مهاجرت به سری لانکا ،  انواع روش های مهاجرت به سری لانکا  و شرایط و هزینه های زندگی در سری لانکارا در این مقاله علمی مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهیم داد. شرایط و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به سری لانکا کدام است؟ آیا کشور سری لانکا مهاجر پذیر است؟ و … از جمله سوالاتی است که در ادامه به آنها پاسخ خواهیم داد. کشور سری لانکا یکی از کشورهای کوچک و کم جمعیت آسیا محسوب می شود که از شرایط خوب آب و هوایی برخوردار است. متقاضیان برای مهاجرت به سری لانکا، میتوانید از روش های مختلفی مانند، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و … استفاده نمایند. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتری در خصوص مهاجرت به سری لانکا هستید، میتوانید با مشاورین موسسه  حقوقی ملکپور، همکار موسسه MIE اتریش تماس برقرار نمایید و از مشاوره رایگان این عزیزان استفاده بفرمایید.

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی مهاجرت به سری لانکا
 • مهاجرت به سری لانکا از طریق کار
 • مهاجرت به سری لانکا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به سری لانکا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به سری لانکا از طریق ازدواج
 • اخذ تابعیت سری لانکا از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت به سری لانکا از طریق پناهندگی
 • هزینه های زندگی در سری لانکا
 • اخذ تابعیت سری لانکا
 • سوالات متداول در زمینه مهاجرت به سری لانکا
 • سخن پایانی

شرایط عمومی مهاجرت به سری لانکا

کشور سری لانکا یک جزیره است که در جنوب آسیا و هند قرار گرفته است. این کشور از تنوع زیست محیطی متنوعی برخوردار است. این کشور دارای آب و هوای نسبتا گرمی است اما از پوشش گیاهی مناسبی برخوردار است. از جمله جاذبه های گردشگری این کشور، ساحل های گرم این کشور می باشد. زبان رسمی کشور سری لانکا سینهالی و تامیل است. البته بسیاری از مردم این کشور به زبان انگلیسی را مسلط هستند و در بیشتر ادارات و موقعیت های کاری مردم به زبان انگلیسی صحبت میکنند. این کشور نسبت به برخی دیگر از کشورهای جنوب شرقی آسیا اقتصاد ضعیف تری دارد و کشور ثروتمندی محسوب نمیشود. واحد پول این کشور روپیه است و بیشتر مردم آن به کشاورزی مشغول هستند.

مهاجرت به سری لانکا از طریق کار

برای مهاجرت به سری لانکا از طریق کار، فرد باید یک پیشنهاد شغلی از داخل خاک این کشور داشته باشند و یک کارفرمای سری لانکایی به نیروی کار متقاضی اعلام نیاز کند. معمولا این پیشنهاد کاری به افرادی اهدا می شود که متخصص باشند و دارای مهارت کافی در زمینه شغلی مد نظر باشند. اقرادی که این پیشنهاد شغلی را دریافت می نمایند می توانند برای دریافت ویزای کاری اقدام کنند. البته پیش از ورود به این کشور متقاضیان باید درخواست صدور ویزای ورود به این کشور را به اداره مهاجرت کلمبو ارسال کرده باشید. بر این اساس برای مهاجرت کاری به سری لانکا ابتدا باید ویزای کاری از دولت این کشور دریافت بفرمایید. دانستن ترخ بیکاری این کشور از جمله مواردی است که باید بسیار بع آن توجه نمایید. این کشور نرخ بیکاری نسبتا پایینی دارد که در نمودار زیر قابل ملاحظه خواهد بود :

 • نرخ بیکاری

مهاجرت به سری لانکا از طریق تحصیل

کشور سری لانکا این اجازه را به مهاجرین خارجی داده است که برای ادامه ی تحصیل به این کشور مهاجرت کنند، اما صرف تحصیل در این کشور منجر به دریافت تابعیت نخواهد شد. دانشجویان برای دریافت اقامت و یا تابعیت بعد از تحصیل باید وارد بازار کار شوند و از زمانی که به این کشور مالیات پرداخت کردند، پروسه ی اقامت آنها شروع خواهد شد. اکثر دانشگاه های کشور سری لانکا واحد های آموزشی  را به زبان انگلیسی ارائه میدهند و این یک حسن برای تحصیل در سری لانکا محسوب میشود. دانشگاه های این کشور در تمامی مقاطع تحصیلی پذیرای دانشجو ها هستند. برخی از معروف ترین دانشگاه ها این کشور را در زیر مشاهده میفرمایید:

 • دانشگاه کلمبو
 •  دانشگاه Peradeniya
 •  دانشگاه Ruhuna

.

 •  دانشگاه مرطویا
 •  دانشگاه کلانیا

دانشگاه های خصوصی این کشور هزینه های بیشتری دریافت میکنند و این موضوع یک امر طبیعی است. اما به صورت حدودی می توان بیان کرد که  هزینه تحصیل دانشگاه خصوصی کشور سری لانکا  معادل 100000 روپی خواهد بود. این مقدار هزینه میتواند متناسب با رشته تحصیلی و دانشگاه انتخابی کمتر و یا بیشتر شود.برای گرفتن پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس شما باید حداقل مدرک آیلتس 6 آکادمیک داشته باشد و برای مقطع فوق لیسانس نمره ی 6.5 آکادمیک مورد نیاز است.

مهاجرت به سری لانکا از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان مهاجرت به سری لانکا می توانند از طریق سرمایه گذاری اقامت این کشور را به دست بیارند. این کشور در سال های اخیر از نظر اقتصادی توسعه یافته و تمایل سرمایه گذاران خارجی به این کشور  بیشتر شده است و سرمایه گذاران به دنبال ایجاد فرصت های شغلی جدیدی در این کشور هستند. بر اساس آمار های اقتصادی اعلام شده، رشد اقتصادی این کشور در 5 سال گذشته تا به امروز 7 درصد بوده است. کشور سری لانکا یکی از اعضای سازمان تجارت جهانی است. این کشور کشور امکان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، همچنین خرید اوراق بهادار دولتی و  ثبت شرکت را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است. متقاضیان سرمایه گذاری باید بسیار توجه داشته باشند که برای انجام این امر باید از  مشاورین تخصصی استفاده کنند ک تجربه های لازم را داشته باشند و گروه مشاورین موسسه MIE این افتخار را دارند که با ارائه ی مشاوره تخصصی شما عزیزان را راهنمایی نمایند.

مهاجرت به سری لانکا از طریق ازدواج

جهت مهاجرت به سری لانکا از طریق ازدواج، افراد خارجی که تمایل به ازدواج با شهروندان کشور سری لانکا را دارند، باید مدارک خود را قبل از شکل گیری ازدواج  به اداره مهاجرت سریلانکا ارسال نمایند. اگر این مدارک مورد تایید دولت سری اتکا و مرجه مربوطه قرار گرفت، مجوز ازدواج صادر می شود. در این حالت زوجین باید حداکثر تا دوازده روز پس از عقد، گواهی ازدواج خود را به کنسولگری سری لانکا ارائه می نمایند و ازدواج آنها ثبت خواهد شد. همسر شهروند سری لانکایی از ابتدا اقامت 2 ساله اخذ می نماید. و اگر ازدواج آنها پایدار بود، همسر خارجی می تواند بعد از 2 سال درخواست تمدید اقامت خود را به دولت ارائه نماید. دولت اجازه اقامت دائم همسر خارجی را تا 3 سال دیگر نیز صادر خواهد کرد.  اگر 5 سال از ازدواج فرد بگذرد، متقاضی میتواند درخواست پاسپورت کشور سری لانکا را به دولت ارائه کند.لازم به ذکر است این مقاله تیم تحقیقاتی موسسه مهاجرتی MIE تهیه و تدوین شده است و کپی برداری از این مقاله با ذکر منبع مجاز است.

مهاجرت به سری لانکا از طریق تولد فرزند

نظام حقوقی کشور سریلانکا برای اهدای تابعیت از طریق تولد، سیستم خون است. در این نظام حقوقی فرد متولد شده در این کشور در صورتی می تواند تابعیت این کشور را به دست بیاورد که حداقل یکی از والدین او دارای تابعیت کشور سری لانکا باشند. بر این اساس فرد متولد شده در سری لانکا که هیچکدام از والدین او تبعه و شهروندان این کشور نباشند، نمی تواند تابعیت این کشور اخذ نماید. اما میتوان گفت که مهاجرت به سری لانکا از طریق تولد بر اساس سیستم خون است..باید توجه داشت که این کشور اجازه دوتابعیتی را به افراد خارجی نمیدهد. و هر فرد که تابعیت این کشور را داشته باشد، این اجازه را نخواهد داشت که پاسپورت کشور دیگری را اخذ نماید. اگر والدین سریلانکایی فرزند خود را در خارج از این کشور به دنیا بیاورند تا 1 سال زمان دارند که برای اخذ شهروندی کشور سری لانکا برای کودک خود اقدام نمایند.

مهاجرت به سری لانکا از طریق پناهندگی

مهاجرت به سری لانکا از طریق پناهندگی غیر قانونی و جرم می باشد و به هیچ عنوان توصیه نمی گردد و موسسه مهاجرتی MIE نیز هیچگونه مشاوره و اقدامی در این خصوص انجام نخواهد داد و این مقاله  صرفا برای اطلاع شما عزیزان در خصوص مضرات این روش مورد را تشریح  و بررسی قرار گرفته است. روش پناهندگی دارای ریسک های زیادی است. پناهندگان در کشور سری لانکا از شرایط مناسبی برخوردار نخواهند بود. در تعریف پناهندگی باید گفت فردی که در کشور به دلیل دین و مذهب، و یا عضویت در گروه های اجتاعی خاص، نژاد یا ملیت خود احساس خطر کند، می تواند از این طریق به کشور دیگری مهاجرت کند. درست است که کشور سری لانکا یکی از اعضای کنوانسیون پناهندگی ژنو می باشد، اما این کشور حمایت چندانی از پناهندگان ندارد.

هزینه های زندگی در سری لانکا

هزینه های زندگی در کشور سری لانکا نسبت به سایر کشورهای آسیای کمتر می باشد. سری لانکا کشوری ارزان قیمت محسوب می شود ، حتی می توان گفت در برخی هزینه ها مانند هزینه های مسکن نسبت به کشور خودمان کمتر است. کم هزینه بودن این کشور، یکی از مزایای مهم کشور سری لانکا حساب میشود.قیمت تعدادی از کالاهای مهم و اساسی این کشور در جدول زیر مشخص است:

درادامه می توانید میزان شاخص های استاندار که تعیین کننده کیفیت زندگی در این کشور هست را ملاحظه بفرمایید. در مجموع باید بیان کرد شاخص کیفیت زندگی در سری نالکا در حد متوسط است. این کشور در شاخص هایی  مثل هزینه زندگی و شاخص سلامت از سطح بالایی برخوردار است.

 • شاخص قدرت خرید: 25.55خیلی کم
 • شاخص ایمنی: 59.99 در حد متوسط
 • شاخص سلامت: 72.98 بالا
 • شاخص آب و هوا  :59.11در حد متوسط
 • شاخص هزینه زندگی   :32.76   خیلی کم

 • قیمت ملک به نسبت درآمد:29.25   خیلی زیاد
 • شاخص زمان حرکت ترافیکی:55.26   بالا
 • شاخص آلودگی:58.38   در حد متوسط
 • زندگی شاخص کیفیت:  90.04   در حد متوسط

اخذ تابعیت سری لانکا

انواع روش های مهاجرتی به سری لانکا که منجر به اقامت میشود را بررسی کردیم و با تمدید اقامت میتوانید به پاسپورت این کشور برسید. شرایط دریافت تابعیت با هر یک از روش های گفته شده متفاوت خواهد بود. مهاجری که از طریق ازدواج اقامت موقت سری لانکا را اخذ نموده باشد بعد از گذشت 5 سال از ازواج در صورت ادامه دار بودن ازدواج می تواند درخواست نماید. اقامت سرمایه گذاران در این کشور نیز 5 ساله خواهد بود و در صورت ادامه فعالیت در روش سرمایه گذاری ترانزیت امکان تبدیل اقامت به تابعیت برای سرمایه گذار و همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز وجود خواهد داشت. برای اخذ تابعیت کشور سری لانکا شما باید یک ویزای قانونی داشته باشید. برای به دست آورن این ویزا که منجر به دریافت اقامت و تابعیت شود، شما میتوانید از یکی از 6 طرق مهاجرتی اقدام نمایید.

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به سری لانکا

✅مهاجرت از طریق کار در سری لانکا چگونه است؟

برای مهاجرت به سری لانکا از طریق کار، فرد باید یک پیشنهاد شغلی از داخل خاک این کشور داشته باشند و یک کارفرمای سری لانکایی به نیروی کار متقاضی اعلام نیاز کند.

✅آیا در دانشگاه های سری لانکا می شود به زبان انگلیسی تحصیل کرد؟

بله.اکثر دانشگاه های کشور سری لانکا واحد های آموزشی  را به زبان انگلیسی ارائه میدهند.

✅آیا کشور سری لانکا اجازه دو تابیعیتی می دهد؟

خیر. این کشور اجازه دوتابعیتی را به افراد خارجی نمیدهد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت به سری لانکا و شرایط و هزینه های زندگی در سری لانکا را در این مقاله مورد تحلیلی و بررسی علمی قرار دادیم. دانستیم که برای گرفتن مهاجرت به سری لانکا 6 راه قانونی وجود دارد، که هر کدام از این روش های مهاجرتی به سری لانکا را مورد مطالعه قرار گرفت. کشور سری لانکا یک کشور آسیایی به حساب می آید که خیلی مهاجر پذیر نیست و توصیه می شود که برای مهاجرت، شرایط سایر کشورها را هم بررسی نمایید. همچنین برای بررسی شرایط خود جهت مهاجرت به سری لانکا و سایر کشورهای مهاجر پذیر اروپایی و یا کانادا، میتوانید با مشاورین موسسه حقوقی ملکپور، همکار موسسه ی حقوق بین الملل MIE اتریش تماس حاصل بفرمایید و از مشاوره ی رایگان تلفنی بهره مند شوید. همچنین می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگو شما باشند.

2 پاسخ
 1. رضا
  رضا گفته:

  سلام وقت بخیر. ایا کشور سری لانکا از قانون خاک پیروی می کنه؟ ما تصمیم داریم فرزندمون رو در سری لانکا بدنیا بیات… امکانش هست تابعیت این کشور را از این طریق بگیریم؟

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. خیر. نظام حقوقی کشور سریلانکا برای اهدای تابعیت از طریق تولد، سیستم خون است. در این نظام حقوقی فرد متولد شده در این کشور در صورتی می تواند تابعیت این کشور را به دست بیاورد که حداقل یکی از والدین او دارای تابعیت کشور سری لانکا باشند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *