سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان انتاریو

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

در این مقاله شما را دعوت به مطالعه مطالب جذابی راجع به  سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان انتاریو می نماییم قص داریم، تاحد بسیار بالایی شما را با تیتر و موضوعاتی چون :مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استانیو شرایط کارآفرینی جدید اقامت انتاریو آشنا نماییم.

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استانی چگونه است؟

 آیا با ایجاد کسب و کار در انتاریو متقاضی می تواند اقامت و پاسپورت کانادا را دریافت نماید؟

 الزامات مهم برای سرمایه گذاری در کانادا و استان آنتاریو چه می باشد؟ مبالغ سرمایه گذاری در آنتاریو چقدر است؟ همانطور که می دانید افراد زیادی کشور کانادا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می نمایند و خواهان بسیار زیادی دارد، لذا در این نوشتار قصد داریم یکی از هفت روش اصلی مهاجرت به کشور کانادا که سرمایه گذاری می باشد را بررسی نماییم و  به صورت ویژه به شرایط سرمایه گذاری و کارآفرینی استان انتاریو بپردازیم. امیدواریم شما ارجمندان از طریق مطالعه این مقاله شرایط مهاجرت کارآفرینی استان انتاریو را بیاموزید. سرمایه گذاری و کارآفرینی انتاریو الزاماتی دارد که شما سروران می توانید با تماس با کارشناسان موسسه مشاوره ای MIE و اخذ مشاوره رایگان نسبت به شرایط این برنامه آگاهی پیدا کنید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تیزر سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان انتاریو در 30 ثانیه


عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور کانادا برای زندگی و سرمایه گذاری
 • اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان انتاریو
 • بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در کانادا
 • بررسی شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در کانادا
 • ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان انتاریو کانادا
 • شرایط اولیه اقدام برای سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان انتاریو
 • سیستم امتیازبندی سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان انتاریو
 • شرایط اخذ ویزای همراه کانادا
 • استخدام نیروی کار خارجی در برنامه سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان انتاریو
 • خدمات موسسه ملک پور در زمینه سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان انتاریو
 • سوالات متداول
 • سخن پایانی درباره سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان انتاریو
سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان انتاریو

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در خصوص سرمایه گذاری و کارآفرینی انتاریو

فایل صوتی این ویدیو

کشور کانادا برای زندگی و سرمایه گذاری

کشور کانادا با بهره مندی از شرایط مطلوب اقتصادی، کیفیت زندگی مناسب، وضعیت کسب و کار ایده آل، نظام آموزشی شناخته شده، محیطی چند فرهنگی و بدون تبعیض نژادی و… هر ساله میزبان بسیاری از مهاجرین از سرتاسر دنیا می باشد، مهاجرینی که از طرق گوناگون مانند کار، سرمایه گذاری، تحصیل و… جهت اخذ اقامت و دستیابی به شرایط بهتر به این کشور ورود می کنند. کانادا با ارائه برنامه های مختلف در زمینه سرمایه گذاری مانند کارآفرینی، ثبت شرکت، استارت آپ و… سعی در جذب سرمایه گذران خارجی و صاحبان ایده دارد.

برنامه کارآفرینی برای آن دسته از افرادی که قصد ایجاد بیزینسی نو یا قصد توسعه و گسترش بیزینسی موجود را دارند برنامه مناسبی می باشد. در این روش افراد در ابتدا اقامت موقت کاری دریافت می نمایند سپس می توانند با اثبات و ارائه گزارشی از بیزینس خود برای اقامت دائم درخواست نمایند. برنامه کارآفرینی در استان هایی مانند آنتاریو، بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، پرنس ادوارد و… قابل دسترسی می باشند که، درباب سرمایه گذاری در آنتاریو که  به نوبه خود جذاب ترین و پرتقاضاترین است، قرار است بسیار مفصل نکاتی را خدمتتان ارائه دهیم.

چارت آمریکا

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان انتاریو

برنامه سرمایه گذاری در اونتاریو  را به کارآفرینانی پیشنهاد می کنیم که دراین باره سردرگم نمی باشند و بدون استرس قصد خرید یک بیزینس آماده موجود در اونتاریو را دارند. برنامه کارآفرینی استان انتاریو برای کارآفرینان این امکان را ایجاد می نماید که زمانی که بیزینس آنها به صورت موفق ایجاد گردید جهت اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند و این مهم پس از اینکه متقاضیان از طریق استان nomination دریافت نمودند به دست می آید. اقامتی که متقاضیان این برنامه در ابتدا دریافت می نمایند اقامت موقت 2 ساله می باشد و پس از سرمایه گذاری در آنتاریو و عمل به تعهدات قبلی امکان درخواست اقامت دائم میسر می گردد. بنابراین به این برنامه می توان با دید برنامه اقامتی نگاه کرد. اگر شرایط آورده شده ذیل، در رزومه اکنونتان قابل مشاهده می باشد، پیشنهاد می کنیم خود را برای خرید بیزینس و سهام شرکت کانادایی واقع در انتاریو آماده نمایید.

 • رعایت نمودن حداقل شرط حضور 9 ماهه در آنتاریو
 • حداقل سطح زبان CLB 4 را داشته باشند (در زمان اقدام برای این برنامه داشتن مدرک زبان نیز الزامی است)
 • متقاضی بایستی اثبات نماید که بیزینس و تجارت وی فعال بوده است (نیازی به اثبات سود آوری نیست)

  که اصولاً در مهاجرت تحصیلی انگیزه تحصیل و بازگشت به کشور مبدأ باشد

بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در کانادا

برنامه سرمایه گذاری در اونتاریو  را به کارآفرینانی پیشنهاد می کنیم که دراین باره سردرگم نمی باشند و بدون استرس قصد خرید یک بیزینس آماده موجود در اونتاریو را دارند. برنامه کارآفرینی استان انتاریو برای کارآفرینان این امکان را ایجاد می نماید که زمانی که بیزینس آنها به صورت موفق ایجاد گردید جهت اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند و این مهم پس از اینکه متقاضیان از طریق استان nomination دریافت نمودند به دست می آید. اقامتی که متقاضیان این برنامه در ابتدا دریافت می نمایند اقامت موقت 2 ساله می باشد و پس از سرمایه گذاری در آنتاریو و عمل به تعهدات قبلی امکان درخواست اقامت دائم میسر می گردد. بنابراین به این برنامه می توان با دید برنامه اقامتی نگاه کرد. اگر شرایط آورده شده ذیل، در رزومه اکنونتان قابل مشاهده می باشد، پیشنهاد می کنیم خود را برای خرید بیزینس و سهام شرکت کانادایی واقع در انتاریو آماده نمایید.

استانداردهای سرمایه گذاری در کانادا

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه گذاری در خارج از کشور می توانید روی این لینک کلیک کنید.

بررسی شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در کانادا

یکی از مهم ترین شاخص های اقتصادی در همه جوامع شاخص نرخ رشد اقتصادی می باشد که میزان پیشرفت یا افول اقتصاد یک کشور را در یکسال مالی نشان می دهد. اگر میزان رشد اقتصادی در کشور مثبت و رو به افزایش باشد تمایل و رغبت سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در آن کشور افزایش می یابد. میزان رشد اقتصادی در سال 2021 در بسیاری از کشور ها منفی بوده است اما در کشور کانادا همانطور که مشاهده می فرمایید مثبت بوده است.

شاخص نرخ رشد اقتصادی

ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان انتاریو کانادا

دارندگان ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی استان انتاریو می توانند به مدت تقریبا 2 سال در خاک کانادا اقامت داشته باشند و ارزیابی شرایط سرمایه گذاری در کانادا و شرایط موجود سرمایه خود را منتقل نماید. پس از اینکه متقاضیان بر اساس طرح تجاری خود در استان آنتاریو سرمایه گذاری خود را انجام دادند می توانند گزارشی از فعالیت های صورت گرفته ارائه نمایند و از این طریق برای اقامت دائم کشور کانادا درخواست کنند. در ادامه شروط لازم برای اخذ این نوع ویزا را بیان می داریم.

شرایط اولیه اقدام برای سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان انتاریو

به طور معمول داشتن سابقه مدیریتی و سابقه مالکیت تجارت و بیزینس، همچنین تمکن مالی لازم ( اثبات پشتوانه مالی و داشتن سرمایه لازم بر سرمایه گذاری) از شرایط اولیه تمامی برنامه های کارآفرینی در استان های کانادا می باشد. شرایط سرمایه گذاری و کارآفرینی انتاریو به شرح ذیل می باشد:

 • داشتن 24 ماه سابقه کاری تمام وقت در 60 ماه گذشته
 • سوابق فرد بایستی در زمینه مدیریت تجارت یا سابقه مالکیت بیزینس باشد.
 • افرادی که قصد سرمایه گذاری در GTA یا شهر تورنتو را دارند بایستی حداقل 800 هزار دلار دارایی داشته باشند

 و چنانچه قصد سرمایه گذاری در خارج از GTA یا تورنتو را داشته باشند بایستی مبلغ 400 هزار دلار را به عنوان دارایی اثبات نمایند و چنانچه شخص قصد سرمایه گذاری در شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات را داشته باشد بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی بایستی حداقل 400 هزار دلار دارایی داشته باشد.

 • اگر می خواهید مکانی که بیزینستان قرار دارد تورنتو باشد، لازم است 600 هزار دلار از نقدینگی که در بانک کشور مبدا قرار دارد را به ایالت مدنظر کانادا انتقال دهید .ولی اگر دوست دارید نقطه قرارگیری بیزینس شما خارج تورنتو باشد می بایستی بدون معطلی تنها 200 هزار دلار از نقدینگی خود را وارد بیزینس فعال نمایید.. همچنین در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات صرف نظر از اینکه در کشور شهر استان انتاریو باشد بایستی مبلغ 200 هزار دلار سرمایه گذاری گردد.
 • متقاضی بایستی بیزینس و تجارت خود را به صورت مستمر مدیریت نماید.
 • متقاضی بایستی حداقل یک سوم سهام بیزینس و تجارت را داشته باشد.
 • متقاضیان بایستی حداقل 2 شغل تمام وقت در شهر تورنتو و حداقل 1 شغل تمام وقت در خارج از تورنتو برای شهروندان یا مقیمان دائم ایجاد نمایند.

متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان انتاریو را دارند بایستی حتما دارای طرح تجاری باشند، چرا که این برنامه همانند برخی از برنامه های کانادا مانند اسکیل ورکر کانادا بر اساس یک سیستم امتیاز بندی می باشد و یکی از اصلی ترین امتیازات مربوط به طرح تجاری شخص می باشد. در بخش بعدی شرایط امتیاز بندی برنامه مهاجرت استانی انتاریو را تشریح می نماییم.

سیستم امتیازبندی سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان انتاریو

برای دستیابی به برنامه مهاجرت کارآفرینی استان انتاریو، که این پلن نیز هماند پلن های دیگر کانادا براساس امتیازبندی است، بایستی از شرایط ذکر شده این بخش امتیاز بیاورید. متقاضیان برنامه مهاجرت استانی انتاریو بر اساس عوامل شخصی و انسانی (سن، تحصیلات، سوابق کاری، سطح زبان و…) و فاکتورهای سرمایه گذاری بایستی امتیاز دریافت نمایند. حداکثر امتیاز 200 امیتاز می باشد. در آخرین بررسی، امتیازاتی که شانس خوبی برای پذیرقته شدن دارند بین 146 الی 200 می باشد. در ذیل جدولی پررنگ است که بیانگر،  امتیازبندی سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان قابل بحث این مقاله و یا به عبارتی استان انتاریو می باشد.

معیار ها امتیازات
فاکتورهای انسانی 80
فاکتورهای سرمایه گذاری 46
امتیاز مربوط به تجارت 74
مجموع امتیازات 200

در جداول زیر شما عزیزان می توانید به تفکیک شرایط امتیازبندی کارآفرینی استان انتاریو را بر اساس معیارهای انسانی، مبلغ سرمایه گذاری، طرح تجاری و… مشاهده فرمایید:

عوامل انسانی
سوابق بیزینسی یا مدیریتی امتیاز
24 ماه الی 47 ماه 13
48 ماه الی 59 ماه 19
60 ماه به بالاتر 25
مجموع امتیازات در دسترس 25
مقطع تحصیلی امتیازات
بدون تحصیلات دبیرستان 0
دیپلم و فوق دیپلم 5
لیسانس  و بالاتر 10
مجموع امتیازات در دسترس 10
دانش زبان امتیاز
CLB3 و پایین تر 0
CLB4 5
CLB5 و بالاتر 10
مجموع امتیازات در دسترس 10

یکی از مهمترین فاکتورها برای کسب امتیاز مبلغ سرمایه گذاری در آنتاریو می باشد. شرایط امتیازبندی این فاکتور به شرح ذیل می باشد:

فاکتور سرمایه گذاری
مکان سرمایه گذاری مبلغ سرمایه گذاری امتیاز
سرمایه گذاری در تورنتو کمتر از 600 هزار دلار بدون امتیاز
600 هزار دلار الی 1.499.999 10
1.500.000 دلار الی 2.999.999 15
3 میلیون و بالاتر 20
سرمایه گذاری در خارج تورنتو کمتر از 200 هزار دلار بدون امتیاز
200هزار دلار الی 499.999 15
500 هزار دلار الی 799.999 20
800 هزار دلار الی بالاتر 25
امتیازات در دسترس 25

میزان پشتوانه مالی که افراد دارند نیز امتیازاتی را برای آنها به همراه دارد. دارایی شامل؛ ملک و املاک، زمین، پول نقد، طلا، سهام شرکت و… می گردد. در جدول ذیل امتیازاتی که فرد می تواند از بخش دارایی خود کسب نماید به شرح ذیل است:

فاکتور داشتن پشتوانه مالی
مکان سرمایه گذاری مبلغ سرمایه گذاری امتیاز
سرمایه گذاری در تورنتو 800 هزار دلار الی 2,499,999 دلار 5
2,500,000 دلار و بالاتر 10
 سرمایه گذاری در خارج تورنتو 400 الی 999,999 دلار 15
1میلیون دلار و بالاتر 10
مجموع امتیازت در دسترس 15

یکی دیگر از معیارهای اصلی در شرایط امتیاز بندی برنامه مهاجرت کارآفرینی استان انتاریو، چگونگی معرفی طرح تجاری متقاضی و محل آن می باشد. میزان امتیازات این بخش به شرح ذیل است:

فاکتورهای بیزینسی امتیازات
مدل بیزینسی: اهداف بیزینس، بازار هدف، ایجاد منافع اقتصادی و… 50
محل راه اندازی بیزینس 10
ایجاد شغل 14
مجموع امتیاز 74

شرایط اخذ ویزای همراه کانادا

افراد متاهلی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استانی یا برنامه های دیگر را دارند، همواره تمایل دارند که همسر یا فرزندان خود را به همراه داشته باشند. شرایط کارآفرینی جدید اقامت انتاریو این امکان را به متقاضیان می دهد که بر حسب قانون فدارل شخص اصلی بتواند همسر و فرزندان زیر 22 سال خود را به عنوان همراه از بدو ورود به کانادا به همراه داشته باشد. لازم به ذکر است همسر متقاضی اصلی می تواند به صورت تمام وقت در کانادا مشغول به کار شود و همچنین فرزندان می توانند تا انتهای تحصیلات خود در مقطع دبیرستان در مدارس کانادا به صورت رایگان یا با هزینه های بسیار کم مشغول به تحصیل گردند.

استخدام نیروی کار خارجی در برنامه سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان انتاریو

همانطور که بیان داشتیم در برنامه سرمایه گذاری و کارآفرینی انتاریو چنانچه متقاضی قصد سرمایه گذاری در شهر تورنتو را داشته باشد بایستی حداقل 2 نیروی کار مقیم یا شهروند کانادا را استخدام نماید و در صورتی که تجارت وی در خارج از تورنتو باشد بایستی حداقل 1 نفر را استخدام نماید. اما برای استخدام نیروی کار خارجی بایستی اداره کار و LMIA کانادا تاییدیه لازم برای استخدام نیروی کار خارجی را صادر نماید.

مزایا و معایب سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان انتاریو

مسیری که شما را با استرس کم و  با  خیال آسوده، نهایتا به مقصد می رساند، همان برنامه مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی می باشد. قاعدتا برای هر برنامه مهاجرتی مزایا و معایبی وجود دارد. در قسمت ذیل مزایا و معایب برنامه مهاجرت استانی انتاریو را برمیشمریم:

 • مزایا
 1. در برنامه سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان انتاریو متقاضیان در صورتی مبلغی را سرمایه گذاری می نمایند که در ابتدا اقامت خود را دریافت نمایند و پس از ورود به آنتاریو حدود 18 الی 20 ماه فرصت دارند تا سرمایه گذاری خود را انجام دهند.
 2. در این برنامه متقاضی می تواند برای خانواده خود شامل همسر و فرزند زیر 22 سال نیز اقدام نماید.
 3. شرایط دانش زبان در این برنامه سخت نیست و فرد می تواند با داشتن سطح زبان آیلتس 4.5 الی 5 امتیازات مناسبی را دریافت نماید.
 4. در صورت ایجاد کسب و کار در انتاریو به صورت صحیح، خصوصا در تورنتو سود اقتصادی خوبی به همراه دارد.
 5. داشتن مدارک دانشگاهی سطح بالا الزامی نیست.
 6. قرارگیری در لیستی که بدان لیست اقامت دائم می گویند و طبق چنین لیستی اقامتتان دائمی خواهد شد

درفوق، دلایل موجهی برای سرمایه گذاری و کارآفرینی انتاریو ذکر نمودیم.  درکنار دلایل موجه به نکات منفی چنین برنامه پردرخواست نیز توجه نمایید.

 • معایب
 1. این برنامه امتیازبندی می باشد و شخص بایستی بتواند امتیازات لازم را کسب نماید.
 2. مدت زمان انجام پروسه مهاجرت کارآفرینی استان انتاریو از برخی از برنامه ها طولانی تر می باشد.

خدمات موسسه ملک پور در زمینه سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان انتاریو

همانطور که می دانید کانادا یکی از کشورهایی محسوب می گردد که گستره خدمات موسسه مشاوره MIE در آن بسیار زیاد است. شما عزیزان می توانید با مدد از وکلای دانشمند موسسه مشاوره MIE بهترین مسیر مهاجرتی را بر حسب شرایطی که دارید انتخاب نمایید. موسسه مشاوره ای MIE با بهره گیری از بهترین وکلا به مدت 20 سال می باشد که به همراهی شما عزیزان بهترین خدمات مهاجرتی را ارائه می نماید. شما سروران عزیز می توانید برای انجام برنامه های سرمایه گذاری در کانادا ( سرمایه گذاری در آنتاریو، سرمایه گذاری در ونکوور، سرمایه گذاری در ساساکاچوان، سرمایه گذاری در پرنس ادوراد، سرمایه گذاری در منیتوبا و…) از خدمات موسسه مشاوره MIE بهره مند گردید.

سوالات متداول

برنامه کارآفرینی و سرمایه گذاری در آنتاریو چیست؟

این برنامه یکی از برنامه های سرمایه گذاری در کانادا و یکی از روش هایی است که منجر به اخذ اقامت دائم کانادا می گردد.

آیا سرمایه گذاری در انتاریو از لحاظ کسب درآمد بالا خوبه و چقدر سرمایه لازمه تا بتونم از این طریق مهاجرت کنم؟

بله، ولی برای این که آگاهانه برنامه ذهنی خود را به اجرا در بیاورید توصیه می کنیم با وکلای آگاه اقدام کنید. درخصوص سرمایه شما می توانید600 هزار دلار ویا200 هزار دلار از پول داخل حساب خود را به ترتیب قیمت های ذکر شده ، وارد تورنتو کنید و یا خارج تورنتو.

شرایط اولیه سرمایه گذاری و کارآفرینی در انتاریو چیست؟

افرادی که قصد سرمایه گذاری در آنتاریو را دارند بایستی حداقل 2 سال سابقه مدیرتی یا سابقه بیزنسی داشته باشند.

تفاوت سرمایه گذاری در شهرهای مختلف استان آنتاریو چیست؟

تفاوت در میزان دارایی و میزان سرمایه گذاری می باشد. میزان دارایی که شخص در تورنتو بایستی اثبات نماید 800 هزار دلار و در خارج از تورنتو 600 هزار دلار است و مبلغ سرمایه گذاری نیز به ترتیب 600 و 200 هزار دلار می باشد.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی درباره سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان انتاریو

در ابتدای مقاله سرمایه گذاری و کارآفرینی انتاریو از شما عزیزان دعوت کردیم که با دقت به نکات آورده شده در تیترهای مقاله که بی شک تمامی آن ها مهم بودند، متمرکز شوید. در برخی از تیترها راجع به کسب و کار در انتاریو و در برخی دیگر راجع به تفاوت های بارز سرمایه گذاری در کانادا صحبت کردیم.در این برنامه متقاضیان با اخذ اقامت 2 ساله به مدت 18 الی 20 ماه فرصت دارند که بر اساس طرح تجاری خود سرمایه گذاری خود را آغاز نمایند و بلافاصله پس از راه اندازی تجارت خود برای اقامت دائم کانادا درخواست نمایند. یکی از شرایط کارآفرینی جدید اقامت انتاریو داشتن تمکن مالی مناسب است. برای تبدیل شدن به شهروند کانادایی، از طریق کارآفرینی در داخل تورنتو لازم است 600 هزار دلار از نقدینگی که از قبل در حساب خود قرار داده اید را وارد بیزینس خود که در یک نقطه قرار دارد، نمایید. و برای این که بتوانید بدون استرس به بازار سرمایه کانادا کمک کنید و خارج تورنتو سرمایه گذاری کنید، نیاز است که 200 هزار دلار از پول داخل حساب خود را با برنامه ریزی دقیق و مشخص وارد بیزینسی که به تازگی از آن خود کرده اید، نمایید. امیدواریم شما عزیزان از طریق مطالعه این مقاله در مورد شرایط کامل سرمایه گذاری و کارآفرینی انتاریو آگاهی پیدا کرده باشیدالبته قسمت دیدگاه مقاله را نیز در اختیار شما عزیزان مهاجر قرار داده ایم تا بتوانید در قالب سوال از آن استفاده کنید و کارشناسان ما در قالب جواب به شما پاسخ دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *