مهاجرت به هلند

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع روش های مهاجرت

مهاجرت به هلند ، مهاجرت به هلند تضمینی ، مهاجرت به هلند از طریق کار ، اخذ تابعیت و اقامت هلند و راحت ترین راه مهاجرت به هلند 2021 در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. آیا با سرمایه گذاری در هلند می توانیم اقامت این کشور را بدست آوریم ؟ روش های مهاجرت به هلند چیست؟ ما در این مقاله سعی داریم تا به سوالات اینچنینی پاسخ دهیم. کشور هلند به دلیل داشتن سطح بالای زندگی و رشد اقتصادی بالا و همچنین داشتن دانشگاههای بین الملل توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده است. مهاجرت به هلند از طریق روشهایی همچون: ازدواج، کار ، تولد، تحصیل و پناهندگی امکانپذیر است. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به هلند می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

مهاجرت به هلند

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی مهاجرت به هلند
 • مهاجرت به هلند از طریق تحصیل
 • مهاجرت به هلند از طریق کار
 • مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به هلند از طریق ازدواج
 • مهاجرت به هلند از طریق تولد
 • مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به هلند برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • هزینه های زندگی در هلند
 • اخذ تابعیت هلند
 • سوالات متداول در زمینه مهاجرت به هلند
 • سخن پایانی

شرایط عمومی مهاجرت به هلند

کشور هلند با جمعیتی حدود 17.5 میلیون نفر  واقع در شمال غربی اروپا می باشد. این کشور به دلیل  داشتن گل های لاله و آسیاب بادی در جهان معروف است . هلند نه تنها پرجمعیت ترین کشور اتحادیه اروپا است بلکه یکی از پرجمعیت ترین کشورها در جهان است. بیش از 40٪ در “Randstad” ، منطقه بین آمستردام ، روتردام ، لاهه و اوترخت زندگی می کنند. شهر زیبای آمستردام پایتخت، هلندی زبان رسمی و یورو واحد پول رسمی این کشور می باشد. بیش از 450 کیلومتر خط ساحلی هم مرز با دریای شمال دارد. 26٪ هلند زیر سطح دریا قرار دارد. سه رودخانه بزرگ: راین ، میوز و شلدت از این کشور عبور می کنند. کشور هلند به دلیل داشتن کیفیت بالای زندگی، سیستم آموزشی و نرخ بیکاری پایینی که دارد سالانه مهاجران زیادی به روشهای مختلفی همچون: تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری وارد این کشور می شوند. سوال مهاجرانی که خواهان مهاجرت به هلند هستند ؛ آیا مهاجرت به هلند تضمینی امکان پذیر است؟ .همانطور که پیش تر بدان اشاره شد روشهای مهاجرت به هند متفاوت هست . در ادامه به بررسی این روشها می پردازیم:

پرچم هلند
شرایط عمومی هلند

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

هلند مقصد خوبی برای دانشجویان بین المللی است که به دنبال آموزش با کیفیت در اروپا هستند. تحصیل در مدارس و دبیرستان های هلند از سن 5 تا 16 سالگی اجباری است. هلند اولین کشور انگلیسی زبان می باشد که دوره های آموزشی را به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی ارائه داد. دانشجویان بین المللی می توانند مقاطع تحصیلی  را به زبان هلندی یا انگلیسی بخوانند و این گزینه عالی برای تحصیل در خارج از کشور است. سیستم آموزش عالی هلند اصولاً از سه نوع موسسه مختلف : دانشگاه های تحقیقاتی ، دانشگاه های علمی کاربردی و موسسات آموزش بین المللی تشکیل شده است.  در رتبه بندی QS World University Rankings 2016 ، دو دانشگاه هلند با نام های :  دانشگاه فناوری دلفت و دانشگاه آمستردام در 100 دانشگاه برتر لیست شده اند. شهریه پایین و هزینه های زندگی مقرون به صرفه مهمترین مزایای دانشجویان است. هزینه های تحصیل در هلند تقریباً با سایر کشورهای اروپا برابر است. شهریه دانشجویان اتحادیه اروپا ،  سالانه حدود 2000 یورو برای تحصیل می باشد. شهریه دانشجویان غیر اتحادیه اروپا از مدرسه ای به مدرسه دیگر و از برنامه ای به برنامه دیگر متفاوت است. برنامه های لیسانس به طور معمول بین 6000 تا 15،000 یورو در سال است و شهریه کارشناسی ارشد در هلند معمولاً بین 8000 تا 20،000 یورو در سال است.

مهاجرت به هلند از طریق کار

کسانی که خواهان کار در کشور هلند هستند بایستی پیشتهاد شغلی از کارفرمای هلندی داشته باشند . بدین معنی که تنها کارفرمای هلندی می تواند درخواست اجازه کار (TWV ) را ارائه دهد. اگر کمتر از 90 روز کار خواهید کرد ، معمولاً به ویزای کوتاه مدت نیاز دارید.  متقاضی می تواند برای خانواده خود درخواست ویزای همراه کند، اما اگر کارشان فصلی باشد ، اخذ ویزای همراه امکان پذیر نمی باشد. به طور معمول کار در هلند به دو صورت امکان پذیر است:

 • ویزای جستجوی کار

  پروسه این ویزا بدین صورت است متقاضی بایستی در مدت 6 ماه شغل متناسب با رشته و سوابق کاری خود پیدا کند.

 • پیشنهاد کار از کارفرمای هلندی

  در این نوع ویزا پیشنهاد از کارفرمای هلندی مورد نیاز است . روند این نوع ویزا بدین صورت است که ابتدا کارفرما آگهی استخدامی را در حوزه اتحادیه اروپا منتشر می کند. اگر در طول این مدت نیرویی پیدا نشد، کارفرما می تواند آگهی مذکور را در خارج از اتحادیه اروپا منتشر کند. در این مرحله متقاضی می تواند درخواست این استخدامی را بدهد.

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری هلند

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

کسانی که خواهان مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری هستند می توانند به روشهایی همچون: ثبت شرکت ، کارآفرینی  اقدام کنند. دولت هلند از سال 2015 از سرمایه گذاران خارجی در زمینه استارت آپ و کارآفرینی استقبال کرد . در این راستا به این نوع سرمایه گذاری اقامتی یک ساله اعطا می شود. بعد از گذشت 5 سال از این پروسه می توانند نسبت به اخذ اقامت دائم اقدام کنند .در حال حاضر ، کشور هلند با سرمایه گذاری 1,250 هزار  یورویی در ثبت شرکت ، یک برنامه سرمایه گذاری ویزای Golden Investor Visa را ارائه می دهد که به شما اجازه می دهد برای اجازه اقامت اقدام کنید.

 • نرخ مصادره اموال

نرخ مصادره اموال هلند

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

ازدواج با شهروند هلندی که دارای اقامت دائم  هلند می باشد؛ یکی از راه های مهاجرت به هلند می باشد. کشور هلند برای این منظور دارای دو ویزای نامزدی و ازدواج می باشد. متقاضیان برای اخذ ویزای نامزدی بایستی مدارکی همچون: عکس های دو نفره، چت، گذشت 2 سال از آشناییشان ، رفت و آمد خانوادگی و سندهایی مربوط به مسافرت دو نفره را به سفارت هلند ارائه دهند. پس از تاییدیه مبنی بر صوری نبودن این نامزدی؛  به شهروند خارجی ویزایی با اعتبار 90 روزه اعطا می شود . شهروند خارجی در این مدت بایستی ازدواج خود را با شهروند هلندی رسمی کند.  اگر شهروند هلندی در خارج از کشور هلند ازدواج کرده باشند ؛ وی بایستی مواردی همچون: تمکن مالی برای همسر و فرزندانش، داشتن سن قانونی طرفین،  گذشت 3 سال از ازدواج، احترام شهروند خارجی  به قوانین شهروندی هلند، عدم ارتکاب به جرم و جنایت و آشنایی با زبان هلندی که به معنای ادغام در جامعه می باشد؛ را به سفارت هلند برای اخذ ویزا اثبات نمایند .

مهاجرت به هلند از طریق تولد

کشورها برای اعطای تابعیت و پاسپورت از دو سیستم خاک و خون پیروی می کنند. کشور هلند جزو کشورهایی می باشد که از سیستم خون تبعیت می کند. بدین معنی که شهروند و تبعه هلندی اعم از پدر یا مادر هلندی در هر کشوری فرزندی به دنیا آورند می توانند برای اخذ پاسپورت و تابعیت هلندی فرزند خود  اقدام کنند. کودکان متولد شده در صورت داشتن یکی از شرایط زیر جدا از تولد در هر کشوری، طبق قوانین هلند به عنوان شهروند هلندی شناخته می شوند.

 • شهروند هلند بودن مادر در روز تولد فرزند
 • شهروند هلند بودن  پدر در روز تولد فرزند

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد. طبق قوانین کشورها پناهنده به کسی اطلاق می شود که در کشور خود بر اساس مواردی همچون: ترس از آزار و اذیت به دلیل نژاد ، مذهب ، ملیت ، عقاید سیاسی ، شکنجه یا سایر رفتارهای غیرانسانی  در کشور خود امنیت جانی نداشته باشند. از این رو این افراد اقدام به پناهندگی می کنند. متقضیان خواهان  پناهندگی در کشور هلند بایستی ، رسماً از دولت هلند اجازه اقامت دریافت کنند. پروسه بدین صورت است که؛  ابتدا باید به عنوان پناهجو در مرکز تقاضا در Ter Apel ( Ter Apel روستایی در شمال شرقی هلند است. ) ثبت نام کنید. در طی این روش ، اداره مهاجرت و تابعیت (IND )  ارزیابی می کند که آیا به شما اجازه اقامت داده می شود یا خیر.

مهاجرت به هلند برای هنرمندان و افراد فوق موفق

هنرمندانی که خواهان مهاجرت به هلند هستند بایستی اجازه کار به عنوان کارآفرین را داشته باشند . تاییدیه و ارزیابی این درخواست توسط وزارت آموزش و فرهنگ انجام می پذیرد.برای اخذ ویزای هنرمندی در هلند داشتن مواردی همچون: ثبت شرکت بعد از تاییدیه از وزرات فرهنگ یا پیشنهاد کار از کارفرمای هلندی الزامی است.  برای رسیدن به اقامت هنرمندان بایستی طرحی که برای دولت هلند سودآور باشد را ارئه دهند.  هنرمندان بایستی تاییدیه خود را از موسسات فرهنگی وهنری واقع در شهرهایی همچون:  آمستردام، روتردام، دن هاگ و اوترخت دریافت نمایند. دانشجویان رشته هنر بعد از فارغ التحصیلی می توانند از ویزای جستجوی کار هلند استفاده کنند.

هزینه های زندگی در هلند

هزینه متوسط زندگی در هلند زیاد است اما معمولاً برای مهاجران ساکن این کشور مقرون به صرفه است. روتردام و لاهه در نظرسنجی InterNations Expat Insider در 30 شهر برتر جهان برای هزینه های محلی زندگی قرار دارند و آمستردام در رتبه 56 قرار دارد. اگر زندگی در یکی از شهرهای بزرگتر مانند آمستردام یا لاهه را انتخاب کنید ، هزینه آن به مراتب بیشتر از هزینه در شهرهای کوچکتر است. اگر زندگی و کار در مکان های مقرون به صرفه تر را انتخاب می کنید ، شهرهایی مانند: آیندهوون ، برندا ، گرونینگن یا تیلبورگ از تعادل مناسبی از قیمت مناسب و کیفیت زندگی را ارائه می دهند.

آپارتمان (1 خوابه) در مرکز
1،088 یورو
آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز
873 یورو
آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر
1،716 یورو
آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز
1،305 یورو
 غذا در رستوران ارزان قیمت
15 یورو
آب (بطری 0.33 لیتری)
1.96 یورو
پپسی (بطری 0.33 لیتری)
2.47 یورو
شیر
0.93 یورو
قرص نان سفید تازه (500 گرم)
1.70یورو
برنج (سفید) ، (1 کیلوگرم)
1.95 یورو
تخم مرغ (منظم) (12)
2.10 یورو
سیب (1 کیلوگرم)
1.89 یورو
موز (1 کیلوگرم)
1.48 یورو
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)
3.20 یورو
شروع تاکسی (تعرفه عادی)
3.50 یورو
بنزین (1 لیتر)
1.64 یورو
پایه (برق ، گرمایش ، سرمایش ، آب ، زباله) برای آپارتمان 85 متر مربع
165.52 یورو
باشگاه تناسب اندام ، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال
29.93 یورو
سینما ، اکران بین المللی ، 1 صندلی
12.00 یورو
پیش دبستانی (یا مهد کودک) خصوصی ، ماهانه برای 1 کودک
1،432 یورو
دبستان بین المللی ، سالانه برای 1 کودک
7،125 یورو

اخذ تابعیت هلند

پس از پنج سال زندگی در هلند ، اتباع خارجی و اعضای خانواده آنها می توانند درخواست اقامت دائم هلند را بدهند. با توجه به تابعیت و شرایط خود ، به مدت پنج سال مداوم در هلند ، ممکن است واجد شرایط اقامت دائم شوید. برای اقامت بیش از 90 روز در هلند ، باید اجازه اقامت بگیرید. سیاست مهاجرت این کشور کاملاً سختگیرانه است. کلیه درخواست های اجازه اقامت هلند توسط IND پردازش می شود ، بنابراین درخواست های ثبت شده در هلند می تواند مستقیماً به IND ارسال شود ، با این حال ، درخواست های خارج از کشور را می توان در سفارت هلند یا کنسولگری در کشور محل اقامت خود ارسال کرد ، یا در IND توسط اسپانسر شخصی که قبلاً در هلند بوده است. شهروندان اتحادیه اروپا ، به اضافه ایسلند ، لیختن اشتاین و نروژ و سوئیس و همچنین اعضای خانواده خود بدون در نظر گرفتن ملیت واجد شرایط اقامت دائم اروپا هستند. شهروندان غیر اتحادیه اروپا  EEAسوئیس نیز واجد شرایط اقامت دائم هستند. با این حال ، بسته به شرایطی که دارند از نظر وضعیت اقامت طولانی مدت-EC یا اقامت دائم هلند ارزیابی می شوند. برخی از ساکنان خارجی هلند نیز پس از پنج یا 10 سال واجد شرایط تابعیت هلند هستند. این همچنین می تواند در موارد خاص ، مانند ازدواج با یک شهروند هلندی ، به سه سال هم برسد.

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به هلند

چگونه می توانم اقامت هلند را از طریق سرمایه گذاری دریافت کنم؟

با ثبت شرکت در هلند به مبلغ 1,250,000 هزار یورو می توانید به اقامت این کشور دست یابید.

آیا تحصیل در هلند رایگان است؟

خیر هزینه های تحصیل در هلند رایگان نمی باشد ولی دانشجویان می توانند از وام ها و بورسیه های تحصیلی استفاده کنند.

مشاغل مورد نیاز در هلند کدامند؟

مشاغلی همچون:  کشاورزی و غذا ، صنایع خلاق ، مواد شیمیایی ، انرژی ، IT ، علوم بهداشتی و زندگی ، تدارکات و صنعت خدمات است.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت به هلند ، اخذ اقامت و تابعیت هلند ، سرمایه گذاری در هلند ، مهاجرت به هلند از طریق کار در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. همان طور که در این مقاله بدان اشاره شد کشور هلند به دلیل داشتن سطح بالای زندگی و وجود دانشگاههای بین المللی و فرصتهای سرمایه گذاری توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده است. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *