مهاجرت به ایرلند

مهاجرت به ایرلند، شرایط مهاجرت به ایرلند ، بررسی انواع روش های مهاجرت به ایرلند و نحوه دریافت اقامت این کشور در این مقاله برای شما عزیزان مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. ایرلند از کشور های اروپای غربی می باشد که جمعیت بسیار پایینی دارد. سالانه افراد زیادی جهت مهاجرت به ایرلند اقدام می نمایند. مهاجرت به ایرلند از چه روش هایی امکان پذیر می باشد؟ هزینه زندگی در اتریش چقدر می باشد؟ آیا ایرلند به مهاجرین اقامت می دهد؟ همواره چنین سوالاتی برای شما عزیزان ایجاد می شود ما در این مقاله تمام تلاشمان بر آن بوده تا به سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم. متقاضیان مهاجرت به ایرلند می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره های رایگان موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش استفاده نمانید و اطلاعات اساسی در باب مهاجرت به ایرلند  اخذ اقامت و تابعیت این کشور را بدست آورند.

مهاجرت به ایرلند

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی مهاجرت به ایرلند
 • مهاجرت به ایرلند از طریق کار
 • مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل
 • مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج
 • اخذ تابعیت ایرلند از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت به ایرلند از طریق پناهندگی
 • هزینه های زندگی در ایرلند
 • اخذ تابعیت ایرلند
 • سوالات متداول در زمینه مهاجرت به ایرلند
 • سخن پایانی

شرایط عمومی مهاجرت به ایرلند

یکی از کشور های که در سال های اخیر مورد توجه مهاجرین قرار گرفته است کشور ایرلند می باشد. شما برای مهاجرت به ایرلند باید از شرایط عمومی این کشور اطلاعات لازم را بدست آورید. کشور اسلند جزیره ای می باشد که در شمال غربی اروپا قرار گرفته است. این جزیره سومین جزیره بزرگ اروپا و بیستمین جزیره بزرگ دنیا می باشد. بزرگترین شهر این کشور بلفاست می باشد. توجه داشته باید جمعیت این کشور حدودا 6 میلیون 400 هزار نفر می باشد. جالب است بدانید این کشور به دو بخش ایرلند شمالی و ایرلند جنوبی تقسیم شده است. زبان این کشور ایرلندی می باشد اما اکثر مردم این کشور به دلیل ارتباط زیاد آن با بریتانیا به زبان انگلیسی تسلط کافی دارند.

مهاجرت به ایرلند از طریق کار

یکی از راه های مهاجرت به ایرلند، کار می باشد. برای مهاجرت به ایرلند از طریق کار، لازم است که شما قوانین کار در ایرلند را بدانید. اگر فرد جزو مردم کشور های اروپایی و EEA باشد نیازی به گرفتن مجوز کار در ایرلن ندارد و می توانند بدون اجازه کار در ایرلند کار کنند ولی مردم کشور های غیراتحادیه اروپا برای مهاجرت به ایرلند از طریق کار، به اجازه کار نیاز دارند. مردم کشور های غیر اتحادیه اروپا، نمی توانند تنها با گرفتن اجازه کار، اقامت دائم و پاسپورت این کشور را اخذ نمایند بلکه می بایست اقامت خود را در یک مدت زمان مشخص تثبیت کننند  و بعد درخواست تابعیت ایرلند کنند. فرد باید به مدت 5 سال در کشور ایرلند زندگی و کار داشته باشد تا بتواند اقامت دائم و پاسپورت این کشور را اخذ کنند.

 • نرخ بیکاری

مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل

یکی دیگر از راه های مهاجرت به ایرلند، تحصیل می باشد.  مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل به این صورت است که فرد باید ابتدا در این کشور تحصیل و اقامت موقت داشته باشد تا بتواند بعد از اتمام تحصیل، کار پیدا کرده و ویزای خود را از تحصیلی به کار تغییر دهد و بعد گذراندن اقامت کاری بعد از 5 سال درخواست پاسپورت ایرلند را دهد. فرد می تواند به طور مستقیم برای مهاجرت به ایرلند در خواست کار  دهد ولی چون که کارفرمایان مایل نیستند افراد خارج از ایرلند را استخدام کنند، شما می توانید از طریق تحصیل وارد کشور شوید و بعد به جستجوی کار بپردازید تا‌ بتوانید اقامت دائم اخذ کنید. همچنین شما می توانید در مدت تحصیل با زبان و فرهگ مردم کشور ایرلند آشنا شوید و شانس خود را برای ورود به بازار کار ایرلند افزایش دهید. دانشجو می تواند بعد از اتمام تحصیل به مدت 24 ماه در ایرلند بماند. ایرلند از لحاظ سیستم آموزشی و تحصیلی در سطح بسیار خوبی قرار دارد.

مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های مهاجرت به ایرلند، سرمایه گذاری می باشد. مردم کشور های غیر اتحادیه اروپا می توانند با سرمایه گذاری در ایرلند، اقامت این کشور را اخذ نمایند. اگرچه که سرمایه گذاری در ایرلند به طور مستقیم باعث اقامت نمی شود ولی فرد می تواند با اقامت طولانی در این کشور درخواست اقامت دائم و پاسپورت کند. البته بعضی روش های سرمایه گذاری در ایرلند، می تواند غیر حضوری باشد و به فرد پاسپورت ایرلندی دهد.. شما می توانید با کسب ویزای طلایی ایرلند صاحب پاسپورت و اقامت در این کشور بشوید. مبلغ سرمایه گذاری از این روش 2 میلیون یورو می باشد. برای مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری، باید از وضعیت نظام قضایی و شاخص هایی مثل، شاخص تولیدات ناخالصی کشور، نرخ مصادره اموال و غیره مطلع شوید. شما می توانید در نمودار های زیر این موارد را مشاهده کنید.

 • نرخ فساد

مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج

مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج یکی از راها های اخذ اقامت و تابعیت این کشور می باشد. متقاضیان که با یکی از اتباع این کشور ازدواج می کنند توانایی درخواست تابعیت این کشور را دارند. ازدواج شما باید به صورت قانونی باشد و در مراکز رسمی ثبت شود. متقاضیان باید به اداره مهاجرت این کشور ثابت نمایند که ازدواجشان صوری نبوده و مدارکی ارائه دهند که در سال های اخیر با یکدیگر در ارتباط بوده اند. متقاضیان بعد از ثبت درخواست خود می توانند ویزای جهت ورود خود به این کشور دریافت نمایند. البته باید توجه داشت قبل از ورود شما همسر شما در این کشور باید تمکن لازم رو به سفرات این کشور جهت پوشش هزینه های زندگی نشان دهد. متقاضیان باید ازدواج خود را طبق قوانین ایرلند ثبت نمایند. زمانی که شما وارد این کشور می شوید می توانید بعد از 3 سال زندگی با تبعه ی این کشور درخواست اقامت دائم ایرلند نمایید.

مهاجرت به ایرلند از طریق تولد فرزند

مهاجرت به ایرلند از طریق تولد می تواند یکی از روش های مهاجرتی به این کشور باشد. سیستم تولد در جهان به 2 صورت خاک و خون ارائه می شود. در حال حاضر تنها 30 کشور از سیستم خاک تابعیت می نمایند که معروفترین آن ها آمریکا، کانادا، آرژانتین و برزیل می باشد. درصورتی که طفلی در خاک این کشور ها متولد شود تنها به نوزاد اقامت و تابعیت این کشور را اهدا می نمایند و هیچ اثر در مهاجرت پدر و مادر طفل ندارد. کشور ایرلند از سیستم خون تابعیت می نماید و تنها به اطفالی تابعیت اهدا می نمایند که از مادر و پدری ایرلندی متولد شده باشند و یا یکی از والدین آن ها تابعیت این کشور را داشته باشند.

مهاجرت به ایرلند از طریق پناهندگی

یکی از راه های مهاجرت به کشور ایرلند، پناهندگی میباشد. مؤسسه حقوقی ملک پور، به هیچ عنوان برای این راه، خدماتی ارائه نمی دهد. شما می توانید از روش های قانونی مهاجرت به ایرلند  اقدام کنید و زندگی خوب برای خود و سرنوشت خانوادیتان رقم بزنید. این روش که خطرات زیادی دارد، ممکن است باعث از بین رفتن ما و جانتان شود.ما می توانیم از روش های قانونی برای شما اقدام نماییم. اگر در کشور خودتان به علت دین، نژاد، سیاسی و عضویت در گروه اجتماعی خاص از ترس شکنجه و آزار و اذیت به کشور ایرلند می آیید؛می توانید درخواست پناهندگی دهید و طبق قوانین کنوانسیون ژنو، در صورت درست بودن ادعای شما پناهجو ایرلند بشوید. از آنجایی که را های قانونی برای مهاجرت به کشور ایرلند وجود درد شما نیازی ندارید که از طریق پناهندگی اقدام کنید.

هزینه های زندگی در ایرلند

مهاجرت به ایرلند و بررسی هزینه های زندگی در این کشور باید از سوی متقاضیان ورود به این کشور مورد بررسی قرار گیرد. یکی از مواردی که علاقه مندان باید به آن دقت کافی داشته باشند هزینه زندگی می باشد که حدودا 89% بیشتر از ایران می باشد. یکی از مواردی که متقاضیان باید به آن توجه کافی داشته باشند هزینه های مسکن می باشد. هزینه اجاره مسکن در این کشور حدودا 217% گران تر ایران می باشد. ما در ادامه مطالب لیستی از هزینه های زندگی در این کشور برای علاقه مندان قرار داده ایم.

اخذ تابعیت ایرلند

هدف اکثر مردم از مهاجرت به ایرلند، اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور است. ایرلند کشوری مناسب از لحاظ کار و تحصیل و آب و هواست برای همین متقاضیان خاص خود را دارد. مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج و تولد منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور می شود. کسانی که از طریق ویزای طلایی سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت به ایرلند می کنند هم، می توانند تابعیت این کشور را کسب کنند. در اکثر موارد فرد می تواند با داشتن اقامت موقت و انجام ندادن جرم و پرداخت مالیات بعد از 5 سال و مجموع 9 سال تابعیت این کشور را بدست آورند و بعد از آن در خواست پاسپورت ایرلند را دهند.

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به ایرلند

با کدام روش مهاجرت به ایرلند  می توانیم تابعیت این کشور را بگیریم؟

کسانی که از طریق ویزای طلایی سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت به ایرلند می کنند هم، می توانند تابعیت این کشور را کسب کنند.

آیا می توان از طریق تحصیل اقامت دائم ایرلند را اخذ نمود؟

خیر، شما می توانید از طریق تحصیل وارد ایرلند شوید و بعد از اتمام دوره تحصیلی، 24 ماه فرصت دارید به جستجوی کار بپردازید، تا‌ بتوانید اقامت دائم اخذ کنید.

سرمایه مورد نیاز برای اخذ ویزای طلایی در ایرلند چه مقدار می باشد؟

 2 میلیون یورو .

آیا موسسه حقوقی ملک پور خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه می دهد؟

خیر.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت به ایرلند ، بررسی انواع روش های مهاجرت به ایرلند، مهاجرت به ایرلند از طریق کار، سرمایه گذاری و… در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. با توجه به اینکه در مقاله برای شما عزیزان روش های مختلف مهاجرت به این کشور شرح داده شده و هزینه های زندگی در این کشور بررسی شده است. ایرلند از کشور های اتحادیه اروپا می باشد که در غرب اروپا قرار گرفته است و به دلیل جمعیت کمی که دارد مقصد خیلی از مهاجرین می باشد. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگو شما باشند.

2 پاسخ
 1. رضا
  رضا گفته:

  آیا با سرمایه گذاری می تونم اقامت کشور ایرلند رو بگیرم ؟ و اینکه چقدر سرمایه مورد نیلزه؟ ممنون.

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. شما می توانید با کسب ویزای طلایی ایرلند صاحب پاسپورت و اقامت در این کشور بشوید. مبلغ سرمایه گذاری از این روش 2 میلیون یورو می باشد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *