مهاجرت پزشکان به دانمارک

مهاجرت پزشکان به دانمارک ، دانمارک که پادشاهی دانمارک نیز خوانده می شود کشور اروپای شمالی است که با دانمارک ، نروژ و سوئد مرز مشترک دارد. با دو مورد بعدی ، اسکاندیناوی را ایجاد می کند. دانمارک یکی از خوشحالترین کشور در جهان محسوب می شود. این کشور دارای بالاترین نسبت درآمد و مالیات در جهان است. کپنهاگ بزرگترین و پایتخت ترین شهر است و جمعیت آن 57 میلیون نفر است (برآورد 2015). دانمارکی زبان رسمی دانمارک است. دانمارک دارای سیستم بهداشت جهانی است. برای هر 294 نفر در کشور 1 پزشک وجود دارد. دانمارک 11 درصد از تولید ناخالص داخلی خود را صرف سلامتی می کند و امید به زندگی در بدو تولد تقریباً 79 سال است. بیشتر خدمات بهداشتی درمانی رایگان است و برخی از بیمه های خصوصی هزینه های اضافی بهداشتی را برای خارجی ها و افراد محلی تحت پوشش قرار می دهندمدارس پزشکی دانمارک از جمله بهترین مدارس در جهان هستند که هزینه آن از بین بیشترین هزینه ها در اروپا است. در اینجا چگونگی دکتر شدن در دانمارک آورده شده است. اگر در دانمارکی صحبت نکنید کار در دانمارک غیرممکن است و همچنین تحصیل در رشته پزشکی در این کشور غیرممکن است. شما باید به زبان دانمارکی تسلط داشته باشید و این یک شرط لازم برای تحصیل در دانشکده پزشکی است. در نتیجه ، اولین قدم برای دکتر شدن در دانمارک دانش زبان است .

در این مقاله مهاجرت پزشکان به دانمارک ، معادل سازی مدارک پزشکی در دانمارک و میزان حقوق پرستاران و پزشکان در دانمارک می پردازیم . ما همچنین هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل پزشکی در دانمارک مورد بررسی علمی قرار می دهیم. چنانچه شما عزیزان بعد از مطالعه مقاله سوالی داشتید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

مهاجرت پزشکان به دانمارک

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور دانمارک
 • مهاجرت پزشکان به دانمارک از طریق تحصیل
 • مهاجرت پزشکان به دانمارک از طریق کار
 • معادل سازی مدارک تحصیلی پزشکان در دانمارک

 • میزان حقوق پزشکان در دانمارک
 • هزینه های تحصیل پزشکان در دانمارک
 • اخذ تابعیت و اقامت کشور دانمارک
 • بررسی ویزای همراه در دانمارک
 • خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت پزشکان به دانمارک
 • سخن پایانی

درباره کشور دانمارک

دانمارک با جمعیتی حدود 5.5 میلیون نفر، واقع در شمال اروپا می باشد. پایتخت این کشور کپنهاگ و دانمارکی زبان رسمی می باشد. البته در برخی قسمت ها به زبان گرینلندی و آلمانی نیز صحبت می کنند. دانمارک از نظر اقتصادی، رتبه هفتم را در جهان به خود اختصاص داده است .این کشور دارای اقتصاد بسیار خوبی می باشد از این رو توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده است. دانمارک یکی از پرهزینه ترین کشورهای جهان است و البته کیفیت و سطح زندگی مردم در این کشور بسیار بالا می باشد. هزینه امرار معاش در این کشور به نحوه ی زندگی فرد بستگی دارد و فرد می تواند این هزینه ها را با توجه به بودجه خود کنترل نماید.

پرچم دانمارک
شرایط عمومی دانمارک

مهاجرت پزشکان به دانمارک از طریق تحصیل

شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی که در دانشگاهی در دانمارک تحصیل می کنید ، یک روش تدریس ابتکاری و همه کاره را تجربه خواهید کرد. علاوه بر این ، شما برای موفقیت در آینده تمام مهارت های لازم را خواهید یافت. لازم به ذکر است ، دانشگاه های دانمارک دانشجویان را به عنوان مرکز همه چیز و بخشی جدایی ناپذیر از فرایند آموزش می دانند. دانشگاه های دانمارک دارای تخصص های مختلف هستند ، بنابراین شما همیشه گزینه های مختلفی برای انتخاب خواهید داشت. از طرف دیگر ، بسیاری از فارغ التحصیلان دبیرستان می خواهند پزشکی بخوانند. اگر در دانمارک پزشکی بخوانید ، در آینده در زمینه پزشکی فرصت های زیادی خواهید داشت. همانطور که گفته شد ، بیشتر برنامه های پزشکی در دانمارک به زبان دانمارکی تدریس می شوند. با این حال ، برخی از دانشگاه ها هستند که امکان تحصیل پزشکی در دانمارک را به زبان انگلیسی فراهم می کنند.

دانشگاه جنوب دانمارک یک برنامه دو ساله زیست شناسی پزشکی با قیمت 13،500 یورو در سال ارائه می دهد. برای درخواست ، شما باید یک مدرک لیسانس در زیست شناسی پزشکی ، یک مدرک لیسانس در پزشکی مولکولی از دانشگاه آرهوس یا یک مدرک لیسانس در زیست شناسی پزشکی مولکولی از دانشگاه کپنهاگ داشته باشید. علاوه بر این ، اگر مدرک لیسانس شما به این تخصص مرتبط باشد ، می توانید درخواست دهید. زیست شناسی پزشکی مطالعه بیماری ها و شرایط پزشکی در سطح مولکولی و سلولی است. علاوه بر این ، این تخصص فاصله پزشکی و علم را از بین می برد. شما از پزشكانی كه به دانش آموزان كمك می كنند روشهای تشخیص و معالجه بیماران را بر اساس آخرین فن آوری در زمینه تحقیق توسعه دهند ، تجربه خواهید گرفت. دانمارکی زبان رسمی در دانمارک است. در واقع ، بیشتر برنامه های دانشگاه به زبان دانمارکی تدریس می شود. با این حال ، شما جای نگرانی ندارید. با توجه به اینکه انگلیسی یک زبان بین المللی است ، 600 برنامه وجود دارد که به شما امکان می دهد در دانمارک به زبان انگلیسی تحصیل کنید. شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی می توانید از بین 600 برنامه و 1300 دوره که به زبان انگلیسی تدریس می شوند را انتخاب کنید. علاوه بر این ، می توانید یک مدرک کامل بخوانید یا اعتبار بیشتری به درجه فعلی خود اضافه کنید.

 • دانشگاه دانمارک

دانشگاه دانمارک

مهاجرت پزشکان به دانمارک از طریق کار

اگر پزشک یک کشور خارج از اتحادیه اروپا یا یک کشور غیر اسکاندیناوی هستید و می خواهید در دانمارک کار کنید ، می توانید برای مجوز کار به عنوان پزشک در دانمارک درخواست کنید. برای اخذ مجوز برای کار به عنوان پزشک در دانمارک ، یادگیری زبان دانمارکی از جمله موارد دیگر است. طبق قانون مجوز دانمارک ، پزشکان موظفند حرفه خود را با احتیاط و وظیفه شناسی لازم انجام دهند. این ماده همچنین به معنای برقراری ارتباط صحیح با بیماران ، بستگان ، سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی و غیره است. مقام تعیین کننده ارزیابی می کند که آیا پزشک شرایط مورد نظر در قانون مجوز دانمارک را برآورده می کند یا خیر. تا زمانی که مجوز دانمارک و اجازه کار مستقل به عنوان پزشک به شما داده نشود ، شما موظف هستید در مورد هرگونه تغییر در پروسه مجوز و مهلت هایی که باید رعایت کنید ، به روز باشید. پس از دریافت مجوز و اجازه دانمارک برای کار مستقل به عنوان پزشک ، می توانید آموزش های تخصصی را در دانمارک آغاز کنید.

به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا ، شما نمی توانید ویزای کار داشته باشید تا بتوانید به عنوان پزشک در دانمارک تمرین کنید ، اما شما باید تحصیلات خود را به رسمیت بشناسید و مجوز تمرین دانمارک را دریافت کنید. این فرایند شامل ارسال CV ، مدرک دیپلم اتحادیه اروپا ، ترجمه آن ، یک گواهی وضعیت حرفه ای فعلی / اخذ مدرک از کشور مبدا شما ، یک گواهی پایان دوره آموزش تخصصی اگر قبلاً این کار را کرده اید و یک گواهی انطباق صادر شده توسط مقام ذیصلاح تأیید می کند که آموزش منتهی به درجه پزشکی شما مطابق با استانداردهای سیستم دانمارکی است. نتیجه این درخواست منجر به اخذ مجوز برای کار مستقل در دانمارک ، بدون نیاز به ویزای کار اضافی می شود. روند مجوز برای پزشکان آموزش دیده در اتحادیه اروپا و بدون تابعیت اروپا بسیار پیچیده تر است. شما نه تنها باید مجوز تمرین به عنوان پزشک در دانمارک را دریافت کنید و مهارت های زبانی خود را تأیید کنید و مدرک پزشکی خود را به رسمیت بشناسید ، بلکه مجبورید برای مجوز کار نیز اقدام کنید. روند دقیق را می توان در اینجا یافت. مشاغل بهداشتی را می توانید به صورت آنلاین در دانمارک پیدا کنید ، اما برای پیمایش کامل آگهی ها و کلیه نیازهای سطح بیمارستان ، باید به زبان دانمارکی روان صحبت کنید. خواهید دید که اکثر کارفرمایان از شما خواسته اند مجوز دانمارکی خود را برای تمرین ، کارت اقامت (اگر شهروند اتحادیه اروپا نیستید) و اثبات تسلط به زبان دانمارکی را دریافت کنید.

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری دانمارک

معادل سازی مدارک تحصیلی پزشکان در دانمارک

فارغ التحصیلان پزشکی خارجی باید برای مجوز / ثبت نام در پزشکی و دانمارک به اداره بهداشت و دارویی دانمارک (Sundhedsstyrelsen) مراجعه کنند. همه پزشکان برای کار در دانمارک و گرینلند لازم است از سازمان بهداشت و پزشکی دانمارک مجوز بگیرند. پس از قبولی در امتحانات ، پزشکان مجوز موقت را دریافت می کنند تا زمانی که 12 ماه آموزش بالینی اجباری را بگذرانند. پس از آن مجوز دائمی / گواهی ثبت نام برای کار در دانمارک صادر می شود. این همچنین برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا که در کشورهای اتحادیه اروپا / اتحادیه اروپا آموزش دیده اند و شهروندان اتحادیه اروپا / اتحادیه اروپا آموزش دیده در کشورهای غیر اتحادیه اروپا / اتحادیه اروپا نیز اعمال می شود. این همچنین برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا که در کشورهای اتحادیه اروپا / اتحادیه اروپا آموزش دیده اند و شهروندان اتحادیه اروپا / اتحادیه اروپا آموزش دیده در کشورهای غیر اتحادیه اروپا / اتحادیه اروپا نیز اعمال می شود. برای معادلسازی مدارک پزشکان در دانمارک گذراندن مراحلی الزامی می باشد. ابتدا پزشکان باید فرم مربوطه را تکمیل و در اداه مربوطه در کشور مبدا تایید و مهر شود و سپس به اداره بهداشت و داروهای دانمارک ارسال شود. هنگامی که اداره بهداشت دانمارک صلاحیت شما را تأیید کرد ، شما مجبور به گذراندن آزمون زبان دانمارکی خواهید بود . پس از قبولی در آزمون زبان ، باید درخواست خود را بصورت آنلاین ارسال کنید ، آن را چاپ کرده و امضا کرده و همراه با مدارک مورد نیاز ارسال کنید (همچنین در بخش مستندات نیز ذکر شده است) از طریق پست به Sundhedsstyrelsen ، Axel Heides Gade 1 ، 2300 København S. دانمارک برای ثبت نام ارسال کنید.

هنگامی که مدارک شما را دریافت کردند ، شما باید در یک دوره آزمایش کتبی و شفاهی پزشکی و دوره قانون بهداشت دانمارک شرکت کنید. در حالی که دوره قانون بهداشت دانمارک یک دوره 3 روزه است که توسط سازمان بهداشت و داروهای دانمارک ارائه می شود. پس از گذراندن موفقیت آمیز در تمام امتحانات و پایان دوره ، باید در یک بخش بالینی که فارغ التحصیلان پزشکی دانمارکی را تربیت می کند ، برای موقعیت سازگاری و آموزش (ارزیابی کننده هاansættelse) اقدام کنید. این نوعی آموزش بالینی پایه برای 12 ماه است. هنگامی که از آن بخش پذیرش گرفتید ، پس باید برای تأیید مقاصد سازگاری و آموزش بالینی (مجری ارزیابی) به اداره بهداشت و دارویی دانمارک مراجعه کنید.

پس از دریافت مجوز فوق الذکر ، شما باید 12 ماه آموزش بالینی اساسی را انجام دهید و این بخش گزارش ارزیابی شما را پس از ارزیابی مهارت های بالینی و ارتباطی شما به سازمان بهداشت و دارو ارسال می کند. اگر متخصص هستید ، باید در بخش بالینی که متخصصان دانمارکی را در تخصص شما تربیت می کند ، برای موقعیت سازگاری و اهداف آموزشی (ارزیابها) استفاده کنید. اگر از آن بخش پیشنهاد ، پذیرش دریافت کردید ، باید از سازمان بهداشت و داروهای دانمارک برای مجوز برای سازگاری و اهداف آموزش بالینی (ارزیابی ارزیابی خودکار) استفاده کنید. با استفاده از این مجوز می توانید در آن بخش کار کنید. دوره آموزش شما 6 ماه خواهد بود و گروه گزارش ارزیابی شما را پس از ارزیابی مهارت های بالینی و ارتباطی شما به سازمان بهداشت و دارو ارسال می کند. پس از اتمام آموزش به طور خودکار به عنوان پزشک دانمارک مجاز خواهید شد. اما شما همچنین باید مجوز کار مستقل به عنوان پزشک را درخواست کنید.

میزان حقوق پزشکان در دانمارک

فردی که در بهداشت و پزشکی در دانمارک کار می کند معمولاً ماهیانه حدود 60،700 DKK درآمد دارد. محدوده حقوق از 12،700 DKK (کمترین میانگین) تا 181،000 DKK (بالاترین میانگین ، حداکثر حقوق واقعی بیشتر است). این متوسط ​​حقوق ماهیانه شامل مسکن ، حمل و نقل و سایر مزایا است. حقوق و دستمزد بین مشاغل مختلف بهداشتی و پزشکی به شدت متفاوت است. میانگین حقوق ناخالص پزشک در کپنهاگ ، دانمارک 1.364.699 کرون است. یا نرخ ساعتی معادل 656 کرون .. این 7٪ بالاتر از (485/846 کرون) از متوسط ​​حقوق پزشک در دانمارک است. علاوه بر این ، آنها به طور متوسط ​​56.226 کرون پاداش می گیرند. برآورد حقوق و دستمزد بر اساس داده های نظرسنجی حقوق که مستقیماً از کارفرمایان و کارمندان ناشناس در کپنهاگ ، دانمارک جمع آوری شده است. یک پزشک سطح اول (1-3 سال تجربه) به طور متوسط ​​حقوق 921.049 کرون دریافت می کند. از طرف دیگر ، یک پزشک سطح بالا (8+ سال تجربه) متوسط ​​حقوق 1.764.421 کرون دریافت می کند. این حقوق برآورد به روز شده است تا شامل داده های حاصل از تأثیر COVID-19 باشد.

هزینه های تحصیل پزشکان در دانمارک

برای دانشجویان داخلی و دانشجویان اتحادیه اروپا ، EEA و سوئیس ، تحصیلات عالی برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد رایگان است. اگر دانشجوی خارجی از خارج از اتحادیه اروپا / EEA یا سوئیس هستید ، مجبور به پرداخت شهریه در دانشگاه های دانمارک خواهید بود.

 • هزینه تحصیل

هزینه تحصیل دانمارک
 • هزینه زندگی

هزینه زندگی دانمارک

اخذ تابعیت و اقامت کشور دانمارک

برای اخذ اقامت دائم داشتن مواردی همچون:  پنج سال کار و پرداخت بیمه و مالیات الزامی می باشد . بعد از این پروسه و با گذشت 2 سال می توان برای اخذ پاسپورت دانمارک اقدام کرد.

بررسی ویزای همراه در دانمارک

مهاجرت از طریق تحصیلی به دانمارک یکی از روش هایی میباشد که فرد با استفاده از ویزای تحصیلی می تواند اقدام به اخذ ویزای همراه کند. طبق قوانین کشورها همراه به افرادی همچون: همشر و فرزندان زیر 18 سال اطلاق می شود.

خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت پزشکان به دانمارک

مهاجرت به دانمارک  دارای مراحل پیچیده و قانونی می باشد . پزشکانی که خواهان مهاجرت به دانمارک هستند بایستی برای موفقیت در این زمینه از وکلای مجرب و متخصص استفاده کنند. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در این زمینه همراه شما عزیزان تا حصول نتیجه خواهد بود. برای ارسال مدارک بایستی مدارک خود را به سازمان بهداشت در دانمارک ارسال کنید . دولت دانمارک ایمیلی مبنی بر اینکه شما پزشک یا پرستار محسوب می شوید و بر اساس ساعات معین بایستی دوره بگذرانید . به طور مثال شما پرستار هستید و سه سال از مدارکتان پذیرفته شد، اگر به زبان دانمارکی مسلط باشید و بعد از گذراندن این دوره می توانید به عنوان پزشک در دانمارک مشغول به کار شوید. برای کالج زبان دانمارکی معمولا بیش از 1 سال ویزا نمیدهند. در طول این یک سال بایستی برای تحصیل دوره پرستاری بایستی برنامه ریزی کنید . پیشنهاد موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه این است که دانشجویان در کشور خود ، زبان دانمارکی را یاد بگیرند. چون همزمان یادگیری زبان دانمارکی و معادل سازی دوره ها کار سختی است. میزان تقاضا برای  دندان پزشکان و پرستاران بالا می باشد.  کسانی که خواهان مهاجرت به دانمارک هستند ، ابتدا مدارک معادل سازی خود را به وزارت بهداشت دانمارک ارسال کنید . موسسه حقوقی ملک پور در تمامی مراحل همچون: معادل سازی ، کالج و گذراندن دوره زبان دانمارکی در کنار شما عزیزان خواهد بود .

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت پزشکان به دانمارک ، دانمارک دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی بسیار کارآمد است. استفاده از جدیدترین درمانها و ابزار پزشکی مدرن سطح بالایی از مراقبت را فراهم می کند. یک شبکه متراکم از بیمارستانها و پزشکان محلی اطمینان می دهند که بیماران به سرعت خدمات پزشکی لازم را دریافت می کنند. پیشرفت دیجیتالی شدن در بخش مراقبت های بهداشتی همچنان فرصت های جدیدی را برای مراقبت های پزشکی فراهم می کند. این اجازه می دهد تا داده ها به سرعت از طریق پرونده های الکترونیکی بیمار در دسترس قرار بگیرند یا اجازه دسترسی به برنامه های مراقبت های بهداشتی دیجیتال و پزشکی از راه دور داده شوند. بخش بهداشت و درمان در دانمارک با سطح بالایی از نوآوری مشخص شده و یک بخش اقتصادی پویاست. شاخه مراقبت های بهداشتی در دانمارک با بیش از 5.7 میلیون کارمند همچنین عامل مهمی برای اشتغال است و تعداد کارمندان سالها به طور مداوم در حال افزایش است. تحصیل پزشکی در دانمارک با توجه به اینکه بیشتر برنامه ها به زبان دانمارکی تدریس می شود می تواند مانعی باشد. اگرچه این مورد است ، برخی از دانشگاه ها دوره هایی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. مناظر امن و صلح آمیز دانمارک با هزینه های تحصیل (حدود 40000 دلار) هم تراز با سایر کشورهای جهان اول ، آن را گزینه خوبی برای دانشجویان بین المللی می کند.شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه مهاجرت پزشکان به دانمارک را در انتهای مقاله سوالات خود را مطرح کنید تا مشاورین سریعا پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *