مهاجرت به امریکا، شرایط و قوانین مهاجرت به این کشور ، مهاجرت به امریکا به روش EB5 و همچنین قوانین پیش روی افراد متقاضی من باب مهاجرت به امریکا و شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور را ما در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می دهیم تا افرادی که این کشور امریکا را مقصد مهاجرتی خود قرار داده اند با اطلاعات کافی در خصوص مهاجرت به امریکا اقدام نمایند. آیا مهاجرت به کشور امریکا از طریق ویزا توریستی برای افراد متقاضی امکان پذیر است؟ شرایط اخذ تابعیت و اقامت دائم این کشور به چه صورت است؟ با توجه به اینکه شرایط و راه های مهاجرت به ایالات متحده امریکا مختلف است و قوانین مختلف و سختی پیش روی افراد در خصوص مهاجرت به این کشور وجود دارد پیشنهاد می شود در ابتدا این مقاله را به صورت کامل مطالعه نمایید تا اطلاعات جامعی را دریافت نمایید. در ضمن در صورت لزوم پس از مطالعه این مقاله می توانید با مشاورین برتر موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه حقوقی MIE اتریش مشاوره تخصصی در خصوص مهاجرت به امریکا داشته باشید.

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی مهاجرت به امریکا
 • مهاجرت به امریکا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به امریکا از طریق کار
 • مهاجرت به امریکا از طریق تولد
 • مهاجرت به امریکا از طریق ازدواج
 • مهاجرت به امریکا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به امریکا از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به امریکا برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • هزینه های زندگی در امریکا
 • اخذ تابعیت امریکا
 • سوالات متداول در زمینه مهاجرت به امریکا
 • سخن پایانی

شرایط عمومی مهاجرت به امریکا

امریکا به عنوان یکی از شناخته ترین کشورهای مهاجرپذیر در دنیا به حساب می آید که هرساله به واسطه روش های مختلف اقامتی و مهاجرتی که برای افراد متقاضی در نظر گرفته اقدام به جذب مهاجر از سراسر دنیا می نماید. کشور امریکا با داشتن 50 ایالت مستقل و جمعیتی بالغ بر 330 میلیون نفر به عنوان یکی از پرجمعیت ترین کشورهای پهناور به حساب می آید. اکثریت غریب به اتفاق ساکنان این کشور مهاجرین از کشورهای دیگر هستند که این کشور را مقصد زندگی خود در نظر گرفته اند. زبان رسمی و رایج در این کشور انگلیسی است و پول رسمی و رایج امریکا نیز دلار می باشد که به عنوان مرجع معمالات جهاانی به حساب می آید. یکی از پرجمعیت ترین شهرهای امریکا که به عنوان قطب اقتصادی و تجاری این کشور به حساب می آید، شهر زیبای نیویورک است. پایتخت سیاسی و اداری این کشور نیز شهر واشنگتن است.

پرچم آمریکا

مهاجرت به امریکا از طریق تحصیل

به دلیل رنکینگ های جهانی و سطح علمی بالای دانشگاه های کشور امریکا این کشور مورد توجه دانشجویان و متقاضیان زیادی قرار گرفته است . برای تحصیل در کشور امریکا در مقاطع لیسانس فوق لیسانس و دکتری پذیرش صادر می شود که البته متناسب به مدرک و نمره زبان می باشد .متقاضیان برای کار کردن در کشور امریکا بین ده تا بیست ساعت اجازه دارند که کار کنند که همچنین با توجه به سطح زندگی شخص نیز بستگی دارد که این مبلغ از درامد جوابگوی هزینه های زندگی شخص می باشد یا خیر . میانگین هزینه های زندگی در امریکا ماهیانه هزار دلار می باشد .

مهاجرت به امریکا از طریق کار

یکی از بهترین و پرطرفدارترین ویزا های مهاجرتی برای مهاجرت به امریکا اخذ ویزای کار این کشور می باشد . اکثر متقاضیان برای اخذ ویزای کار کشور امریکا رو به دلیل قوی بودن اقتصاد در الویت قرار میدهند . نام ویزای کار کشور امریکا اچ وان بی می باشد .متقاضیان  برای اخذ ویزای کار در کشور امریکا باید جاب افر داشته باشند جاب افر به این معنی می باشد که شخصی در کشور امریکا به عنوان کارفرما وجود داشته باشد که متقاضی رو به عنوان نیروی کار به کار دعوت کند و استخدام کند. فرآیند ورود به بازار کار در امریکا همانند اکثر کشورها مستلزم این است که کارفرما برای متقاضی دعوتنامه کاری تنظیم و ارسال نماید تا فرد بتواند با تشکیل پرونده ویزای کاری این کشور را اخذ نماید. پس از اماده کردن مدارک توسط متقاضی و اخذ ویزای کاری کشور امریکا همراه با جاب افر متقاضی فقط سه سال برای ویزای اولیه زمان دارد که بعد از سه سال اولیه مدت ویزای وی سه سال دیگر تمدید میگردد. در پروسه ویزای کار و مهاجرت کاری در هر کشور اطلاع از نرخ بیکاری آن کشور می تواند به افراد متقاضی در ورود به بازار کشور مقصد نقش موثری داشته باشد.

 • نرخ بیکاری

نموداربیکاری آمریکا

مهاجرت به امریکا از طریق تولد

لازم به ذکر می باشد که نظام حقوقی کلیه کشور ها به صورت سی ویل لا و کامن لا می باشد .نظام اعطای تابعیت تمامی کشور ها بر اساس سیستم خاک و خون می باشد. سیستم خاک به معنی این می باشد که شخص در هر کشوری که متولد می شود تابعیت همان کشور رو به خود اختصاص میدهد این امر بدون در نظر گرفتن تابعیت والدین می باشد که این قانون در مهاجرت به امریکا اجرا می شود. همچنین سیستم  خون به این صورت می باشد که تابعیت و اقامت از طریق والدین منتقل می شود. سن قانونی در کشور امریکا هجده سال می باشد و برای اخذ تابعیت در این کشور متقاضی باید به سن هجده سال رسیده باشد. لازم به ذکر می باشد که کودکان بی سرپرستی که در خاک امریکا متولد می شوند و والدین انها مشخص نیست امریکایی تلقی میشوند همچنین لازم به ذکر می باشد که قانون کشور امریکا خاک می باشد.

مهاجرت به امریکا از طریق ازدواج

یکی از موارد اخذ اقامت و تابعیت در اکثرا کشورها ازدواج با اتباع آن کشور است، این قائده در کشور امریکا نیز وجود دارد و ازدواج با اتباع این کشور می تواند برای افراد متقاضی منجر به اخذ اقامت دائم و گرین کارت و در نهایت منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت امریکا شود. به طور مثال در کشور ایران ازدواج با مرد ایرانی باعث تحمیل تابعیت از طریق مرد به زن می باشد ولی بر عکس این موضوع امکان پذیر نیست برای مثال اگر یک زن ایرانی با مردی که تابعیت کشور دیگری را دارد ازدواج کند تحمیل تابعیت وجود ندارد و تابعیت مرد ایرانی نمیشود.

ازدواج با اتباع امریکا در صورتی برای افراد متقاضی امکان و نتیجه بخش خواهد بود که فرد متقاضی مدارک کاملی ارائه دهد و طرفین بتوانند ثابت نمایند قصد آنها جدی و ازدواج به صورت صوری انجام نمی شود. ازدواج با فردی که تابعیت این کشور را دارد بهتر انجام شود زیرا پروسه بررسی مدارک و تایید ویزای تقاضی سریع تر انجام می شود. معمولا ازدواج با فردی که کارت اقامت دائم این کشور را دارد پروسه بررسی مدارک و تایید طولانی تری دارد.

مهاجرت به امریکا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری روش دیگر مهاجرت به امریکا می باشد که سرمایه گذاری در این کشور EB5 نام دارد و همچنین سرمایه گذاری در این کشور یکی از راه های مناسب دریافت گرین کارت می شود. سرمایه گذاری در امریکا مثل اکثر کشورهایی که از فرد متقاضی مدرک زبان و مدارک تحصیلی می خواهند نیست و فرد می تواند بدون مدرک زبان نیز در این کشور اقدام به سرمایه گذاری نماید. البته سرمایه گذاری در امریکا ریسک بالایی دارد و احتمال سوخت شدن و از دست دادن سرمایه برای فرد وجود دارد و معمولا پیشنهاد می شود در صورتی تمایل دارید در این کشور اقدام به سرمایه گذاری نمایید حتما با یک وکیل خبره اقدام نمایید که در این خصوص موسسه حقوقی ملک پور خدمات گسترده ای را ارائه می دهد.

در خصوص سرمایه ای فرد باید در این کشور با خود همراه داشته باشد باید ذکر کنیم مبلغ سرمایه باید 500هزار دلار باشد و سرمایه گذاری باید در مناطقی انجام شود که دولت امریکا تعیین می کند و این امر ریسک سرمایه گذاری را بیشتر می کند. اقامتی که به واسطه سرمایه گذاری EB5 برای فرد صادر می شود در ابتدا 2 الی 5 ساله می باشد و پس از مدت فرد می تواند گرین کارت یا کارت اقامت دائم این کشور را اخذ نماید. در ضمن به واسه این روش فرد می تواند همراه همسر و فرزندان زیر سن 21 سال خود وارد امریکا شود.

مهاجرت به امریکا از طریق پناهندگی

در ابتدا باید خاطر نشان شویم موسسه حقوقی ملکپور هیچگونه خدماتی در راستای پناهندگی ارائه نمی دهد و همواره پیشنهاد ما به افراد متقاضی این است حتی المقدور از طریق راه های قانونی و ایمن اقدام نمایید. در تعریف پناهندگی آمده است، افرادی که در کشور مبدا خود از طرف دولت و حکومت مطبوعشان مورد تهدید و آزار قرار می گیرند و به دلایل مختلف من جمله اختلافات مذهبی، قومی و عقیدتی و سیاسی مورد تهدید قرار گرفته اند و احساس امنیت از لحاظ مادی و جانی ندارند و ناچارا مجبور به ترک کشور خود می شوند و در این خصوص به کشور مقصد پناه می برند را پناهنده می نامند.

مهاجرت به امریکا برای هنرمندان و افراد فوق موفق

یکی دیگر از راه های مهاجرت به امریکا و اخذ اقامت دائم و تابعیت در این کشور اخذ ویزای P1، P2، P3 و O است که ایننوع ویزاها ویژه افراد موفق و نخبه و هنرمندان و در واقع افراد شاخص می باشد. افرادی که در کشور خود جزو افراد شناخته شده و شاخص به حساب می آیند با ارائه رزومه کاری و تحصیلی خود می توانند از سفارت امریکا به واسطه هریک از ویزاهای ذکر شده اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند و نهایتا پس از اخذ گرین کارت امریکا برای اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام نمایند. در خصوص این نوع ویزا باید افرادی چون ورزشکاران حرفه ای که مقام های بین المللی دریافت کرده اند و هنرمندانی که در زمینه بازیگری، موسیقی و فرهنگی فعالیت های شاخصی داشته اند و در کشور مبدا خود به عنوان فرد شناخته شده ای به حساب می آیند، را نیز نام برد.

هزینه های زندگی در امریکا

یکی از مواردی که در پروسه مهاجرت به امریکا افراد متقاضی باید به آن توجه داشته باشند هزینه های پیش روی افراد می باشد. زمانی که شما در خصوص هزینه های زندگی در این کشور آگاهی لازم را داشته باشید بهتر می توانید در مورد هزینه هایی که در این کشور دارید برنامه ریزی کنید و منابع مالی مورد نیاز را تامین کنید. برخی از هزینه ها بشرح زیر است :

.

 • گرین کارت در امریکا

  افرادی که گرین کارت  امریکا را دریافت می کنند به عنوان شهروند این کشور می توانند از خدمات دولتی این کشور مثل خدمات بهداشت و درمان و تحصیل برخوردار باشند. لازم به ذکر می باشد که دارندگان گرین کارت امریکا برای ورود و خروج از این کشور نیازی به ویزا ندارند.

 • لاتاری امریکا

  یکی از راه های محبوب و پر طرفدار مهاجرت به امریکا شرکت در برنامه لاتاری می باشد که این روش هر ساله باعث شده افراد بسیاری بتوانند اقامت امریکار را اخذ نمایند. دولت امریکا هر سال با توجه به قرعه کشی که انجام میدهد  به ۵۵۰۰۰ نفر رو در سرتاسر دنیا کارت اقامت رایگان اختصاص میدهد . ثبت نام در لاتاری امریکا کاملا رایگان و از طریق سایت مخصوص لاتاری صورت میگیرد . محدودیت های ثبت نام لاتاری عبارتند از اینکه فرد متقاضی حداقل مدرک دیپلم دوازده ساله رو داشته باشد ٬ وی باید حداقل ۲ سال سابقه کاری در ۵ سال گذشته خود داشته باشد .

 • ویزاهای توریستی امریکا

  برای اخذ ویزای توریستی هر کشور امکان اقامت کوتاه در سال برای هر متقاضی وجود دارد .

 • هزینه زندگی

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به امریکا

✅برای مهاجرت به امریکا، کدام روش هزینه کمتری دارد؟

روش های کاری مثل دریافت پیشنهاد کار از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به آمریکا است، اما متاسفانه در حال حاضر برای ایرانیان قابل دستیابی نیست. تحصیل در آمریکا نیز دومین روش کم هزینه است که امکان اقدام از طریق آن برای ایرانیان وجود دارد.

✅ لاتاری امریکا چیست؟

یکی از راه های محبوب و پر طرفدار مهاجرت به امریکا شرکت در برنامه لاتاری می باشد که این روش هر ساله باعث شده افراد بسیاری بتوانند اقامت امریکار را اخذ نمایند. دولت امریکا هر سال با توجه به قرعه کشی که انجام میدهد  به ۵۵۰۰۰ نفر رو در سرتاسر دنیا کارت اقامت رایگان اختصاص میدهد . ثبت نام در لاتاری امریکا کاملا رایگان و از طریق سایت مخصوص لاتاری صورت میگیرد .

✅ محدودیت های ثبت نام لاتاری کدامند؟

 فرد متقاضی حداقل مدرک دیپلم دوازده ساله رو داشته باشد ، وی باید حداقل ۲ سال سابقه کاری در ۵ سال گذشته خود داشته باشد .

✅ ویزا افراد موفق چه نوع ویزایی است؟

  P1، P2، P3 و O .

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت به امریکا، مهاجرت به امریکا به روش EB5
و قوانین و شرایط مهاجرت به این کشور در مقاله فوق به صورت کاملا تخصصی مورد بررسی قرار گرفت تا در صورت مشکلاتی مهاجرت قاچاقی به امریکا که پیش روی افراد متقاضی می باشد و همچنین راه های قانونی که برای افراد متقاضی امکان پذیر می باشد در مقاله فوق به صورت کامل و تخصصی مورد بررسی علمی قرار گرفت. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگو شما باشند.

4 پاسخ
 1. نینا
  نینا گفته:

  سلام.راحت ترین راه مهاجرت به امریکا کدام است؟ آیا هم اکنون مهاجرت ایرانیان به آمریکا امکان پذیر شده است؟ مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری چگونه است؟ مرسی

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. راحت ترین راه مهاجرت به امریکا از طریق تحصیل می باشد. در مورد لاتاری نیز سالی یک بار قرعه کشی هستش که بر اساس شانستون هستش که قرعه بنام شما بیوفته.

   پاسخ
 2. جمشید صالحی
  جمشید صالحی گفته:

  سلام بهترین و آسون ترین راه مهاجرت به آمریکا کدومه؟ میخوام سریع بتونم اقامت آمریکا بگیرم. با تشکر

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *