مهاجرت و کار پزشکان در عمان، مدارک لازم برای کار پزشکان، دندانپزشکان، ماماها و پرستاران در عمان و شرایط دریافت اقامت و تابعیت کشور عمان برای پزشکان در این مقاله بررسی می شود. ما در این مقاله سعی بر این داریم تا تمامی پرسش هایی که ذهن شما را درگیر کرده است به صورت کامل پاسخ دهیم. مهاجرت و کار پزشکان ایرانی در عمان به چه صورت است؟ مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار عمان برای پزشکان چیست؟ شرایط تابعیت و اقامت پزشکان در عمان به چه صورت است؟ درآمد پزشکان در عمان چه مقدار است؟ همانطور که می دانید عمان یکی از امن ترین و صلح پذیرترین کشورهای منطقه می باشد. همچنین به دلیل نزدیک بودن به ایران و با ارزش بودن واحد پولی این کشور افراد زیادی تمایل دارند به این کشور برای کار و زندگی مهاجرت کنند. در این مقاله علاوه بر مهاجرت و کار پزشکان در عمان، شرایط استخدام پزشکان عمومی در این کشور، چگونگی استخدام پرستار و پزشک در عمان و … را بررسی کردیم. موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) با داشتن 15 سال سابقه درخشان در زمینه اخذ انواع ویزاهای تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری همراه و پشتیبان شما می باشد. در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره رایگان دارید می توانید با مراجعه به وب سایت های موسسه، درخواست مشاوره خود را ثبت کنید. مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در اولین فرصت با شما تماس گرفته و آماده خدمات رسانی به شما هستند. همچنین با تماس با تلفن های موسسه می توانید به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مهاجرت و کار پزشکان در عمان

مهاجرت و کار پزشکان در عمان

فایل ویدیویی کار در عمان

فایل صوتی این ویدیو

شرایط عمومی مهاجرت و کار پزشکان در عمان

امروزه با توجه به اینکه انسان ها به بیماری های متفاوتی دچار می شوند، تمامی کشورها نیاز به نیروی متخصص و کارآمد در زمینه پزشکی و پرستاری دارند. به همین دلیل اکثر کشورها برای تامین این نیاز شرایطی را جهت دریافت پزشک و پرستار از سایر کشورها را مهیا کرده اند. کشور عمان هم از این قاعده مستثنی نمی باشد. در حال حاضر کشور عمان تعداد بسیار زیادی بیمارستان تاسیس کرده، اما به دلیل جمعیت کم این کشور و نداشتن نیروی متخصص اقدام به جذب نیروی متخصص در زمینه پزشکی، پرستاری، مامایی و دندانپزشکی را دارد. همچنین کشور عمان اعلام کرده است که تا سال 2040 نیاز به 13000 نیروی متخصص دارد. معادل سازی کردن مدارک تحصیلی پزشکان در عمان مهمترین امر برای پزشکان می باشد. افرادی که تمایل دارند به عنوان پزشک، دندانپزشک، ماما و یا پرستار در کشور عمان کار بکنند، ابتدا باید در آزمون معادل سازی شرکت کنند و در صورتی که بتوانند نمره قبولی از این آزمون را کسب کنند می توانند کارفرمایی را جهت حمایت مالی پیدا کنند، سپس می توانند در عمان مشغول به کار شوند. در ادامه شرایط مهاجرت و کار پزشکان در عمان و چگونگی استخدام پزشکان در عمان و … را بررسی می کنیم.

شرایط عمومی عمان

نرخ بیکاری در عمان

مهمترین سوال در ذهن افراد این است که شرایط مهاجرت و کار پزشکان در عمان و یا سایر کشورها چگونه است؟ برای بررسی این سوال بهتر است ابتدا نرخ بیکاری در عمان را مورد بررسی قرار دهیم. زیرا شاخص بیکاری یکی از مهمترین فاکتورها برای متقاضیان مهاجرتی می باشد. همانطور که می دانید نرخ بیکاری به درصد افرادی که در جستجوی کار هستند ولی کار مناسبی پیدا نمی کنند گفته می شود. خوشبختانه نرخ بیکاری در عمان در طی سال های گذشته کاهش یافته است. در سال 2010 نرخ بیکاری حدود 4.7 درصد بوده و در سال 2019 به 3.1 درصد رسیده است. در واقع از این آمار می تواند نتیجه گرفت در عمان از هر 100 نفر 3 نفر بیکار هستند. همچنین در نمودار زیر شما می توانید میزان نرخ بیکاری در عمان را بررسی کنید. به دلیل پایین بودن نرخ بیکاری در عمان، این کشور به نیروی متخصص پزشک، پرستار، دندانپزشک و ماما نیازمند است. پس در صورتی که پزشکان و پرستاران بتوانند مدرک تحصیلی خود را معادل سازی کنند استخدام در عمان کار سختی نخواهد بود.

نرخ بیکاری عمان

مدارک و شرایط ویزای کار پزشکان در عمان

مهمترین مدرک جهت مهاجرت و کار پزشکان در عمان دریافت ویزای کاری این کشور می باشد. متقاضیانی که قصد دارند به عنوان پزشک، دندانپزشک، پرستار، ماما و … در عمان کار کنند، ابتدا باید مدرک تحصیلی خود را مطابق با قوانین این کشور معادل سازی کنند و پس از معادل سازی، رزومه خود را برای بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور عمان جهت پیدا کردن کارفرما ارسال کنند. در نتیجه برای گرفتن ویزای کار کشور عمان نیاز به کارفرما است که مجوز کار نیروی خارجی را باید از اداره مهاجرت عمان دریافت کند. همچنین داشتن تخصص پزشکی در این کشور شرایط کاریابی را راحت تر می کند.

در ادامه این مقاله فرایند معادل سازی مدارک پزشکی در عمان را مورد بررسی قرار می دهیم:

افرادی که تقاضای ویزای کاری پزشکان در عمان را دارند، در ابتدا باید مدرک تحصیلی خود را معادل سازی کنند. اولین آزمون که متقاضیان باید در آن شرکت کنند آزمون پرومتریک عمان می باشد. این آزمون چهار گزینه ای است و در کشورهای عمان، هند، ترکیه، امارات، مالزی و سایر کشورهای اروپایی برگزار می شود. به همراه داشتن پاسپورت برای شرکت در آزمون پرومتریک عمان الزامی می باشد. آزمون پرومتریک عمان در تاریخ های مختلفی برگزار می شود و در صورتی که فرد نتواند در آزمون قبول شود مجدداً می تواند در آزمون شرکت کند. توجه داشته باشید که متقاضیان فقط می توانند این آزمون را دو بار در سال انجام دهند.

علاوه بر این سوابق کاری و مدارک تحصیلی متقاضیان حائز اهمیت است و مورد ارزیابی قرار می گیرد. متقاضیان باید نامه شغلی، آخرین مدارک تحصیلی، بیمه نامه و سایر مدارک هویتی خود را برای ثبت نام Assessment و یا جهت ارزیابی ارائه نمایند. علاوه بر ارائه مدارک و ثبت نامه، متقاضیان می بایست مصاحبه ای در رابطه با سوالات بالینی را انجام دهند. برای انجام این مصاحبه متقاضیان نیاز به دریافت ویزای 10 روزه تا یک ماه توریستی در عمان را دارند. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار پزشکان در عمان به شرح ذیل است:

 • داشتن پاسپورت دارای اعتبار
 • ارائه مدارک هویتی
 • ارائه پیشنهاد شغلی کارفرما در عمان
 • ارائه قرارداد کاری
 • مدارک تحصیلی
 • سوابق کاری
 • تهیه عکس مطابق با استاندارد مربوطه
 • ارائه گواهی سلامت

اخذ ویزای همراه برای پزشکان ایرانی

متقاضیانی که موفق به دریافت ویزای کار عمان شده اند، همچنین کارفرمایی را جهت حمایت مالی پیدا کرده اند، می توانند برای فرزند زیر 21 سال و همسر خود درخواست ویزای همراه کنند. البته اخذ ویزای همراه برای خانواده به نوع قرارداد، مرتبه شغلی و میزان درآمد فرد بستگی دارد. افرادی که قصد دارند برای خانواده خود درخواست ویزای همراه دهند و آنها را از طریق مهاجرت و کار پزشکان در عمان به این کشور ببرند نیاز به ارائه مدارک مالی کافی جهت حمایت از خود و خانواده در این کشور را دارند. علاوه بر این محل سکونت شخص باید مشخص باشد. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای همراه عمان برای پزشکان، دندانپزشکان، پرستاران و ماماها به شرح ذیل است:

 • فتوکپی گذرنامه متقاضی و همراهان
 • فتوکپی کارت اقامت اصلی
 • فتوکپی قرارداد کاری
 • ارائه مدارک مالی مبنی بر اینکه قادر به پرداخت هزینه های سفر هستید
 • قرار داد اجاره نامه محل سکونت
 • مدارک هویتی متقاضی
 • ارائه سند ازدواج

مهاجرت و کار پزشکان در عمان و حقوق دریافتی

درآمد پزشکان در عمان متناسب با رده شغلی و یا اینکه در بیمارستان یا مراکز درمانی دولتی و یا خصوصی کار می کنند متفاوت است. همچنین میزان درآمد در مراکز دولتی بسیار بیشتر از مراکز خصوصی است. زیرا بیشتر مراکز دولتی بیرون از مسقط قرار گرفته اند به همین دلیل میزان حقوق پرداختیشان به نسبت مراکز خصوصی در داخل مسقط بیشتر است. علاوه بر این متخصصان در زمینه های اطفال، زنان، رایولوژی و … حقوق بیشتری در مقایسه با سایر پزشکان عمومی دریافت می کنند.

به طور کلی متوسط درآمد پزشکان در عمان 1780 ریال عمان است و حداقل میزان درآمد حدود 240 ریال عمان و حداکثر آن 7900 ریال عمان است. در جدول ذیل میزان درآمد پزشکان با تخصص های متفاوت را می توانید مشاهده کنید. لازم به ذکر است هر ریال عمان معادل 2.597 دلار آمریکا می باشد.

شغل

درآمد به ریال عمان
دندانپزشک

3960

متخصص تغذیه

3840
تکنسین آزمایشگاه

1350

پرستار

1430
مهندس زیست پزشکی

1500

داروساز

1970
پرستار بچه

1100

مشاغل مورد نیاز پزشکی در عمان

پیشتر توضیح دادیم که به دلیل کم بودن جمعیت کشور عمان و همچنین نداشتن نیروی متخصص در زمینه پزشکی، عمان نیاز به جذب پزشکان و نیروهای متخصص در زمینه پزشکی را دارد. به همین دلیل علاوه بر استخدام پزشک عمومی در زمینه های متنوع افرادی که دارای تخصص هستند می توانند برای ویزای مهاجرت و کار پزشکان در عمان درخواست بدهند. همچنین دارا بودن تخصص پزشکی در عمان نظیر کارشناس بیهوشی، پرستار، ماما و … بسیار مفید است. در جدول ذیل مشاغل مورد نیاز پزشکی در عمان آمده است.

مشاغل مورد نیاز مرتبط با پزشکی در عمان

بیهوشی

قلب و عروق

دستیار دندانپزشک

جراح عمومی

پزشک داخلی

تکنسین آزمایشگاه

ماما

پرستار

جراح مغز و اعصاب

متخصص زنان و زایمان

کار درمان

چشم پزشک

ارتوپد

متخصص اطفال

رادیولوژیست

کلینیک ایرانی در کشور عمان

کشور ایران دارای پزشکان و متخصصان با سوادی می باشد. علاوه بر این مردم کشور عمان از وجود پزشکان متخصص ایرانی در کشورشان بسیار خوشحال و راضی هستند. به همین دلیل تعداد مراکز درمانی ایرانی و یا کلینیک ایرانی در کشور عمان روز به روز افزایش پیدا می کند. همچنین بالا رفتن تعداد کلینیک های ایرانی در عمان باعث افزایش صادرات دارو و کالاهای پزشکی در عمان می شود. مرکز IDC Iranian Dental Center یکی از مراکز دندانپزشکی در عمان می باشد. دندانپزشکان می توانند برای کار دندانپزشکی در عمان با درآمد مطلوب در این کلینیک کار کنند. یکی دیگر از مراکز ایرانی Iranian Medical Center  می باشد.

مهاجرت و کار پزشکان در عمان و کاریابی در عمان

همانطور که گفتیم برای دریافت مهاجرت و کار پزشکان در عمان ابتدا متقاضیان باید آزمون پرومتریک عمان را قبول شوند. سپس مدارک خود را ارزیابی کنند. رزومه خود را برای پیدا کردن کارفرما به بیمارستان های و مراکز درمانی مختلف در عمان ارسال کرده و در نهایت پیشنهاد شغلی را دریافت کنند. همچنین متقاضیانی که مصاحبه را در عمان انجام می دهند دارای شانس بیشتری نسبت به دیگران برای کاریابی هستند. به همین دلیل افراد می توانند پس از تهیه رزومه خود با شرکت ها و موسسات کاریابی ارتباط برقرار کنند تا از این طریق بتوانند راحت تر شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. تعدادی از موسسات کاریابی عمان در جدول ذیل آمده است:

موسسات کاریابی در عمان

MENA HR Solutions LLC

Global Business Network LLC (GBN)

Oxygen Oman

Al-Miladi Global Human Resources Management

Randstad Middle East

Competence HR

موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با داشتن 15 سال سابقه در امر مهاجرت و همچنین با داشتن وکلایی توانمند و خبره در زمینه مهاجرت و کار پزشکان در عمان می تواند شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمایند. علاوه بر این موسسه حقوقی ملک پور در تمامی زمینه های تهیه مدارک، آزمون ها، نحوه ثبت نامه، تاریخ امتحانات و دریافت ویزای کاری عمان شما عزیزان را یاری می نماید. همچنین افرادی که نمره ی قبولی را از آزمون دریافت کرده اند می توانند با استفاده از ویدیوی بی نظیر آقای استاد ملک پور در رابطه با نحوه نگارش رزومه، راه های پیدا کردن کارفرما، قوانین کار در کشور های دیگر از صفر تا صد کاریابی در خارج از کشور را یاد بگیرید. در واقع این محصول به شما این امکان را می دهد بدون نیاز به وکیل در کشور های مختلف به دنبال کار باشید.

وضعیت اقامت و دریافت تابعیت عمان از طریق مهاجرت و کار پزشکان در عمان

افرادی که قصد دارند از طریق مهاجرت و کار پزشکان در عمان اقدام کنند. مهم ترین هدف برای متقاضیان، اخذ اقامت و تابعیت عمان می باشد. پزشکانی که موفق به اخذ ویزای کار عمان می شوند، در ابتدا اقامت دو ساله دریافت می کنند. آنها می توانند اقامت خود را برای سال های بعد با توجه به قرارداد کاری و نظر کارفرما تمدید کنند. یکی از نکات منفی مهاجرت به کشورهای حوزه خلیج فارس ندادن پاسپورت و اقامت این کشور به مهاجرین می باشد. در حالی که دانمارک و سوئد جز بهترین کشورها جهت دریافت تابعیت و اقامت برای پزشکان می باشند. همچنین متقاضیان می توانند پس از معادل سازی مدارک خود و پیدا کردن کار مناسب اقامت این کشورها را به ترتیب پس از پنج یا چهار سال دریافت کنند.

پرسش و پاسخ های متداول در خصوص مهاجرت پزشکان به عمان

✔️شرایط کاری پزشکان ایرانی در عمان چگونه است؟

پزشکان ایرانی پس از معادل سازی مدارک خود می توانند رزومه خود را جهت پیدا کردن کارفرما در عمان ارسال کنند و پس از دریافت قرارداد کاری می توانند برای ویزای کار پزشکان در عمان درخواست کنند.

✔️آیا پزشکان می توانند به همراه همسر و فرزند خود اقدام کنند؟

پزشکان بعد از دریافت ویزای کاری و متناسب با درآمد و مرتبه شغلی می توانند برای همسر و فرزند زیر 21 سال خود اقدام کنند.

✔️شرایط اقامت و تابعیت پزشکان ایرانی در عمان به چه صورت است؟

پزشکان ایرانی ابتدا با ویزای کار وارد عمان می شوند و اقامت دو ساله دریافت می کنند. همچنین بعد از این زمان بنا به نظر کارفرما و سمت شغلیشان می توانند این اقامت را تمدید کنند. ولی متاسفانه عمان از جمله کشورهایی می باشد که پاسپورت و تابعیت به مهاجرین نمی دهد.

✔️آزمون معادل سازی عمان به چه صورت است؟

آزمون پرومتریک عمان به صورت تستی می باشد. این آزمون در کشورهایی نظیر عمان، هند، ترکیه، امارات و مالزی برگزار می شود. اگر متقاضیان در ابتدا در این آزمون قبول نشوند اجازه دارند مجدد در این آزمون شرکت کنند.

سخن پایانی در مورد مهاجرت و کار پزشکان در عمان

به طور کلی شرایط مهاجرت و کار پزشکان در عمان در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. از مهمترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار برای پزشکان، دندانپزشکان، پرستاران، ماماها و … قبولی در آزمون پرومتریک عمان می باشد. بعد از انجام آزمون متقاضیان باید مصاحبه ای در خصوص تست های بالینی را انجام دهند. سپس می توانند رزومه خود را جهت پیدا کردن کارفرما ارسال کنند. برای پیدا کردن کارفرما، سازمان ها و موسسات کاریابی در عمان هستند که شما عزیزان می توانید از طریق آنها راحت تر شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. علاوه بر این متقاضیان محترم می توانند در صورتی که شرایط لازم و کافی جهت حمایت همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را دارا باشند برای ویزای همراه آنان درخواست کنند. همچنین پزشکان در ابتدا اقامت 2 ساله دریافت می کنند و می توانند در سال های بعد با توجه به سمت شغلی و یا نظر کارفرمایشان مجدد این اقامت را تمدید کنند. همچنین اطلاعاتی راجع به درآمد پزشکان در عمان ارائه کردیم. امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم سوالات شما عزیزان را در رابطه با مهاجرت و کار پزشکان در عمان را پاسخ داده باشیم. چنانچه در رابطه با ویزای عمان ابهاماتی دارید می توانید از طریق وب سایت موسسه حقوقی ملک پور درخواست خود را جهت دریافت مشاوره رایگان ثبت بفرمایید و یا با شماره تلفن های موسسه تماس حاصل فرمایید. مشاورین ما در اسرع وقت پاسخگوی شما هستند. شما عزیزان می توانید با قرار دادن ستاره در پایان این مقاله و همچنین در دیدگاه ها نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را در مورد مقاله بیان بفرمایید.

2 پاسخ
 1. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام
  دندانپزشک هستم 43 ساله.
  برای دریافت ویزای همراه چه میزان تمکن مالی باید ارائه شود؟ به صورت نقد باید باشد یا ملک و سهام هم قابل قبول است؟

  پاسخ
  • shahidi
   shahidi گفته:

   سلام عرض ادب. شما ابتدا می بایست نسبت به معادلسازی مدرک تحصیلی اقدام نمایید تا بتوانید ویزای کار پزشکان در کشور عمان را دریافت کرده و نسبت به اخذ ویزای همراه عمان برای خانواده خود اقدام کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *