مهاجرت به سنگاپور و شرایط اخذ اقامت سنگاپور را در این مقاله علمی مورد بررسی و تحلیل قرار خواهیم داد. کشور سنگاپور از جمله کشورهای خوب و ثروتمند آسیایی محسوب می شود که شرایط و سطح کیفیت زندگی در آن بسیار به کشورهای اروپایی نزدیک است. اقتصاد رو به رشد این کشور موجب شده که هر ساله تعداد زیادی قصد مهاجرت به سنگاپور را داشته باشند. افرادی که قصد مهاجرت به سنگاپور را دارند می توانند از یکی از، 6 روش مهاجرتی استفاده نمایند. همچنین شما عزیزان میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به سنگاپور، با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش تماس بفرمایید و از مشاوره ی رایگان و تلفنی این کارشناسان بهره مند گردید.

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی مهاجرت به سنگاپور
 • مهاجرت به سنگاپور از طریق کار
 • مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل
 • مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به سنگاپور از طریق ازدواج
 • اخذ تابعیت سنگاپور از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت به سنگاپور از طریق پناهندگی
 • هزینه های زندگی در سنگاپور
 • اخذ تابعیت سنگاپور
 • سوالات متداول در زمینه مهاجرت به سنگاپور
 • سخن پایانی

شرایط عمومی مهاجرت به سنگاپور

سنگاپور کشور کوچکی است که در جنوب شرقی آسیا قرار دارد. نظام سیاسی و حقوقی کشور سنگاپور جمهوری پارلمانی است و نظام آموزشی آن بر اساس نظام آموزشی بریتانیا است. پایتخت این کشور شهر سنگاپور است. کشور سنگاپور از جمله کشور های ثروتمند جهان است و واحد پول این کشور دلار سنگاپور است. نکته جالب این کشور این است که، پاسپورت این کشور در رتبه چهارم جهان قرار دارد.  افرادی که قصد مهاجرت به سنگاپور را دارند باید بدانند که این کشور چهار زبان اصلی است که شامل انگلیسی، مالایی، چینی و تامیل دارد. کشور سنگاپور با توجه به رشد و توسعه اقتصادی در سالهای اخیر و همچنین فضای مناسب سیاسی و اقتصادی خودموجب شده که این کشور بسیار مطرح و شناخته شده شود.

پرچم سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور از طریق کار

اکثر کارفرماهای کشور سنگاپور به اشتغال زایی پرداخته اند و این امر موجب شده است تا همیشه شغل های زیادی در این کشور وجود داشته باشد. نرخ بیکاری در این کشور مطابق با آمار های اعلامی در سال 2019 حدود 2.2 درصد است و این به این معناست که افراد در سنگاپور به راحتی می توانند شغل مورد نظر خود را پیدا نمایند. متقاضیان دریافت ویزای کار باید یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر داشته باشند، یعنی اگر کارجوی بین المللی قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق دریافت ویزای کار را داشته باشد باید پیشنهاد شغلی از کارفرمای مقیم سنگاپور داشته باشند. کشور سنگاپور برای متقاضیانی که قصد دریافت ویزای کار را دارند، ویزا های متنوعی را در نظر گرفته است :

 • برای افراد ماهر و متخصص ویزای کاری P1 صادر میشود.

 • متقاضیانی که دارای سوابق اجرایی و مدیریتی بالا بوده، می تواند با دریافت ویزایEP  این کشور مشغول به کار شوند.

متقاضی که قصد دریافت ویزای کار را دارد و دارای مهارت سطح متوسطی باشد میتواند با دریافت پیشنهاد شغلی و حمایت کارفرمای خود ویزای دوساله WP را دریافت کند. این فرد حق تعویض شغل خود در این مدت را نخواهد داشت. کلیه افرادی که به قصد مهاجرت به سنگاپور ویزای کاری این کشور را دریافت نموده و به این کشور مهاجرت کنند پس از گذشت 5 سال می توانند درخواست دریافت اقامت دائم خود را به دولت سنگاپور تقدیم نمایند.

مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیلی

کشور سنگاپور دانشگاه های بسیار معتبری دارد که در رتبه های خوبی در رنکینگ های بین المللی قرار دارد. نظام آموزشی کشور سنگاپور بر اساس بهترین نظام های آموزشی اروپاست که شامل مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. نکته  بسیار جالب برای علاقه مندان به مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل این است که 2  دانشگاه این کشور رتبه زیر 20 در رتبه بندی دانشگاه های جهان را دارند که این موضوع نشان دهنده سطح عملی بسیار بالای دانشگاه های این کشور است. مقاطع تحصیلی در این کشور به صورت مختصر در ادامه مورد بررسی قرار میگیرد:

 • کارشناسی

  متقاضیان برای تحصیل در این مقطع باید تحصیلات 12 ساله داشته باشند. مقطع کارشناسی در این کشور بین 3 تا 4 سال است. این دانشجویان 10 ساعت در هفته اجازه ی کار دانشجویی دارند و باید حداقل مدرک آیلتس 6 آکادمیک داشته باشند. حدود هزینه های تحصیل نیز سالانه حدود 15000 الی 20000 دلار سنگاپور می باشد.

 • کارشناسی ارشد

   از آنجایی که کورس های درسی در این مقطع اکثرا به زبان انگلیسی ارائه میشود، داشتن مدرک آیلتس 5/6 برای گرفتن پذیرش الزامی می باشد. دانشجویان خارجی که قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل را دارند؛ باید دارای مدرک کارشناسی باشند و تحصیل در این مقطع معمولا 2 ساله است و هزینه های تقریبی تحصیل در این مقطع بین 16.500 تا 22.000 دلار سنگاپور می باشد.

 • دکتری

  تحصیل دکتری در کشور سنگاپور به دلیل بالا بودن سطح علمی این متقاضیان زیادی دارد. افرادی که قصد مهاجرت به سنگاپور در مقطع دکتری را دارند باید دارای مدرک ارشد معتبر و حداقل نمره ی آیلتس با نمره 7 باشند. همچنین یک استاد راهنما باید از طرح و ایده ی شما نیز در خصوص پایان نامه ی شما حمایت کند.

مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری

یکی ازمطمئن ترین راه ها برای مهاجرت به سنگاپور سرمایه گذاری در این کشور است. کشور سنگاپور در سال های اخیر با افرایش امنیت سرمایه گذاران خارجی موجب ورود خارجیان زیادی به این کشور شده است. یکی از استاندارد های مهم سرمایه گذاری نرخ مصادره اموال در این کشور بوده که مطابق با آمار ها چندین سال است کمتر از یک درصد است. افرادی که قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری را دارند می توانند، یکی از طرق سرمایه گذاری زیر را انتخاب کنند:

 • سرمایه گذاری از طریق ملک در سنگاپور

   متقاضیان خارجی باید حداقل 500.000 دلار سنگاپور ارزش ملکی باشد که در این کشور خریدار مینماید لیکن افرادی که قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری را دارند باید در نظر داشته باشند، این روش به دریافت اقامت این کشور ختم نمی شود.

 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در سنگاپور

  متقاضیانی که قصد مهاجرت به سنگاپور از روش سرمایه گذاری و دریافت اقامت این کشور را دارند می توانند با حداقل 2.500.000 دلار سنگاپور یک شرکت ثبت نمایند. متقاضیات باید بدانند اگر قصد سرمایه گذاری دارند که منجر به اقامت شود، باید در سال اول گردش حساب شرکت حداقل بیش از 50.000.000 دلار سنگاپور باشد.

 • نرخ مصادره اموال

 • کنترل فساد

مهاجرت به سنگاپور از طریق ازدواج

متقاضیانی که قصد مهاجرت به سنگاپور از روش ازدواج را دارند می توانند با سپری کردن مراحل قانونی و اثبات این موضوع که ازدواج آنان صوری نبوده است ، به اقدام از این طریق برسند. فرد در حالتی که قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق ازداوج را داشته باشد می بایست حداقل 15 روز قبل از مراسم ازدواج خود در این کشور حضور داشته باشد و مراحل قانونی آن را انجام دهد و  پس از وقوع ازدواج باید زوجین مدارک هویتی و مثبت وقوع ازدواج خود را به دولت این کشور ارائه نمایند. به طور معمول رسیدگی به این مدارک می تواند 4 تا 7 ماه  زمان ببرد و در صورت تایید به فرد غیر سنگاپوری که به قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق ازداوج در این کشور حضور دارد اقامت موقت داده شود. فرد  در صورت پایداری ازدواج خود پس از گذشت 5 سال می تواند از دولت این کشور درخواست اعطاء اقامت دائم خود را اعلام کند.

مهاجرت به سنگاپور از طریق تولد فرزند

کشورهای مختلف برای اعطاء تابعیت و اقامت به کودکان تازه متولد شده، به طور کلی از دو نظام حقوقی خاک و خون تبعیت می نمایند. اعطاء تابعیت از طریق نظام حقوقی خاک بیشتر توسط کشور هاییی مانند امریکا، کانادا، برزیل و … انجام میشود اما نظام حقوقی اعطاء تابعیت در کشور سنگاپور از طریق سیستم خون است. به همین علت تولد فرزند در این کشور برای افرادی که قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق تولد فرزند را دارند نمی تواند امکان پذیر باشد. والدینی که قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق تولد فرزندشان در این کشور را دارند؛ باید بدانند که با تولد فرزند نه والدین و نه فرزند نمیتوانند اقامت دریافت نمایند.

مهاجرت به سنگاپور از طریق پناهندگی

موسسه حقوقی ملک پور در زمینه پناهندگی و مهاجرت به این کشور از این روش، هیچگونه خدماتی ارائه نمیدهد و این بخش از مقاله صرفاً جهت آگاهی مخاطبان محترم است. مطابق با کنوانسیون 1951 ژنو و پروتکل الحاقی 1967 آن، پناهنده فردی است که با توجه به داشتن عقاید سیاسی، دین، نژاد، ملیت و عضویت در گروه های اجتماعی خاص بیم و ترس آن می رود که مورد آزار، اذیت و شکنجه از سوی دولت متبوع خود قرار گیرد. کشور سنگاپور در حال توسعه و پیشرفت در بخش های سیاسی و اقتصادی خوب میباشد  و کشور بسیار مهاجر پذیری نیست و به هیچ عنوان پناهنده نمی پذیرد. در ادامه مجدد تاکید می شود پناهندگی از خطرناک ترین و غیرقانونی ترین مسیر های مهاجرت است و باید بدانید که اوضاع پناهندگان در کشور های مختلف به هیچ وجه مطلوب نخواهد بود.

“اعلام میداریم درصورتی که قصد مهاجرت به سنگاپور را دارید، از مسیرهای جایگزین پناهندگی مانند مهاجرت به سنگاپور از طریق کار، تحصیل و…  که قانونی هستند اقدام فرمایید.”

هزینه های زندگی در سنگاپور

متقاضیان زندگی در سنگاپور از سطح رفاه بسیار بالایی و در حد یک کشور اروپایی برخوردار هستند و متقاضیانی که قصد مهاجرت به سنگاپور را دارند؛ باید از هزینه های زندگی در این کشور آگاه باشند. به طور متوسط یک زندگی عادی در کشور سنگاپور حداقل به 3000 تا 3500 دلار سنگاپور در ماه هزینه دارد. سطح درآمد افراد در این کشور بر اساس آمار سال 2019 به طور میانگین سالیانه 48.000 دلار سنگاپور است. در جدول زیر می توانید قیمت برخی از اقلام اساسی و مهم را ملاحظه بفرمایید:

هزینه زندگی در سنگاپور

اخذ تابعیت سنگاپور

افرادی که بتوانند اقامت این کشور را دریافت کنند، در صورت تمدید آن میتوانند به اقامت دائم و در انتها به پاسپورت کشور سنگاپور برسند. این موضوع برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به سنگاپور را دارند 7 سال به طول خواهد کشید. اشخاصی که با قصد مهاجرت به سنگاپور در این کشور سرمایه گذاری کرده اند، یا ویزای کاری دریافت نمودند و یا در این کشور ازدواج کردند قادر خواهند بود پس از گذشت 5 سال درخواست اخذ اقامت دائم را از این کشور داشته باشند و پس از سپری شدن 2 سال از اقامت دائم درخواست خود را اعلام کنند برای دریافت پاسپورت. اما افرادی که با ویزای تحصیلی قصد مهاجرت به سنگاپور را دارند پس از اتمام تحصیل باید شغب مناسب خود را پیدا کنند و ابتدا ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل نمایند و پس از گذشت زمان های بیان شده به اقامت و یا تابعیت برسند.

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به سنگاپور

✅برای افراد ماهر و متخصص چه نوع ویزایی صادر می شود؟

ویزای کاری P1 .

✅ تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور سنگاپور  چگونه است؟

متقاضیان برای تحصیل در این مقطع باید تحصیلات 12 ساله داشته باشند. مقطع کارشناسی در این کشور بین 3 تا 4 سال است. حداقل مدرک آیلتس 6 آکادمیک داشته باشند. حدود هزینه های تحصیل نیز سالانه حدود 15000 الی 20000 دلار سنگاپور می باشد.

✅ انواع سرمایه گذاری در سنگاپور کدامند؟

سرمایه گذاری از طریق ملک در سنگاپور، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در سنگاپور.

✅شرایط مهاجرت به سنگاپور از طریق ازدواج  چگونه است؟

فرد در حالتی که قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق ازداوج را داشته باشد می بایست حداقل 15 روز قبل از مراسم ازدواج خود در این کشور حضور داشته باشد و مراحل قانونی آن را انجام دهد و  پس از وقوع ازدواج باید زوجین مدارک هویتی و مثبت وقوع ازدواج خود را به دولت این کشور ارائه نمایند.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت به سنگاپور، انواع روش های شش گانه ی مهاجرت به سنگاپور را در این مقاله علمی مورد بررسی و تحلیل قرار دادیم. کشور سنگاپور را میتوان یک کشور آسیایی دانست که از نظر سطح کیفیت زندگی مانند کشور اروپایی است و از نظر اقتصادی بسیار پیشرفته و کشور ثروتمندی محسوب میشود. از جمله روش های مهاجرت به سنگاپور که متقاضیان زیادی دارد، روش مهاجرت کاری به سنگاپور است که افراد برای استفاده از این روش باید یک پیشنهاد شغلی داشته باشند تا بتوانند برای دریافت ویزای کاری و مهاجرت به سنگاپور اقدام کنند. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگو شما باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. متقاضیان دریافت ویزای کار باید یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر داشته باشند، یعنی اگر کارجوی بین المللی قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق دریافت ویزای کار را داشته باشد باید پیشنهاد شغلی از کارفرمای مقیم سنگاپور داشته باشند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *