مهاجرت داروسازان به استرالیا

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

اخذ اقامت استرالیا از طریق کار داروسازی برای متقاضیان این رشته، مهاجرت با مدرک داروسازی برای کسانی که مدارک تحصیلی خارج از استرالیا دارند، معادل سازی مدرک داروسازی در استرالیا برای داروسازان که قصد کار و زندگی در استرالیا را دارند و غیره در این مقاله به نحوی کلی و علمی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. (خوب بیان نشده)درآمد و مشاغل مرتبط با داروسازی در استرالیا به چه میزان می باشد؟ آیا داروسازانی که مدرک خود را خارج از استرالیا اخذ نموده اند نیاز به معادل سازی دارند؟ بازار کار داروسازی در استرالیا چه شرایطی دارد؟ و سوالات دیگر در زمینه مهاجرت داروسازان به استرالیا که برای شما عزیزان پیش خواهد آمد در این مقاله پاسخ داده خواهد شد. (در کجا پاسخ داده خواهد شد؟) کشور استرالیا جزئی از کشورهای وسیع با فرهنگ های مختلف می باشد که از کیفیت بالای زندگی و آموزشی و همچنین کاری برخوردار است. چنانچه خواهان اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت داروسازان به استرالیا هستید می توانید با موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل کرده و از مشاوره رایگان مشاورین با تجربه ما بهره لازم را ببرید. همچنین در پایان مقاله قادر خواهید بود سوالات خود را درج نموده تا مشاورین در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان در حیطه مهاجرت داروسازان به استرالیا باشند. در این مقاله به بررسی موضوعات زیر خواهیم پرداخت:

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مهاجرت داروسازان به استرالیا

فایل ویدئویی در خصوص تحصیل پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی در اروپا و آسیا و کانادا

فایل صوتی این ویدیو

مهاجرت داروسازان به استرالیا

کشور استرالیا برای زندگی و مهاجرت

یکی از روش های مهاجرت روش های کاری می باشد. رشته های مختلف برای کسب اقامت کاری شرایط کاملا متفاوتی دارند. طبیعتا مهاجرت به استرالیا از طریق مدرک داروسازی  نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. برای اخذ اقامت استرالیا از طریق کار داروسازی و اعزام داروساز به استرالیا باید از قواعد مربوط به جذب این نیرو در استرالیا اطلاعات کامل را کسب نمود که در این مقاله به بررسی چگونگی کسب اقامت کاری و معادل سازی آن خواهیم پرداخت. اخذ اقامت کاری استرالیا نیاز به کسب امتیازات از سیستم امتیاز بندی که این سیستم در ساب کلاس 189 موجود می باشد. شایان ذکر است متقاضیانی که قصد مهاجرت به استرالیا را  دارند می بایست اطلاعات کلی نیز از این کشور زیبا و پهناور داشته باشند استرالیا دارای اقتصاد قوی می باشد و از آب و هوای معتدل برخوردار است. زبان رسمی مردم این کشور انگلیسی می باشد و کشوری مهاجر پذیر است که این امور خود می تواند از عوامل مهم انتخاب این کشور برای مهاجرت و زندگی باشد.

پایتخت این کشور کانبراست و سیدنی از مهتریت شهرهای استرالیا محسوب می شود. واحد پول که کشور استرالیا به رسمیت می شناسد دلار استرالیاست. شرایط مهاجرت داروسازان به استرالیا که معمولا از طریق کار یا ادامه تحصیل می باشد که نیاز به معادلسازی و در برخی موارد گذراندن دوره هایی می باشد. البته اخذ اقامت از طریق برخی سرمایه گذاری ها نیز امکان پذیر می باشد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

پرچم استرالیا
شرایط عمومی استرالیا

نرخ بیکاری در استرالیا

در کشور دانمارک دانش آموزان از سن 7 سالگی شروع به تحصیل در مدارس دولتی و غیر دولتی می نمایند. تحصیل رایگان در مدارس دانمارک فقط برای مدارس دولتی بوده و تنها دانش آموزانی شامل تحصیل رایگان می باشند، که تابعیت این کشور را داشته باشند. زمان تحصیل در دانمارک از اوایل آگوست تا اواخر ژوئن می باشد. در مدارس دانمارک ساعت های درسی از ساعت 8 صبح الی 15 بعد از ظهر می باشد. ولی با این حال ممکن است، برخی از مدارس ساعات تدریسی متفاوتی داشته باشند. دانش آموزان در مدارس دانمارک از سال سوم به بعد زبان انگلیسی می آموزند و در سال های ششم به بعد، به یادگیری زبان های آلمانی و فرانسوی می پردازند. اخذ بورسیه تحصیلی در مدارس دانمارک نیز، شامل برخی از مقاطع دبیرستانی می شود و اخذ بورسیه تحصیلی در مدارس دانمارک در عنوان بعدی مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک بررسی می شود.

نرخ بیکاری استرالیا

با توجه به نمودار ارائه شده استرالیا طی سالیان اخیر عملکرد خوبی در زمینه کاهش نرخ بیکاری و افزایش و توسعه اقتصاد خود داشته است. بنابراین می توان نتیجه گرفت که کشور استرالیا می تواند مقصد خوبی برای مهاجرت داروساز به استرالیا و رسیدن به کار باشد.

شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار داروسازی در استرالیا

برای اخذ ویزای کاری در رشته ها و کشورهای مختلف مدارک متفاوتی مورد نیاز می باشد. که با توجه به شرایط و کشور انتخابی ممکنه است مدارک متفاوتی مورد نیاز باشد. می توان اذعان نمود که ویزای کار استرالیا از محبویت فراوانی برخوردار است. دولت و کشور استرالیا برای نیروهای متخصص و ماهر از جمله ویزای کار استرالیا با مدرک داوسازی سیاست های خاصی را اعمال نموده است. با توجه به این سیاست ها مهاجرت کاری داروسازان به استرالیا مهیا خواهد شد. ویزای کار در اداره مهاجرت کشورهای مختلف متفاوت است در کشور استرالیا به نام  Working and Skilled Visas شناخته شده است. ویزای کاری در استرالیا دارای ساب کلس های مختلفی است که متقاضیان داروشناسی و داروسازی در استرالیا می توانند با احراز و اثبات شرایط مورد نیاز از انواع مختلف آن برای کسب این ویزا استفاده نمایند.

باید توجه داشته باشید که در دریافت ویزای کاری و کاریابی داروسازان در استرالیا شرایط سنی، مدرک زبان و تحصیلات و سوابق کاری مرتبط و غیره به صورت تخصصی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت کسب امتیاز شما موفق به کسب دعوتنامه خواهید شد. محبوبیت ترین نوع ویزاهای کاری استرالیا ویزای کاری ساب کلس 189 است زیرا متقاضی از ابتدا با اقامت دائم وارد استرالیا می شود و محدودیت در انتخاب ایالت و شهر مورد علاقه برای زندگی نخواهد داشت. پس از کسب امتیازات و دریافت دعوتنامه شخص می بایست معادل سازی مدرک داروسازی در استرالیا را انجام داده و دوره های مربوط به معادل سازی را با موفقیت سپری نمایند در این صورت شخص می توان به عنوان یک داروساز آغاز به کار کند و در صورت تمایل شرایط راه اندازی داروخانه در استرالیا را نیز خواهد داشت.

از جمله مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کاری عبارتند از:

 • ارائه پاسپورت
 • ارائه دو قطعه عکس از شخص اصلی و هر یک از همراهان وی
 • در صورت داشتن پیشنهاد کاری ارائه مدارک مربوطه
 • در صورت تاهل ارائه مدارک و اسناد ازدواج
 • ارائه تمام مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 • ارائه سوابق کاری
 • گواهی عدم سوء پیشینه

شرایط اخذ ویزای همراه برای داروسازان ایرانی در استرالیا

یکی از مهمترین موارد برای مهاجرت اخذ ویزای همراه می باشد. معمولا افرادی که متقاضی کار در کشورهای خارجی هستند خواهان به همراه داشتن خانواده می باشند. بنابراین در این بخش به بررسی شرایط اخذ همراه خواهیم پرداخت. در برخی از ویزای های کاری که شخص با اقامت دائم وارد نمی شوند متقاضی می بایست در ابتدا وارد استرالیا شود و سپس درخواست ویزای الحاق نماید. ولیکن در ساب کلس هایی که شخص با اقامت دائم وارد استرالیا می شود می تواند خانواده را بصورت همزمان به همراه داشته باشد. شایان ذکر است که همراهان نیز اجازه کار و تحصیل دارند در صورت داشتن فرزند با توجه به اقامتی که دارند فرزندان متقاضی می توانند از تحصیل رایگان در مدارس دولتی استرالیا بهره مند شوند. مهاجرت داروسازان ایرانی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد و در صورت کسب امتیازات لازم در ساب کلس 189 می توانند با اقامت دائم وارد استرالیا شوند و همراهان خود را که شامل همسر و فرزندان زیر 22 سال است به همراه داشته باشند.

شایان ذکر است که مدرک داروسازی ایران در استرالیا برای متقاضیانی که فارغ التنحصیل دانشگاه های ایران هستند و دعوتنامه کاری را دریافت نموده اند نیازمند به معادلسازی و گذاراندن برخی دوره ها می باشد تا بتوانند وارد بازار کار شوند یا بتوانند برای راه اندازی داروخانه اقدام نمایند.

میزان حقوق و درآمد داروسازی در استرالیا

در این بخش به بررسی حقوق داروسازان در استرالیا خواهیم پرداخت. درآمد و مشاغل مرتبط با داروسازی در استرالیا با توجه به تحصیلات، جنسیت، سوابق کاری و مناطق مختلف متفاوت می باشد. در ادامه میزان حقوق برای این قشر در شهرهای مختلف و همچنین شرکت های مهم استرالیا برای شما عزیزان ارائه خواهد شد. متوسط درآمد داروسازان در استرالیا 41.96 دلار در ساعت می باشد.

شرکت های برتر داروسازان در استرالیا میزان حقوق به دلار استرالیا
ACT

62.50 دلار در ساعت

Government of South Australia

58.80 دلار در ساعت

Hunter New England Health

57.60 دلار در ساعت
Department Of Health 56.96 دلار در ساعت
Sydney Childrens Hospital Network 56.91 دلار در ساعت

پر درآمد ترین شهرها در استرالیا برای داروسازان: (میزان حقوق به دلار استرالیا)

WA پرت 50.34 دلار در ساعت
NSW سیدنی 49.43 دلار در ساعت
ACT کانبرا 44.77 دلار در ساعت
Brisbane QLD 44.16 دلاردر ساعت
 نیوکاسل NSW 42.70 دلاردر ساعت
Rockhampton QLD 42.66 دلاردر ساعت
ملبورن VIC 42.41 دلاردر ساعت
Gold Coast QLD 42.41 دلاردر ساعت

نموار زیر نشان دهنده درآمد و حقوق دانشجویان رشته های داروسازی و زیر مجموعه آن می باشد:

مشاغل مورد نیاز استرالیا در زمینه داروسازی

با توجه به آخرین اطلاعات کسب شده از شغل داروسازی در استرالیا، این مشاغلجزء مشاغل مورد نیاز می باشد و معمولا کار داروسازی در استرالیا در لیست مشاغل مورد نیاز این کشور قرار داشته است. تقاضا برای داروسازی و مشاغل مربوط به آن از سال 2019 به بعد سه برابر شده است. طی سال گذشته اگهی استخدام در این زمینه حدودا 180 برابر شده است. در ادامه برخی از مشاغل مورد نیاز در زمینه داروسازی در استرالیا را برای شما عزیزان ارائه خواهیم نمود:

 • تکنسین شیمیایی / دارویی.
 • درمانگر دارو
 • هماهنگ کننده داروی بیمارستان.
 • صنایع زیست فناوری.
 • بازرس دارو
 • بازرس بهداشت
 • تهیه نسخه برای بیماران
 • داروساز

با توجه به اطلاعات بدست آمده می توان اذعان نمود که استرالیا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری داروسازان می باشد. البته برخی از نکات نیز وجود دارد که متقاضیان کار در این زمینه می بایست مورد توجه قرار دهند و آن معادل سازی مدرک داروسازی در استرالیاست. داروسازان بدون معادل سازی های لازم که بر اساس قوانین وضع شده کشور استرالیاست نمی توانند وارد حیطه کاری شوند. در صورت اخذ امتیازات و کسب دعوتنامه کاری مدارک متقاضی می بایست توسط سازمان ارزیابی مدارک داروسازان استرالیا مورد بررسی و تایید قرار گیرد تا شخص مجوز اشتغال را کسب نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت داروسازان به استرالیا می توانید روی این لینک کلیک کنید.

شرایط مهاجرت و کار داروسازان در استرالیا و نحوه کاریابی و موسسات کاریابی در استرالیا

همانگونه که در مقاطع قبلی نیز تشریح شد، برای دریافت مجوز اشتغال، هر شخص به عنوان یک  داروساز می بایست  پس از دریافت تمام امتیازات و دعوتنامه از استرالیا در اولین گام معادل سازی مدرک داروسازی در استرالیا را می بایست کسب نماید. با انجام معادل سازی که شامل امتحان داروسازی استرالیا است و در صورت سپری این مراحل با موفقیت و کسب مجوزهای مربوطه متقاضی قادر خواهد بود کار داروسازی در استرالیا را آغاز نماید. برای این امر اگر چناچه از قبل پیشنهاد شغلی نداشته باشد می تواند از موسسات و سایت های کاریابی معتبر استرالیا استفاده نماید. مهاجرت داروسازان ایرانی به استرالیا نیز در بردارنده تمام موارد و شرایط فوق الذکر بوده و داروسازان ایرانی نیز برای کسب اقامت کاری باید گام به گام موارد و شرایط را دارا باشند. جهت اشتغال به عنوان داروساز در استرالیا و کسب پیشنهاد شغلی از شرکت و یا کار فرما در این کشور می توان از موسسات و سایتهای کاریابی که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت استفاده نمود:

موسسات کاریابی در کشور استرالیا آدرس وبسایت موسسات کاریابی
Seek-job https://www.seek.com.au/
apply now http://applynow.com.au
job active https://www.employment.gov.au/jobactive
Jora austrlia https://au.jora.com
adzuna https://www.adzuna.com.au/browse/melbourne
career one http://jobs.careerone.com.au/l-sydney,-nsw.aspx
the uni jobs https://www.timeshighereducation.com/unijobs/listings/australia
The SAS graduate program http://www.sas.com/en_au/academic/graduate-program.html

گام به گام تا کار در خارج از کشور

⭐️شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید به تنهایی ( بدون کمک وکیل مهاجرت ) در خارج از کشور کار پیدا کرده و برای اخذ اقامت خود اقدام نمایید. ⭐️

راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور

شرایط مهاجرت و کار داروسازان در استرالیا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت

در مباحث قبلی آموختیم که مدرک داروسازی ایران در استرالیا برای اشتغال به عنوان داروساز در استرالیا  نیاز به معادل سازی خواهد داشت. برای اشتغال در این حیطه متقاضی باید مسلط به زبان انگلیسی باشد. مدرک زبان مورد نیاز برای کار داروسازان در استرالیا به طور معمول ایلتس بالای 7 مورد قبول می باشد. پس از سپری تمام این مراحل و کسب مجوزهای لازمه می توان گفت که درآمد داروسازی در استرالیا قابل توجه بوده و شخص می تواند از درآمد بالا برخوردار باشد و در صورت 4 سال کار و زندگی و دادن بیمه و مالیات این کشور می توان به اقامت دائم و در سال پنجم با اثبات ادغام با فرهنگ این کشور و دادن آزمون که در زمینه تسلط زبان و فرهنگ استرالیاست به تابعیت این کشور نیز رسید. شایان ذکر است در صورت داشتن همسر و فرزند زیر 22 سال، همراهان نیز همراه با شخص اصلی به اقامت و تابعیت خواهند رسید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در حیطه روش های اخذ پاسپورت استرالیا می توانید مقاله زیر را مورد مطاله قرار دهید:

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سوالات متداول در خصوص شرایط مهاجرت و کار داروسازان در استرالیا

✅ آیا داروسازان ایرانی می توانند به استرالیا مهاجرت نمایند؟

داروسازان ایرانی در صورت داشتن شرایط اولیه از جمله سن، تحصیلات سوابق کاری و سطح زبان می توانند از طریق کاری تحصیلی و در صورت داشتن سرمایه و بیزینس خود از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایند.

✅ شرایط کار داروسازی در استرالیا چگونه است؟

ویزای کاری در استرالیا دارای ساب کلس های مختلفی است که متقاضیان داروشناسی و داروسازی در استرالیا می توانند با احراز و اثبات شرایط مورد نیاز از انواع مختلف آن برای کسب این ویزا استفاده نمایند. باید توجه داشته باشید که در دریافت ویزای کاری و کاریابی داروسازان در استرالیا شرایط سنی، مدرک زبان و تحصیلات و سوابق کاری مرتبط و غیره به صورت تخصصی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت کسب امتیاز شما موفق به کسب دعوتنامه خواهید شد.

✅ پیش نیازهای اشتغال به عنوان داروساز در استرالیا چیست؟

داشتن تحصیلات حداقل لیسانس و سوابق کاری مرتبط، سطح بالایی از دانش زبان، سن مناسب معمولا افرادی که زیر 36 سال هستند شانس بالاتری برای کسب دعوتنامه خواهند داشت.

✅ حقوق و درآمد کار داروسازان در استرالیا چگونه است؟

درآمد داروسازان در استرالیا 41.96 دلار در ساعت می باشد.

✅ مدرک زبان مورد نیاز برای کار داروسازان در استرالیا چیست؟

معمولاً ایلتس بالای 7 مورد قبول می باشد.

✅ شرایط راه اندازی داروخانه در استرالیا چیست؟

پس از کسب امتیازات و دریافت دعوتنامه شخص می بایست معادل سازی مدرک داروسازی در استرالیا را انجام داده و دوره های مربوط به معادل سازی را با موفقیت سپری نمایند در این صورت شخص می توان به عنوان یک داروساز آغاز به کار کند و در صورت تمایل شرایط راه اندازی داروخانه در استرالیا را نیز خواهد داشت.

✅ شرایط اخذ اقامت استرالیا از طریق کار داروسازی چگونه است؟

پس از سپری مراحل معادلسازی و کسب مجوزهای لازمه در صورت 4 سال کار و زندگی و دادن بیمه و مالیات این کشور می توان به اقامت دائم و در سال پنجم با اثبات ادغام با فرهنگ این کشور و دادن آزمون که در زمینه تسلط زبان و فرهنگ استرالیاست به تابعیت این کشور نیز رسید. شایان ذکر است در صورت داشتن همسر و فرزند زیر 22 سال، همراهان نیز همراه با شخص اصلی به اقامت و تابعیت خواهند رسید.

نتیجه گیری در خصوص شرایط مهاجرت و کار داروسازان در استرالیا

درآمد داروسازی در استرالیا برای متقاضیان کار در این کشور، مهاجرت با مدرک داروسازی برای متقاضیانی که تحصیلات خارج از استرالیا دارند، اعزام داروساز به استرالیا از کشورهای مختلف و از جمله ایران و غیره در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به مطالب ارائه شده در مقاله مهاجرت داروسازان به استرالیا می توان نتیجه گرفت چندین نوع ویزای کاری وجود دارد که محبوبترین آن ویزای ساب کلس 189 است که متقاضی از ابتدا با اقامت دائم وارد کشور می شود. این ویزا امتیاز بندی است که از سن، تحصیلات، سابقه کار، مدرک زبان وغیره شخص می بایست امتیاز آورده تا بتواند واجد شرایط کسب اقامت شود. در صورتی که شخص شرایط اولیه از جمله سن و مدرک زبان و غیره را دارا نباشد و یا امتیازات به حد نصاب نرسیده باشد می تواند از طریق تحصیل البته در صورت نداشتن گپ سنی بالا برای این کشور اقدام نماید و با کسب مدرک تحصیلی استرالیا شانس خود را برای کسب شغل افزایش دهد.
شایان ذکر است که اسکیلد ورکر کانادا نیز روش امتیازبندی که شخص می تواند با کسب امتیازات لازم موفق به دریافت دعوتنامه از کانادا شود که به نسبت استرالیا شرایط سهل تری را دارا می باشد. در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت داروسازان به استرالیا هستید می توانید با موسسه مشاوره MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان مشاورین با تجربه ما در این حیطه مطلع شوید. یا در انتهای مقاله سوالات خود را مطرح نموده و پاسخ خود را در زمینه مهاجرت داروسازان به استرالیا اخذ نمایید. در پایان چنانچه از مقاله نهایت استفاده را اخذ نمودین با دادن 5 ستاره ما را از نظرات خود مطلع سازید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *