مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به اوکراین ، کسب تابعیت و شهروندی اوکراین، شرایط مهاجرت به اوکراین و نحوه دریافت اقامت اوکراین در این کشور برای متقاضیان عزیز در این مقاله به صورت تخصصی مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. اوکراین از دسته کشور های اروپای شرقی می باشد که در سال های گذشته از اتحادیه شوروی خارج شده و کشوری مستقل را تشکیل داده. مهاجرت به اوکراین از چه روشی امکان پذیر می باشد؟ هزینه های زندگی در اوکراین به چه صورتی می باشد؟ آیا اوکراین اقامت دائم و پاسپورت می دهد؟ ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم. افرادی که درخواست کسب اطلاعات بیشتر از روش های مهاجرتی به اوکراین را دارند می توانند با دریافت مشاوره رایگان تلفنی از مشاورین و وکلای موسسه حقوقی ملک پور MIE  اتریش اطلاعات اساسی و تخصصی به بدست آورند. متقاضیان می توانند در ادامه مقاله از روش های مختلف مهاجرت به این کشور اطلاع کامل را کسب نمایند.

مهاجرت به اوکراین

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی مهاجرت به اوکراین
 • مهاجرت به اوکراین از طریق کار
 • مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل
 • مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج
 • اخذ تابعیت اوکراین از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت به اوکراین از طریق پناهندگی
 • هزینه های زندگی در اوکراین
 • اخذ تابعیت اوکراین
 • سوالات متداول در زمینه مهاجرت به اوکراین
 • سخن پایانی

درباره کشور اوکراین

کشور اوکراین از دسته کشور های اروپای شرقی می باشد که از شمال با بلاروس از شرق با روسیه از غرب با لهستان، مجارستان و اسلولکی و از جنوب با کشور های همچون رومانی هم مرز می باشد. در جنوب کشور اوکراین 2 دریای سیاه و دریای آزوف قرار گرفته است. سیستم حکومتی اوکراین جمهوری می باشد که متشکل از 24 استان می باشد. پایتخت این کشور کی اف می باشد که بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر این کشور نیز می باشد. واحد پول این کشور گریونا می باشد. از موارد بسیار مهم جمعیت این کشور می باشد که در آخرین سرشماری حدودا 42 میلیون 418 هزار نفر می باشد. پس از فروپاشی روسیه کشور اوکراین دارای بزگترین ارتش اروپا می باشد. زبان رسمی مردم این کشور اوکراینی می باشد البته اغلب مردم این کشور به زبان روسی مسلط می باشند.

پرچم اوکراین
شرایط عمومی اوکراین

مهاجرت به اوکراین از طریق کار

مهاجرت به اوکراین از طریق کار یکی از روش های می باشد که در سال های اخیر مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. ورود شما با ویزای کاری به این کشور نیاز به صدور اقامت کاری برای مهاجرین دارد. دریافت ویزای کاری متقاضیان نیاز به ارائه دعوت نامه کاری از یک کارفرما یا شرکت معتبر اوکراینی دارد. کارفرمایانی که درخواست ورود کارگر خارجی از کشور های دیگر را دارند باید دعوت نامه کاری برای این عزیزان ارسال نمایند. ارسال دعوت نامه کاری نیاز به اجازه اداره کار این کشور دارد. متقاضیان باید ابتدا شغل مورد نظر را در این کشور آگهی نمایند و در صورتی که در مدت 3 ماه نیروی مورد نظر یافت نشد شما اجازه ارسال دعوت نامه کاری به این کارگران خارجی را دارید. متقاضیانی که وارد این کشور می شوند باید هقته ای حدودا 38 ساعت مشغول کار باشند. متقاضیان تنها 120 ساعت در سال توانایی اضافه کارا را دارند و در غیر این صورت با متخلفان برخورد می شود. متقاضیان مهاجرت به اوکراین باید توجه داشته باشند در این کشور 3 نوع قرار داد کاری ارائه می شود که ما آن ها را برای شما عزیزان نام برده ایم.

 • قرار داد بلند مدت و نامحدود
 • قرار داد بلند و ثابت
 • قرار داد پروژه های خاص
 • نرخ بیکاری

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل

مهاجرت با اوکراین از روش تحصیلی از روش های می باشد که با استقبال زیادی رو به رو شده است. متقاضیان می توانند در دوره های تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا پذیرش گرفته و بعد از تحصیل خود وارد بازار کاری این کشور شوید. در حال حال حاضر کشور اوکراین رشته های گوناگونی به دانشجویان بین المللی پذیرش می دهد. هزینه تحصیل در دوره های مختلف متفاوت می باشد. شما برای شرکت در دوره های تحصیلی اصولا باید میلنکین مبلغی به ارزش 1800 الی 4500 دلار را در نظر بگیرید. دانشجویانی که وارد این کشور می شوند می توانند در حسن تحصیل از اجازه کار پاره وقت خود استفاده نموده و بخشی از هزینه های تحصیل خود را پوشش دهند. اصولا دانشجویان در هر مقطع دارای اجازه های کاری متفاوتی می باشند. کشور اوکراین برای دانشجویان مقطع دکترا نیز پذیرش ارائه می دهد. شما می توانید با یک استاد راهنما یا سوپروازر در این کشور ارتباط گفته و در صورت تایید استاد مقالات ISI بین المللی و مدرک ایلتس 7 ارائه دهید تا پذیرش شما در این مقطع صادر شود. متقاضیان مهاجرت به اوکراین و تحصیل در این کشور می توانند اطلاعات تکمیلی را از لینک زیر بدست آورند.

مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه گذاری

اقامت اوکراین از طریق سرمایه گذاری در غالب ثبت شرکت نیز امکان پذیر می باشد و افراد می توانند با افتتاح یک شرکت در صورت رعایت شرایط قانونی سرمایه گذاری در این کشور اقدام به اخذ اقامت دائم این کشور نمایند. سالانه افراد زیادی جهت سرمایه گذاری در این کشور اقدام می نمایند.  سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت در اوکراین ۱۰۰۰۰۰ دلار در ابتدای کار می باشد که بعد از افتتاح حساب در اوکراین نیاز است که این مبلغ به حساب شرکت واریز گردد . دیگر هزینه های ثبت شرکت در حدود ۱۰۰۰۰ یورو  و هزینه های استخدام  پرسنل شرکت در حدود ۱۰۰۰ یورو در ماه به علاوه هزینه بیمه و مالیات سالانه در حدود ۱۰۰۰۰ یورو و هزینه های سفر به اوکراین و هزینه های جانبی از جمله این هزینه ها می باشد. متقاضیانی که درخواست ثبت شرکت را دارند باید یک بیزنس پلن خاص و طرح تجاری.

 • مالیات بر درامد

مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج

یکی از روش های که در سال های اخیر جهت مهاجرت به اوکراین باب شده است مهاجرت از طریق ازدواج به این کشور می باشد. متقاضیانی که با یکی از تبعه این کشور ازدواج نمایند توانایی درخواست اقامت و تابعیت این کشور را دارند. شما در ابتدای باید اثبات نمایید که ازدواجتان صوری نبوده و از روی عشق و علاقه با همسرتان ازدواج کرده اید و برای اثبات این مورد می توانید از مدارک ارتباطی خود در سال های استفاده نمایید. ازدواج شما باید در مراکز رسمی ثبت شده باشد. در صورتی که شمت تمامی مدارک خود را به اداره مهاجرت این کشور ارائه نماید باید نامه ای جهت تمکن مالی خود در این کشور به اداره مهاجرت ارائه نمایید. ارائه این تمکن مالی جهت پوشش هزینه های زندگی در کشور اوکراین می باشد. این مقاله به ید مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تولید گردیده و هرگونه کپی برداری از آن غیر قانونی و شرعا حرام می باشد.

اخذ تابعیت اوکراین از طریق تولد

مهاجرت به اوکراین و اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد از مواردی می باشد که متقاضیان بسیاری تمایل دارند از این طریق اقدام نمایند. سیستم تولد در جهان به 2 نوع خاک و خون تقسیم می شود. سیستم خاک برای افرادی کشور هایی می باشد که در صورت تولد فرزند به طفل اقامت و تابعیت کشور خود را می دهند. تنها 30 کشور از این سیستم پیروی می نمایند که معروف ترین آن ها کانادا، آمریکا، آرژانتین و برزیل می باشد. مهاجرت به اوکراین از طریق تولد و اخذ تابعیت این کشور بر اساس قوانین مهاجرتی و اقامتی اوکراین در بند ۱ ماده ۶ قانون تابعیت یکی از طرق اخذ تابعیت کشور اوکراین را تولد معرفی و مشخص نموده است. کشور اوکراین از سیستم خون تابعیت می نمایند و تنها افرادی که به موجب قانون توانایی اخذ تابعیت این کشور را دارند می توانند درخواست خود را ثبت نمایند. طبق قوانین این کشور اطفالی توانایی درخواست تابعیت این کشور را دارند که از والدین اوکراینی باشند. البته قابل توجه است که در در صورتی که شما یکی از والدینتان تابعیت این کشور را داشته باشد توانایی درخواست تابعیت این کشور را دارید.

مهاجرت به اوکراین از طریق پناهندگی

بر اساس ماده ۸ قانون اساسی اوکراین در باب تابعیت به صراحت در این قانون بیان شده راه ورود به این کشور تنها از راه پناهندگی در اوکراین نخواهد بود، بلکه از سخت ترین و ناهموار ترین طرق ممکن برای ورود به این کشور پناهندگی در اوکراین است. افراد به محض ورود به خاک اوکراین گذرنامه شان تحویل مامور دولتی داده می شود تا برای وی کارت اقامت به مدت بررسی کیس متقاضی صادر شود. این کارت اقامت به مدت حداکثر ۹۰ روز اعتبار دارد. در ابتدا برای افرادی که درخواست پناهندگی داده اند به مدت 180 روز اجازه اقامت و حضور صادر می شود. افرادی که پس از ورود به این کشور درخواست پناهندگی در اوکراین می نمایند احتمالا به مدت ۶ ماه بازداشت موقت خواهند بود که این حکم از سوی مقامات قضایی صادر می شود. شخصی که در خاک اوکراین اعلام پناهندگی می نمایند باید طبق قوانین این کشور ۳ سال مستمر در این کشور حضور دائم داشته باشد. امکان رد درخواست پناهندگی فرد از سوی دولت اوکراین وجود دارد که در این صورت فرد می تواند با دردست داشتن درخواست رد شده خود اقدام به اعتراض نماید. موسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت از طریق پناهندگی هیچگونه خدماتی ارائه نمی دهد و این مقاله جهت  اطلاع رسانی و ارتقا اطلاعات مهاجرتی و حقوقی شما عزیزان می باشد.

هزینه های زندگی در اوکراین

یکی از موارد بسیار مهم در امر مهاجرت هزینه های زندگی در کشور مقصد می باشد. متقاضیان مهاجرت به اوکراین باید توجه داشته باشند هزینه های زندگی در اوکراین 15.92 درصد کمتر از ایران می باشد. یکی از موارد بسیار مهم هزینه های اجاره ملک در کشور مقصد می باشد که حدودا 18 درصد کمتر از ایران می باشد. ما در ادامه مطالب لیستی از هزینه های زندگی برای شما عزیزان قرار داده ایم.

اخذ تابعیت اوکراین

اقامت اوکراین و قوانین تابعیت این کشور مبتنی بر قانونی است که در سال 1991 به تصویب رسیده است. با توجه به این قوانین کلیه کسانی که تا پیش از تصویب این قانون در اوکراین حضور و اقامت داشتند به عنوان تبعه این کشور محسوب می گردنند. بحث تابعیت مضاعف در قانون تابعیت و اقامت اوکراین به رسمیت شناخته نشده است. متقاضیان می توانند از روش های مختلف وارد این کشور شوند با ورود به بازار کاری این کشور و پرداخت مالیات اقامت دائم این کشور را بدست آمورند. اصولا شما بعد از 2 الی 3 سال بعد از درخواست اقامت دائم این کشور شما توانایی در خواست تابعیت این کشور را دارید. متقاضیانی که درخواست اخذ تابعیت این کشور را دارند باید در امتحان های این کشور شرکت نمایند. امتحان های زبان، فرهنگ و تاریخ مواردی می باشد  که متقاضیان باید از آن امتیاز مورد نیاز را کسب نمایند.

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به اوکراین

هزینه تحصیل در اوکراین چقدر است؟

 هزینه تحصیل بسته به مقطع و رشته تحصیلی متفاوت بوده و به طور میانگین مبلغی بین 1800 الی 4500 دلار در سال هزینه دارد.

آیا می توان از طریق سرمایه گذاری در اوکراین اقامت دائم آن را اخذ نمود؟

بله. از طریق برخی روشهای سرمایه گذاری امکان پذیر است؛ به طور مثال، افراد می توانند با افتتاح یک شرکت، در صورت رعایت شرایط قانونی سرمایه گذاری در این کشور اقدام به اخذ اقامت دائم این کشور نمایند.

کدام کشورها از سیستم خاک تبعیت می کنند؟

کانادا، آمریکا، آرژانتین و برزیل.

کشور اوکراین از چه قانونی تبعیت می کند؟

سیستم خون.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت به اوکراین و روش های مهاجرت به اوکراین در این مقاله به طور کامل مورد تحلیل قرار گرفته و تمام روش های مهاجرتی برای متقاضیان به صورت کلی مورد بررسی قرار گرفته است. با توجه به اینکه اوکراین از دسته کشور های پرجمعیت اروپا می باشد اما باید توجه داشت این کشور از کشور های مهاجر پذیر نمی باشد. متقاضیان می توانند برای کشور های که مهاجر پذیر اقدام نمایند تا به راحتی اقامت و تابعیت این کشور را بدست آورند. علاقه مندان مهاجرت به اوکراین می توانند به راحتی با دریافت مشاوره رایگان تلفنی از مشاورین و وکلای موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش از تمام موارد و گزینه های مهاجرت به این کشور اطلاعات دریافت نمایند. پیشنهاد می شود متقاضیان قبل از دریافت مشاوره می توانند از ویدیو های رایگان داخل سایت و ویدیو راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت استفاده نمایند. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگو شما باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز.سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت در اوکراین ۱۰۰۰۰۰ دلار در ابتدای کار می باشد که بعد از افتتاح حساب در اوکراین نیاز است که این مبلغ به حساب شرکت واریز گردد . دیگر هزینه های ثبت شرکت در حدود ۱۰۰۰۰ یورو و هزینه های استخدام پرسنل شرکت در حدود ۱۰۰۰ یورو در ماه می باشد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *