مهاجرت به اسلوونی ، شرایط اخذ اقامت آن، روش های مختلف مهاجرت به اسلوونی در این مقاله به صورت کاملا علمی مورد تفحص و بررسی قرار می گیرد. اکثریت متقاضیانی که تمایل برای مهاجرت به اسلوونی دارند از روش های مهاجرت به این کشور آگاهی ندارند و سوالات متداولی در ذهنشان وجود دارد. چه راه هایی برای مهاجرت به اسلوونی وجود دارد؟ آیا می توان اقامت این کشور را به دست آورد؟ آیا ثبت شرکت منجر به اخذ اقامت می باشد؟ ما در این مقاله سعی بر این نمودیم که تمام راه های مهاجرت به کشور اسلوونی و نکات مهم و مربوطه را شرح دهیم تا شما عزیزان بتوانید با آگاهی کامل قدم بردارید موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش با ارائه خدمات آنلاین به سراسر جهان می توانند به شما عزیزان در زمینه های مختلف در رابطه با بیش از 70 کشور مشاوره دهند. امید براین است که شما سروران گرامی با مطالعه این مقاله تمام اطلاعاتی می خواهید را کسب نمایید. همچنین شما می توانید با مشاوران ما تماس تلفنی برقرار نمایید، تا به طور رایگان اطلاعات در اختیار شما بگذارند.

مهاجرت به اسلوونی

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی مهاجرت به اسلوونی
 • مهاجرت به اسلوونی از طریق کار
 • مهاجرت به اسلوونی از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به اسلوونی از طریق ازدواج
 • اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به اسلوونی از طریق پناهندگی
 • هزینه های زندگی در اسلوونی
 • اخذ تابعیت اسلوونی
 • سوالات متداول در زمینه مهاجرت به اسلوونی
 • سخن پایانی

شرایط عمومی مهاجرت به اسلوونی

برای مهاجرت به اسلوونی از ابتدا نیاز به بررسی شرایط عمومی این کشور می باشد. در این قسمت از مقاله به شرایط کلی و عمومی مهاجرت به اسلوونی می پردازیم. اسلوونی که در جنوب اروپای مرکزی واقع شده است به نام جمهوری اسلوونی شناخته می شود. یکی از بزرگ ترین شهر آن لیوبلیانا می باشد که پایتخت این کشور برگزیده شده است. کشورهای اتریش، ایتالیا، کرواسی و مجارستان با اسلوونی هم مرز می باشد. این کشور از لحاظ اقتصادی و اجتماعی از وضعیت خوب و پیشرفته ای برخوردار است. مساحت این کشور 20.273 کیلومتر مربع با جمعیت 2.60.000 هزار نفر می باشد. حدود 60 درصد افراد کشور اسلوونی مسیحی و مابقی از پیرو ادیان دیگر یا بی دین هستند. واحد پول این کشور یورو می باشد. افرادی که از شهروندان اتحادیه اروپا هستند به راحتی بدون ویزا می تونند به این کشور رفت و آمد کنند ولی افرادی که در خارج از اتحادیه اروپا هستند باید از یکی از روش های مهاجرت به اسلوونی وارد این کشور شوند. برای مهاجرت به اسلوونی 6 روش ، تحصیلی، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی وجود دارد که با توجه به شرایط خود می توانید یکی از این ها را برای مهاجرت به اسلوونی برگزینید.

مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل

دانشگاه های بین المللی اسلوونی از شرایط تحصیل و رفاه اجتماعی نسبتا بالایی برخوردار می باشند و شرایط دسترسی مطلوبی را برای دانشجویان خارجی و داخلی فراهم می آورد. از این رو بسیاری از متقاضیان تحصیل در دانشگاه های بین المللی اسلوونی را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می نمایند. مزیت بسیار مهم تحصیل در اسلوونی دسترسی آسان به بازار کار برای تحصیل کنندگان داخل اسلوونی می باشد.

برای دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در اسلوونی را دارند با دریافت اجازه اقامت تحصیلی این میسر می شود که در پایان تحصیل و بعد از اخذ مدرک تحصیلی می توانند با پیدا کردن شغل مناسب و کارفرما، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کرده و برای ادامه زندگی در اسلوونی اقامت کنند. موسسات آموزشی در اسلوونی در مقاطع مختلف آمادگی پذیرش متقاضیان خارجی را دارند. آموزش برای خوردسالان در مهد های کودک و پیش دبستانی ها به دو صورت انتفاعی و غیر انتفاعی قابل دسترسی می باشد که با این وجود کودکان از سنین زیر یکسال می توانند از این موقعیت بهره مند شوند.

تحصیلات رسمی و اجباری در اسلوونی در مقطع ابتدایی از سن 6 سالگی شروع می شود و تحصیل در اسلوونی برای دانش آموزان خارجی همانند دانش آموزان اسلوونیایی 9 سال می باشد. آموزش متوسطه بلافاصله بعد از آموزش ابتدایی به مدت 3 الی 4 سال در دسترس می باشد و در پایان دوره تحصیلات با برگزاری امتحان جامع نفرات برگزیده و واجد شرایط می توانند جهت ادامه تحصیل از انواع دانشگاه ها و موسسات آموزشی دولتی و غیر دولتی بهره مند گردند.

برای مهاجرت به اسلوونی کلیه دانشجویان در این کشور می توانند به دو زبان انگلیسی و اسلوونیایی تحصیل کنند زبان تحصیلی اسلوونیایی در دانشگاه های دولتی عمومیت داشته و رایگان است و دانشگاه های خصوصی که هزینه هایی را در بر دارند به زبان انگلیسی تدریس می نمایند. قبل از شروع ترم های تحصیلی، کلیه داوطلبان که تمایل دارند در دانشگاه های رسمی و دولتی این کشور تحصیل نمایند، می توانند در دوره های زبان تخصصی اسلوونی شرکت کرده و با کسب مدارج لازم به مقاصد خود برسند. برای مهاجرت به اسلوونی دانشجویان بین المللی می توانند در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در این کشور تحصیل نمایند.

 • مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل در مقطع لیسانس

  مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل در مقطع لیسانس معمولا بین 3 تا 4 سال به طول می انجامد. برخی از رشته ها مانند هنر در این مقطع آزمون ورودی دارد تا بتوانند توانایی های شخص را در زمینه هنر بسنجند. اجازه دارید همزمان با تحصیل 20 ساعت در هفته کار کنید. هزینه های تحصیل با توجه به دانشگاه و رنکینگ آن متفاوت است که حدود بین 2000 یورو تا 5000 یورو متغیر می باشد.

 • مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل در مقطع فوق لیسانس

  مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل در مقطع فوق لیسانس ممکن است بین 1 تا 2 سال به طول بی انجامد. در این مقطع شما عزیزان می توانید به مدت 30 ساعت در هفته همزمان با تحصیل کار کنید. هزینه های تحصیل در مقطع  فوق لیسانس با توجه به دانشگاه و رنکینگ آن ها متفائت است وبین 2500 تا 7500 یورو متغیر است. شما در این مقطع می توانید به زبان انگلیسی هم تحصیل بفرمایید.

 • مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل در مقطع دکتری

  برای مهاجرت به اسلوونی شما می توانید در مقطع دکتری برای این پذیرش بگیرید. برای تحصیل در این مقطع ارائه مدرک فوق لیسانس الزامی می باشد.  برای تحصیل در مقطع دکتری شما باید سوپروایزر و یا استاد راهنما پیدا کنید. شما می بایست شرایط لازم از جمله، آیلتس 7، معدل 17 به بالا و مقالات ISI را داشته باشید تا بتوانید مورد قبول استاد راهنما واقع شوید. هزینه تحصیل هم حدود بین 3000 تا 12000 یورو متغیر است. تحصیل در این مقطع حدود 3 تا 5 سال زمان می برد. دانشجو همزمان با تحصیل 40 ساعت در هفته اجازه کار دارد.

مهاجرت به اسلوونی از طریق کار

برای مهاجرت به اسلوونی از طریق کار، در شاخه خوداشتغالی، کارمندی و اشتغال در شرکت ها و کمپانی ها امکان پذیر است. لازمه کسب مهاجرت به اسلوونی از طریق کار این است که متقاضی مجوزی جهت اشتغال مورد تائید اداره امور مهاجرت کشور اسلوونی بدست بیاورد. بعد از تائید اشتغال و مجوز کار، متقاضی می تواند برای ادامه روند اخذ اقامت به نزدیکترین سفارت ویا به اداره امور مهاجرت رجوع کرده و مبادرت به تکمیل پرونده خود نماید. بعد از این پروسه اقامت کوتاه مدت به جهت اشتغال صادر می گردد که سالانه قابل تمدید است با تمدید سالانه و بدون داشتن هیچ گونه سوابق بازداشتی یا کیفری و پرداخت مالیات و…  پس از اینکه 5 سال از اقامت شما گذشت می توانید اقامت دائم را دریافت کنید. یکی دیگر از روش های مهاجرت به اسلوونی و اخذ اقامت آن، داشتن کارت آبی اتحادیه اروپا است که دارندگان می توانند با این کارت به مدت دو سال در اسلوونی اقامت داشته باشند.

نرخ بیکاری در اسلوونی به شکل چشم گیر و ملموسی در حال کاهش می باشد چنان که نرخ بیکاری در این کشور در جولای سال 2019  به 7.4% تقلیل یافته است. در نمودار زیر می توانید نمودار نرخ بیکاری این کشور را مشاهده نمایید.

مهاجرت به اسلوونی از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اسلوونی از طریق سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار می تواند روش مناسبی برای متقاضیان واجد شرایط مهاجرت به اسلوونی باشد. یکی از روش های راه اندازی کسب و کار، ثبت شرکت در اسلوونی می باشد که متقاضی می تواند با سرمایه اولیه 50000 یورو در ظرف مدت کمتر از 3 ماه مبادرت به ثبت شرکت در اسلوونی و در نهایت اخذ مجوز اقامت موقت خود و خانواده خود نماید. البته این شرکت می بایست شرکت جدیدالتاسیس باشد.  روش دیگر ثبت شرکت فعال جهت سرمایه گذاری در اسلوونی با گردش ماله ماهیانه 10000 یورو داشته باشد که شش ماه متوالی می بایست این گردش حساب را ارائه دهند که پس از آن میتواند مبادرت به اخذ اقامت نماید. این روش بین 8 الی 9 ماه طول خواهد کشید.
این روش سرمایه گذاری برای افرادی که در کشور خود شعبه فعال یک شرکت را دارند و می خواهند شعبه شرکت را در اسلوونی دایر نمایند بسیار مناسب است. متذکر می گردد کلیه مجوزات لازم جهت ثبت شرکت جدید یا شعبه شرکت زمانی صورت می پذیرد که سود آور بودن شرکت و نیز بیزینس پلن آن تائید شده باشد و کارفرما موظف است ملاک ها و معیار های خود را ارائه دهد و از دیگر ملزومات این روش این است که کارفرما می بایست یکی از شهروندان اسلوونیایی یه عضو اتحادیه اروپا را در شرکت خود استخدام نماید. کارفرما ملزم به پرداخت حقوق کارکنان و نیز تمامی تعهدات مالیاتی می باشد.

میزان مالیات بر درآمد در اسلوونی

مالیات در اسلوونی برای سرمایه گذاران در این کشور نسبتا مناسب تر از اکثر نقاط اروپا می باشد در اسلوونی نرخ متوسط مالیات بر درامد عومی 19% است و تنها یکبار در سال با توجه به سود دهی شرکت مطالبه میگردد. در نمودار زیر قابل مشاهده است.

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به اسلواکی از طریق سرمایه گذاری عبارتند از :

 • اسنادی که برای ثبت شرکت باید ارائه گردد
 • پاسپورت
 • آدرس محل اقامت در اسلوونی
 • تاریخ تولد و محل تولد
 • گواهی مالیات

 • نام و نوع فعالیت شرکت را باید شرح دهید
 • آدرس رسمی و دفتر مجازی که در اسلوونی واقع شده است
 • اسنادی که برای ثبت شرکت نیاز است
 • گردش مالی و اطلاعات حساب شرکت که در کشور مبدا واقع شده است.

مهاجرت اسلوونی از طریق تولد

یکی دیگر از روش های مهاجرت به اسلوونی تولد می باشد. اخذ اقامت یک کشور به استناد تولد بر اساس 2 قانون رایج خاک و خون میسر می گردد. قانون خاک حاکم بر این اصل است که هر نوزادی در این کشور متولد گردد حتی با داشتن پدر و مادر غیر بومی، به آن کودک پاسپورت تعلق میگیرد و در حالتی که قانون خون نائل بر این اصل است که تنها به فرزندی پاسپورت داده می شود که پدر یا مادر تبعه کشور مقصد باشند. قانون خاک تنها در کشورهای مهاجر پذیر رایج می باشد.اخذ اقامت اسلوونی از طریق تولد نیز تنها از طریق قانون خون امکان پذیر است و قانون خاک در این کشور رواج ندارد. و به فرزندی که از پدر یا مادر اسلوونیایی متولد شود اقامت و پاسپورت اسلوونی تعلق میگیرد.مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به اسلوونی از طریق تولد :

 • گواهی تولد طفل
 • مدارک هویتی والدین
 • تعیین نام و نام خانوادگی طفل در مراجع ثبت گواهی تولد

 • اثبات اقامت دائم و یا شهروندی کشور اسلوونی
 • ارائه سو پیشینه والدین که در 6 ماه اخیر استعلام شده باشد

مهاجرت به اسلوونی از طریق ازدواج

یکی از شش روش اخذ اقامت و مهاجرت به اسلوونی، ازدواج با یک شهروند مقیم یا تبعه اسلوونی می باشد. اقامت از این طریق ابتدا موقت می باشد وقتی متقاضی با فردی با تابعیت ویا اقامت دائم اسلوونی قصد ازدواج دارد، می بایست هر دو نفر مدارکی مبتنی بر مجرد بودن را ارائه دهند. متقاضی باید دارای پاسپورت معتبر بوده و هیچ گونه سوء پیشینه ایی مشتمل بر بازداشت انتظامی و یا سوابق کیفری و قضایی مداشته باشد. به مدت 3 سال می بایست هر سال اقامت موقت تمدید گردد و ازدواج منجر به متارکه نگردد تا اقامت دائم اعطا شود. در غیر این صورت متقاضی باید به کشور خودش برگردد. متقاضی باید برای تامین زندگی و امرار معاش تمکن مالی داشته و یا درامد ماهانه خوبی به کنسولگری ارائه دهد همچنین داشتن ملکی ولو استیجاری جهت گذران زندگی الزامی است. مدارک مورد نیاز بشرح زیر است :

 • مدارکی که ازدواج در اسلوونی را تایید کند
 •  اقامت دائم شخص تبعه باید ثابت گردد
 • ترجمه تاییدیه از سفارت کشور مبدا که شخص خارجی منعی برای ازدواج ندارد.
 •  تمکن مالی شخصی که تبعه اسلوونی را ثابت نمایید.

 • گواهی تولد (هریک از طرفین)
 • مدارک هویتی ( پاسپورت)
 • تاییدیه و رضایت نامه از طرف والدین اشخاص

مهاجرت به اسلوونی از طریق پناهندگی

اخذ پاسپورت اسلوونی از طریق پناهندگی امکان پذیر است. لذا متذکر می گردد موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ایی MIE اتریش هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی برای متقاضیان این روش ندارد و تاکید می شود توضیحاتی که در این مقاله در خصوص اخذ پاسپورت اسلوونی داده می شود صرفا جهت بالا بردن سطح آگاهی مخاطبان محترم می باشد. اسلوونی نیز مانند اکثر کشورهای دنیا پیرو کنوانسیون ژنو می باشد لکن برای متقاضیان پناهندگی مقداری سختگیری اتخاذ میگردد. در این زوش از متقاضی پناهندگی دوبار اثر انگشت دریافت می گردد تا مشخص شود طبق معاهده دوبلین فرد افدام کننده در کشور دیگری درخواست پناهندگی نداده باشد. اگر ورود اولیه به اسلوونی غیر قانونی باشد و پلیس ابن کشور متقاضی را بازداشت کند، دولت اسلوونی هیچ گونه کمکی در امر پناهندگی را متقیل نمی شوند و فرد را به کشور مبدا دیپورت می کنند. برای اعلام درخواست پناهندگی متقاضی امر نیاز به تشکیل پرونده و ارائه کیس پناهندگی از جمله شرایط بد اجتماعی و مذهبی و خطرات زندگی در کشور مبدا دارد. بعد از اعلام کیس پناهندگی و ارائه درخواست، بین 15 الی 30 روز به پرونده متفاضی رسیدگی میشود تا این مدت متقاضی می بایست در کمپ های پناهجویان در داخل یک اتاق کوچک با شرایط بهداشتی و امکانات اجتماعی بسیار خفیف زندگی کند. ممکن استه بسته به شرایط مدت زمان رسیدگی به پرونده به یکسال نیز برسد. در صورت رد شدن درخواست امکان اعتراض به رای کمیته پناهجویان وجود دارد لکن لازم است پناهنده تمامی اشکالات پرونده خوبش را رفع نماید.در طول این مدت در صورت عدم اشراف به زبان، متقاضی می تواند از کمک مترجم بهره مند گردد.

لازم به یاد اوری است موسسه حقوقی ملکپور با بیش از 15 سال سابقه درخشان، به دلیل وجود ریسک زیاد و خطرات و آسیب های بالا، هیچگونه خدماتی در خصوص اخذ اقامت و با پاسپورت اسلوونی از طریق پناهندگی، ندارد و توصیه میگردد از یکی از روش های سرمایه گذاری یا تحصیلی برای اخذ اقامت و یا پاسپورت اسلوونی استفاده گردد.

هزینه های زندگی در اسلوونی

برای مهاجرت به اسلوونی، یکی از مهم ترین مواردی که باید مورد بررسی قرار دهیم، هزینه های زندگی در این کشور است. هزینه های زندگی که شامل مواد غذایی، کالاهای ضروری، اجاره مسکن و حمل و نقل مربوط می شود که در جدول زیر به بخشی از این هزینه ها پرداخته ایم.

 • مواد غذایی

 • اجاره مسکن

 • حمل و نقل

اخذ تابعیت اسلوونی

در مقاله فوق طرق مختلف  مهاجرت به اسلوونی و اخذ اقامت و چگونگی تبدیل آن به تابعیت شرح داده شد و انواع روش های مهاجرت به اسلوونی مورد بررسی قرار گرفت. متذکر می شویم برای اخذ اقامت دائم متقاضی می بایست به مدت 5 سال و بدون داشتن هیچگونه سوابق کیفری و بازداشتی در خاک اسلوونی حضور داشته باشد تا اقامت دائم اسلوونی را اخذ کند و به موجب آن با همین شرایط تابعیت این کشور را اخذ کند.  داشتن تابعیت اسلوونی مزایایی را با شما به همراه خواهد داشت که به عنوان مثال : در این کشور حق رای خواهید داشت و اشتغال تحت عنوان یک مقام سیاسی اجتماعی می توانید داشته باشید. اکثر کشور های اروپایی مهاجر دو تابعیتی نمی پذیرند و اسلوونی نیز چنین شرایطی دارد لذا متقاضیان برای اخذ پاسپورت و تابعیت اسلوونی می بایست تابعیت اول خود را باطل نمایند.

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به اسلوونی

کشور اسلوونی از کدام قانون پیروی می کند؟

اخذ اقامت اسلوونی از طریق تولد نیز تنها از طریق قانون خون امکان پذیر است و قانون خاک در این کشور رواج ندارد.به فرزندی که از پدر یا مادر اسلوونیایی متولد شود اقامت و پاسپورت اسلوونی تعلق میگیرد.

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به اسلوونی از طریق ازدواج کدامند؟

گواهی تولد (هریک از طرفین)، مدارک هویتی ( پاسپورت)، تاییدیه و رضایت نامه از طرف والدین اشخاص و..

شرایط اخذ اقامت دائم چیست؟

متقاضی می بایست به مدت 5 سال و بدون داشتن هیچگونه سوابق کیفری و بازداشتی در خاک اسلوونی حضور داشته باشد تا اقامت دائم اسلوونی را اخذ کند و به موجب آن با همین شرایط تابعیت این کشور را اخذ کند.

سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در اسلوونی چقدر است؟

50000یورو.

سخن پایانی

مهاجرت به اسلوونی ، روش های مختلف مهاجرت به اسلوونی و مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت اسلوونی مورد بررسی قرار گرفت. هزینه تحصیل و زندگی در اسلوونی اگر چه از هزینه کمتری در اروپای مرکزی بر خوردار است، اما با توجه به نوع و کیفیت شرایط زندگی، رفاهی می توان گزینه مناسب تری برای زندگی و اقامت در کشورهای اروپایی دست یافت. کشورهای تاپ اروپا از جمله اتریش، آلمان، هلند و دانمارک که از لحاظ رفاه اجتماعی سطح بالایی دارند گزینه بسیار خوبی هستند که شرایط لازم برای مهاجرت را برای شما فراهم می آورند. شما متقاضیان محترم می توانید قبل از هر اقدامی یراس مهاجرت به اسلوونی با کارشناسان حقوقی و وکلای مجرب در امر مهاجرت مشاوره نموده و از تجارب و علم به قوانین روز آنها در این امر بهره مند گردید. در این مقاله سعی بر آن نمودیم مهاجرت به اسلوونی و راه های اخذ اقامت اسلوونی به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گیرد. شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس بگیرید و از مشاورین متخصص راهنمایی های مفیدی را دریافت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *