مهاجرت پزشکان به سنگاپور ، اخذ شهروندی و معادلسازی مدارک پزشکان در سنگاپور 2021، مهاجرت به سنگاپور از طریق کار ، مهاجرت تحصیلی به سنگاپور ، تحصیل پزشکی در سنگاپور میزان حقوق در سنگاپور در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. شرایط اخذ اقامت دائم سنگاپور چیست؟ میزان حقوق در کشور سنگاپور چقدر است؟ هزینه های زندگی و تحصیل در کشور سنگاپور چقدر است؟ سنگاپور به دلیل امکانات تحقیقاتی عالی در سراسر جهان شناخته شده است .به دلیل کمبود پزشک در سنگاپور تقاضا برای پزشکان خارجی در حال افزایش است. در این مقاله مهاجرت پزشکان به سنگاپور ، معادل سازی مدارک پزشکی در سنگاپور و میزان حقوق پرستاران و پزشکان در سنگاپور می پردازیم . ما همچنین هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل پزشکی در سنگاپور مورد بررسی علمی قرار می دهیم. چنانچه شما عزیزان بعد از مطالعه مقاله سوالی داشتید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

مهاجرت پزشکان به سنگاپور(1)

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور سنگاپور
 • مهاجرت پزشکان به سنگاپور از طریق تحصیل
 • مهاجرت پزشکان به سنگاپور از طریق کار

 • معادل سازی مدارک پزشکان در سنگاپور
 • میزان حقوق پزشکان در سنگاپور
 • هزینه های تحصیل و زندگی پزشکان در سنگاپور
 • اخذ اقامت و تابعیت کشور آلمان
 • ویزای همراه در سنگاپور
 • اخذ تابعیت و اقامت سنگاپور
 • سخن پایانی

درباره کشور سنگاپور

سنگاپور ، ایالت شهری واقع در منتهی الیه جنوب شبه جزیره مالایا ، حدود 85 مایلی (137 کیلومتری) شمال استوا می باشد. جزیره سنگاپور به شکل الماس و متشکل از 60 جزیره کوچک است. پایتخت این کشور، که سنگاپور نیز نامیده می شود ، حدود یک سوم مساحت جزیره اصلی را پوشش می دهد. دلار سنگاپور واحد پولی می باشد. جزیره اصلی از شبه جزیره مالزی به سمت شمال توسط تنگه جوهور جدا شده است ، یک کانال باریک که از طریق جاده ای و بزرگراهی عبور می کند و طول آن بیش از نیم مایل است. محدوده جنوبی این ایالت از طریق تنگه سنگاپور عبور می کند ، جایی که مناطق دورتر از مجمع الجزایر Riau-Lingga – که بخشی از اندونزی را تشکیل می دهد، در 10 مایلی جزیره اصلی گسترش می یابد. جمعیت 5.08 میلیون نفری سنگاپور (ژوئن 2010) عمدتا متشکل از مردم چین (70٪) ، مالایی و هندی است. سنگاپور نیز یک شهر چند فرهنگی است و نزدیک به یک چهارم جمعیت آن را مهاجران یا کارگران خارجی از سراسر جهان تشکیل می دهند.

پرچم سنگاپور
شرایط عمومی سنگاپور

سنگاپور بزرگترین بندر جنوب شرقی آسیا و یکی از پرترددترین در جهان است. این کشور رشد و شکوفایی خود را مدیون موقعیت کانونی خود در منتهی الیه جنوب شبه جزیره مالایا است ، جایی که بر تنگه مالاکا ، که اقیانوس هند را به دریای چین جنوبی متصل می کند ، تسلط دارد. بسیاری از جاذبه های این شهر در کنار هم قرار گرفته اند. Orchard Road ، پناهگاه خریداران ، در قسمت شمالی مرکز شهر واقع شده است. محله چینی ها ، جایی که Boat Quay را می یابید ، فقط در جنوب شرقی جاده Orchard است ، در حالی که هند کوچک در شمال شرقی است. جزیره سنتوسا ، با تفریحات فراوان ، مستقیماً در جنوب غربی مرکز شهر قرار دارد. این محله ها که به طور مکرر بازدید می شوند. دولت سنگاپور بسیار وابسته به سرمایه گذاری از شرکتهای چند ملیتی خارجی بوده است.

آیین های اصلی همچون: آیین بودا ، اسلام ، هندوئیسم ، مسیحیت و تائو در سنگاپور دنبال می شوند. زبان رسمی سنگاپور، چینی ماندارین است و این زبان دولت سنگاپور است. با این حال ، انگلیسی متداول ترین زبان است و زبان تجارت و تجارت است. در مدارس  زبان انگلیسی تدریس می شوند، اما همچنین از آنها انتظار می رود که ماندارین را نیز یاد بگیرند. از دیگر زبانهای رایج در سنگاپور می توان به تامیل ، مالایی و کانتونی اشاره کرد. سنگاپور تقریباً در خط استوا قرار دارد و بنابراین از یک آب و هوای گرمسیری برخوردار است. بدین معنی که دارای یک درجه حرارت بالا در طول سال و همچنین رطوبت بالا و مقدار زیادی از بارندگی است. در واقع در قسمت شرقی سنگاپور گرمتر و خشک تر است.

مهاجرت پزشکان به سنگاپور از طریق تحصیل

 تحصیل پزشکی ، یکی از پرطرفدارترین دوره های تحصیل در مقطع کارشناسی در سنگاپور است. دانشگاه هایی همچون: NUS ، NTU و Duke-NUS   اصلی ترین دانشگاه هایی هستند که دوره های کارشناسی پزشکی را در سنگاپور ارائه می دهند. MBBS در سنگاپور یک مدرک 5 ساله است که فقط توسط دو دانشگاه ارائه می شود. دانشگاه های پزشکی این کشور رتبه 11 را به خود اختصاص داده است. پذیرش در مدارس پزشکی سنگاپور براساس معدل دبیرستان برای دو دوره اول انجام می شود و شما باید در رشته های شیمی ، زیست شناسی و فیزیک تحصیل کرده باشید و یا مدرک لیسانس بین المللی در این رشته ها داشته باشید.  دانشجویان بین المللی بایستی مهارت و تسلط خود را در TOEFL ، IELTS اثبات کنند. میانگین نمره آیلتس پذیرفته شده 6.5 است.

مهاجرت پزشکان به سنگاپور از طریق کار

پزشکانی که خواهان کار در سنگاپور هستند، اولین قدم ثبت نام در شورای پزشکی سنگاپور (SMC )می باشد . معیارهایی همچون: مدرک تحصیلی و سوابق کارآموزی برای این شورای پزشکی حائز اهمیت است. پس از ارائه این مدارک به اداره مربوطه متقاضیان می توانند در یک مرکز بهداشتی استخدام شوند و در SMC ثبت نام کنند.  سپس کارفرما از شما می خواهد که مدارکی همچون: فرم های ثبت نام پزشکی ، اسناد و مدارک تحصیلی از دانشگاههای دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد ، گواهی نامه تأیید ، پیشنهاد نامه ، دوره کارنامه و سایر موارد گواهینامه ها را به آنها تحویل دهند.  پس از اطمینان از اسناد مورد نیاز ، کارفرمای شما در شورای تأیید متخصصان (SAB ) همراه با SMC پیگیری می کند. پروسه این پیگیری حدود 2-3 هفته بطول می انجامد. پس از تاییدیه به عنوان یک متخصص یا پزشک عمومی در سایت ثبت می شوید. ویزای کار در سنگاپور با عنوان Pass Employment Pass شناخته می شود. پزشکان می توانند با مراجعه به سایت های کاریابی نسبت به یافتن شغل اقدام کنند.

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری سنگاپور

معادل سازی مدارک پزشکان در سنگاپور

پزشکانی که خواهان کار در کشور سنگاپور هستند بایستی در یکی از دانشگاه های این کشور تحصیل و بعد از اعتبار سنجی و اخذ مجوز نسبت به این امر اقدام کنند. در این راستا پزشکان بایستی به زبان مالایی که زبان رسمی این کشور می باشد، مسلط باشند. دانشگاه های ملی سنگاپور ، دانشگاه فنی Nanyang و برنامه های دانشکده پزشکی Duke-NUS به زبان انگلیسی تدریس می شوند. شورای پزشکی سنگاپور پس از اعطای مدرک پزشکی ، کلیه فارغ التحصیلان دانشکده پزشکی را ملزم به تکمیل دوره کارآموزی می کند. پس از اتمام این دوره ، باید در SMC ثبت نام کنند و در یک موسسه پزشکی به دنبال کار باشند. پس از طی این پروسه توسط SMC به کارفرمای شما اطلاع داده می شود و شما می توانید به عنوان یک پزشک کار کنید.

میزان حقوق پزشکان در سنگاپور

درآمد متوسط ​​پزشکان در ایالات متحده حدود 100٪ بیشتر از درآمد پزشکان در کشورهای دیگر مانند سنگاپور ، کره و ژاپن است. طبق Payscale و Salary Explorer ، پزشکان طب عمومی در سنگاپور حدود 96,499 دلار استرالیا در سال معادل 70 تا 80 هزار دلار از نظر دلار آمریکا درآمد کسب می کنند.

هزینه های زندگی پزشکان در سنگاپور

براساس گزارش هزینه زندگی واحد اقتصادی اکونومیست ، سنگاپور بالاتر از همه کشورها قرار گرفته است. این شهر گرانترین شهر جهان محسوب می شود.

 • هزینه زندگی

هزینه زندگی در سنگاپور

ویزای همراه در سنگاپور

کسانی که به کشور سنگاپور مهاجرت کرده اند می توانند بعد از دریافت اقامت دائم خود نسبت به درخواست ویزای همراه نیز اقدام کنند. ویزای همراه سنگاپور به افرادی همچون: همسر،  فرزندان خارجی از همسر خارجی، فرزندان خارجی وابسته به همسرشان تعلق می گیرد.

اخذ تابعیت و اقامت سنگاپور

کسانی که از طریق ویزاهای کاری S و Q و یا AP وارد سنگاپور شده باشند  واجد شرایط دریافت اقامت دائم سنگاپور خواهند بود. بعد از 2 الی 3 سال بس از اخذ اقامت دائم می توانند نسبت به اخذ تابعیت و پاس سنگاپور اقدام کنند.پاسپورت سنگاپور  رتبه 16  در جهان را به خود اختصاص داده است و امکان سفر به 86 کشور وجود دارد .

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت پزشکان به سنگاپور ، اخذ شهروندی و معادلسازی مدارک پزشکان در سنگاپور 2021، میزان حقوق پزشکان در سنگاپور و ویزای همراه سنگاپور در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. سنگاپور دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی بسیار کارآمد است. استفاده از جدیدترین درمانها و ابزار پزشکی مدرن سطح بالایی از مراقبت را فراهم می کند. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه مهاجرت پزشکان به سنگاپور را در انتهای مقاله سوالات خود را مطرح کنید تا مشاورین سریعا پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *