مهاجرت به آذربایجان

و انواع روش های مهاجرت

مهاجرت به آذربایجان ، اخذ اقامت و تابعیت آذربایجان، انواع راه های مهاجرت  در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار داده خواهد شد. راه های مهاجرت به آذربایجان کدام است؟ آیا امکان دریافت اقامت و پاسپورت آذربایجان وجود دارد؟ چگونه می توان مهاجرت کاری به آذربایجان داشت؟ قانون تولد در آذربایجان به چه صورت است؟ در این مقاله به این سوالات و دیگر سوالات شما در خصوص مهاجرت به آذربایجان پاسخ داده خواهد شد. به منظور اخذ اطلاعات گسترده در این خصوص و بررسی شرایط تان می توانید با مشاورهای متخصص ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از امکانات مشاوره تلفنی رایگان موسسه ما بهره جویید.

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی مهاجرت به آذربایجان
 • مهاجرت به آذربایجان از طریق کار
 • مهاجرت به آذربایجان از طریق تحصیل
 • مهاجرت به آذربایجان از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به آذربایجان از طریق ازدواج
 • اخذ تابعیت از طریق تولد در آذربایجان
 • مهاجرت به آذربایجان از طریق پناهندگی
 • هزینه های زندگی برای مهاجرت به آذربایجان
 • اخذ تابعیت برای مهاجرت به آذربایجان
 • سوالات متداول در زمینه مهاجرت به آذربایجان
 • سخن پایانی

شرایط عمومی مهاجرت به آذربایجان

مهاجرت به آذربایجان و بررسی شرایط جغرافیایی و اقتصادی کشور آذربایجان در این کشور آذربایجان کشوری است که در قاره ی آسیا و در منطقه ی قفقاز واقع شده است. این کشور از سمت شمال و شمال غرب در همسایگی کشورهای روسیه و گرجستان، از جنوب در همسایگی با کشور ایران و از غرب مجاور با کشور ارمنستان است. 89% مردم این کشور مسلمان هستند اما دین مشخصی توسط این کشور به رسمت شناخته نشده است. حکومت کشور آذربایجان سکولار است. کشور آذربایجان جمعیتی برابر با 10 میلیون دارد و 91% این مردم از نژاد آذربایجان هستند.

مهاجرت به آذربایجان از طریق کار

مهاجرت به آذربایجان و اخذ ویزای کاری کشور آذربایجان یکی از روش های محبوب برای مهاجرت به این کشور است. در مهاجرت کاری به کشور آذربایجان یکی از فاکتورهای مهم و اساسی که فرد باید در نظر بگیرد میزان و نرخ بیکاری آن کشور است. کشور آذربایجان دارای نرخ بیکاری برابر با 5.2% است. نمودار زیر نرخ بیکاری در کشور آذربایجان را نشان میدهد:

نکته ای که در ویزا کاری آذربایجان باید به آن توجه کرد این است که برای موفقیت در اخذ ویزا کاری آذربایجان فرد باید حتما یک نامه پیشنهاد کاری از کارفرمای آذربایجان داشته باشد و این مورد شرایط مهاجرت کاری به آذربایجان را سخت می کند. به طور کلی به جهت موفقیت در اخذ ویزای کاری آذربایجان سن، تحصیلات فرد، سابقه ی کاری و سطح زبان اهمیت بسزایی دارد و نقشی کلیدی بازی می کند. لازم به ذکر است کارفرمای آذربایجانی در صورتی می تواند پیشنهاد شغلی را برای شخص بین المللی در نظر بگیرد که هیچ شخصی در آذربایجان برای فرصت شغلی مورد نظر پیدا نکند. ویزای کاری آذربایجان که به شخص اعطا م می گردد 1 ساله است و قابلیت تمدید دارد.  اخذ اقامت دائم و پاسپورت بعد از 5 سال کار کردن در آذربایجان امکان پذیر است.

مهاجرت به آذربایجان از طریق تحصیل

در مهاجرت به آذربایجان اخذ ویزای تحصیلی یکی از روش های مهاجرتی مطمئن و ارزان به آذربایجان است. مهاجرت تحصیلیی و امکان پذیرش در انواع رشته های تحصیلی و دانشگاه های آذربایجان وجود دارد. در ادامه به بررسی تحصیل در مقاطع مختلف در آذربایجان پرداخته می شود.

 • شرایط عمومی مهاجرت به آذربایجان

  مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در آذربایجان 3 الی 4 سال است. زبان تحصیل در دانشگاه های آذربایجان اکثرا به زبان آذری است و به میزان کم به زبان انگلیسی است. مدارک مورد نیاز برای تحصیل در این مقطع داشتن دیپلم 12 ساله، سطح زبان بالا، تمکن مالی می باشد. دانشجویان همزمان با تحصیلشان اجازه دارند به مدت 10 الی 20 ساعت در هفته کار کنند.

 • تحصیل کارشناسی ارشد در آذربایجان

  مدت زمان تحصیل در این مقطع 2 سال است. مدارک لازم به جهت تحصیل در این مقطع در زیر ذکر گردیده است. دانشجویان به مدت 20 ساعت در هفته اجازه ی کار دارند. از مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد، مدرک کارشناسی، مدررک زبان انگلیسی معادل آیلتس 6.5 و ارائه ی نامه ی تمکن مالی است.

 • تحصیل در مقطع دکتری در آذربایجان

  جهت تحصیل در این مقطع لازم است که فرد یک سوپروایزر یا استاد راهنما پیدا کند. به علاوه ارائه ی مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد، مدرک زبان در حد آیلتس 7، داشتن سابقه ی پژوهشی و مقاله، نامه ی تمکن مالی الزامی است.میانگین هزینه در آذربایجان در رشته های مهندسی و پزشکی به ترتیب برابر با 4500 الی 5000 و 2000 الی  3500 دلار به ترتیب می باشد.

مهاجرت به آذربایجان از طریق سرمایه گذاری

کشور آذربایجان برنامه های سرمایه گذاری متنوعی را به جهت جذب سرمایه های خارجی پیشنهاد می دهد. خرید ملک و ثبت شرکت دو روش مهاجرتی به آذربایجان هستند که در زیر مجموعه ی مهاجرت سرمایه گذاری به آذربایجان قرار می گیرند.

 • اخذ اقامت آذربایجان از طریق ثبت شرکت

  در سال های اخیر دولت آذربایجان به جهت افزایش جذب سرمایه ی خارجی بر آن شده تا روش ثبت شرکت را سهولت دهد. از این رو این امر باعث شده تا در سال 2018 کشور آذربایجان رتبه ی 18 را در ثبت شرکت داشته باشد. برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت فرد متقاضی باید یک طرح تجاری قوی ارائه دهد که به تایید دولت آذربایجان برسد به علا.ه مبلغ سزمایه گذاری در این روش 500 هزار منات می باشد. 3 روز زمان برای ثبت شرکت نیاز می باشد. مراحل ثبت شرکت در زیر آورده شده است.

  • ارائه ی فرم های ثبت شرکت آذربایجان
  • مشخص نمودن اعضای سرمایه گذار در شرکت
  • تعیین یک اسم تجاری برای شرکت
  • تعیین مکان و آدرس شرکت
  • ارائه ی اساسنامه شرکت
  • دادن اسناد مالی شرکت
 • دریافت اقامت آذربایجان از روش خرید اوراق قرضه ی دولتی

  در این روش فرد باید به مبلغ 100 هزار منات سرمایه گذاری کند. در اینصورت اقامتی 6 ماهه با امکان تمدید و تبدیل به اقامت 1 ساله به فرد اعطا می گردد.

 • اخذ اقامت آذربایجان از طریق خرید ملک

  حداقل سرمایه گذاری در این روش خرید ملک 100 هزار منات می باشد.

باید به این نکته توجه داشت که در سرمایه گذاری در یک کشور در نظر گرفتن یک سری فاکتورها مثل رشد اقتصادی و خطر مصادره ی اموال بسیار مهم است. متاسقانه کشور آذربایجان دارای یک رشد اقتصادی منفی است از این رو سرمایه گذاری در این کشور به هیچ وجه مطمین و منطقی نیست. باید به این نکته اشاره کرد که فرد با همین میزان سرمایه می تواند در  کشورهای اروپایی که عضو حوزه ی شینگن باشند سرمایه گذاری کرد و اقامت و پاسپورت این کشورها رسید.

مهاجرت به آذربایجان از طریق ازدواج

ازدواج با فردی که تبعه ی آذربایجان باشد یکی دیگر از راه های مهاجرت به آذربایجان و اخذ اقامت است. در این روش لازم است که فرد اثبات کند که ازدواج ش صوری نیست و حقیقی است. ارائه ی مدارکی چون سابقه ی تماس ها، عکس های دوران آشنایی و اسناد مربوط به سفرهای مشترک ضروری است. در مهاجرت به آذربایجان از طریق ازدواج دائم اقامت موقت به فرد اعطا می شود که پس از 3 سال اقامت و زندگی با فرد آذربایجانی می تواند موفق به دریافت تابعیت آذربایجان گردد.

اخذ تابعیت از طریق تولد در آذربایجان

به طور کلی تمامی کشورها به جهت اعطای تابعیت به فرزند متولد شده در خاک کشورشان از دو قانون خاک یا خون تبعیت می کنند. قانون خاک بیان می دارد که در صورتی که فرزندی در خاک کشور به دنیا بیاید بدون در نظر گرفتن اینکه پدر و یا مادر او تبعه ی کدام کشور باشند، به فرزند پاسپورت آن کشور اعطا می گردد. قانون خون بیان می دارد که تابعیت فرزند متولد شده وابسته به تابعیت پدر و یا مادر است و ارتباطی به اینکه فرزند در خاک آن کشور به دنیا آمده است یا خیر ندارد. در مهاجرت به آذربایجان  از طریق تولد باید به این نکته توجه داشت که کشور آذربایجان تابع قانون خون است.

مهاجرت به آذربایجان از طریق پناهندگی

روش پناهندگی از دیگر روش های مهاجرت به آذربایجان می باشد هرچند که روشی است که به هیچ وجه توصیه نمی گردد چرا که خطرات زیادی را برای فرد و همراهانش به دنبال دارد. از این رو اطلاعات ذکر شده در این قسمت فقط برای شما عزیزان می باشد و موسسه ی حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در این زمینه ارائه نمی دهد. پناهنده به شخصی اطلاق می شود که دلیل عقاید مذهبی، سیاسی، عضو بودن در یک سری از گروه های اجتماعی، نژاد، گرایشات جنسی در کشو.ر خود مورد آزار و اذیت و شکنجه قرار می گیرد یا جانش در خطر است از این رو مجبور است به کشورهای دیگر پناه ببرد. امکاناتی که برای پناهندگان فراهم می گردد در زیر ذکر شده است.

 • اسکان در محل های تعیین شده
 • امکان استفاده رایگان از ناوگان حمل و نقل

 • تحصیل رایگان برای کودکان و نوجوانان
 • خدمات درمانی رایگان برای بیماران، سالمندان و کم توانان و ناتوانان جسمی

هزینه های زندگی برای مهاجرت به آذربایجان

مهاجرت به آذربایجان و هزینه های زندگی از موصوعات اساسی  است که فرد باید در نظر بگیرد. در جدول زیر هزینه ی برخی از اقلام و موارد مورد نیاز برای زندگی در آذربایجان نوشته شده است.

اخذ تابعیت برای مهاجرت به آذربایجان

مهاجرت به آذربایجان و دریافت تابعیت هدف بسیاری از افرادی است که به آذربایجان مهاجرت می کنند. فردی که به آذربایجان مهاجرت کرده است پس از 5 سال کار کردن و پرداخت مالیات در کشور آذرزبایجان این امکان را خواهد داشت تا اقامت دائم کشور آذربایجان را دریافت نماید. و 2 الی 3 سال بعد از آن برای اخذ تابعیت و پاسپورت خود اقدام نماید. البته شرایطی برای اخذ پاسپورت نیاز است که در زیر ذکر شده است.

 • داشتن مهارت زبان آذربایجانی
 • 7 سال زندگی مداوم در آذربایجان
 • باطل کردن تابعیت قبلی

 • ارائه ی نامه ی تمکن مالی برای فرد و خانواده ی او
 • ارائه ی نامه ی عدم سو پیشینه

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به آذربایجان

✅نرخ بیکاری آذربایجان چقدر است؟

 5.2% .

✅ شرایط اخذ اقامت دائم و پاسپورت آذربایجان چیست؟

اخذ اقامت آذربایجان بعد از 5 سال کار کردن در آذربایجان امکان پذیر است.

✅ مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت کدامند؟

داشتن مهارت زبان آذربایجانی، 7 سال زندگی مداوم در آذربایجان، باطل کردن تابعیت قبلی و..

✅آیا موسسه حقوقی ملک پور خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه می دهد؟

خیر.

سخن پایانی

مهاجرت به آذربایجان ، اخذ اقامت و پاسپورت آذربایجان از طریق راه های مختلف، هزینه های زندگی در آذربایجان در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. به طور کلی کشور آذربایجان و مهاجرت به آذربایجان برای افرادی که قصد اخذ اقامت دائم و پاسپورت را دارند پیشنهاد نمی شود چرا که این کشور از نکات منفی بسیاری چون نرخ رشد اقتصادی منفی، آمار بیکاری بالا، دانشگاه های سطح پایین برخوردار است. بهتر است تا فرد کشورهای دیگری چون کشورهای اروپایی همانند آلمان، اتریش، هلند، دانمارک، انگلیس، و کانادا را به جهت مهاجرت انتخاب کند چرا که از همه نظر در شرایط بهتری قرار دارند و در بسیاری از موارد میزان سرمایه ای که فرد باید برای مهاجرت به آذربایجان باید در نظر بگیرد با کشورهای ذکر شده یکسان است. شما عزیزان می توانید در قسمت دیدگاه ، سوالات خود را ثبت کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگو شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *