سرمایه گذاری در یونان

سرمایه گذاری در یونان

و انواع روش های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در یونان ، اقامت سریع یونان، اقامت تمکن مالی یونان ، خرید ملک در یونان، مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری، شرایط گلدن ویزای یونان و اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی 2021 ، اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی،  زندگی در یونان، خرید ملک در یونان، شرایط سرمایه گذاری در یونان ، راه های سرمایه گذاری و مزایای سرمایه گذاری در كشور یونان در این مقاله به صورت كامل و دقیق مورد بررسی قرار داده شده است. سرمایه گذاری در یونان چه راه هایی دارد؟ سرمایه گذاری در كشور یونان چه مزایا و معایبی دارد؟ شرایط سرمایه گذاری در كشور یونان چیست؟یونان از جمله كشورهایی است كه با سابقه تاریخی و جاذبه های گردشگری گسترده، افراد زیادی را جذب مهاجرت و سرمایه گذاری در این كشور می نماید. در این مقاله سعی بر آن است تا به این قبیل سوالات شما عزیزان در باره سرمایه گذاری در یونان پاسخ جامع و كاملی دهیم. شما كاربران گرامی می توانید از طریق تماس با موسسه حقوقی ملك پور(MIE اتریش) شانس دریافت مشاوره رایگان با تیم حقوقی ما را داشته باشید و اطلاعات مفیدی در زمینه كشور  مورد نظر و روش مهاجرتی مورد علاقه خود دریافت نمایید. این مقاله با تمركز بر موضوعات زیر نگارش یافته است.

سرمایه گذاری در یونان

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در یونان
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در یونان
 • استانداردهای سرمایه گذاری در یونان
 • شاخص های اقتصادی تأثیرگذار بر سرمایه گذاری در یونان
 • سرمایه گذاری در یونان از طریق خرید ملك(گلدن ویزا)
 • سرمایه گذاری در یونان از طریق ثبت شركت
 • سرمایه گذاری در یونان از طریق كارآفرینی
 • بررسی اخذ اقامت و تابعیت كشور یونان
 • مزایای سرمایه گذاری در یونان
 • معایب سرمایه گذاری در یونان
 • پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در یونان
 • سخن پایانی

شرایط عمومی سرمایه گذاری در یونان

یونان در جنوب شرقی اروپا واقع شده است و جنوبی ترین کشور شبه جزیره بالکان است. این كشور هم مرز با دریای اژه و دریای مدیترانه است. کشورهای همسایه آن بلغارستان، مقدونیه شمالی، آلبانی و ترکیه هستند. یونان یک جمهوری پارلمانی است.  رئیس جمهور  یونان که هر پنج سال توسط پارلمان انتخاب می شود، رئیس دولت است. زبان رسمی این كشور، زبان یونانی است .علیرغم این كه كشور یونان وسعت نسبتاً كمی دارد، آب و هوا در یونان در مناطق مختلف متفاوت است.  مناطق شمالی، کوهستانی تر  می باشند و سرما در زمستان را به  شدیدترین حالت خود تجربه می كنند.  مناطق ساحلی و جزایر یونان  زمستان ملایم تری را تجربه می کنند، اما رطوبت زیاد و وزش شدید باد ساحلی در طول زمستان باعث می شود که تحمل سرما بسیار سخت به نظر برسد اما تابستان در این كشور بسیار گرم و خشک است. جمعیت یونان حدود 11 میلیون نفر است که  نزدیک به 40٪ از جمعیت در پایتخت، بزرگترین شهر این کشور و مهمترین مرکز تجاری یعنی آتن ساکن هستند.

پرچم یونان

در صورتی که قصد سرمایه گذاری در یونان را دارید، بهتر است بدانید که  یونان عضو اتحادیه اروپا، منطقه یورو، سازمان تجارت جهانی(WTO) است. اقتصاد کشور یونان حدود 1.5٪  تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا را تشکیل می دهد. بخش های اصلی اقتصاد یونان کشاورزی، جهانگردی و کشتیرانی، صنعت دریایی، معدن ، انرژی و فناوری اطلاعات و ارتباطات است. شرکای اصلی تجارت یونان سایر اعضای اتحادیه اروپا، در درجه اول آلمان و ایتالیا  است. صادرات اصلی یونان عبارتند از: کالاهای تولیدی، منسوجات ،مواد غذایی، فرآورده های نفتی، سوخت، مواد معدنی، تنباکو، پنبه، صنایع دریایی است. یونان پیوند راهبردی اروپا با بازارهای قابل توجه و نوظهور بالکان، دریای سیاه، مناطق اروپای شرقی و مناطق مدیترانه شرقی است. موقعیت مکانی مناسب یونان امکان دسترسی به مناطق همسایه را فراهم می کند.

استانداردهای سرمایه گذاری

یکی از نکات بسیار مهم  در زمینه سرمایه گذاری در یونان بررسی دقیق استاندارهای سرمایه گذاری در این کشور می باشد. افراد  با ورود مبلغ زیادی سرمایه به کشور مقصد، نیاز به اطمینان خاطر در زمینه برخورد نظام قضایی کشور مقصد با سرمایه گذار خارجی در این کشور دارند. در این زمینه بررسی نرخ مصادره اموال و یا به اصطلاح Expropriation risk، کمک بسزایی به افراد سرمایه گذار می نماید. نرخ مصادره اموال  بازه عددی یک تا هفت را نشان می دهد که به ترتیب از کمترین به بیشترین ریسک مصادره اموال است. نرخ مصادره اموال شامل کلیه اقدامات تبعیض آمیز از طرف دولت میزبان است به طوری که سرمایه گذار را در کشور مقصد بدون هیچ گونه جبران خسارتی از سرمایه خود محروم می کند.

 به طور مثال تغییر قوانین مربوط به سرمایه گذاری بدون توجه به سرمایه گذار خارجی و راه های جبران خسارت، نشان از نرخ مصادره اموال بالای کشور دارد. هر چه میزان نرخ مصادره اموال در کشوری به یک نزدیک تر باشد، نشان دهنده این موضوع می باشد که کشور مورد نظر، ریسک سرمایه گذاری خارجی در کشور خود را به حداقل رسانده است و هم چنین از طرفی هر چه نرخ مصادره اموال در کشوری به عدد هفت نزدیک باشد، نشان دهنده ریسک بالای سرمایه گذار جهت سرمایه گذاری در این کشور است. در کشور یونان همان گونه که در نمودار زیر مشاهده می فرمایید، نرخ مصادره اموال و یا به اصطلاح (Expropriation risk) بین سال های2014 تا 2019 آورده شده است.

در سال 2014 نرخ مصادره اموال 1 بوده است که این نشان از امنیت کامل سرمایه گذاران خارجی در این کشور جهت سرمایه گذاری است. اما در حالی که در سال های  2015، 2016، 2017 به طور متوالی نرخ مصادره اموال 2 بوده است که این موضوع موجب نگرانی بسیاری از سرمایه گذاران خارجی گردیده است اما با تلاش های دولت یونان در سال های 2018 و 2019 بار دیگر به 1 کاهش یافته است. در نتیجه در حال حاضر کشور یونان کشوری مناسب  از نظر استاندارهای سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران خارجی می باشد.

 • نرخ مصادره اموال

نرخ مصادره اموال یونان

شاخص های اقتصادی تأثیر گذار

یکی از مهم ترین عواملی که باید جهت سرمایه گذاری در یونان مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گیرد، شاخص های اقتصادی تاثیر گذار در کشور یونان است.  شاخص های اقتصادی شامل نرخ بیکاری، نرخ تولید ناخالص و نرخ مالیات در کشور یونان است.

 • نرخ بیکاری

 • نرخ تولید ناخالص داخلی

تولید ناخالص داخلی یونان
 • نرخ مالیات

همان گونه که در نمودار بالا مشاهده می فرمایید، طبق آخرین آمار نرخ مالیات شرکت ها در سال 2019، 28 درصد می باشد. در یونان نرخ مالیات بر درآمد شرکت مالیاتی است که از شرکت ها به دست می آید و مبلغ آن بر مبنای درآمد خالص شرکت ها در حین انجام فعالیت تجاری خود، معمولاً طی یک سال کاری، می باشد. درآمد حاصل از نرخ مالیات بر شرکت منبع مهمی از درآمد برای دولت یونان است.

سرمایه گذاری در یونان از طریق خرید ملك (گلدن ویزا)

برنامه ویزا طلایی یونان Golden Visa یکی از مقرون به صرفه ترین برنامه های اقامت از طریق سرمایه گذاری است که دسترسی آزاد به اروپا را فراهم می کند. شرایط مورد نیاز به ترتیب زیر است:

 •  سرمایه گذاری در املاک با ارزش حداقل 250،000 یورو به علاوه ی پرداخت مالیات های لازم
 •  اثبات پوشش بیمه درمانی که در یونان معتبر است. (در همه موارد ، متقاضی و همسر ، فرزندان و والدین آنها باید در یونان بیمه درمانی داشته باشند.)
 • برای ورود به یونان در ابتدای امر نیاز به ویزای معتبر است.
 • کلیه اسناد و مدارک اساسی، باید به همراه ترجمه به زبان یونانی تأیید شوند.

از مزایای سرمایه گذاری در یونان Golden Visa می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سفر بدون نیاز به ویزا در منطقه شنگن اروپا
 • بدون نیاز به شرط حضور در یونان
 • اخذ اجازه اقامت در مدت  30تا60 روز
 • تاریخ انقضا نامحدود اجازه اقامت
 • اخذ اقامت برای کل خانواده (همسر ، فرزندان زیر 21 سال و والدین متقاضی اصلی و همسر)
 • امکان درخواست تابعیت پس از هفت سال اقامت در این کشور
 • امکان نگهداری سهام و دریافت درآمد از سود سهام شرکت ثبت شده در یونان

علاوه بر سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ، متقاضیان این نوع سرمایه گذاری در یونان باید عدم سابقه کیفری به دولت ارائه دهند و پوشش بیمه درمانی را جهت اخذ اقامت در یونان اثبات نمایند. از نکات مثبت این روش این است که شرط حضور ندارد و بعد از گذشت 5 سال از زمان سرمایه گذاری قابل تمدید است. کسی که تمایل به خرید ملک در کشور یونان را دارد، باید 24٪ مالیات بر ارزش افزوده بپردازد. بواسطه  این روش سرمایه گذاری در یونان، اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال اقامت دریافت خواهند کرد.

کودکان 18 سال و بالاتر در صورت تحصیل و اثبات وابستگی می توانند واجد شرایط برای اخذ اقامت شوند. جالب است بدانید خرید ملک در یونان دامنه اقامتی را به والدین سرمایه گذار و همسر نیز گسترش داده است. این نوع سرمایه گذاری به متقاضی اجازه  زندگی و حضور در یونان را می دهد اما فرد متقاضی اجازه  کار در این کشور را ندارد مگر اینکه در این کشور کسب و کار جدیدی راه اندازی کند.

سرمایه گذاری در یونان از طریق ثبت شركت

سرمایه گذاری در یونان از طریق ثبت شرکت نیز امکان پذیر است که به شرح زیر است :

 • سرمایه گذاری در یونان از طریق ثبت شركت سهامی با مسئولیت محدود(.A.E)

  سهامداران در این نوع شرکت خود صاحب سهم مشخصی هستند که به دو صورت با نام و یا بی نام است. سرمایه گذاران در این نوع شرکت مسئولیت شخصی ندارند بلکه میزان مسئولیت آنها محدود به میزان سهام آنها می باشد. شرکت سهامی با مسئولیت محدود با حداقل 60 هزار یورو و حدود دو سهم  تاسیس می گردد. یک شرکت سهامی با مسئولیت محدود متشکل از  مجمع عمومی سهامداران، هیئت مدیره و حسابداران است. نکته مهم در زمینه ثبت شرکت ارائه طرح تجاری و به اصطلاح (Business plan)، می باشد. توجه داشته باشید که یک درصد از سرمایه شرکت باید به عنوان مالیات پرداخت گردد .در شرکت های دولتی محدود به سهام یا AE سهام با ارزش اسمی بین 30/0 تا 100 یورو تقسیم می شود. مدیریت این شرکت با مجمع عمومی سهامداران است و مسئولیت تصمیم گیری های روزانه بر عهده هیئت مدیره است.

   

 • سرمایه گذاری در یونان از طریق ثبت شركت شرکت به مسئولیت محدود (.E.P.E)

  شرکت EPE و یا شرکت با مسئولیت محدود در یونان، یک نوع شرکت تجاری محبوب تر برای کارآفرینان با بودجه کمتر است. برای تشکیل این نوع شرکت، حداقل 18000 یورو سرمایه اولیه لازم است.  بعد از انتخاب نام مناسب برای شرکت به ثبت رسیده،  باید عنوان ” با مسئولیت محدود” در انتهای نام واحد تجاری آورده شود. تعداد شركا در این نوع شرکت باید حداکثر دو نفر باشد. استفاده از نام شرکت باید توسط اتاق بازرگانی و صنعت یونان تائید گردد. از جمله نکاتی که باید در مورد ثبت شرکت در یونان به عنوان یک روش سرمایه گذاری در نظر گرفت، این است که سهام شرکت به طور آزادانه قابل انتقال است.

سرمایه گذاری در یونان از طریق كارآفرینی

یکی از روش های سرمایه گذاری در یونان کارآفرینی می باشد که علاوه بر کشور یونان در سایر کشورها نیز اجرا می شود. فرد متقاضی کارآفرینی در این کشور باید تمکن مالی کافی برای این امر در حسابی که در این کشور باز می کند، نشان دهد و سپس فرم درخواست سرمایه گذاری به روش کارآفرینی را پرنموده و به دولت ارائه دهد. در مرحله بعد برای انجام مصاحبه با شخص سرمایه گذار ترتیب اثر داده خواهد شد. توجه داشته باشید فردی که به دنبال اخد اقامت از این طریق می باشد باید به دولت یونان اثبات نماید که قصد کارآفرینی در چه زمینه ای را به طور مشخص دارد و در صورتی که طرح کارآفرینی وی مورد تایید دولت باشد، برای شخص سرمایه گذار ویزا صادر خواهد شد.

صنعت گردشگری در یونان یکی از پایه های اصلی اشتغال و اقتصاد این کشور است از همین رو  زمینه فعالیت اکثر کارآفرینان، گردشگری است. عموم کارآفرینان در یونان فارغ التحصیل رشته توریسم و گردشگری هستند و گواهی نامه ومدرکی دال بر توانایی خود برای این امر به دولت یونان ارائه می کنند. در صورتی که کارآفرینان در این زمینه فعالیت نداشته باشند، موقعیت خوبی برای تحصیل در رشته گردشگری و یا هتلداری در این کشور را خواهند داشت تا بعد از آن در بهترین هتل ها و یا اژانش های هواپیمایی و گردشگری، کافه ها و رستوران های این کشور مشغول کار شوند. سانتورینی، میکونوس، رودز، لس پاروس، کفالونیا، آتن از جمله شهر های زیبای این کشور با جاذبه های گردشگری فراوان هستند که مورد نظر بسیاری از کارآفرینان برای سرمایه گذاری در یونان است.

سرمایه گذاری در یونان از طریق تمكن مالی

طبق ماده 20 قانون (قانون مهاجرت کشور یونان)، شهروندان کشورهای ثالث (غیر اتحادیه اروپا) که از نظر اقتصادی مستقل هستند، در صورت داشتن تمکن مالی کافی به صورت درآمد ثابت سالانه، جهت تامین هزینه های زندگی، بدون این که هیچ کار و فعالیت اقتصادی یا سرمایه گذاری مستقیمی در یونان داشته باشند، واجد شرایط دریافت اجازه اقامت در یونان هستند. به منظور اعطای اجازه اقامت در یونان به عنوان یک فرد مستقل از لحاظ اقتصادی، فرد متقاضی باید برای ویزا طولانی مدت (D) به کنسول گری یونان در محل سکونت خود مراجعه فرماید و به این منظور اثبات کند که وی قادر به تأمین هزینه های زندگی خود در یونان، بدون نیاز به کار یا انجام فعالیت های اقتصادی است.

متقاضی هم چنین ممکن است با اعضای خانواده خود همراه باشد که در این صورت باید درخواست جداگانه ای برای ویزای بلند مدت به مرجع کنسولی یونان ارائه نماید. مبلغ پولی که متقاضی اخذ اقامت در یونان به عنوان یک شخص مستقل از لحاظ اقتصادی، باید به صورت ماهانه نشان دهد حدود 2،000 یورو می باشد، که برای همسر 20٪ و برای هر فرزند 15٪ افزایش می یابد. وجود این مبلغ توسط عناصری چون بازنشستگی یا حساب بانکی مشهود است. جهت اخذ اقامت کشور یونان از طریق تمکن مالی که زیرمحموعه روش های سرمایه گذاری در یونان است مدارکی مورد نیاز است که به شرح زیر می باشد:

 • پاسپورت
 • حساب بانکی در ایران و یا خارج از ایران
 • اجاره نامه املاك
 • فیش حقوقی معتبر
 • حکم بازنشستگی و فیش حقوقی آن
 • كلیه سند های مالکیت  كه تمكن مالی را نشان دهد
 • عکس
 • مدارك هویتی متقاضی و کلیه افراد تحت سرپرستی
 • گواهی عدم سوء پیشینه برای متقاضی و کلیه افراد تحت تکفل
 • گواهی سلامت

 فرد متقاضی به محض دریافت ویزای بلند مدت نوع D و ورود به کشور یونان، موظف است درخواست صدور پروانه اقامت را به مرجع صالح بیگانگان و مهاجران در کشور یونان ارائه دهد. در ابتدا اجازه حضور از طریق تمکن مالی در کشور یونان برای دو سال صادر می شود و بعد از آن، هر سه سال یکبار قابل تمدید است. با اخذ این نوع اجازه ، امکان دسترسی به بازار کار یونان وجود ندارد به این معنا که فرد متقاضی  نمی تواند با اخذ اقامت از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی به استخدام کارفرما در این کشور در بیاید زیرا به دولت اثبات کرده است که توانایی مالی برای حمایت از خود و خانواده را دارد و نیازی به کارکردن و ورود به بازار کار این کشور ندارد.

بررسی اخذ اقامت و تابعیت كشور یونان

تابعیت پیوند قانونی بین شخص و کشور است. در صورتی که تابعیت یونان را اخذ نمایید و به اصطلاح  شهروند یونانی شوید، یک شناسه یونانی Greek ID دریافت خواهید کرد و از همان حقوق یونانیان و سایر شهروندان اتحادیه اروپا برخوردار خواهید شد. به عنوان مثال، شما قادر خواهید بود در یک کشور دیگر اتحادیه اروپا زندگی کنید، همچنین در انتخابات یونان نیز می توانید رأی دهید. متقاضیانی که در یونان زندگی می کنند می توانند پس از هفت سال برای پاسپورت و تابعیت اقدام کنند.

 هنگامی که متقاضیان تابعیت دارند و پاسپورت کشوری را اخذ می نمایند، دیگر نیازی به تمدید مجدد ویزا بواسطه سرمایه گذاری خود در این کشور نیست. سرمایه گذاری 250،000 یورو در املاک و مستغلات در یونان که پایین ترین سطح سرمایه گذاری در اخذ اقامت املاک و مستغلات در اروپا است، می تواند در هر نقطه از سرزمین اصلی یونان یا جزایر واقع شود و هم چنین این امکان وجود دارد که مسکونی یا تجاری باشد. در نتیجه بعد از 7 سال می تواند برای تابعیت و پاسپورت یونان اقدام نماید. برای اخذ تابعیت و پاسپورت یونان لازم است تا در این کشور اقامت داشته باشید و هم جنین آگاهی نسبی نسبت به زبان، فرهنگ و تاریخ این کشور داشته باشید. جهت اخذ تابعیت آنجه مهم است وضعیت قانونی اقامت شما در این کشور است نه میزان حضور شما در این کشور.

اگر در طول سه سال گذشته وضعیت پناهندگی در این کشور راداشته اید، در صورتی که اثبات نمایید در طول مدت سه سال در یونان به طور قانونی و مداوم زندگی کرده اید، شانس اخذ تابعیت و پاسپورت را خواهید داشت. جالب است بدانید این کشور وضعیت دو تابعیتی را نیز پذیرفته است پناهندگان و افراد بدون تابعیت باید حداقل 3 سال به طور قانونی در یونان زندگی کنند تا شانس اخذ تابعیت را داشته باشند. سایر مهاجرانی که اقامت بلند مدت در این کشور دارند،  باید حداقل  7 سال در یونان بطور قانونی زندگی کرده باشند تا امکان اخذ تابعیت یونان را داشته باشند. نکته مهم اینکه در صورت ازدواج با یک شهروند یونانی، قادرید با گذشت 3 سال زندگی قانونی و مشترک در کشور یونان ، به این کشور درخواست شهروندی و تابعیت نمایید. مدارك مورد نیاز جهت اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در یونان عبارتند از:

 • پاسپورت
 • حساب بانکی در ایران و یا خارج کشور با معادل یورو
 • هرگونه اسناد مالکیت که نشان دهنده تمکن مالی باشد
 • 10 قطعه عکس
 • شناسنامه متقاضی و کلیه افراد تحت تکفل
 • عدم سوء پیشینه برای متقاضی و کلیه افراد تحت تکفل
 • ترجمه تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی همه اعضای خانواده ممهور به مهر وزارت امور خارجه و قوه قضاییه

مزایای سرمایه گذاری در یونان

افرادی كه به دنبال سرمایه گذاری در یونان و  یا هر كشور دیگری را دارند، باید با تحلیل مزایای سرمایه گذاری در هر كشوری بررسی نمایند كه كشور مورد نظر آنها چه شرایط ویژه ای را به نسبت سایر كشورها با توجه به شرایط منحصر به فرد افراد مختلف فراهم می آورد. یونان یكی از كشورهای حوزه شنگن محسوب می گردد و این موضوع یكی از مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در این كشور است زیرا برای یك سرمایه گذار مهم ترین نكته دسترسی به بازار جهانی است. از طرفی به نسبت بسیاری از كشورهای اروپایی، كشور یونان شرایط سرمایه گذاری با سرمایه كمتری به نسبت سایر كشورها را فراهم آورده است كه این امر امكان سرمایه گذاری در این كشور را برای افراد زیادی فراهم آورده است.

از طرفی در بسیاری از كشورهای اروپایی سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت و تابعیت فرد سرمایه گذار و خانواده نمی گردد در حالی که در کشور یونان سرمایه گذاری می تواند منجر به اخذ اقامت فرد و خانواده و در مواردی منجر به اقامت پدر و مادر متقاضی و همسر او می شود.کشور یونان از جهت سیستم بهداشت و درمان و هم چنین امنیت اجتماعی در موقعیت مساعدی قرار دارد که این موضوع تاثیر زیادی در انتخاب این کشور دارد.

معایب سرمایه گذاری در یونان

در صورتی که قصد سرمایه گذاری در کشور یونان را دارید، بهتر است بدانید که این کشور علاوه بر محاسنی که برای فرد سرمایه گذار دارد می تواند معایبی نیز داشته باشد که در ادامه سعی بر تشریح مفصل آن داریم. یکی از موضوعات مهم بحران اقتصادی یونان است که همین امر تاثیر چشم گیری در اعتماد سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این کشور را داشته است.

نکته بعدی انحصاری شدن بسیاری از صنایع در این کشور است که این امر قدرت عمل سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری را کاهش داده است. اگرچه اقتصادکشور یونان بین سال های 1990 تا 2005 رشد چشمگیری نشان داده بود. به دلیل افزایش کسری و بدهی، در سال 2010 یونان سرانجام از بازارهای بین المللی سرمایه خارج شد. رکود اقتصادی، که از سال 2009 آغاز شد، به سرعت منجر به از بین رفتن بیش از 25٪ تولید ناخالص داخلی کشور شد و نرخ بیکاری در یونان  بعد از سال 2010 به شدت افزایش یافت.

سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در یونان

✅آیا با خرید ملک در یونان می توان اقامت گرفت؟

بله برنامه ویزا طلایی یونان یکی از مقرون به صرفه ترین برنامه های اقامت از طریق سرمایه گذاری است که دسترسی آزاد به اروپا را فراهم می کند.

✅خرید ملک در یونان  برای اتباع اتحادیه اروپا چگونه است؟

اتباع اتحادیه اروپا می توانند آزادانه املاک را در یونان خریداری کنند ،همچنین محدودیت های کمی برای اتباع غیر اتحادیه اروپا وجود دارد.

✅ سرمایه گذاری در یونان از طریق ثبت شركت شرکت به مسئولیت محدود (.E.P.E) چگونه است؟

برای تشکیل این نوع شرکت، حداقل 18000 یورو سرمایه اولیه لازم است.  بعد از انتخاب نام مناسب برای شرکت به ثبت رسیده،  باید عنوان ” با مسئولیت محدود” در انتهای نام واحد تجاری آورده شود. تعداد شركا در این نوع شرکت باید حداکثر دو نفر باشد.

✅ شرایط مورد نیاز برای ویزای طلایی یونان چیست؟

سرمایه گذاری در املاک با ارزش حداقل 250،000 یورو به علاوه ی پرداخت مالیات های لازم، اثبات پوشش بیمه درمانی که در یونان معتبر است. (در همه موارد ، متقاضی و همسر ، فرزندان و والدین آنها باید در یونان بیمه درمانی داشته باشند.)، برای ورود به یونان در ابتدای امر نیاز به ویزای معتبر است، کلیه اسناد و مدارک اساسی، باید به همراه ترجمه به زبان یونانی تأیید شوند.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

سرمایه گذاری در یونان ، شرایط گلدن ویزای یونان و اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی 2021 ، راه ها و روش های سرمایه گذاری در یونان و بررسی استانداردهای سرمایه گذاری به صورت تخصصی در كشور یونان در این مقاله به صورت دقیق و كاربردی برای شما همراهان عزیز مورد تحلیل قرار گرفته است. یونان كشوری اروپایی است كه می تواند راه ورود سرمایه به سایر كشورهای اروپایی تلقی گردد. سرمایه گذاری در هر كشوری معایب و مزایایی خواهد داشت كه در این مقاله سعی داشتیم تا معایب و مزایای سرمایه گذاری در یونان را شرح دهیم تا شما عزیزان به تحلیل موقعیت اقتصادی این كشور بپردازید. در صورتی كه در مورد روش های سرمایه گذاری نیاز به اطلاعات تكمیلی دارید، می توانید از طریق تماس با مشاوران و تیم حقوقی موسسه ملك پور، مشاوره رایگان دریافت كنید و در صورتی كه شرایط شما مساعد تشخیص داده شود، شانس اخذ مشاوره تخصصی با مشاوران ارشد را خواهید داشت. در ادامه با بیان سوالات و ابهامات خود در قسمت دیدگاه در كوتاه ترین زمان ممكن پاسخی جامع و كامل دریافت نمایید.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. سرمایه گذاری در املاک با ارزش حداقل 250،000 یورو به علاوه ی پرداخت مالیات های لازم، اثبات پوشش بیمه درمانی که در یونان معتبر است. (در همه موارد ، متقاضی و همسر ، فرزندان و والدین آنها باید در یونان بیمه درمانی داشته باشند.)، سرمایه گذاری در املاک با ارزش حداقل 250،000 یورو به علاوه پرداخت مالیات های لازم ، اثبات پوشش بیمه درمانی که در یونان معتبر است. (در همه موارد ، متقاضی و همسر ، فرزندان و والدین آنها باید در یونان بیمه درمانی داشته باشند.).

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *