سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری در هلند ، مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک ، راحت ترین راه مهاجرت به هلند ،  مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری ، شرایط و روش های مختلف سرمایه گذاری در هلند در این مقاله علمی مورد بررسی قرار می گیرد. آیا با سرمایه گذاری در هلند می توان اقامت و پاسپورت هلند را اخذ نمود؟ هزینه های سرمایه گذاری در هلند به چه صورت است؟ مزایا و معایب سرمایه گذاری در این کشور چیست؟ هلند کشوری زیبا در اتحادیه اروپاست که شرایط خوب اقتصادی و استاندارهای بالای زندگی در آن سبب شده است تا بسیاری از مردم برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند. روش های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد و هر روش نکات خاص خود را دارد. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) در این مقاله علمی به سوالات شما در این باب پاسخ خواهد داد. در صورتی که هدف شما بررسی بیشتر شرایط مهاجرتی خود و خانواده است، می توانید با مجموعه حقوقی ما ارتباط برقرار نمایید تا کارشناسان مجرب موسسه راهنمایی لازم را خدمتتان به صورت کاملا رایگان ارائه نمایند. 

سرمایه گذاری در هلند

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در هلند
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در هلند
 • استانداردهای سرمایه گذاری در هلند
 • شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در هلند
 • سرمایه گذاری در هلند با خرید ملک
 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در هلند
 • سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در هلند
 • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در هلند
 • سرمایه گذاری در هلند از طریق خود حمایتی
 • مزایای سرمایه گذاری در هلند
 • معایب سرمایه گذاری در هلند
 • پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در هلند
 • سخن پایانی

درباره کشور هلند

 هلند کشور گل لاله و سرزمین آسیاب بادی، کشوری زیبا در شمال غربی اروپا است. پایتخت آن شهر آمستردام می باشد، اما وزارتخانه ها و سفارتخانه های آن در شهر لاهه قرار گرفته اند. کشورهای آلمان و بلژیک در شرق و غرب آن قرار گرفته اند و مرز دریایی با بریتانیا دارد.این کشور رتبه اول تجارت گل و گیاه دنیا را در دست دارد و کشاورزی و دامپروری مهمترین بخش اقتصاد هلند می باشد. از نظر اقتصادی رتبه 16 در دنیا را دارد و سرمایه گذاری در این کشور با اقتصادی موفق و پایدار مورد تقاضای بسیاری از مردم است. زبان رسمی مردمان این کشور هلندی است و واحد پول آن یورو می باشد. از روش های گوناگونی مانند ثبت شرکت، خرید ملک، کارآفرینی و… می توان در این کشور سرمایه گذاری کرد که در ادامه مقاله به بررسی هر کدام از آنها می پردازیم.

پرچم هلند
شرایط عمومی هلند

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در هلند

یکی از روش های اخذ اقامت و دریافت پاسپورت هلند، سرمایه گذاری در هلند است. این کشور شرایطی را برای سرمایه گذاران فراهم نموده است تا با ایجاد تاثیر مثبت در اقتصاد کشور و اشتغال زایی، بتوانند اقامت این کشور را دریافت کنید. نکته مثبتی که برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد این است که نیازی نیست شما مدرک زبان هلندی ارائه کنید و تنها با داشتن سرمایه کافی می توانید اقامت دائم آن را پس از 5 سال اخذ نمایید. شما باید بتوانید اثبات کنید سرمایه گذاری شما آثار سودمندی برای این کشور داشته است.

استانداردهای سرمایه گذاری در هلند

برای سرمایه گذاری لازم است شما در ابتدا زوایای مختلف اقتصادی و سیاسی کشور مقصد را مورد بررسی قرار دهید. سیستم حقوقی و دستگاه قضایی کشور مقصد بسیار مهم و حیاتی است. زیرا اگر فساد اداری در کشوری حاکم باشد، ریسک سرمایه گذاری بسیار بالا خواهد بود. بحث امنیت سرمایه گذاری و قوانینی که قانون گذار در این بخش می تواند اعمال کند بسیار مهم است. موارد تاثیر گذار دیگر در سرمایه گذاری در هلند، بخش اقتصادی آن است که اطلاع از سیستم مالیاتی نقش پررنگی ایفا می کند. این موضوعات می تواند موفقیت یا شکست یک سرمایه گذاری را تعیین کند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 • نرخ مالیات بر درآمد شخصی

بالاترین نرخ مالیاتی حاشیه ای قانونی که بر درآمد مشمول مالیات افراد اعمال می شود. برای این شاخص، KPMG از سال 2006 تا 2019 داده های مربوط به هلند را ارائه می دهد. روند نرخ مالیات در طول زمان در نمودار زیر قابل مشاهده می باشد.

 • نرخ مصادره اموال

این شاخص نشان دهنده ریسک سرمایه گذاری خارجی است. برای این شاخص بازه مشخص بر اساس عملکرد کشورها 1 تا 7 تعریف شده است. هرچه عدد به 1 نزدیک شود نشان از امنیت بالای سرمایه گذاری خارجی است. در نمودار زیر این شاخص برای کشور هلند بیان شده است.

نرخ مصادره اموال هلند

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در هلند

همان گونه که بیان شد اقتصاد کشور هلند رشدی قابل توجه ایی در دنیا دارد و جزء 6 کشور برتر اروپا می باشد. برای وارد نمودن سرمایه به هلند لازم است با اقتصاد این کشور و مولفه های تاثیرگذار بر آن بیشتر آشنا شوید. تولید ناخالص دولتی یکی از موارد مهمی است که به آن اشاره خواهیم نمود. این شاخص بیان گر رشد یا کاهش اقتصاد کشور هلند می باشد. این نرخ از سال 1989 تا سال 2018 ارزیابی شده است و میانگین 2.23 درصدی به ثبت رسانده است. از فاکتورهای دیگر مهم در اقتصاد هلند، نرخ بیکاری این کشور است که در بررسی ها در سال 2019، عددی برابر با 1.5 درصد را به ثبت رسانده است. تورم به عنوان فاکتور دیگر در این کشور برابر با 2.83 در سال 2019 بوده است. در ادامه نمودارهای مرتبط با این فاکتورها قابل مشاهده می باشد.

 • نرخ تورم

نرخ تورم هلند
 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری هلند
 • رشد اقتصادی

رشد اقتصادی هلند

سرمایه گذاری در هلند با خرید ملک

بسته به هدف سرمایه گذاران، روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در هلند وجود دارد. برخی روش های مثل خرید ملک در هلند به نسبت ریسک کمتری در پی خواهد داشت و در عین حال سود قابل توجه ایی برای سرمایه گذار به ارمغان می آورد. برخی کشورها شرایطی فراهم آورده اند که به سرمایه گذاران خارجی این امکان را می دهد تا با خرید ملک اقامت کشور مقصد را نیز اخذ نمایند. حال سوال بسیاری از شما عزیزان این است که آیا با سرمایه گذاری در هلند و خرید ملک می توان به اقامت دائم و پاسپورت هلند دست یافت؟ شما با ویزای گلدن می توانید در هلند ملک خریداری نمایید اما با این نوع از سرمایه گذاری در هلند امکان اخذ اقامت دائم نخواهید داشت.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در هلند

یکی از جذاب ترین روش های سرمایه گذاری در هلند و سایر کشورها ثبت شرکت می باشد. برای ثبت شرکت در هلند شما می توانید به دو روش اقدام نمایید:

 • روش اول

  در روش اول شما مجاز هستید یک شرکت که از پیش در هلند ثبت شده است خریداری نموده و آن را احیاء یا بهبود ببخشید.

 • روش دوم

  در روش دوم شما خودتان به عنوان سرمایه گذار مجاز هستید یک شرکت جدید ثبت نمایید.

 لازم به ذکر است در حالت دوم شما باید یک طرح تجاری توجیه پذیر و اقتصادی ارائه کنید و بتوانید اثبات کنید طرح شما تاثیر مثبتی بر اقتصاد هلند خواهد داشت و مدارک لازم جهت صلاحیت ایجاد بیزنس جدید را نیز ارائه نمایید این مدارک می تواند سوابق حرفه ایی و مدیرتی شما و میزان سرمایه شما باشد. از نکات ارزشمند سرمایه گذاری در هلند این است که شما بعد از 5 سال می توانید اقامت دائم هلند را به همراه خانواده خود اخذ نمایید.

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در هلند

برای کارآفرینی در هلند شما باید یک طرح و بیزنس سودآوری ارائه نمایید و بتوانید نیروی کار استخدام کنید در واقع با کمک به اقتصاد و کاهش نرخ بیکاری این کشور، می توانید اقامت هلند را اخذ نمایید. شما باید برای اخذ تاییدیه از دولت هلند، مدارک تحصیلی، رزومه کاری، ثبت اختراع خود را ارائه کنید و سپس در قالب ثبت یک شرکت به فعالیت مشغول شوید و در طول فعالیت آثار مثبتی بر اقتصاد هلند داشته باشید.

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در هلند

همان گونه که اشاره شد هر نوع سرمایه گذاری در هلند منجر به اخذ اقامت نمی شود. برخی افراد علاوه بر سود سرمایه گذاری در هلند خواهان اخذ اقامت دائم و پاسپورت این کشور نیز می باشند. باید گفت سرمایه گذاری در هلند در صندوق های سرمایه گذاری دارای صلاحیت، یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری است زیرا به شما این امکان را می دهد علاوه بر دریافت سود، اجازه کار در این کشور، اقامت 3 ساله و بلند مدت در هلند نیز داشته باشید و بعد از تایید صلاحیت شما از نظر شهروندی، 2 سال دیگر تمدید می شود و در نهایت پس از 5 سال اقامت دائم هلند را دریافت می نمایید. باید توجه نمایید که جهت سرمایه گذاری در هلند و در صندوق های مالی، منبع پول شما باید مشخص باشد.

سرمایه گذاری در هلند از طریق خود حمایتی

یکی از محبوب ترین روش های سرمایه گذاری در هلند روش خود حمایتی است. خود حمایتی روشی است که متقاضی با اثبات اینکه اوضاع مالی خوبی در کشور خود دارد می تواند اقامت کشور دیگری را اخذ نماید. برای اثبات شرایط خوب مالی، متقاضی باید گردش مالی، حساب بانکی و اسناد ملکی خود را ارائه نماید. با این روش می توانید اقامت کشوری را دریافت کنید ولی از آنجایی که پیش تر اعلام نموده اید که می توانید از خود و خانواده خود حمایت نمایید، اجازه ندارید جای نیروی کار کشور مقصد را بگیرید بلکه شما باید خودتان ایجاد شغل در کشور مقصد داشته باشید. در حال حاضر روش خودحمایتی تنها برای کشورهایی نظیر اتریش، فرانسه، اسپانیا و یونان فراهم است و کشور هلند فاقد این روش می باشد.

مزایای سرمایه گذاری در هلند

از مزایای سرمایه گذاری در هلند می توان به امنیت بالای سرمایه گذاری در آن اشاره نمود. تنوع روش های سرمایه گذاری، اجازه کار و تردد در کل محدوده شنگن و نداشتن شرط حضور از مزایای مهم سرمایه گذاری در هلند است. شما با سرمایه گذاری در هلند می توانید با اثبات تاثیرگذاری بر اقتصاد کشور، اقامت ارزشمندی در اروپا داشته باشید. اجازه خرید ملک خواهید داشت و می توانید از تحصیل رایگان برای فرزندان خود بهرمند شوید.

معایب سرمایه گذاری در هلند

هر روشی علاوه بر داشتن مزایا و نکات مثبت قطعا می تواند نکات منفی و معایبی در مقایسه با روش های دیگر داشته باشد. سرمایه گذاری در هلند به نسبت سایر روش های مهاجرتی به این کشور پیچیده تر و سخت تر می باشد. مبلغ بالای سرمایه گذاری، طولانی بودن روند انجام پروسه، اثبات منبع مالی و ارائه مدارک کافی جهت تایید سرمایه گذاری در هلند نیز مشکل ساز است. داشتن حساب بانکی برای ایرانیان سخت است و پیشنهاد ما به شما این است اگر قصد سرمایه گذاری دارید، برای کشورهایی اقدام کنید که پروسه راحتتری داشته باشند مثل اتریش، فرانسه، یونان، اسپانیا و ….

پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در هلند

بهترین راه سرمایه گذاری در هلند کدام است؟

از بهترین روش های سرمایه گذاری در هلند، ارائه طرح تجاری برای ثبت شرکت است.

آیا از طریق سرمایه گذاری می توان پاسپورت هلند را کسب کرد؟

به طور مستقیم نمی توان از طریق سرمایه گذاری، پاسپورت هلند را کسب کرد اما پس از گذشت چند سال زندگی در هلند می توان پاسپورت این کشور را درخواست کرد.

شرایط سرمایه گذاری در هلند از طریق کارآفرینی چیست؟

شما باید برای اخذ تاییدیه از دولت هلند، مدارک تحصیلی، رزومه کاری، ثبت اختراع خود را ارائه کنید و سپس در قالب ثبت یک شرکت به فعالیت مشغول شوید و در طول فعالیت آثار مثبتی بر اقتصاد هلند داشته باشید.

آیا با خرید ملک در هلند می توانیم اقامت این کشور را بدست آوریم؟

خیر.

سخن پایانی

سرمایه گذاری در هلند ، روش های مختلف سرمایه گذاری و اخذ اقامت و پاسپورت هلند از طریق سرمایه گذاری در هلند در این مقاله علمی مورد تحلیل و ارزیابی قرار گرفت. هلند کشور مرفه در اروپا یکی از زیباترین و امن ترین کشورها جهت مهاجرت می باشد. روش های مختلفی همچون:کار، تحصیل، سرمایه گذاری برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. از آنجا که مخاطبان موسسه ملک پور خواهان اطلاعات جامع در خصوص روش های مختلف سرمایه گذاری در هلند بودند، مجموعه MIE بر آن شد تا مقاله حاضر را برای شما دوستان تدوین نماید بنابراین هرگونه استفاده از آن بدون کسب اجازه از موسسه مورد تایید ما نمی باشد. در طول مقاله موارد مختلفی نظیر خرید ملک، ثبت شرکت، خود حمایتی، خرید اوراق قرضه در هلند بررسی شد و معایب و مزایایی سرمایه گذاری در هلند نیز بیان شد. امیدواریم توانسته باشیم در این باره به سوالات شما پاسخ درخوری داده باشیم. در صورت تمایل به کسب اطلاعات و جزییات بیشتر این امکان فراهم است به روش های مختلف ارتباطی نظیر تلفن، واتس اپ با کارشناسان حرفه ایی مجموعه ملک پور صحبت نموده و شرایط خود را به رایگان ارزیابی کنید. در انتهای مقاله می توانید دیدگاه خود را ثبت نمایید قطعا در زمانی کوتاه به پاسخ آن دست خواهید یافت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *