امروزه مشاغل مورد نیاز عمان و نحوه کاریابی در عمان یکی از مباحث مورد توجه متقاضیان جستجوی کار می باشد. در این نوشتار قصد داریم شرایط کار و مشاغل مورد نیاز عمان را بصورت علمی بررسی نماییم. آیا کار در عمان برای اتباع خارجی امکان پذیر است؟ چگونه می توان ویزای کار عمان را دریافت کرد؟ آیا کار در عمان منجر به اخذ اقامت این کشور خواهد شد؟ خوانندگان گرامی عمان یکی از کشورهای ثروتمند حوزه خلیج به شمار می آید لذا برای کار در این کشور نیز مانند سایر کشورها لازم است که شاخص های مهمی در نظر گرفته شود. پیشنهاد می کنیم برای دریافت پاسخ سؤالات فوق این نوشتار را بصورت کامل مطالعه نمایید. امیدواریم که با مطالعه این نوشتار اطلاعات مفیدی در زمینه مشاغل مورد نیاز عمان کسب نمایید. علاوه بر آن می توانید با برقراری تماس تلفنی رایگان با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) اطلاعات بیشتری در زمینه مشاغل مورد نیاز عمان دریافت کنید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در مورد کار در عمان

فایل صوتی این ویدیو

کشور عمان برای زندگی

در امر مهاجرت به کشورهای دیگر با هدف کاریابی، لازم است که متقاضیان اطلاعات جامعی در خصوص شرایط عمومی کشور مورد نظر داشته باشند. بنابرین برای بررسی شرایط کار و مشاغل مورد نیاز عمان بهتر است نگاهی اجمالی به شرایط عمومی این کشور داشته باشیم. سلطان نشین عمان یک کشور پادشاهی است و زبان رسمی مردمانش عربی می باشد. واحد پول عمان ریال عمان می باشد (RO) و پایتخت آن شهر مسقط است. کشور عمان از طریق مرز دریایی همسایه کشور ایران محسوب می شود. عمان دارای ذخایر نفت بیشماری بوده و یک کشور ثروتمند به شمار می آید. از نکات حائز اهمیت در عمان، می توان به رشد چشمگیر در زمینه فرهنگ و هنر اشاره نمود. علاوه بر آن خدمات درمانی این کشور نیز در سطح مطلوبی قرار دارد. کشور عمان با مساحت 309.500 کیلومتر مربع و 4.829.000 نفر جمعیت، شاخص توسعه انسانی بالایی را به خود اختصاص داده که این امر حاکی از سطح بالای کیفیت زندگی و رفاه در این کشور است.

یکی از مواردی که برای کار در کشورهای خارجی می بایست بررسی نمود، نرخ بیکاری کشور مقصد است. بدین منظور قبل از اقدام برای استخدام در عمان، لازم است که نرخ بیکاری در این کشور را مورد بررسی قرار دهید. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور عمان را مشاهده می کنید:

پرچم عمان

نرخ بیکاری عمان

شرایط عمومی دانمارک

ویزای کار عمان

متقاضیانی که به دنبال اخذ ویزای کار عمان هستند می بایست با قوانین کار اتباع خارجی در این کشور آشنا باشند. اولین قدم برای اخذ ویزای کار عمان، دریافت پیشنهاد کاری معتبر از یک کارفرمای شهروند عمان می باشد، لازم به ذکر است کارفرمایی که قصد جذب نیروی کار خارجی را دارد می بایست مجوز از وزارت نیروی انسانی عمان دریافت کرده باشد. در این صورت کارفرما می تواند برای متقاضی دعوتنامه کاری ارسال نماید. قدم بعدی برای اخذ ویزای کار عمان این است که دعوتنامه به تأیید دولت عمان برسد و نامه عدم اعتراض NOC صادر شود. در این مرحله کارفرما می تواند جهت صدور ویزای کار عمان برای شخص مورد نظر درخواست دهد. زمانیکه متقاضی وارد خاک عمان شد، بمدت 30 روز فرصت دارد با ارائه مدارک لازم کارت اقامت خود را دریافت نماید. کارت اقامت عموماٌ دو ساله صادر می شود و متقاضی می تواند بطور رسمی در کشور عمان اشتغال داشته باشد.

توجه داشته باشید برای دریافت کارت اقامت کاری ارائه گواهی سلامت، گواهی عدم سوء پیشینه و مدارک انگشت نگاری الزامی است. سن مجاز برای دریافت ویزای کار عمان بین 21 سال تا 60 سال است لذا با توجه به موارد ذکر شده، اخذ این ویزا به آسانی صورت نمی گیرد. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار عمان بشرح زیر است:

ردیف مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار عمان
1 ارائه پاسپورت معتبر و کپی از آن (حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد)
2 مدارک هویتی و 2 قطعه عکس 6*4
3 ارائه دعوتنامه شغلی تأیید شده توسط وزارت کار و نیروی انسانی عمان
4 اصل و کپی گواهی سلامت پزشکی
5 نامه تأییدیه از سازمان های مربوطه در مشاغل خاص

لیست مشاغل مورد نیاز عمان 2021

متقاضیان جستجوی کار می بایست با توجه به لیست مشاغل مورد نیاز عمان که از سمت دولت این کشور اعلام می شود و در نظر داشتن مهارت های شغلی خود اقدام به اخذ ویزای کار عمان نمایند. با توجه به اینکه کشور عمان دارای ذخایر نفت و گاز بیشماری می باشد، مشاغل مربوط به پتروشیمی عموماً نیروی کار نیاز دارند. علاوه بر آن در حیطه خدمات درمانی نیز نیروی فعال پزشکی و پیرا پزشکی را جذب می کنند. خوانندگان گرامی شما می توانید با تهیه محصول بینظیر گام به گام تا کار در خارج از کشور تمامی مراحل کاریابی را فرا بگیرید و برای یافتن شغل در عمان یا کشورهای دیگر اقدام نمایید.

گام به گام تا کار در خارج از کشور

⭐️شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید به تنهایی ( بدون کمک وکیل مهاجرت ) در خارج از کشور کار پیدا کرده و برای اخذ اقامت خود اقدام نمایید. ⭐️

راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور

در جدول زیر لیستی از مشاغل مورد نیاز عمان در سال 2021 را مشاهده می کنید:

ردیف مشاغل مورد نیاز عمان در سال 2021
1 پزشک عمومی و متخصص
2 پرستار
3 متخصص صنایع پتروشیمی
4 معلم
5 مدیر اجرایی
6 مدیر فنی
7 مهندس فناوری اطلاعات (IT)
8 تعمیرکار متخصص در صنایع گازی
9 مدیر فروش
10 راننده

میزان حقوق و درآمد در عمان

میانگین حقوق و درآمد پس از استخدام در عمان با توجه به مشاغل مورد نیاز عمان می تواند بین هزار دلار تا 5 هزار دلار باشد. لازم به ذکر است که هزینه های زندگی نیز در این کشور برای یک نفر نزدیک به هزار دلار در ماه است. دولت عمان در مشاغل مختلف حداقل حقوق پرداختی برای کارفرمایان مشخص کرده و اگر یک کارفرما کمتر از حداقل حقوق به کارمندان خود پرداخت نماید، مجازات خواهد شد. در جدول زیر میزان درآمد برخی مشاغل مورد نیاز عمان را مشاهده می کنید:

ردیف دسته بندی مشاغل میانگین درآمد (ماهیانه)
1 صنایع پتروشیمی 2420 دلار
2 مدیریت سطح بالا 3960 دلار
3 مهندس مکانیک 2300 دلار
4 صنایع خودرو 2300 دلار
5 مدیر فناوری اطلاعات 3800 دلار
6 پرستار 1200 دلار
7 پزشک 4000 دلار
8 بانکداری 3600 دلار
9 هنر 1800 دلار
10 آموزش و پرورش 2200 دلار

اخذ اقامت و تابعیت با کار در عمان

اخذ اقامت و تابعیت با کار در عمان به راحتی امکان پذیر نیست، اخذ اقامت موقت کاری مستلزم آن است که یک کارفرمای شهروند عمان دعوتنامه معتبر برای متقاضی ارسال نماید، در صورتیکه متقاضی صلاحیت لازم را داشته باشد می تواند کارت اقامت دو ساله دریافت نماید. خوانندگان عزیز توجه داشته باشید که کشور عمان مانند سایر کشورهای عربی قوانین سخت گیرانه و پیچیده ای در زمینه اعطای اقامت دائم و تابعیت داشته و متقاضیان نمی توانند با کار کوتاه مدت در این کشور موفق به اخذ پاسپورت شوند. بر طبق آخرین قوانین وضع شده از سوی دولت عمان، اگر شخصی به مدت 20 سال در این کشور زندگی و اشتغال داشته باشد، مالیات پرداخت کند و هیچگونه سابقه کیفری نداشته باشد می تواند جهت اخذ اقامت دائم و تابعیت اقدام نماید.

همین امر سبب می شود افرادی که به دنبال اخذ تابعیت کشور مقصد هستند، برای جستجوی کار در کشورهای دیگر اقدام نمایند. سروران گرامی توجه داشته باشید که این نوشتار توسط کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور جهت استفاده شما عزیزان گردآوری شده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع حرام است و پیگرد قانونی خواهد داشت.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

⭐️شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.⭐️

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سوالات رایج درباره مشاغل مورد نیاز عمان

✅آیا اخذ ویزای کار عمان برای اتباع خارجی امکان پذیر است؟

بله در صورتیکه متقاضی بتواند از یک کارفرمای شهروند عمان دعوتنامه کاری معتبر دریافت نماید کارت اقامت 2 ساله دریافت خواهد کرد.

✅میانگین درآمد در مشاغل مورد نیاز عمان چقدر است؟

بصورت میانگین در مشاغل مختلف می توان بین هزار دلار تا 5 هزار دلار در ماه درآمد داشت.

✅آیا اخذ اقامت دائم و تابعیت عمان از طریق ویزای کار امکان پذیر است؟

خیر، اخذ ویزای موقت جهت کار در این کشور منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت نخواهد شد. دولت عمان اعلام داشته که اگر شخصی بمدت 20 سال در این کشور مشغول به کار باشد و وابستگی خود را به خاک عمان اثبات نماید می تواند اقامت  دائم دریافت نماید.

✅آیا پزشکان و پرستاران می توانند در عمان اشتغال داشته باشند؟

بله، با شرکت در آزمون و معادل سازی مدرک خود می توانند در عمان مشغول به کار شوند.

سخن پایانی در باب لیست مشاغل مورد نیاز عمان

خوانندگان گرامی در مطالب فوق مشاغل مورد نیاز عمان و روند کاریابی و اخذ ویزای کار عمان بررسی شد، همانطور که ذکر شد اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور عمان امر بسیار زمان بر و پیچیده ای می باشد، در همین راستا پیشنهاد ما به شما عزیزانی که به دنبال جستجوی کار در کشور دیگری هستید، بررسی ویزای جستجوی کار کشورهای اروپایی مانند آلمان می باشد. در بسیاری از کشورهای اروپایی شما می توانید پس از چهار الی شش سال کار کردن، به اقامت دائم و پاسپورت برسید. در صورت تماس با مؤسسه حقوقی ملک پور، کارشناسان ما با بررسی دقیق شرایط فعلی شما تمامی راه های موجود برای مهاجرت را به شما ارائه داده و شما قادر هستید پس از بررسی روش های مختلف، با خیال آسوده اقدام به مهاجرت نمایید.
امیدواریم با مطالعه این نوشتار، اطلاعات شما درباره مشاغل مورد نیاز عمان بیش تر شده باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، می توانید با کارشناسان با تجربه مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس تلفنی برقرار کنید و بصورت رایگان مشاوره دریافت نمایید. علاوه بر آن می توانید در قسمت ثبت دیدگاه انتهای این نوشتار سوالات مورد نظرتان را بپرسید و در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *