مهاجرت به فنلاند

مهاجرت به فنلاند، شرایط اخذ اقامت و تابعیت در فنلاند و هزینه های زندگی در فنلاند در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. آیا شرایط مهاجرت به فنلاند را می دانید؟ آیا امکان اخذ اقامت و تابعیت در فنلاند وجود دارد؟  در حال حاضر مهاجرت به فنلاند از بسیاری از روش ها امکان پذیر است و اشخاصی که قصد مهاجرت به کشور فنلاند را دارند می توانند از روش هایی مانند تحصیل در فنلاند، کار در فنلاند، سرمایه گذاری در فنلاند، ازدواج در فنلاند، تولد در فنلاند و پناهندگی در فنلاند اقدام نمایند. فنلاند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد و به دلیل شرایط مناسبی که برای مهاجرت دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش در مقاله پیش رو به شرایط مهاجرت به فنلاند می پردازد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید.

مهاجرت به فنلاند

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شهروندی فنلاند و تابعیت دوگانه
 • مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل
 • مهاجرت به فنلاند از طریق کار
 • مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج
 • مهاجرت به فنلاند از طریق تولد
 • مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی
 • هزینه زندگی در فنلاند
 • سوالات متداول در زمینه مهاجرت به فنلاند
 • سخن پایانی

شهروندی فنلاند و تابعیت دوگانه

یکی از مهمترین مواردی که برای مهاجرت به فنلاند وجود دارد اخذ اقامت و تابعیت این کشور می باشد. در این بخش قصد داریم تا در مورد شرایط شهروندی در کشور فنلاند اطلاعاتی را عنوان نماییم. با توجه به تغییراتی که در تاریخ 1 ژوئن 2003 در قوانین فنلاند رخ داد، اخذ تابعیت کشور دیگر توسط شهروند فنلاند به معنای سلب تابعیت کشور فنلاند نخواهد بود.نکته جالب این است که افرادی که قبل از تاریخ ذکر شده تابعیت خود را از دست باشند این امکان را دارند تا دوباره برای اخذ تابعیت فنلاند اقدام نمایند همچنین فرزندان این اشخاص نیز می توانند برای اخذ تابعیت کشور فنلاند اقدام داشته باشند.

از دست دادن تابعیت فنلاند یکی از مواردی است که باید به آن دقت شود. هرچند تابعیت مضاعف در فنلاند امری مجاز شناخته شده است اما افرادی که تابعیت کشور دیگری را دارا می باشند و تابعیت فنلاند را هم کسب می نمایند اگر ارتباط خود را با کشور فنلاند حفظ نکنند ممکن است در سن 22 سالگی تابعیت خود را از دست بدهند.برای حفظ تابعیت فنلاند رعایت موارد زیر ضروری است:

پرچم فنلاند
 • تولد در کشور فنلاند و داشتن اقامت تا سن 22 سالگی
 • فرد متقاضی باید به مدت ۷ سال در فنلاند یا دیگر کشورهای اروپایی سکونت داشته باشد.

 • شخص متقاضی می تواند تابعیت کشور فنلاند را به صورت داوطلبانه لغو نماید اما قبل از سلب تابعیت باید اثبات نماید که تابعیت کشور دیگر را دارا است.

مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل

یکی از بهترین و ساده ترین روش هایی که برای مهاجرت به فنلاند وجود دارد تحصیل در این کشور می باشد. تحصیل در فنلاند مانند بسیاری از کشورها به صورت بین المللی می باشد و دانشجویان از سرتاسر دنیا می توانند برای تحصیل در این کشور و اخذ پذیرش اقدام نمایند. در حال حاضر نظام آموزشی در فنلاند جز بهترین نظام های آموزشی در دنیا محسوب می شود. جالب است که بدانید در گذشته نظام آموزشی فنلاند مانند کشور آلمان به صورت رایگان بوده است اما در سال 2017 ار رایگان بودن خارج شده است و دانشجویان باید هزینه تحصیل خود را بپردازند. در مورد تحصیل در فنلاند باید گفت که تحصیل در کشور فنلاند می تواند یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت این کشور باشد در واقع شخص دانشجو بعد از گذراندن تحصیل خود و یافتن کار مناسب و در صورتی که بتواند به مدت 5 سال به صورت تمام وقت در این کشور مشغول به کار گردد می تواند درخواست اقامت خود را مطرح نماید و اقامت دائم خود را دریافت کند. تحصیل در فنلاند در تمامی مقاطع مانند لیسانس، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر است. دانشجویان متقاضی تحصیل در فنلاند باید بدانند که در امکان تحصیل در بسیاری از رشته ها را خواهند داشت نکته قابل توجهی که در مورد تحصیل در فنلاند وجود دارد این است که در بسیاری از رشته ها نیاز به ارائه مدرک زبان نخواهد بود و شخص دانشجو بدون ارائه مدرک زبان می تواند برای تحصیل در این کشور اقدام نماید.

مهاجرت به فنلاند از طریق کار

از جمله روش های مهاجرت به فنلاند که بسیار مورد توجه افراد متقاضی می باشد اخذ ویزای کار این کشور است. افرادی که در اندیشه اخذ ویزای کار فنلاند هستند باید بدانند که چندین حالت برای اخذ این ویزا وجود دارد، یکی از روش های اخذ ویزای کار فنلاند بدین گونه است که شخص متقاضی با دریافت دعوت نامه کاری از فنلاند می تواند برای این ویزا اقدام نماید. شخص متقاضی قبل از دریافت دعوت نامه از کار فرما باید شرایط اخذ این دعوت نامه را رعایت نماید. شخص کارفرما باید در  ابتدا به مدت 3 ماه در فنلاند کار مورد نظر را آگهی نماید در صورتی که فردی شرایط کار مورد نظر را نپذیرد کارفرما باید به مدت 3 ماه دیگر در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا کار مورد نظر را آگهی دهد در صورتی که شخصی برای کار مورد نظر یافت نشود کارفرما می تواند دعوت نامه کاری را برای فرد متقاضی ارسال نماید. در نمودار زیر نرخ بیکاری در فنلاند را مشاهده می نمایید.

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری فنلاند

مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از مباحثی که در بحث مهاجرت به فنلاند باید مورد بررسی قرار گیرد مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری می باشد که می تواند یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت فنلاند باشد. به دلیل بالا بودن هزینه های سرمایه گذاری در فنلاند، موسسه حقوقی ملک پور پیشنهاد می نماید اشخاصی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند در ابتدا از یکی از روش های کم هزینه تر مانند ویزاهای کاری یا ویزاهای تحصیلی برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند و سپس روش مناسب برای سرمایه گذاری را انتخاب نمایند، و در صورت نداشتن شرایط برای این نوع ویزاها برای ویزا سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمایند . در مورد سرمایه گذاری در فنلاند باید گفت که برای سرمایه گذاری در این کشور روش های بسیاری مانند ثبت شرکت، کارآفرینی، خرید اوراق قرضه و خرید ملک وجود دارد که اشخاص متقاضی می توانند باید توجه به شرایط خود یکی از روش های سرمایه گذاری را انتخاب نمایند.

 • ثبت شرکت در فنلاند

  ثبت شرکت در فنلاند یکی از روش های مهاجرت به این کشور محسوب می شود که به شخص متقاضی امکان اخذ اقامت کشور فنلاند را در سریعترین و کارآمد ترین حالت ممکن می دهد. پروسه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فنلاند بدین صورت است که  فرد متقاضی با مبلغی مشخص، می تواند اقدام به خرید بیزینس مورد نظر خود نماید که باید گفت مبلغ قابل توجهی می باشد. اگر قصد ثبت شرکت در فنلاند را دارید باید بدانید که شرکت های مختلفی را می توان در فنلاند به ثبت رساند.

  •  شرکت سهامی عام
  •  شرکت با مسئولیت محدود
  • شرکت های خارجی اصلی
  • شرکت های تعاونی
 • کارآفرینی در فنلاند

   برای سرمایه گذاری در کشور فنلاند از طریق کار آفرینی اشخاصی که عضو اتحادیه اروپا می باشند می توانند بدون داشتن اقامت در این زمینه فعالیت نمایند و کسب وکار خود را راه اندازی کنند. اشخاصی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، باید در ابتدا اقامت فنلاند و یا یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را بدست آورند و سپس برای فعالیت تجاری و کار آفرینی در این کشور اقدام نمایند. اگر قصد اخذ اقامت از این روش را دارید باید در بتوانید اثبات نمایید که تجارت مورد نظر سودآوری لازم را داشته است تا بتوان برای اخذ اقامت از این طریق اقدام کرد.

 • خرید اوراق قرضه

  خرید اوراق قرضه یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در فنلاند می باشد که به صورت مستقیم از دولت خواهد بود که از طریق آن می توان به اقامت فنلاند دست یافت. سرمایه گذاری در فنلاند از طریق خرید اوراق قرضه به میزان سرمایه گذاری شخص متقاضی بستگی خواهد داشت.

 • خرید ملک

  شاید بتوان گفت سرمایه گذاری از طریق خرید ملک یکی از محبوب ترین روش های سرمایه گذاری می باشد اما نکته ای که در مورد خرید ملک در فنلاند وجود دارد این است که برای خرید ملک در این کشور شخص متقاضی باید اقامت فنلاند را دارا باشد تا بتواند در این کشور ملک مورد نظر خود را خریداری نماید. اشخاص متقاضی در فنلاند در صورتی که اقامت این کشور را داشته باشند می توانند برای خرید ملک در فنلاند وام دریافت نمایند همچنین بیشتر املاک در این کشور توسط وزارت مسکن و توسعه ساخته می شود. اشخاص متقاضی برای کسب سود در فنلاند از طریق خرید ملک این امکان را دارند که آپارتمان های کوچک در مناطق شهری مانند هلسینکی را خریداری نمایند همچنین این منطقه به دلیل شرایط مناسب گزینه ی بسیار خوبی برای سرمایه گذاری می باشند. نکته قابل توجه این است اگر قصد اخذ اقامت فنلاند را دارید با خرید ملک در فنلاند نمی توان به اقامت این کشور دست یافت.

مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج

در مورد مهاجرت به فنلاند و اخذ اقامت و تابعیت این کشور باید گفت که ازدواج نیز یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت محسوب می شود. اگر شخصی با فردی از تبعه فنلاند ازدواج نماید می تواند از این طریق به اقامت و سپس تابعیت فنلاند دست یابد، در واقع این روش نیز یکی از راه های مهاجرت به فنلاند محسوب می شود که افراد متقاضی  می توانند پس از ازدواج با شخص تبعه و با ارائه عقد نامه رسمی به سفارت درخواست ویزای ازدواج را نمایند. در واقع شخصی که با تبعه فنلاندی ازدواج می نماید می تواند برای اخذ ویزای کشور فنلاند اقدام نماید. این روش نیز یکی از سریعترین روش های رسیدن به اقامت فنلاند و مهاجرت به فنلاند می باشد .متقاضیان توجه داشته باشند شما ابتدا باید ثابت نمایید که ازدواجتان به صورت رسمی و صوری نبوده است. برای اثبات این موضوع افراد می توانند اسنادی را مرتبط با رابطه خود در سال های اخیر نشان دهند. اصولا افرادی که از کشور مقصد درخواست خود را مطرح می نمایند باید تمکن مالی لازم را برای پوشش هزینه های زندگی خود و همسرشان به سفارت ارائه دهند.

مهاجرت به فنلاند از طریق تولد

مبحث تولد نیز جز روش های مهاجرت به فنلاند و بسیاری از کشورها شناخته می شود. در تمام نظام های حقوقی 2 نوع سیستم اخذ تابعیت وجود دارد که یکی سیستم خون و دیگری سیستم خاک می باشد. در حال حاضر کشور فلاند از سیستم خون تبعیت می کند. در صورتی که یکی از والدین ( پدر یا مادر ) تابعیت کشور فنلاند را داشته باشد فرزند می تواند از این طریق تابعیت فنلاند را بدست آورد. همچنین در صورتی که فرزند در خاک کشور فنلاند و از والدینی متولد شود که تابعیت هیچ کشوری را نداشته باشند فرزند می تواند تابعیت فنلاند را کسب نماید. اگر پدر فردی قبل از تولد فرزند خود فوت نماید در صورتی که تابعیت فنلاند را داشته باشد وهمچنین قبل از تولد فرزند خود با مادر وی ازدواج کرده باشد فرزند می تواند تابعیت فنلاند را بدست آورد. باید توجه داشته باشید که تنها 30 کشور از سیستم خاک تابعیت می کند و در صورتی که طفل در خاک این کشور متولد شود به فرزند شما اقامت و تابعیت این کشور اعطا می شود اما باید توجه داشت اخذ اقامت فرزند شما هیچ امتیازی جهت دریافت اقامت و تابعیت شما ندارد.

مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

هرچند که پناهندگی یکی از روش های مهاجرت به فنلاند محسوب می شود اما روشی درست و منطقی برای مهاجرت نخواهد بود. در حال حاضر بسیاری از افراد فقط به قصد مهاجرت به اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورها روش پناهندگی را انتخاب می نمایند اما بهتر است قبل از هر اقدامی در مورد خطرات پناهندگی اطلاعات کافی را بدست آورید. اشخاصی که برای پناهندگی اقدام می نمایند ممکن است در این راه متحمل ضررهای بسیاری شوند از جمله اینکه ممکن است جان و حتی مال خود را نیز از دست بدهند. در گیری با قاچاقچان انسان و پلیس های مرزی گاها می تواند خسارت های جبران ناپذیری برای افراد به وجود بیاورد. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدماتی در باب پناهندگی ندارد و صرفا این بخش برای اطلاعات شما خوانندگان عزیز نگاشته شده است. روش پناهندگی برای افراددی می باشد که در کشور خود امنیت ندارند و این امر می توانند بر اثر تقاوت های مذهبی و یا سیاسی باشد. اصولا شما بعد از ورود به این کشور بتدا درخواست خود را به اداره پلیش این کشور مطرح می کنید و بعد از بررسی شرایط شما در دادگاه اداره مهاجرت و در صورت پذیرش درخواست شما به شما اجازه ماندن در این کشور داده می شود.

هزینه زندگی در فنلاند

از جمله مهمترین مسئله ای که در بحث مهاجرت به فنلاند وجود دارد هزینه های زندگی در این کشور می باشد که قصد داریم. هزینه های زندگی در این کشور حدودا 76درصد از ایران بیشتر می باشد. خیلی از افرادی که درخواست ورود و ومهاجرت به این کشور را دارند باید توجه داشته باشند هزینه های اجاره ملک در این کشور حدودا 87 درصد بیشتر از ایران می باشد. ما در ادامه مطالب لیستی از هزینه های زندگی برای شما عزیزان قرار داده ایم.

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به فنلاند

موارد سرمایه گذاری در فنلاند کدامند؟

ثبت شرکت در فنلاند، کارآفرینی در فنلاند، خرید اوراق قرضه، خرید ملک.

آیا با اخذ اقامت فرزند ،  والدین نیز می توانند اقامت بگیرند؟

خیر.

آیا می توان از طریق خرید ملک، اقامت فنلاند را اخذ نمود؟

خیر، با خرید ملک در فنلاند نمی توان به اقامت این کشور دست یافت.

چگونه می توان با تحصیل در فنلاند، به اقامت دائم آن رسید؟

دانشجو بعد از گذراندن تحصیل خود و یافتن کار مناسب و در صورتی که بتواند به مدت 5 سال به صورت تمام وقت در این کشور مشغول به کار باشد؛ می تواند درخواست اقامت خود را مطرح نماید و اقامت دائم خود را دریافت کند.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت به فنلاند ، شرایط اخذ اقامت و تابعیت در فنلاند و انواع روش های مهاجرت به فنلاند در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همانطور که در این مقاله مطالعه کردید روش های بسیاری برای مهاجرت به کشور فنلاند وجود دارد که اشخاص می توانند اقدام نمایند اما بهتر است قبل از اینکه برای مهاجرت اقدام نمایید تمامی راههایی که برای مهاجرت به کشور فنلاند وجود دارد را بررسی کنید تا بتوانید روش مناسب را با توجه به شرایط خود انتخاب نمایید. در صورتی که در اندیشه مهاجرت هستید پیشنهاد می کنیم که روش قانونی را برای مهاجرت خود انتخاب نمایید تا بتوانید مهاجرتی مطمئن و کم ریسک را تجربه کنید. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش آماده ارائه خدمات در مورد مهاجرت به فنلاند می باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید. همچنین می توانید با مطرح کردن سوالات خود در قسمت دیدگاه سایت به جواب سوالات خود به صورت رایگان دست یابید.

2 پاسخ
 1. نیکا
  نیکا گفته:

  سلام. من 16 سالمه و قصد دارم در فنلاند ادامه تحصیل بدم در رشته پزشکی . زبان انگلیسی فول هستم و از نظر مالی مشکلی ندارم . کشور فنلاند بورسیه پزشکی دارد؟ ممنون.

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. شما بایستی 18 سال داشته باشید که بتوانید رشته پزشکی در این دانشگاه را بخوانید. اگر خواهان تحصیل رایگان داشته باشین بایستی به زبان فنلاندی تسلط داشته باشید . هیچ کشوری بر ای رشته های پزشکی بورسیه نمی دهند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *