ویزای معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان، روش ها مهاجرتی کادر درمان از جمله پزشکان و پرستاران به آلمان، مراحل اخذ اقامت پزشکان به آلمان و هزینه های برنامه مهاجرتی پزشکان در این مقاله بررسی شده است. در این مقاله می خواهیم به سوالات شما عزیزان در مورد معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان پاسخ دهیم. سوالاتی که ذهن شما را به خود مشغول کرده است نظیر آوسبیلدونگ پرستاری چیست؟ معادل سازی مدارک پیرا پزشکی در آلمان به چه صورت است؟ هزینه های مهاجرت به آلمان چقدر است؟ آیا معادل سازی پرستاران مانند پزشکان است؟ لازم به ذکر است موسسه حقوقی ملک پور با داشتن سابقه درخشان در مهاجرت شما را برای رسیدن به آرزوهایتان راهنمایی و حمایت می کند. همچنین این موسسه با همکاری خبره ترین وکلای آلمان خدمات خوبی در راستای رسیدن به اهدافتان ارائه می کند. در صورت داشتن هر گونه سوالی در رابطه با ویزای معادل سازی پزشکان و پرستاران می توانید از طریق وب سایت های موسسه و یا شماره تلفن های موسسه مشاوره رایگان دریافت کنید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تیزر معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان در 30 ثانیه


معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان

فایل ویدیویی معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان

فایل صوتی این ویدیو

شرایط معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان

 همان طور که می دانید پزشکان و پرستاران و یا سایر کادر درمانی در صورتی که تمایل داشته باشند در کشور آلمان و یا سایر کشورها کار کنند و یا ویزای کار دریافت کنند در ابتدا نیاز دارند مدرک تحصیلی خود را معادل سازی کنند. اولین کار برای معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان، یادگیری زبان این کشور است زیرا کادر درمانی قرار است با عموم مردم این کشور در ارتباط باشند و برای اینکه بتوانند خدمات خوبی را به مردم آلمان ارائه کنند نیاز به یادگیری زبان آلمانی دارند. از طرفی پزشکان و پرستاران باید بتوانند نمره قبولی از آزمون این کشور را دریافت کنند. دارا بودن مدرک C1 برای پزشکان و مدرک B2 برای پرستاران الزامی می باشد.

پرچم آلمان

دریافت بازنشستگی یکی از اهداف کلی متقاضیان مهاجرتی می باشد. در این برنامه پزشکان، پرستاران، ماماها و سایر متخصصین رشته های پیرا پزشکی اگر تا سن کمتر از 45 سال اقدام کنند می توانند از بازنشستگی آلمان استفاده کنند ولی اگر سن آنها بیشتر از 45 سال باشد توانایی استفاده از برنامه بازنشستگی آلمان را ندارند در این صورت متقاضیان بالاتر از 45 سال باید هزینه های دوران بازنشستگی را خودشان پرداخت کنند.

برنامه اوسبیلدونگ پرستاری در آلمان یکی دیگر از برنامه های مهاجرتی می باشد. متقاضیانی که دارای حداقل مدرک دیپلم و سطح زبان آلمانی آنها B2 می باشد، می توانند جهت شرکت در این برنامه اقدام کنند. مدت زمان این برنامه 3 ساله و 40 ساعت در هفته است. این برنامه به صورت تئوری و عملی نظیر دروس ریاضیات، زبان آلمانی، بیوشیمی، زیست شناسی و ورزش می باشد. نکته قابل توجه این است که در این برنامه متقاضیان می توانند حدود 1100 یورو ماهیانه حقوق دریافت کنند.

علاوه بر این برای مهاجرت به هر کشوری نیاز است میزان نرخ بیکاری آن کشور را بدانیم. این نرخ در آلمان در حال حاضر به 4.5 درصد رسیده است. در نتیجه کشور آلمان نیاز شدیدی به کادر پزشک و پرستار و یا سایر کادر درمانی دارد. در نمودار زیر میزان نرخ بیکاری در سال 2020 تا کنون را مورد بررسی قرار داده ایم.

و اما یک خیر خوب برای پرستاران عزیز، دولت آلمان برای پرستاران برنامه دیگری را در نظر گرفته است. پرستارانی که مدرک B1 آلمانی داشته باشند می توانند به صورت مستقیم جهت کار در آلمان اقدام کنند. در این روش فقط نیاز است که مدرک خود را معادلسازی کنند. موسسه حقوقی ملک پور برای تعداد محدودی از متقاضیان شرایطی را مهیا کرده است تا بتوانند بعد از معادل سازی مدرکشان به صورت تضمینی در آلمان کار کنند. در این برنامه علاوه بر ظرفیت محدود زمان محدودی هم در نظر گرفته شده است. پس پرستاران عزیز فرصت را از دست ندهید و با موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما به صورت رایگان ارزیابی شود.

شرایط عمومی آلمان

ویزای مربوط به معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان

پزشکان و پرستاران برای اینکه بتوانند ویزای کار کشور آلمان را دریافت کنند نیاز دارند مدرک خود را معادل سازی کنند. ابتدا پرستاران و پزشکان باید گواهی مجوز کار را از مراجع دولتی آلمان دریافت کنند. برای اخذ ویزای معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان ارائه مدرک زبان در سطح A2 آلمانی اجبار می باشد. پس از آن متقاضیان باید سطح زبان آلمانی خود را تقویت کرده و به B2 و در نهایت با گذراندن دوره های یادگیری زبان آلمانی در کشور آلمان مدرک C1 آلمانی را دریافت کنند. در زیر تمامی مدارک مورد نیاز جهت معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان قرار گرفته شده است.

 • درخواست شرکت در آزمون Medical German Exam
 • مادامی که پزشکان سطح زبان خود را به C1 و همچنین پرستاران به B2 برسانند می توانند به عنوان دستیار در کلینیک های آلمانی مشغول به کار شوند و درآمد داشته باشند
 • شرکت در دوره هایی برای آمادگی آزمون Medical German Exam
 • شرکت در آزمون Medical German Exam
 • اگر بتوانند در این آزمون قبول شوند مدرک Professional License دریافت می کنند
 • باید حداقل 2 سال به عنوان دستیار پزشک کار کنند
 • در صورتی که بتوانند تمام مراحل گفته شده را طی کنند سپس در آزمون نهایی شرکت می کنند و در نهایت می توانند به عنوان پزشک در کشور آلمان کار کنند

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان

برای اخذ ویزای معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان ارائه مدارک اهمیت فراوانی دارد. متقاضیان باید شرایط لازم جهت دریافت این نوع ویزا را دارا باشند. نحوه چیدمان مدارک بسیار اهمیت دارد. مهم ترین مدارک برای معادلسازی پزشکان و پرستاران در آلمان ارائه مدرک تحصیلی دانشگاهی، ریز نمرات، پروانه عضویت در نظام پزشکی ایران و مدرک زبان آلمانی A1 می باشد. در این برنامه مهاجرتی ارائه سابقه کار الزامی نمی باشد. مدارک دیگری برای اخذ این ویزا وجود دارد نظیر:

 • مدارک هویتی
 • تمکن مالی
 • گواهی دال بر گذراندن دوره اَنترنی
 • مدرک دانشگاهی و ریز نمرات

هزینه ها جهت معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان

در این بخش در مورد هزینه هایی که برای معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان وجود دارد صحبت خواهیم کرد. این هزینه ها شامل، ثبت نام، ترجمه مدارک، هزینه دوره زبان و خوابگاه می باشد. در جداول زیر تمامی هزینه ها مربوط به معادل سازی پزشکان و پرستاران در کشور آلمان برای شما عزیزان قرار داده شده است.

هزینه ها معادل سازی پزشکان در آلمان

هزینه هایی که توسط دولت پوشش داده می شود مبلغ هر دوره

عنوان

400 یورو

400 یورو ثبت نام
0 500 تا 1000 یورو

ترجمه مدارک

3600 یورو

10500 یورو دوره زبان (از پایه)
2700 یورو 9600 یورو

دوره زبان با مدرک A1

1800 یورو

8700 یورو دوره زبان با مدرک A2
0 9600 یورو

دوره زبان با مدرک B1

0

5050 یورو دوره زبان با مدرک B2 + امتحان
0 2400 یورو

زبان تخصصی پزشکی

0

425 یورو هزینه امتحان پزشکی
500 یورو

بیمه یک ساله

هزینه ها معادل سازی پرستاران در آلمان

هزینه هایی که توسط دولت پوشش داده می شود مبلغ هر دوره

عنوان

400 یورو

400 یورو ثبت نام
0 200 تا 500 یورو

ترجمه مدارک

3600 یورو

6250 یورو دوره زبان از A1 تا B2
0 4500 یورو

دوره معادل سازی پرستاران

550 یورو

بیمه

هزینه خوابگاه به مدت یک ماه

وثیقه اولیه

500 یورو

خوابگاه یک نفره

600 یورو
خوابگاه دو نفره

450 یورو

خوابگاه یک نفره + آشپزخانه و سرویس بهداشتی خصوصی

750 یورو

حقوق دریافتی پزشکان و پرستاران در آلمان

پزشکان و پرستاران در آلمان دارای حقوق نسبتاً بالایی هستند و این شغل ها جزو مشاغل پر درآمد محسوب می شود. با توجه به اینکه کشور آلمان نیاز بسیار زیادی به کادر درمان دارد، در حال حاضر از سرتاسر دنیا اقدام به جذب نیروی پزشک و پرستار می کند. به همین منظور، افراد زیادی برای ویزا معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان درخواست می دهند. قبل از هر اقدامی متقاضیان باید میزان حقوق دریافتی پزشکان و پرستاران را در آن کشور مورد بررسی قرار بدهند. پرستاران در آلمان حدود 3100 یورو به صورت ماهیانه دریافت می کنند. علاوه بر این پزشکان بعد از اینکه بتوانند در آزمون معادل سازی قبول شوند و پرستاران بعد از اینکه بتوانند سطح زبان خود را به B2 برسانند می توانند وارد دوره دستیاری شوند. همان طور که گفتیم پزشکان و پرستاران در این دوره می توانند کسب درآمد کنند. میانگین حقوق پزشکان  4500 یورو در ماه می باشد. لازم به ذکر است پزشکان متناسب با مرتبه شغلی دارای حقوق متفاوتی هستند.

موقعیت شغلی

درآمد خالص سالیانه (یورو)
پزشک سرپرست

150.000-450.000

پزشک ارشد

90.000-165.000
متخصص

70.000-95.000

دستیار پزشک

55.000-70.000

اخذ اقامت آلمان برای پرستاران و پزشکان

مدت اعتبار ویزای معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان 18 ماهه است. متقاضیان می توانند این ویزا را به مدت 6 ماه مجدد تمدید کنند. افرادی که این ویزا را دریافت می کنند در این مدت می توانند به صورت پاره وقت یعنی 10 ساعت در هفته کار کنند. ولی نکته مهم این است که متقاضیان در این مدت در زمینه شغلی خود که نیاز به معادل سازی دارد نمی توانند کار کنند. در آخر متقاضیان می توانند برای اقامت دائم کشور آلمان اقدام کنند. اقامت کشور آلمان قبل از 2020 پنج ساله بود. اما در حال حاضر مدت زمان دریافت اقامت کشور آلمان بعد از 2020 به چهار سال تغییر کرده است. همچنین مدت زمان اخذ اقامت دائم آلمان برای افرادی که دارای بلو کارت هستند متفاوت است. زیرا اخذ بلو کارت به میزان حقوق دریافتی افراد بستگی دارد. متقاضیانی که در رشته های پزشکی، ریاضیات، مهندسی، آی تی، مکانیک و الکترونیک کار می کنند و پایه حقوق دریافتی آنها 4356 یورو در سال است، می توانند جهت دریافت بلو کارت اقدام کنند. اما افراد در رشته های دیگر باید 55200 یورو در سال درآمد داشته باشند تا واجد شرایط دریافت بلو کارت شوند. در صورتی که افراد بتوانند بلو کارت را دریافت کنند، 2 ساله می توانند اقامت دائم کشور آلمان را اخذ نمایند.

پاسخ به سوالات پر تکرار در رابطه با معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان

✔️آیا افرادی که جزو کادر درمان هستند می توانند ویزای کار آلمان را دریافت کنند؟

متقاضیان در رشته های پزشکی، پرستاری، ماما و غیره برای اینکه بتوانند در کشور آلمان و یا دیگر کشور ها اجازه کار دریافت کنند باید مدرک تحصیلی خود را معادل سازی کنند. کشور آلمان شرایط ویژه ای را برای معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان در نظر گرفته است. افراد در صورتی که بتوانند سطح زبان آلمانی خود را تقویت کنند می توانند ویزای کار این کشور را دریافت کنند.

✔️مدت ویزای دریافتی معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان چقدر است؟

افرادی که بتوانند ویزای معادل سازی را دریافت کنند در ابتدا ویزای 18 ماهه به آنها تعلق می گیرد سپس می توانند تا 6 ماه ویزا خود را مجدد تمدید کنند.

✔️مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان کدامند؟

افرادی که تمایل دارند ویزای کار پزشکان و پرستاران را دریافت کنند باید مدارک دانشگاهی به همراه ریز نمرات، مدرک زبان آلمانی، مدارک هویتی، تمکن مالی، پروانه عضویت در نظام پزشکی ایران و گواهی دوره انترنی را ارائه دهند.

✔️دوره اوسبیلدونگ پرستاری چیست؟

افرادی که دارای حداقل دیپلم هستند و همچنین مدرک زبان آلمانی B2 را دارند می توانند برای این دوره اقدام کنند. این دوره شامل تئوری و عملی است. دروس تئوری این دوره شامل ریاضیات، زیست، زبان آلمانی، بیوشیمی و ورزش می باشد. همچنین متقاضیان می توانند در طول این دوره حقوق هم دریافت کنند. این مبلغ حدود 1100 یورو می باشد. لازم به ذکر است که این دوره در کشور آلمان 3 سال زمان می برد.

سخن پایانی در رابطه با معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان

ویزا معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان به طور کامل در این مقاله بررسی شد. همان طور که میدانید برای اینکه پزشکان و پرستاران بتوانند ویزا کار و یا اجازه کار در کشور آلمان و یا کشور های دیگر را دریافت کنند نیاز دارند مدارک خود را معادل سازی کنند. در این مقاله درمورد معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان صحبت کردیم. مدارک مورد نیاز برای دریافت این ویزا شامل، مدارک هویتی، مدرک تحصیلی، ریز نمرات دانشگاهی، پروانه نظام پزشکی در ایران، تمکن مالی و گواهی گذراندن دوره انترنی می باشد. همچنین در مورد شرایط ویژه ای که کشور آلمان برای پرستاران عزیز در نظر گرفته، صحبت کردیم. پرستاران با داشتن فقط مدرک B1 آلمانی می توانند برای ویزا کار آلمان درخواست کنند. یکی دیگر از مزایای معادل سازی پزشکان و پرستاران در آلمان پس از اخذ نمره مورد نظر آلمانی می توانند به عنوان دستیار شروع به کار کنند و حقوق به صورت ماهانه دریافت می باشد. علاوه بر این متقاضیان تا زمانی که مدارک خود را معادل سازی کنند 10 ساعت در هفته در زمینه هایی که نیاز به معادل سازی نداشته باشند اجازه کار دارند. در آخر افراد پس از قبول شدن در آزمون مورد نظر می توانند برای اقامت دائم این کشور را اقدام کنند. موسسه حقوقی ملک شما را برای رسیدن به اهداقتان یاری می نماید. برای دریافت مشاوره رایگان و ارزیابی شرایط پرونده خود می توانید از طریق وب سایت های موسسه ملک پور و یا تلفن های موسسه اقدام نمایید. همچنین می توانید نظرات و سوالات خود را در قسمت دیدگاه ها بنویسید. مشاورین موسسه حقوقی ملک پور آماده ارائه خدمات به شما عزیزان هستند.

1 پاسخ
 1. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام
  پزشک عمومی 43 ساله هستم. آیا با توجه به اینکه وقت سفارت آلمان طولانی می باشد می توانم تا قبل از 45 سالگی وارد آلمان شوم تا بتوانم بعد از معادل سازی مدرکم شامل بازنشستگی شوم؟ممنون

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *