مهاجرت پرستاران به دانمارک

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

مهاجرت پرستاران به دانمارک مقاله ای تخصصی در رابطه با مهاجرت پرستاران به دانمارک می باشد و در آن عناوین مختلفی از جمله حقوق ماهیانه پرستار در دانمارک، معادل سازی مدارک پرستاران در دانمارک و شرح اقامت دائم دانمارک به صورت علمی بررسی می گردد. شما پرستاران عزیز زمانی که می خواهید به کشور زیبای دانمارک مهاجرت نمایید، با چنین سوالاتی رو به رو می شوید. آیا مهاجرت پرستاران به دانمارک آسان و یا سخت می باشد؟ آیا حقوق ماهیانه پرستار در دانمارک از شغل های پر درآمد می باشد؟ آیا معادل سازی مدارک پرستاران در دانمارک کاری دشوار می باشد؟ اخذ اقامت دائم دانمارک برای پرستاران چگونه است؟ در مقاله مهاجرت پرستاران به دانمارک به این قبیل سوالات پاسخ می دهیم و تمامی شرایط مهاجرت و کار پرستاران در دانمارک را بیان می نماییم. شغل های پرستاری و پزشکی در سال های اخیر به شدت مورد نیاز کشور های اروپایی، کانادا و حتی استرالیا بوده است. در حال حاضر نیز با شیوع ویروس سال 2019 (کووید 19)، در اکثر کشور های جهان نیروی پرستار و کادر درمان مورد نیاز است. ولی نکته ای که در باب این مسئله وجود دارد، معادل سازی مدارک پرستاران و پزشکان در کشور های خارجی می باشد، که دارای مراحل خاصی می باشد و ما در این نوشتار، شرایط معادل سازی پرستاران در دانمارک را بیان خواهیم کرد. برای آگاهی کامل از این روند، در ادامه با ما همراه باشید و مقاله علمی ما را مطالعه فرمایید. سپس می توانید برای اطلاعات تکمیلی و اقدام برای مهاجرت به کشور دانمارک، با موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس بگیرید و برای مهاجرت خود مشاوره رایگان دریافت نمایید. لازم به ذکر است، این موسسه بالای 15 سال تجربه کار در امر اخذ ویزا و مهاجرت به کشور های جهان را دارد و بهترین و امن ترین راه مهاجرت را به شما عزیزان پیشنهاد می نماید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مهاجرت پرستاران به دانمارک

فایل ویدیویی توضیحات مدیریت موسسه در خصوص کار پرستاران در سوئد

فایل صوتی این ویدیو

مهاجرت پرستاران به دانمارک

شرایط پذیرش پرستار در دانمارک

دانمارک یک کشور واقع شده در شمال اروپا می باشد، که از نظر مشاغل، رفاه زندگی، سطح کیفیت و امنیت در جایگاه بسیار بالایی قرار دارد و به دلیل زیبایی ها و ویژگی های بسیار خوبی که دارد، افراد بسیار زیادی را از سراسر دنیا جذب خود می نماید. از دیگر مزایای کشور دانمارک برای زندگی می توان آب و هوای پاک و طبیعت بکر آن را نام برد. کپنهاگ پایتخت کشور دانمارک می باشد، که به دلیل حساس بودن مردم آن به سطح کیفیت آب و هوایی، اکثرا با دوچرخه در درون شهر تردد می نمایند. زبان دانمارکی، زبان رسمی کشور دانمارک می باشد و همچنین زبان انگلیسی در این کشور رایج می باشد. کشور دانمارک کشوری با امنیت بسیار بالا می باشد و میزان جرم و جنایت در آن نزدیک به 0 درصد است. کشور دانمارک در حال حاضر با کمبود مشاغل مهندسی، آموزشی، فناوری اطلات، پزشکی و کادر درمان و … رو به رو است و نیاز شدیدی به نیروی متخصص دارد. همان گونه که بیان شد، به دلیل وجود بیماری کرونا، دانمارک نیاز شدیدی به نیروی پرستاران دارد و این امر سبب گشته تا مهاجرت پرستاران به این کشور، آسان تر شود. البته در نظر داشته باشید، برای کار پرستاری در دانمارک، می بایست دوره های آموزش دانمارکی را گذراند. زیرا یادگیری زبان دانمارکی، از اصلی ترین شرایط ورود پرستار به کار پرستاری در دانمارک می باشد. کشور دانمارک در سال 2019 شرایط جدیدی را برای ورود پرستاران به کشور خود وضع کرده است، که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

پرچم دانمارک
شرایط عمومی دانمارک

لزوم یادگیری زبان کشور دانمارک جهت مهاجرت پرستاران به این کشور

در این قسمت از متن مقاله مهاجرت پرستاران به دانمارک، لزوم یادگیری زبان کشور دانمارک جهت مهاجرت پرستاران به این کشور را بررسی می نماییم. همان طوری که بیان کردیم، زبان دانمارکی یکی از سخت ترین زبان ها در میان کشور های اروپایی به شمار می رود و از نکات منفی در مهاجرت پرستاران می باشد. یادگیری زبان دانمارکی در این کشور که همگی به این زبان صحبت می نمایند، آسان می باشد و برای رشته های پرستاری و پزشکی لازم بوده و از حساسیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. زیرا پرستاران به صورت مستقیم باید بتوانند با بیماران خود ارتباط کلامی بگیرند و به راحتی پاسخ سوالات آنان را بدهند. بدین ترتیب، داشتن مدرک زبان دانمارکی در حد IDansk 3  ضروری است. دوره های آموزش زبان دانمارکی در کشور دانمارک می باشد و هر فردی می تواند با توجه به سطح هوش خود، در طی 1 الی 2 سال، این دوره ها را پست سر بگذارد. لازم به ذکر است، این دوره ها به صورت عادی و فشرده آموزش داده می شوند. در باب لزوم یادگیری زبان دانمارکی برای مهاجرت پرستاران به دانمارک، برخی از مهاجرت پرستاران بدون مدرک زبان به کشور دانمارک سوالاتی دارند. برای این امر، در ادامه نوشتار مهاجرت پرستاران به دانمارک، ما را همراهی کنید.

مهاجرت پرستاران به دانمارک بدون مدرک زبان

برخی از پرستاران می خواهند بدانند، آیا می توانند بدون مدرک زبان به کشور دانمارک مهاجرت نمایند؟ مهاجرت پرستاران بدون مدرک زبان امکان پذیر است و ارائه مدرک زبان دانمارکی و یا انگلیسی در ابتدا لازم نمی باشد. ولی به طور کلی، تسلط بر زبان دانمارکی و یا حتی به زبان انگلیسی، این امکان را به پرستاران می دهد تا به راحتی در این کشور برای گذراندن مراحل دوره های زبان، برقراری ارتباط کلامی و … با مشکل مواجه نشوند و مراحل یادگیری زبان آنان، تسریع بیاید. همراهان عزیز، مقاله مهاجرت پرستاران به دانمارک و سایر مقالاتی که در موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش مطالعه می کنید، کارشناسان این موسسه تهیه و تنظیم کرده اند و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام می باشد و نارضایتی این موسسه را به دنبال دارد.

شرایط اخذ ویزای همراه کشور دانمارک

از آن جایی که مدت زمان آموزش ربان دانمارکی برای یک پرستار 1 الی 2 سال بوده و یا ممکن است در برخی موارد بیشتر از این بازه زمانی به طول بیانجامد، مسئله همراه آوردن برای شخص پرستار بسیار حائز اهمیت می باشد. از آنجایی که مردمان اسکاندیناوی اهمیت ویژه ای به خانواده می دهند، اجازه آوردن همراه به متقاضیان را می دهند و پرستاران در همان ابتدا می توانند خانواده خود را همراه بیاورند. شایان ذکر است، منظور از خانواده، همسر و فرزندان شخص پرستار می باشد و پدر، مادر، خواهر و برادر، شامل همراه نمی باشند. به دلیل ویژگی برتر کشور دانمارک برای آوردن همران، مهاجرت به این کشور بدون مدرک زبان در ابتدا و دیگر ویژگی های کشوری، از بهترین کشور ها برای مهاجرت پستاران به دانمارک، به شمار می رود. به علاوه کشور دانمارک به همسر متقاضی اجازه کاریابی و کار در دانمارک را می دهد. همچنین فرزندان پرستار می توانند به تحصیل رایگان بپردازند.

گام به گام تا کار در خارج از کشور

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید به تنهایی ( بدون کمک وکیل مهاجرت ) در خارج از کشور کار پیدا کرده و برای اخذ اقامت خود اقدام نمایید.

راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور

شرایط و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت پرستاران به دانمارک

مهاجرت پرستاران به دانمارک شرایط زیادی را در بر می گیرد و تا این قسمت از نوشتار، شرایط ویزای همراه، یادگیری زبان دانمارکی، مهاجرت پرستاران بدون مدرک زبان و … را بررسی کردیم. پرستاران پس از یادیگری زبان دانمارکی، بایستی برای معادل سازی مدارک خود اقدام نمایند. اما قبل از معادل سازی مدارک پرستاران در دانمارک، بایستی مدارک و شرایطی را دارا باشند. فرد متقاضی بایستی قبل از معادل سازی چنین مدارکی آماده نماید.

 • پاسپورت معتبر
 • مدرک لیسانس پرستاری از یک دانشگاه معتبر و گذراندن طرح پرستاری
 • در صورت متاهل بودن، ارائه سند ازدواج
 • ارائه سند تولد فرزندان
 • ارائه تمکن مالی

شایان ذکر است، اخذ این ویزا فقط برای اشخاصی میسر می باشد، که مدرک پرستاری اخذ کرده اند. افرادی که مدرک آنان فوق دیپلم پرستاری، اتاق عمل و … می باشد، می بایست از طریق تحصیل برای دریافت اقامت دانمارک اقدام نمایند وسپس به معادل سازی بپردازند.

سوالات مهم درباره مهاجرت پرستاران به دانمارک

مهاجرت پرستاران به دانمارک، برای متقاضیان با سوالات بسیار زیادی همراه است. زیرا پرستاران برای مشغول به کار شدن در این کشور، مراحل و شرایط بسیار زیادی را باید پشت سر بگذارند. به طور کلی پرستاران به هنگام مهاجرت به کشور دانمارک با چنین سوالاتی رو به رو می شوند.

 • آیا مهاجرت پرستاران بدون مدرک زبان به دانمارک امکان پذیر است؟
 • چه شرایطی برای پذیرش پرستاران در دانمارک وجود دارد؟
 • آیا یادگیری زبان دانمارکی برای کار پرستاری لازم است؟
 • میزان حقوق ماهیانه پرستار در دانمارک چه قدر است؟
 • هزینه زندگی در دانمارک به چه میزان می باشد؟
 • آیا از طریق پرستاری در دانمارک می توان اقامت دائم گرفت؟
 • آیا به هنگام مهاجرت پرستاران به دانمارک، می توان همراه برد؟

پرستاران قبل از مهاجرت به کشور دانمارک می بایست پاسخ سوالات خود را در یافت نمایند و پاسخ این قبیل سوالات، در مقاله مهاجرت پرستاران به دانمارک ذکر شده است. شما عزیزان می توانید برای کسب پاسخ های جامع تر، با موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس بگیرید.

مهاجرت پرستاران به دانمارک و مراحل معادلسازی

یکی از اصلی ترین عوامل مهاجرت پرستاران به دانمارک، معادل سازی مدارک پرستاران در دانمارک می باشد و ما قصد داریم در این بخش از مقاله مهاجرت پرستاران به دانمارک، این روند را ارزیابی نماییم. معادل سازی مدارک پرستاران در دانمارک نسبت به پزشکان و دندانپزشکان آسان تر بوده و با سرعت بیشتری پیش می رود. در این روش، پرستاران برای معادل سازی مدارک خود، مدارک خویش را به اداره بهداشت دانمارک ارسال می نمایند. در حالی پزشکان برای معادل سازی و تاییدیه اولیه، مدارک خود را یه یک سازمان معتبر در آمریکا ارسال می نمایند.

به طور کلی معادل سازی مدارک پرستاران در دانمارک، به شرح زیر است.

 • مرحله اول:

  ارزیابی و ارزش گذاری مدارک تحصیلی

 • مرحله دوم:

  آزمون زبان

 • مرحله سوم:

  کار آموزی

در مرحله اول پرستاران مدارک خود را به به اداره سلامت و بهداشت دانمارک ارائه می نمایند و مدارک آنان مورد ارزیابی قرار می گیرد. پس از تایید شدن مدارک آنان، تاییدیه برای متقاضیان ارسال می شود و متقاضیان می توانند با این تاییدیه، به اداره مهاجرت دانمارک مراجعه کرده و برای اقامت سه ساله درخوست بدهند و برای ادامه مراحل اقدام نمایند. پس از قدم گذاشتن شخص پرستار در دانمارک و  گذراندن کلاس های آموزش زبان، متقاضی می باست در آزمون زبان شرکت نماید. لازم به ذکر است، این آزمون 2 بار در سال انجام می گیرد. شخص پرستار پس از قبول در آزمون مربوطه و اخذ مدرک زبان، باید بتواند در یک بیمارستان و یا مرکز درمان، به عنوان کارآموز، کار کند. دوره های کارآموزی همراه با دستمزد می باشد و شرکت در این دوره ها قبل از اخذ مدرک زبان نیز امکان پذیر است. ولی قبل از اخذ مدرک زبان و تسلط نداشتن به زبان دانمارکی، کارآموزی کمی دشوار و بعید به نظر می رسد. پرستاران برای کاری که در دانمارک انجام می دهند، حقوق دریافت می نمایند. برای آگاهی از حقوق ماهیانه پرستار در دانمارک، عنوان بعدی مقاله را بررسی می نماییم.

میزان حقوق پرستاران در دانمارک

قطعا پرستارانی که می خواهند برای رفاه زندگی و پیشرفت در زندگی به کشور های برتر اروپایی اعم از دانمارک مهاجرت نمایند، قبل از هر چیز کشوری را برای مقصد خود انتخاب می نمایند، که درآمد بالایی برای آنان به ارمغان بیاورد. کشور دانمارک از ثروتمند ترین کشور های اروپایی می باشد و حقوق ماهیانه پرستار در دانمارک بسیار مناسب می باشد و پرستاران می توانند به راحتی در این کشور به زندگی بپردازند. شایان ذکر است، در طی سال های اخیر و با توجه نیازمندی دانمارک به نیروی پرستاری، درآمد بسیار مناسبی برای این رشته در نظر گرفته است. به طور کلی حقوق ماهیانه یک پرستار در دانمارک، از محدوده 2178 یورو تا دامنه 6589 یورو می باشد. شایان ذکر است، تجربه کاری بر درآمد پرستاران تاثیر بسیار زیادی دارد و تاثیر تجربه بر درآمد پرستاران در نمودار ذیل آمده است.

تاثیرات تجربه بر درامد پرستاران در دانمارک

هزینه های زندگی در دانمارک

همان گونه که در عنوان قبلی مقاله مهاجرت پرستاران به دانمارک بیان کردیم، میزان درآمد ها و مالیات از سطح بسیار بالایی برخوردار است. به همین علت میزان هزینه ها نیز در سطح بالا می باشد. سطح هزینه به طور متوسط در دانمارک از دیگر کشور هایی اروپایی گران تر می باشد و میزان هزینه زندگی بدون در نظر گرفتن هزینه اجاره ها در دانمارک برای 4 نفر، 3353.19 کرون دانمارک می باشد. میزان هزینه های زندگی در شهر کپنهاگ دانمارک، بسیار گران تر از هزینه ها در دانمارک می باشد و میزان هزینه ها برای یک شخص در این شهر، 1000 الی 1500 یورو می باشد. به طور متوسط هزینه اقلام خوراکی در دانمارک، به شرح جدول زیر می باشد.

اقلام

هزینه ها (یورو)

یک کیلو گوشت

12

یک کیلو مرغ

8

یک کیلو برنج

2

یک کیلو پنیر

11

12 عدد تخم مرغ

3.5

یک کیلو سیب زمینی

1.69

یک کیلو پیاز

1.41

یک کیلو پرتقال

2.65

یک کیلو موز

2.50

یک کیلو سیب

2.59

یک کیلو گوجه فرنگی

3.45

یک راس کاهو

1.56

یک لیتر شیر

1.26

500 گرم نان

2.56

نکات مثبت و مزایای مهاجرت پرستاران به دانمارک

این روش از مهاجرت پرستاران به کشور دانمارک، نکات مثبت بسیاری دارد و ما می خواهیم در این بخش از مقاله مهاجرت پرستاران به دانمارک، به بررسی این موضوع می پردازیم. شرایط و ضوابط مهاجرت پرستاران به دانمارک در سال های اخیر بسیار دشوار و روند پیچیده ای در پیش دارد. ولی در سال های جدید، قوانین جدیدی برای مهاجرت پرستاران به دانمارک وضع شده است. ولی با این حال، به طور مشخصی معلوم نیست، این شرایط تا چه زمانی وضع شده باشد. از این رو پیشنهاد می کنیم، در اولین زمان برای مهاجرت خود اقدام نمایید.

به طور کلی مزایا و نکات مهاجرت پرستاران به دانمارک، به شرح لیست زیر می باشد.

 • مهاجرتی امن، کم هزینه
 • بدون نیاز به دریافت پیشنهاد شغلی
 • امکان اخذ ویزای همراه
 • اجازه کار به صورت تمام وقت
 • اجازه تحصیل رایگان فرزندان
 • درآمد بالا برای پرستاران در این کشور
 • مهاجرت به بهترین کشور اروپایی محسوب می شود
 • مهاجرت به بهترین کشور اروپایی محسوب می شود
 • امکان اخذ اقامت دائم و حقوق شهروندی
 • مهاجرت بدون نیاز به مدرک زبان

اخذ اقامت و پاسپورت دانمارک برای پرستاران

اخذ اقامت دائم دانمارک برای پرستاران به 2 صورت کلی امکان پذیر می باشد، که یکی از طریق قوانین اقامت دائم دانمارک می باشد و روش دیگر بر اساس قوانین اقامت دائم از طریق قانون اتحادیه اروپا.

روش اول: اقامت دائم از طریق قانون اتحادیه اروپا

روش دوم: اقامت دائم دانمارک

در روش اول پرستاری که 5 سال در یکی از کشور های اروپایی زندگی کرده باشد و زبان و فرهنگ آن جامعه را بیاموزد، می تواند اقامت دائم اروپا را بگیرد. این اقامت با کارت اقامت اتحادیه اروپا اعطا می شود.در روش دوم پرستاری که به مدت 8 سال در دانمارک زندگی نماید و مالیت بپردازد، می تواند اقامت دائم دانمارک را درخواست بدهد. شایان ذکر است، این روند اخذ اقامت، می تواند در برخی شرایط، در طول 4 سال به پرستاران داده شود. به طور کلی پرستاران پس از 9 سال زندگی در دانمارک، پرداخت مالیات، احترام به فرهنگیات این جامعه، نداشتن کیفر و رعایت قوانین این جامعه، می توان تابعیت و پاسپورت دانمارک را اخذ کرد.

 • مهاجرتی امن، کم هزینه
 • بدون نیاز به دریافت پیشنهاد شغلی
 • امکان اخذ ویزای همراه
 • اجازه کار به صورت تمام وقت
 • اجازه تحصیل رایگان فرزندان
 • درآمد بالا برای پرستاران در این کشور
 • مهاجرت به بهترین کشور اروپایی محسوب می شود
 • مهاجرت به بهترین کشور اروپایی محسوب می شود
 • امکان اخذ اقامت دائم و حقوق شهروندی
 • مهاجرت بدون نیاز به مدرک زبان

سوالات رایج درباره مهاجرت پرستاران به دانمارک

آیا پرستاران می توانند اقامت دائم دانمارک را دریافت نمایند؟

بله. همچنین آنان می توانند از دو روش قوانین کشور دانمارک و یا قوانین اتحادیه اروپا برای اخذ اقامت دائم درخواست بدهند.

حقوق ماهیانه پرستار در دانمارک به چه میزان می باشد؟

حقوق یک پرستار در دانمارک، از محدوده 2178 یورو تا دامنه 6589 یورو می باشد.

آیا مهاجرت پرستاران بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

بله. پرستاران بایستی در کشور دانمارک در دوره های آموزش زبان شرکت نمایند.

آیا معادل سازی مدارک پرستاران در دانمارک آسان است؟

به طور کلی با توجه به نیاز شدید دانمارک به نیروی پرستار، شرایط معادل سازی برای آنان آسان می باشد.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی درباره مهاجرت پرستاران به دانمارک

مهاجرت پرستاران به دانمارک، اقامت دائم دانمارک، مهاجرت پرستاران بدون مدرک زبان به دانمارک و دیگر شرایط کار پرستاران در دانمارک در مقاله مهاجرت پرستاران به دانمارک، مورد بررسی علمی عنوان شد. در طول بررسی مقاله مهاجرت پرستاران به دانمارک عنوان شد، مهاجرت پرستاران به دانمارک بسیار مهاجرت مناسبی می باشد، زیرا این کشور از بهترین و ثروتمند ترین کشور های اروپایی می باشد. همچنین در سال های جدید این کشور قوانین آسانی برای مهاجرت پرستاران قرار داده است. به علاوه در این مقاله دانستیم، شخص پرستار می تواند برای خانواده خود، که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد، ویزای همراه بگیرد. در طی اخذ ویزای همراه، همسر متقاضی می تواند به طور تمام وقت به کار مشغول شده و فرزندان وی می توانند به صورت رایگان تحصیل نمایند. در ادامه شخص پرستار می تواند با 9 سال کار و زندگی در دانمارک، تابعیت و پاسپورت دریافت می نماید. شما عزیزان می توانید با تماس تلفنی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش، مشاوره رایگان در جهت مهاجرتی آسان دریافت نمایید. در صورت رضایتمندی از این نوشتار 5 ستاره بدهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *