مهاجرت به گرجستان، روش های مهاجرت به کشور گرجستان و بهترین روش اخذ اقامت گرجستان  در  این مقاله  مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. آیا در کشور گرجستان امکان اخذ اقامت و تابعیت وجود دارد؟ گرجستان کشوری است که در شرق اروپا و غرب آسیا قرار گرفته است به همین دلیل هر ساله طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب می کند. مهاجرت به گرجستان از روش هایی مانند تحصیل در گرجستان، کار در گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان، ازدواج در گرجستان، تولد در گرجستان و پناهندگی در گرجستان امکان پذیر می باشد. افرادی که قصد مهاجرت را دارند بهتر است شرایط خود را با کارشناسان و وکلا بررسی نماید تا بتوانند بهترین راه را برای مهاجرت خود انتخاب کنند. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره MIE اتریش شما را با روش های مهاجرت به  کشور گرجستان آشنا می نماید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی برخوردار شوید.

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی مهاجرت به گرجستان
 • مهاجرت به گرجستان از طریق کار
 • مهاجرت به گرجستان از طریق تحصیل
 • مهاجرت به گرجستان از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به گرجستان از طریق ازدواج
 • اخذ تابعیت گرجستان از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت به گرجستان از طریق پناهندگی
 • هزینه های زندگی در گرجستان
 • اخذ تابعیت گرجستان
 • سوالات متداول در زمینه مهاجرت به گرجستان
 • سخن پایانی

شرایط عمومی مهاجرت به گرجستان

شرایط عمومی مهاجرت به گرجستان در این بخش بررسی خواهد شد تا در صورتی که قصد مهاجرت به گرجستان را دارید بتوانید از شرایط عمومی این کشور نیز اطلاع کافی داشته باشید. کشور گرجستان از نظر موقعیت استراتژیک راه ورودی به قفقاز و آسیای مرکزی می باشد. کشور گرجستان می تواند مسیری قابل اعتماد برای جریانهای بین قفقاز و اروپا و همچنین آسیای مرکزی و اروپا باشد. همچنین کشور گرجستان می تواند نقطه اصلی برای سرمایه گذارانی که تمایل به دسترسی به بازارهای اروپایی و آسیایی را دارند، باشد. با در نظر گرفتن تاریخچه بازرگانی کشور گرجستان باید  گفت که راه ابریشم قرن هاست که کشور گرجستان را به نقش ژئوپلیتیکی چشمگیر تبدیل کرده است. فرودگاه گرجستان جز شلوغ ترین فرودگاه های جهان (آتلانتا) محسوب می شود و همچنین یک کشور شگفت انگیز برای آغاز یک کسب و کار به حساب می آید. گرجستان یکی از اصلی ترین مراکز پشتیبانی بین المللی مانند صندوق بین المللی پول در اتحادیه اروپا می باشد که منجر به دسترسی آسان به تجارت بین المللی می باشد.

مهاجرت به گرجستان از طریق کار

در مورد مهاجرت به گرجستان از طریق کار باید گفت که این روش جزء بهترین روش های اخذ اقامت گرجستان می باشد که افراد می توانند اقدام نمایند.  برای کار در گرجستان بهتر است مشاغل مورد نیاز آن را بشناسید که این مشاغل عبارتند از : حسابداری، پرستاری، مدیریت هتلداری ،رانندگی، تدریس زبان انگلیسی و مشاغلی که با خدمات توریستی در ارتباط هستند مانند مدیریت رستوران و …

برای مهاجرت به گرجستان از طریق کار شخص متقاضی باید از طرف شخص کارفرما در یک شرکت قانونی که در گرجستان به  ثبت رسیده است پیشنهاد شغلی داشته باشد، در این صورت شخص متقاضی می تواند برای اخذ اقامت گرجستان اقدام نماید. در مورد کاریابی در گرجستان باید گفت، با توجه به این که ایرانیان این امکان را دارند که بدون ویزا به این کشور سفر نمایند، میتوانند در صورت ورود به گرجستان و به صورت حضوری به جسنجوی کار مورد نظر بپردازند. نکته مهمی که در مورد کار در گرجستان وجود دارد آشنایی به زبان رسمی این کشور می باشد که می توان گفت یکی از الزامات کار در گرجستان آشنایی به زبان رسمی این کشور می باشد چرا که زبان رسمی این کشور گرجی می باشد و تعداد بسیار کمی از مردم قادر به صحبت به زبان انگلیسی هستند بنابراین اشخاصی که قصد کار در این کشور را دارند بهتر است به زبان گرجی آشنایی پیدا کنند. نکته قابل توجه در مورد کار در گرجستان این است که 20 درصد حقوق شخص متقاضی به مالیات اختصاص می یابد و باید در اخر هر ماه به اداره مالیات  پرداخت گردد.

 • نرخ بیکاری

مهاجرت به گرجستان از طریق تحصیل

مهاجرت به گرجستان از طریق تحصیل یکی از روش های پرطرفدار در بین اشخاصی است که قصد مهاجرت را دارند. فرد متقاضی در صورتی که بتواند از یکی از دانشگاه های خصوصی و یا دولتی کشور گرجستان پذیرش خود را اخذ نماید می تواند برای اقامت این کشور اقدام نماید. شخص متقاضی تحصیل در گرجستان پس از اخذ پذیرش تحصیلی این کشور می تواند با ارائه نامه رسمی پذیرش دانشگاه و همچنین مدارک مورد نیاز، برای ویزای تحصیلی گرجستان اقدام نماید و ویزای این کشور را بدست آورد. در صورتی که فرد متقاضی تحصیل در گرجستان بتواند اقامت تحصیلی این کشور را بدست آورد، باید بداند که کارت اقامت این کشور به مدت یک سال اعتبار دارد که این اقامت هر ساله و تا مدت زمان تحصیل فرد متقاضی قابلیت تمدید را خواهد داشت نکته حائز اهمیت در این است که بعد ازاتمام تحصیلات شخص دانشجو در صورت کاریابی و داشتن شرایط لازم می تواند درخواست اقامت دائم گرجستان را نمایید. در کشور گرجستان دوره های آموزشی شامل ابتدایی، راهنمایی، متوسطه و تحصیلات تکمیلی می باشد. سیستم آموزش و پرورش در گرجستان به صورت رایگان می باشد همچنین هزینه های مربوط به کتاب های درسی، لپ تاپ و … به صورت رایگان و از طرف دولت به دانش آموزان داده می شود.

 • دوره ابتدایی

  تحصیل در دوره ابتدایی در گرجستان از سن 6 سالگی آغاز می شود. شروع تحصیل در این کشور از ماه سپتامبر تا ژوین می باشد و تحصیل بین سنین 6 تا 15 سالگی به صورت کاملا اجباری است.

 • دوره راهنمایی

  دوره راهنمایی در کشور گرجستان به صورت 3 ساله می باشد که در پایان این دوره تحصیلات اجباری به اتمام خواهد رسید.

 • دوره متوسطه

  پس از پایان تحصیلات اجباری در کشور گرجستان، دانش آموزان در سن 15 سالگی می توانند وارد دبیرستان و یا هنرستان شوند و در پایان این دوره، مدرکی که ارائه آن برای ورود به دانشگاه ضروری است را کسب می نمایند.

 • دوره دانشگاهی

  در گرجستان بیشتر از 20 موسسه اموزش عالی خصوصی و دولتی وجود دارد. که شامل مقاطع مختلف دانشگاه مانند دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. دانشگاه های ایوان جاواخیشویلی، دانشگاه ایلیا، دانشگاه های دولتی و آزاد ، دانشگاه پزشکی تفلیس و دانشگاه قفقاز جز معروف ترین دانشگاه های گرجستان محسوب می شوند. تحصیل در مقطع کارشناسی در گرجستان 4 سال، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و تحصیل در مقطع دکتری 4 ساله می باشد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های گرجستان در مقاطع تحصیلی از 4250 تا 35000 یورو می باشد که با توجه به مقاطع مختلف تحصیلی متغیر می باشد.

مهاجرت به گرجستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری راه دیگری است که برای مهاجرت به گرجستان می توان اقدام کرد. برای سرمایه گذاری در کشور گرجستان شراط سنی حداقل 18 سال در نظر گرفته شده است. با توجه به میزان مالیاتی که در کشور گرجستان اخذ می شود می توان گفت نسبت به بسیاری از کشورها کمتر است  همین دلیل باعث جذب سرمایه گذار خارجی در کشور گرجستان شده است. پیشرفت چشمگیر این کشور و موقعیت تجاری آن در سطح بین المللی باعث شده است که گرجستان به عنوان یک مقصد سرمایه گذاری با هزینه های مناسب و کسب و کار بالا مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی قرار گیرد. جالب است که بدانید کشور گرجستان دارای یک سیستم تجاری منحصر به فرد لیبرال، با مالیات کم، توسعه زیرساخت ها برای جذب مهاجر می باشد.

روش های سرمایه گذاری در کشور گرجستان شامل ثبت شرکت، خرید ملک و سرمایه گذاری در زمینه های اقتصادی می باشد. برای سرمایه گذاری در کشور گرجستان ارائه طرح تجاری و بیزینس پلان مورد قبول ضروری می باشد. در صورتی که قصد خرید ملک را داشته باشید باید ملکی با حداقل 35000 دلار خریداری نمایید تا بتوانید اقامت یک ساله گرجستان را دریافت نمایید. که این اقامت هر سال قابل تمدید می باشد و با گذشت 6 سال از اقامت این کشور فرد متقاضی می تواند اقامت دائم گرجستان را دریافت نماید. لازم به ذکر است که در روش سرمایه گذاری در گرجستان امکان اخذ اقامت دائم برای تمام اعضا خانواده که شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال می باشد نیزوجود دارد. اقامت کشور گرجستان در ابتدای امر به صورت یک ساله می باشد که به مدت 5 سال قابلیت تمدید را خواهد داشت و در نهایت می تواند منجر به اقامت دائم شود.

مهاجرت به گرجستان از طریق ازدواج

یکی از روش هایی که برای مهاجرت به گرجستان وجود دارد ازدواج با یک شهروند گرجستانی می باشد. اگر شما متقاضی ازدواج با یک شخص تبعه ی گرجستان هستید باید به زبان  رسمی این کشور تسلط کافی داشته باشید و به فرهنگ و رسوم مردم گرجستان اشراف داشته باشید. در صورتی که با یک شخص از تبعه گرجستان ازدواج نمایید پس از حداکثر 1 ماه این امکان را دارید تا اقامت این کشور را دریافت نمایید. نکته ای که در مورد اخذ تابعیت گرجستان از طریق ازدواج وجود دارد این است که افراد غیر تبعه که باید فرد از تبعه ی گرجستان اقدام می نمایند برای اخذ اقامت و تابعیت گرجستان باید به زبان گرجی و همچنین تاریخ کشور گرجستان آشنایی داشته باشند تا بتوانند اقامت و تابعیت گرجستان را بدست آورند. مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج شامل: سند ازدواج وعکس می باشد و شخص متقاضی باید پاسپورت و تقاضای رسمی خود را نیز ارائه نماید. این مقاله توسط مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تهیه و جمع آوری شده است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام می باشد.

مهاجرت به گرجستان از طریق تولد فرزند

این روزها بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به گرجستان و حتی بسیاری از کشورها را دارند به مبحث تولد نیز می پردازند در این بخش قصد داریم تا در مورد تولد در گرجستان مطالبی را عنوان نماییم. اخذ تابعیت از طریق تولد در تمام کشورهایی که قانون آنها از سیستم خون یا خاک پیروی میکند، جز مباحث مهم در حقوق بین الملل به شمار می رود. که در بررسی این موضوع در کشور گرجستان باید گفت که سیستم اخذ تابعیت در این کشور مطابق با سیستم خون می باشد و تنها فرزندی که از پدر و یا مادر با تبعه ی گرجستان متولد شود جز تبعه این کشور محسوب می شود حتی اگر فرزند در خارج از خاک کشور گرجستان متولد شده باشد. اگر شخصی در خاک کشور گرجستان متولد شود اما  پدر و مادر وی تبعه ی گرجستان را نداشته نباشند فرزند در صورتی که مدت 10 سال در کشور گرجستان زندگی و تحصیل کرده باشد می تواند تابعیت گرجستان را بدست آورد. همچنین اگر شخصی در گرجستان متولد شود و پدر و مادر وی معلوم نباشند نیز می تواند تابعیت کشور گرجستان را بدست آورد.

 

مهاجرت به گرجستان از طریق پناهندگی

هرچند که پناهندگی یکی از راه های مهاجرت به گرجستان می باشد اما این روش یک روش غیر قانونی است. دلایل مختلفی در بحث پناهندگی می تواند وجود داشته باشد که شامل همجنس گرایی، در خطر بودن مال و جان اشخاص و همچنین فقر اقتصادی و نداشتن فرصت شغلی و یا حتی تحصیلی برای افراد را می تواند شامل شود. در روش پناهندگی شخص متقاضی باید به محض ورود به کشور مقصد، درخواست پناهندگی خود را مطرح نماید که احتمال اخذ تابعیت کشور گرجستان از روش پناهندگی وجود دارد اما با توجه به خطرهایی که در روش پناهندگی وجود دارد شامل تجاوز و قتل، شرایط نابسامان بهداشتی که می تواند منجربه بیمار هایی همچون هپاتیت، ایدز و… می شود، به شما خوانندگان فهیم توصیه می کنیم برای مهاجرت خود و اعضا خانواده خویش روش پناهندگی را اقدام ننمایید و با اخذ مشاوره قانونی از کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور می توانید مهاجرت از طرق قانونی اقدام نمایید. موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه مشاوره و خدماتی در بحث پناهندگی ندارد و این بخش صرفا برای آگاهی شما خوانندگان عزیز نگاشته شده است.

هزینه های زندگی در گرجستان

برای مهاجرت به گرجستان و قبل از اقدام بهتر است در مورد هزینه های زندگی در این کشور اطلاعات کافی داشته باشید. هزینه های زندگی در گرجستان در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی مقرون به صرفه می باشد. در این بخش به طور کامل به هزینه های زندگی در گرجستان می پردازیم که این هزینه ها شامل خوراک، پوشاک، مسکن، حمل و نقل و… می باشد. در جدول زیر به  برخی از این هزینه ها می پردازیم:

اخذ تابعیت گرجستان

اشخاصی که اقدام به مهاجرت به گرجستان و یا کشورهای دیگر می نمایند و قصد اخذ اقامت و تابعیت کشور مقصد را دارند باید از قوانین اخذ تابعیت در این کشور اطلاع داشته باشند. در مورد اخذ تابعیت گرجستان باید گفت شخص متقاضی بعد از دریافت اقامت گرجستان و در صورت داشتن شرایط لازم این امکان را دارد تا درخواست  اخذ تابعیت کشور گرجستان را نماید. مثلا  فرد متقاضی باید 6 سال تمام در این کشور به صورت مداوم حضور داشته باشد همچنین اشراف کامل به تاریخ و فرهنگ کشور گرجستان نیز داشته باشد، همچنین در زمان اقامت در کشور گرجستان شخص متقاضی نباید هیچگونه جرمی مرتکب شده باشد در این صورت می تواند برای تابعیت این کشور اقدام نماید. نکته جالب توجه این است که اخذ اقامت کشور گرجستان از روش سرمایه گذاری در 5 سال متوالی امکان پذیر است و اجازه اقامت از روش سرمایه ‌گذاری به اعضا خانواده نیز داده می شود.

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به گرجستان

✅شرایط اخذ تابعیت کشور گرجستان چیست؟

فرد متقاضی باید 6 سال تمام در این کشور به صورت مداوم حضور داشته باشد و اشراف کامل به تاریخ و فرهنگ کشور گرجستان ، همچنین در زمان اقامت در کشور گرجستان شخص متقاضی نباید هیچگونه جرمی مرتکب شده باشد در این صورت می تواند برای تابعیت این کشور اقدام نماید.

✅ آیا  بدون داشتن وکیل هم می توان برای مهاجرت به گرجستان اقدام نمود؟

فاکتور اصلی و مهم ترین عامل یک مهاجرت موفق ،آشنایی کامل با قوانین مهاجرتی کشور ها و داشتن دانش کافی از اصول اخذ ویزا می باشد. اگر در این زمینه تخصص نداشته باشید، به سختی می توانید مسیر درست را بیابید اما در صورتی که تخصص کافی را دارید می توانید بدون وکیل اقدام نمایید.

✅ آیا آشنایی به زبان گرجی برای کار در کشور گرجستان، لازم است یا انگلیسی کافیست؟

یکی از الزامات کار در گرجستان آشنایی به زبان رسمی این کشور می باشد؛ زیرا تعداد بسیار کمی از مردم قادر هستند به زبان انگلیسی صحبت کنند.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت به گرجستان و روش های اخذ اقامت و تابعیت این کشور در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همانطور که می دانید روش های بسیاری برای مهاجرت به گرجستان وجود دارد که می توان اقدام کرد اما شاید بهتر باشد هر فرد با توجه به شرایط حال حاضر خود بهترین روش را برای مهاجرت خود و اعضای خانواده خویش انتخاب کند تا بتواند مهاجرتی مطمئن و به دور از خطر داشته باشد. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش در این مقاله تمامی روش های مهاجرت به گرجستان را بیان نموده است. اگر قصد دریافت اطلاعات کامل در مورد مهاجرت به کشور گرجستان را دارید می توانید با تماس تلفنی از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند گردید. همچنین می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه مطرح نمایید تا توسط کارشناسان در اسرع وقت پاسخ داده شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *