سرمایه گذاری در چین

سرمایه گذاری در چین

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع روش های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در چین ، سرمایه گذاری در بورس خارجی ، سرمایه گذاری در بورس چین ، مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری، سرمایه گذاری در بورس چین ، خرید سهام در چین ، سرمایه گذاری در بورس شانگهای ، شرایط و قوانین مهاجرت به چین، قوانین اخذ اقامت و تابعیت چین، همچنین انواع روش های موجود سرمایه گذاری در چین در این مقاله به صورت کاملا علمی مورد بررسی تخصصی قرار می دهیم. تا در صورتی که شما عزیزان این کشور را مقصد مهاجرتی خود قرار داده اید اطلاعات کافی در خصوص سرمایه گذاری در این کشور داشته باشید. آیا سرمایه گذاری در چین می تواند منجر به اخذ اقامت دائم و نهایتا تابعیت این کشور برای افراد متقاضی شود؟ آیا امکان خرید ملک در چین برای افراد متقاضی وجود دارد؟

با توجه به اینکه کشور چین یکی از قدرت های اقتصادی جهان به حساب می آید و در سال های اخیر این کشور با رشد فزاینده ای در زمینه تجارت و اشتغال زایی داشته به تبع نیاز بازار این کشور به سرمایه گذار خارجی از هر زمان بیشتر لمس می شود و در این خصوص برای افراد متقاضی سرمایه گذاری در چین می تواند یک راه مناسب برای سرمایه گذاری و ایجاد بیزنس به حساب آید. با توجه به قوانین خاص کشور چین در خصوص سرمایه گذاری در این کشور و همچنین شرایط اخذ اقامت دائم این کشور به واسطه سرمایه گذاری در چین پیشنهاد می شود پیش از هر اقدامی این مقالعه را به صورت کامل مطالعه نمایید سپس در صورت لزوم برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملک پور در این خصوص مشاوره تخصصی داشته باشید.

 

سرمایه گذاری در چین

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در چین
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در چین
 • استاندارد های سرمایه گذاری
 • شاخص های اقتصادی تأثیر گذار
 • سرمایه گذاری در چین از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در چین از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در چین از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در چین از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
 • سرمایه گذاری در چین از طریق خودحمایتی
 • مزایای سرمایه گذاری در چین
 • معایب سرمایه گذاری در چین
 • سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در چین
 • سخن پایانی

شرایط عمومی سرمایه گذاری در چین

برای سرمایه‌گذاری در چین راه های مختلفی همچون خرید ملک، خرید سهام و ثبت شرکت وجود دارد که ما در این مقاله به بررسی هر یک از راه های موجود در این کشور از طریق سرمایه گذاری می پردازیم. با توجه به رشد روز افزون بازار اقتصادی چین در سال های اخیر، این کشور در حال حاضر جزو برترین قطب های اقتصادی جهانی شناخته شده است که این امر باعث شده این کشور به عنوان یکی از کشورهای مناسب برای سرمایه گذاران خارجی محسوب شود.

از لحاظ مساحت کشور چین جزء چهارمین کشور وسیع دنیا شناخته شده است که بعد از روسیه کانادا و آمریکا این کشور بزرگترین جهان از لحاظ وسعت خاکی می باشد مساحت کشور چین ۹۶ میلیون کیلومتر مربع است که در این کشور جمعیتی در حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر زندگی می کنند. کشور چین در زمره کهن ترین تمدن های باستانی شناخته شده  است. کشورهایی همچون هند، مغولستان، کره جنوبی، پاکستان و افغانستان و بنگلادش و کره جنوبی و شمالی با این کشور دارای مرز مشترک خاکی می باشند.

تحصیل دندانپزشکی در چین

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در چین

بحث سرمایه گذاری در چین و همچنین اخذ اقامت در این کشور به واسطه سرمایه گذاری در این کشور جز مواردی است که افراد متقاضی زمانی که این کشور  را مقصد مهاجرتی خود قرار می دهند به آن توجه ویژه ای دارند. افرادی که به واسطه سرمایه گذاری در چین وارد این کشور شده باشندو بتوانند قوانین و شرایط سرمایه گذاری این کشور را بر اساس قوائد موجود رعایت نمایند می توانند پس از 3سال اقامت خود را اخذ نمایند. البته باید توجه داشته باشید زمانی که قصد دارید به واسطه سرمایه گذاری در این کشور اقامت دائم خود را دریافت نمایید باید سرمایه ای که در این کشور سرمایه گذاری می کنید مبلغ 500 هزار دلار باشد.البته با توجه به قوانین محدود کننده در این کشور پیشنهاد می شود برای سرمایه گذاری کشورهای دیگری را انتخاب نمایید.

استاندارد های سرمایه گذاری

یکی از موارد مهم در خصوص سرمایه گذاری در چین بحث رعایت استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور می باشد و همچنین قوانینی که برای خارجیان در خصوص سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد. لازم به ذکر است شرکتهای خصوصی که مالکیت خارجی دارند و در کشور چین فعالیت تجاری می کنند باید از قوانین و مقررات پیچیده در این کشور پیروی کنند. براساس قوانین چین بنگاه های اقتصادی و شرکت های خارجی باید سهم گسترده ای در توسعه اقتصاد چین داشته باشند. همانطور که در بخش خرید ملک توضیح داده شد املاک خریداری شده در این کشور متعلق به دولت چین است و پس از ۷۰ سال مالکیت اموال به دولت این کشور باز می گردد. با توجه به نوع نظام کمونیستی حاکم در این کشور، منافع سرمایه گذاری در چین متعلق به دولت این کشور است و  سرمایه گذاران خارجی نیز می بایست منافع دولت و کشور چین را رعایت کنند.

شاخص های اقتصادی تأثیر گذار

یکی از موارد مهم و تاثیر گذار در بحث سرمایه گذاری در چین همانند دیگر کشورها بحث علم و آگاهی فرد متقاضی نسبت به شاخص های اقتصادی در این کشور است. شاخص های اقتصادی شامل رشد اقتصادی، درصد تولید ناخالص داخلی و تورم در این کشور است. درصد تولید ناخالص داخلی GDP در کشوری مثل چین در واقع نشان دهنده رشد اقتصادی این کشور است. بالا بودن رشد تولید ناخالص داخلی در این کشور نشان دهنده سودآور بودن سرمایه گذاری است که این نکته مهمی برای افراد سرمایه گذار محسوب می شود. ما در جدول زیر به بررسی برخی آمارهای رشد شاخص های اقتصادی در این کشور می پردازیم:

سرمایه گذاری در چین از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در چین از طریق خرید ملک همانند دیگر کشورها برای افراد متقاضی امکان پذیر میباشد. بازار خرید و فروش ملک در طی سال های اخیر در کشور چین با رشد خیلی خوبی مواجه شده است که این امر می تواند یکی از مزایای سرمایه گذاری در این کشور به حساب آید. به عنوان مثال در شهرهای بزرگی چون شانگهای و گوانجو بیشترین موارد خرید ملک در این شهرها بوده است.بر اساس قوانین خرید ملک در کشور چین افرادی که در این کشور ملکی را خریداری می کنند به مدت 70 سال مالکیت منافع ملک مورد نظر را دارند و مالکیت اصلی املاک درچین دولت این کشور است که امر به توبه خود یکی از معایب خرید ملک در کشور چین به حساب می آید. یکی دیگر از معایب خرید ملک در چین این است که فرد باید پذیرش تحصیلی در این کشور داشته باشد و یا اینکه در چین مشغول به کار باشد و یا اینکه به واسطه روش دیگری اقامت بلند مدت این کشور را داشته باشد.

البته این قوانین محدود کننده بسته به شهری که اقدام می شود متفاوت است و ممکن است سخت تر نیز باشد. در برخی از شهرهای چین محدودیت‌های دیگری نیز اعمال می شود این محدودیت ها جزء معایب خرید ملک در کشور چین می باشد، به عنوان مثال اگرفردی در یکی از شهرها ملکی خریداری نمود باید با یکی از اتباع آن شهر ازدواج کند. با وجود این محدودیت ها و قوانین خاص در کشور چین خرید ملک در این کشور به خودی خود حق زندگی را برای افراد در این کشور ایجاد نمی‌کند و افراد سرمایه گذار زمانی که ملکی را در این در این کشور خریداری نمودند باید به مدت ۱۲ ماه سال را به صورت مستمر در این کشور حضور داشته باشند.

سرمایه گذاری در چین از طریق کارآفرینی

یکی از راه های سرمایه گذاری در اغلب کشورها، کارآفرینی در کشور مقصد می باشد. در تعریف کارآفرینی آمده است افرادی که قصد مهاجرت به مشور مقصد را به واسطه کارآفرینی دارند باید ثابت نمایند توانایی ایجاد یک شغل و بیزنس جدید را دارند و به واسطه ایجاد اشتغالی که در کشور می نمایند توانایی استخدام اتباع آن کشور را نیز دارند و حقوق و بیمه آنها را نیز به صورت مرتب پراخت می نمانید.با توجه به تعریف ذکر شده باید خاطر نشان شویم کارآفرینی در چین برای اتباع خارجی تعریف نشده و این نوع سرمایه گذاری مختص اتباع این کشور می باشد و افرادی که قصد سرمایه گذاری در چین از طریق کارآفرینی را دارند باید از طرق دیگر سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمایند.

سرمایه گذاری در چین از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در چین از طریق ثبت شرکت در این کشور قوانین و قواعد تعیین شده ای دارد که ما در این بخش به بررسی آنها خواهیم پرداخت. انتخاب طرح تجاری و ساختار مناسب برای ایجاد شرکت در چین بسیار مهم است. ثبت شرکت در چین به صورت ثبت دفتر نمایندگی نیز در این کشور برای افراد متقاضی امکانپذیر است. ثبت شرکت در چین نیز همانند دیگر کشورها مستلزم ارائه طرح تجاری قوی می باشد و براساس قوانین این کشور افرادی که اقدام به ثبت شرکت و بیزنس در این کشور می نمایند باید در راستای منافع کشور چین قدم بردارند و برای اقتصاد و مردم این کشور سوددهی مناسب را داشته باشند.مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در چین به شرح زیر است :

 • ارائه درخواست ثبت نام برای ایجاد شرکت از طریق سازمان صنعت و اقتصاد این کشور

 • ارائه و تهیه پیش نویس مجوز کسب و کار در این کشور

 • ارائه گزارشی از کارکرد شرکت در این کشور

 • ایجاد حساب بانکی

سرمایه گذاری در چین از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

یکی از راه های مهاجرت به کشورهای مختلف من جمله کشورهای انگلیسی زبان و کشورهای اروپایی سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی می باشد. سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی معمولا در کشورهایی مثل انگلستان و اسکاتلند و برخی کشورهای اروپایی برای افراد متقاضی امکان پذیر است و افرادی که قصد مهاجرت از این طریق را دارند می توانند این کشورها را هدف مهاجرت خود قرار دهند. متاسفانه سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در کشور چین برای افراد متقاضی تعریف نشده و دولت این کشور اجازه خرید اوراق قرضه را به اتباع خارجی نمی دهد و معمولا این اجازه به اتباع کشور چین داده می شود. با توجه به قوانین سخت و پیچیده سرمایه گذاری در چین و نوع نظام حاکم در این کشور پیشنهاد می شود کشورهایی را انتخاب نمایید که قوانین راحت تری را برای سرمایه گذاری اتباع خارجی تعریف کرده اند.

سرمایه گذاری در چین از طریق خودحمایتی

یکی از روش هایی مهاجرت به برخی کشورها مثل اتریش، فرانسه، سوئیس، اسپانیا و یونان مهاجرت از طریق خود حمایتی می باشد. این نوع ویزا در قالب تایپ های ویزای سرمایه گذاری به حساب می آید. خود حمایتی مورد مهاجرتی است که فرد متقاضی باید ثابت نماید به عنوان یکی از افراد متمول در کشور خود توانایی مالی خیلی خوبی دارد و زمانی که به واسطه این نوع ویزا وارد کشور مقصد شد توانایی حمایت و پوشش دادن هزینه های زندگی خود و خانواده خود را دارد. معمولا زمانی که فرد درخواست این نوع ویزا را می دهد باید ثابت نماید یک سرمایه اولیه در حساب خود و همراهان خود را دارد و در کنار سرمایه مورد نظر منبع مالی مناسب نیز دارد. این نوع ویزا در حال حاضر در کشور چین تعریف نشده و افراد متقاضی نمی توانند به واسطه خود حمایتی وارد چین شوند و در این خصوص پیشنهاد می شود از طرق دیگر سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمایند و در صورتی که تمایل دارید از طریق خود حمایتی اقدام نمایید می توانید در کشورهای ذکر شده اقدام به مهاجرت از طریق خود حمایتی نمایید.

مزایای سرمایه گذاری درچین

در خصوص سرمایه گذاری در چین موردی که برای افراد متقاضی نکته قابل توجهی است بحث مزایای سرمایه گذاری در این کشور است که ما در این بخش به بررسی مزایای سرمایه گذاری در این کشور می پردازیم:

 • کشور چین به عنوان بزرگترین بازار داخلی دنیا به حساب می آید با 1.3 میلیارد نفر مشتری بالقوه

 • بیشترین ذخایر ارزی خارجی و کمترین بدهی های عمومی را دارد

 • توسعه بخش تولید این کشور پیشرفت زیادی داشته است

 • موقعیت جغرافیایی ایده آل

معایب سرمایه گذاری در چین

سرمایه گذاری در علاوه بر مزایا قطعا دارای معایب بسیاری است که ما دراین بخش به بررسی معایب سرمایه گذاری در این کشور می پردازیم :

 • قوانین کشور همواره در حال تغییر است

 • با توجه به جمعیت بسیار زیاد این کشور بخش بزرگی از این جمعیت را اقشار سالخورده تشکیل می دهد

 • قوانین سرمایه گذاری در چین در بخش اداری این کشور بسیار پیچیده است

 • درصد بسیار بالای فساد اداری و اقتصادی در این کشور

 • بدهی های شرکت های موجود در چین بسیار بالاست

 • با توجه به تفاوت های فرهنگی و نژادی سرمایه گذاری و کسب و کار در این کشور پیچیده است

سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در چین

✅مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت درچین کدامند؟

ارائه درخواست ثبت نام برای ایجاد شرکت از طریق سازمان صنعت و اقتصاد این کشور، ارائه و تهیه پیش نویس مجوز کسب و کار در این کشور، ارائه گزارشی از کارکرد شرکت در این کشور.

✅حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در چین چقدر است؟

500هزار دلار.

✅شرایط اخذ اقامت کشور چین از طریق سرمایه گذاری چیست؟

افرادی که به واسطه سرمایه گذاری در چین وارد این کشور شده باشندو بتوانند قوانین و شرایط سرمایه گذاری این کشور را بر اساس قوائد موجود رعایت نمایند می توانند پس از 3سال اقامت خود را اخذ نمایند.

✅شرایط خرید ملک در چین چگونه است؟

بر اساس قوانین خرید ملک در کشور چین افرادی که در این کشور ملکی را خریداری می کنند به مدت 70 سال مالکیت منافع ملک مورد نظر را دارند و مالکیت اصلی املاک درچین دولت این کشور است که امر به توبه خود یکی از معایب خرید ملک در کشور چین به حساب می آید.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

سرمایه گذاری در چین، قوانین سرمایه گذاری در این کشور و همچنین شرایط اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری در چین را ما در این مقاله به صورت کاملا تخصصی مورد بررسی علمی قرار دادیم تا در صورتی که شما عزیزان کشور چین را مقصد مهاجرتی و اقامتی خود به واسطه سرمایه گذاری در این کشور قرار داده اید با اطلاعات حقوقی دقیقی در این خصوص قدم بردارید و اطلاعات شما عزیزان در خصوص سرمایه گذاری در چین کامل و به روز باشد. با توجه به اینکه قوانین کشور چین در خصوص سرمایه گذاری در مقایسه با دیگر کشورها متفاوت است و همچنین گزینه های پیش روی افراد متقاضی من باب سرمایه گذاری در چین محدود است پیشنهاد می شود در ابتدا مقاله فوق را با دقت مطالعه نمایید و سپس در صورت لزوم و نیاز به کسب اطلاعات دقیق تر و علمی تر نسبت به قوانین سرمایه گذاری در چین می توانید با مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملک پور به صورت کاملا تخصصی و حرفه‌ای مشاوره کامل انجام دهید تا اطلاعات حقوقی شما در خصوص سرمایه گذاری در این کشور کامل گردد.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز . خود حمایتی مورد مهاجرتی است که فرد متقاضی باید ثابت نماید به عنوان یکی از افراد متمول در کشور خود توانایی مالی خیلی خوبی دارد و زمانی که به واسطه این نوع ویزا وارد کشور مقصد شد توانایی حمایت و پوشش دادن هزینه های زندگی خود و خانواده خود را دارد. معمولا زمانی که فرد درخواست این نوع ویزا را می دهد باید ثابت نماید یک سرمایه اولیه در حساب خود و همراهان خود را دارد و در کنار سرمایه مورد نظر منبع مالی مناسب نیز دارد. این نوع ویزا در حال حاضر در کشور چین تعریف نشده است.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *