مهاجرت به مالزی ، اخذ اقامت و تابعیت مالزی از روش های مختلف و دریافت پاسپورت مالزی به طرق مختلف در این مقاله علمی در مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. روش های مختلف برای مهاجرت به مالزی کدام اند؟ آیا با سرمایه گذاری در کشور مالزی می توان اقامت و تابعیت این کشور را به دست آورد؟ مهاجرت به مالزی از طریق طرح خانه دوم در این کشور به چه صورتی است؟ مقاله حاضر جهت پاسخ گویی به این سوالات و هرآنچه که لازم است تا در مورد مهاجرت بدانیم، نگارش یافته است. امید است تا از آن نهایت استفاده را بنمایید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی در این خصوص می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و با تیم کارشناسان و وکلای مجرب ما مشاوره تلفنی به صورت رایگان داشته باشید.

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور مالزی
 • مهاجرت به مالزی از طریق کار
 • مهاجرت به مالزی از طریق تحصیل
 • مهاجرت به مالزی از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به مالزی از طریق ازدواج
 • اخذ تابعیت مالزی از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت به مالزی از طریق پناهندگی
 • هزینه های زندگی در مالزی
 • اخذ تابعیت مالزی
 • سوالات متداول در زمینه مهاجرت به مالزی
 • سخن پایانی

درباره کشور مالزی

کشور مالزی در جنوب شرقی آسیا واقع شده و پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن کوالالامپور می‌باشد. زبان رسمی کشور مالزی مالزیایی یا مالاییایی بوده و با مساحتی حدود 329.758 کیلومتر مربع، جمعیتی بالغ بر ۳۰ میلیون نفر را در خود جای داده است و واحد پولی این کشور رینگت می‌باشد. این کشور از نظر منابع طبیعی بسیار غنی بوده و اولین صادرکننده کائوچو و خرمای روغنی در جهان محسوب می‌گردد و نفت خام و قلع منابع معدنی مهم در اقتصاد این کشور می باشند. امروزه افراد زیادی مقصد خود را کشور مالزی قرار داده و به منظور مهاجرت به مالزی از روش های مختلف اقدام نموده و روانه این کشور می گردند.

 

مهاجرت به مالزی از طریق کار

از جمله مهمترین پارامتر هایی که در مورد مهاجرت به مالزی از طریق کار می بایست مورد توجه قرار گیرد نرخ بیکاری در این کشور است که در سال ۲۰۱۹ میلادی 3.3 درصد گزارش شده است. این رقم نشان دهنده آن است که وضعیت کاریابی در این کشور مناسب بوده و از هر ۱۰۰ نفر جمعیت کشور مالزی حدود ۳ نفر بیکار بوده و مابقی مشغول به کار می باشند.

 • نرخ بیکاری

به منظور مهاجرت به مالزی از طریق کار به یک جاب بافر یا پیشنهاد کاری معتبر که از طرف کارفرما یا شرکت واقع در مالزی صادر شده باشد نیاز می باشد. برای این منظور افراد می توانند رزومه خود را برای وب سایت ها یا بنگاه های کاریابی مالزی ارسال نمایند و از این طریق برای کاریابی در این کشور اقدام کنند. رزومه متقاضیان مهاجرت به مالزی از طریق کار می بایست کامل بوده و اطلاعاتی همچون سن و سوابق کاری و تحصیلی آنها به صورت دقیق ذکر شده باشد. از دیگر شرایط مهاجرت به مالزی از طریق کار این است که متقاضیان می بایست حداقل ۲۷ سال سن داشته باشند و حقوق دریافتی آنها حداقل ۵۰۰۰ رینگت در ماه باشد و چنانچه حقوق آنها بالای ۸۰۰۰ رینگت باشد می توانند برای اقامت های بلند مدت در این کشور اقدام نمایند.

مهاجرت به مالزی از طریق تحصیل

مهاجرت به مالزی به صرف تحصیل در این کشور میسر نمی باشد و دانشجویان پس از تحصیل در این کشور باید یک پیشنهاد کاری از طرف کارفرما یا شرکت واقع در مالزی دریافت نمایند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند. دانشگاه های این کشور نسبت به دانشگاه های کشورهای اروپایی از نظر کیفیت پایین تر بوده اما از نظر هزینه تحصیل با این کشورها یکسان می باشد. این در حالی است که وضعیت کاریابی پس از تحصیل در کشورهای اروپایی به نسبت بهتر بوده و دانشجویان پس از تحصیل به راحتی وارد بازار کار می شوند و با دغدغه ای که دانشجویان کشور مالزی با آن مواجه هستند روبرو نیستند. این مسئله باعث شده تا بسیاری از دانشجویانی که در این کشور تحصیل نموده اند برای ورود به بازار کار راهی کشورهای تاپ اروپایی نظیر: آلمان و اتریش که شرایط مطلوب‌تری را دارا می باشند بشوند. چنانچه دانشجویان پس از تحصیل در مالزی موفق به دریافت پیشنهاد کاری یا همان جاب آفر از این کشور شوند به آنها یک ویزای ۱۰ ساله داده می شود که در شرایط خاصی قابل تمدید می باشد. مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به مالزی از طریق تحصیل و پذیرش از دانشگاه های این کشور عبارتند از:

 • اصل پاسپورت و کپی از تمامی صفحات آن
 • یک قطعه عکس متقاضی
 • نامه پذیرش تحصیلی

 • آخرین مدرک تحصیلی که ترجمه رسمی شده باشد
 • مدارک پزشکی مبنی بر سلامت جسمی و روحی افراد
 • مدرک زبان

مهاجرت به مالزی از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به مالزی از طریق سرمایه گذاری از روش های مختلفی از جمله خرید ملک، ثبت شرکت و طرح خانه دوم مالزی امکان پذیر می باشد. در این مورد یکی از مهمترین پارامتر هایی که باید مورد توجه قرار گیرد میزان رشد سرمایه‌گذاری در این کشور است.

 • نرخ مالیات بر درامد

انواع سرمایه گذاری در مالزی بشرح زیر است :

 • سرمایه گذاری به روش خرید ملک

   به این صورت است که افراد خارجی بدون هیچ ممنوعیتی می‌توانند در این کشور املاک مسکونی را خریداری نمایند اما در مورد خرید املاک مزروعی و کشاورزی در این کشور برای آن ها ممنوعیت وجود دارد. حداقل ارزش ملک خریداری شده در این کشور می بایست 1.000.000 رینگت باشد. همچنین برای خرید ملک در شهرهایی همچون سلنگار و پنانگ سرمایه بیشتری حدود 000.000 تا 3.000.000 رینگت نیاز است.

 • سرمایه گذاری به روش ثبت شرکت

   به این صورت است که افراد خارجی می توانند در کشور مالزی شرکتی را به ثبت رسانده و به این ترتیب یک اقامت دو ساله دریافت نمایند که این اقامت قابل تمدید می‌باشد. از نکاتی که می بایست به آن توجه شود این است که برای این منظور سرمایه اولیه شرکت ثبت شده. می بایست حداقل 000 رینگت باشد.

 • سرمایه گذاری به روش طرح خانه دوم

   برای افراد زیر ۵۰ سال و بالای 50 سال متفاوت است. افراد بالای ۵۰ سال می بایست مبلغ ۱۰۰ هزار دلار را در بانک های ایران نشان بدهند و همچنین می بایست ثابت نمایند که ماهانه مبلغ ۳ میلیون تومان درآمد دارند. در صورتی که با درخواست اقامت افراد موافقت شود می بایست مبلغ ۱۵۰۰۰۰ رینگت را به نام خودشان در بانک های کشور مالزی قرار دهند. شرایط برای افراد زیر ۵۰ سال نیز به همین صورت می باشد با این تفاوت که باید سرمایه نقدی معادل ۵۰ هزار دلار را در بانک های ایران نشان داده و ثابت کنند که ماهانه مبلغ ۳ میلیون تومان درآمد دارند و در صورت موافقت با درخواست اقامت این افراد می بایست ۳۰۰ هزار رینگت در بانک های کشور مالزی افتتاح حساب نمایند. مطابق با این روش ابتدا به افراد یک اقامت ۱۰ ساله داده می شود که قابل تمدید می باشد.

مهاجرت به مالزی از طریق ازدواج

مهاجرت به مالزی از طریق ازدواج با اتباع این کشور میسر می باشد و متقاضیان آن در صورتی می توانند اقامت دائم کشور مالزی را اخذ نماید که ۱۰ سال از زمان ازدواج و آغاز زندگی مشترک آنها با اتباع کشور مالزی گذشته باشد. نکته حائز اهمیت این است که مالزی سیستم دوتابعیتی را نمی پذیرد این بدان معنی است افرادی که تمایل دارند تا تابعیت کشور مالزی را اخذ نمایند می بایست ابتدا تابعیت قبلی خود را ابطال نمایند. حداقل سن ازدواج در کشور مالزی ۲۱ سال در نظر گرفته شده است. افرادی که در این کشور اقدام به ازدواج می نمایند پس از انجام مراسم های دینی خود می توانند ازدواجشان را در این کشور ثبت رسمی بنمایند. به منظور ازدواج در مالزی مدارکی از جمله نامه عدم سوء پیشینه و همچنین تصدیق پزشک مبنی بر سلامت جسمی و روحی افراد مورد نیاز است. “این مقاله توسط گروه حقوقی ملک پور گردآوری شده و کپی برداری از آن یا استفاده از محتوای مقاله با تغییر کوچکی در کلمات شرعا و قانونا حرام است.”

مهاجرت به مالزی از طریق تولد فرزند

مهاجرت به مالزی از طریق تولد از اصالت خون پیروی می نماید. توضیح اینکه در این مورد کلیه کشورهای دنیا از دو قانون و سیستم خون و خاک تبعیت می کنند. مطابق اصل خون فرزند تازه متولد شده تابعیت پدر و مادرش را اخذ می نماید فارغ از اینکه تولد وی کجا باشد و بر عکس بر طبق اصالت خاک فرزند تازه متولد شده تابعیت کشور محل تولدش را اخذ می کند فارغ از اینکه پدر و مادرش تابعیت کدام کشور را داشته باشند. این مقاله توسط گروه حقوقی ملک پور گردآوری شده و کپی برداری از آن یا استفاده از محتوای مقاله با تغییر کوچکی در کلمات شرعا و قانونا حرام است. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه رضایتی از این کار ندارد. بنابر این طبق توضیحات داده شده فرزند متولد شده در خاک کشور مالزی تابعیت پدر و مادرش را اخذ می نماید و تولد او در خاک کشور مالزی تاثیری در تابعیت وی نخواهد داشت.

مهاجرت به مالزی از طریق پناهندگی

مهاجرت به مالزی از طریق پناهندگی روش مناسبی برای مهاجرت محسوب نمی گردد. ایمن نبودن راه ها و خروج غیرقانونی از کشور و عبور از مسیر پرخطر مرز ها، عدم رها رعایت بهداشت و نظافت در کمپ های نگهداری پناهندگان و انتقال بیماری های خطرناک به آنها، بالا بودن نرخ جرم و جنایت در محل کمپ های نگهداری پناهندگان و همین طور اجبار به گفتن دروغ به کشور مبدا و مقصد از جمله معایب پناهندگی محسوب می‌شود. توضیح اینکه موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه اقدامی در زمینه پناهندگی برای مهاجرت به مالزی ارائه نمی‌دهد و این بخش از مقاله صرفا برای افزایش آگاهی شما عزیزان و آشنایی شما با خطرات و معایب پناهندگی به نگارش درآمده است. بیش از ۸۰ درصد از افرادی که از روش پناهندگی برای مهاجرت به مالزی و سایر کشورهای دنیا استفاده می نمایند اصلا اطلاعات دقیق و درستی پیرامون سایر روش های قانونی مهاجرت ندارند. چه بسا افرادی که با داشتن حداقلی از تحصیلات و سطح زبان و سابقه کاری و پشتوانه مالی کافی می‌تواند به روش درست و قانونی اقدام به مهاجرت نمایند. همچنین لازم به ذکر است که کشور مالزی کشور پناهنده پذیری نمی باشد و شرایط مطلوبی را برای پناهندگان خود ایجاد ننموده است.

 

هزینه های زندگی در مالزی

مهاجرت به مالزی مستلزم بررسی هزینه های زندگی در این کشور است تا با پیش بینی هزینه های زندگی در این کشور برای اشتغال و درآمد زایی اقدام نمود و به همین منظور لیست برخی از اقلام اساسی در این کشور به همراه قیمت آنها در جدول زیر برای شما عزیزان نمایش داده شده است:

اخذ تابعیت مالزی

مهاجرت به مالزی و اخذ اقامت و تابعیت این کشور از روش‌های مختلفی از جمله کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی میسر می باشد و به طور کلی مالزی کشور مهاجر پذیری بوده و در شرایط خاص اقامت های ۱۰ ساله به افراد اعطا می نماید که این اقامت ها قابل تمدید می باشند. همچنین به منظور دریافت تابعیت کشور مالزی می بایست افراد حداقل ۲۱ سال سن داشته و به زبان بومی این کشور اشراف نسبی داشته و به قانون اساسی کشور مالزی احترام گذارند. همچنین از جمله شرایط دریافت تابعیت مالزی و مهاجرت به مالزی این است که متقاضیان طی ۱۲ سال گذشته حداقل ۱۰ سال را در این کشور اقامت داشته باشند. صرف درخواست به منظور اخذ تابعیت مالزی منجر به اعطای تابعیت نمی‌گردد و همواره متقاضیان باید در این مورد صبر و شکیبایی به خرج دهند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ تابعیت و مهاجرت به مالزی عبارتند از :

 • فرم درخواست c
 • پاسپورت و گواهی شناسایی
 • گواهی تولد

 • جواز ورود
 • اسناد هویتی همسر و فرزندان در صورت وجود

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به مالزی

✅مدارک مورد نیاز جهت اخذ تابعیت  مالزی کدامند؟

فرم درخواست c، پاسپورت و گواهی شناسایی، گواهی تولد.

✅ میزان سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در مالزی چقدر می باشد؟

برای ثبت شرکت، سرمایه اولیه شرکت ثبت شده؛ می بایست حداقل 500،000 رینگت باشد.

✅ آیا امکان داشتن دو تابعیت همزمان در کشور مالزی، امکانپذیر است؟

خیر. افرادی که تمایل دارند تا تابعیت کشور مالزی را اخذ نمایند، می بایست ابتدا تابعیت قبلی خود را ابطال نمایند.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت به مالزی ، اخذ اقامت و تابعیت مالزی از طرق مختلف وشرایط دریافت پاسپورت مالزی در مقاله فوق مورد بررسی واقع گردید. امید است تا از آن نهایت استفاده لازم را نموده باشید. اما اینکه آیا مهاجرت به مالزی با توجه به شرایط شما برایتان بهترین گزینه میباشد یا خیر نیازمند بررسی های بیشتر می باشد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به مالزی و یا سایر کشور ها با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و با تیم وکلا و کارشناسان مجرب و حرفه ای ما مشاوره تلفنی به صورت رایگان داشته باشید.شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگو شما باشند.

2 پاسخ
 1. رضا
  رضا گفته:

  سلام وقت بخیر. من قصد دارم در مالزی خونه بخرم . شرایطش چی هستش و اینکه چه مقدار سرمایه ایی نیازه ؟ ممنون.

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز . افراد خارجی بدون هیچ ممنوعیتی می‌توانند در مالزی املاک مسکونی را خریداری نمایند اما در مورد خرید املاک مزروعی و کشاورزی در این کشور برای آن ها ممنوعیت وجود دارد. حداقل ارزش ملک خریداری شده در این کشور می بایست 1.000.000 رینگت باشد. همچنین برای خرید ملک در شهرهایی همچون سلنگار و پنانگ سرمایه بیشتری حدود 000.000 تا 3.000.000 رینگت نیاز است.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *