مهاجرت به فرانسه

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع روش های مهاجرت

مهاجرت به فرانسه  ، مزایای مهاجرت به فرانسه، هزینه ی مهاجرت به فرانسه، شرایط مهاجرت به فرانسه و شرایط و روش های مهاجرت به فرانسه *2021* در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. روشهای مهاجرت به فرانسه کدامند؟ چگونه می توانیم اقامت و تابعیت فرانسه را اخذ کنیم؟ هزینه زندگی در فرانسه چقدر است؟ هزینه مهاجرت به فرانسه چقدر است؟ ما در این مقاله سعی بر این داریم تا به سوالات اینگونه پاسخ دهیم. فرانسه به دلیل سطح کیفیت بالای زندگی و وجود دانشگاههای بین الملل در این کشور ، توجه مهاجران بسیاری را به خود جلب کرده است. فرانسه یکی از بزرگترین کشورهای اروپا است. این کشور با کشورهایی همچون: آلمان ، بلژیک و لوکزامبورگ از شمال شرقی ، سوئیس و ایتالیا از جنوب شرقی و اسپانیا از جنوب غربی همسایه است. کشور فرانسه به دلیل داشتن  چندین فرودگاه بین المللی بزرگ ، ترمینال های کشتی و خدمات ریلی فرانسه به دروازه ورود به اروپا معروف است . همچنین این کشور به دلیل شکل شش ضلعی ، گاهی اوقات “l’hexagone ” نیز خوانده می شود. شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

مهاجرت به فرانسه

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی مهاجرت به فرانسه
 • مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل
 • مهاجرت به فرانسه از طریق کار
 • مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج
 • مهاجرت به فرانسه از طریق تولد
 • مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به فرانسه برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • هزینه های زندگی در فرانسه
 • اخذ تابعیت فرانسه
 • سوالات متداول در زمینه مهاجرت به فرانسه
 • سخن پایانی

شرایط عمومی مهاجرت به فرانسه

کشور فرانسه یکی از بزرگترین کشورهای اروپایی با میراث فرهنگی غنی و احترام به حقوق بشر می باشد. آمار نشان می دهد که جمعیت فرانسه در حال حاضر در حدود 67.3 میلیون نفر تخمین زده شده است. شهر زیبای پاریس پایتخت و واحد پول رسمی فرانسه؛ یورو می باشد. پاریس مکانهای مشهوری همچون:  برج ایفل ، نوتردام ، مونمارتر ، طاق پیروزی ، رودخانه سن ، موزه لوور و بسیاری از جاذبه های عالی دیگر را در خود جای داده است. برج ایفل در مرکز پاریس اغلب “بانوی آهنین” نامیده می شود و 324 متر ارتفاع  1063 فوت دارد. فرانسه یک کشور اصلی عضو اتحادیه اروپا و منطقه شینگن است که مزایای زیادی را برای شهروندانش ارائه می دهد. در حال حاضر فرانسه هیچ برنامه مهاجرتی تجاری ندارد ، با این حال ، هنوز می توان مجوز اقامت در فرانسه را گرفت. برای اقامت کوتاه تا 90 روز ویزا لازم است.

پرچم فرانسه
شرایط عمومی فرانسه

برخلاف سایر کشورهای اروپایی مانند لتونی ، به دلیل سیاست های سختگیرانه مهاجرت ، اخذ مجوز اقامت در فرانسه بسیار دشوار است. در قوانین فرانسه بین “ویزا” ساده و اقامت طولانی یا مجوز اقامت ، که به طور رسمی “سند اقامت” نامیده می شود (carte de séjour در فرانسه) تفاوت قابل توجهی وجود دارد. ویزای اقامت طولانی مدت یا مجوز ورود برای هر شخصی که متقاضی سند اقامت است لزوماً لازم است. متقاضی باید با ارسال یک درخواست همراه با تمام اسناد مورد نیاز به یک مقام کنسولی فرانسه و دریافت تأییدیه سفر به فرانسه ارائه دهد. برای اتباع کشورهای عضو OECD و شهروندان ایالات متحده آمریکا ، برای اقامت در فرانسه برای مدت زمان حداکثر 90 روز ، ویزای اقامت طولانی مدت لازم نیست. شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای اقامت بیش از 3 ماه در فرانسه ، به مجوز اقامت موقت ، کارت اقامت مهارت ها و استعدادها ، کارت اقامت یا مجوز اقامت بازنشسته نیاز دارند. بنابراین ، هر کسی که قصد دارد بیش از 90 روز در فرانسه بماند و قصد کار یا تحصیل در فرانسه را دارد ، باید ویزای بلند مدت یا مجوز ورود که توسط مقامات فرانسه صادر می شود را داشته باشد. فرانسه محبوب ترین مقصد گردشگری در جهان است که هر ساله ده ها میلیون بازدید کننده دارد. کشور فرانسه میزبان بهترین دانشگاههای جهان است و این کشور در تعدادی از صنایع پیشرو است.

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

تحصیل رایگان در فرانسه و کیفیت بالای نظام آموزشی این کشئر باعث شده است که مهاجران بسیاری خواهان تحصیل در این کشور باشند. مزایای تحصیل در فرانسه اخذ ویزا بر روی دوره های زبان فرانسوی می باشد. در این راستا دانشجویان می توانند با داشتن شرایطی همچون: حداکثر 25 سال، مدرک دیپلم و داشتن درامد 4تا 6 هزار یورویی برای هزینه یک سال تحصیل و زندگی می توانند اقدام به پذیرش در دانشگاههای فرانسه و اخذ ویزا کنند. تحصیل در دانشگاههای فرانسه در مقاطع مختلف تحصیلی امکان پذیر است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

 • تحصیل در مقطع لیسانس

  پروسه تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه 3 تا 4 سال به طول می انجامد. تحصیل به زبان فرانسوی در دانشگاهها رایگان می باشد . بدین صورت که داشتن مدرک B2 الزامی می باشد. حق کار کردن حین تحصیل برای دانشجویان 10 تا 15 ساعت به صورت هفتگی می باشد.

 • تحصیل در مقطع فوق لیسانس

  دانشجویان بین الملل می توانند در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی نیز تحصیل نمایند . لازمه تحصیل به زبان انگلیسی داشتن آیلتس 6تا 6.5 می باشد. پروسه تحصیل کارشناسی ارشد دو ساله می باشد و دانشجویان حق کار کردن 15 تا 20 ساعت به صورت هفتگی را دارند.

 • تحصیل در مقطع دکتری و دریافت بورس تحصیلی

  کسانی که خواهان اخذ بورسیه برای تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاههای فرانسه هستند با داشتن شرایطی همچون: مدرک حداقل آیلتس 6.5 – 7، داشتن معدل بالا در دانشگاههای معدل محور ، داشتن حداقل 2 تا 3 مقاله معتبر علمی و داشتن استاد راهنما یا سوپر وایزر الزامی می باشد.

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

کسانی که خواهان کار در کشور فرانسه هستند بایستی پیشنهاد شغلی از شرکت یا کارفرمای فرانسوی را داشته باشند. در این راستا متقاضیان برای یافتن شغل متناسب با رشته خود می توانند با ارسال مدارک و تکمیل  فرم های درخواست آنلاین  از طریق ایمیل یا ارسال CV به شرکت مربوطه می توانند اقدام کنند. شایان ذکر است که تمام مدارک ارسال شده بایستی به زبانهای زبان انگلیسی و فرانسوی ارسال شود.

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق تولد

کشورها برای اعطای تابعیت از دو قانون خاک و خون تبعیت می کنند. کشورهایی همچون: برزیل و کانادا ؛ از سیستم خاک تبعیت می کنند. بدین معنی که اگر فرزند در خاک این کشورها بدنیا آمد ، تابعیت به وی اعطا می شود.  کشورهایی همچون: بلژیک، فرانسه از سیستم خون تبعیت می کنند . بدین معنی که برای اعطای تابعیت به کودک متولد شده بایتی یکی از والدین تبعه و شهروند این کشورها باشند. در این راستا کشور فرانسه از قانون خون تبعیت می کند.  همانطور که گفته شد اعطای تابعیت در فرانسه از طریق خون انجام می شود. بدین معنی که زمانی تابعیت به فرد بدنیا آمده در فرانسه اعطا می شود که یکی از والدین وی فرانسوی باشند. در برخی موارد زیر  کودک متولد فرانسه از والدین خارجی ممکن است تابعیت فرانسه را بدست آورد:

 •  اگر از سن 11 سالگی حداقل 5 سال اقامت در فرانسه اقامت داشته باشد.
 • در صورت درخواست کودک و در صورت اقامت در فرانسه با اقامت حداقل 5 سال از سن 11 سالگی بین 16 تا 18 سال.
 • بین 13 تا 16 سال به درخواست والدین کودک و اگر از سن 8 سالگی به طور مداوم در فرانسه اقامت داشته باشد.

 • اگر قبل از 1 ژانویه 1994 در فرانسه متولد شود.
 • اگر در 1 ژانویه 1994 یا بعد از آن در فرانسه متولد شود.

کودکی که در خارج از کشور متولد شده و فقط یک پدر و مادر فرانسوی دارد می تواند تابعیت فرانسه خود را در طی شش ماه قبل از رسیدن به سن بلوغ اخذ کند.

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

کسانی که خواهان مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج هستند بدین صورت است که؛ اگر بیش از سه سال با یک تبعه فرانسه ازدواج کرده باشند ، می توانند بلافاصله درخواست اقامت دائم کنند ، حتی اگر در طول ازدواج در فرانسه زندگی نکرده باشند. بدین منظور ابتدا بایستی درخواست خود را به سفارت فرانسه برای تاییدیه  ارائه دهند. سفارت فرانسه پس از بررسی و ارزیابی های لازم در مورد صوری نبودن ازدواج متقاضیان ؛ ویزای آنها را صادر می کند. شریک یک تبعه فرانسوی می تواند درخواست تابعیت دهد و باید بتواند ثابت کند که آنها پنج سال ازدواج کرده اند و با هم زندگی می کنند. اگر در خارج از کشور ازدواج کرده اید ، قبل از اخذ تابعیت ازدواج شما باید در ثبت احوال فرانسه ثبت شود.

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

فرانسه پنجمین اقتصاد بزرگ جهان ، دومین بازار مصرف بزرگ در اروپا و هفتمین سرمایه گذار خارجی جهان است. این مجموعه طیف وسیعی از فرصتهای تجاری را برای سرمایه گذاران فراهم می کند و سابقه اثبات شده جذب و حفظ شرکتهای خارجی و استعدادهای اصلی را دارد. این کشور دارای یک بازار باز و مدرن با جمعیت شناسی قوی است که یکی از اصلی ترین قدرت های اقتصادی جهانی می باشد. حداقل مبلغی برای شروع سرمایه گذاری وجود ندارد ، با این وجود برای شروع به سرمایه گذاری در فرانسه حداقل 100 هزار یورو نیاز دارید. همچنین با سرمایه گذاری به مبلغ 300,000 یورو در یک شرکت نوپای فرانسوی ، متقاضیان و خانواده های آنها ویزای 4 ساله می گیرند که می تواند تا زمانی که سرمایه گذاری حفظ شود ، تمدید شود. سرمایه گذاران نیز می توانند از طریق خودحمایتی فرانسه در این کشور سرمایه گذاری و اقدام به اخذ اقامت فرانسه کنند . منظور از خود حمایتی بدین معنی است که افراد با اثبات دارایی و داشتن شرایطی موفق به اخذ اقامت فرانسه می شوند. برای خودحمایتی فرانسه اثبات سرمایه در حسابشان همچون: مبلغ 40 هزار یورو فرد اصلی، 20 هزار یورو همسر و برای فرزندان 10 هزار یورو الزامی می باشد.

 • نرخ مصادره اموال

مصادره اموال فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی

موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی را ارائه نمی دهد. طبق قوانین کش.رها پناهنده به کسی اطلاق می شود که از لحاظ مواردی همچون: آزار و اذیت، تبعیض نژادی و مسائل سیاسی در کشور خود امنیت جانی نداشته باشند . از این رو اقدام به پناهندگی در کشورهای دیگر می کنند. درخواست پناهندگی در فرانسه یک حق قانونی است که توسط قانون اساسی فرانسه به رسمیت شناخته شده است. فرانسه یکی از اصلی ترین کشورهای میزبان پناهندگی در اروپا محسوب می شود. در سال 2017 تعداد 337143 پناهنده ثبت شده و تا پایان سال 2018 ، به 20710 پناهجوی جدید وضعیت قانونی اقامت در فرانسه داده شده است.

مهاجرت به فرانسه برای هنرمندان و افراد فوق موفق

هنرمندان و افراد مشهوری که خواهان مهاجرت به فرانسه هستند می توانند با اخذ ویزای هنری فرانسه  اقدام به این امر کنند. بدین منظور متقاضیان بایستی برای اقتصاد و دولت فرانسه سود مند باشند. در این راستا هنرمندان برای اخذ ویزای هنری بایستی شرایطی همچون: داشتن قرارداد کاری که اعتبار آن بیش از 3 ماه و اثبات هنرمند بودن را داشته باشند . با داشتن این قرارداد می توانند مجوز اقامت 4 ساله ایی را اخذ کنند.

هزینه های زندگی در فرانسه

هزینه زندگی به عنوان عاملی اساسی برای مهاجرت به فرانسه باید در نظر گرفته شود. شهرهای پاریس و لیون گرانترین شهرها  برای زندگی هستند. هزینه زندگی متوسط ​​در فرانسه کاملاً زیاد است و به عوامل مختلفی مانند محل زندگی در این کشور بستگی دارد. پاریس به طور مداوم به عنوان یکی از گران ترین شهرهای جهان قرار دارد. متوسط ​​قیمت اجاره در سراسر فرانسه برای یک خوابه در مرکز شهر حدود 650 یورو (736 دلار) است . شایان ذکر است که با خارج شدن از شهرهای بزرگ ، به ویژه پاریس ، اختلافات زیادی وجود دارد. به عنوان مثال ، در شهر پاریس ، اجاره آپارتمان بیش از 1000 یورو (1113 دلار) در ماه می باشد.

 • هزینه زندگی

اجاره آپارتمان
قیمت (یورو)
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر
665.75
آپارتمان یک خوابه در خارج شهر
512.46
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر
1.294.94
آپارتمان سه خوابه در خارج شهر
957.33
اقلام ضروری
قیمت (یورو)
رستوران با قیمت مناسب
13
شیر پاکتی یک لیتری
0.98
نان (500 گرم)
1.31
برنج کیلویی
1.65
گوشت مرغ کیلویی
10.66
گوشت گاو کیلویی
15.89
سیب کیلویی
2.51

اخذ تابعیت فرانسه

هدف مهاجران از مهاجرت به کشور ها اخذ اقامت و تابعیت کشور مقصد می باشد. برای اخذ تابعیت و اقامت کشور فرانسه متقاضیان با 5 سال زندگی در اسن کشور می توانند مجوز اقامت دائم را کسب کنند. مجوز اقامت دائم فرانسه به دارندگان امکان زندگی به مدت  10 سال در فرانسه می دهد. اگر بیش از شش ماه متوالی از مجموع 10 ماه فرانسه را ترک کنید ، اقامت دائم باطل می شود.  برای اخذ پاسپورت فرانسه داشتن شرایطی همچون: ادغام با جامعه فرانسوی ، تسلط به زبان فرانسوی و شغل و ثبات مالی الزامی است. کشور فرانسه تابعیت مضاعف را می پذیرد . بدین معنی که هنگام اخذ تابعیت فرانسه لازم نیست که از تابعیت اصلی خود چشم پوشی کنید ؛ بلکه می توانید تابعیت دوگانه داشته باشید. برای اخذ پاسپورت و تابعیت  ارائه مدارکی مورد نیاز است:

 •  تکمیل فرم های درخواست
 • ارائه کپی و اصل پاسپورت
 • کارت اقامت دائم فرانسه
 • شناسنامه

 • گواهی ازدواج
 • قرارداد اجاره اقامت (یا قرارداد خرید) در فرانسه
 • نتایج آزمون زبان فرانسه

مزایای مهاجرت به فرانسه

زندگی و مهاجرت به فرانسه همانند بقیه کشورها دارای مزایا و معایبی می باشد. در این بخش به بررسی مزایا می پردازیم:

 • آب و هوای عالی
 • سیستم آموزشی عالی و تحصیل رایگان

 • دسترسی سریع به حمل و نقل
 • مراقبت های بهداشتی خارق العاده

معایب مهاجرت به فرانسه

 • هزینه های بالای زندگی

 • تسلط داشتن به زبان فرانسوی

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به فرانسه

امن ترین شهر فرانسه کدام است؟

امن ترین مکان در سرزمین اصلی فرانسه شهر Rodez در بخش Aveyron ، شمال تولوز است.

هزینه زندگی در فرانسه چقدر است؟

هزینه زندگی در فرانسه ماهانه حداقل 550.93 یورو می باشد.

آیا امکان یافتن شغل بدون تسلط به زبان فرانسوی امکانپذیر است؟

بله. امکان یافتن شغل به زبان انگلیسی نیز امکانپذیر است.

شرایط اخذ اقامت فرانسه بعد از تحصیل چگونه است؟

برای اقامت در فرانسه پس از فارغ التحصیلی ، دانشجویان بین الملل بایستی پیشنهاد شغلی از کارفرمای فرانسوی را داشته باشند.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت به فرانسه ، مزایای مهاجرت به فرانسه، روشهای اخذ اقامت فرانسه، هزینه ی مهاجرت به فرانسه، شرایط مهاجرت به فرانسه و شرایط و روش های مهاجرت به فرانسه 2021 در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. همان طور که در این مقاله بدان اشاره شد مهاجرت به کشور فرانسه از روشهایی همچون: کار، تحصیل، ازدواج، پناهندگی و سرمایه گذاری امکان پذیر می باشد . کشور فرانسه به دلیل داشتن سطح بالای زندگی و دانشگاههای بین الملل توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده است. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسزع وقت پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *