مهاجرت به امارات, اخذ تابعیت و اقامت کشور امارات در این مقاله به صورت کامل مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. مهاجرت به این کشور مانند سایر کشورها از 6 روش مهاجرتی تولد, ازدواج, کار, تحصیل, سرمایه گذاری و پناهندگی امکانپذیر می باشد. شما عزیزان باید بدانید که اخذ پاسپورت کشور بسیار سخت بوده و حتی ممکن است بعد از اقامت طولانی نتوانید تابعیت این کشور را بدست اورید. بنابراین قبل از اقدام برای مهاجرت به امارات باید اطلاعات دقیق در مورد 6 روش مهاجرتی و شرایط اخذ تابعیت این کشور بدست آورید. در این مقاله شما می توانید در مورد روشهای مختلف مهاجرت به امارات اطلاعات کسب کنید و اگر بعد از مطالعه دقیق این مقاله سوالی در ذهنتان باشد می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و در زمینه مهاجرت به امارات اطلاعات رایگان بدست آورید. همچنین مشاوران شرایط شما را به طور کامل بررسی خواهند کرد و شانس شما را برای کشور امارات و سایر کشورها توضیح خواهند داد.

 

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی مهاجرت به امارات
 • مهاجرت به امارات از طریق کار
 • مهاجرت به امارات از طریق تحصیل
 • مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به امارات از طریق ازدواج
 • اخذ تابعیت امارات از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی
 • هزینه های زندگی در امارات
 • سوالات متداول در زمینه مهاجرت به امارات
 • سخن پایانی

شرایط عمومی مهاجرت به امارات

قبل از اقدام برای مهاجرت به امارات باید شناخت کلی در مورد شرایط عمومی این کشور داشته باشیم. این کشور در خاورمیانه قرار داشته و از حکومت پادشاهی برخوردار است.این کشور ثروتمند با کشورهای عربستان, قطر و عمان همسایه بوده  و خلیج فارس نیز در شمال این کشور قرار دارد. این کشور 7 شهر داشته که رهبری هر کدام از شهرها بر عهده یک نفر بوده و به هفت شیخ نشین معروف است. شهرهای این کشور شامل ابوظبی, دبی, شارجه, فجیره,عجمان, ام القوین, راس الخیمه می باشد. یکی از منابع اصلی این کشور نفت بوده و زبان اصلی کشورشان عربی می باشد. جمعیت این کشور حدود 8 میلیون نفر بوده و مساحت آن حدود 84000 کیلومتر مربع است. نرخ پول این کشور نیز درهم می باشد. برخلاف اینکه کیفیت زندگی در این کشور خوب بوده ولی مردم این کشور دید خوبی نسبت به ایرانیها ندارند . همین موضوع مهاجرت به این کشور را سخت کرده است.

پرچم امارات
شرایط عمومی امارات

مهاجرت به امارات از طریق کار

یکی از روشهای مهاجرت به امارات که به خاطر ارزش پول این کشور بسیار ارزشمند است روش کار می باشد. به عبارت ساده تر, افرادی که از این کشور پیشنهاد شغلی داشته باشند و نیروی کاری مورد نظر در امارات نباشد ویزای کار گرفته و اعتبار این ویزا 2 ماهه می باشد. در این پروسه استخدام هزینه هایی وجود دارد که بر عهده کارفرما می باشد. افرادی که از طریق کار وارد این کشور می شوند نمی توانند به همراه خانواده ورود همزمان داشته باشند و باید ابتدا متقاضی اصلی در این کشور حضور داشته باشد و برای همراهان خود درخواست دهد. این کشور ثروتمند نرخ بیکاری زیر۳ درصد داشته و همچنین مردم بابت درآمد خود مالیاتی پرداخت نمی کنند. این دو مزیت بسیار مهمی است که افراد را به کار در این کشور علاقمند کرده است. یکی دیگر از نکات بسیار مهم این است که شخص بعد از اتمام اعتبار قرارداد کاری باید آن را تمدید کند و در غیر اینصورت باید به کشور خود برگردد.

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری امارات

مهاجرت به امارات از طریق تحصیل

یکی دیگر از 6 روش مهاجرتی تحصیل بوده که لازم به ذکر است که سیستم آموزشی این کشور دارای سطح علمی خوبی بوده و تبعه های این کشور می توانند در دانشگاه تحصیل رایگان داشته باشند. همچنین افراد علاقمند به مهاجرت به امارات و دانشجوهای بین المللی می توانند در دانشگاههای خصوصی  تحصیل کنند که در لیست بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارد. یکی دیگر از نکات مهم این است که برخی دانشگاههای معتبر و مهم مانند سوربن, واشنگتن, نیویورک و ….. در این کشور دارای شعبه می باشد.

افراد می توانند در دانشگاه  های بین المللی و در مقاطع مختلف کارشناسی, کارشناسی ارشد و دکترا  تحصیل کنند و هر کدام از این مقاطع قوانین مختلفی دارد.  متقاضیان باید در نظر داشته باشند که هزینه های تحصیل در این کشور بالا بوده و باید بعد از فارغ التحصیلی ویزای خود را به کاری تبدیل کنند. همانطور که ذکر شد اخذ اقامت دائم این کشور بسیار سخت بوده و افراد می توانند با همین هزینه در کشورهای دیگر مانند دانمارک,  هلنداتریش, کانادا و یا آلمان اقدام کنند که با تغییر ویزای تحصیلی به کاری منجر به اقامت دائم شود.

مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روشهای مهاجرتی مهم برای مهاجرت به امارات سرمایه گذاری می باشد که شخص ابتدا باید یک طرح تجاری ارائه این کشور داده و ثابت کند که این طرح جدید بوده و برای کشور آنها سوددهی خوبی دارد. سرمایه اولیه مورد نیاز برای ثبت شرکت یه این صورت می باشد: ثبت شرکت سهامی خاص با سرمایه اولیه 5000000 درهم امارات، ثبت شرکت سهامی عام با سرمایه حدود 30000000 درهم امارات.

ثبت شرکت و سرمایه اولیه مورد نیاز در این کشور بستگی به منطقه سرمایه گذاری داشته و افراد با سرمایه گذاری اقامت 2 الی 3 ساله می گیرند ولی این قانون در فوریه 2019 باطل شده و طبق قانون جدید شخص سرمایه گذار با سرمایه گذاری اقامت حدود 5 یا 10 ساله بدست می آورد. طبق این قانون حداقل سرمایه مورد نیاز برای کسب این اقامت حدود 10 میلیون درهم است. یکی دیگر از قانون ها این است که سرمایه شخص باید 3 سال در این کشور باقی بماند. بنابراین افرادی که می خواهند اقامت 5 یا 10 ساله را بدست آورند می توانند خرید ملک انجام دهند و یا کارآفرینی کنند. نکته مهم دیگر در مورد خرید ملک این است که ارزش ملک باید حداقل 5 میلیون درهم بوده و دولت این کشور سرمایه بدست آمده از وام را قبول نمی کند.

برای سرمایه کذاری در کشور امارات باید به شاخص های اقتصادی کشور توجه کرد. یکی از مهمترین شاخص های اقتصادی این کشور نرخ مصادره اموال بوده که با توجه به نمودار زیر عدد 2 را نشان می دهد. این عدد نشاندهنده این است که سیستم قضایی این کشور بین سرمایه گذاران خارجی و داخلی تبعیض قائل بوده و ریسک مصادره اموال برای سرمایه گذاران وجود دارد.

 • نرخ مصادره اموال

مهاجرت به امارات از طریق تولد

یکی دیگر از 6 روش مهاجرت به امارات روش تولد بوده و متقاضیان این روش باید مد نظر قرار دهند که افراد از طریق تولد به اقامت نمی رسند. به عبارت ساده تر, این کشور از سیستم خون پیروی کرده و در صورتی کودک تابعیت این کشور را می گیرد که پدر و یا مادر از تبعه امارات باشد. اگر مادر از تبعه امارات بوده و پدر کودک نامعلوم باشد پاسپورت این کشور به نوزاد تعلق می گیرد. نکته مهم دیگر این است که اگر پدر و مادر کودک نامعلوم باشد از سیستم خاک پیروی کرده و پاسپورت امارات به کودک داده می شود. لازم به ذکر می باشد که این مقاله با عنوان مهاجرت به امارات توسط موسسه حقوقی تهیه و تدوین شده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر قانونی می باشد. بنابراین امارات از سیستم خون پیروی کرده و در یک شرایط خاک سیستم خاک به متقاضی تعلق می کیرد.

مهاجرت به امارات از طریق ازدواج

ازدواج یکی دیگر از روش های مهاجرت به امارات بوده و افراد با شرایط خاص می توانند از طریق ازدواج اقامت و پاسپورت این کشور را بگیرند. اگر یک مرد اماراتی با یک زن خارجی ازدواج کند, با رسمی کردن ازدواجشان همسر او اقامت امارات را می گیرد. شرایط تابعیت نیز به این صورت است که باید به مدت 7 سال در کنار هم زندگی کرده باشند و صاحب یک فرزند باشند. در این صورت است که همسر مرد تبعه اماراتی پاسپورت این کشور را می گیرد. ولی شرایط اخذ تابعیت این کشور این است که شما باید تابعیت قبلی خود را باطل کرده باشید. و در صورن نداشتن فرزند باید به مدت 10 سال در کنار هم زندگی کنند تا پاسپورت این کشور به همسر تعلق گیرد. در صورتیکه زن تبعه اماراتی با فرد خارجی ازدواج کند پاسپورت این کشور به او تعلق نگرفته و فقط اقامت این کشور را می گیرد.

مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی

یکی دیگر از روشهای مهاجرت به امارات که بسیار پر خطر بوده و به هیچ وجه از طرف موسسه حقوقی ملک پورتوصیه نمی شود روش پناهندگی بوده و خطرات جانی و مالی زیادی را دارد. به طور کلی پناهجو به کسی گفته می شود که شخص به دلایل متعدد مانند مذهبی, سیاسی و …. در خطر بوده و برای ادامه زندگی به کشورهای دیگر  پناه ببرد. پناهجو باید ثابت کند که جان او در کشور خود در خطر می باشد. در صورت اثبات, کشورهای عضو کنوانسیون ژنو باید شرایط زندگی را برای آنها فراهم کند. نکته مهم این است که امارات در لیست کشورهای عضو کنوانسیون ژنو قرار نداشته و تعهدی نسبت به پناهجوها ندارد. ولی این کشور در سالهای اخیر تعدادی پناهجو از عراق و سوریه قبول کرده است. لازم به ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه فعالیتی نداشته و این روش را برای شما عزیزان پیشنهاد نمی کند.

هزینه های زندگی در امارات

در این قسمت به بررسی هزینه های زندگی پرداخته ایم و متقاضیان مهاجرت به امارات باید این نکته را مد نظر داشته باشند که هزینه زندگی در این کشور بسیار بالا بوده و شخص باید برای اجاره مسکن، تحصیل و هزینه های ضروری زندگی مبلغ بسیار زیادی را پرداخت کند. به عبارت ساده تر، اگر چه درآمد در این کشور خوب بوده ولی در نظر داشته باشید که هزینه های زندگی در این کشور بسیار بالا می باشد. تنها مزیت این کشور این است که هیچگونه مالیاتی برای درآمد شخص مشخص نکرده و مردم برای درآمد خود مالیاتی پرداخت نمی کنند ولی هزینه های زندگی نیز بالا می باشد. به طور مثال، هزینه زندگی در دبی برای خانواده ۴ نفره حدود ۱۲۰۰۰ درهم می باشد. شاید متقاضیان مهاجرت به امارات درآنمد بالای این کشور را در نظر داشته باشند ولی باید گفت که بالاترین حقوق به افراد مهاجر از کشورهای کانادا، اروپایی و آمریکا اختصاص دارد.

اخذ اقامت و تابعیت امارات

پاسپورت کشور امارات بسیار دارای اعتبار بوده و افراد علاقمند به مهاجرت به امارات با اخذ پاسپورت کشور امارات امکان سفر به خیلی از کشورها را دارد. ولی همانطور که در قسمت های قبلی ذکر شد اخذ تابعیت کشور امارات بسیار سخت بوده و شخص در شرایطی می تواند که برای پاسپورت اقدام کند که 30 سال در این کشور زندگی کرده باشد. ولی با توجه به سایر کشورهای اروپایی, شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت بسیار راحت بوده و 5 سال اقامت دائم این کشور را گرفته و 2 سال بعد از اقامت دائم پاسپورت این کشور به او تعلق می گیرد.نکته مهم دیگر این است که شخص در صورت اخذ پاسپوذت باید تابعیت قبلی خوذ را باطل کرده باشد.با توجه به شرایطی که گفته شد ما با روشهای کم هزینه مانند تحصیل و کار می توانیم برای سایر کشورهای اروپایی و کانادا اقدام کرد. همانطور که ذکر شد هزینه های تحصیل در این کشور گران بوده و افراد می توانند برای ادامه تحصیل  کشورهای دیگری اقدام کنند که از لحاظ اقتصادی قابل توجه بوده و بعد از اخذ ویزای کاری منجر به اقامت دائم می رسد.

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به امارات

✅چگونه می توان ویزای کار امارات را اخذ نمود؟

برای کار در امارات نیاز به داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در این کشور دارید.

✅ آیا اخذ تابعیت امارات، آسان است؟

خیر.

✅ شرایط اخذ تابعیت کشور امارات چیست؟

 شرایط اخذ تابعیت این کشور این است که شما باید تابعیت قبلی خود را باطل کرده باشید. و در صورن نداشتن فرزند باید به مدت 10 سال در کنار هم زندگی کنند تا پاسپورت این کشور به همسر تعلق گیرد.

✅ آیا با ازدواج با خانمی که تبعه امارات است می توانیم تابعیت این کشور را بگیریم؟

خیر. در صورتیکه زن تبعه اماراتی با فرد خارجی ازدواج کند پاسپورت این کشور به او تعلق نگرفته و فقط اقامت این کشور را می گیرد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت به امارات، مهاجرت از طریق تحصیل و نحوه اخذ تابعیت از طریق 6 روش مهاجرتی در ایم مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. در این مقاله ذکر کردیم که 6 روش مهاجرتی وجود دارد که مهاجرت به امارات از 6 روش امکانپذیر می باشد. همچنین در این مقاله مطالعه کردیم که این کشور عضو کنوانسیون ژنو نبوده و پناهندگی نمی پذیرد. همچنین ذکر شد که اخذ پاسپورت این کشور در کوتاه مدت از طریق ازدواج با یک مرد اماراتی ممکن بوده و بعد از 7 الی 10 سال می توانند درخواست پاسپورت دهند. برای کسب اطلاعات دقیقتر در زمینه کشور امارات و همچنین سایر کشورها می توانید ویدئوی گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را مشاهده کرده و تصمیم بهتری در مورد مهاجرت خود بگیرید. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ، ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگو شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *