به صورت کلی در این نوع از سرمایه گذاری در نیوزلند در طی سه سال شراط متقاضی بررسی می گردد و همچنین وجود سرمایه متقاضی نیز بررسی می گردد که معمولا در سال دوم سرایه گذاری این بررسی و استعلامات مورد نیاز آن بررسی می گردد. متقاضیان باید در طی 3 ماه وجود سرمایه خود را در کشور نیوزلند به اثبات برسانند.

سرمایه گذاری در نیوزلند از طریق كارآفرینی

سرمایه گذاری در نیوزلند از طریق کارآفرینی برای متقاضیانی میسر است که در زمینه یک کسب و کار مشخص دارای سوابق کاری قابل توجهی باشند . تمایل داشته باشند که بیزینس خود را در کشور نیوزلند نیز راه اندازی نمایند. متقاضی سرمایه گذاری در نیوزلند داز طریق کارافرینی می تواند در این پروسه پس از گذشت 3 سال اقامت دائم خود را دریافت نماید که البته این مطلب با رعایت کلیه قوانین و شروط لازم میسر خواهد بود. سرمایه گذاری در نیوزلند از طریق سرمایه گذاری دارای مراحل مختلفی است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

 • مرحله نخست

  متقاضی درخواست خود را ارائه نموده و در صورت تائید درخواست متقاضی به وی ویزا یکساله تعلق خواهد گرفت تا شرایط خرید یک بیزینس و یا راه اندازی آن در این مدت برای وی میسر شود.

 • مرحله دوم

  در مرحله بعد از راه اندازی و یا خرید بیزینس و پس از مشغول به کار شدن آن به متقاضی یک اقامت دو ساله اعطا می شود تا باقی مراحل راه اندازی و فعالیت های اقتصادی خود را آغاز نماید و به سود دهی برسد.

از جمله الزامات سرمایه گذاری در نیوزلند از طریق کارافرینی عبارتند از:

 • سرمایه مورد نیاز حداقل 100 هزار دلار نیوزلند
 • ارائه بیزینس پلن قوی
 • سابقه کاری مزتبط با بیزینسی که تمایل به راه اندازی آن در نیوزلند دارید
 • کسب 120 امتیاز به بالا
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه مدرک زبان
 • ارائه گواهی عدم سوء سابقه

به جهت کارآفرینی در نیزلند لازم است فرد امتیازاتی را به جهت سرمایه گذاری در نیوزلند کسب نماید که در ادامه در جدول امتیازات به آنها اشاره خواهیم نمود.

لازم به ذکر است که مدرک زبان و سطح آشنایی از زبان از جمله الزمات کارافرینی در نیوزلند است اما امتیازی در این رابطه به کارافرین تعلق نمی گیرد.

بررسی اخذ اقامت و تابعیت

سرمایه گذاری در نیوزلند می تواند موجب اخذ اقامت و تابهیت در این کشور گردد. اما به جهت اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور نیاز است از قوانین و الزامتی پیروی نمود. افرادی که از طریق کارآفرینی وارد کشور نیوزلند می گردند می توانند بعد از 3 سال اقات دائم این کشور را اخذ نمایند و یا متقاضیانی که از طریق ثبت شرکت اقدام به اخذ اقامت دائم می نمایند 3 الی 4 ساله موفق به اخذ اقامت دائم این کشور می گردند. پس از اخذ اقامت دائم کشور نیوزلند متقاضیان سرمایه گذاری در نیوزلند و یا کارآفرینی می توانند با مراجعه به اداره مهاجرت این کشور جهت اخذ پاسپورت نیوزلند اقدام نمایند. در صورتی که تمایل به اخذ اقامت و یا پاسپورت کسور نیوزلند از طریق سرمایه گذاری در نیوزلند و یا کارآفرینی در این کشور دارید بهتر است در این زمینه با وکلای بین المللی مسلط به تمامی امور بین الملل و همچنین سرمایه گذاری مشورت نمایید. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در امر مهاجرت و سرمایه گذاری آماده است تا در این مسیر شما سروران را یاری نماید.

مزایای سرمایه گذاری در نیوزلند

سرمایه گذاری در نیوزلند دارای مزایای بسیاری است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

 • سطح بسیار مناسب خدمات درمانی و بهداشت در نیوزلند
 • پایین بودن نرخ بیکاری
 • امکان تحصیل در دانشگاههایی با رتبه های جهانی بالا
 • امکان زندگی با زبان انگلیسی چرا که یکی از زبان های رسمی این کشور زبان انگلیسی است

 • امکان سفر به 172 کشور بدون نیاز به ویزا با در دست داشتن پاسپورت نیوزلند
 • زندگی در یک شرایط آب و هوایی بسیار مناسب

پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در نیوزلند

✅مدارک مورد نیاز جهت خرید ملک در نیوزلند چیست؟

پاسپورت، کلیه مدارک شناسایی ، گواهی سلامت ، نامه تمکن مالی ،گواهی عدم سوء پیشینه.

✅شرایط اخذ اقامت با سرمایه گذاری چگونه است ؟

متقاضیان با ثبت شرکت باید شروع به فعالیت اقتصادی نمایند و برای کشور نیوزلند از لحاظ مالی سودمند باشند تا موجب اخذ اقامت گردد. در صورت فعالیت اقتصادی با شرکتی که متقاضی ثبت نموده است امکان اخذ اقامت موقت و در نهایت اقامت دائم و پاسپورت برای متقاضی وخانواده اش که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال است وجود خواهد داشت.

✅نرخ بیکاری کشور نیوزلند  چند است ؟

در سال 2019 معادل 4 درصد بوده است.

✅نرخ مالیات کشور نیوزلند چقدر است ؟

نرخ مالیات بر درآمد کشور نیوزلند معادل 52.73 است.

سخن پایانی

سرمایه گذاری در نیوزلند، امتیازات لازم جهت کارآفرینی در نیوزلند و مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. کشور نیوزلند با توجه به شرایط مطلوب اقتصادی و باز کاری مناسب می تواند مقصد مناسبی به جهت راه اندازی بیزینس های پرسود برای سرمایه گذاران و کارآفرینان باشد. سرمایه گذاری در نیوزلند از طرقی نظیر خرید ملک، کارآفرینی و ثبت شرکت میسر می گردد که هر کدام به طریقی شرایط اخذ اقامت دائم و پاسپورت را فراهم می سازند و خود به تنهایی موجب اخذ اقامت و کسب پاسپورت نمی شوند. سرمایه گذاری در نیوزلند با رقم های قابل توجهی همراه است که اگر تمایل دارید این ارقام را در کشورهای تاپ اروپایی نظیر آلمان، سوییس و اتریش و یا کشور کانادا به کار گیرید میسر خواهد بود. در مقاله سرمایه گذاری در نیوزلند تلاش نمودیم به کلیه سوالات احتمالی شما سروران به صورت کامل و شفاف پاسخ دهیم، چنانچه با مطالعه این نوشتار کماکان سوالاتی در این زمینه داشتید می توانید در بخش دیدگاهها و یا پرسش و پاسخ همگانی آنها را طرح نمایید تا در زمانی کوتاه کارشناسان ما به آنها پاسخ دهند. همین طور می توانید دیگر مقالات موسسه حقوقی ملک پور را در زمینه سرمایه گذاری در کشورهای مختلف و یا راههای مهاجرت به نیوزلند را با استفاده از کلیدواژه ملک پور در گوگل جستجو نموده و مطالعه نمایید. کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور آماده اند تا از طرقی نظیر تماس و یا دریافت درخواست دریافت مشاوره از سوی شما مشاوره رایگان تلفنی خدمت شما سروران ارائه نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *