مهاجرت به لوکزامبورگ

مهاجرت به لوكزامبورگ، چگونگي اخذ اقامت و تابعيت اين كشور و هزينه هاي زندگي در لوكزامبورگ براي متقاضيان مهاجرت در اين مقاله مورد تحليل و بررسي علمي قرار مي گيرد. راه هاي مختلف مهاجرت به لوكزامبورگ كدام است؟ آيا مهاجرت به لوكزامبورگ از طريق تحصيل سبب اعطاي تابعيت مي گردد؟ هزينه هاي زندگي در اين كشور چگونه است؟ اقامت و تابعيت لوكزامبورگ از چه طريقي حاصل مي شود؟ لوكزامبورگ به عنوان چهار راه اروپا شناخته مي گردد و همچنين داراي باكيفيت ترين زير ساختها و به عنوان دومين مركز بزرگ صندوق هاي سرمايه گذاري در جهان قلمداد مي گردد كه همواره به عنوان يكي از مقاصد مهاجرتي براي مردم دنيا به ويژه افرادي كه از نظر مالي متمول مي باشند شناخته مي شود.

در اين مقاله سعي نموده ايم تمام راه هاي قانوني مهاجرت به لوكزامبورگ را بررسي نماييم، چنانچه شما عزيزان در اين زمينه سوال يا ابهامي داريد مي توانيد با اخذ مشاوره رايگان پاسخ پرسش هاي خود را بيابيد. موسسه حقوقي ملك پور، همكار موسسه  MIE اتريش ارائه دهنده بهترين مسيرهاي مهاجرت به هموطنان عزيزمان مي باشد.

مهاجرت به لوکزامبورگ

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی مهاجرت به لوكزامبورگ
 • مهاجرت به لوكزامبورگ از طریق کار
 • مهاجرت به لوكزامبورگ از طریق تحصیل
 • مهاجرت به لوكزامبورگ از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به لوكزامبورگ از طریق ازدواج
 • اخذ تابعیت لوكزامبورگ از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت به لوكزامبورگ از طریق پناهندگی
 • هزبنه های زندگی در لوكزامبورگ
 • اخذ تابعیت لوكزامبورگ
 • سوالات متداول در زمینه مهاجرت به لوكزامبورگ
 • سخن پایانی

شرایط عمومی مهاجرت به لوكزامبورگ

کشور لوکزامبورگ یکی از کشورهای شمالی قاره اروپا است. این کشور که مساحت کمی دارد، یکی از کوچکترین کشورهای قاره اروپا به حساب می آید. مساحت تقریبی آن در حدود ۲۵۸۶ کیلومتر مربع می باشد. کشورهای آلمان، فرانسه و بلژیک همسایگان این کشور می باشند. کشور لوکزامبورگ با توجه به جمعیت کم آن، یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان می باشد. جمعیت کشور لوکزامبورگ در سال ۲۰۱۹ در حدود ۶۱۸۲۰۸ هزار نفر سرشماری شده است. پایتخت کشور لوکزامبورگ شهر لوکزامبورگ می باشد. زبان رسمی این کشور آلمانی، فرانسوی و لوکزامبورگی است. واحد پول رایج این کشور نیز یورو می باشد. شرایط سیاسی و اقتصادی این کشور همواره با ثبات بوده است از اين رو توجه بسياري از مردم دنيا براي مهاجرت به لوكزمبورگ از طريق سرمايه گذاري جلب گرديده است.

 این کشور بیشترین درآمد سرانه سالانه را در بین همه ی کشور های جهان داراست و تولید ناخالص داخلی بالایی دارد. صنعت کشور لوکزامبورگ در بخش های تولید لاستیک، فولاد و مواد شیمیایی فعالیت چشمگیری دارد. البته بیشترین بخش های اقتصادی این کشور بر خدماتی همچون خدمات بانکداری استوار است. این کشور اصلی ترین مرکز بانکداری در ناحیه یورو می باشد. کشور لوکزامبورگ آب و هوای معتدلی دارد. در برخی فصول آب و هوای بسیار مطبوعی برای مسافرت دارد، به خصوص در ماه های مه تا اکتبر. شهر وایسوامپاخ سردترین و مرتفع ترین شهر این کشور است. این کشور با توجه به شرایط مطلوبی که دارد مقصد گردشگری بسیاری از افراد می باشد. سالانه افراد زیادی با هدف کار و زندگی اقدام به مهاجرت به لوکزامبورگ می کنند تا با اخذ اقامت در این کشور زندگی کنند.

 

مهاجرت به لوكزامبورگ از طریق كار

افرادي كه خواهان مهاجرت به لوكزامبورگ از طريق كار هستند،  مانند بسياري از كشورهاي اروپايي نيازمند دريافت پيشنهاد شغلي از كارفرمايي در لوكزامبورگ مي باشند. يكي از مهم ترين مسائل در رابطه با نيروي كار ميزان نرخ بيكاري در كشور لوكزامبورگ مي باشد.

 • نرخ بیکاری

همانطور كه بيان داشتيم افرادي كه قصد مهاجرت به لوكزامبورگ از طريق كار را دارند پس از جستجو در رابطه با شركت هاي مختلف مي تواند با كارفرمايي مكاتبات لازم را انجام دهند و از اين طريق كارفرما مجوزهاي كاري لازم را دريافت نمايد. براي دريافت مجوز كاري بايستي ثابت نمايد كه نيروي بيكاري در لوكزامبورگ يا اروپا وجود ندارد. مهاجرت به لوكزامبورگ از طريق كار شرايط سخت و دشواري مي باشد توصيه مي كنيم در رابطه با ويزاهاي جستجو كار آلمان و اتريش تحقيق و تفحص نماييد.

مهاجرت به لوكزامبورگ از طریق تحصیل

كشور لوكزامبورگ با جامعه اي مدرن و چند فرهنگ و مليتي و با تاريخي غني از دانشجويان بين المللي استقبال مي نمايد،افرادي كه قصد مهاجرت به لوكزامبورگ از طريق تحصيل را دارند مي توانند براي تحصيل در مقاطع ليسانس به بالاتر اقدام نمايند. سه تا از دانشگاه هاي كشور لوكزامبورگ از نظر علمي شناخته شده تر مي باشد و دانشجويان مي توانند از مقطع ليسانس به بالاتر در دوره هايي كه به زبان انگليسي، فرانسوي و آلماني ارائه مي گردد تحصيل نمايند. كشور لوكزامبورگ در زمينه آموزش در حال رشد و طي كردن مسير پيشرفت مي باشد و دانشگاه هايي كه در اين كشور وجود دارد نوپا هستند و در رتبه بندي بين المللي داراي جايگاه خاصي نيستند اما دانشگاه ملي لوكزامبورگ در رتبه 201 الي 250 دنيا قرار دارد. براي جذب بيشتر دانشجويان، هزينه تحصيلات در اين كشور بسيار مقرون به صرفه مي باشد اما نبايد از هزينه هاي زندگي در اين كشور غافل شويم. هزينه هاي زندگي در لوكزامبورگ با توجه به موقعيت اقتصادي اين كشور بالاست.

مهاجرت به لوكزامبورگ از طریق سرمایه گذاری

يكي از مهم ترين مسائلي كه در رابطه با سرمايه گذاري مطرح مي گردد سود و عايدي از فعاليتي است كه فرد سرمايه گذار اموال و دارايي خود را در آن فعاليت به كار گرفته است و در صورتي كه رشد اقتصادي كشوري مثبت باشد نشان دهنده بازدهي مثبت مشاغل و فعاليت هاي موجود در آن كشور است لذا در ابتداي امر در خصوص رشد اقتصادي در لوكزامبورگ مي پردازيم سپس ساير شاخص هاي مهم اقتصادي و شرايط اساسي براي مهاجرت به لوكزامبورگ از طريق سرمايه گداري را بيان مي داريم. همانطور كه در نمودرا زير نيز مشاهده مي نماييد نرخ رشد اقتصادي در لوكزامبورگ در حدود 1.6 براي آگوست سال 2019 برآورد گرديده است.

 • نرخ رشد اقتصادي

علاوه بر شاخص هاي اقتصادي امنيت اموال و دارايي هاي سرمايه گذار خارجي نيز بسيار مهم و اساسي  مي باشد و برخي از دولت ها اموال سرمايه گذار را به صورت مستقيم به تملك در مي آورند لذا بررسي نوع سياست دولت مربوطه در رابطه با مصادره اموال بسيار ضروري مي باشد و همانطور كه در نمودار زير نيز مشاهده مي نماييد از اين نظر كشور لوكزامبورگ در كمترين ميزان خود مي باشد.

 • مصادره اموال

افرادي كه قصد مهاجرت به لوكزامبورگ از طريق سرمايه گذاري را دارند بايستي حداقل مبلغ 500,000 يورو را در اين كشور سرمايه گذاري كنند. اين سرمايه گذاري مي تواند با ايجاد كسب و كارهاي كوچك و پر بازده كه به اقتصاد اين كشور كمك نمايد و سبب ايجاد اشتغال براي 5 نفر گردد يا از طريق ثبت شركت و فعاليت در شركت به مدت 5 سال ايجاد گردد. از آنجايي كه اين كشور جايگاه ثروتمندان است افرادي كه مبلغ 20 ميليون يورو را در بانك هاي اين كشور قرار مي دهند و به مدت 5 سال آن را حفظ مي نمايند اقامت دائم اين كشور را اخذ مي نمايند. از آنجايي كه مبلغ سرمايه گذاري كه منتج به اقامت گردد در كشور لوكزامبورگ بالا مي باشد فرد مي تواند با سرمايه گذاري كمتر در كشورهايي نظير كانادا يا اتريش اقامت و پاسپورت اين كشورها را به دست آورد.

مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق ازدواج

از سایر طرق مهاجرت به لوکزامبورگ می توان روش ازدواج را نام برد. در روش مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق ازدواج فرد باید با فردی که اقامت یا تابعیت کشور لوکزامبورگ را دارد ازدواج نماید، این موضوع به جنسیت فرد ربطی ندارد و فرد متقاضی اگر با مرد یا زن دارای اقامت یا تابعیت کشور لوکزامبورگ ازدواج کند می تواند اقامت و پس از آن تابعیت این کشور را بدست آورد. البته برای درخواست اقامت لوکزامبورگ از طریق ازدواج مدارکی مورد نیاز می باشد، که در زیر قید شده است:

 •  تکمیل فرم درخواست
 • گذرنامه معتبر
 •  شناسنامه یا گواهی تولد
 •  گواهی ازدواج معتبر
 •  مدارکی که اثبات کند ازدواج دو نفر واقعی می باشد و از روی علاقه بوده است.
 •  مدارکی که نشان دهد فرد مقیم یا تبعه لوکزامبورگ توانایی مالی کافی برای تامین نیازهای زندگی و هزینه های زندگی و اسکان خود و همسر خارجی خود را دارد.
 • مدارک که محل سکونت هر دو فرد را در کشور لوکزامبورگ نشان دهد.
 • گواهی سلامت و نداشتن بیماری های خاص
 •  مدارک پرداخت مالیات

طرفین ازدواج باید درخواست خود را به اداره  مهاجرت کشور لوکزامبورگ ارائه کنند و پس از بررسی درخواست به آنها پاسخ داده می شود اخذ تابعيت لوكزامبورگ براي افرادي كه از طريق ازدواج در حال مهاجرت به لوكزامبورگ مي باشند پس از سه سال زندگي مشترك قابل دستيابي مي باشد.

اخذ تابعیت لوکزامبورگ از طریق تولد

برای مهاجرت به یک کشور و اخذ تابعیت آن روش های مختلفی وجود دارد، یکی از این روش ها تولد می باشد. همه ی کشور های جهان قوانین و نظام حقوقی متفاوتی در خصوص اعطای تابعیت از طریق تولد دارند. کشورها یکی از دو سیستم خاک یا خون را برای اعطای تابعیت انتخاب می کنند. نظام حقوقی کشور لوکزامبورگ براساس سیستم خون به افراد تابعیت این کشور را اعطا می کند. بدین شکل که اگر فرزند متولد شده پدر یا مادر مقیم یا تبعه لوکزامبورگ داشته باشد، می تواند اقامت و تابعیت این کشور را بدست آورد. البته مي توان گفت سيستم انتقال تابعيت در لوكزامبورگ خاك نسبي است زيرا چنانچه كودكي در اين كشور متولد گردد و 5 سال را در اين كشور اقامت داشته باشد مي تواند پس از سن 12 سالگي درخواست تابعيت نمايد.  در موارد ديگري نیز این کشور از سیستم خاک برای اعطای تابعیت پیروی می کند، و این موضوع درصورتی می باشد که هویت پدر و مادري فرزندي كه متولد شده مشخص نباشد  کشور برای جلوگیری از بی هویتی فرد به وی تابعیت کشور لوکزامبورگ را می دهد.

مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق پناهندگی

همانطور که می دانید یکی از روش های مهاجرت روش پناهندگی می باشد. در این روش ممکن است جان فرد به خطر بیفتد و مشکلات مختلفی برای وی به وجود آید. به دلیل خطرات و مشکلاتی که پناهندگی دارد این روش از طرف مشاورین موسسه حقوقی ملک پور توصیه نمی شود. شایان ذکر است موسسه حقوقی ملکپور همکار موسسه MIE اتریش به هیچ عنوان مشاوره یا خدماتی در این خصوص ارائه نمی کند. کشور لوکزامبورگ یکی از اعظای کنوانسیون ژنو می باشد. طبق قوانین کنوانسیون ژنو اعظای آن موظفند که از پناهجویان حمایت کنند. البته همه ی پرونده های پناهندگی مورد قبول کشورهای عضو کنوانسیون ژنو نمی باشد و تمامی پرونده ها بررسی کاملی می شوند. طبق قوانین کنوانسیون ژنو گواهی پناهندگی به افرادی داده می شود که به دلایل دینی، نژادی، عضویت در گروه های خاص، گرایش جنسی، جنگ و… جان و مال آنها در کشور خودشان در خطر می باشد و امکان بازگشت به کشور خودشان را ندارند.

افرادي كه قصد مهاجرت بع لوكزامبورگ از اين طريق را دارند، پس از اینکه وارد خاک کشور لوکزامبورگ شدند مي توانند درخواست پناهندگی خود را اراده نمايند، دولت لوکزامبورگ درخواست فرد را بررسی می کند و پس از آن به درخواست وي پاسخ می دهد. البته به دلیل تعدد پرونده های پناهندگی روند پاسخ به درخواست ها طولانی است. فرد پس از اینکه با درخواست پناهندگی اش موافقت شد می تواند با دریافت گواهی پناهندگی در این کشور بماند و از خدماتی که برای پناهجویان در نظر گرفته شده است استفاده کند. در صورتی که کشور لوکزامبورگ با درخواست پناهندگی فرد بدلیل غیر واقعی بودن شرایط موافقت نکند و درخواست وی رد شود، فرد از کشور لوکزامبورگ اخراج می شود و باید این کشور را در مدت معین ترک کند. تعداد افرادي كه در سال 2019 براي مهاجرت به لوكزامبورگ از طريق پناهندگي اقدام نموده اند 135 نفر مي باشد كه نسبت به سال قبل بدون تغيير مي باشد.

 • درخواست پناهندگی لوکزامبورگ

هزینه های زندگی در لوكزامبورگ

همانطور كه بيان نموديم لوكزامبورگ به عنوان مقصدي براي ثروتمدان مي باشد و هزينه هاي زندگي در اين كشور در مقايسه با ساير كشورهاي اروپايي در سطح بالاتري قرار دارد. به طور ميانگين هزينه هاي زندگي  در لوكزامبورگ در حدود 109.37 درصد بالاتر از ايران مي باشد و همچنين هزينه هاي اجاره مسكن در اين كشور در حدود 294.69 درصد بالاتر از ايران است، كه رقم قابل توجهي مي باشد. افرادي كه قصد مهاجرت به لوكزامبورگ را دارند از طريق جدول ذيل مي توانند در رابطه با هزينه هاي زندگي در لوكزامبورگ در بخش هاي مختلف مواد غذايي، سرگرمي، حمل و نقل، پوشاك و مسكن و … اطلاعات جامعي را دريافت نمايند و در رابطه با مهاجرت به لوكزامبورگ تصميم گيري نمايند.

اخذ تابعیت لوكزامبورگ

افرادي كه به لوكزامبورگ مهاجرت مي نمايند مي توانند از چندين طريق تابعيت كشور لوكزامبورگ را اخذ نمايند در قسمت ذيل مي توانيد را هاي مختلف اخذ تابعيت لوكزامبورگ را اخذ نمايند.

 • افرادي كه داراي پدر و مادر لوكزامبورگي يا داراي پدر بزرگ و مادر بزرگ لوكزامبورگي باشند.
 • ازدواج با تبعه لوكزامبورگي كه در صورتي كه فرد در اين كشور با تبعه اين كشور ازدواج نمايند و 3 سال را با وي زندگي كند تابعيت اين كشور ار اخذ مي نمايد.
 • تحصيل به مدت 7 سال در اين كشور سبب اعطاي تابعيت مي گردد.
 • بزرگسالاني كه به مدت 20 سال را در اين كشور اقامت دارند نيز مي توانند تابعيت لوكزامبورگ را اخذ نمايند.

 • سربازان داوطلبي كه حداقل يكسال را در ارتش اين كشور خدمت نموده اند نيز مي توانند براي پاسپورت اين كشور اقدام نمايند.
 • افرادي كه با مهاجرت به لوكزامبورگ و اعلام پناهندگي در اين كشور اقدام نموده اند و 5 سال را در اين كشور اقامت داشته اند مي توانند براي اخذ تابعيت اين كشور اقدام نمايند.

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به لوكزامبورگ

شرایط اخذ تابعیت کشور لوکزامبورگ چیست؟

متقاضیان بايستي با جامعه اين كشور ادغام گرديده باشند و زبان اين كشور را فرا گرفته باشند و حداقل 5 سال را در اين كشور حضور داشته باشند مي توانند براي اخذ تابعيت اين كشور اقدام نمايند.

آیا هزینه تحصیل در کشور لوکزامبورگ، بالا می باشد؟

براي جذب بيشتر دانشجويان، هزينه تحصيلات در اين كشور بسيار مقرون به صرفه مي باشد، اما نبايد از هزينه هاي زندگي در اين كشور بالا می باشد.

حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در لوکزامبورگ چقدر است؟

چنانچه قصد مهاجرت به لوكزامبورگ از طريق سرمايه گذاري را دارید بايستي حداقل مبلغ 500,000 يورو را در اين كشور سرمايه گذاري كنید.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت به لوكزامبورگ، قوانین مهاجرت به لوکزامبورگ، مهاجرت از طريق تحصيل، كار، سرمايه گذاري، تولد، ازدواج وپناهندگي در اين مقاله مورد تحليل واقع گرديد و با توجه به مطالب بيان گرديده افرادي كه تمايل به مهاجرت به لوكزامبورگ را دارند بايستي هزينه هاي زندگي نسبتاً بالا در اين كشور را نيز متقبل گردند. تحصيل در اين كشور به مدت 7 سال سبب اعطاي تابعيت به بزرگسالان مي گردد و هزينه هاي تحصيل نسبتا مقرون به صرفه مي باشد اما از نظر كار و سرمايه گذاري كشورهاي ديگري شرايط به مراتب بهتري دارد به نوعي افرادي كه قصد مهاجرت از طريق سرمايه گذاري را دارند در عوض مهاجرت به لوكزامبورگ از اين طريق مي توانند براي كشورهايي نظير اتريش، كانادا، پرتغال اقدام نمايند و شرايط كاري در كشورهايي نظير اتريش و آلمان مناسب تر مي باشد. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگو شما باشند.

2 پاسخ
 1. رضا
  رضا گفته:

  سلام وقت بخیر. سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در لوکزامبورگ چقدر است؟ آیا می تونم با سرمایه گذاری اقامت دائم این کشور را بگیرم؟ ممنون.

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. افرادي كه قصد مهاجرت به لوكزامبورگ از طريق سرمايه گذاري را دارند بايستي حداقل مبلغ 500,000 يورو را در اين كشور سرمايه گذاري كنند. اگر بتونین مبلغ 20 ميليون يورو را در بانك هاي اين كشور قرار بدهید و به مدت 5 سال آن را حفظ کنید می توانید اقامت دائم اين كشور را اخذ کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *