مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان، دریافت اقامت و ویزای مجارستان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. مجارستان کشوری است که مهاجرت به آن در سال های اخیر مورد استقبال واقع شده است. دانشجویانی که قصد تحصیل و مهاجرت به مجارستان را دارند، ممکن است سوالاتی برایشان پیش بیاید. سوالاتی از قبیل اینکه چه روش هایی برای مهاجرت به مجارستان وجود دارد؟ آیا مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل منجر به دریافت اقامت مجارستان می شود؟ هزینه های زندگی در مجارستان چگونه است؟ در این مقاله که به کوشش کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تهیه و نگارش شده است، سعی بر آن کرده ایم که تمامی روش های مهاجرت به مجارستان را مورد بررسی قرار دهیم و به شما عزیزان اطلاعات کاملی در این زمینه ارائه دهیم.شما عزیزان می توانید برای اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل بفرمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان به شما مشاوره دهند.

مهاجرت به مجارستان

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی مهاجرت به مجارستان
 • مهاجرت به مجارستان از طریق کار
 • مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل
 • مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به مجارستان از طریق ویزا توریستی
 • مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج
 • اخذ تابعیت از طریق تولد در مجارستان
 • مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی
 • هزینه های زندگی در مجارستان
 • اخذ تابعیت مجارستان
 • سوالات متداول در زمینه مهاجرت به مجارستان
 • سخن پایانی

شرایط عمومی مهاجرت به مجارستان

مجارستان کشوری است با آب و هوای معتدل و نسبتا مرطوب که مساحتی بالغ بر ۹۳٬۰۳۰ کیلومتر مربع و جمعیتی در حدود ده میلیون نفر دارد. کشور مجارستان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است که زبان رسمی مردم این کشور مجاری است و شهر بوداپست پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور است. غیر از بوداپست، شهرهای مهم مجارستان شامل دبرتسن، سگد، میشکولتس، دْیور و پچ می باشد. مجارستان از لحاظ تولید ناخالص دارایی، رتبه پنجاه و هشت را بین 191 کشور دارد و جزء کشورهای پردرآمد با استاندارد بالای زندگی است. از سال ۲۰۰۴ مجارستان به عنوان یکی از کشورهای اتحادیه مورد قبول واقع شد و از سه سال بعد یعنی سال ۲۰۰۷ به حوزه شنگن ورود پیدا کرد. مجارستان عضو سازمان تجارت جهانی، ملل متحد و ناتو است. همین شاخصه ها کافیست تا متقاضیان تمایل به مهاجرت به مجارستان داشته باشند.

پرچم مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق کار

متقاضیانی که گزینه مهاجرت به مجارستان از طریق کار را انتخاب می کنند، باید حتما در نظر داشته باشند که برای کار در مجارستان باید از یک کارفرمایی در این کشور Job offer و یا همان پیشنهاد شغلی داشته باشند تا بتوانند در این کشور مشغول به کار شوند. شرایط دریافت کار برای متقاضی ای که خارج از کشور مجارستان است و همینطور در کشورهای اروپایی حضور ندارد، کار ساده ای نمی باشد. البته کشور مجارستان به دانشجویانی که از طریق تحصیل به این کشور می آیند این اجازه را می دهد که به صورت پارت تایم در این کشور مشغول به کار شوند. توجه داشته باشید که افرادی که از طریق توریستی به این کشور می آیند، اجازه کار در مجارستان را ندارند و نمی توانند ویزای خود را در صورت یافتن کار به ویزای کاری تبدیل کنند.

به منظور کار در این کشور شما باید زبان مجاری را به طور کامل بلد باشید و تسلط داشته باشید. کارفرما برای درخواست نیروی کار، باید مراحل اداری را طی کند و درخواست خود را در کشور مجارستان و اتحادیه اروپا به صورت آگهی به چاپ برساند. هزینه دریافت ویزای کاری مجارستان برای متقاضیان کار در این کشور ۶۰ یورو و مدت زمانی که فرد باید منتظر جواب بماند، 70 روز حدودا است. مشاغل موردنیاز در مجارستان که نیاز به نیروی کار در این تخصص ها دارند، شامل شغل های زیر می شود :

 • مدیر امور مالیمدیر فروش، کارشناس توسعه بازار
 • تحلیلگر بیمه
 • کارشناس مدیریت منابع  انسانی

 • کارشناس حسابداری
 • کارشناس IT و شبکه،
 • تحلیلگر امنیت نرم افزار

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیلی

دانشجویانی که راه مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل را انتخاب می کنند و می خواهند در این کشور تحصیل کنند، می بایست ویزای بلندمدت که اجازه اقامت بیش از 90 روز داشته باشند را دریافت کنند. مقاطع تحصیلی در مجارستان، از پیش دبستانی و دبستان شروع می شود و تا دبیرستان ادامه می یابد. تحصیل تا ابتدای دبیرستان برای شهروندان مجارستان الزامی است. سن سه تا شش سال برای پیش دبستانی، و دبستان از سن شش تا چهارده سالگی و دبیرستان هم تا 18 سالگی می باشد. دبیرستان های این کشور به صورت دبیرستان های عادی و هنرستانی می باشد. دانش آموزان جهت ورود به دانشگاه، بایستی در آزمونی به نام ماتورا (کنکور) شرکت کنند.

الزامات ویزای تحصیلی برای تحصیل در مجارستان در مقاطع مختلف تحصیلی با هم متفاوت است. بنابراین بسیار مهم است که شما در مورد مقررات ورود به کشور مجارستان اطلاعات بسیار دقیقی داشته باشید و پیش از اقدام جهت مهاجرت به مجارستان و کشورهای دیگر، حتما با مشاوران باتجربه موسسه حقوقی ملک پور مشورت نمایید. پیشنهاد می شود چنانچه تصمیم جدی مبنی بر مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل را دارید، حتما با مشاوران ما تماس بگیرید تا با توجه به شرایط شما و رزومه تحصیلی و کاری شما، پیشنهادات علمی و به روز را به شما بدهند. نامه پذیرش دانشگاه دانشگاه برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان اجباری است. در جدول زیر نام ده دانشگاه برتر مجارستان به همراه رتبه آنها در سطح جهانی آورده شده است :

دریافت ویزا تحصیلی مجارستان معمولا در حدود یک ماه طول می کشد، اما بنا به شرایطی می تواند طولانی تر نیز باشد، بنابراین جهت اجتناب از پیچیدگی های بروکراسی صدور ویزا مجارستان و بالا بردن شانس دریافت ویزا خود، با کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در مجارستان و مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری به روش های زیر قابل انجام است:

 • سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید اوراق قرضه موسوم به RESIDENCY BOND

  سرمایه گذاری در مجارستان از این طریق، یک سرمایه گذاری ۲۵۰,۰۰۰ یورویی است که پس از پنج سال قابل برگشت است و شخص سرمایه گذار به همراه همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال اقامت دائم را دریافت می کنند. سرمایه گذاری Residency Bond نسبت به روش های مشابه در کشورهای دیگر مزیتی که دارد این است که به نسبت ارزان تر است. زیرا برای سرمایه گذاری ۲۵۰,۰۰۰ یورویی، شما تنها مبلغ40.000 یورو به عنوان کمیسیون هزینه می کنید و هزینه دیگری ندارید. این روش از سرمایه گذاری در مجارستان در حال حاضر برای ما ایرانیان امکان پذیر نیست.

 • سرمایه گذاری در مجارستان از طریق ثبت شرکت

  صاحبان کسب و کار که در شرکت خودشان به عنوان مدیر  هستند، کشور مجارستان به آنها اقامت می دهد. برای انجام این کار و دستیابی به اقامت، شما نیاز به ثبت شرکت در این کشور دارید و برای ثبت شرکت باید حتما بیزینس پلن یا همان طرح تجاری ارائه بدهید. برای اینکه بتوانید در دریافت اقامت موفق باشید، باید اطمنان حاصل پیدا کنید که تمامی مدارک به درستی ارائه شده اند. در طرح تجاری ای که شما ارائه می دهید، باید یک کارمند مجاری را استخدام کنید و به آن شخص حقوقی بین ۱۵ تا ۳۵ هزار یورو بدهید. هنگامی که شما شرکت را ثبت و کارمند مجاری را استخدام کردید، می توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال تان را با خود همراه کنید و درخواستش را بدهید. امکان دریافت اقامت از این روش برای تمامی افراد از ملیت های مختلف قابل دریافت است ولی ایرانیان باید توجه داشته باشند زیرا در حال حاضر برای افتتاح حساب افراد ایرانی دچار مشکل شده اند.

 • سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید اوراق قرضه موسوم به RESIDENCY BOND

  سرمایه گذاری در مجارستان از این طریق، یک سرمایه گذاری ۲۵۰,۰۰۰ یورویی است که پس از پنج سال قابل برگشت است و شخص سرمایه گذار به همراه همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال اقامت دائم را دریافت می کنند. سرمایه گذاری Residency Bond نسبت به روش های مشابه در کشورهای دیگر مزیتی که دارد این است که به نسبت ارزان تر است. زیرا برای سرمایه گذاری ۲۵۰,۰۰۰ یورویی، شما تنها مبلغ40.000 یورو به عنوان کمیسیون هزینه می کنید و هزینه دیگری ندارید. این روش از سرمایه گذاری در مجارستان در حال حاضر برای ما ایرانیان امکان پذیر نیست.

مهاجرت به مجارستان از طریق ویزای توریستی

مهاجرت به مجارستان از طریق ویزای توریستی همان درخواست ویزای شنگن است. باید در نظر داشته باشید که این ویزا آثار اقامتی برای شما ندارد و تنها می توانید از این طریق به این کشور سفر کنید.  از آنجاییکه مجارستان یکی از کشورهای حوزه شنگن است، به همین دلیل درخواست ویزای توریستی برای هریک از کشورهای حوزه شنگن، منجر به بازدید از این کشور می شود.  همانگونه که اطلاع دارید، وقتی شخصی به یکی از کشورهای حوزه شنگن سفر می کند، می تواند علاوه بر کشور مقصد گردشگری خود، بدون هیچ کنترل مرزی به سایر کشورهای حوزه شنگن سفر داشته باشد.

هنگامی که شخصی ویزای شنگن دریافت می کند، باید بداند که این ویزا کوتاه مدت است. و تا ۹۰ روز اجازه اقامت قانونی دارد. هر متقاضی ای که درخواست دریافت ویزای شنگن را دارد، بایستی درخواست وقت سفارت را به صورت آنلاین بدهد. متقاضیان دریافت ویزای شنگن باید هدف خود را از دریافت این ویزا اعلام کنند و بتوانند آفیسر را متقاعد کنند که حتما پس از مدت زمانی که اجازه اقامت دارند، حتما به کشور مبدا خود باز می گردند. لازم به ذکر است که کسانی که قصد مهاجرت به مجارستان را دارند، اگر با ویزای توریستی به مجارستان بروند، برای آنها آثار اقامتی ندارد و افراد در صورت تمایل به تحصیل و یا کار، می بایست به کشور مبدا خود برگردند و درخواست خود را از ابتدا به سفارت مجارستان بدهد.

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

هنگامی که شخص ایرانی (مرد یا زن) بخواهد با شخصی از تبعه مجارستان ازدواج کند، باید از طریق ازدواج به مجارستان مهاجرت کند. مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج منجر به دریافت اقامت از این کشور می شود. دریافت اقامت از طریق ازدواج به این صورت است که فرد مجاری بایستی ثابت کند که می تواند هزینه های زندگی همسر خود را که درخواست آمدن به مجارستان را دارد، بدهد. همچنین زوجین باید بتوانند اثبات کنند که ازدواج آنان سوری نبوده و واقعا قصد ادامه و زندگی مشترک را باهم دارند.

برای اینکه شما بتوانید از طریق ازدواج به مجارستان مهاجرت کنید، باید حتما با یک فردی از تبعه مجارستان ازدواج کنید. و یا اینکه آن شخص اقامت دائم مجارستان را داشته باشد. به عبارت دیگر کشور مجارستان به افرادی که اقامت موقت مجارستان را دارند، این اجازه را نمی دهد که از طریق ازدواج به این کشور مهاجرت کنند.

مهاجرت به مجارستان از طریق تولد فرزند

مهاجرت به مجارستان از طریق تولد، برای کسی که از والدین مجاری به دنیا نیامده باشد، ممکن نیست. به عبارت دیگر قاعده تولد در کشور مجارستان بر پایه اصل خون است. اصل خون به این معنی است که هنگامی نوزاد می تواند پاسپورت یا تابعیت مجارستان را دریافت کند که از پدر یا مادر مجاری به دنیا آمده باشد. اصل خون به این معناست که نوزاد در صورتی تابعیت کشوری مثل مجارستان را دریافت می کند، که یکی از والدین کودک مجاری باشند یعنی تابعیت مجارستان را داشته باشند. حال اگر یک کودک از پدر و مادر خارجی در کشور مجارستان به دنیا بیاید، به وی تابعیت مجارستان تعلق نمی گیرد مگراینکه پدر و مادر وی مشخص نباشد و یا وضعیت تابعیت والدین مشخض نباشد.

کودکان و افراد کم سن که از طریق پدر و مادر مجاری به فرزند خواندگی پذیرفته می شوند، امکان این را دارند که درخواست تابعیت مجارستان را بدهند که اکثرا با این درخواست افراد موافقت می شود.

مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی

افرادی که از طریق پناهندگی به کشوری مهاجرت می کنند، باید عواقب جبران ناپذیر و خطرناکی که این روش با خود به همراه دارد را بپذیرند. موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان خدماتی در زمینه مهاجرت به کشورهای خارجی از طریق پناهندگی ندارد و این مقاله برای بالا بردن اطلاعات شما درخصوص خطرات پناهندگی نوشته شده است. همانطور که اطلاع دارید پناهندگی به هر کشوری پر از خطر و ریسک است و فرد پناهجو با سختی های زیادی همراه خواهد بود. از آنجاییکه بسیاری از افراد با دروغ اقدام به اعلام به پناهندگی می کنند، افراد آن جامعه به فرد پناهجو به عنوان یک سربار نگاه می کنند و عموما آن فرد را به عنوان عضوی از جامعه پذیرا نیستند. همانگونه که اطلاع دارید، پناه دادن به هر پناهنده ای برای دولت کشورها، بسیار هزینه دارد. به همین دلیل کشورهایی که عضو کنوانسیون ژنو یا پناهندگی هستند، قوانین سخت گیرانه ای برای پرونده های پناهندگی در نظر گرفته اند و اگر نتوانید مواردی که به دلیل آن برای پناهندگی اقدام کرده اید را ثابت کنید، با ریجکتی مواجه می شوید و باید به کشور خود برگردید. به همین دلیل موسسه حقوقی ملک پور این روش مهاجرت را اصلا قبول ندارد و پیشنهاد ی کند که حتما شرایط خود را برای مهاجرت از طرق قانونی را بسنجید و سپس اقدام به استفاده از این روش کنید. برای اینکه شما بتوانید درخواست پناهندگی در مجارستان بدهید، باید پس از اینکه به مجارستان ورود پیدا کردید، درخواست خود را به افسر مهاجرتی و یا اداره پلیس ارائه دهید و مدارک هویتی خود را نیز نشان و تحویل دهید. مدت زمان اعلام نتیجه قبول و یا رد پناهندگی، بسته به نوع کیس و تعداد پناهجویان در هر تایمی متغیر است.

هزینه های زندگی در مجارستان

برای مهاجرت به مجارستان، شما باید از هزینه های زندگی در این کشور اطلاع داشته باشید. مجارستان کشوری دانشجویی است که هزینه های زندگی در آن نسبت به دیگر کشورهای اروپایی پایین تر است. هزینه زندگی در سال ۲۰۱۹ در بوداپست، ۵۷% ارزان تر از لندن و ۳۰% ارزان تر از هزینه های زندگی در بارسلونا است. پایتخت این کشور، بوداپست، گران ترین شهر این کشور است.

هزینه های زندگی در مجارستان برای حدود پانصد تا ششصد یورو برای یک نفر به صورت ماهیانه می باشد. البته این هزینه برای افراد مختلف با سبک زندگی متفاوت، متغیر خواهد بود. همچنین اگر تعداد نفرات خانواده افزایش پیدا کند، طبیعتا مبلغ هزینه های زندگی در مجارستان افزایش پیدا خواهد کرد. در جدول زیر می توانید هزینه های اقلام مختلف مصرفی و هزینه هایی که ممکن است با آن مواجه شوید را می توانید مشاهده نمایید :

اخذ تابعیت مجارستان

اخذ اقامت و تابعیت مجارستان، هدف اکثر کسانی است که گزینه مهاجرت به مجارستان را انتخاب می کنند. امکان اخذ اقامت دائم و به تبع آن پاسپورت مجارستان، در این کشور وجود دارد. همانگونه که به تفضیل در مورد آن گفته شد، از طریق تولد، ازدواج، سرمایه گذاری و کار متقضیان می توانند به اقامت مجارستان دست پیدا کنند. کسانی که از طریق کار به مجارستان می آیند و یا راه ورود خودشان را از طریق تحصیل می گذارند و وقتی که در محیط هستند به دنبال کار می گردند و مشغول به کار می شوند، پس از پنج سال به اقامت دائم مجارستان می رسند و پس از آن می توانند درخواست پاسپورت دهند. اخذ تابعیت و شهروندی مجارستان مطابق قانون ملی مجارستان به روش های زیر نیز امکان پذیر است:

 • اخذ تابعیت مجارستان از طریق خوگیری با آداب و رسوم و فرهنگ مردم مجارستان یا Naturalization
 • اخذ تابعیت مجارستان از طریق اثبات داشتن اجداد مجاری

 • اخذ تابعیت مجارستان از طریق ادعای مجاری بودن
 • اخذ تابعیت مجارستان از طریق سوگند وفاداری

اخذ تابعیت مجارستان از هرکدام از روش های گفته شده، دارای مزیت هایی از قبیل تابعیت دوگانه، داشتن پاسپورت رنک نُهم دنیا، سفر آزادانه بیش از ۱۸۰ کشور دنیا و همچین شهروندی ضمنی اتحادیه اروپاست.

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به مجارستان

دریافت ویزا تحصیلی مجارستان چقدر طول  می کشد؟

معمولا در حدود یک ماه طول می کشد.

انواع سرمایه گذاری در مجارستان کدامند؟

خرید اوراق قرضه موسوم به RESIDENCY BOND،  ثبت شرکت

شرایط مهاجرت از طریق ازدواج چیست؟

برای اینکه شما بتوانید از طریق ازدواج به مجارستان مهاجرت کنید، باید حتما با یک فردی از تبعه مجارستان ازدواج کنید. و یا اینکه آن شخص اقامت دائم مجارستان را داشته باشد.

آیا کشور مجارستان به افرادی که اقامت موقت مجارستان را دارند، اجلزه مهاجرت از طریق ازدواج را می دهد؟

خیر.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت به مجارستان ، اخذ اقامت و تابعیت مجارستان در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همانگونه که عنوان شد، روش های مهاجرت به مجارستان، تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، ازدواج و پناهندگی می باشد. در این مقاله مزایای مهاجرت به مجارستان، انواع روش های مهاجرت به این کشور به همراه هزینه های زندگی و همینطور دریافت اقامت و تابعیت مجارستان مورد بررسی قرار گرفت. همانگونه که عنوان شد راه پناهندگی راه بسیار پرخطری برای مهاجرت است و موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در این زمینه ندارد. پیشنهاد موسسه حقوقی ملک پور جهت مهاجرت و دریافت اقامت مجارستان این است که از طریق سرمایه گذاری و یا تحصیلی اقدام نمایید. برای اینکه بتوانید اطلاعات بیشتری را دریافت کنید و شرایط خود را برای کشورهای دیگری همچون اتریش، هلند، دانمارک و … نیز مورد سنجش قرار دهید، می توانید مقالات ما را در وب سایت موسسه حقوقی ملکپور مطالعه فرمایید و یا از ویدئوهای مؤسسه در این زمینه استفاده کنید. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله را طرح کنید تا مشاوران ما در سریع ترین زمان به سوالات شما پاسخ دهند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز.سرمایه گذاری در مجارستان از این طریق، یک سرمایه گذاری ۲۵۰,۰۰۰ یورویی است که پس از پنج سال قابل برگشت است و شخص سرمایه گذار به همراه همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال اقامت دائم را دریافت می کنند. این روش از سرمایه گذاری در مجارستان در حال حاضر برای ما ایرانیان امکان پذیر نیست.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *