مهاجرت پزشکان به اتریش

مهاجرت پزشکان به اتریش

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع روش های مهاجرت

مهاجرت پزشکان به اتریش ، اتریش کشوری زیبا و محصور در خشکی در اروپای مرکزی است ، که به دلیل زندگی در مشهورترین موسیقیدانان جهان مانند موتزارت و بتهوون ، که بیشتر عمر خود را در پایتخت این کشور وین گذرانده اند ، مشهور است. اتریش به دلیل کوهستانی خیره کننده ، مقصد اصلی ورزش های زمستانی و گردشگری است. هنر و فرهنگ اتریش در سراسر جهان بسیار شناخته شده است و بسیاری از خارجی ها تصمیم می گیرند به این کشور نقل مکان کنند و زندگی جدیدی را در یکی از زیباترین کشورهای کره زمین از نظر زیبایی طبیعی و همچنین بسیار پیشرفته آغاز کنند. اقتصاد و سطح بالای زندگی. اتریش یکی از اعضای مهم اتحادیه اروپا و سایر سازمانهای مهم جهانی است. مراحل معادل سازی تحصیلات پزشکی چیست؟ میزان حقوق پرستاران در اتریش چقدر است؟

موسسه حقوقی ملک پور  می تواند شما را در امر مهاجرت به بیش از 70 کشور از جمله کشور اتریش کمک شایانی نماید. همچنین شما می توانید با موسسه تماس رایگان برقرار نمایید تا شرایط شما به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانید برای انتخاب کشور بهترین گزینه را برگزینید.

مهاجرت پزشکان به اتریش

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور اتریش
 • مهاجرت پزشکان به اتریش از طریق کار
 • مهاجرت پزشکان از طریق تحصیل
 • رشته های معادل سازی پزشکی در اتریش
 • روند معادل سازی مدارک پزشکی در اتریش
 • مدارک مورد نیاز مهاجرت پزشکان به اتریش
 • میزان حقوق پزشکان در اتریش
 • اخذ تابعیت و اقامت اتریش
 • هزینه های تحصیل مهاجرت پزشکان به اتریش
 • خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت پزشکان به اتریش
 • سخن پایانی

درباره کشور اتریش

اتریش با هشت کشور مرز مشترک دارد: آلمان ، جمهوری چک ، اسلواکی ، مجارستان ، اسلوونی ، ایتالیا ، لیختن اشتاین ، سوئیس (آنها را بر روی نقشه مشاهده کنید – در جهت عقربه های ساعت از بالا / شمال). طولانی ترین مرز با آلمان مشترک است و طول آن حدود 801 کیلومتر / 497 مایل است. اتریش یکی از معدود کشورهای محصور در خشکی در اروپای مرکزی است،  همراه با سوئیس و لوکزامبورگ. اتریش کشوری عمدتا کوهستانی است که کوههای آلپ قسمتهای غربی و جنوبی و بیشتر تپه های ملایم را در قسمت های شرقی و شمالی پوشانده است. در نیمه بعدی قرن دوم میلادی ، قبایل مختلف آلمانی قلمرو خود را گسترش دادند و با حمله های ویرانگر به سرزمین های روم روبرو شدند. در اواسط دهه 500 ، باواریایی ها قلمرو بین کوه های آلپ شرقی و منطقه وینروالد را کنترل می کردند. در حدود 800 شارلمانی ، پادشاه فرانكس و سرانجام امپراطور مقدس روم ، سرزمینی را در دره دانوب ایجاد كرد كه به Ostmark (مارس شرقی) معروف است. در سال 996 ابتدا از Ostmark به عنوان “Ostarrichi” ، پیشرو واضح واژه آلمانی مدرن “Österreich” نام برده شد. پایتخت اتریش وین است (به آلمانی ویین گفته می شود).

پرچم اتریش
شرایط عمومی اتریش

وین همچنین بزرگترین شهر اتریش است. طولانی ترین رودخانه در اتریش دانوب است (به آلمانی Donau نامیده می شود). رود دانوب دومین رود طولانی اروپا است. این رودخانه در مسیر خود به سمت دریای سیاه ، از اتریش بیش از 349 کیلومتر در 216 مایل عبور می کند. بزرگترین بنادر دانوب در اتریش وین و لینز هستند. بسیاری از مهاجران به ویژه از کشورهای شرق اروپا در اتریش زندگی ، کار و تحصیل می کنند. در سالهای اخیر ، پناهندگان از سوریه ، ایراک و کشورهای مختلف آفریقایی خانه جدیدی در اتریش پیدا کردند اما در سالهای اخیر ، سیاست اتریش در مورد مهاجرت محدودتر شده است. اتریشی ها به زبان آلمانی صحبت می کنند که زبان رسمی کشور است. با این حال ، برخی از گویش های آلمانی اتریشی قوی وجود دارد و برخی از کلمات در اتریش استفاده می شود ، اما در آلمان استفاده نمی شود.

مهاجرت پزشکان به اتریش از طریق کار

متخصصان پزشکی در اتریش تحت “کارگران بسیار واجد شرایط” قرار دارند و هنگام گرفتن ویزای کار برای این کشور دو گزینه دارند. آنها می توانند از طریق ویزای جویای کار وارد اتریش شوند و اگر در مهلت تعیین شده کار پیدا کنند ، می توانند برای کارت قرمز-سفید-قرمز درخواست مجوز کار در این کشور را انجام دهند. اگر داوطلب قبلاً در بیمارستان اتریش شغل پیدا کرده باشد ، می تواند مستقیماً با کنسولگری اتریش در کشور خود درخواست کارت قرمز-سفید-قرمز کند. همه داوطلبان احتمالی قبل از شروع به کار در اتریش به عنوان پزشک پزشکی باید مجوز پزشکی را داشته باشند. بهترین منبع برای یافتن شغل در بیمارستان اتریش این وب سایت است. موقعیت های زیادی در سراسر کشور در دسترس است و یافتن شغل به هیچ وجه دشوار نخواهد بود ، به خصوص با توجه به این واقعیت که متخصصان پزشکی در اتریش “کمبود” دارند. همچنین می توانید مستقیماً به بیمارستانی که می خواهید در آن کار کنید مراجعه کنید.

پزشکان آموزش دیده خارجی که می خواهند در اتریش شروع به کار کنند باید شروع به کار در بیمارستان اتریش کنند. پس از اطمینان از اشتغال آنها ، مرحله بعدی درخواست ویزای کار است. با این حال ، شما نمی توانید قبل از گرفتن پروانه پزشکی اتریش شروع به کار کنید. پزشکان آموزش دیده خارجی که دوره پزشکی خود را در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا به پایان رسانده اند ، با توجه به اینکه دانش لازم را برای انجام این کار از زبان آلمانی دارند ، می توانند بلافاصله برای مجوز پزشکی در اتریش اقدام کنند. در صورت انجام این آزمون ، آنها می توانند قبل از دریافت مجوز برای تبدیل شدن به پزشک پزشکی در اتریش ، در امتحان نهایی اتاق پزشکی اتریش شرکت کنند. فارغ التحصیلان خارج از منطقه EEA قبل از اتمام سایر مراحل باید ثابت کنند که آموزش خارجی آنها از همان استاندارد برنامه های پزشکی اتریش است. اکثر مردم اتریش مراقبت های بهداشتی خود را در مراکز خصوصی انجام می دهند ، بنابراین تقاضا برای پزشکان خصوصی قطعاً زیاد است. شروع تمرین خود ، بنابراین شاید بهترین انتخاب هنگام کار در اتریش باشد  و می توانید این کار را با اثبات داشتن سابقه پاک و سلامت و توانایی انجام تمرین انجام دهید.

مهاجرت پزشکان از طریق تحصیل

تحصیل در اتریش جایگزینی عالی برای تحصیلات عالی در آلمان است. دانشگاه های دولتی در اتریش بیش از 500 دانشکده را برای انتخاب ارائه می دهند ، این بدان معناست که تمام دانشکده های موجود در اتریش وجود دارد. ورود به دانشگاههای اتریش بلافاصله بعد از مدرسه امکان پذیر است ، مهارت زبان آلمانی لازم نیست ، میانگین امتیاز گواهی دبیرستان نیز مهم نیست ، هیچگونه آزمون ورودی وجود ندارد. تحصیل در رشته زبان آلمانی و رشته های اصلی از همان زمان دریافت ویزا ، پس از ورود به اتریش آغاز می شود. دانشگاه پزشکی در وین یک دانشگاه پزشکی در وین ، اتریش است. قبلاً دانشکده پزشکی از اول ژانویه 2004 به دانشگاهی مستقل تبدیل شد. استقلال مدارس پزشکی از ساختار دانشگاه های “عمومی” بخشی از اصلاحات گسترده تر در سیستم دانشگاه های اتریش بود که در سال 2003 تصویب شد. مدت تحصیل برای پزشکی در دانشگاه پزشکی در وین ، اتریش 6 سال است و تحصیلات رایگان است. تحصیل پزشکی ، دندانپزشکی ، دامپزشکی ، داروسازی در اسلواکی ، مجارستان ، جمهوری چک ، رومانی ، بلغارستان ، اتریش و صربستان

برای تحصیل در پزشکی یا دندانپزشکی در اتریش ، باید موارد زیر را داشته باشید:

 •  سطح C1 آلمانی
 • قبولی در آزمون ورودی که شامل زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک ، ریاضیات ، مقاطع به زبان آلمانی و آزمون ضریب هوشی

 • داشتن یک نامه پذیرش از دانشگاه پزشکی در کشور خود در صورتی که شهروند اتحادیه اروپا نیستید ، پیش نیاز است.

در سال اول ، شما در دانشگاه وین ثبت نام می کنید تا زبان به سطح B2 برسد. این دروس هر روز از دوشنبه تا جمعه 3 ساعت است و مدت زمان تحصیل 9 ماه است. در سال دوم ، دوره 9 ماهه زبان را ادامه می دهید تا به سطح C1 برسید. تاریخ امتحان ورودی دانشکده پزشکی و دندانپزشکی در ابتدای ماه ژوئیه هر سال است. پس از قبولی در آزمون و پذیرش در دانشگاه پزشکی ، هزینه ها برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا در سال 800 یورو برای دانشگاه و برای شهروندان اتحادیه اروپا رایگان است. برای اقامت و غذا ، شما بین 600 تا 800 یورو در ماه نیاز دارید.

رشته های معادل سازی پزشکی در اتریش

 رشته تحصیلی

Field of Study

شنوایی سنجی

Audiologist

علوم زیست پزشکی

Cardiovascular

کایروپراکتیک—متخصص درمان پا

chiropractor

ارتوپدی

orthopedist

متخصص تغذیه بالینی

Clinical nutritionist

بهداشت دهان

dental  hygienist

بهداشت دندانپزشک

Dentist

تکنسین فوریتهای پزشکی

Emergency medical technician

پزشک

doctor of medicine

پرستار

General nurse

کارگربهداشت

Healthcare worker

مامایی

Midwife

کاردرمانی

occupational therapy

داروساز

pharmacist

تکنسین داروخانه

Pharmacy Technician

فیزیوتراپ

Physiotherapist

بینایی سنجی

Optometrist

پروتز

prosthetist

مربی اجتماعی

social educator

روانشناسی

Psychologist

رادیوگرافی

Radiographer

تکنسین آزمایشگاه پزشکی

medical laboratory technologist

روند معادل سازی مدارک پزشکی در اتریش

مدارک پزشکی از بیشترین مدرک هایی است که در اتریش درخواست می شود ، به این معنی که سهمیه سالانه برای تعداد دانشجویان در هر دانشگاه پذیرفته می شود. همچنین باید در یک آزمون ورودی قبول شوید که بسته به رشته پزشکی که متقاضی هستید متفاوت است. سطح زبان آلمانی شما برای شرکت در اکثر برنامه های پزشکی در اتریش باید حداقل در سطح C1 باشد ، این بدان معناست که شما باید قبل از اقدام به آن را یاد بگیرید ، احتمالاً در کل دبیرستان. مدت تحصیل پزشکی در اتریش مانند اکثر کشورهای دیگر 6 سال است . با تشکر از چشم انداز سیاسی جهانی اتریش ، پزشک شدن در اتریش مانند برخی از کشورها ، به ویژه کشورهای خارج از اتحادیه اروپا ، دشوار نیست. با این حال ، قبل از ثبت نام در اتاق پزشکی اتریش ، هنوز برخی از الزامات وجود دارد. ابتدا باید اقامت اتحادیه اروپا / EEA باشید یا ویزای اقامت داشته باشید.

اگر شما آموزش پزشکی خود را در یک منطقه آلمانی زبان به پایان نرسانده اید ، قبل از پذیرش در امتحان نهایی توسط اتاق پزشکی اتریش ، ابتدا باید آزمون زبان را بگذرانید. برای فارغ التحصیلان برنامه های پزشکی غیر EEA ، آنها همچنین باید ثابت کنند که آموزش آنها از همان استانداردهای آموزش در اتریش برخوردار است. این کار با درخواست برای به رسمیت شناختن درجه با کمیسیون اعتبار سنجی آموزش های خارجی انجام می شود. پزشکان آینده پس از انجام کلیه شرایط پیش گفته در امتحان نهایی پذیرفته می شوند که برای همه پزشکان قبل از مجوز پزشکی در اتریش انجام می شود. با توجه به اینکه شما دوره آموزش و 3 سال اقامت خود را به پایان رسانده اید ، قبولی در آزمون نباید دشوار باشد. امتحان نهایی برای متخصصان متفاوت است. پس از قبولی در امتحان نهایی ، به عنوان پزشک در اتریش مجوز کار خواهید گرفت و به محض یافتن شغل یا شروع به کار خصوصی می توانید کار خود را شروع کنید. برای اینکه تحصیلات پزشکی یک کشور عضو در اتریش پذیرفته شود ، مدارک زیر باید از قبل ارسال شود:

 • مدارک آموزش مقدماتی پزشکی (صلاحیت پزشکی اولیه) مطابق با پیوست 5.1.1 دستورالعمل اتحادیه اروپا 2005/36 / EC صادر شده توسط یک کشور EEA
 • صدور گواهینامه انطباق آموزش و پرورش اتحادیه اروپا توسط مقام صالح با بیان اینکه آموزش مطابق با ماده 24 یا 23 بخشنامه فوق است

مدارک مورد نیاز مهاجرت پزشکان به اتریش

برای تحصیل پزشکی در اتریش شما همانند کشورهای دیگر نیاز است که دیپلم 12 ساله داشته باشید تا بتوانید در این مقطع و رشته، تحصیل کنید. برای تحصیل پزشکی در اتریش شما نیاز به قبولی در آزمون مربوطه دارید. پس داشتن نمره قبولی جهت دریافت پذیرش در رشته پزشکی در اتریش، از الزامات است. در زیر به مدارک موردنیاز جهت دریافت پذیرش تحصیل پزشکی در اتریش پرداخته ایم. توجه داشته باشید که دانشگاه های مختلف ممکن است از شما انگیزه نامه و یا توصیه نامه هایی را درخواست کنند که بایستی آن ها را نیز ارائه دهید.

 • کپی پاسپورت
 • نمره قبولی در رشته پزشکی
 • ترجمه مدارک تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • عکس
 • مدرک زبان
 • معرفی نامه از مدرسه متقاضی
 • تکمیل فرم درخواست
 • تکمیل فرم درخواست
 • 2  قطعه عکس
 • گذرنامه و کپی ویزاهای قبلی ( داشتن حداقل 3 ماه اعتبار و دو صفحه خالی )
 • تأیید بیمه درمانی مسافرتی با حداقل پوشش 30,000 € در اتریش و کل منطقه شینگن.

میزان حقوق پزشکان در اتریش

فردی که به عنوان پرستار در اتریش کار می کند معمولاً ماهیانه حدود 2،920 یورو درآمد کسب می کند. محدوده حقوق از 1460 یورو (کمترین) تا 4520 یورو (بالاترین) است. این متوسط ​​حقوق ماهیانه شامل مسکن ، حمل و نقل و سایر مزایا است. حقوق پرستار براساس تجربه ، مهارت ، جنسیت یا موقعیت مکانی به شدت متفاوت است. در زیر می توانید تفکیک جزئی بر اساس معیارهای مختلف را پیدا کنید.

اخذ تابعیت و اقامت اتریش

اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپا است که کیفیت زندگی بسیار بالایی را به مردم خود ارائه می دهد. اتریش با جاذبه های طبیعی الهام بخش و اقتصادی کاملاً پیشرفته و پایدار ، محل اقامت برجسته ای را ایجاد می کند.  گواهی تابعیت اتریش به عنوان تأیید کتبی تابعیت اتریش شما است. درخواست گواهی شهروندی اتریش باید شخصاً در سفارت کانبرا یا یکی از کنسولگری های اتریش ثبت شود. مدارک زیر برای درخواست گواهی شهروندی اتریش باید ارائه شود. اسناد رسمی صادر شده توسط سایر کشورها باید با مجوز قانونی (Apostille یا سایر موارد) صادر شوند و همچنین باید به آلمانی ترجمه شوند (به استثنای اسناد به زبان انگلیسی). تمام گذرنامه های جدید اتریشی شامل اثر انگشت (به استثنای کودکان تا 12 سال و گذرنامه های اضطراری) هستند. کلیه متقاضیان ، از جمله کودکان و نوزادان ، هنگام درخواست گذرنامه جدید باید در سفارت یا کنسولگری ها حضور داشته باشند. لطفا قبل از مراجعه به سفارت یا کنسولگری اتریش وقت خود را تعیین کنید. گذرنامه های اتریشی به طور کلی ده (10) سال اعتبار دارند و قابل تمدید نیستند. اگر نام خود را تغییر دهید ، باید برای گذرنامه جدید درخواست دهید. موارد زیر برای درخواست تابعیت الزامی است:

 • حداقل 10 سال اقامت مداوم در اتریش (حداقل پنج سال آن به عنوان اقامت دائم)
 • توان مالی کافی درآمد مطمئن
 • بدون سابقه کیفری
 • شناخت کافی از زبان آلمانی
 • نگرش مثبت نسبت به جمهوری اتریش.

هزینه های تحصیل مهاجرت پزشکان به اتریش

اتریش اغلب به عنوان کشوری گران قیمت برای گردشگری دیده می شود. به عنوان مثال وین یکی از گران ترین پایتخت های اروپا است و تعطیلات زمستانی در کوه های آلپ اتریش در میان ثروتمندان محبوب است. با این حال ، هنگام صحبت در مورد تحصیل در خارج از کشور در اتریش ، اولین چیزی که مردم سراسر جهان را به شوک می اندازد این است که این دانشجویان در واقع برای دانشجویان ورودی از اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) ، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس رایگان است. در دانشگاه های دولتی ، دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA که مدرک تمام وقت خود را دنبال می کنند یا برای یک برنامه مبادله ثبت نام می کنند ، مجبور به پرداخت شهریه نیستند. آنها فقط باید 20 یورو در ترم بپردازند ، که این هزینه عضویت اتحادیه دانشجویی و بیمه حوادث دانشجویی را پوشش می دهد.علاوه بر 20 یورو در هر ترم ، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA باید به طور متوسط ​​726.72 یورو در هر ترم برای شهریه پرداخت کنند.

خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت پزشکان به اتریش

مهاجرت به اتریش   دارای مراحل پیچیده و قانونی می باشد . پزشکانی که خواهان مهاجرت به اتریش هستند بایستی برای موفقیت در این زمینه از وکلای مجرب و متخصص استفاده کنند. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در این زمینه همراه شما عزیزان تا حصول نتیجه خواهد بود. برای ارسال مدارک بایستی مدارک خود را به سازمان بهداشت در اتریش ارسال کنید . دولت اتریش ایمیلی مبنی بر اینکه شما پزشک یا پرستار محسوب می شوید و بر اساس ساعات معین بایستی دوره بگذرانید . به طور مثال شما پرستار هستید و سه سال از مدارکتان پذیرفته شد، اگر به زبان اتریش ی مسلط باشید و بعد از گذراندن این دوره می توانید به عنوان پزشک در اتریش مشغول به کار شوید. پس از تاییدیه معادل سازی مدارک ، دانشجویان بایستی در دوره های زبان اتریشی ثبت نام کنند. در طول این یک سال بایستی برای تحصیل دوره پرستاری بایستی برنامه ریزی کنید . پیشنهاد موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه این است که دانشجویان در کشور خود ، زبان اتریشی را یاد بگیرند. چون همزمان یادگیری زبان اتریشی و معادل سازی دوره ها کار سختی است. میزان تقاضا برای دندان پزشکان و پرستاران بالا می باشد. کسانی که خواهان مهاجرت به اتریش هستند ، ابتدا مدارک معادل سازی خود را به وزارت بهداشت اتریش ارسال کنید . موسسه حقوقی ملک پور در تمامی مراحل همچون: معادل سازی ، کالج و گذراندن دوره زبان اتریشی در کنار شما عزیزان خواهد بود .

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت پزشکان به اتریش ، اتریش از نظر تعداد جمعیت بالاترین تعداد فارغ التحصیلان پزشکی را در بین کشورهای سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) دارد ، اما بیش از 30٪ ترجیح می دهند حرفه پزشکی را در این کشور دنبال نکنند. این مقاله مهاجرت پزشکان به اتریش ، روند معادل سازی در اتریش و میزان حقوق در اتریش برای پزشکان و پرستان مورد بررسی علمی قرار گرفت. در اتریش ، پزشکی یک مدرک 5 یا 6 ساله است که در چهار دانشکده پزشکی دولتی و خصوصی ارائه می شود. فارغ التحصیلان پزشکی برای دستیابی به مجوز تمرین باید دوره پزشکی عمومی یا تخصصی را بگذرانند. گواهینامه هیئت مدیره در پزشکی عمومی گرچه برای آموزش تخصصی اجباری نیست ، اما اغلب به عنوان پیش شرط دسترسی به پست های آموزش تخصصی در نظر گرفته شده است. برنامه های درسی آموزش غیررسمی تحصیلات تکمیلی ، مقادیر زیادی از کارهای اداری ، حقوق پایه پایین و ساعات طولانی کار برای انگیزه فارغ التحصیلان پزشکی برای مهاجرت به خارج از کشور یا کار در یک محیط غیر بالینی. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه مهاجرت پزشکان به اتریش در قسمت دیدگاه در انتهای مقاله سوالات خود را مطرح کنید تا مشاورین سریعا پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *