مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

مهاجرت به آلمان، روش های دریافت اقامت آلمان، انواع روش های مهاجرت به آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان در این مقاله مورد بررسی و ارزیابی علمی قرار گرفته است. آیا از روش های مهاجرت به آلمان مطلع هستید؟ چگونه می توان اقامت و تابعیت کشور آلمان را اخذ کرد؟ کدام یک از روش های مهاجرت به کشور آلمان را مناسب شرایط شما است؟  آلمان یکی از کشورهای پیشرفته صنعتی در اروپا است که سالانه افراد زیادی برای اقامت آلمان از روش های موجود اقدام می کنند. در این مقاله علمی تمامی این سوالات پاسخ داده شده است. اگر شما هم یکی از علاقه مندان به مهاجرت به کشور آریایی تبار آلمان می باشید با خواندن این مقاله می توانید اطلاعات خود را  در رابطه با انواع روش های مهاجرت به کشور آلمان تکمیل کنید و بهترین راه مناسب خود را انتخاب نمایید.

آلمان کشوری است که علاوه بر اینکه متعهد به حفظ و اشاعه صلح در جهان است؛ برحمایت از حقوق بشر و ارتقاء همکاری های بین المللی نیز تاکید دارد. این عامل به همراه صنعتی بودن و نیاز به نیروی کار، سالانه افراد زیادی را به سمت خود جذب می کند. با ما همراه باشید و با انواع روش های مهاجرت به کشور آَشنا شوید. موسسه حقوقی ملک پور ، امکان مشاوره رایگان در خصوص انواع راههای مهاجرت، از طریق راههای ارتباطی برای علاقه مندان فراهم آورده است.

تیزر راه های اقامت آلمان و مهاجرت آلمان در 30 ثانیه


آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور آلمان
 • مهاجرت به آلمان از طریق کار
 • مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل
 • مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج
 • اخذ تابعیت از طریق تولد در آلمان
 • مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به آلمان برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • هزینه های زندگی در آلمان
 • سوالات متداول در زمینه مهاجرت به آلمان
 • سخن پایانی

درباره کشور آلمان

بزرگترین اقتصاد در اروپا و چهارمین اقتصاد در جهان، آلمان است. بسیاری از علامت های تجاری شناخته شده در سراسر جهان مانند: مرسدس بنز، BMW ، آئودی، بایر، زیمنس و بسیاری دیگر در کشور آلمان تولید می شود. این کشور عضو اتحادیه اروپا و عضو سازمان ملل متحد، خواستگاه اختراعات بی شماری چون: خودرو و کیسه هوا، فن آوری اشعه ایکس، آسپرین، کامپیوتر و  کارت تراشه است. در حال حاضر مهاجرت به آلمان و اخذ تابعیت این کشور بسیار مورد توجه علاقه مندان به مهاجرت است.

وجود صنایع گسترده و پیشرفته، کتابخانه های بزرگ، دانشگاه های معتبر، وجود امنیت، مناظر زیبا و سواحل گسترده، سطح بالای رفاه و امکانات اقتصادی مطلوب از جمله دلایل مهاجرت و اقامت آلمان است. کشور آلمان دارای 83 میلیون نفر جمعیت است. حدود 13 درصد از جمعیت این کشور خارجی هایی هستنند که به این کشور مهاجرت کرده اند. به طور کلی خارجی هایی که قصد ورود به کشور آلمان دارند به دو دسته تقسیم می شوند:

پرچم آلمان
 • اتباع کشورهای خاص (شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و تعدادی کشور خاص دیگر مانند: استرالیا، ژاپن، کانادا، نیوزیلند، جمهوری کره، ایالات متحده آمریکا)
 • سایر کشورها

کشورهای از نوع دسته اول عموما نیازی به دریافت ویزا نخواهند داشت. اما کشورهایی که در دسته دوم قرار می گیرند برای مهاجرت  به کشور آلمان به هر هدفی باید مراحلی را طی کنند و ویزای مربوطه را دریافت کنند.بسته به اهداف سفر شما به آلمان، شما باید برای ویزایی که مناسب موقعیت شخصی تان است اقدام کنید. به طور کلی هدف شما از اقامت تعیین می کند که چه نوع ویزایی برای شما مناسب است.

شرایط عمومی آلمان

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در زمینه اقامت آلمان و مهاجرت به آلمان

فایل صوتی ویدئوی فوق

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به آلمان می توانید روی این لینک کلیک کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق کار

یکی از پر طرفدارترین روش های مهاجرت به آلمان اشتغال به کار می باشد. اگر می خواهید اقامت آلمان را از طریق اشتغال بدست آورید باید بدانید که ورود به کشور آلمان به دو صورت امکان پذیر است:

 • به قصد جستجوی کار وارد آلمان می شوید

   اگربه قصد جستجوی کار وارد کشور آلمان می شوید اجازه اقامت آلمان به مدت 6 ماه خواهید داشت؛ واگر تحصیلات خود را در یک دانشگاه آلمانی تکمیل کرده اید این ویزا به 18 ماه افزایش می یابد. در صورتی که در این مدت در آلمان مشغول به کار شوید می توانید مجوز اقامت آلمان را به صورت موقت را بدست آورید و مهاجرت به آلمان برای شما محقق گردد.

 • شما یک پیشنهاد کار از کارفرمایی در کشور آلمان دارید

  همانطور که ذکر شد اتباع کشورهای خاص می توانند بدون ویزا وارد آلمان شوند. همچنین این افراد در صورتی که پیشنهاد کاری داشته باشند و آژانس اشتغال آلمان این پیشنهاد را تایید نماید پس از ورود به آلمان به مدت سه ماه فرصت دارند که درخواست خود را به اداره مهاجرت شهری که وارد می شوند ارائه نمایند. سپس می توانند در آلمان استخدام شوند و کار کنند و اما قوانین استاندارد برای اتباع سایر کشورها: مأمور دیپلماتیک آلمان یا مقام مسئول خارجی، مسئول صدور اجازه کار در آلمان و اجازه اقامت می باشد. البته در صورت لزوم، آژانس اشتغال (BA) نیز باید موافقت کند. برای اینکه BA نیز موافقت کند، باید پیش نیازهای زیر را در نظر گرفت:

 • استخدام تحت قانون اقامت یا دستور کار استخدامی مجاز است.

 • کارفرما یک کار خاص را به شما ارائه می دهد

 • شرایطی که در آینده در آن کار می کنید با کارکنان آلمانی مقایسه می شود.  این امر مربوط به میزان دستمزد شماست .

 • هیچ کارمند آلمانی در بازار کار آلمان با همان شرایط در دسترس نیست.

مدت زمان اقامت فرد در آلمان بستگی به مدت زمان قرارداد کاری وی دارد. در صورتی که 4 سال قرارداد کار داشته باشد به همین میزان اجازه اقامت آلمان را خواهد داشت.نرخ بیکاری المان در سال اخیر کمتر است 5 درصد بوده است؛ و این بدین معنی است که کشور آلمان یکی از بهترین روش های مهاجرت به آلمان جهت اخذ اقامت از طریق اشتغال است .

 • نرخ بیکاری

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در زمینه ویزای کار آلمان

فایل صوتی ویدئوی فوق

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل همواره برای افراد بسیاری جذاب بوده است. وجود 8000 کتابخانه و دانشگاه های معتبر در سطح کشور آلمان  نشان دهنده اهمیت علم آموزی در این کشور است  و همین امر سبب شده مهاجرت تحصیلی به این کشور بسیار مورد توجه قرار گیرد. بطور کلی آلمان شامل ۳۷۶ مرکز آموزش عالی می باشد که این تعداد به ۱۰۲ دانشگاه، ۱۷۰ مدرسه عالی تخصصی، و ۶۷ مرکز خصوصی آموزش عالی تفکیک می شود. در سالهای اخیر استقبال دانشجویان خارجی که به قصد مهاجرت به آلمان به این کشور آمده اند، از دانشگاه های آلمان افزایش یافته است. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل را دارند، به دنبال راهی برای اخذ بورسیه تحصیلی هستند. یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین موسسات ارائه دهنده بورس های تحصیلی و تحقیقاتی، موسسه تبادلات آکادمیک آلمان(DAAD) است.

این موسسه برنامه های تحصیلی زیادی را برای دانش آموزان، فارغ التحصیلان و دانش آموزان آلمانی و خارجی ارائه می دهد. البته باید توجه داشت که معمولا دانشجویان سال اول نیز پشتیبانی نمی شوند. اغلب در دوره DAAD  و بسیاری از موسسات دیگر، نمی توانید در طول کل دوره از ابتدا تا آخر حمایت مالی شوید. همچنین جهت دریافت بورسیه تحصیلی از این موسسه بسته به رشته و دانشگاه باید شرایط لازم را داشته باشید. به طول مثال سن تا 30 سال و دانستن زبان آلمانی. این موسسه که با ایران نیز تعاملات مثبت دارد، بورس های مختلف تحصیلی دانشجویان کارشناسی ارشد در کشورهای درحال توسعه را در اولویت دارد. در حال حاضر این موسسه درجهت ارتقا کیفیت آموزش و پژوهش، همکاری هایی در رابطه با تامین هزینه های پژوهشی و تحصیلی در تعامل با کشورهای خارجی از جمله ایران انجام می دهد.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در زمینه تحصیل در آلمان

فایل صوتی ویدئوی فوق

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

معمولا افرادی که دارای تمکن مالی خوبی می باشند مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری را انتخاب می نمایند. لذا در صورتی که تمکن مالی دارید، سرمایه گذاری یا خود اشتغالی یکی از بهترین روش های مهاجرت به آلمان است. اگر می خواهید کسب و کاری را در آلمان ایجاد کنید و به دنبال اجازه اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری هستید؛ باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • نیاز اقتصادی یا منطقه ای برای محصول یا خدمات شما وجود دارد.
 • انتظار می رود که فعالیت شما تاثیر مثبتی بر اقتصاد داشته باشد.
 • تأمین مالی را با سرمایه گذاری یا تعهد وام تامین کرده باشید

اگر بیش از 45 سال سن داشته باشید، در صورتی مجوز به شما اعطا می شود، که شرایط بازنشستگی داشته باشید. شما باید توانایی تامین مالی پروژه خود را به دولت ثابت کنید تا بتوانید هدف خود را تحت عنوان مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری تحقق ببخشید. به علاوه باید از پس هزینه های زندگی در طول مدت اقامت خود بر بیایید. فعالیت هایی که به عنوان خود اشتغالی یا سرمایه گذاری جهت اقامت آلمان می توانید انجام دهید:

 • تاسیس شرکت با مسئولیت محدود
 • دفتر نمایندگی
 • تاسیس شعبه کسب و کار دیگری به مستقل یا وابسته
 • فعالیت های فردی حرفه ای مانند رستوران و کافه

اگر ایده کسب و کار شما موفق بوده و بتوانید معیشت و خانواده خود را تامین مالی کنید، می توانید ابتدا برای حداکثر سه سال اجازه اقامت دریافت کنید و ممکن است پس از سه سال، بتوانید اجازه اقامت دائم آلمان را بگیرید و عملا اقدام به مهاجرت به آلمان نمایید. از آنجا که نرخ سرمایه گذاری در آلمان رو به افزایش است و با توجه به پایین بودن خطر مصادره اموال و افزایش میزان رشد اقتصادی؛ می توان آلمان را کشوری مطمئن جهت سرمایه گذاری دانست. خطر مصادره اموال شامل تمام اقدامات تبعیض آمیز توسط یک دولت است. از جمله عواملی که سبب این تبعیض می شود می توان به تغییر رژیم قانونی، وقایع تحریم، عدم رعایت عدالت و احتمال تغییر نگرش دولت نسبت به سرمایه گذاری اشاره کرد. از این منظر کشورها به هفت دسته از  1 (کم خطر) تا 7 (پر خطر) تقسیم می شوند. این نکته برای تمام افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند مهم است که کشور آلمان در رتبه یک و کم خطر ترین ها قرار دارد.

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های مهاجرت به آلمان ازدواج با یک تبعه این کشور می باشد. اگر یک آلمانی با اتباع کشورهای خاص ازدواج کند، فقط کافی است که در اداره ثبت احوال آلمان مدرک ازدواجشان ثبت شود. پس از ورود به آلمان، فقط یک تعهد کلی برای ثبت نام در دفتر ثبت احوال وجود دارد.  حتی شهروندان استرالیا، برزیل، السالوادور، ژاپن، کانادا، نیوزیلند، کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا می توانند اجازه اقامت لازم را به محض ورود بدست آورند. اتباع دیگر ابتدا باید در سفارت آلمان در کشور خود درخواست ویزای مربوطه را ارائه دهند. سپس مدارک کامل ازدواج به همراه مدارکی که واقعی بودن و پایدار بودن ازدواج را تایید می کند را جهت درخواست ویزا ارائه نماید.

ماموران دیپلماتیک آلمان درخواست ویزا را به مقامات آلمان که مسئولیت اقامت مهاجرت به آلمان برای شما را دارند، ارسال خواهد کرد. پس از اصلاح قانون مهاجرت در تاریخ 28 اوت 2007، همسر خارجی برای دریافت اقامت آلمان باید حداقل با زبان آلمانی آشنایی داشته باشد. پس از تایید مقامات مهاجرتی کشور آلمان مامور دیپلماتیک سفارت می تواند ویزای همسر خارجی جهت اقامت آلمان را صادر نماید. به طور کلی با ازدواج یک خارجی با یک شهروند آلمانی تابعیت به صورت خودکار پس از ازدواج به یک خارجی داده نمی شود. همسر خارجی به مدت سه سال می تواند اجازه اقامت بگیرد؛ و پس از آن در صورت پایدار بودن ازدواج می تواند برای بدست آوردن حق شهروندی اقدام نماید. و در نهایت مهاجرت به آلمان برای اون محقق گردد.

اخذ تابعیت از طریق تولد در آلمان

بعضا افراد بدون تحقیق به قصد مهاجرت به آلمان را با تولد فرزند دارند اما باید بدانند یک فرزند متولد شده در آلمان دارای ملیت والدین یا یکی از والدینش است. وضعیت اقامت آلمان او نیز از وضعیت اقامت والدین یا والدینش حاصل می شود. اگر والدین کودک دارای تابعیت آلمان باشند، کودک تازه متولد شده حتی اگر در آلمان متولد نشده باشد آلمانی محسوب می شود. بسته به قانون مهاجرت کشورهای مبدأ، کودک ممکن است علاوه بر شهروندی آلمان، یک یا دو ملیت اضافی داشته باشد. یک کودک متولد شده در آلمان در صورتی که پدر و مادر شهروند آلمانی نباشند در صورتی تابعیت آلمان را دریافت می کند که دو شرط ذیل رعایت شده باشد.

 • پدر و مادر در طول هشت سال و بطور قانونی در آلمان زندگی می کنند
 • دارای اقامت دائم باشند.

اگر پدر و مادر ملیت غیر آلمانی  داشته باشند و به مدت کافی در آلمان زندگی نکرده باشند با تولد فرزند در آلمان در صورتی که پدر و مادر وی ازدواج نکرده باشند کودک تابعیت مادر را می گیرد و اگر والدین ازدواج کرده باشند و پدر، کودک خود را به رسمیت می شناسد، تابعیت پدر به فرزند انتقال می یابد. البته به مقررات قانونی کشور والدین نیز بستگی دارد. فلذا به طور کلی نمیشود به قصد مهاجرت به آلمان فرزند را در این کشور متولد نمود.

شما همراهان همیشگی موسسه حقوقی ملک پور  و علاقه مندان مقالات این موسسه قادر خواهید بود به جهت کسب اطلاعات فوق العاده ارزشمند در راستای مهاجرت به آلمان و اقدام برای دریافت تمام انواع ویزای های مهاجر و غیر مهاجر در سطح جهان، با مراجعه به سایت این موسسه از مجموعه ارزشمند راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت بهره مند گردید. قطعاً با راهنمایی های این مجموعه گرانقدر که حاصل تجربه، علم و تلاش بسیار می باشد؛ قادر خواهید بود علاوه بر انتخاب صحیح کشور مقصد و روش مهاجرت، به تنهایی تمامی اقدامات لازم در راستای تحقق هدفتان را انجام دهید.

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

بر اساس ماده 14 کنوانسیون ژنو پناهجویانی واجد شرایط دریافت پناهندگی می باشند که که به خاطر نژاد، مذهب، ملیت، عضویت در یک گروه اجتماعی و یا عقاید سیاسی بیمی موجه از آزار و اذیت توسط دولت کشور خود دارد. آلمان که یکی از کشورهای عضو این کنوانسیون می باشد با اعطای اقامت آلمان و یا حق شهروندی به افرادی که به دلایل مذکور امکان زندگی در کشور خود را ندارند حمایت می کند. و بعضا افراد با تصور اشتباه از این مسیر پر خطر اقدام به مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی می نمایند.در صورتی فرد واجد این شرایط نمی شود که یا دلایل واقعی نباشد و یا متهم به جنایات جنگی و یا نسل کشی شده باشد.

فرد پناه جو پس از رسیدن به کشور آلمان می بایست با مراجعه به مقامات مربوطه آلمان جهت درخواست اقامت آلمان از طریق پناهندگی اقدام نماید. سپس، با مراجعه به BAMF  به طور رسمی درخواست پناهندگی خود را به دولت ارائه می دهد.  پس از این کار پرونده پناهندگی شروع شده و در مدت 6 ماه که مدارک وی بررسی می شود فرد اجازه اقامت آلمان را تحت شرایطی خواهد داشت.

موسسه حقوقی ملک پور نیز هیچ گونه مشاوره و اقدامی در این مورد انجام نمی دهد.

مهاجرت به آلمان برای هنرمندان و افراد فوق موفق

 با توجه به این امر که کشور آلمان همواره علاقه مندان بسیاری دارد این قشر از جامعه هم قصد مهاجرت به آلمان از طریق مهارت خود را دارند. هنرمندان بین المللی خارجی می توانند در برلین بورس تحصیلی با حمایت مالی DAAD  دریافت کنند. به سبب این بورس تحصیلی هنرمندان تا مدت یکسال اقامت آلمان را دریافت می کنند. به موجب این اقامت هنرمندان می توانند آثار هنری خود را درگالریDAAD  در برلین نمایش دهند. پس از پایان این دوره نیز، بسیاری از هنرمندان می توانند در مدت زمان کوتاهی در آلمان بمانند، به طور مثال، به عنوان مدرسان موقت در دانشگاه های آلمانی، گفتگوی هنری و در صحنه هنر.

نوع دیگری از خدمات اقامت آلمان صدور اجازه اقامت به گروه های شغلی خاص است. در شبکه آژانس استخدامی فدرال، آژانس استخدام بین المللی (ZAV) عمدتا مسئول مهاجرت کارگران ماهر از خارج و برای قرار دادن گروه های شغلی خاص است. در واقع در مورد اشتغال، به طور کلی  ZAV باید با اجازه اقامت موافقت کند، که برای هنرمندان، برخی از استثنائات وجود دارد.

 • استثنا گروه های شغلی خاص:

در گروه های شغلی خاص با توجه به نیازممکن است یک اجازه اقامت آلمان تحت عنوان ویزای C و یا ویزای شروع به کارD توسط سفارت یا کنسولگری به فرد هنرمند داده شود.

 از جمله مشاغل خاص، هنرمندانی است که به عنوان میهمان در جشنواره ها، برنامه موسیقی و فرهنگی و یا ورزشی دعوت می شوند. این افراد بسته به دوره فعالیت اجازه اقامت دوازده ماهه خواهند داشت. در واقع مدت اقامت افراد بسته به نوع فعالیت هنری و فرهنگی آنها متفاوت می باشد.لذا از این طریق هنرمندان میتوانند اقدام به مهاجرت به آلمان از طریق هنر و فعالیت های خود نمایند.

هزینه های زندگی در آلمان

قطعا یکی از مهم ترین موارد برای افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند هزینه ها در این کشور است. در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی سطح قیمت در آلمان نسبتا متوسط ​​است. البته هزینه های اقامت آلمان بستگی به شهر محل زندگی دارد. زندگی در یک شهر بزرگ در غرب آلمان بسیار گران تر از شهر کوچک در شرق است. این عمدتا به دلیل اجاره و قیمت آپارتمان ها است. به عنوان یک قاعده کلی، می توانید حدود یک سوم درآمد خود را در زندگی صرف کنید. قیمت ها در آلمان بسیار پایدار هستند  سالهاست که تورم بسیار پایینتر از 2 درصد است. جدول زیر هزینه های مصرفی هر خانوار را نشان می دهد. متوسط هزینه مصرفی یک خانواده دو نفره 2517 یورو می باشد.

هزینه های زندگی

قیمت به یورو
شیر 1 لیتر 0.80
یک وعده غذا در رستوران 8.50
گوشت گوساله 1 کیلوگرم 11.24
آب 1.5 لیتری 0.52
برنج سفید 1 کیلو گرم 1.76
تاکسی تعرفه عادی 2.00
باشگاه ورزشی 26.39
آپارتمان 1 خوابه در حومه شهر 649.75
آپارتمان 1 خوابه در مرکزشهر 894.01

اخذ تابعیت آلمان

قطعا تمام افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند مایل هستند تا بتوانند تابعیت دریافت نمایند اما باید بندانند اجازه اقامت مجوزی است که خارجی ها برای ورود و اقامت نیاز دارند. اجازه اقامت می تواند به عنوان یک ویزا در قالب اجازه اقامت موقت، پاسپورت آبی، اجازه اسکان یا اجازه اقامت دائم اتحادیه اروپا باشد. اجازه اقامت موقت برای یک هدف خاص مانند کار اشتغال، آموزش و پرورش، خانواده و یا برای اهداف بشردوستانه بین المللی یا سیاسی داده می شود. که بسته به هدف سفر زمان اقامت متفاوت است. پاسپورت آبی، در واقع اجازه اقامت موقت کشور آلمان برای دانشگاهیان خارج از اتحادیه اروپا که در یک کشور عضو اتحادیه اروپا کار می کنند و دارای یک قراراداد کاری با حداقل حقوق و دستمزد می باشد.

اجازه اسکان نامحدود است و شامل حق کار می شود.  برای صدور اجازه اسکان بر اساس قانون مهاجرت شرایط خاصی باید رعایت شود. معمولا شرایط لازم جهت اخذ اجازه اقامت آلمان به صورت دائم به شرح زیر است.

 • دانش پایه ای کافی از نظم و قانون اجتماعی و شرایط زندگی در آلمان داشته باشد.
 • امکان فراهم کردن فضای زندگی برای خود و اعضای خانواده داشته باشد.
 • فرد حداقل 5 سال در آلمان دارای اقامت موقت بوده باشد.
 • اجازه کار داشته باشد و یا مجوزهای لازم را داشته باشد.

در صورتی که فرد دارای پاسپورت آبی کشور آلمان باشد و دارای سطح A1 زبان آلمانی باشد مدت اقامت لازم قبل از اقامت دائم 33 ماه است. در صورتی که شخصی موفق یه اخذ تابعیت کشور آلمان شود می تواند از حقوق زیر بهره مند گردد:

 • شرکت در انتخابات کشور در سطح فدرال یا اروپایی
 • کاندید شدن
 • دسترسی آزاد به تمام حرفه ها
 • امکان سفر، تحصیل، کار و زندگی در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • احترام به قوانین جمهوری فدرال آلمان

استثنا: کودکان متولد شده در آلمان و یا خارج از آلمان که حداقل یک پدر و مادر دارای تابعیت آلمانی است، به طور خودکار در هنگام تولد، تابعیت آلمان را دریافت می کند. همچنین اگر یکی از والدین به طور قانونی در آلمان حداقل هشت ساله زندگی کرده و در زمان تولد دارای اقامت دائم آلمان باشد. فلذا هرچند سخت افراد مسیر سختی را در پیش دارند اما افرادی که اقدام به مهاجرت به آلمان می نمایند میتوانند پاسپورت این کشور را دریافت نمایند.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به آلمان

پاسپورت آبی آلمان چیست؟

در صورتی که فرد دارای پاسپورت آبی کشور آلمان باشد و دارای سطح A1 زبان آلمانی باشد مدت اقامت لازم قبل از اقامت دائم 33 ماه است.

اگر شخصی موفق به اخذ تابعیت کشور آلمان شود چه حقوقی دارد؟

شرکت در انتخابات کشور در سطح فدرال یا اروپایی، کاندید شدن، دسترسی آزاد به تمام حرفه ها، امکان سفر، تحصیل، کار و زندگی در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا..

برای مهاجرت به آلمان از کجا شروع کنم؟

اولین گام برای مهاجرت به آلمان شناخت روش های مهاجرت به این کشور و انتخاب بهترین گزینه است. سپس باید شرایط و مدارک مهاجرت را بر اساس روش انتخاب شده فراهم کرد.

بهترین راه برای مهاجرت به آلمان کدام است؟

مسلماً شرایط شخصی شما در انتخاب بهترین روش مهاجرت به آلمان بسیار مؤثر است؛ اما به طور کلی ویزای کار آلمان، تحصیل در دانشگاه های آلمان و سرمایه گذاری در آلمان از بهترین راه های مهاجرت به آلمان است.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت به آلمان و انواع روش های مهاجرت به آلمان در این مقاله به تفصیل مورد بررسی قرار گرفت و تمامی راه های اخذ اقامت و تابعیت این کشور بیان شد. آلمان در قلب اروپا است و بیش از 83 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند . همچنین آلمان کشوری توسعه یافته است که تورم در این کشور پایین تر از 2 درصد می باشد. این کشور از نظر اقتصادی رتبه چهارم در دنیا را داراست و این عوامل سبب علاقه مند شدن افراد زیادی از سراسر دنیا برای اطلاع از مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت شده است. این کشور که رتبه یک اقتصاد اروپا را نیز داراست به دلیل وجود صنایع بزرگ در زمینه کاری نیز متخصصین زیادی را از سرتاسر دنیا جذب می کند. اگر شما هم یکی از علاقه مندان به دانستن روش های مهاجرت به کشور آلمان می باشید حتما این مقاله را به دقت مطاله فرمایید. در صورت تمایل می توانید سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی ملک پور MIE در سریعترین زمان پاسخگوی شما می باشند.

2 پاسخ
 1. تیرداد
  تیرداد گفته:

  سلام . من 44 سالمه دکترای نفت دارم با 12 سال سابقه کاری مرتبط. قصد مهاجرت به آلمان رو دارم . از نظر مالی مشکلی ندارم . دو فرزند 10 و 22 ساله دارم خانمم دکترای شیمی دارند . هر دو به زبان انگلیسی تسلط کامل داریم. ایا با شرایط من ، می تونم به کشور آلمان مهاجرت کنم ؟ پسرم که 22 سالشه میتونه باهامون بیاد ؟ شرایطش چی هست؟ ممنون.

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. شما در این برهه سنی نمی توانید به کشور آلمان مهاجرت کنید چون شرمایه گذاری در آۀمان امکانپذیر نیست. شما می توانید از روشهای خودحمایتی و تحصیلی اتریش اقدام کنید. پسر 22 سالتون نمی تونه به عنوان همراه با شما باشد . تنها می توانید برای ایشان ویزای تحصیلی اخذ کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *