مهاجرت به ایسلند، نحوه دریافت اقامت ایسلند  و شرایط مهاجرت به ایسلند در این مقاله برای شما عزیزان مورد تحلیل و ارزیابی دقیق قرار می گیرد . با توجه به اینکه کشور ایسلند از دسته کشور های جذاب جهان می باشد سالانه متقاضیان زیادی از سر تا سر جهان درخواست مهاجرت به ایسلند و اخذ اقامت این کشور را دارند. مهاجرت به ایسلند از چه روشی مناسب است؟ هزینه های زندگی در ایسلند چقدر می باشد؟ شرایط کار در ایسلند چگونه است؟ همواره چنین سوالاتی برای شما عزیزان ایجاد می شود. ما در این مقاله سعی به بررسی تمام روش های مهاجرت به ایسلند کرده ایم. شما عزیزان می توانند جهت کسب اطلاعات تکمیلی از مشاوره های تلفنی رایگان مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور mie اتریش استفاده نمایید.

مهاجرت به ایسلند

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی مهاجرت به ایسلند
 • مهاجرت به ایسلند از طریق کار
 • مهاجرت به ایسلند از از طریق تحصیل
 • مهاجرت به ایسلند از از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به ایسلند از از طریق ازدواج
 • اخذ تابعیت ایسلند از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت به ایسلند از طریق پناهندگی
 • هزینه های زندگی در ایسلند
 • اخذ تابعیت ایسلند
 • سوالات متداول در زمینه مهاجرت به ایسلند
 • سخن پایانی

شرایط عمومی مهاجرت به ایسلند

مهاجرت به ایسلند نیاز مند شناخت کلی از شرایط عمومی این کشور دارد. کشور ایسلند شمالی ترین کشور قاره اروپا می باشد که جزیره ای در شمال اقیانوس اطلس می باشد. شهر ریکیاویک بزرگترین شهر این کشور و البته پایتخت این کشور می باشد. طبق آخرین سرشماری جمعیت این کشور حدودا 350 هزار نفر می باشد. افرادی که وارد این کشور می شوند باید به کرونای ایسلند در این کشور هزینه نمایند. زبان رسمی مردم این کشور ایسلندی می باشد ولی باید توجه داشته که اقلب مردم این کشور به زبان انگلیسی نیز مسلط می باشند. حدودا 93% مردم این کشور را ایسلندی ها تشکیل می دهند که از نژاد ژرمن می باشند. اکثر مدم این کشور مسیحی و بیشترشان پیرو آیین پروتستان می باشند. کشور ایسلند در تاریخ 1 دسامبر 1918 از کشور دانمارک جدا شده و به صورت یک کشور مستقل در آمده است. نوع حکومت این کشور جمهوری چند حزبی می باشد. جهت ارتباط تلفنی با این کشور شما باید از پیش شماره +354 استفاده نمایید.

مهاجرت به ایسلند از طریق کار

مهاجرت از طریق کار یکی از روش های دیگر مهاجرت به ایسلند می باشد که درنتیجه بعد از چند سال اقامت و کار منجر به اقامت دائم شده و سپس می توانند جهت اخذ تابعیت درخواست بدهید. بنابر پیشرفت اقتصادی این کشور و نیاز کشور ایسلند به نیروی کار ماهر افراد زیادی درخواست ورود به بازار کاری این کشور را دارند. داشتن  پیشنهاد کاری  به عبارت دیگر   داشتن    Job offer  یکی از شرایط ضروری مهاجرت به ایسلند و اخذ اقامت این کشور می باشد. به عبارت دیگر اخذ پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای ایسلند راه اقامت و اخذ ویزا را راحت می کند. هنگامی که کارفرما رزومه شخص را تایید کرد و دعوت نامه برای متقاضی از طرف کارفرما صادر شد، شخص می تواند مدارک را به همراه مدارک مورد نیاز برای نشان دادن تمکن مالی تکمیل نموده  و تحویل سفارت دهد. قبل از ارسال تاییدیه نهایی، طبق قانون اتحادیه اروپی فرصت شغلی مورد نظر باید  آگهی شده و در صورت نبودن نیروی مورد نظر کارفرما می توان تاییدیه نهایی را برای شهروند غیر اروپایی صادر کند. و در صورت اقامت ۵ ساله از طریق ویزای کاری و پرداخت مالیات می توان برای اقامت دائم درخواست داد.

 • نرخ بیکاری

مهاجرت به ایسلند از از طریق تحصیل

یکی از راه های مهاجرت به اسلواکی روش تحصیلی می باشد. باید بدانید که این روش مستقیم منجر به اقامت نمی شود. در واقع شما از طریق تحصیل وارد کشور اسلواکی می شوید و پس از تحصیل با پیدا کردن کارفرما و داشتن پیشنهاد شغلی می توانید نوع ویزای خود را به ویزای کاری تغییر داده و بعد 5 سال برای اقامت دائم درخواست دهید. تحصیل در اسلواکی برای دانشجویان خارج اتحادیه اروپا امکان پذیر می باشد. شما می توانید در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در اسلواکی تحصیل نمایید. که در ادامه به شرایط کلی آن ها می پردازیم:

 • تحصیل در اسلواکی در مقطع کارشناسی

  در این مقطع مدت زمان دوره تحصیلی حدود 3 الی 4 سال به طول می انجامد. قبل از اینکه شما برای تحصیل در این مقطع وارد می شوید، می بایست در آزمون Maturita  شرکت نمایید. این آزمون معمولا برای افرادی است که از مقطع دبیرستان فارغ التحصیل شدند و تصمیم به تحصیل در مقطع لیسانس را دارند. اگر شما جز افرادی هستید که از خارج از اتحادیه اروپا اقدام می کنید. هزینه های تحصیل با توجه به رنکینگ دانشگاه ها متغیر می باشد. که بین 2000 تا 5000 یورو می باشد. در این مقطع شما همزمان با تحصیل 20 ساعت در هفته اجازه کار خواهید داشت.

 • تحصیل در اسلواکی در مقطع کارشناسی ارشد

  مقطع کارشناسی ارشد در اسلواکی معمولا بین 1 تا 3 سال زمان می برد. یرای ورود به مقطع کارشناسی ارشد شما باید مدرک تحصیلی کارشناسی خود را همراه با ریز نمرات ارائه دهید. هزینه تحصیل با توجه به رنکینگ دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی متغیر است و  بین 2000 تا 8000 یورو در سال می باشد.

 • تحصیل در اسلواکی در مقطع دکتری

  عموما تحصیل در مقطع دکتری مدت بین 3 تا 4 سال به طول می انجامد. برای  تحصیل در این مقطع نیازمند این است که شما سوپروایزر یا استاد راهنما پیدا کنید. شما می توانید استاد راهنما را از دانشگاه ها و یا موسسات آموزش عالی اسلواکی پیدا کنید و با آن ها مکاتبه فرمایید تا مورد قبول واقع شوید. یکی از مهم ترین موارد که شما برای مقطع دکتری به استاد راهنما ارائه دهید، داشتن مقالات ISI، معدل بالای 17 و مدرک زبان آیلتس 6.5 به بالا است.

مهاجرت به اسلواکی از طریق سرمایه گذاری

تحصیل در ایسلند و اخذ ویزای تحصیلی این کشور یکی از راه های مهاجرت به ایسلند می باشد ولی باید توجه داشت شخص از طریق تحصیل توانایی درخواست اقامت این کشور را ندارد. به عبارت دیگر متقاضیان برای به دست آوردن اقامت دائم ایسلند باید نوع ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کند. متقاضی با کار در این کشور و اخذ اقامت کاری بعد از تحصیل می تواند اقامت دائم و به دنبال آن تابعیت کشور ایسلند را اخذ نماید. مدت زمانی که متقاضیان می تواند با پرداخت مالیات تابعیت این کشور را به دست آورند مدت 10 سال می باشد. متقاضیان در حین تحصیل اجازه ورود به بازار کاری این کشور را دارند و می توانند به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند. هزینه های تحصیل در این کشور متغییر می باشد و دانشجویان باید هزینه ای معادل 4.000 الی 12.000 یورو را جهت پرداخت شهریه دانشگاه های خود مدنظر قرار دهند. دانشجویانی که جهت تحصیل وراد این کشور می شوند توانای درخواست ویزای همراه برای فرزند و همسر زیر 18 سال خود دارند.

مهاجرت به ایسلند از از طریق ازدواج

یکی از روش های مهاجرت به ایسلند روش ازدواج با تبعه ایسلندی می باشد. اخذ تابعیت از طریق ازدواج با کسی که تابعیت ایسلندی دارد دارای شرایط خاصی می باشد. شخص متقاضی می تواند در صورت داشتن آن شرایط برای اخذ اقامت دائم و تابعیت اقدام نماید. مراحل تقاضا برای اقامت و پاسپورت به این گونه است که از ازدواج آ ن ها حداقل ۴ سال گذشته باشد و بتوانند به صورت مستمر با هم زندگی کنند که در این صورت می توانند برای اقامت دائم و اخذ پاسپورت اقدام کنند. اگر شخصی که از تبعه غیر ایسلندی بوده و پاسپورت این کشور را اخذ کرده باشد، قصد ازدواج با تبعه غیر ایسلندی را داشته باشد باید ۵ سال از اخذ پاسپورت او گذشته باشند.  البته از نکات بسیار مهم در امر ویزاهای ازدواج اثبات صوری نبودن ازدواج است.  

مهاجرت به ایسلند از طریق تولد فرزند

یکی از روش های مهاجرت به کشور ایسلند از طریق تولد است. کشورهای مختلف براساس ضوابط بین المللی دارای دو سیستم خون وخاک می باشند که کشور ایسلند از سیستم خون پیروی می کنند. به عبارت دیگر تابعیت این کشور به کسی اعطا می شود که والدین یا یکی از آن ها تبعه ی ایسلند باشند. بنابراین اگر شخصی از تبعه ایسلند با شهروند کشور دیگری ازدواج کند فرزند آن ها براساس سیستم خون تابعیت کشور ایسلند را می گیرد. همان طور که ذکر شد سیستم این کشور از خون تابعیت می کند ولی زمانی که پدر و مادر  تابعیت این کشور را نداشته باشد ولی فرزند در خاک این کشور به دنیا آمده باشد می تواند تحت شرایطی اقامت و تابعیت این کشور را اخذ نماید. به عبارت ساده تر اگر شخص به صورت مستمر در این کشور اقامت کند بعد از گذشت چند سال با پرداخت مالیات می تواند اقامت دائم این کشور را که منجر به دریافت پاسپورت می شود را اخذ نماید.

مهاجرت به ایسلند از طریق پناهندگی

موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی و فعالیتی در زمینه پناهندگی ندارد و این مقاله صرفا جهت افزایش اطلاعات شما عزیزان می باشد. براساس قوانین پناهندگی در ایسلند به پناهندگان این اجازه داده می شود تا زمان مشخص شدن پرونده به صورت موقت در این کشور حضور داشته باشند. براساس قانون ژنو و کنوانسیون حمایت از پناهندگان قانون های خاصی برای پناهندگان وضع شده است که این قوانین شامل همراهان شخص نیز می باشد. مراحل اخذ تابعیت و اقامت در مهاجرت به ایسلند به این گونه می باشد که پرونده متقاضیان توسط پلیس این کشور بررسی شده و بعد از آن پرونده به اداره مهاجرت ارسال می شود. شخص متقاضی باید نشان دهد که چه کسانی از خانواده او نیز درخواست پناهندگی دارند. مدارک مورد نیاز نیز شامل پاسپورت و مدارک مربوط به سفر می باشد. در مهاجرت به ایسلند شخص پناهجو باید در جلسه مصاحبه ثابت کند که خطری جان او و بقیه افراد خانواده را تهدید می کند. خطراتی که واسطه دین، عقاید سیاسی، نژاد، و یا عضویت در گروه های اجتماعی ایجاد شده و  بیم آن می رود که مورد آزار و اذیت و شکنجه قرار گیرند. شخص پناهجو باید حقیقت را گفته و از گفتن هر گونه دروغی خود داری کند

هزینه های زندگی در ایسلند

مهاجرت به ایسلند و اخذ اقامت این کشور از روش های مختلف امکان پذیر می باشد اما شما باید در ابتدای امر هزینه های زندگی در این کشور را بررسی نمایید. هزینه های زندگی در این کشور حدودا 154% برابر بیشتر از ایران می باشد. افرادی که وارد این کشور می شوند باید در ابتدای امر محلی را برای سکونت خود انتخاب کنند. هزینه اجاره ملک در این کشور 240% بیشتر از ایران می باشد.

اخذ تابعیت ایسلند

سالانه متقاضیان زیادی به روش های گوناگونی قصد مهاجرت به ایسلند و اخذ اقامت و تابعیت آن کشور را دارند. روش های متفاوتی در مورد اخذ اقامت و تابعیت مورد بررسی علمی قرار گرفته است. همان طور که ذکر شد ویزای تحصیلی منجر به اقامت و تابعیت نمی شود و شخص باید برای اخذ اقامت دائم وارد بازار کاری ایسلند شود. نکته مهم دیگر در مورد مهاجرت به ایسلند از طریق کاری و سرما یه گذاری می باشد. در این روش بیان شد که شخص با دریافت پیشنهاد کاری و داشتن طرح تجاری در بخش سرمایه گذاری و با پرداختن مالیات به موقع و تحت شرایط دیگر ذکر شده می تواند برای اقامت دائم بعد از ۵ سال اقدام نماید. در مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج نیز ذکر شد که در صورت ازدواج با تبعه ایسلندی باید ۴ سال یه صورت مستمر با هم زندگی کنند و بعد توانایی درخواست اخذ اقامت دائم را دارند. در روش اقامت به روش تولد نیز ذکر شد که سیستم این کشور خون بوده و تابعیت برای افرادی اخذ می شود که والدین هر دو و یا یکی از آن ها از تبعه ایسلند باشند.

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به ایسلند

✅مدت زمانی که متقاضیان می تواند با پرداخت مالیات تابعیت کشور ایسلند را اخذ نمایند چند سال است ؟

 10 سال .

✅مراحل تقاضا برای اقامت و پاسپورت کشور ایسلند  از طریق ازدواج چیست؟

به این گونه است که از ازدواج آ ن ها حداقل ۴ سال گذشته باشد و بتوانند به صورت مستمر با هم زندگی کنند که در این صورت می توانند برای اقامت دائم و اخذ پاسپورت اقدام کنند.

✅شرایط تابعیت از طریق تولد در ایسلند چیست؟

بنابراین اگر شخصی از تبعه ایسلند با شهروند کشور دیگری ازدواج کند فرزند آن ها براساس سیستم خون تابعیت کشور ایسلند را می گیرد.

✅آیا با تحصیل در ایسلند می توانیم اقامت این کشور را بدست آوریم؟

خیر.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت به ایسلند ، شرایط مهاجرت به ایرلند و روش های مهاجرت به ایسلند در این مقاله به طور کامل مورد تحلیل قرار گرفته و تمام روش های مهاجرتی برای متقاضیان به صورت کلی مورد بررسی قرار گرفته است. ایسلند از دسته کشور های کم جمعیت اروپا می باشد و باید توجه داشت این کشور از کشور های مهاجر پذیر نمی باشد. متقاضیان می توانند برای کشور های که مهاجر پذیر اقدام نمایند تا به راحتی اقامت و تابعیت این کشور را بدست آورند. علاقه مندان مهاجرت به ایسلند می توانند به راحتی با دریافت مشاوره رایگان تلفنی از مشاورین و وکلای موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش از تمام موارد و گزینه های مهاجرت به این کشور اطلاعات دریافت نمایند. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگو شما عزیزان باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *