مقدمه ای بر شرایط تحصیل در مقطع دکتری

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

شرایط تحصیل در مقطع دکتری و مراحل اخذ پذیرش دکتری در خارج از کشور را در این مقاله مورد تحقیق و بررسی علمی قرار خواهیم داد.

 شرایط تحصیل دکتری در خارج از کشور چیست؟

 امکان تحصیل رایگان در مقطع دکتری وجود دارد؟

 شرایط اخذ بورسیه در مقطع دکتری چیست؟

مدت مجاز تحصیل در دوره دکتری چقدر است؟

آیا بردن همراه برای افرادی که متقاضی ادامه تحصیل در مقطع دکتری هستند، وجود دارد؟

شرایط کار بعد از تحصیل در مقطع دکتری چگونه است؟

 از آنجایی که ادامه تحصیل در مقطع دکتری همیشه متقاضیان و طرفداران خاص خودش را دارد، ما سعی کرده ایم در این مقاله تمامی اطلاعات مورد نیاز در خصوص شرایط تحصیل در مقطع دکتری را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم و به سوالات شما از این قبیل در مورد شرایط تحصیل دکتری در خارج از کشور پاسخ دهیم. در صورتی که شما عزیزان علاقه مند به ادامه تحصیل در مقطع دکتری هستید، می توانید با موسسه مشاوره ای mie در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید و با دریافت مشاوره تلفنی رایگان، از شرایط تحصیل دکتری در خارج از کشور اطلاع یابید و بهترین تصمیم را برای مهاجرت تحصیلی خود اتخاذ کنید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تیزر پرسش و پاسخ با استاد ملک پور در خصوص شرایط تحصیل در مقطع دکتری در 43 ثانیه


عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • شرایط کلی تحصیل در مقطع دکتری
 • روش اخذ پذیرش دکتری
 • مدرک زبان مورد نیاز جهت تحصیل دکتری
 • پیدا کردن سوپروایزر جهت تحصیل در مقطع دکتری
 • شرایط تحصیل در مقطع دکتری به همراه فاند و بورسیه
 • شرایط اخذ ویزای همراه برای خانواده دانشجویان مقطع دکتری
 • شرایط کار پس از تحصیل در مقطع دکتری
 • جزئیات تحصیل در مقطع دکتری در مجارستان
 • جزئیات تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان
 • خدمات موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در مقطع دکتری
 • پرسش های متداول در خصوص تحصیل در مقطع دکتری
 • جمع بندی مطالب شرایط تحصیل در مقطع دکتری
شرایط تحصیل در مقطع دکتری

فایل ویدیویی پرسش و پاسخ با استاد ملک پور در خصوص شرایط تحصیل در مقطع دکتری

فایل صوتی این ویدیو

شرایط کلی تحصیل در مقطع دکتری

افرادی مجاز به ادامه تحصیل در مقطع دکتری هستند که مدرک فوق لیسانس داشته باشند. مدت مجاز تحصیل در دوره دکتری 3 تا 5 سال است ؛ افرادی که تمام وقت به تحصیل دکتری مشغول می شوند، طول دوره دکتری آن ها 3 سال است و کسانی که پاوره وقت تحصیل می کنند، مدت مجاز تحصیل در دوره دکتری برای آن ها 5 سال می باشد. همانطور که می دانید دانشجویان مقطع دکتری این امکان را دارند که روی پروژه های علمی و تحقیقاتی کار کنند و در قبال آن حقوق دریافت کنند. به صورت کلی مقطع دکتری در اکثر کشورها کار محور است، به این معنا که شخص تایم بیشتری از روز را بر روی پروژه ها و تحقیقات صرف می کند ؛ علاوه بر این که بابت تحصیل خود هزینه ای پرداخت نمی کند، حقوق نیز دریافت می کند. به همین علت است که اکثر فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد ترجیح می دهند که تحصیلات خود را در مقطع دکتری ادامه دهند. از شرایط تحصیل دکتری در خارج از کشور، پیدا کردن سوپروایزر و استاد راهنما است که بخش اصلی اخذ پذیرش دکتری به حساب می آید. فاکتورهای دیگری از جمله پروپوزال اولیه ، سن، مدرک زبان و CV دانشجو از عوامل تأثیر گذار برای اخذ پذیرش دکتری می باشد که در ادامه به بررسی مفصل هر کدام خواهیم پرداخت.

روش اخذ پذیرش دکتری

اولین مرحله برای اخذ پذیرش دکتری، پیدا کردن سوپروایزر و دریافت تأییدیه از طرف وی می باشد. شخصی که متقاضی ادامه تحصیل در مقطع دکتری است باید حتما نسخه ای از پروپوزال اولیه خود داشته باشد و بداند که موضوع تز دکتری وی در چه زمینه ای است. از مهم ترین مدارکی که برای اخذ پذیرش دکتری باید ارائه کرد، پروپوزال می باشد. شخص بعد از مکاتبه با اساتید مختلف، باید بتواند تأیید یک استاد را برای تحصیل در مقطع دکتری بگیرد که برای وی پذیرش دکتری صادر شود. اگر شما عزیزان در جستجوی استاد راهنما هستید و قصد دارید سوپروایزر مربوطه خود را پیدا کنید، توصیه می کنیم به چند موضوع بسیار مهم که در پیدا کردن سوپروایزر تأثیر زیادی دارد، دقت فرمائید. سعی کنید استادی را به عنوان سوپروایزر خود انتخاب کنید که حیطه کاری او مرتبط با پروپوزال و پایان نامه شما باشد، این موضوع شانس شما را در اخذ پذیرش افزایش می دهد. بهتر است برای هر استاد یک رزومه جداگانه با توجه به فیلد کاری او ارسال کرد ؛ به عبارتی دیگر ارسال یک رزومه تحصیلی برای همه اساتید و همینطور ارسال یک پیام مشابه برای همه به هیچ وجه کار عاقلانه ای نیست. زیرا که فیلد کاری هر استاد متفاوت است و برای هر استاد یک سری موضوعات مهم است که شاید برای دیگری اهمیت نداشته باشد. ارائه رزومه تحصیلی کامل و درست برای ایمیل زدن به اساتید ضروری است. در صورت داشتن مقاله، پیشنهاد می کنیم حتماً در ایمیل در مورد مقالات تحقیقاتی و علمی خود صحبت کنید. ایمیل را به اسم خود ارسال کنید و حتماً در ایمیل دلیل خود برای انتخاب این استاد را ذکر کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط تحصیل در مقطع دکتری می توانید روی این لینک کلیک کنید.

مدرک زبان مورد نیاز جهت تحصیل دکتری

داشتن مدرک زبان جزء اصلی ترین مدارک برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری به شمار می آید. مقطع دکتری در اکثر دانشگاه های جهان، چه کشورهای اروپایی که انگلیسی زبان نیستند و چه کشورهایی که انگلیسی زبان هستند مثل انگلستان، کانادا، آمریکا و استرالیا، به زبان انگلیسی ارائه می شود. از شرایط تحصیل در مقطع دکتری در اکثر کشورها، ارائه آیلتس 7 می باشد. در برخی کشورها مثل آلمان، اتریش، فرانسه و …، در صورتی که شخص متقاضی به زبان بومی آن کشور برای مثال زبان آلمانی، فرانسوی و …، تسلط داشته باشد، می تواند به صورت رایگان به آن زبان در مقطع دکتری تحصیل کند. برای تحصیل دکتری در کشور اتریش و فرانسه، شما می توانید در ابتدا یک سال در کالج زبان آن کشور تحصیل کنید و بعد از ارتقا زبان خود، تحصیل خود را به صورت رایگان در مقطع دکتری ادامه دهید.

پیدا کردن سوپروایزر جهت تحصیل در مقطع دکتری

پیدا کردن استاد راهنما و سوپروایزر اصلی ترین قسمت در پذیرش دکتری است. افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور دارند، در وهله اول باید در جستجوی سوپروایزر باشند و باید بتواند استاد راهنما مورد نظر خود را پیدا کند. برای پیدا کردن سوپروایزر، شما می توانید در مجلات علمی و سایت های دانشگاه ها بگردید و استادی را پیدا کنید که حیطه کاری وی مرتبط با رشته تحصیلی دانشجو و همینطور پروپوزال وی باشد. مواردی که برای ارتباط گرفتن با سوپروایزر و دریافت تأییدیه از وی بسیار مهم هستند، به شرح ذیل می باشند:

ارسال رزومه تحصیلی خود برای استاد
ارسال پروپوزال برای استاد
صحبت کردن در مورد سوابق تحصیلی و کارهای پژوهشی در ایمیل
صحبت کردن با لحن رسمی با استاد
اشاره کردن به سطح زبان و مدرک زبان خود

شرایط تحصیل در مقطع دکتری به همراه فاند و بورسیه

امکان تحصیل رایگان در مقطع دکتری سبب شده است که درصد زیادی از افراد تمایل به تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور داشته باشند. با توجه به این که طول دوره دکتری 3 الی 5 سال است، ترجیح اکثر دانشجویان این است که در این مدت بتوانند درآمد زایی داشته باشند. تحصیل دکتری در اکثر کشورها به زبان انگلیسی مستلزم پرداخت شهریه دانشگاه می باشد. اما باید این نکته را اضافه کرد که امکان تحصیل رایگان در مقطع دکتری با گرفتن بورسیه وجود دارد. به صورت کلی بورسیه هایی که در مقطع دکترا به دانشجویان بین المللی ارائه می شود به مراتب بیشتر از بقیه مقاطع تحصیلی است. برای دریافت بورسیه و فاند، شما باید مدرک زبان بالا، معدل بالا، مقالات ISI و رزومه علمی خوبی داشته باشید. علاوه بر این، در صورتی که استاد راهنما پروپوزال شما را تأیید کند، می تواند شما را برای دریافت بورسیه و فاند تأیید کند. به عبارتی دیگر نظر سوپروایزر برای اخذ بورسیه و فاند بسیار مهم است. برخی از اساتید به دانشجویان پروژه می دهند و دانشجو در قبال کاری که انجام می دهد از پرداخت هزینه دانشگاه معاف می شود و حتی حقوق ماهیانه نیز دریافت می کند.

شرایط اخذ ویزای همراه برای خانواده دانشجویان مقطع دکتری

یکی از پر اهمیت ترین مسائل برای متأهلینی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا دارند، امکان بردن خانواده است. دانشجویان مقطع دکتری در صورت دریافت کردن پذیرش، می توانند برای همسر و فرزند زیر 18 سال خود درخواست ویزای همراه کنند. آن دسته از دانشجویان مقطع دکتری که موفق شدند نظر سوپروایزر را جذب کنند و پذیرش دکترا به همراه کار و حقوق گرفتند، می توانند از همان ابتدا که برای ویزای خود اقدام می کنند، برای ویزای همراه نیز اقدام کنند. لازم به ذکر است که همسر اجازه کار کردن به صورت تمام وقت را دارد و فرزندان نیز می توانند از تحصیل رایگان استفاده کنند.

شرایط کار پس از تحصیل در مقطع دکتری

دانشجویانی که می خواهند ادامه تحصیل در مقطع دکتری داشته باشند، مسلماً به شرایط کار پس از تحصیل و اقامت آن کشور نیز فکر می کنند. به طور کلی افراد به بهانه تحصیل به کشور مورد نظر مهاجرت می کنند و پس از آن با پیدا کردن کار، اقامت خود را تبدیل به کاری می کنند و در نهایت بعد از چند سال کار کردن و پرداخت کردن مالیات اقامت آن کشور را دریافت می کنند. در تمامی کشورها دانشجویان مقطع دکترا پس از به اتمام رساندن درس خود، این امکان را دارند که در آن کشور بمانند و دنبال کار بگردند. به صورت کلی اجازه اقامت پس از تحصیل در اکثر کشورها یک سال است و در این یک سال متقاضیان فرصت دارند که در جستجوی کار باشند. فارغ التحصیلان مقطع دکترا در کشور انگلستان و کانادا این اجازه را دارند که 2 سال در محیط بمانند و دنبال کار بگردند. برای انتخاب کشور برای ادامه تحصیل شما باید به نرخ بیکاری آن کشور توجه کنید، چرا که اگر نرخ بیکاری کشوری پایین باشد شانس شما در پیدا کردن کار بیشتر است.

جزئیات تحصیل در مقطع دکتری در مجارستان

کشور مجارستان که جزء کشورهای شنگن به حساب می آید، به علت مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی می تواند مقصد مناسبی برای علاقه مندان به تحصیل در مقطع دکترا باشد. سیستم آموزشی خوب و معتبر بودن مدارک دانشگاه های مجارستان در کل جهان مزید بر علت شده است که کشور مجارستان در سال های اخیر مورد توجه علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقطع دکتری به حساب آید. برای تحصیل در مقطع دکتری در مجارستان، در صورتی که شخص متقاضی مدرک زبان آیلتس 6.5 به بالا ارائه کند، از پرداخت هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه معاف می شود. علاوه بر این، امکان کار حین تحصیل و دریافت حقوق برای دانشجویان مقطع دکتری در مجارستان وجود دارد. دانشجویان مقطع دکتری این اجازه را دارند که همسر و فرزند زیر 18 سال خود را به عنوان همراه با خود ببرند. جهت اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل دکترا در مجارستان و مراحل دوره تحصیلی مقطع دکتری در مجارستان به لینک زیر مراجعه فرمائید.

جزئیات تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان

شرط اصلی و مهم برای تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان، ارائه آیلتس 7 می باشد. کشور انگلستان دوره هایی به نام Prephd ارائه می کند که این دوره ها یک سال طول می کشد و قبل از دوره دکترا به دانشجویان اعطا می شود. برای تحصیل در دوره های Prephd، دانشجو می تواند آیلتس 6.5 ارائه کند. فردی که در دوره های Prephd درس می خواند، شانس بیشتری برای اخذ پذیرش دکتری در انگلستان دارد. پس اگر شما آیلتس 6.5 دارید و تمایل دارید دکتری در انگلستان بخوانید، می توانید اول وارد دوره های Prephd شوید و پس از آن وارد مقطع دکتری شوید. در صورتی که تمایل دارید تحصیلات خود را در مقطع دکترا در اروپا ادامه دهید، می توانید مقاله تحصیل دکترا در اروپا را مطالعه فرمائید، از مراحل دوره تحصیلی مقطع دکتری در اکثر کشورها اطلاع یابید و بهترین کشور را برای مهاجرت و ادامه تحصیل خود انتخاب کنید.

خدمات موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در مقطع دکتری

موسسه مشاوره ای mie که بیش از 16 سال سابقه کار در زمینه مهاجرت و اعزام دانشجو به تمامی کشورها دارد، خدمات ویزه ای به علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقطع دکتری ارائه می کند. موسسه مشاوره ای mie در حال حاضر این امکان را دارد که برای شما عزیزانی که فارغ التحصیل رشته های فنی مهندسی و مدیریتی هستید، برای کشورهای اتریش، مجارستان و چین سوپروایزر پیدا کند و شما علاوه بر این که بورسیه تحصیلی دریافت می کنید، می توانید در کنار سوپروایزر خود کار کنید و درآمد هم داشته باشید. لازم به ذکر است که مقاله شرایط تحصیل در مقطع دکتری توسط کارشناسان خبره موسسه مشاوره ای mie نوشته شده است و هر گونه کپی برداری از آن ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.

پرسش های متداول در خصوص تحصیل در مقطع دکتری

موسسه مشاوره ای mie برای اخذ پذیرش دکتری با فاند به همراه کار برای چه کشورهایی خدمات دارد؟

اتریش، مجارستان و چین

امکان تحصیل رایگان در مقطع دکتری وجود دارد؟

در صورت داشتن رزومه قوی، مقالات تحقیقاتی، معدل بالا و مدرک زبان بالا می توان بورسیه تحصیلی اخذ کرد.

شرایط تحصیل دکتری در خارج از کشور چیست؟

پیدا کردن سوپروایزر، ارائه آیلتس 7 و رزومه تحصیلی خوب از شرایط تحصیل دکتری در خارج از کشور محسوب می شوند.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

جمع بندی مطالب شرایط تحصیل در مقطع دکتری

شرایط تحصیل در مقطع دکتری، چگونگی مهاجرت از طریق تحصیل در مقطع دکتری و مراحل دوره تحصیلی مقطع دکتری را در این مقاله بررسی کردیم. تحصیل در مقطع دکتری و مهاجرت از طریق تحصیل به علت امکان تحصیل رایگان به همراه فاند و همینطور دریافت کردن حقوق حین تحصیل متقاضیان زیادی دارد که ما سعی کردیم در این مقاله به تفصیل شرایط ادامه تحصیل در مقطع دکتری را خدمت شما عزیزان شرح دهیم. امیدواریم کسانی که علاقه مند به تحصیل در مقطع دکترا هستند، با خواندن این مقاله به پاسخ تمام سوالات خود در این خصوص دست یافته باشند. چنانچه علاقه مند به مهاجرت از طریق تحصیل هستید و تمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکتری دارید، می توانید با موسسه حقوق ملک پور تماس بگیرد و با مشورت کردن با کارشناسان موسسه اطلاعات رایگان دریافت کنید. علاوه بر این، شما همراهان عزیز می توانید سوالات خود را در مورد شرایط تحصیل در مقطع دکتری در کشورهای مختلف در قسمت دیدگاه سایت مطرح کنید و پاسخ آن ها را دریافت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *