مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک، اخذ تابعیت و اقامت جمهوری چک و شرایط لازم برای دریافت تابعیت جمهوری چک و نکات مهم آن، در این مقاله، مورد بررسی و تحلیل قرار خواهد گرفت. راه های  مهاجرت به جمهوری چک به چه صورت است؟ آیا شرایط خاصی برای مهاجرت به جمهوری چک وجود دارد؟ اخذ اقامت و تابعیت کشور چک از چه طریقی امکان پذیر است؟ در این مقاله علمی سعی بر این است که به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم. پروسه مهاجرت نکات فراوانی دارد. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باب، می توانید به سایت موسسه حقوقی ملک پور، مراجعه فرمایید و یا با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ارشد به صورت رایگان، شما عزیزان را راهنمایی بفرمایند.

مهاجرت به جمهوری چک

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی مهاجرت به جمهوری چک
 • مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار
 • مهاجرت به جمهوری چک از طریق تحصیل
 • مهاجرت به جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به جمهوری چک از طریق ازدواج
 • اخذ تابعیت از طریق تولد در جمهوری چک
 • مهاجرت به جمهوری چک از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به جمهوری چک برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • هزینه های زندگی در جمهوری چک
 • اخذ تابعیت جمهوری چک
 • سوالات متداول در زمینه مهاجرت به جمهوری چک
 • سخن پایانی

شرایط عمومی مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک نیازمند این است که اطلاعات کلی از این کشور داشته باشیم. زبان رسمی این کشور زبان چکی می باشد، جمعیت کشور چک بیشتر از ۱۰ میلیون نفر می باشد و مساحت این کشور 78.866 کیلومتر مربع است. پایتخت کشور چک، شهر پراگ و واحد پول آن، کرونا می باشد. کشور چک در اروپای مرکزی و در همسایگی آلمان و اتریش واقع شده است. چک عضو اتحادیه اروپا می باشد. یکی از کشورهای عضو پیمان شنگن است که می توانید برای اقامت ها و مهاجرت هایی که کمتر از نود روز طول می کشند، بدون ویزا وارد این کشور شوید. جمهوری چک یکی از زیباترین کشورهای اروپایی با مناظر و مکان های توریستی بسیار است که گردشگران فراوانی را هر ساله جذب خود می کند. دانشگاه چالرز در شهر پراگ، هر سال از دانشجویان زیادی از سرتاسر جهان در رشته های متفاوت که به این کشور ورود دارند، میزبانی می کند.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار

کشور چک جزو کشور هایی است که برای کار کردن نیاز به ویزای کار است و برای دریافت ویزای کار بایستی پیشنهاد شغلی داشته باشید به طور مثال، شخص در ابتدا بایستی از طرف یک کارفرما  و شرکت از اتباع این کشور و یا یک شرکت در چک دعوت نامه کاری داشته باشد. برای اخذ دعوتنامه کاری شخص بایستی مدارک تحصیلی  و رزومه خود را برای شرکت ها و کارفرمایان ارسال کند، و در صورت تایید از طرف کارفرما، می توان برای اخذ ویزای کار اقدام نمود. این مسیر جهت مهاجرت دشوار است و اخذ اقامت کشور چک از این طریق نیاز به اشتغال دارد. پس از مهاجرت به جمهوری چک و گذشت ۵ سال از کار تمام وقت در این کشور و با شرط پرداخت به موقع مالیات، می توان جهت اخذ کارت اقامت دائم کشور چک اقدام نمود. پس از دریافت اقامت دائم و طی شدن این ۵ سال، شخص می تواند درخواست پاسپورت را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهد.

پیش از آنکه بخواهید برای مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار، اقدامی کنید، مناسب است از شرایط کار، نرخ بیکاری و دستمزد ها در این کشور اروپایی، مطلع باشید. در اینجا سه نمودار جهت مطالعه شما آورده می شود. نمودار اول: نرخ اشتغال در جمهوری چک را بین سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ نشان می دهد. بنابر این نمودار، نرخ اشتغال در این کشور، طی این سال ها، صعودی بوده و در کل چیزی نزدیک به ۳ درصد افزایش داشته است.

 • نرخ اشتغال

 • نرخ بیکاری

 • حداقل دستمزد

مهاجرت به جمهوری چک از طریق تحصیل

اگر تصمیم به مهاجرت به جمهوری چک را دارید و به قصد تحصیل در این کشور اقدام می کنید، توجه داشته باشید که تحصیل به تنهایی منجر به اخذ اقامت جمهوری چک نمی شود. پس از اتمام تحصیل و اقامت تحصیلی، افراد بایستی در زمانی که پس از تحصیل دارند‌، شغل مناسبی را پیدا کند و با تغییر نوع اقامت از تحصیلی به اقامت کاری، در این کشور کار کند. این نکته را در نظر بگیرید که امکان تحصیل برای دانشجویان خارجی در همه مقاطع تحصیلی وجود دارد. مقطع کارشناسی در این کشور در اکثر رشته ها به زبان رسمی کشور است و در دانشگاه های خصوصی رشته هایی مانند هتل داری، مدیریت و توریسم به زبان انگلیسی تدریس می شوند. افرادی که تمایل دارند پس از مهاجرت به جمهوری چک از طریق تحصیل، اقامت داشته باشند می توانند مجوز تحصیل در دانشگاه چالرز را بدست آورند. توجه داشته باشید که برای تحصیل در دانشگاه های رایگان در رشته پزشکی بایستی به زبان چکی تحصیل داشته باشید.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های مهاجرت به جمهموری چک، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشد. در ابتدا از این طریق می توان ویزای 6 ماهه را دریافت کرد که قابل تمدید به مدت 2 سال می باشد. توجه داشته باشید که از طریق سرمایه گذاری بعد از 5 سال می توان اقامت کشور جمهوری چک را بدست آورد. یکی از روش های سرمایه گذاری و مهاجرت به جمهوری چک، ثبت شرکت است. ۵۰ هزار یورو، میانگین سرمایه مورد نیاز برای این کار است. شرط لازم برای دریافت مجوز اقامت پس از ثبت شرکت، استخدام و اشتغال حداقل 20 نفر اروپایی است. برای مهاجرت به جمهوری چک از طریق ثبت شرکت حتما باید بیزنس پلن ارائه دهید و آن طرح تجاری مورد تایید دولت جمهوری چک قرار بگیرد. در نمودار زیر، رشد اقتصادی کشور جمهوری چک در زیر نشان داده شده است :

مهاجرت به جمهوری چک از طریق ازدواج

یکی از راه های مهاجرت به جمهوری چک از طریق ازدواج می باشد، که بایستی فرد خارجی با شخصی که مقیم چک است، ازدواج کند. برای اینکه به واسطه ازدواج اقامت داشته باشید حتما باید مدارک و شواهدی نظیر اینکه ازدواج واقعی است را ثابت کنید؛ به طور مثال مدارکی مانند گواهی تجرد، سند ازدواج و… لازم است. به طور معمول ازدواج در این کشور در کلیسا و یا مراکزی مانند شهرداری انجام می شود. پس از ثبت ازدواج می توان به سفارت مراجعه کرد و فرد مقیم کشور چک اقامت را برای همسر خود درخواست دهد و فرد خارجی جهت اخذ ویزای ازدواج با در دست داشتن مدارک مراجعه کند و در صورت صحیح و تکمیل بودن همه مستندات، ویزا ازدواج را اخذ نماید.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق تولد

یکی دیگر از راه های مهاجرت به جمهوری چک از طریق تولد می باشد. به طور کلی تولد از دو قانون پیروی میکند، قانون خاک و قانون خون، در قانون خون پدر یا مادر بایستی تابعیت چک را داشته باشند که به واسطه آن تابعیت به کودک متولد شده تعلق بگیرد. ولی در قانون خاک صرف نظر از تابعیت پدر و مادر، نوازاد در خاک هر کشوری که متولد شود، تابعیت به آن فرزند تعلق می گیرد. کشور چک در خصوص تولد از قانون خون پیروی می کند. البته در این میان استثنائاتی وجود دارد که در بعضی از موارد از قانون خاک پیروی می کند. به طور مثال اگر کودک متولد شده از پدر و یا مادر نامعلوم در کشور چک متولد شود، به آن کودک تابعیت تعلق می گیرد.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق پناهندگی

یکی از پر خطرترین راه های مهاجرت به جمهوری چک پناهندگی می باشد. البته بهتر است افرادی که قصد مهاجرت به جمهوری چک را دارند از پروسه های قانونی استفاده کنند که هر فرد با توجه به رزومه خود که شامل سن، تحصیلات و سابقه کاری است می تواند به صورت قانونی از راه هایی نظیر تحصیل و کار استفاده نمایند. توجه داشته باشید که موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در خصوص پناهندگی ندارد و این مقاله علمی صرفا جهت اطلاع شما می باشد. کشور چک عضو کنوانسیون ژنو است ولی هیچ گونه خدمات و فعالیتی در خصوص پناهندگی ندارد، و پناهنده قبول نمی کند. برای اطلاع از تمامی راه های مهاجرت بهتر است ویدیوی گام به گام مسیر مهاجرت را تهیه نمایید و اطلاعات صحیح و کاملی از تمامی راه های مهاجرت بدست آورید.

مهاجرت به جمهوری چک برای هنرمندان و افراد فوق موفق

مهاجرت به جمهوری چک از طریق ویزای هنرمندان به این صورت است که افراد بایستی توانایی و مدارک افتخاری داشته باشند. مثل موسیقی دانان ها و هنرمندان، یا افرادی که نخبه هستند.  اشخاصی که اختراعی دارند و یا رزومه قوی داشته نیز از این نوع ویزا می توانند استفاده کنند. کشور چک مانند بقیه کشور ها نظیر آمریکا و کانادا این نوع ویزا را ندارد و فقط از طریق پیشنهاد شغلی یا دعوت نامه می توانند به کشور چک مهاجرت کنند.

هزینه های زندگی در جمهوری چک

برای مهاجرت به جمهوری چک و به منظور برنامه‌ریزی دقیق برای زندگی و دخل و خرج، بایستی از هزینه های این کشور اطلاعات صحیحی داشته باشید. البته مخارج زندگی هر فرد، به شکل زندگی و عادات رفتاری او بستگی دارد اما به طور میانگین می‌توان متوسط هزینه‌های یک زندگی معمولی را به شرح زیر بیان کرد:

اخذ تابعیت جمهوری چک

برای مهاجرت به جمهوری چک می توان از از راه های مهاجرت که در مورد آن توضیح داده شد اقدام داشته باشید. بیشترین روشی که برای مهاجرت به جمهوری چک استقبال می شود، پروسه تحصیلی می باشد. زیرا این کشور ویزای جستجوی کار ارائه نمی‌دهد اما شما به عنوان دانشجو می‌توانید در مدت تحصیل، به دنبال شغل باشید یا از مدت زمانی که بعد از فارغ التحصیلی دارید، برای یافتن شغلی مناسب استفاده کنید. به طور کلی اگر 5 سال در کشور اروپایی و کشور چک زندگی کنید و مالیات پرداخت شود، می توان برای اقامت دائم درخواست داد. برای اخذ اقامت و تابعیت کشور چک مدارکی جهت ارائه نیاز است. این مدارک عبارت اند از:

 • مدارک هویتی معتبر
 • دو قطعه عکس
 • اثبات داشتن اقامت قانونی در جمهوری چک
 • اثبات درآمد مالی برای پوشش هزینه های زندگی در طول مدت مهاجرت به جمهوری چک

 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • گواهی وضعیت تاهل
 • ارائه بیمه نامه

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟

در ابتدا از این طریق می توان ویزای 6 ماهه را دریافت کرد که قابل تمدید به مدت 2 سال می باشد. توجه داشته باشید که از طریق سرمایه گذاری بعد از 5 سال می توان اقامت کشور جمهوری چک را بدست آورد.

سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در جمهوری چک چقدر است؟

۵۰ هزار یورو.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت و تابعیت کشور چک کدامند؟

مدارک هویتی معتبر، دو قطعه عکس، اثبات داشتن اقامت قانونی در جمهوری چک..

آیا موسسه حقوقی ملک پور در زمینه پناهندگی خدماتی ارائه می دهد؟

خیر.

سخن پایانی

مهاجرت به جمهوری چک، مهاجرت تحصیلی به جمهوری چک، اخذ اقامت جمهوری چک در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفته شد. اخیرا افراد زیادی تمایل به تحصیل در کشور چک را دارند، و پس از اتمام تحصیل می توانند، در صورت یافتن شغل و پرداخت مالیات اقامت کشور چک را به دست آورند. برای مهاجرت به جمهوری چک راه های مختلفی وجود دارد که در این مقاله به آنها پرداختیم. بهتر است پیش از هر گونه اقدامی در خصوص مهاجرت به جمهوری چک اطلاعات کامل را به دست آورید. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در امر مهاجرت، آماده پاسخ گویی به شما عزیزان می باشد. برای بررسی شرایط خود با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان مؤسسه جهت استفاده از تجارب مشاوران و وکلا، استفاده نمایید. همچنین شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگو شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *