مهاجرت به قبرس، شرایط مهاجرت به کشور قبرس و راه های اخذ اقامت قبرس اروپایی  در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. از چه روش هایی می توان به اقامت قبرس دست یافت؟ آیا روش های مهاجرت به کشور قبرس را می شناسید؟ مهاجرت به قبرس شاید این روزها به نسبت بسیاری از کشورها از طرفداران کمتری برخوردار باشد اما هستند اشخاصی که این کشور را به دلیل هزینه های مناسبی که دارد برای مهاجرت خود انتخاب می نمایند. در مورد مهاجرت به قبرس باید گفت که روش های متعددی وجود دارد اما اشخاصی که قصد مهاجرت به کشور قبرس را دارند می توانند شرایط خود را بررسی نمایند تا با توجه به شرایط خود بتوانند  بهترین راه مهاجرت به قبرس را انتخاب کنند. مهاجرت به کشور قبرس می تواند از روش هایی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی باشد که موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش در این مقاله به تمامی روش های مهاجرت به کشور قبرس می پردازد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی نیز به صورت تلفنی مشاوره رایگان داشته باشید.

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی مهاجرت به قبرس
 • مهاجرت به قبرس از طریق کار
 • مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل
 • مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج
 • اخذ تابعیت قبرس از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی
 • هزینه های زندگی در قبرس
 • اخذ تابعیت قبرس
 • سوالات متداول در زمینه مهاجرت به قبرس
 • سخن پایانی

شرایط عمومی مهاجرت به قبرس

در صورتی که قصد مهاجرت به قبرس را دارید می توانید در ابتدای امر و قبل از انجام پروسه مهاجرت خود در مورد شرایط کشور قبرس اطلاعات کافی را دریافت نمایید تا بتوانید با دید گسترده ای برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید. کشور قبرس که با نام رسمی جموری قبرس شناخته می شود کشوری است جزیره ای که در شرق دریای مدیترانه قرار گرفته جالب است که بدانید کشور قبرس پس از سیسیل و ساردنی، جز سومین جزیره بزرگ است که از سمت شمال شرقی به کشور ترکیه و همچنین از سمت شمال غربی به کشور یونان می رسد.

همانطور که می دانید قبرس به دو بخش قبرس شمالی  و قبرس جنوبی یا قبرس اروپایی تقسیم می شود که قبرس شمالی منطقه ترک نشین آن است  و که ساکنین این منطقه به زبان ترکی صحبت می کنند همچنین قبرس جنوبی یا همان قبرس اروپایی که منطقه یونانی نشین می باشد و ساکنین آن به زبان یونانی صحبت می نمایند. نکته مهمی که باید بدانید این است که قسمت یونانی آن جزء اتحادیه اروپا می باشد به همین دلیل به قبرس اروپایی شهرت دارد اما عضو شنگن نیست.  کشور قبرس دارای طبیعتی بسیار دیدنی و جذاب مانند کوه و دریا و دشت های زیبا می باشد همچنین این کشور تابستانی گرم و زمستانی معتدل دارد. در حال حاضر کشور قبرس دارای جمعیت 166/141/1 میلیون نفر می باشد. پایتخت این کشور شهر زیبای نیکوزیا است.

پرچم قبرس

مهاجرت به قبرس از طریق کار

مهاجرت به قبرس از طریق کار یکی از انواع روش های مهاجرت می باشد که افراد می توانند اقدام نمایند. اما مهاجرت به قبرس از طریق کار دارای قوانین مختص به خود است که در این بخش به آن می پردازیم. کشور قبرس با داشتن سالیانه شش ملیون توریست این امکان را دارد که مکانی مناسب برای شاغلین در مسائل توریستی محسوب شود. مشاغلی مانند مترجم، تور لیدر، رزرواسیون و … جز مشاغل مرتبط با هتلداری هستند. همچنین قبرس ممکن است جز مقاصد مهاجرینی باشد که علاقه مند به جست و جوی کار در کشورهای دیگری هستند به این شکل که اشخاص متقاضی با یافتن فردی به عنوان کارفرما این امکان را دارند که در همان شرکت استخدام و مشغول به کار شوند و از این طریق بتوانند به اقامت قبرس دست یابند. همانطور که می دانید کار در کشور قبرس نیازمند یک کارفرمای تبعه قبرس می باشد که قصد استخدام شخص غیر تبعه ی قبرس را داشته باشد همچنین با ارائه پیشنهاد شغلی، بتواند باعث اخذ ویزای کار این کشور برای فرد متقاضی گردد. اخذ ویزای کار در قبرس بدین گونه است که شخص کارفرما باید بتواند اثبات نماید که هیچ فرد واجد شرایطی جهت کار در شغل مورد نظر در قبرس موجود نمی باشد در این صورت می تواند برای فرد مورد نظر خود دعوت نامه کاری ارسال نماید.  نکته قابل توجه این است که اتباع خارج از اتحادیه اروپا باید اجازه کار خود را قبل از ورود به خاک قبرس دریافت نمایند. برخی از مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار قبرس به شرح زیر است:

 •  اجازه اقامت یک ساله د ر قبرس
 •  ارائه گواهی عدم سوء پیشینه از فرد متقاضی
 •  داشتن قرارداد کاری حداقل به مدت یک سال
 •  اخذ ویزای موقت قبرس

 •  بیمه نامه مسافرتی
 •  ارائه پاسپورت که باید حداقل مدت اعتبار آن 3 سال باشد.
 •  ارائه نامه تمکن مالی شخص متقاضی

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری قبرس

مهاجرت به اسلواکی از طریق تحصیلی

مهاجرت تحصیلی از جمله روش هایی است که طرفداران بسیاری دارد و  اشخاصی که قصد مهاجرت به قبرس و یا حتی کشورهای دیگر را دارند مهاجرت تحصیلی می تواند یک گزینه مناسب باشد. قبرس جز کشورهای پیشرفته محسوب می شود که مدارک تحصیلی آنها نیز در سطح بین الملل بسیار معتبر است به همین دلیل هر ساله افراد بسیاری این کشور را برای ادامه ی تحصیل خود انتخاب می کنند. نظام آموزشی در قبرس  بر دو پایه استوار است که یکی دولتی و دیگری خصوصی می باشد. این کشور بیشتر در رشته های مهندسی، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی تمرکز دارد. تحصیل در کشور قبرس با توجه به حضور آن در اتحادیه اروپا می تواند نکات مثبت بسیاری را برای فرد متقاضی به همراه داشته باشد چرا که تحصیل در قبرس می تواند باعث ایجاد رزومه ای قوی برای شخص متقاضی گردد تا بتواند برای کار و تحصیل در مقاطع بالاتر و هچنین در کشور های پیشرفته تر ورود نماید. از نکات مثبت دیگری که وجود دارد اجازه کار ضمن تحصیل می باشد که فرد متقاضی مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل می تواند به کار در حین تحصیل نیز بپردازد تا بتواند هزینه های خود را نیز تا حدودی تامین نماید. برای تحصیل در دانشگاه های قبرس، ارائه مدرک زبان برای فرد متقاضی ضروری است که شخص متقاضی می تواند مدرک IELTS  آکادمیک و یا TOFEL  را ارائه نماید. از نکات مثبت دیگری که برای مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل وجود دارد هزینه پایین و مناسب تحصیل در این کشور می باشد که با وجود عضویت در اتحادیه اروپا نسبت به بسیاری ازکشورهای اتحادیه اروپا هزینه مقرون به صرفه تری دارد. تحصیل در کشور قبرس و در تمام مقاطع تحصیلی امکان پذیر است و دانشجویان در بسیاری از رشته ها و دانشگاههامی توانند پذیرش تحصیلی خود را اخذ نمایند. هزینه تحصیل در کشور قبرس از 400 تا 11000 یورو متغیر است. نکته قابل توجه این است که برای تحصیل در قبرس و اخذ ویزای تحصیلی قبرس باید از حدود 3 ماه قبل از شروع ترم اقدام کرد.

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

از روش های پرطرفداری که برای مهاجرت به قبرس و بسیاری از کشورها وجود دارد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشد. در بحث سرمایه گذاری روش های بسیاری وجود دارد که اشخاص می توانند اقدام نمایند مانند ثبت شرکت، خرید ملک، خرید اوراق قرضه و … اما خرید ملک در قبرس یکی از راههای پر طرفدار در بحث سرمایه گذاری در این کشور می باشد که با رعایت قوانین می توان در کوتاهترین زمان به اقامت دائم قبرس دست یافت. اگر قصد خرید ملک در قبرس را دارید می توانید با خرید ملک به ارزش 2 میلیون یورو در قبرس اقامت دائم و تابعیت این کشور را بدست آورید. نکته مهم این است که تنها با خرید ملک در قبرس نمی توان به اقامت دست یافت و شخص متقاضی مهاجرت به قبرس باید ملک خود را به مدت 2 سال نگه دارد تا بتواند اقامت و تابعیت قبرس را بدست آورد و پس از 2 سال امکان فروش ملک وجود خواهد داشت. از نکات حائز اهمیتی که در رابطه با سرمایه گذاری در قبرس وجود دارد شرایط آسانی است که دولت قبرس  به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است.  از جمله شرایطی که دولت قبرس برای سرمایه گذاری در قبرس ایجاد کرده است عبارتند اند از : ارائه گواهی مبنی بر متمول بودن شخص سرمایه گذار،  گواهی عدم سوء پیشینه کیفری.

نکته قابل توجه این است که تا زمانی که شخص سرمایه گذار در کشور قبرس شرایط لازم اخذ تابعیت و اقامت دائم در قبرس را رعایت نماید امکان اقامت در این کشور را خواهد داشت در غیر این صورت باید خاک کشور قبرس را ترک نماید.

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

شاید مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج یکی از روش های ساده برای اخذ اقامت و تابعیت محسوب شود اما قطعا شرایط خاص خود را دارد که شخص متقاضی باید بتواند تمام آن قوانین را رعایت نماید تا بتواند از طریق ازدواج اقدام داشته باشد. ازدواج یکی از روش های قانونی مهاجرت می باشد که فرد متقاضی  می تواند به اقامت کشور قبرس دست یابد. اگر شخص متقاضی با فردی که تابعیت قبرس را دارد ازدواج نماید می تواند تابعیت قبرس را بدست آورد. نکته حائز اهمیت در مورد ویزای ازدواج این است که ازدواج باید به صورت کاملا رسمی باشد ازدواج صوری نمی تواند برای شخص متقاضی منجر به اقامت و تابعیت گردد چرا که برای اخذ ویزای ازدواج زوجین باید به مدت طولانی با هم زندگی کنند تا شخص متقاضی بتواند از طریق ازدواج اقامت و تابعیت خود را بدست آورد. یکی از موارد بسیار مهم در مورد دریافت ویزای ازدواج اثبات نمکن مالی همسر در کشور مقصد می باشد. زوج باید اثبات نماید در کشور خود تمکن مالی خوبی دارد و توانایی پوشش هزینه های زندگی دو نفره در این کشور را دارد.

مهاجرت به قبرس از طریق تولد فرزند

مهاجرت به قبرس یکی از روز های مهاجرت به این کشور می باشد. به طور کلی در تمام کشورها 2 نوع سیستم اخذ تابعیت وجود دارد که 1: سیستم خاک و 2: سیستم خون می باشد.

 • سیستم خاک

  در سیستم خاک اگر شخصی در خاک کشوری مانند کانادا، امریکا و برزیل به دنیا بیاید مطابق با قوانین خاک می تواند تابعیت آن کشور را اخذ نماید.

 • سیستم خون

  در این سیستم اخذ تابعیت از طریق والدین به فرزند منتقل می شود صرف نظر از محل تولد فرزند.

در مورد کشور قبرس باید گفت که سیستم اخذ تابعیت در این کشور  بر اساس سیستم خون می باشد. فردی که در کشور قبرس متولد می شود، بر این اساس که والدین وی بدون تابعیت باشند می توانند تابعیت قبرس را اخذ نماید. بعد از سال 1960 میلادی در صورتی که فرزندی از پدری با تابعیت قبرس، متولد شود می تواند تابعیت قبرس را اخذ نماید اما اگر از مادری با تابعیت قبرس متولد شود، نمی تواند تابعیت قبرس را از طریق مادر خود اخذ کند. اگر کودکی در خاک قبرس از مادری قبرسی و پدری بدون تابعیت متولد شود می تواند بعد از 21 سالگی برای اخذ تابعیت قبرس اقدام کند و تابعیت قبرس را بدست آورد. این مقاله توسط کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تولید شده و هرگونه کپی برداری غیر قانونی و شرعا حرام می باشد.

مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی

هرچند که پناهندگی را جز روش های مهاجرت به قبرس و بسیاری از کشورها محسوب می کنند اما قطعا این روش نمی تواند جایگزین روش های قانونی مهاجرت باشد. پناهندگی جز پر خطرترین روش های مهاجرت محسوب می شود به همین دلیل موسسه حقوقی ملک پور این روش را راه مناسبی برای مهاجرت نمی داند. اشخاصی که پناهندگی را برای مهاجرت خود انتخاب می نمایند باید متحمل ضرر و زیان های بسیاری شوند ضررهایی که گاها برای شخص متقاضی غیر قابل جبران می باشد. اشخاصی که پناهندگی را راهی برای مهاجرت خود و اعضای خانواده خویش انتخاب می نمایند ممکن است به دلیل خطراتی که متوجه این راه است جان و مال خود را نیز از دست بدهند. مهاجرت به قبرس از روش پناهندگی به هیچ عنوان توصیه نمی شود چرا که اشخاصی که درخواست پناهندگی در قبرس را می نمایند در شرایط بسیار اسفبار در زندان های قبرس نگهداری می شوند و در بسیاری از موارد به دلیل عدم رعایت حقوق پناهندگی در قبرس در وضعیت نامعلومی به سر می برند. موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در زمینه مهاجرت ارائه نمی نماید و توضیحات این بخش صرفا برای آگاهی شما خوانندگان فهیم می باشد.

هزینه های زندگی در قبرس

در مورد مهاجرت به قبرس مهمترین موضوعی که مورد توجه تمامی افراد می باشد بحث هزینه های زندگی در این کشور است که در این بخش به آن پرداخته می شود. اشخاصی که قصد مهاجرت به قبرس را دارند باید به این نکته مهم توجه داشته باشند که هزینه های زندگی در قبرس 07/34 درصد بیشتر از هزینه های زندگی در ایران می باشد. همچنین اجاره ملک در قبرس در حدود 53/14 درصد بیشتر از اجاره ملک در ایران است. در این بخش هزینه های زندگی در کشور قبرس شامل هزینه اجاره ملک، هزینه رفت و آمد، هزینه خوراک و … مورد بررسی قرار  می گیرد.

اخذ تابعیت قبرس

افرادی که قصد مهاجرت به قبرس و یا حتی کشورهای دیگر را دارند در اندیشه اخذ تابعیت نیز هستند در این مورد باید از تمامی روش هایی که به عنوان روش های مهاجرت نام بردیم امکان اخذ اقامت و تابعیت وجود دارد. در صورتی که شخص متقاضی به قبرس مهاجرت نماید و مطابق با قانون، اقامت قانونی در این کشور داشته باشد می تواند، بعد از 7 سال اقامت دائم کشور قبرس را اخذ نماید که در این رابطه و در صورت تولد کودک در کشور قبرس امکان اخذ اقامت دائم برای والدین کودک به مدت 5 سال کاهش می یابد. نکته قابل ذکر این است که تنها اشخاصی که دارای سن 21 سال به بالا هستند این امکان را دارند که برای اقامت دائم کشور قبرس اقدام نمایند. این مقاله توسط مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تهیه و نوشته شده است و هر گونه کپی برداری از آن و انتشار آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام می باشد از مهم ترین موارد در رابطه با اخذ اقامت دائم کشور قبرس داشتن سلامت جسمی و روحی و عدم سوء پیشینه کیفری می باشد.

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به قبرس

✅شرایط اخذ اقامت از طریق خرید ملک چیست؟

شخص متقاضی مهاجرت به قبرس باید ملک خود را به مدت 2 سال نگه دارد تا بتواند اقامت و تابعیت قبرس را بدست آورد و پس از 2 سال امکان فروش ملک وجود خواهد داشت.

✅شرایط دولت قبرس برای سرمایه گذاری کدامند؟

1: ارائه گواهی مبنی بر متمول بودن شخص سرمایه گذار

2: گواهی عدم سوء پیشینه کیفری

✅کشور قبرس از چه قانونی تبعیت می کند؟

 سیستم اخذ تابعیت در این کشور  بر اساس سیستم خون می باشد. فردی که در کشور قبرس متولد می شود، بر این اساس که والدین وی بدون تابعیت باشند می توانند تابعیت قبرس را اخذ نماید.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت به قبرس ، راه های اخذ اقامت قبرس اروپایی و تمامی شرایط مهاجرت به این کشور در مقاله فوق مورد بررسی قرار گرفت. مهاجرت به قبرس می تواند از طرق مختلفی انجام شود که افراد متقاضی می توانند قبل از اقدام برای مهاجرت خود روشی مناسب را با توجه به شرایط خود انتخاب نمایند. مهاجرت به قبرس به دلیل نزدیکی آن به بسیاری از کشورهای اروپایی مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است اما باید بدانید که با وجودی که واحد پول این کشور یورو می باشد و بخشی از آن در اروپا قرار دارد اما عضو شنگن محسوب نمی شود. در حال حاضر بسیاری از اشخاصی که قصد اخذ اقامت و تابعیت قبرس را دارند اقدام به خرید ملک در این کشور می کنند که باید گفت خرید ملک در قبرس جز روش های پرطرفدار برای امر مهاجرت و اخذ تابعیت می باشد. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره MIE اتریش آماده ارائه خدمات در مورد مهاجرت به قبرس می باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان بهره مند گردید همچنین می توانید سوالات خود را درقسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگو شما باشند.

6 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. اگر قصد خرید ملک در قبرس را دارید می توانید با خرید ملک به ارزش 2 میلیون یورو در قبرس سرمایه گذاری کنید.

   پاسخ
 1. سپیده
  سپیده گفته:

  سلام وقت بخیر . پاسپورت قبرس چ شرایطی داره و چگونه میتونم اخذ کنم ؟ از طریق تحصیل می تونم ؟؟ ممنون

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. برای خرید پاسپورت 2 تا 2,500 میلیون یورو نیاز هست. اگر از طریق تحصیل می خواهید اقدام کنید بدون مدرک زبان می توانید به این امر دست یابد.

   پاسخ
 2. آسیه
  آسیه گفته:

  سلام . من 35 سالمه ارشد مشاوره و راهنمایی دارم با 5 سال سابقه کار در مدارس . قصد کار در قبرس رو دارم . آیا رشته من در قبرس مورد نیاز هست؟ ممنون.

  پاسخ
  • shahidi
   shahidi گفته:

   سلام دوست عزیز. برای کار در قبرس نیاز به سطح زبان خوب (به عنوان مثال، یونانی) و همچنین یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای قبرسی خواهید داشت که بعید است برای رشته تحصیلی شما (به دلیل عدم نیاز فوری به نیروی کار در این زمینه در بسیاری از کشورها) صادر گردد. پیشنهاد می کنیم اگر سرمایه نسبتاً کافی دارید از راه تحصیلی وارد کشورهایی مانند هلند و اتریش که به گپ تحصیلی حساس نیستند شده و پس از فرغ التحصیلی اقامت خود را از تحصیلی به کاری تغییر دهید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *