مهاجرت پرستاران به سوئد، مهاجرت پرستاران بدون مدرک زبان، اقامت کاری پرستاران در سوئد و دیگر شرایطی همچون حقوق ماهانه پرستار در سوئد در مقاله مهاجرت پرستاران به سوئد به تفصیل بیان می گردد. شاید شما هم از پرستارانی هستید، که می خواهید به سوئد مهاجرت کنید. بدین ترتیب ممکن است سوالاتی داشته باشید. آیا مهاجرت پرستاران به سوئد گزینه مناسبی است؟ آیا مهاجرت پرستاران بدون مدرک زبان به کشور سوئد امکان پذیر است؟ اقامت کاری پرستاران در سوئد چگونه می باشد؟ حقوق ماهانه پرستار در سوئد به چه میزان است؟ در این مقاله می خواهیم شرایط کاری پرستاران در سوئد را مورد بررسی قرار دهیم و روند اخذ اقامت و همچنین اخذ ویزای همراه برای وی را بیان نماییم. کشور سوئد، کشوری شاد و پر انرژی می باشد و پرستارانی که قصد مهاجرت به این سرزمین را دارند، بایستی به معادل سازی مدارک خویش بپردازند. برای آگاهی بیشتر از روند مهاجرت پرستاران به سوئد، با ما همراه باشید و در ادامه مقاله مهاجرت پرستاران به سوئد، شرایط کاری یک پرستار را بیاموزید. این مقاله در جهت اطلاعات جامع از شرایط مهاجرتی پرستاران به سوئد نگارش شده است. شما می توانید با تماس موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش به صورت رایگان شرایط مهاجرتی خود و خانواده خود را بسنجید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مهاجرت پرستاران به سوئد

فایل ویدیویی توضیحات مدیریت موسسه در خصوص کار پرستاران در سوئد

فایل صوتی این ویدیو

مهاجرت پرستاران به سوئد

شرایط عمومی مهاجرت پرستاران به سوئد

مهاجرت پرستاران به سوئد، شرایط زیادی را دارد و اصل ترین شرایط، اخذ ویزا و اقامت پرستار در سوئد می باشد، که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. سوئد از شاد ترین کشورهای جهان می باشد و یکی از کشور های پیشرفته در میان کشور های اروپایی است. دانمارک، نروژ و فنلاند از همسایگان سوئد می باشند و شهر زیبای استکهلم، پایتخت سوئد است. مهاجرت پرستاران به سوئد هر ساله اتفاق می افتد و در حال حاضر با وجود ویروس کرونا و نیازمندی هر کشوری به نیروی پزشکی و پرستاری، این آمار به حد زیادی بالا رفته است. به طور کلی پرستارانی که می خواهند به کشور سوئد مهاجرت داشته باشند، می بایست در ابتدا، مدارک تحصیلی و مدارک سابقه کار خود را ترجمه نمایند و این مدارک را به اداره نظام پزشکی سوئد، تحویل بدهند. پس از 3 الی 4 ماه، نظام پزشکی سوئد، پاسخ خود را ارسال می نماید و در صورتی که تایید شده باشد، برای شخص متقاضی تاییدیه ارسال می شود. سپس شخص پرستار بایستی این تاییدیه را به همراه مدارکی که در ادامه ذکر می نماییم، به سفارت کشور سوئد تحویل بدهد و درخواست ویزای کار داشته باشد. اقامت کاری پرستاران در سوئد نیز، به همراه ویزای کار این کشور، صدور می گردد و اعتبار آن 1 ساله است. پس از گذر از چنین مراحلی، فرد متقاضی می تواند قدم در خاک سوئد بگذارد.

پرچم سوئد
شرایط عمومی سوئد

مهاجرت پرستاران به سوئد و لزوم یادگیری زبان سوئدی

مهاجرت پرستاران به سوئد و لزوم یادگیری زبان سوئدی، در این عنوان از مقاله مهاجرت پرستاران در سوئد بررسی می شود. شایان ذکر است، یادگیری و اخذ مدرک زبان سوئدی در حد بالا، اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا اداره مهاجرت سوئد، توجه ویژه ای به این موضوع دارد. از این رو فرد متقاضی می تواند زیر نظر یک استاد زبان سوئدی، به صورت روزانه حداقل 4 ساعت آموزش ببیند، که جمعا 540 ساعت آموزش می باشد. کلاس های آموزشی در این کشور شامل A1، A2، B1، B2، C1 و C2 می باشد و فرد متقاضی باید بتواند مدرک C1 را اخذ کرده و بتواند مدت اقامت خود را تمدید نماید و برای معادل سازی اقدام به عمل آورد. شایان ذکر است، میزان هزینه هایی که برای یادگیری زبان سوئدی در نظر گرفته می شود، نسبت به شهر و کالجی که انتخاب می نمایید، متفاوت بوده و به صوت تخمینی، از 8000 یورو شروع می شود. به علاوه ارائه رسید پرداخت شهریه یادگیری زبان به اداره مهاجرت، جهت تمدید اقامت کاری پرستاران در سوئد از ضروریات امر می باشد و در عدم تایید تمدید، هزینه ها به شخص متقاضی عودت می گردد. ممکن است در راستای اهمیت بسیار زیاد مدرک زبان سوئدی برای پرستاران، برخی از اشخاص چنین سوالاتی مطرح نمایند، آیا مهاجرت پرستاران بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ برای پاسخ به این سوال، در ادامه نوشتار مهاجرت پرستاران به سوئد، در کنار ما باشید.

 • One World Scholarship-Afro-Asian Institute Salzburg Grants Austria 2019

  دانشگاه اینسبروک و سالزبورگ به دانشجویانی که از کشور های پیشرفته برای مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد اقدام می کنند، بورسیه اعطا می نمایند.

 • CoQus PhD Fellowships at University of Vienna in Austria

  دانشگاه ملی وین برای دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی ارشد، دکترا و دستاورد ها و پتانسیل های فردی که توسط هیئت دانشگاه بررسی می شود، ارائه می گردد.

 • MODUL University Next Generation Scholarships in Austria

  در دانشگاه مادول (MODUL) وین، برای اشخاصی که در رشته دکترا تحصیل می نمایند، اعطا می گردد. طبق این بورسیه، نهایتا 50 درصد از شهریه های 45000 یورویی کاهش می یابد.

مهاجرت پرستاران به سوئد بدون مدرک زبان

در عناوین فوق دانستیم، مدرک زبان سوئدی، یکی از الزامات و مدارک اصلی جهت کار پرستاران در سوئد می باشد. ولی از آنجایی که کشور سوئد به متقاضیان اجازه می دهد، در دوره های زبان شرکت نمایند و پرستاران می توانند بدون داشتن مدرک زبان و تنها با آشنایی با زبان سوئدی برای انجام معادل سازی در کشور سوئد اقدام نمایند. . همراهان همیشگی، مقاله مهاجرت پرستاران به سوئد، تهیه و تنظیم شده توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) می باشد. لذا هر گونه کپی برداری بدون ذر منبع شرعا و قانونا حرام می باشد.

شرایط اخذ ویزای همراه کشور سوئد

قرار است، در این عنوان از مقاله مهاجرت پرستاران به سوئد، شرایط اخذ ویزای همراه را برای فرد متقاضی عنوان کنیم. همراه برای یک شخص متقاضی، شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال او می باشد. همچنین در شرایطی که بتوان وابستگی فرزندان بالای 18 سال را اثبات کرد، می توان در صورت صلاحیت و ارائه مدارکی مبنی بر گواهی، برای آنان نیز ویزای همراه گرفت. نکته مثبت در اخذ ویزای همراه برای خانواده پرستار چنین است، شخص متقاضی می تواند به صورت همزمان درخواست ویزای همراه برای خانواده خویش بدهد و در ابتدا، با همراهان به کشور سوئد مهاجرت نماید. همراهان متقاضی از مزایای بسیار مناسبی در کشور سوئد بهره مند خواهند شد. در واقع همسر و شریک زندگی فرد، می تواند با داشتن پیشنهاد کاری، به صورت تمام وقت کار کند و همچنین فرزندن وی می توانند از مزایای تحصیل در این کشور برخوردار شوند.

گام به گام تا کار در خارج از کشور

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید به تنهایی ( بدون کمک وکیل مهاجرت ) در خارج از کشور کار پیدا کرده و برای اخذ اقامت خود اقدام نمایید.

راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور

شرایط و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت پرستاران به سوئد

ارائه مدارک درخواست شده و داشتن شرایط لازم جهت اخذ اقامت 1 ساله در سوئد برای پرستاران بسیار ضروری است. زیرا در صورت عدم تهیه مدارک مورد نیاز، هیچ گونه موافقتی در پروسه اخذ ویزای شما صورت نمی گیرد. همچنین باید در نظر داشته باشید، مدارک را به همان نحوی که درخواست شده است، ارائه نمایید. مثلا پاسپورت شما بایستی 2 سال اعتبار داشته باشد. زیرا در صورتی که کمتر از دو سال اعتبار داشته باشد، ممکن است اداره مهاجرت به فرد متقاضی کمتر از یک سال اجازه اقامت بدهد و در مراحل یادگیری زبان و معادل سازی با مشکلات جدی رو به رو شود.

به طور کلی مدارکی که باید ارائه گردد، موارد ذیل می باشند.

 • ارائه پاسپورت با اعتبار 2 ساله و یا بیشتر
 • ارائه تمکن مالی برای شخص و همراهان به میزان لازم
 • ارائه بیمه درمانی
 • ارائه مدارک تحصیلی ترجمه شده و معتبر
 • ارائه سوابق کاری مرتبط و ترجمه شده

مهاجرت پرستاران به سوئد و سوالات مهم

 • آیا برای مهاجرت پرستاران به سوئد، حتما باید معادل سازی انجام داد؟

بله. فرد متقاضی فقط در صورتی که مدارک خود را معادل سازی کرده باشد، می تواند در شغل مربوطه کار کند.

 • آیا همراهان متقاضی اجازه کار و تحصیل در این کشور را دارند؟

بله. همراه متقاضی با دریافت پیشنهاد شغلی می تواند به صورت تمام وقت کار کند و فرزندان نیز اجازه تحصیل دارند.

 • آیا پرستاران در هر سنینی می توانند به سوئد مهاجرت کنند؟

بله. کشور سوئد برای پرستاران شرایط سنی وضع نکرده است.

 • آیا قبل از مهاجرت به سوئد، پستاران به مدرک زبان مقدماتی نیاز دارند؟

خیر. ولی چنانچه با زبان این کشور آشنا باشید، در دریافت مدرک c1 سوئدی، زمان کمتری صرف می نمایید.

 • اگر پرستار بتواند در کمتر از یک سال مدرک زبان c1 را اخذ نماید، بلافاصله می تواند برای معادل سازی اقدام کند؟

بله. هیچ لزومی ندارد تا پس از دریافت مدرک زبان، زمان خود را به بیکار سپری نماید.

مراحل معادلسازی برای مهاجرت پرستاران به سوئد

متقاضیان کار پرستاری در کشور سوئد، پس از گذر از مراحل فوق، بایستی در طی سه مرحله مدارک خود را معادل سازی نمایند. این مراحل عبارتند از:

 • آزمون های تئوری مربوط به رشته تحصیلی
 • آزمون های عملی و اینترنتی
 • گذراندن نیم ترم واحد درسی

مرحله اول:

این آزمون به صورت رایگان می باشد و دانستن زبان سوئدی و داشتن مدرک زبان c1 این کشور، از الزامات شرکت در آزمون می باشد. در طی این آزمون از هر شرکت کننده ای در باب رشته تحصیلی خویش آزمون می گیرند و پرستاران نیز در این مرحله، باید قبول شوند تا بتوانند وارد مرحله دوم شوند. لازم به ذکر است، در صورت مردودی در این آزمون، متقاضیان می توانند در 5 سال، 3 بار آزمون بدهند تا بتوانند در این مرحله قبول شوند.

لازم به ذکر است، در صورتی که فرد متقاضی در آزمون مردود شود، تمدید اقامت وی، از سوی اداره مهاجرت سوئد باید تایید شود.

مرحله دوم:

در این مرحله شخص متقاضی می بایست، در یک مرکز درمانی به کار انترنی مشغول شود. دوره های انترنی در سوئد، معمولا دوره های 3 ماهه می باشند.

مرحله سوم:

متقاضیان پس از اینکه دوره های انترنی را به پایان رساندند، بایستی در دانشگاه اومئو، یک نیم ترم 15 واحدی را سپری کنند. شرکت در این کلاس ها هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین امکان پذیر است. همچنین این کلاس ها به زبان سوئدی بوده و رایگان است.

شایان ذکر است، گذراندن مراحل دوم و سوم به صورت همزمان امکان پذیر است. با این کار شخص پرستار برای تقاضا به سازمان نظام پزشکی سوئد، جهت اخذ مدرک معادل سازی شده صلاحیت بیشتری خواهد داشت.

مهاجرت پرستاران به سوئد دارای نکات مثبت و مزایایی مهم می باشد، که در ادامه به بررسی این عوامل می پردایم.

نکات مثبت و مزایای سوئد برای مهاجرت پرستاران

همان گونه که بیان کردیم، مهاجرت پرستاران به سوئد دارای مزایا و نکات مثبتی می باشد. پس از اخذ تاییدیه برای کار در سوئد، پرستار می تواند بدون محدودیت در هر شهری که می تواند در آن سکونت داشته باشد، به کار بپردازد. همچنین با توجه به نیازمندی کشور سوئد به نیروی پرستاری، یافتن یک کارفرمای معتبر، امری آسان می باشد. سازمان های تامین اجتماعی کشور سوئد در میان کشور های دنیا، یکی از بهترین بیمه ها را به افراد مهاجر ارائه می دهند و به علاوه، خدمات درمانی و اجتماعی به ارائه می کنند. در صورتی که متقاضیان بتوانند در سوئد مراحل معادل سازی را با موفقیت بگذرانند، با یادگیری زبان دیگر کشور های اروپایی و یافتن یک کارفرما و دریافت تاییدیه، می توانند در این کشور ها به کار بپردازند.

میزان حقوق پرستاران در سوئد

مهاجرت پرستاران به سوئد دارای شرایط بسیار مهمی است، که در عناوین قبلی مقاله، به بررسی این موارد پرداختیم. ولی یکی از اصلی ترین شروطی که پرستاران قبل از اقدام برای مهاجرت، به بررسی آن می پردازند، حقوق ماهانه پرستار در سوئد می باشد. میانگین حقوق ماهانه پرستار در سوئد، 37700 کرون می باشد. پرستاران در کشور سوئد می توانند با افزایش تجربیات خود، افزایش حقوق را تجربه نمایند. مثلا یک پرستار با 5 سال تجربه کاری، 23 درصد افزایش حقوق خواهد داشت و میزان افزایش حقوق وی بر اساس افزایش تجربه کاری، به شرح نمودار زیر می باشد.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن نهایی در مورد مهاجرت پرستاران به سوئد

مهاجرت پرستاران به سوئد، اقامت کاری پرستاران در سوئد، حقوق ماهانه پرستار در سوئد و دیگر شرایطی از جمله مراحل معادل سازی مدارک پرستاران در سوئد را در مقاله مهاجرت پرستاران به سوئد بررسی کرده و به تفصیل علمی بیان کردیم. در مقاله مهاجرت پرستاران به سوئد تمامی شرایط لازم برای کار پرستاری در این کشور را بیان کریم. متقاضیان قبل از معادل سازی نیاز به دریافت مدرک زبان c1 دارند و پس از دریافت مدرک زبان، می توانند در معادل سازی مدارک خود، سه مرحله مجزا را پشت سر بگذارند. به طور کلی اگر شما عزیزان می خواهید به کشور زیبای سوئد مهاجرت کرده و در زمینه پرستاری کار کنید، اخذ ویزای اولیه شما، یک سال به طول می انجامد. چنانچه خود هیچ اطلاعی از روند اخذ ویزا و مهاجرت ندارید و یا می خواهید احتمال موفقیت شما در پروسه مهاجرتی خود بالا باشد، با موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس بگیرید و صفر تا صد اخذ ویزا را با کمک مشاورین مهاجرتی، آموزش ببینید. در نظر داشته باشید، مشاوره های اولیه به صورت رایگان می باشد. در صورتی که از نکات و اطلاعات مقاله مهاجرت پرستاران به سوئد رضایت دارید، 5 ستاره بدهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *