مهاجرت به کانادا ، بهترین روش اخذ اقامت کانادا و راه های مختلف مهاجرت به کانادا مورد بررسی علمی قرار می‌گیرد و روش‌های متفاوت مهاجرت به کانادا را خدمت شما توضیح  خواهیم داد. اخذ اقامت کانادا از طریق کار چگونه است؟ مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟ چگونه می توان برای مهاجرت تحصیلی به کانادا اقدام نمود؟  از برجسته ترین آرزوهای مردم کشورهای مختلف دنیا در سال ۲۰۱9 مهاجرت به کشور کانادا بوده است. لذا راه ها و روش های مختلفی مثل روش سرمایه گذاری، تحصیل و یا کار در کشور کانادا و همچنین روش های دیگر که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت برای مهاجرت به کانادا وجود دارد.  در هر صورت در مهاجرت باید بهترین روش را برگزید تا با خیال راحت و خاطره خوب بتوانید  همراه خانواده خویش مهاجرت کنید. شما عزیزان برای اطلاعات بیشتر  می توانید با موسسه حقوقی ملک پور  تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

مهاجرت به کانادا

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی مهاجرت به کانادا
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر
 • مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای تحصیلی
 • مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به کانادا از راه خود اشتغالی
 • مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
 • سوالات متداول در زمینه مهاجرت به کانادا
 • سخن پایانی

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در زمینه اقامت استارت آپ کانادا

درباره کشور کانادا

 کانادا به انگلیسی و فرانسوی(  canada) کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده‌است. این کشور از شرق تا اقیانوس اطلس، از غرب تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده‌است و از جنوب با ایالات متحده آمریکا همسایه است. کانادا با مساحت ۹٬۹۸۴٬۰۰۰ کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی است. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، طولانی‌ترین مرز زمینی در جهان است. پایتخت کانادا اتاوا و تورنتو بزرگترین شهر آن کشور است. بخش زیادی از خاک کانادا به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است. حکومت کانادا یک دموکراسی پارلمانی فدرال و یک پادشاهی مشروطه است که در حال حاضر ملکه الیزابت دوم رئیس کشور است. ساختار حکومت کانادا از پادشاه یا ملکهٔ بریتانیای کبیر، دولت فدرال، دو مجلس سنا و عوام، دولت‌های ایالتی و فرماندار کل که به عنوان نمایندهٔ ملکه الیزابت ایفای نقش می‌کند، تشکیل شده‌است.

سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا

برای اینکه به کانادا مهاجرت کنید از راه های زیادی می توان اقدام کرد. اگر سریعتر بخواهید برای مهاجرت  اقدام کنید می توانید روش تحصیل با بورسیه یا بدون بورسیه را انجام دهید و یا  از طریق ویزای کار یا همان اسکیل ورکر و همچنین سرمایه گذاری اقدام نمایید. برای مهاجرت به کانادا که توجه بسیاری از مهاجرین کشورهای مختلف را به خود جلب نموده و افراد به دنبال پیدا کردن راهی برای مهاجرت به کانادا می‌باشند اخبار و اطلاعات بسیار متفاوتی در امر مهاجرت و شرایط ورود به کشور کانادا وجود دارد و اطلاعات ضد و نقیضی در رسانه های مختلف در اختیار مهاجران قرار گرفته، ولی موسسه ملک پور با در نظر گرفتن کلیه امور و مبانی حقوقی بین الملل برای مهاجرت به کشور کانادا استفاده کرده تا افراد متقاضی بتوانند با راهنمایی صحیح و اطلاعات کامل و جامع برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

اشخاصی که تمایل به سرمایه گذاری در کشور کانادا را دارند باید به این مسئله واقف باشند که روش سرمایه‌گذاری در مورد ایالت کبک کانادا است که حداقل ۸۰۰ هزار  دلار سرمایه و نشان دادن تمکن مالی یک میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری میخواهد که افراد واجد شرایط می توانند برای اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری کبک اقدام نمایند. این نوع سرمایه گذاری به این شکل است که فرد باید این مبلغ پول را به دولت کانادا بدهد و بعد از مدت ۵ سال بدون اینکه سود شما را در نظر بگیرند مبلغ یاد شده را به شما بر می گردانند.  پیشنهاد می شود برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره دقیق در امر سرمایه‌گذاری در کشور کانادا با مشاورین مجرب  موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را کسب نمایید.باید خاطرنشان کنیم که دولت کانادا تعداد محدودی را برای این نوع سرمایه گذاری به صورت سالانه ثبت نام می نماید.. و ثبت نام در این روش حدود یک الی دو ساعت به طول می‌انجامد و هزینه روند این پرونده که فرد باید متقبل شود  بین ۱۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو است. در کانادا روشهای سرمایه گذاری گوناگونی وجود دارد که حداقل میزان سرمایه گذاری در این کشور برای اخذ اقامت سرمایه گذاری 100 هزار دلاری برای استان بریتیش کلمبیاست. شما می توانید برای مطالعه موارد بیشتر مقاله سرمایه گذاری در کانادا را مطالعه نمایید.

مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

یکی از بهترین روش های مهاجرت به کانادا روش اسکیل ورکر کانادا است که مخصوص افراد متخصص میباشد و از همان ابتدا فرد اقامت دائم دریافت می کند. در این روش که بر اساس امتیاز بندی تعریف شده هر یک از ویژگی های فرد متقاضی برای آن شخص امتیاز خاصی به همراه دارد و برای دریافت اقامت دائم فرد باید دو مرحله اصلی و مهم را بگذراند.  مرحله اول که به استخر شناخته می‌شود و فرد باید از امتیاز ۱۰۰ حداقل امتیاز 65 را  کسب کند که امتیاز ها به سن، تحصیل، سابقه کاری، سطح زبان انگلیسی و مدرک دوم زبان فرد متقاضی و همچنین داشتن بستگان درجه اول در کشور کانادا تعلق می‌گیرد و اگر شخص حداقل امتیاز را به  دست اورد وارد استخر می شود در مرحله بعد مجدداً شرایط و امتیازات فرد متقاضی مورد بررسی قرار گرفته و اگر فرد امتیازات لازم را به دست آورد در این مرحله انتخاب می‌شود و از دولت کانادا اقامت دائم را دریافت می کند. طول مدت زمان انجام پروسه بین 6 تا 18 ماه است. یکی از فاکتورهای مهم امتیاز آور در مرحله دوم داشتن پیسنهاد کاری از کارفرمای کانادایی است.

مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای تحصیلی

کشور کانادا از بهترین و بالاترین مراکز علمی جهان به شمار می رود که همه ساله بیشتر از ۳۰ هزار تا ۱۵۰ هزار دانشجو به دانشگاه‌های این کشور برای ادامه تحصیل  خود مهاجرت می کنند و چون سطح علمی و هزینه های دانشگاه های این کشور بسیار معقول و منطقی و همچنین منجر به اقامت دائم در ادامه پروسه مهاجرت می شود. این ویزا یی است که داوطلبان زیادی دارد. نخست شما باید رشته مورد نظر خودتان را انتخاب کنید و سپس به انتخاب دانشگاه و شهر مورد تقاضای خود بپردازید. با توجه به مقطع تحصیلی مورد درخواست هر شخص، مدرک زبانی که باید ارائه نماید متفاوت است. در صورتیکه همه شرایط لازم را داشته باشید برای شما پذیرش صادر می گردد.. هزینه های تحصیل بسته به نوع دانشگاه و رشته و مقطع تحصیلی فرق می‌کند که از حدود ۱۲ تا 25 هزار دلار کانادا در سال شروع می‌شود البته حق بردن همراه نیز در ویزای تحصیلی وجود دارد.

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

موسسه حقوقی ملک پور راه پناهندگی را به هیچ وجه مناسب نمی داند و ترجیح میدهد کار مهاجرت انجام نشود تا اینکه شخص بخواهد به صورت غیر قانونی از کشور خارج شده و به دروغ درخواست پناهندگی نماید.. شاید شما نیز شنیده باشید که عده ای از افرادی که خود را متخصص امور مهاجرت به کانادا می نامند اخیرا در رسانه ها و یا سایت های مهاجرتی، راه پناهندگی در کانادا را راهی سریع، ارزان و در عین حال بی خطر برای متقاضیان مهاجرت به کانادا معرفی میکنند دقت کنید فریب ارزان بودن این مسیر ها را نخورید چرا که بر اساس اخبار رسانه های معتبر داخلی و خارجی سالانه تعداد قابل توجهی از ایرانیان و ملیت های دیگر با هدف اخذ اقامت دائم کانادا از طریق پناهندگی، از طرق توریستی و یا دانشجویی وارد کانادا شده تا بعد بتوانند تغییر وضعیت دهند اما در این مسیر موفق نمیشوند. مسیر پناهندگی بسیار پر پیچ و خم است و پرونده های پناهندگی توسط متخصصین و روانشناسان خبره بررسی می گردد.

همه اینها یک طرف و خطرات جانی مسیر غیر قانونی پناهندگی هم یک طرف. بسیاری از افراد در این مسیر جانشان را در دریاها و جنگلها از دست داده اند. یا مورد تجاوز قرار گرفته اند. اگر شخص به سلامت به کانادا برسد پس از درخواست پناهندگی به دادگاه دعوت می شود تا در مورد علت پناهندگیاش توضیح دهد و اینجاست که شخص باید دروغ بگوید. در هر حال ما پناهندگی را به افرادی که به واقع پناهنده نیستند پیشنهاد نمی کنیم و این مطلب برای آگاهی شما از خطرات این مسیر نوشته شده است.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج با کانادایی

ازدواج با شخص کانادایی برای فرد خارجی تبعات مثبتی به همراه دارد. شخص خارجی با ازدواج با کانادایی می تواند پس از سه سال از گذشت تاریخ ازدواج اقامت دائم کانادا را دریافت نماید و پس از 5 سال درخواست تابعیت نماید. اما در صورتیکه قبل از 3 سال ازدواج منجر به طلاق گردد، شخص خارجی باید پس از اتمام مدت اقامتش خاک کانادا را ترک نماید در غیر اینصورت دولت کانادا وی را اخراج  مینماید.

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

خود اشتغالی به این معناست که شخص بدون نیاز به اینکه از دولت کانادا کمکی بگیرد  و یا در جایی استخدام شود بتواند برای خودش کار و کسبی راه بیندازد و از این راه امرار معاش نماید. خود اشتغالی در مشاغلی در زمینه های: کشاورزی، هنری و یا ورزشی امکان دارد. به عنوان مثال: مشاغلی نظیر عکاسی، نویسندگی و تالیف، موزیسین ها، نقاشی، مجسمه سازی، فیلم سازی، طراحی صنعتی، قهرمانان ورزشی و اشخاصی که در تیم های مطرح حضور داشته اند و مقام جهانی دارند. این افراد می توانند در قالب یک آتلیه، موسسه هنری و یا باشگاه ورزشی کار خود را در کانادا آغاز نموده و شروع به کار نمایند. برای این منظور شخص باید حداقل 100 هزار دلار کانادا دارایی داشته باشد و 2 سال در 5 سال گذشته نیز سابقه کار مرتبط با شغلش داشته باشد. در هر سال دولت کانادا فقط 500 پرونده را از این طریق می پذیرد وبا آن موافقت می نماید.

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به کانادا

✅بهترین روش مهاجرت به کانادا چیست؟

یکی از بهترین روش های مهاجرت به کانادا روش اسکیل ورکر کانادا است.

✅اسکیل ورکر چیست؟

 مخصوص افراد متخصص میباشد و از همان ابتدا فرد اقامت دائم دریافت می کند. در این روش که بر اساس امتیاز بندی تعریف شده هر یک از ویژگی های فرد متقاضی برای آن شخص امتیاز خاصی به همراه دارد و برای دریافت اقامت دائم فرد باید دو مرحله اصلی و مهم را بگذراند.

✅خود اشتغالی  در کانادا چگونه است؟

این افراد می توانند در قالب یک آتلیه، موسسه هنری و یا باشگاه ورزشی کار خود را در کانادا آغاز نموده و شروع به کار نمایند. برای این منظور شخص باید حداقل 100 هزار دلار کانادا دارایی داشته باشد و 2 سال در 5 سال گذشته نیز سابقه کار مرتبط با شغلش داشته باشد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت به کانادا ، شرایط دریافت اقامت در کانادا و انواع روش های مهاجرت به کانادا در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. ما در این مقاله به 6 روش مهاجرتی به کانادا پرداختیم و تک تک این روشها را مورد ارزیابی قرا ردادیم. یکی از بهترین روشهای مهاجرت به کانادا کار یا تحصیل و یا سرمایه گذاری در کاناداست و به راحتی منجر به اقامت خواهد شد. همینطور در مورد پناهندگی و خطرات این راه صحبت کردیم و اینکه ماهیت پناهندگی اساسا برای اشخاصی که پناهنده واقعی نیستند اصلا خوب نیست و پیشنهاد می شود در صورت تمایل قبل از اقدام به پناهندگی و قرار گرفتن در این مسیر پر فراز و نشیب و خطرناک، با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه mie اتریش تملس بگیرید و شرایط خود را به طور رایگان مورد بررسی قرار دهید.شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگو شما باشند.

6 پاسخ
 1. رضا
  رضا گفته:

  سلام وقت بخیر . من قصد سرمایه گذاری در کشور کانادا رو دارم . قسمت ساختمان سازی .شرایط و چه مقدار سرمایه ایی نیاز هست؟ممنون

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. روش سرمایه‌گذاری در مورد ایالت کبک کانادا است که حداقل ۸۰۰ هزار دلار سرمایه و نشان دادن تمکن مالی یک میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری است.

   پاسخ
 2. امیر رضا جوکار
  امیر رضا جوکار گفته:

  سلام . من 21 سالمه دارای مدرک کارشناسی شیمی با 2 سال سابقه کار در پتروشیمی هستم . از نظر مالی هم مشکلی ندارم . به زبان انگلیسی تسلط کامل دارم . قصد تحصیل در کانادا رو دارم . میخواستم بدونم با شرایط من امکاان مهاجرت به کانادا وجود داره؟ ممنون

  پاسخ
  • shahidi
   shahidi گفته:

   سلام دوست عزیز. شما شرایط اولیه را دارا می باشید و برای تحصیل کارشناسی ارشد در رشته شیمی در کشور کانادا مشکلی نخواهید داشت. جهت کسب اطلاعات بیشتر با موسسه تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 3. کیان
  کیان گفته:

  سلام . من ۴۰ سال سن و دارای دکترای برق با ۱۴سال سابقه کار در شرکت پترو هستم . از لحاظ مالی مشکلی ندارم . قصد مهاجرت دارم . یا امریکا یا اتریش . بر ایاس شرایطم کدوم کشور مناسب هست . مچکر

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. اگر شما بتوانید پذیرش پستاک بگیرید می توانید به امریکا مهاجرت کنید. برای اتریش می تونید برای فوق لیسانس یا اگر دانشگاه دولتی تحصیل کردین می توانید دکترای مجدد اقدام کنید . در حال حاضر با شرایط کرونا مناسب نیست که فرد برای ویزای کاری اقدام کنند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *