مهاجرت پزشکان به انگلستان

مهاجرت پزشکان به انگلستان

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و مراحل معادل سازی

مهاجرت پزشکان به انگلستان ،  پزشک بین المللی کسی است که ، صرف نظر از اینکه شرایط پزشکی اولیه خود را از کجا کسب کرده اند ، از دانشگاه انگلستان صلاحیت پزشكی اولیه را دریافت كرده و دوره آموزش بنیادی خود را به پایان رسانده اند اما وضعیت یا حق اقامت نامحدود ندارند. در مارس 2006 ، آموزش بدون مجوز در انگلستان پس گرفته شد ، به این معنی که در صورت وجود یک فارغ التحصیل مناسب اتحادیه اروپا ، امکان دریافت پست به عنوان یک کارآموز بین المللی وجود ندارد. این امر دریافت پست های آموزشی انگلیس را برای کارآموزان بین المللی بسیار دشوارتر کرده است. مدارک پزشکی انگلستان به طور گسترده ای در سراسر جهان شناخته شده .

وب سایت GMC مشاوره ای برای فارغ التحصیلان پزشکی بین المللی در مورد گزینه های آنها و همچنین اطلاعاتی در مورد آزمونهای PLAB ارائه می دهد. معافیت از PLAB فقط در صورتی انجام می شود که در یک پست اسپانسری هستید ، مانند طرح های تبادل یا برنامه آموزش پزشکان بین المللی . آموزش های لازم برای پزشک شدن می تواند برای همه متفاوت باشد.  موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله روش ها و مسائل مربوط به پزشکی در انگلستان را مورد بررسی علمی قرار میدهد.

در این مقاله مهاجرت پزشکان به انگلستان ، معادل سازی مدارک پزشکی در انگلیس و میزان حقوق پرستاران و پزشکان در انگلیس می پردازیم . ما همچنین هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل پزشکی در آلمان مورد بررسی علمی قرار می دهیم. چنانچه شما عزیزان بعد از مطالعه مقاله سوالی داشتید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

مهاجرت پزشکان به انگلستان

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور انگلستان
 • مهاجرت پزشکان به انگلستان از طریق تحصیل
 • مهاجرت پزشکان به انگلستان از طریق کار
 • مراحل معادل سازی مدارک تحصیلی پزشکان در انگلستان
 • هزینه تحصیل پزشکان در انگلستان
 • مدارک مورد نیاز مهاجرت پزشکان به انگلستان
 • بررسی ویزای همراه انگلستان
 • اخذ اقامت و تابعیت پزشکان در انگلستان
 • خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت پزشکان به انگلستان
 • سخن پایانی

درباره کشورانگلستان

انگلستان ، که انگلیس نیز نامیده می شود ، از گروهی از جزایر در سواحل شمال غربی اروپا تشکیل شده است. این کشور متشکل از چهار کشور انگلیس ، ولز ، اسکاتلند و ایرلند شمالی می باشد. انگلیس ، ولز و اسکاتلند نیز انگلیس بزرگ را تشکیل می دهند. بیشتر قسمتهای شمالی و غربی انگلیس پوشیده از کوههای مرتفع است که توسط دره های عمیق از هم جدا شده اند. در شمال غربی انگلیس و مناطق مرتفع اسکاتلند ده ها دریاچه وجود دارد که با ذوب شدن یخچالهای عصر یخبندان ، اینها جا مانده بودند. برخی از آنها بسیار عمیق هستند. یکشی از ویژگی های اساسی انگلیسی ، تنوع در یک قطب نمای کوچک است. هیچ مکانی در انگلیس با دریا بیش از 75 مایل (120 کیلومتر) فاصله ندارد و حتی دورترین نقاط کشور نیز با یک روز سفر با جاده یا راه آهن از لندن فاصله ندارند. پوند واحد پول، 54,316,600 نفر ؛ جمعیت و لندن پایتخت این کشور می باشد.

پرچم انگلستان
شرایط عمومی انگلستان

مهاجرت پزشکان به انگلستان از طریق تحصیل

تحصیل پزشکی در انگلستان به پزشکان این فرصت را می دهد که در NHS ، بزرگترین سرویس بهداشتی با بودجه عمومی جهان ، کار کنید. بسیاری از مدارک پزشکی انگلستان به دانشجویان این امکان را می دهند که از همان ابتدای برنامه خود ، تخصص های بالینی را شروع کنند و به آنها تجربه عملی گسترده در طول مدت تحصیل می دهند. دانشکده های پزشکی انگلستان نیز در خط مقدم توسعه برنامه های درسی ، استفاده از یادگیری مبتنی بر مسئله مبتنی بر مسئله (PBL ) و آموزش بین حرفه ای با سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی هستند. در مقاطع پزشکی انگلستان ، دانشجویان از تمرکز بر مهارت های “نرم” مربوط به ارتباطات بالینی ، همدلی و کار گروهی و همچنین دانش علمی “سخت” بهره مند می شوند.

BMA می تواند به پزشکان کمک کند به عنوان یک دانشجوی IMG یا یک دانشجوی بین المللی پزشکی ، خواه قصد انتقال به انگلیس را داشته باشید و یا تازه کار جدید خود را شروع کنید. دانشجویان در انگلیس قبل از اقدام برای ورود به یک برنامه دو ساله بنیاد ، بین چهار تا شش سال تحصیل در دانشکده پزشکی را می گذرانند. اکثر فارغ التحصیلان پزشکی انگلستان در برنامه بنیاد پیشرفت می کنند و سپس به پزشک عمومی یا آموزش تخصصی می روند. قبل از اقدام برای ویزای خود ، بایستی یک پیشنهاد بدون قید و شرط برای حضور در دانشکده پزشکی و پول کافی برای تأمین هزینه زندگی و هزینه دوره خود داشته باشید.

به یاد داشته باشید ، قبل از شروع دوره خود ، باید اجازه اقامت بیومتریک خود را داشته باشید. هنگام تأیید ویزا ، به طور خودکار یکی دریافت خواهید کرد. سپس می توانید برای تأیید هویت ، حق تحصیل یا کار در انگلیس و حق هرگونه خدمات عمومی یا مزایایی که از آن استفاده می کنید ، از این امر استفاده کنید. اگر 16 سال یا بیشتر دارید و می توانید برای تحصیل در انگلستان درخواست ویزای دانشجویی کنید که ملزم به داشتن شرایط زیر می باشد.

 • توسط یک حامی مالی مجاز دانشجویی به آنها مکانی پیشنهاد شده است
 • پول کافی برای تأمین هزینه های خود و پرداخت هزینه دوره خود را داشته باشید (بسته به شرایط پزشکان مبلغ متفاوت خواهد بود)
 • تسلط کامل به انگلیسی
 • داشتن رضایت نامه والدین برای کسانی که  16 یا 17 سال دارند الزامی می باشد.

بسیاری از مدارس پزشکی انگلستان یک برنامه درسی یادگیری مبتنی بر مسئله ارائه می دهند که در آن یادگیری مستقل یکی از عناصر اصلی تجربه یادگیری است  این متناسب با زبان آموزان فعال و کارکنان تیم است. پزشکان همچنین می توانید زمان شروع جابجایی های بالینی را بررسی کنید. این می تواند در آغاز دوره باشد (در سنت جورج ، دانشگاه لندن ، دانشجویان سال اول پزشکی از هفته دوم خود در حال اعزام هستند) یا بعد از چند دوره سال یادگیری تئوری مبتنی بر سخنرانی.  اولین قدم برای هر کسی که می خواهد به عنوان یک دکتر حرفه خود را دنبال کند ، تحصیل پزشکی در مقطع کارشناسی یا از طریق دوره پزشکی تحصیلات تکمیلی است. به طور معمول این تحصیل چهار تا شش سال طول می کشد.پس از فارغ التحصیلی از دانشکده پزشکی ، دانشجویان از طریق برنامه بنیاد و آموزش های عالی بالاتر در دوره تحصیلات تکمیلی پیشرفت می کنند. در این مدت آنها به عنوان پزشكان دوره اول شناخته می شوند. برنامه بنیاد شامل سال پایه یک (FY1) و سال پایه دو (FY2) است. این برنامه به عنوان پلی بین آموزش پزشکی در مقطع کارشناسی و آموزش تخصصی و عمومی عمل می کند. این برنامه به منظور آموزش مهارت ها و مهارت های عملی تعریف شده و دانش صحیح در مورد نحوه مدیریت بیماران حاد را به کارآموزان ارائه دهد، طراحی شده است . با اتمام موفقیت آمیز برنامه بنیاد ، پزشکان آموزش را در یک منطقه تخصصی پزشکی یا در عمل عمومی ادامه می دهند.

اجازه اقامت بیومتریک (BRP )

نحوه دریافت اجازه اقامت بیومتریک (BRP ) به محل درخواست ویزا یا مهاجرت بستگی دارد.

 • اگر از داخل انگلستان اقدام کرده اید

  BRP پزشکان با پیک برای پزشکان ارسال می شود. نیازی به جمع آوری آن نیست. معمولاً ظرف مدت 7 تا 10 روز پس از دریافت “تصمیم نامه” خود از وزارت کشور مبنی بر اینکه می توانید در انگلیس بمانید ، آن را دریافت خواهید کرد. اگر BRP پزشکان ظرف 10 روز از دریافت نامه تصمیم خود نرسیده است ، می توانید تحویل کالا را پیگیری کرده یا BRP مفقود شده خود را به صورت آنلاین گزارش کنید. BRP پزشکان به آدرسی که در برنامه خود داده اید ارسال می شود. اگر می خواهید این آدرس به جای دیگری ارسال شود ، باید آدرس خود را قبل از دریافت نامه تصمیم خود به روز کنید.

 • اگر از خارج از انگلستان درخواست داده اید

  پس از حضور در انگلیس ، BRP خود را جمع آوری کنید. پزشکان معمولاً باید این کار را قبل از انقضا برچسب ویکنت در سند سفر خود انجام دهید یا ظرف 10 روز از ورود به انگلیس ، هر کدام که دیرتر باشد. برای جمع آوری BRP باید بیش از 18 سال داشته باشید. هنگام جمع آوری BRP ، گذرنامه یا سند سفر خود را با برچسب ویکنت به همراه داشته باشید. با تأیید درخواست ویزا ، برچسب ویکنت خود را دریافت خواهید کرد. پزشکان اجازه دارید ظرف 90 روز از دریافت آن به انگلیس بیایید. اولین کاری که می توانید برای ویزا اقدام کنید سه ماه قبل از شروع دوره است و معمولاً ظرف سه هفته در مورد ویزا تصمیم می گیرید. اگر می خواهید در انگلستان تحصیل کنید ، باید درخواست ویزا خود را ارائه دهید و هزینه اضافی بهداشت را پرداخت کنید.

مهاجرت پزشکان به انگلستان از طریق کار

آموزش پزشکی در انگلستان یک زمینه کاملاً رقابتی است و همیشه پزشکان بیشتری نسبت به مکانهای موجود به دنبال آموزش هستند. به یاد داشته باشید که قبل از ورود به کار در انگلیس باید در GMC ثبت نام کنید. قبل از اقدام به آموزش تخصصی ، کلیه دانشجویان کارشناسی پزشکی انگلستان باید برنامه 2 ساله پایه را تکمیل کنند. سپس آنها یک پزشکانره آموزش ملی (NTN ) دریافت می کنند. تمام پزشكانی كه وارد دوره آموزش تخصصی تحصیلات تکمیلی می شوند ، باید 24 ماه تجربه از بدست آوردن صلاحیت پزشكی اولیه خود ، چه در انگلیس و چه در كشور دیگر ، را گذرانده باشند و باید مداركی از اتمام صلاحیت های برنامه بنیاد ارائه دهند. آموزش تخصصی در O&G حداقل 7 سال طول می کشد (ST1 – ST7) ، اگرچه کارآموزان اگر بخواهند به صورت نیمه وقت آموزش ببینند یا وقت خود را از برنامه خارج کنند ، ممکن است بیشتر طول بکشد. برای تحقیق یا انجام آموزش فوق تخصصی. ورود به پست های آموزشی از طریق اپلیکیشن آنلاین و مصاحبه رقابتی بعدی انجام می شود. پست ها در BMJ تبلیغ می شوند ، معمولاً در اوایل ماه نوامبر برای پست هایی که از آگوست بعدی شروع می شوند. RCOG بر روند کار نظارت می کند ، اما نمایندگی ها مسئول اعطای پست هستند. پس از اتمام آموزش ، کارآموزان یک گواهی پایان دوره آموزش (CCT) یا معادل آن دریافت می کنند و به ثبت تخصصی GMC وارد می شوند ، که به آنها امکان می دهد به عنوان مشاور در NHS کار کنند.

FTSTA قرارهای محلی برای معادل مشاغل ST1 و ST2 است. آنها آموزش معادل را ارائه می دهند اما NTN ندارند. این مشاغل به طور کلی 6 ماه یا حداکثر 1 سال دوام دارند. اگر متعاقباً در دریافت NTN موفق باشید ، آموزش به دست آمده در FTSTA پس از توافق با نمایندگی پزشکان می تواند نسبت به کل زمان آموزش معتبر باشد. پست های LAT معمولاً در سطح ST3 یا بالاتر هستند و معمولاً داوطلبان باید آزمون MRCOG قسمت 1 را گذرانده باشند. این مشاغل به طور کلی 6-12 ماه طول می کشد ، NTN ندارند اما در صورت دستیابی به NTN در تاریخ بعدی ، آموزش هایی را ارائه می دهید که می توانند در CCT پزشکان معتبر باشند. مشاوران از طریق رقابت آزاد منصوب می شوند. RCOG معمولاً پست ها را قبل از تبلیغ تأیید می کند و نماینده ای در مصاحبه دارد.

CCT

CCT راهی برای ثبت نام متخصص برای پزشكانی است كه برنامه آموزش تخصصی RCOG ، مورد تأیید GMC را به پایان رسانده اند. متقاضیان باید حداقل چهار سال را در پستهای آموزش تخصصی مورد تأیید انگلستان گذرانده باشند تا واجد شرایط درخواست CCT باشند . این حداقل زمان آموزش برای O&G است ، همانطور که در قوانین اتحادیه اروپا تعریف شده است. برخی از پزشكانی كه در ابتدا به مسیر برنامه CESR (CP) منصوب شده اند ، با تغییر سیاست GMC 2020 می توانند واجد شرایط انتقال به مسیر برنامه CCT باشند – برای اطلاعات بیشتر به صفحه سQالات متداول CESR (CP) مراجعه كنید. اگر در برنامه آموزش تخصصی انگلستان ثبت نشده باشید ، نمی توانید برای CCT اقدام کنید.

پزشکان بین المللی برای کار در انگلیس نیاز به ویزا دارند. برای کار به عنوان پزشک 3 نوع ویزا وجود دارد:

 • ردیف 1

  کاربرد موفقیت آمیز در ردیف 1 این امکان را به پزشکان می دهد تا در هر مقطع غیر آموزشی در انگلستان به دنبال کار باشند.

 • ردیف 2

  برای پزشكانی كه در انگلستان پستی به آنها پیشنهاد شده است كه مقام استخدام كننده قادر به یافتن پزشك مناسب انگلیس یا EEA برای پر كردن پست نبوده است. این ممکن است یک پست آموزشی یا غیرآموزشی باشد.

 • ردیف 3

  برای پزشکان منتخب بین المللی که برای آموزش تا 2 سال به انگلستان می آیند و پس از آن باید به کشور خود بازگردند. آموزش منجر به CCT نمی شود.

برای تمرین پزشکی در انگلستان باید ثبت نام با مجوز تمرین را داشته باشید. داشتن مجوز به پزشکان امکان  تجویز دارو و معالجه بیماران را می دهد.   پزشكانی كه طبابت نمی كنند یا در خارج از كشور مشغول به كار هستند می توانند ثبت نام بدون مجوز را انتخاب كنند تا نشان دهند كه در وضعیت خوبی با ما هستند. این نشان می دهد که آنها همچنان از اصول و استانداردهای عملکرد پزشکی خوب پیروی می کنند. هنگامی که پزشکان برای کار درخواست می کنید ، کارفرمایان بررسی می کنند که پزشکان دارای مهارت کافی ، باتجربه هستید و می توانید به طور موثر به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید. قبل از شروع درخواست برای عضویت در ثبت نام پزشکی انگلیس ، ارزش بررسی موقعیت های شغلی را دارد. اگر مدت طولانی از انجام اقدامات پزشکی دور باشید ، ممکن است دریافت کار به عنوان پزشک برای پزشکان دشوار باشد.

درباره دکترای پزشکی MD بالینی در انگلیس بدون PLAB

برنامه MD بالینی از انگلستان برای ارائه آموزش اصلی برای آموزش تخصصی با کسب دانش و مهارت طراحی شده است که توسط ارزیابی های محل کار ارزیابی می شود و داوطلبان پشتیبانی می شوند و MRCP نگلستان را تشویق می کنند. این مدرک پزشکی در انگلستان برای دانشجویان هندی برنامه پزشکی داخلی توسط دانشگاه با مشارکت کالج رویال پزشکان لندن توسعه داده شده است بنابراین از کیفیت و آموزش استاندارد برخوردار است. این MD در انگلستان بدون پلااب شامل حداقل شش محل استقرار در تخصص های مختلف پزشکی است. داوطلبان در هر زمان دارای یک ناظر آموزشی و ناظر بالینی هستند که مسئولیت نظارت بر تحصیلات آنها را بر عهده دارد. پس از اتمام تمام ماژول های این دوره پزشکی PG از انگلستان ، از داوطلبان انتظار می رود مهارت های داخلی داخلی استثنایی را نشان دهند. هر مرحله از یادگیری در این دوره ، شایستگی هایی را که باید در حوزه دانش ، مهارت و رفتار توسط داوطلب بدست آورد ، تعیین کرده است. داوطلب قرار است در مورد صلاحیت های علائم ، صلاحیت های خاص سیستم ، صلاحیت های تحقیق و صلاحیت های رویه اطلاعاتی کسب کند. صلاحیت های مشترک آن دسته از توانایی هاست که باید توسط کلیه پزشکان در طول دوره آموزش خود از دوره کارشناسی و در طول دوره کارشناسی ارشد کسب شود.
این دکترای پزشکی در خارج از انگلستان همچنین به داوطلبان فرصتی می دهد تا سخنرانی ها و مناظرات را بشنوند و در کارگاه های آموزشی سخنرانان مشهور بین المللی در مورد موضوعات مورد علاقه معاصر شرکت کنند و مجادله تحقیقات پیشرفته در تخصص های پزشکی مربوطه را تجربه کنند. این چارچوب از طریق انواع تجارب یادگیری ارائه می شود. داوطلبان MD از طریق تمرین ، مهارت های بالینی متناسب با سطح آموزش و وابستگی خود را در بخش یاد می گیرند. داوطلبان در آغاز برنامه GMC ثبت نام می کنند تا بتوانند عمل بالینی شپش را در یکی از بیمارستان های NHS انجام دهند. تمرین در محیط جهانی به افزایش دانش کمک می کند. اعطای نهایی مدرک پزشکی بالینی در پزشکی داخلی از انگلستان منوط به دستیابی به شایستگی ها خواهد بود.
داوطلبان پس از 2 سال مطالعه فرصت استفاده از MRCP را دارند. پس از پاکسازی MRCP ، داوطلبان می توانند در یک بیمارستان NHS کار کنند و یک حرفه عالی ایجاد کنند. طبق هر بی بی سی ، بیش از 10,000 پزشک در خدمات NHS انگلستان کمبود زیادی دارند. این یک فرصت عالی برای ایجاد یک حرفه عالی در پزشکی برای خودتان است. پس از اتمام MD Clinical از انگلستان بدون پلاک ، می توانید برای کار در انگلستان برنامه ریزی کنید. برای تمرین در هند ، داوطلبان می توانند پس از این پزشکی داخلی پزشکی بالینی ، بدون هیچ گونه آزمایش غربالگری ، مجوز تمرین را دریافت کنند.

مراحل معادل سازی مدارک تحصیلی پزشکان در انگلستان

به دلیل طیف گسترده ای از مدارک اعطا شده در سیستم های مختلف آموزش عالی ، دشوار است که ثایت شود مدرک موجود شما برای ورود به دوره دکترا در یک کشور جدید مناسب است یا خیر. در منطقه آموزش عالی اروپا (EHEA ) بیشتر کشورها از یک ساختار سه طبقه در نتیجه استاندارد سازی کیفیت از طریق فرآیند بولونیا استفاده می کنند. از این سیستم بعضاً به عنوان مجوز – Master – Doctorate یا سیستم «LMD »  یاد می شود. سیستم LMD بر اساس یک مدل فرانسوی ساخته شده است که در آن دانشجویان مدرک کارشناسی را در مقطع کارشناسی دریافت می کنند و پس از آن فوق لیسانس می گیرند و در یک دکترای تحقیقاتی به اوج خود می رسند. سیستم های سایر کشورها (مانند انگلستان) از توالی مشابهی پیروی می کنند. این بدان معنی است که مدارک تحصیلی در سطوح متناظر این سیستم معمولاً برای اهداف استفاده در برنامه های بعدی تحصیل ، مانند دکترا ، معادل هستند. با این حال ، تعداد مدارک قبلی و نتایج دقیق مورد نیاز ممکن است بین کشورها متفاوت باشد. به عنوان مثال ، در انگلستان برای ورود به مقطع دکترا معمولاً حداقل به مدرک کارشناسی 2 (i) (“کلاس دوم بالا”) (سطح یک سیستم LMD ) نیاز است و بیشتر متقاضیان نیز یک استاد (یا تحصیل) درجه (سطح دو سیستم LMD ). در فرانسه شرایط مورد نیاز مشابه است ، اما مدرک کارشناسی ارشد (یا معادل آن ، مانند Diplôme d’Ingénieur) تقریباً همیشه برای پیشرفت در مقطع دکترا الزامی است. در مواردی که از طرح مارک ایالات متحده ،کانادا استفاده می شود ، برای ورود به دوره دکترا معمولاً حداقل معدل 3.3 (GPA) 3.3 مورد نیاز است و معمولاً مدرک کارشناسی ارشد انتظار می رود.

هزینه تحصیل پزشکان در انگلستان

متوسط ​​هزینه کل تحصیل در انگلیس حداقل 22200 پوند (31380 دلار آمریکا) در سال تخمین زده می شود که تحصیل در لندن به طور قابل توجهی گران تر است. نتایج حاصل از نظرسنجی محل اقامت دانشجویان دانشجویی Save the Student 2017 نشان داد که دانشجویان به طور متوسط ​​125 پوند (175 دلار آمریکا) در هر هفته برای اجاره در انگلیس هزینه می کنند .با یک تنوع منطقه ای بسیار زیاد: دانشجویان در ایرلند پزشکانلی فقط 91 پوند (~ آمریکا) هزینه کردند. هفته ای 129 دلار) که دقیقاً نصف مبلغی است که افراد در لندن خرج می کنند (182 پوند / 257 دلار آمریکا). تا زمانی که صورتحساب در آن گنجانده نشود ، احتمالاً ماهانه 70 پوند (100 دلار آمریکا) بیشتر برای صورتحساب های آب و برق و اینترنت هزینه خواهید کرد.

شهریه تحصیلات تکمیلی ، بسته به دانشگاه و موضوع ، به طور قابل توجهی متفاوت است. دانشجویان داخلی ممکن است بتوانند مقداری بودجه را از یکی از شورای تحقیقاتی انگلستان ، خود دانشگاه یا از طریق یک برنامه حمایت مالی شغلی دریافت کنند. برای دانشجویان بین المللی ، هزینه های کارشناسی برای 2017/18 در حدود 10،000 پوند (14،130 دلار آمریکا) برای دوره های مبتنی بر سخنرانی شروع می شود ، و برای یک درجه پزشکی برتر در مقطع کارشناسی تا 38،000 پوند (53,700 دلار آمریکا) یا بیشتر است. پزشکان می توانید 10 دانشگاه مقرون به صرفه برای دانشجویان کارشناسی بین المللی را در اینجا مشاهده کنید.

در سطح تحصیلات تکمیلی ، هزینه های بین المللی برای برنامه های مبتنی بر کلاس در سال 2017/18 از حدود 11,000 پوند (15,545 دلار آمریکا) شروع شد و تا 32,000 £ (45200 دلار آمریکا) افزایش یافت. برای برنامه های مستقر در آزمایشگاه ، متوسط ​​هزینه های سالانه از 12000 پوند (16940 دلار آمریکا) تا 27200 پوند (38400 دلار آمریکا) متغیر است.

 • هزینه های زندگی

هزینه زندگی انگلستان

مدارک مورد نیاز مهاجرت پزشکان به انگلستان

 • فرم درخواست ویزای انگلستان
 • دو قطعه عکس رنگی
 • گذرنامه معتبر
 • مدرک تمکن مالی
 • اطلاعات بیومتریک
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • ارائه نامه از کارفرما
 • نامه پذیرش و یا دعوتنامه از مرکز آموزش پزشکی در بریتانیا

بررسی ویزای همراه انگلستان

پزشکانی که به انگلستان مهاجرت می کنند می توانند برای اخذ ویزای همراه اقدام نمایند. طبق قوانین کشورها همراه به افرادی همچون:  همسر و فرزندان زیر 18 سال و برای افراد تبعه اتحادیه اروپا فرزندان تا 21 سال اطلاق می شود. در این راستا پزشکان برای دستیابی به ویزای همراه بایستی؛ تمکن مالی برای خود و خانواده را اثبات نماید. چرا که همراهان نمی توانند بودجه عمومی دولتی دریافت نمایند. چنانچه با دریافت ویزای همراه موافقت شود شخص همراه بابت تحصیل و کار محدودیتی ندارد و می تواند در حرفه ای خارج از مهارت و تخصص قبلی خود مشغول به کار شود.

اخذ اقامت و تابعیت پزشکان در انگلستان

برخی از پزشکان بین المللی ممکن است حق اقامت در انگلستان را داشته باشند ، به عنوان مثال کسانی که با یک شهروند انگلیس ازدواج کرده اند یا حداقل 1 مادر بزرگ و پدربزرگ در انگلیس متولد شده اند. هنگامی که تمام معیارها را برآورده کردید ، وزارت کشور به پزشکان ویزا برای مدت دوره خود می دهد. پزشکانی که در کشور انگلستان مشغول به کار هستند؛ پس از 5 سال زندگی در انگلستان می توانند برای دریافت اقامت دائم انگلستان اقدام نمایند. برای دریافت تابعیت انگلستان نیز شرایط زیر می بایست مهیا باشد:

 • زندگی در انگلیس به مدت حداقل 5 سال قبل از تاریخ درخواست
 • پزشکان نباید در طول این 5 سال بیش از 450 روز را در خارج از انگلیس گذرانده باشند
 • در یکسال گذشته بیش از 90 روز در خارج از انگلستان گذرانده باشند
 • در طول اقامت خود در انگلستان قوانین مهاجرت را نقض نکرده باشند

آزمون PLAB چیست؟

آزمون PLAB  توانایی پزشکان را در استفاده از دانش خود برای مراقبت از بیماران آزمایش می کند. این آزمایش نمی کند که چقدر می توانید واقعیت ها را به خاطر بسپارید و بخوانید. س Quesالات مربوط به بهترین روشهای فعلی در انگلیس و تجهیزات متداول موجود در بیمارستانهای انگلستان است. پزشکان باید به سوالات مربوط به شواهد منتشر شده و نه طبق ترتیب محلی خود پاسخ دهید. آزمون هیئت سنجش تخصصی و زبانی (PLAB ) مسیر اصلی فارغ التحصیلان پزشکی بین المللی (IMG ) را برای اثبات مهارت و دانش لازم برای تمرین پزشکی در انگلستان فراهم می کند. PLAB یک ارزیابی دو بخشی است که پزشکان خارج از کشور (یا فارغ التحصیلان پزشکی بین المللی) ، از خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس ، معمولاً قبل از اینکه بتوانند به طور قانونی پزشکی را در انگلستان تمرین کنند ، نیاز به گذراندن دوره دارند. این کار توسط شورای پزشکی عمومی انگلستان انجام می شود. این آزمون برای ارزیابی عمق دانش و سطح مهارت های پزشکی و ارتباطی دانش آموختگان پزشکی بین المللی طراحی شده است. طرح PLAB مشخص می کند که داوطلبان در آزمون و بعد از آن چه چیزی را نشان می دهند. این آزمون شرایط مشترک ، مهم یا حاد (موارد شایع در بخشهای اورژانس) را که توسط کارآموزانی که به سال دوم برنامه بنیاد (F2 ) وارد می شوند و مدیریت شرایط طولانی مدت در مراقبت های اولیه را مشاهده می کند. این وظایف پیشرفته یک پزشک عمومی (پزشک عمومی) را شامل نمی شود. این آزمون دارای 2 قسمت است:

 • قسمت 1

  شامل یک مقاله آزمون چند گزینه ای با 180 سوال، به مدت 3 ساعت ، این بخش در تعدادی از کشورها از جمله استرالیا ، کانادا ، انگلستان ، بنگلادش ، مصر ، هند ، انجام می شود پاکستان ، نیجریه و سریلانکا.

 • قسمت 2

  شامل یک معاینه بالینی ساختاریافته عینی (OSCE ) است. این قسمت در شهرهای منچستر ، کمبریج و لندن ، انگلستان موجود است. از 18 ایستگاه بالینی تشکیل شده است. تمام ایستگاه ها هشت دقیقه به علاوه دو دقیقه زمان مطالعه دارند. استاندارد هر دو قسمت آزمون PLAB در سطح صلاحیت پزشک در شروع سال پایه 2 (F2 ) در برنامه بنیاد تنظیم شده است.

 • تاریخ آزمون PLAB

تاریخ امتحان  
Exam date
شروع  ثبت نام در خارج از کشور Overseas closing date
پایان ثبت نام در انگلیس
UK closing date
18 February 2021
7 January 2021
4 February 2021
20 May 2021
8 April 2021
6 May 2021
12 August 2021
(to be released from 5 January 2021)
1 July 2021
29 July 2021
4 November 2021
(to be released from 5 January 2021)
23 September 2021
21 October 2021

خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت پزشکان به انگلستان

مهاجرت به انگلستان دارای مراحل پیچیده و قانونی می باشد . پزشکانی که خواهان مهاجرت به انگلستان هستند بایستی برای موفقیت در این زمینه از وکلای مجرب و متخصص استفاده کنند. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در این زمینه همراه شما عزیزان تا حصول نتیجه خواهد بود. برای ارسال مدارک بایستی مدارک خود را به سازمان بهداشت در انگلستان ارسال کنید . دولت انگلستان ایمیلی مبنی بر اینکه شما پزشک یا پرستار محسوب می شوید و بر اساس ساعات معین بایستی دوره بگذرانید . به طور مثال شما پرستار هستید و سه سال از مدارکتان پذیرفته شد، اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید و بعد از گذراندن این دوره می توانید به عنوان پزشک در انگلستان مشغول به کار شوید. برای کالج زبان انگلیسی معمولا بیش از 1 سال ویزا نمیدهند. در طول این یک سال بایستی برای تحصیل دوره پرستاری بایستی برنامه ریزی کنید . پیشنهاد موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه این است که دانشجویان در کشور خود ، زبان انگلیسی را یاد بگیرند. چون همزمان یادگیری زبان انگلیسی و معادل سازی دوره ها کار سختی است. میزان تقاضا برای  دندان پزشکان و پرستاران بالا می باشد.  کسانی که خواهان مهاجرت به انگلستان هستند ، ابتدا مدارک معادل سازی خود را به وزارت بهداشت انگلستان ارسال کنید . موسسه حقوقی ملک پور در تمامی مراحل همچون: معادل سازی ، کالج و گذراندن دوره زبان انگلیسی در کنار شما عزیزان خواهد بود .

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت پزشکان به انگلستان ، انگلستان دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی بسیار کارآمد است. استفاده از جدیدترین درمانها و ابزار پزشکی مدرن سطح بالایی از مراقبت را فراهم می کند. یک شبکه متراکم از بیمارستانها و پزشکان محلی اطمینان می دهند که بیماران به سرعت خدمات پزشکی لازم را دریافت می کنند. پیشرفت دیجیتالی شدن در بخش مراقبت های بهداشتی همچنان فرصت های جدیدی را برای مراقبت های پزشکی فراهم می کند. این اجازه می دهد تا داده ها به سرعت از طریق پرونده های الکترونیکی بیمار در دسترس قرار بگیرند یا اجازه دسترسی به برنامه های مراقبت های بهداشتی دیجیتال و پزشکی از راه دور داده شوند. بخش بهداشت و درمان در انگلستان با سطح بالایی از نوآوری مشخص شده و یک بخش اقتصادی پویاست. شاخه مراقبت های بهداشتی در انگلستان با بیش از 5.7 میلیون کارمند همچنین عامل مهمی برای اشتغال است و تعداد کارمندان سالها به طور مداوم در حال افزایش است. بیش از 400000 پزشک برای اطمینان از مراقبت خوب از بیماران کار می کنند. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه مهاجرت پزشکان به انگلستان را در انتهای مقاله سوالات خود را مطرح کنید تا مشاورین سریعا پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *