مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا، نحوه دریافت اقامت ایتالیا در این مقاله برای شما عزیزان مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. با توجه به اینکه کشور ایتالیا از دسته کشور های جذاب جهان می باشد سالانه متقاضیان زیادی از سر تا سر جهان درخواست مهاجرت به ایتالیا و اخذ اقامت این کشور را دارند. مهاجرت به ایتالیا از چه روشی مناسب است؟ هزینه های زندگی در ایتالیا چقدر می باشد؟ شرایط کار در ایتالیا چگونه است؟ همواره سوالاتی این چنینی برای شما عزیزان به وجود می آید. ما در این مقاله سعی به بررسی تمام روش های مهاجرت کرده ایم. متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات تکمیلی از مشاوره های رایگان مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور mie اتریش استفاده بنمایید.

مهاجرت به ایتالیا

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی مهاجرت به ایتالیا
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق کار
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق تولد
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی
 • هزینه های زندگی در ایتالیا
 • اخذ تابعیت ایتالیا
 • سوالات متداول در زمینه مهاجرت به ایتالیا
 • سخن پایانی

شرایط عمومی مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا و دریافت اقامت این کشور نیاز مند شناخت کلی از شرایط عمومی این کشور دارد. کشور ایتالیا در جنوب قاره اورپا قرار گرفته است. ایتالیا از کشور های پر جمعیت اتحادیه اروپا می باشد که در رده 5 کشور های پرجمعیت اروپا قرار گرفته است. پایتخت این کشور شهر رم می باشد که پر جمعیت ترین شهر این کشور می باشد. ایتالیا حدودا 60 میلیون جمعیت دارد که در مساحتی به میزان 30 هزار کیلومتر مربع اسکان دارند. زبان رسمی این کشور ایتالیایی می باشد البته مردم این کشور به زبان انگلیسی نیز مسلط می باشند. واحد پول کشور ایتالیا یورو می باشد و این کشور عضو کشور های اتحادیه یورو است. کشور ایتالیا از دسته کشور هایی می باشد که آب و هوای مدیترانه ای دارد و جالب است بدانید شمال ایتالیا آب و هوایی سرد و در جنوب آب و هوای گرم و خشک حاکم است.

 

بورسیه تحصیلی ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

مهاجرت به ایتالیا از طریق ویزا های کاری به این صورت می باشد که شما باید از کشور مقصد دعوت نامه کاری یا JOB OFFER داشته باشید. ارسال جاب آفر به همین راحتی و سادگی نمی باشد کارفرمایی که درخواست استخدام شما را دارد باید ابتدا در کشور خودش این شغل را آگهی کنند در صورت نبود فرد مورد نظر در کل اتحادیه اروپا که 27 کشور می باشد آگهی کنند. در صورتی که کارفرما در این مدت نیروی مورد نظر را یافت نکرد می تواند درخواست استخدام شما را به اداره مهاجرت ارائه دهد. در صورتی که اداره مهاجرت موافقت نماید کارفرما برای شما دعوت نامه کاری ارسال می نماید. شما با ارائه دعوت نامه به سفارت کشور مقصد می توانید درخواست ویزای کاری این کشور را داشته باشید.

در صورتی که موفق به عقد قرار داد 5 ساله با کار فرما شوید برای ما ویزای 5 ساله صادر می شود که بعذ از 5 سال شما می توانید اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل نمایید. یکی از مواردی که صدور ویزای کاری ایتالیا را دشوار می کند نرخ بیکاری این کشور می باشد که در سال های اخیر حدودا 11 درصد می باشد. متقاضیانی که درخواست ویزای کاری اروپا را دارند می توانند به راحتی از ویزا های جست و جوی کاری کشور های همچون آلمان و اتریش استفاده نمایند. این نوع ویزا به مدت 6 ماه صادر می شود و شما باید در این 6 ماه به جست و جوی کار بپردازید. تنها مدارک مورد نیاز جهت این نوع ویزا مدرک تحصیلی، سابقه کاری و مدرک پایه زبان آلمانی می باشد.

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

یکی از روش های مهاجرتی که در سال های اخیر مورد استقبال متقاضیان مهاجرت قرار گرفته است روش تحصیل می باشد. ایتالیا از دسته کشور هایی می باشد که تحصیل در آن مورد استقبال مهاجرین قرار گرفته است. هزینه های تحصیل در ایتالیا از دلایلی می باشد که باعث جذب دانشجویان شده است. هزینه تحصیل در ایتالیا از 2.000 یورو تا 40.000 یورو متغییر می باشد. دولت ایتالیا اقامتی 1 ساله برای شما صادر میکند و شما در پایان این 1 سال برای تمدید اقامت خود باید درخواستی مجدد داشته باشید و نشان دهید در 1 سال گذشته تحصیلی موفق داشته اید. ورود به دانشگاه های این کشور می تواند گزینه ای برای اخذ اقامت این کشور می باشد.

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

روش های سرمایه گذاری در کشور های مختلف متفاوت می باشد. یکی از روش های سرمایه گذاری در ایتالیا ثبت شرکت و کار آفرینی در این کشور می باشد. یکی از متداول ترین ثبت شرکت ها، شرکت های مسئولیت محدود می باشد که در مهاجرین از این ثبت شرکت استقبال زیادی می نمایند. شما برای ثبت شرکت با مسئویت محدود در ایتالیا باید حدودا 10.000 یورو پول داشته باشید. ایم هزینه صرفا برای ثبت شرکت می باشد و شما برای کار آفرینی باید مبلغی به ارزش 50.000 یورو را در نظر داشته باشید. متقاضیان توجه داشته باشند سرمایه گذاری از عوامل مهم و تاثیر گذاری می باشد.

 یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در ایتالیا روش خرید اوراق قرضه می باشد. اوراقی که ارائه می شود هزینه های متقاوتی دارد. اگر اوراقی که شما خریداری می نمایید حداقل 2 میلیون یورو می باشد ابتدا یک اقامت 2 ساله به شما داده می شود و بعد از 2 سال اقامت شما به یک اقامت 3 ساله تبدیل می شود. زمانی که شما 5 سال اقامت در این کشور داشته باشید می توانید با نشان دادن اقامت قانونی خود در این 5 سال اقامت دائم این کشور را درخواست نمایید. از مورادی که سرمایه گذاران باید به آن توجه لازم را داشته باشند تولد ناخالص داخلی و نرخ مالیات بر درآمد می باشد. در سال های اخیر مالیات بر در آمد کشور ایتالیا حدودا 31.17 می باشد.

 • تولید ناخالص داخلی

ناخالص داخلی ایتالیا
 • نرخ مالیات

مهاجرت به ایتالیا از طریق تولد

کشور ایتالیا از دسته کشور های می باشد که سیستم این از سیستم خون تابعیت می کند. لازم به ذکر است سیستم تولد در جهان به دو دسته تقسیم می شود. سیستم خاک و سیستم خون. در سیستم اول زمانی که نوزاد و طفل در کشور های مشخصی متولد شود به طفل متولد شده اقامت و تابعیت این کشور اهدا می شود. زمانی که فرزند شما تابعیت این کشور را میگیرد به شما هیچ کمکی در امر اخذ اقامت و تابعیت نمی نماید. در حال حاضر 30 کشور از این سیستم تابعیت می نمایند که معروف ترین آن ها آمریکا، کانادا، برزیل و آرژانتین می باشد. کشور ایتایلا از سیستم خون تابعیت می نماید و شما در این سیستم باید از والدین ایتالیا یی متولد شده باشید یا یکی از اولیای شما یعنی پدر و مادر تابعیت این کشور را داشته باشد.

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

یکی از روش های مهاجرت به ایتالیا ازدواج با اتباع این کشور می باشد. افرادی که درخواست اخذ اقامت و تابعیت این کشور را از طریق ازدواج دارند باید در ابتدای امر ازدواج خود را به صورت رسمی در مراکز رسمی ثبت نمایند. متقاضیان باید مدارکی که مورد نیاز سفارت می باشد را به سفارت این کشور ارائه دهند و ثابت نمایند ازدواجشان به صورت رسمی بوده و هیچ جبنه ی صوری ندارد. یکی دیگر از مواردی که شما باید ثابت نمایید تمکن مالی جهت پوشش هزینه های زوج خود در کشور مقصد می باشد.

نکته جالب این است شما با ازدواج با هر یک از  اتباع این کشور چه مرد و چه زن توانایی درخواست اقامت به عنوان همسر در این کشور را دارید. یکی از مواردی که بسیار اهم می باشد و متقاضیان باید مدارک مرتبط را به سفارت نشان دهند مدارک می باشد که نشان دهنده مجرد بودن افراد قبل از ازدواج است. متقاضیانی که با این ویزا وارد کشور ایتالیا می شوند می توانند بعد از 3 سال اقامت دائم این کشور را درخواست نمایند. شما بعد از دریافت اقامت دائم می توانید با گذشت 2 سال از اقامت دائم خود درخواست پاسپورت این کشور را داشته باشید.

مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی

یکی از روش های مهاجرت روش پناهندگی می باشد  که به هیچ عنوان از سوی موسسه حقوقی ملک پور مورد تایید نمی باشد و موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه فعالیتی در این امر نمی نماید. سالانه افراد زیادی به دلایل مختلف از کشور های فرار کرده و به کشور های مهاجر پذیر جهان پناه برده و در این کشور درخواست پناهندگی می نمایند. روش پناهندگی برای افرادی می باشد که در کشور خود امنیت جانی نداشته و مجبور به ترک وطن خود می باشند. شما زمانی که وارد این کشور می شوید باید درخواست خود را در اداره پلیس ثبت نمایید. شما را به کمک های پناهندگی هدایت می کنند. زمانی برای شما تعیین می شود و شما در باید در دادگاه از خود دفاع نمایید و دلایل درخواست پناهندگی خود را مطرح نمایید.

هزینه های زندگی در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا و بررسی هزینه های این کشور امری بسیار مهم می باشد. شما برای ورود و اخذ اقامت دائم این کشور باید هزینه های زندگی در این کشور را بدانید. اصولا شما قبل از ورود به این کشور باید هزینه 1 سال زندگی خود در این کشور را در حساب شخصی خود در ایران داشته باشید و پریتنت بانکی خود را به سفارت این کشور ارائه دهید. این نامه تمکن مالی تاثیر مستقیمی در امر ویزای شما دارد.

هزینه زندگی ایتالیا

اخذ تابعیت ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا در سال های اخیر مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. متقاضیان می توانند با روش های متفاوتی درخواست اقامت دائم و بعد از آن درخواست تابعیت این کشور را داشته باشید. در روش های تحصیلی ابتدا اقامتی 1 ساله صادر می شود و شما سال به سال اقامتتان تبدیل می شود و بعد از تحصیل می توانید وارد بازار کاری این کشور شوید. برای ورود به بازار کاری همان طور که گفته شده شما باید دعوت نامه کاری از این کشور داشته باشید و بعد از ورود به بازار کاری این کشور حدودا 5 سال باید مالیات پرداخت نمایید تا توانایی درخواست اقامت دائم این کشور را داشته باشید. همان طور که گفته شده در روش های سرمایه گذاری نیز شما باید ابتدا یک اقامت 2 ساله دریافت نمایید و بعد از آن یک اقامت 3 ساله به شما داده میشود. متقاضیان توجه داشته باشید در تمامی روش ها شما باید حداقل 5 سال مالیات پرداخت نمایید و بعد از آن توانایی دریافت اقامت دائم را داشته باشید. افرادی که اقامت دائم این کشور را بدست می آورند می توانند بعد از 2 الی 3  سال تابعیت این کشور را درخواست نمایید. درخواست شما نیاز به شرکت در آزمون ها ورودی دارد. آزمون های که از متقاضیان گرفته میشود مرتبط با زبان، فرهنگ و تاریخ این کشور می باشد.

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به ایتالیا

شرایط اخذ اقامت از طریق تحصیل چیست؟

در روش های تحصیلی ابتدا اقامتی 1 ساله صادر می شود و شما سال به سال اقامتتان تبدیل می شود و بعد از تحصیل می توانید وارد بازار کاری این کشور شوید.

شرایط اخذ اقامت دائم چیست؟

پرداخت حداقل 5 سال مالیات.

سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئویت محدود در ایتالیا چقدر است؟

 حدودا 10.000 یورو .

شرایط دریافت تابعیت ایتالیا چیست؟

افرادی که اقامت دائم این کشور را بدست می آورند می توانند بعد از 2 الی 3  سال تابعیت این کشور را درخواست نمایید. درخواست شما نیاز به شرکت در آزمون ها ورودی دارد. آزمون های که از متقاضیان گرفته میشود مرتبط با زبان، فرهنگ و تاریخ این کشور می باشد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت به ایتالیا، روش های اخذ اقامت ایتالیا ، شرایط تحصیل در ایتالیا در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. تمام تلاشمان در این راستا جهت پوشش تمام سوالات شما عزیزان بوده است. با توجه به اینکه مهاجرت به ایتالیا از مواردی می باشد که مورد توجه افراد زیادی در سرتاسر جهان قرار گرفته است متقاضیان زیادی از روش های مختلف اقدام به این امر می نمایند. متقاضیان مهاجرت به ایتالیا می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره های رایگان تلفنی موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش استفاده نمایید.پیشنهاد می شود متقضیان قبل از هرگونه اقدام از ویدیو های رایگان سایت و ویدیو راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت استفاده نمایند. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگو شما باشند.

4 پاسخ
 1. رضا
  رضا گفته:

  سلام وقت بخیر . هزینه تحصیل در دانشگاه های ایتالیا چقدر هستش و ایا میتونم با تحصیل اقامت دائم بگیرم ؟

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. هزینه تحصیل در ایتالیا از 2.000 یورو تا 40.000 یورو متغییر می باشد. دولت ایتالیا اقامتی 1 ساله برای شما صادر میکند و شما در پایان این 1 سال برای تمدید اقامت خود باید درخواستی مجدد داشته باشید و نشان دهید در 1 سال گذشته تحصیلی موفق داشته اید. ورود به دانشگاه های این کشور می تواند گزینه ای برای اخذ اقامت این کشور باشد.

   پاسخ
 2. عطا
  عطا گفته:

  سلام و درود. مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل چه شرایطی داره؟ آیا برای رشته های پزشکی بورسیه دارد؟ ممنونم.

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. مهاجرت به ایتالیا بستگی به شرایط شما دارد و در رابطه با تحصیل پزشکی بله؛ کشور ایتالیا بورسیه پزشکی دارند . شخص باید آزمون IMAT شرکت کند و در صورت پذیرفته شدن می تواند وارد دانشگاه پزشکی شود و درخواست بورسیه دهد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *