مهاجرت پزشکان به امارات ،  درآمد پزشکان در امارات ، تحصیل پزشکی در امارات، معادل سازی مدارک پزشکی در امارات 2021، میزان حقوق پرستاران و پزشکان در امارات ، هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل پزشکی در امارات  و اخذ تابعیت و اقلامت امارات در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار میگیرد. دبی یک شهر بین المللی  می باشد که در دهه های اخیر ، این شهر به مقصدی برای پزشکان مهاجر  در خارج از کشور تبدیل شده است.  دبی مکانی زیبا برای پرستاران ، پزشکان ، دندانپزشکان و سایر متخصصان پزشکی است تا بتوانند حرفه خود را گسترش دهند. یکی از مزیت های مهاجرت به امارات این است که اکثرست مردمان به زبان انگلیسی صحبت می کنند. در دبی و هر جای دیگر در امارات متحده عربی ، می توانید تمام حقوق خود را بدون کسر درصد مشخصی به عنوان مالیات نگه دارید. به دلیل اینکه بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی در دبی به صورت شبانه روزی باز هستند ؛ از این رو پزشکان دغدغه ایی مبنی بر نداشتن کار در این کشور را نخواهند داشت. پزشکانی که خواهان کار در دبی هستند ابتدا بایستی در آزمونی با نام HAAD شرکت کنند. بعد از قبولی در این آزمون می توانند به عنوان پزشک در این کشور مشغول بکار شوند. چنانچه شما عزیزان بعد از مطالعه مقاله مهاجرت پزشکان به امارات  سوالی داشتید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

مهاجرت به استرالیا

آنچه در این مقاله می خوانیم

  • درباره کشور امارات و شرایط پزشکان خارجی در امارات
  • تحصیل پزشکی در امارات
  • مهاجرت پزشکان از طریق کار
  • معادلسازی مدارک تحصیلی پزشکان در امارات
  • میزان حقوق پزشکان و پرستاران در امارات
  • هزینه های زندگی و تحصیل پزشکان در امارات
  • اخذ تابعیت و اقامت پزشکان در امارات
  • سخن پایانی

درباره کشور امارات و شرایط پزشکان خارجی در امارات

امارات متحده عربی ، در جنوب شرقی شبه جزیره عرب واقع شده است و منطقه ایی شبیه مثلث می باشد. سواحل آن به عنوان لبه های جنوب و جنوب شرقی خلیج عربستان و بخشی از ساحل غربی خلیج عمان در نظر گرفته شده است. امارات متحده عربی در منطقه خشک گرمسیری واقع شده است که در سراسر آسیا و شمال آفریقا گسترش یافته است. با این حال ، از آنجا که هم از خلیج عربی و هم از خلیج عمان که از طریق تنگه باب المنداب به دریای سرخ متصل است ، دارای آب و هوایی نسبتا گرم و استوایی نسبت به بقیه کشورها دارد .  پزشکانی که خواهان مهاجرت به کشور امارات هستند می توانند  در تمام ادارات مربوطه اقدام به ثبت نام کنند . شایان ذکر است که داشتن حداقل 2 سال سابقه کار در کشور مبدا برای پزشکان خارجی الزامی است. قبل از اقدام برای مشاغل ، پزشکان خارجی باید یک معاینه پزشکی؛ توسط نهادهای پزشکی govt.med به نام های DHA (مرجع بهداشتی دبی) و MOH (وزارت بهداشت U.A.E.)،  را برای دریافت مجوز پزشکی در دبی و U.A.E. انجام دهند. این نهادهای پزشکی امتحانی را از پزشکان خارجی برای واجد شرایط بودن مجوز پزشکی  می گیرند که پزشکان بایستی  در این آزمون قبول شوند. در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

پرچم امارات
شرایط عمومی امارات

تحصیل پزشکی در امارات

لیسانس پزشکی یک مدرک پزشکی کامل در مقطع کارشناسی ارشد است. این به این معنی است که وقتی فارغ التحصیلان دیپلم خود را دریافت می کنند ، آماده گام برداشتن و تمرین پزشکی هستند. این مدرک به عنوان MBBS نامیده می شود. سه سال اول تحصیل در علوم بهداشتی و یادگیری مبانی عمل بالینی است. در کنار علوم زیست پزشکی ، دانشجویان بین المللی دوره های زبان انگلیسی برای علوم پزشکی می گذرانند.  در سال چهارم دانشجویان دوره های دانش بالینی را آغاز می کنند. که این دوره ها معمولاً  کارآموزی در چرخش در بیمارستانهای آموزشی و در نهایت بیمارستانهای غیر آموزشی  می باشد.  در سال ششم  که آخرین سال تحصیل می باشد بیشتر بر تخصص پزشکی تمرکز دارند. شایان ذکر است که اخذ مدرک پزشکی مبنی بر داشتن صلاحیت برای پزشک شدن نیست.

مهاجرت پزشکان از طریق کار

برای اینکه شما واجد شرایط کار به عنوان پزشک  یا پرستار در دبی باشید ، از طرف سازمان بهداشت شهرستان معروف به DHA اداره بهداشت دبی؛ لازم است مجوز و صلاحیت واقعی را از کشور خود دریافت کنید. پس از ارائه این اطلاعات ، توسط سازمان بهداشت دبی مورد ارزیابی قرار خواهید گرفت. پزشکان بایستی پیشنهاد کاری از کارفرما داشته باشند زیرا اعطای اقامت بر اساس اسپانسرینگ است که قرارداد کار شما است.

  • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری امارات

معادلسازی مدارک تحصیلی پزشکان در امارات

اداره بهداشت و درمان شهر دبی اخیراً مجوز جدیدی را برای ویزیت پزشکان اعلام کرده است. این مجوز، به دندانپزشکان ، پزشکان و پزشکان CAM خارجی اجازه می دهد تا وارد کشور شوند. سپس مجاز به کار در حداکثر 3 مرکز بالینی در منطقه آزاد DHCC در امارات متحده عربی هستند. همچنین ویزای جدید به پزشکان اجازه می دهد تا 2 سال پس از اخذ پذیرش نامه استخدام شوند. نامه پذیرش سندی است که توانایی متقاضی برای کار به عنوان پزشک را تأیید می کند.

میزان حقوق پزشکان و پرستاران در امارات

در دبی ، حقوق کارگران در بخش مراقبت های بهداشتی به نقش سطح شغل ، نقش شغلی ، مدارک تحصیلی و خصوصی یا خصوصی بودن کلینیک یا بیمارستان بستگی دارد. طبق آمار اخیر ، حقوق یک پزشک  با پنج سال تجربه سالانه 404, 885 AED  است.  از طرف دیگر ، یک پزشک با کمتر از پنج سال تجربه می تواند هر ساله به طور متوسط ​​363000 AED حقوق دریافت کند. در همین حال ، پزشکی با ده سال تجربه یا بیشتر می تواند به طور متوسط ​​465،000 AED – 490،000 حقوق دریافت کند.  یک پرستار در دبی می تواند به طور متوسط ​​87764 – 120،000 AED سالانه درآمد کسب کند.

هزینه های زندگی و تحصیل پزشکان در امارات

قیمت املاک در امارات متحده عربی طی سالها افزایش یافته است و دبی نیز از این امر مستثنی نیست. با این وجود ، برخی از پزشکان کمک هزینه مسکن دریافت می کنند.  اگرچه دولت دبی به خارجی ها اجازه خرید املاک را می دهد ، اما بسیاری از مهاجران پرداخت اجاره را ترجیح می دهند.

  • هزینه زندگی

هزینه زندگی امارات

اخذ تابعیت و اقامت پزشکان در امارات

اعطای تابعیت امارات دارای قوانین سختی می باشد. پزشکان  و متخصصان ماهر باید در یک زمینه علمی منحصر به فرد همچون: در مطالعات و تحقیقاتی که دارای ارزش علمی که مورد نیاز امارات متحده عربی  می باشد، تخصص داشته باشند که از این ظریق بتوانند به تابعیت و پاسپورت امارات دست یابند.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت پزشکان به امارات ، میزان حقوق ، معادلسازی مدارک پزشکان در امارات 2021 و هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. امارات متحده عربی دارای زیرساخت های مراقبت های بهداشتی مدرنی ، امکانات پزشکی بسیار پیشرفته می باشد. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه مهاجرت پزشکان به امارات را در انتهای مقاله مطرح کنید تا مشاورین سریعا پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *